agenda Hotels, pensions en bungalows voorlopig taboe voor strandhuisjes en tenten 1 rond de losplank Li' Originele presentatie van Ed de Vos sextet i I Signaalontvangst in Velsen gaat via Beverwijks station „Strandbad IJmuiden” met ruimte Kabeltelevisie kost ruim 15 miljoen gulden Hoekhuizen doelwit vijf identieke van inbraken Abonnementsgeld 13.62 per maand 4 P at p I k ■i fi MAANDAG 1 7 1980 MAART IJMOND J llill Heemskerk SS? M - r o 5 0 0 o o Uitgangspunten (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Strandbad IJ muiden, een gebied dat zich niet beperkt tot de directe omgeving van de IJmuiderslag (Zeebad), maar zich uitstrekt van de haven mond tot de grens met het terrein van de Vereniging tot Behoud van Natuurmonumenten, is beke ken op zijn mogelijkheden voor uitbreiding van de verblijfsac commodatie en het aantal strand huisjes voor uitbreiding in aan merking te laten komen. De bouw van hotels en appartementen en de aanleg van een bungalowpark passen door hun karakter niet in de wenselijk geachte kleinschali ge opzet van genoemde locatie. V VELSEN. De gemeente Vel sen is met de Stichting Kabelte levisie Beverwijk tot overeen stemming gekomen over de le vering van radio- en televisiesig nalen via het station waarvan de Beverwijkse Stichting eigena resse is. Voor deze leverantie zal de Stichting een éénmalige bij drage van 330.000 gulden ont vangen van Velsen als bijdrage in de aanlegkosten terwijl Vel sen jaarlijks met 61.000 gulden zal bijdragen in de exploitatie kosten. De gemeente Velsen gaat zich zelf bezig houden met de aankoop van de benodigde materialen. Kamperen 4 In en om Haarlem Beverwijk Velsen-Umuiden Zomerhuisjes - 17-03 uur «s brandweer JAN BAART 3 na Diezelfde cijfers van het CBS zijn ech ter niet zonder meer als absolute zekerhe den medebepalend geweest bij de wense lijkheden die de medewerkers van het Bureau Economische Zaken hebben ge ventileerd. Want het gebruik van de tent, waarvoor uitbreiding van accommodatie wordt aanbevolen vertoonde sinds 1970 een gestadige teruggang van 22 naar 15 percent. Zoniet de caravan, die ten koste van tent en tenthuisje, met een stijging van 17 naar 32 percent, het belangrijkste logiesmiddel is geworden. Cijfers die geen betrekking hebben op korte verblijven en seizoenrecreatie maar op logiesmiddelen Het Bureau Economische Zaken en So ciografisch Onderzoek heeft zich bezig gehouden met een verkenning naar de levende behoefte en zijn bevindingen ver vat in een eenvoudige nota. Gerugge- steund door cijfers van het Centraal Bu reau voor de Statistiek (CBS) betreffende de logiesvorm der in Nederland verblij vende recreanten en meer speciaal toege spitst op de Noordhollandse Noordzee kust, is het gemeentelijk bureau tot zijn weinig schokkende conclusie gekomen. Voor de aanleg van de centrale anten- ne-inrichting (CAI) heeft Velsen uit drie installatiebedrijven, die daarvoor inschreven, een keuze gedaan. D.R.K. Electrotechniek uit Halfweg kwam met een offerte van 9.665.000 gulden over de brug. Naast de reeds beschikbaar ge stelde kredieten ter hoogte van 75.000 gulden, zal het college van B en W van Velsen aan de gemeenteraad de be schikking vragen over een krediet van 15.340.000 gulden dat voor de realise ring van de CAI noodzakelijk wordt geacht. tijdens zogenoemde binnenlandse zomer vakanties. In de rapportage worden nog even de cijfers aangehaald die betrekking hebben op het „gedrag” van de verblijfsrecrean- ten in zes Noordhollandse kustgemeenten op 17 juni 1973 De bepaling van de behoefte aan ver- blijfsaccommodatie in het gebied dat valt onder Strandbad IJmuiden is mede geba seerd op een paar uitgangspunten. Klein schalige opzet, waarin geen bouw van hotels en appartementen past en waarbin nen de accommodatie typisch kustgebon- den dient te zijn. Daarbij mogen groepen sportvissers niet over het hoofd worden gezien. Het verblijf in pensions of bij familie en kennissen is buiten beschou wing gebleven. Wel wordt gesuggereerd dat door mogelijke toekomstige uitbrei ding van Zeewijk in westelijke richting tegemoet kan komen aan de behoefte van verblijfsaccommodatie door middel van kamerverhuur. den aan uitbreiding dan wel aanleg ge richt op de IJmuiderslag. Een zogenoem de „trekkerscamping” verdient de voor keur, omdat het trekkersvolkje minder hoge eisen aan de voorzieningen stelt en ook hoeft veel minder aandacht te worden besteed aan egalisering van het terrein. platvisje binnen wil brengen het vangst- gebied verderop gezocht zal moeten wor den. Dit in tegenstelling tot enkele weken geleden. De komende weken zal trouwens toch wel duidelijker worden, dat men niet al leen voor platvis maar ook voor rondvis een grotere afstand zal moeten afleggen dan de afgelopen maanden. Misschien dat er nog een enkel succes gehaald kan wor den op de zogeheten west, waar men ter hoogte van Flamborough nog wel eens een nestje kan uithalen, maar omdat de Engelsman ook wat in zijn bewegingen wordt belemmerd is het zeer wel mogelijk dat het ook daar wel doodgevist is. Zo is er hier verleden week weer eens een Engelse ringnetvisser geweest met een lading makreel. Als er in Nederland geen emplooi voor deze makreel te vinden is dan zijn deze Engelse schippers genood zaakt hun vangst makreel in één of andere Scandinavische haven aan te brengen en een afnemer te zoeken bij de vismeelin- dustrie, die daar op grote schaal is gecon centreerd. In Engeland zelf is een aan voer, maar ook vangstverbod van kracht geworden, hetgeen door deze visserslui niet zo hoog wordt gewaardeerd dat men zich daar onder alle omstandigheden zo maar bij neerlegt. De Schotse vissers zijn dan ook wel eens „vergeetachtig” en pro beren op de één of andere wijze toch aan een vangetje makreel te komen. Door deze sinds kort van kracht zijnde doen. De bestaande Bouwverordening van de gemeente Velsen dient daartoe te worden aangepast. Het komt het college van B en W echter zinvoller voor de raad op korte termijn een ontwerp nieuwe Bouwverordening voor te leggen. Daar in zullen geen beperkende bepalingen staan over de „eigen,’ antenne nadat de CAI in exploitatie is genomen. Binnenkort zal de gemeenteraad van Velsen zich dus moeten uitspreken over de 15 miljoen die met de aanleg van de CAI zijn gemoeid, over de verordening waarin het tarievenstelsel is geregeld, IJMUIDEN. Het Witte Tejater was zondagmiddag het domein van het Ed de Vos Sextet. Deze betrekkelijk nieuwe groep is opgericht na het uiteenvallen van het Bunker Sextet. Opmerkelijk en thousiast en vitaal klinkt de muziek van dit zestal, dat heel schematisch te werk gaat bij het uitwerken van thema’s en het vrij improviseren. bepalingen is het er voor onze schepen beslist niet gemakkelijker op geworden. Want volgens berichten afkomstig van de Engelse (lees schotse) vissers is een drietal patrouilleschepen ingezet om op de nale ving van deze vangstbepalingen toe te zien. Aangezien onze schepen ook in de zelfde omgeving vissen komt men nu nog meer met deze controlerende schepen in aanraking dan voorheen al het geval was. Waarbij opgemerkt moet worden dat deze zogenoemde politie-ambtenaren zeer cor rect te werk gaan. Ze zullen zeker niet aan boord komen terwijl een schip ligt te halen. Ze zijn voor de tijd aan boord of pas als het complete net aan boord ge haald is. Dat wordt bepaald door het doel van de controle. Is het om de netten te controleren dan maakt men dat men voor dat er gehaald wordt aan boord is, gaat het om de reeds aan boord zijnde lading dan komt men aan boord tijdens het vis sen, waarbij men zeeromzichtig te werk gaat. Volgens boze'tongen wordt wel eens beweerd dat men het aan boord komen geleerd heeft van de IJslandse visserij- politie. Maar controle of geen controle,onze vriestrawlers kwamen ook de afgelopen week weer met de regelmaat van de klok, vol en zoet, hun vangst makreel naar binnen brengen om na de vastgestelde binnenligtijd weer zo gauw als mogelijk is naar de visgronden te vertrekken. Door meerdere handelaren wordt al weer uitgezien naar de komst van de KW 170 die het weer eens op de noordelijke noordzee aan het proberen is. Terwijl dit geschreven wordt is er nog geen melding of enig levensteken van dit schip ontvan gen. Hopelijk zal het dit keer niet aan de melding liggen dat een niet zo hoge prijs voor de koolvis gegeven wordt als men er van had verwacht. te ;en ge- an- ek- ;en do de lat- Irie ide ran be- I0U net '01- de het len tot iljj- ing ge- HEEMSKERK. In het weekend zijn in Heemskerk vermodelijk door dezelfde persoon of personen vijf identieke inbra ken gepleegd. In alle gevallen betrof het een hoekhuis en is men binnengedrongen door forcering van een keukenraam met een breekwerktuig. De totale buit wordt geschat op 4000 gulden. I de Vos. Slagwerker Fred van Duynhoven plaatste parallel aan het grondmotief een vast ritmisch stelsel, dat echter weleens wat willekeurig overkomt. Alsof het geen relatie met de verrichtingen van de ande ren heeft, als een soort freewheelende ritmebox, zo komen sommige fragmenten over. De uitwerking van een thema door het sextet wordt steeds afgesloten door een lange, vrije improvisatie door één van de zes, waarna het slot van die improvisatie weer het begin vormt van een nieuwe thematische uitwerking door het sextet. In die opeenvolging van sextet, solo- improvisatie, sextet verglijden opmerke lijke titels als Avitel, Cruise Missile, Vive Versa, Mont Blanc, Sylvia, Schuimbad, Australopithecus Afarensis, en Ver van Huis. Trombinist Geerhard Zwiers droeg nog het fraaie naamplaatje Middleriff aan voor een door hem geleverd thema. Zoals meestal hebben de titels alleen maar emotionele waarde voor de „compo nist” of soms dat niet, vrijwel nooit echter zal een argeloze luisteraar uit de muziek kunnen opmaken welke van die bizarre titels er nou gespeeld wordt. Een aantrek kelijke zaak bij het Ed de Vos Sextet is in ieder geval dat de originaliteit van de titels tenminste overeenkomt met de origi naliteit van de muziek. (Van een medewerker) Nadat de handel de aanvoer aan de maandagmarkt verwerkt had is er van aanvoer in het verdere verloop van verle den week nauwelijks sprake geweest. Aan de dinsdag- en woensdagmarkt kwam slechts een enkele spanvisser. Deze wer den aan de donderdagmarkt wat aange vuld met wat schepen vanuit Texel en Goederede. Aan de vrijdagmarkt was er een achttal Texelaars, twee Goedereders en een onder Deense vlag varend schip. Veel had dit dan ook allemaal niet te betekenen. Begrijpelijk was het dan ook dat de importeurs met hetgeen ze aan brachten goede zaken konden doen. Nu is er de voorbijgegane week een lelijke kink in de kabel gekomen door de versperring van de grensovergang bij Padborg, gelegen aan de Duits Deense grens. Niet alleen de wagens die vanuit Denemarken naar hier nderweg waren naar Deense afnemers. V< r velen was het een uitkomst dat woensdag de strem ming werd opgeheven. Hoewel men hier niet veel hinder onder vond van de grote aanvoeren grote maat schol is dit op andere aanvoerhavens be slist niet als een pretje ondervonden. Meer dan twee duizend kisten grote schol moes ten er vanuit deze havens naar IJmuiden worden vervoerd om diepgevroren te wor den om daarna pas als beestenvoer te worden aangewend. Voorlopig kunnen de visverwerkende industrieën deze grote hoeveelheden niet eens aan, en zal er uitgezien moeten worden naar alternatie ve afzetmogelijkheden. Het is duidelijk geworden dat het besluit om de visserij over een periode van zes weken met een derde te verminderen een goed besluit is geweest, want anders was de ramp niet te overzien geweest. Naast deze partijen grote schol zijn er Uitgangspunt bij de exploitatie van het CAI is voor de gemeente geweest dat er geen winst of verlies wordt gemaakt. Op basis van het investeringsbedrag en genoemd uitgangspunt zullen abonnees voor de levering van de radio- en TV- signalen via de kabel een aanvangstarief betalen van 13,62 gulden per maand. Het gehele tarievensysteem is verwerkt in een verordening. In die verordening is onder meer ten behoeve van de abonnee een mogelijkheid gecreëerd om gedu rende vijftien jaar, jaarlijks in aanmer king te komen voor een reductie van 62,04 gulden als die abonnee bereid is een eenmalige bijdrage te doen van 500 gulden. De reductie is gebaseerd op een rentevergoeding van 9 percent per jaar. De gemeente is bereid bestaande ge meenschappelijke antenne-inrichtingen tegen vergoeding over te nemen. In de investeringsbegroting is daarvoor een post van 600.000 gulden opgenomen. Be woners van flats die momenteel gebruik maken van een dergelijk centraal anten ne systeem en die niet in de gelegenheid zijn als alternatief voor het CAI over te gaan tot plaatsing van een individuele antenne, kunnen gebruik maken van een „speciale aanbieding”. Tegen betaling van 6,20 gulden per maand komen zij in aanmerking voor de leverantie van een storingvrij signaal voor de TV-stations Nederland-1 en 2, alsmede een veertien tal FM-radio-stations. Ook bewoners van woningen die momenteel gebruik maken van een centraal antennesysteem kunnen van de leveringsmogelijkheid van deze gefilterde signalen gebruik maken. Voor degenen die gebruik maken van een „eigen” antenne en geen belangstel ling hebben voor aansluiting op het CAI bestaat de mogelijkheid dat te blijven over de overeenkomst die zal worden aangegaan met de Stichting Kabeltelevi sie Beverwijk en over de verordening die van toepassing wordt op het gemeen telijk bedrijf Gas, Reiniging en Water dat zich met de exploitatie van het feno meen kabel-TV in Velsen gaat bezig houden. Wat betreft het medegebruik van Vel sen van het ontvangststation dat de Be- verwijkse Stichting bezit is onder meer bepaald dat de overeenkomst zich inder daad niet verder strekt dan „medege bruik”. Eigendom en beheer blijven on verkort in Beverwijkse handen. Bever wijk is wel verplicht om alle signalen even onverkort aan Velsen te leveren. Velsen mag zonder toestemming van Be verwijk die signalen niet doorleveren aan derden. Daaronder worden ver staan belangstellenden die buiten het machtigingsgebied van Velsen wonen. Wordt die toestemming verstrekt dan kan Beverwijk daar Financiële conse quenties aan verbinden. En niemand uit Velsen kan de Stich ting in Beverwijk aansprakelijk stellen voor schade als gevolg van de signaalle- vering of mogelijke storingen die daar van het gevolg zouden kunnen zijn. De overeenkomst wordt aangegaan voor een periode van tien jaar. Een opzegter mijn van drie jaar voor de expiratieda- tum dient in acht te worden genomen. Zonder opzegging wordt de overeen komst telkenmale geacht voor 1 jaar te zijn verlengd. (Van één onzer verslaggevers) BIOSCOOP EN THEATER: Cinema Marquette, Ruysdaelstraat, maandag 20.00 uur „Spetters”. ook geen geringe hoeveelheden wijting van de diverse aanvoerhavens naar hier gekomen die eenzelfde lot moesten onder gaan. Dit is des te vreemder daar er hier van een doordraai van wijting hoege naamd geen sprake was, ja zelfs vele guldens meer dan de gestelde minimum prijs betaald moesten worden om in het bezit van een redelijke kist wijting te komen. Reeds dinsdag lag de prijs dicht bij de 70,00 per bak om aan de vrijdag markt te eindigen met een prijs die de 90,00 per bak overschreed. De geringe aanvoer van deze week is ook te wijten aan de ineens sterk terugge lopen vangsten. Van de schepen die er graag een gewoonte van maken om nog eens een keer midden in de week hun vangst naar binnen te brengen was verle den week niemand present. Een uitzonde ring hierop was de KW-185, maar daar is het ook de KW 185 voor. Dit schip heeft al menigmaal vriend en vijand verbaasd met het gemak waarmee het de visjes weet op te sporen en te verschalken. Aan de vrij dagmarkt was de TX-94 present en dit schip had naast zijn normale portie vis nog eens een niet geringe hoeveelheid roggen buit gemaakt. Dat hierdoor de besomming werd opgepept zal eenieder duidelijk zijn. Van de collega’s die ook aan de vrijdagmarkt present waren was er nogal bekijks en verbazing over dit leuke vangetje. Misschien strekt het tot navolging. Vast staat wel dat als men een Leider en bassist Ed de Vos vormt muzi kaal met zijn pianist Herbert de Jonge een soort tandem. Zij haken een aantal.noten in elkaar tot een sterk geaccentueerd grondthema, dat als een leidende rode draad dient voor de anderen. Vooral vi- brafonist Jeroen Goldsteen Cunow springt daar op in en legt, ontspannen spelende, daarboven een melodisch web uit. Trombonist Geerhard Zwiers en alt saxofonist Jan Willem van der Ham vul len dit web in tot een persoonlijk getinte legpuzzel, op basis van een motief van Ed Toch lijkt uitbreiding van kampeerac- commodatie binnen Strandbad IJmuiden tegemoet te komen aan een behoefte. De vraag naar, overtreft het aanbod. Ook de exploitant van Camping De Duindoorn is die mening toegedaan. Hij heeft bij de gemeente een aanvraag ingediend om zijn kampeerterrein te mogen uitbreiden. Pro bleem is echter voor het Bureau Economi sche Zaken dat ef regulerend dient te worden opgetreden om een eerlijke verde ling tussen de plaatsen voor seizoen- en toeristische kampeerders te garanderen. Om de toeristische kampeerder te „be schermen” wordt gedacht aan beperking van het aantal vaste standplaatsen. De exploitant van De Duindoorn hanteert die maatregel al! Op diens terrein is momen teel naast ruimte voor 250 vaste stand plaatsen aparte ruimte voor 95 toeristi sche kampeerders. Maar van gemeentezijde voelt men er eigenlijk ook wel voor om voor die toeris tische kampeerders de nog bestaande uit breidingsmogelijkheden te reserveren. Een nieuwe camping of uitbreiding van de bestaande camping; gedacht moet wor- Zaterdagavond tussen acht en tien uur is ingebroken in respectievelijk de Bach- straat, de Johan Vermeerstraat en de Pie ter Breughelstraat in Heemskerk. Uit deze woningen zijn betaalkaarten en -cheques gestolen alsmede de bijbehorende pasjes. Verder worden oude munten en sieraden vermist. Zondagavond is tevens ingebro ken aan de Bourgondiëstraat en aan de Uratonsingel in Heemskerk. Uit het woon huis aan de Bourgondiëstraat zijn gouden sieraden en een bedrag van 150 gulden gestolen. De buit van de tweede inbraak is vooralsnog onbekend. I TONEEL Stadsschouwburg (Wilsonsplein, tel. 319188). Vandaag en morgen 20.30 u. Cabaret Tekstpie- rement met „Maskerade". MUZIEK Concertgebouw (L. Begijnestr. 13, tel. 321155). Dinsdag 20.15 u.: Heemsteedse Oratorium Ver eniging, Noordhollands Philharmonisch Orkest, o.l.v. Jan Pasveer. Solisten: Marjanne Kweksil- ber, sopraan Max van Egmond, bas, e.a. m.m.v. Albert de Klerk, orgel. Waalse of Begijnekerk (Begijnhof 30). 20.30 u.: Heidelberger Kamerorkest. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr. tel. 311004) 15.30, 18.45 en 21.3Ö u.: „One flew over the cuckoo’s nest”, 16 j. Frans Hals (Fr. Halsplein, tel. 254731) 19 en 21.15 u.: „Avalanche express”, 16 j. Lido (Houtplein, tel. 312288) 14, 19 en 21.30 u.: „Spetters”, 16 j. Luxor (Gr. Houtstr. tel. 311865) 14, 19 en 21.15 u.: ,,’n Moordbandiet”, 16 j. Roxy (KI. Houtstr., tel. 312395) 19 en 21.30 u.: „Manhattan”, a.l. Studio (Gr. Markt, tel. 310033) 19 en 21.15 u.: „Nosferatu”, 16 j. Dinsdag 19 en 21.15 u.: „Hou je zakdoek bij de hand”, 16 j. Cinema Quirinus Internationaal (L. Veerstr. 23, tel. 326145) 14, 15.30,19, 20.30 en 22 u.: „Porno op z’n Frans”, 16 j. BIOSCOOP EN THEATER Kennemer I, Zeestraat, maandag 20.00 uur „Mad Max”. Kennemer II, Zeestraat, maandag 19.30 uur „De tien geboden”. Luxor I, Breestraat, maandag 19.00 en 21.30 uur „Spetters”. Luxor II, Breestraat, maandag 19.00 en 21.30 uur „Hou je zakdoek bij de hand”. DIVERSEN Alarmnummers: Politie 25555, 22922, milieuklachten 96000. Centrale bibliotheek, Kerkstraat 44, dinsdag 14.00-17.00 uur volw., 15.00-17.00 uur jeugd. BIOSCOOP EN THEATER City I, Kennemerlaan maandag 20.00 „Spetters”. City II, Kennemerlaan maandag 20.15 uur „Deense snoepjes in Tirol”. TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA Pieter Vermeulenmuseum: Ma. t/m vrij, van 9.30- 17 00 uur. Museum Beeckestijn, Rijksweg Velsen, 18e- eeuwse stijlkamers di. t/m zo. 14.00-17.00 uur en 10.00-12.00 uur. Tevens in het Noordelijk Koets huis de expositie Waaierweelde; openingstijden di. t/m zo. van 14.00-17.00 uur. Gemeentehuis: Tel. 19000. Bezichtiging op werkdagen van 10.00-12.00 uur. Burgerzaal, expositie „de Velsenaren” open van ma. t/m vrij. 9-12 en van 14-16 uur, za. en zo. 14-17 uur. DIVERSEN Storingnummer openbare verlichting, gas en water 10777. Telefonische Hulp Dienst, 023-326655 dag. 19.00-04.00 ’s nachts, zaterdag en zondag 11.00- 04.00 ’s nachts. Alarmnummers: Politie 19033, Ongevallen dienst 23355. Hoogovens 02510-96000. Brand weer Santpoort 370750, voor Velsen-Noord en IJmuiden 20750. Algemene Hulpdienst Velsen: Iedere werk dag van 9.00-11.30 uur, tel 02550-18888. Centraal Orgaan Bejaardenbeleid: Abelen straat 1, IJmuiden op werkdagen van 9.00-10.00 uur. Tel. 12464. Gezinsverzorging, hulp aan bejaarden en langdurig zieken, Velserduinweg 52, IJmuiden. Ma. t/m vrij. 9.00-10.00 uur. Tel. 02550-11830 of 22169. Stichting alg. maatschappelijk werk, De Noostraat 4, IJmuiden. Spreekuur dag. 9-10 uur. Tel. 10661. Stichting school- en beroepskeuze NH, Plein 1945 nr. 90 gebouw De Beurs 4e etage. Spreek uur dokumentatiecentrum na tel. afspraak elke vrijdag 14.00-16.00 uur, tel. 02550-19142. Sociaal Advies Bureau: spreekuren dinsdag 9-10 uur Cultureel Centrum, Moerbergplant- soen IJmuiden, 11.00-12.00 uur De Mei, Geel- vinckstraat 28, Velsen-Noord, 14.00-15.00 uur De Haven, Schipbroekenweg 6, Santpoort-Noord, 16.00-17.00 uur De Abeel, Abelenstraat 1, IJmuiden-Oost. Sociale Dienst, Spaamestraat 2, IJmuiden, maandag t.m. vrijdag 9.00-10.30 uur nieuwe kliënten, voor andere kliënten ook op afspraak, maandag t.m. donderdag 9.00-10.30 uur kliënten Wet Werkloosheidsvoorziening of Rijksgroeps Regeling Werkloze werknemers, tel. 02550- 19124. Centrale bibliotheek. Plein 1945, dinsdag 10.00-12.30, 14.30-17.30 en 19.00-21.30 uur. Centrale Jeugd- en Tienerblbliotheek, Wil- lemsbeekweg 96, dinsdag 15.30-17.30 uur. Filiaal Santpoort, Crocussenstraat 1, dinsdag 10.00-12.30 en 19.00-21.30 uur. Filiaal IJmuiden-West, Zeewijkplein 27-29. Dinsdag 10.00-12.30 uur volw. en tieners, 19.00- 21.30 uur alle leeft. Filiaal Velsen-Noord, Wijkerstraatweg 177, dinsdag 19.00-21.30 uur alle leeft. Uitleenpost „Breezicht”, Keizer Wilhelm- straat. Woensdag 16.00-17.00 uur: Bejaarden. Uitleenpost in de Moerbergschool, Kanaal straat. Woensdag 14.00-15.30 uur: Jeugd. Creativiteitscentrum Umond, Clara Stern- schol, Moerbergplantsoen, maandag 20.00-22.30 uur tekenen en textiele werkvormen. Buurtcentrum Zeewijk, Dennekoplaan 289, tel. 21494, dinsdag 16.00-17.30 uur allerleigroep 8-12 jaar. PEN-centrum, Kanaalstraat maandag 20.00 u. lezing „Het paludarium 1975-heden van de aquariumver. Velsen. Dienstencentrum Zee- en Duinwijk, Zeewijk plein 260, tel. 20650 van 11.00-12.00 uur. 10.00- 11.00 uur spreekuur kruisverenigingen, 10.00- 12.00 uur koersbal, 11.00-12.00 uur spreekuur- wljkpostleider, 14.30-16.30 uur dames hand- werkclub. Buurthuis De Planeet: Mercuriusstr., maan dag 19.00-20.15 uur handwerken jeugd 20.00- 22.00 uur emailleren, dinsdag 9.15-11.15 naaien en verstellen. Buurthuis De Brulboei, Kanaalstraat 228, maandag 18.00-19.00 u. spreekuur huurdersver. Velsen. Voor dringende zaken, tel. 21791 M. Hoek. Maandag 20.00-22.00 uur naailes, dinsdag 9.00-11.30 en 13.30-16.00 uur peuterspeelzaal, 9.15-11.15 uur VIDO, 11.30-13.30 uur broodje brulboei. Buurthuis De Spil, Rembrandtlaan, maandag 20.00-22.00 uur pottenbakken, 18.00-19.00 u. spreekuur huurdersver., dinsdag 9.30-11.30 uur en 13.30-15.30 uur peuterspeelzaal, 9.30-11.30 uur poppen maken, 9.30-10.30 beweging en expres sie vanaf 40 jaar, 9.30-11.30 en 13.30-16.30 uur biljarten ouderen, 13.30-16.00 uur klaverjassen ouderen, 16.00-17.00 uur kleuters. Buurthuis De Mei, Geelvinckstr. 26, Velsen- Noord, maandag 19.30-21.30 uur naaien, haken, breien, 20.00-21.00 uur trimmen, dinsdag 9.15- 11.15 uur peuterspeelzaal, 9.15-11.30 uur ritmi sche gymnastiek, 11.00-12.00 uur spreekuur S.A.B., 16.15-17.45 uur zelf krant maken. Handenarbeidcentrum, Andreaweg, Velsen- Noord, Open: maandag 13.30-21.30 uur, dinsdag t/m vrijdag 9.30-21.30 uur, zaterdag 9.00-12.00 uur. Recreatiebad De Hoogeberg, Trompstraat, dinsdag 6.45-8.00, 12.00-13.30, 16.00-17.30 en 19.30- 20.45 uur gemengd zwemmen; 9.30-10.20 uur bejaarden en dames; 9.00-18.00 uur peuter- bad; 6.45-22.00 uur solarium. Kinderboerderij Velserbeek, Velsen-Z. Ge opend: zon- en feestdagen en woensdagmiddag 14.00-17.00 uur. Sporthal Zeewijk, maandag 19.00-23.00 uur zaalvoetbalkomp. Camping De Duindoorn blijkt te voorzien in een behoefte. Seizoenkampeerders en toeristische vacantiegangers genieten probleemloos met elkaar van de geneugten die Strandbad IJmuiden te bieden heeft. Al jaren! de len als ekt liet 100 I 500 ?ns ste aar >en zei >tel En dan zijn er de zomerhuisjes. Niet te verwarren met de zogenoemde bunga lows. In de CBS-literatuur onder één noe mer opgevoerd. Dat is verwarrend. Bei den mogen zich verheugen in een stabiele belangstelling bij het vakantievolk. Aan de hand van de CBS-gegevens kan weinig worden gezegd over de toekomstige ont wikkeling van die belangstellling. Wel is het duidelijk dat meer Nederlanders in de nabije toekomst hun vakantie in eigen land gaan doorbrengen. Verhoogde benzi ne- en brandstofprijzen en de verslechte rende economische situatie spelen daarbij een duidelijke rol. Reserveringen bij de VW zijn een aanwijzing in die richting. Het verblijf in de „bungalow” wordt tegenwoordig medebepaald door het voorzieningenpakket rondom de parken waarin ze zijn gebouwd. Restaurant, sau na, zwembad, bar, supermarkt, bowling, wasserette enzovoorts. De provinciale overheid heeft al laten weten dat voor dergelijke voorzieningen binnen het ge bied van het streekplan Amsterdam- Noordzeekanaalgebied geen ruimte bestaat. Veel vraag is er nog steeds naar strand huisjes. Verleden jaar stonden niet min der dan 386 van dergelijke bouwsels aan de duinvoet op het IJmuidense strand. Als er uitbreidingsmogelijkheden zijn dat zal moeten worden onderzocht dan wordt aanbevolen om die huisjes niet uit sluitend per seizoen maar ook per gedeel te daarvan te verhuren. Meer vakantie gangers krijgen dan de gelegenheid er gebruik van te maken. Uit aanvragen die bij de plaatselijke VW binnenkomen blijkt dat er behoefte bestaat aan één of meer verblijfsvoorzie- ningen voor grote groepen. Bijvoorbeeld sportvissers. Zo’n voorziening is er niet. Nog niet! X

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 5