Politie houdt toezicht bij ontruiming wrakkenterrein 9,99 3,99 4,99 4,99 9,99 RES deze week 1,49 VOOR BEDRIJF EUROMOTEL AMSTERDAM 18 -19 - 20 MAART •DXC-1640 BVU-50 EN INSTELLING (Schiphol) Oude Haagse Weg 20, Amsterdam-Sloten Open van 10.00-22.00 uur VO-4800 SEG-1210 Ceolat een héle opluchting! Illllll I Feestelijke sfeer bij debutantjes Muziekcentrum Kennemerland V plein 1945 DXC-1640 VO-4800 ’’Luchtaanval” in uw darmen? Open van 10.00-22.00 uur RECTIFICATIE PUZZELAKTIE Wisselwerking BIEFSTUKDAG INRODUKTIE VAN: I I I n lil H MAANDAG 1 7 MAART 1980 VE Autosloper tien jaar in overtreding D< DINSDAG EN WOENSDAG Naam: Keurslager Adres: UJ Woonplaats: I I U leeft en woont op Uw manier. Dat mag nu! Uw eigen voetbal-, hockey-, korfbal-, volleybal- en gymnastiekclubs. (V IJ toer Zuic beg( aal strij bere erke het Smi staa duic naai waa ovei strei hart trac sen strie test gin( 200 gram BOTERHAM* WORST 500 gram HAAS KARBONADE 1 kg PAARDE- BIEFLAPPEN 500 gram Bretons GEHAKT 500 gram SCHOUDER- KARBONADE 1 kg blanke HAMLAPPEN - i In de landelijke kranten leest u bijvoorbeeld nooit hoe uw piaatselijke sportverenigingen het dit weekend gedaan hebben DONDERDAG ONZE BEKENDE ■M 8(Aankruisen wat gewenst wordt.) De regionale krant houdt u C van al die sportieve dingen nauwkeurig op de hoogte. Stuur de bon in open envelop zonder postzegel aan: Haarlems Dagblad Antwoordnummer 416.2000 VC-Haarlenr V< sen mor com einc het wor indi Stuur mij 14 dagen gratis uw krant ter kennismaking. Daarna neemt u kontakt met mij op om te horen of ik een abonnement neem. Ik neem direkt een abonnement en ontvang Noteermij voor een: i| Jaarabonnement Kwartaalabonnement. Woon-dorado VUJ voor de eigenheid van uw interieur. Z—A 1 El Tangrammo: geinig en ter zake doend argument I JOHN OOMKES E In d€ landcii jke hrant» nooit over leest’ Argwaan in plaats van openheid en des kundigheid beheersten niet zelden de dis cussie. Waaron die nieuwigheid: Iemand die piano wil spelen, heeft dat toch altijd met behulp van kant-en-klare etudetjes (Van onze IJmondredactie) VELSEN. In opdracht van de Pro vinciale Waterstaat van Noord-Holland is vanochtend om 7 uur een begin ge maakt met de opruiming van het auto wrakkenterrein van de heer M. J. Rutte aan de Hofgeesterweg in de Velserbroek- polder. Onder toezicht van de gemeente politie van Velsen werden in de loop van de dag met behulp van 7 trailers circa 200 wrakken afgevoerd naar het provinciaal wrakkenterrein De Liede in de Haar lemmermeer. De heer Rutte verklaarde desgevraagd niet op de aanbiedingen van de gemeente Velsen te zijn ingegaan omdat het voor hem financieel en bedrijfseconomisch een weinig aantrekkelijke transactie was. „Ik heb na de veroordeling door de rechtbank een proeftijd gehad van twee jaar. In die tijd ben ik mijn bedrijf hier blijven uitvoe- Laten we hopen dat de bedoelde kriti- kasters de euvele moed en ware nieuws gierigheid bezeten hebben zodat zij zater dagavond niet verstek hebben laten gaan bij de presentatie van een geinig en met veel inzet van leerlingen, docenten, ouders en administratief personeel vervaardigd muziekproject, dat nu eens haarscherp aantoont waartoe eigentijdse aanpak van de muziekschool kan leiden, El Tangram mo, zo luidt de titel van een collage, waar in elk jochie of meiske dat lessen volgt - hetzij in de basisopleiding algemene mu- ziekale vorming, hetzij in de onderbouw van de instrumentale vorming - zijn of haar eigen eitje kwijt kan. Op vier plaatsen in het Haarlems Con certgebouw zitten zo’n 350 debutantjes opgesteld. Op het linkerzij balkon de gita- ristjes, rechts boven de blokfluitleerlin- kinderen instrumentale vaardigheid mo gen opbouwen Door de gemeente Velsen is de heer Rutte een stuk grond aangeboden in Vel- sentNoord met een oppervlakte van 6000 vierkante meter. De heer Rutte zou dat stuk industrieterrein in bezit hebben ge kregen als hij was ingegaan op het aanbod het „met gesloten beurs” te ruilen voor zijn eigendom in de Velserbroekpolder ter grootte van 14000 vierkante meter. Ook werd de heer Rutte in de gelegenheid gesteld de grond in Velsen-Noord te ko pen voor 125 gulden de vierkante meter. Het verhaal van wat je ook een musical zou kunnen noemen - er wordt in gedanst, gezongen, gespeeld en er zijn dialoogsitu aties - is snel verteld. Elfers zet in avond- kostumm gehuld de eerste maten van een tango in, die tijdens de verdere verloop letterlijk zoek gespeeld wordt en later wordt teruggevonden. Allerlei tussentijd se verwikkelingen doen er dan schijnbaar niet toe, maar elke handeling vindt zijn bestaansreden in het lesmateriaal waar mee de verschillende jaargangen binnen de school gewerkt hebben. Zo kan een amv-leerlingetje binnen zo’n project met slagwerkinstrumenten zijn steentje bij dragen en verder laten horen hoe zinnig het uitwerken van een klankbeeld kan zijn (Chris kom je terug:). Maar ook tus sen leerlingen van verschillende niveau heeft er een wisselwerking plaars. Het gigantische aanzwellende tutto na het mo ment waarop het publiek de meegebrach te transistorradio’s mocht laten horen, vormt daar een bewijs van. ren. Er is toen nooit ingegrepen. Ik betwist daarom de rechtmatigheid van deze ont ruiming en zal tegen de Provinciale -Wa terstaat op korte termijn een kort geding aanspannen”. De heer Rutte exploiteert zijn bedrijf samen met een 18- en een 19-jarige zoon en twee mensen in vaste dienst. Aanvanke lijk werd er enig verzet geboden toen politie en vrachtwagens vanochtend het terrein opreden. Het laden en afvoeren van de vrachtwagens, onder toezicht van de heer L. W. Hofstraat van de Provinciale Waterstaat, verliep overigens probleem loos. stijgt, ook al heb je dan de beschikking over een electronisch coördinatiepunt. Er blijven natuurlijk punten van kritiek over. Zo nu en dan vallen er stukjes dia loog weg of klinkt een muzikaal fragmen tje onzeker of misschien wel vals. Wat zou het: De essentie van het samenspelen en - werken stond na afloop overeind, zo con stateerde Nuyten terecht, waarna hij ge lukkig niet vergat om elke betrokken patij te huldigen voor zijn inzet. Donderdagmiddag om 16.00 uur verga dert de Commissie Recreatie en Toeris me. Belangrijkste punt van de agenda is discussie over Plan Zeebad. Hierbij 281 zeker een door het Bureau Economische Zaken en Sociografisch onderzoek geda ne verkenning als leidraad dienen. Alle vergaderingen worden gehouden in het gemeentehuis van Velsen en zijn voor het publiek toegankelijk. In onze krant van zaterdag is per abuis een foutief giro-nummer opgege ven in de nationale puzzelaktie. JUIST is: giro 3224129 Damiate Pers b.v./ Haarlems Dagblad, Den Haag. De ge gevens op de briefkaart zijn wel juist. PLEIN 1945 IJMUIDEN TEL. 11016 He sus vrac staal vaar wiss M< trok hooi boyc woo ging zich van ste gren „N over dige bede confi met de m luid< gene krui: beur ving - bentU I De bouw van een School voor Practi- sche Vorming, die de gemeente jaarlijks op een kostenpost brengt van zo’n slordi ge 30 mille omdat het Rijk slechts een deel van de gewenste bouw voor haar rekening neemt, staat hedenavond onder meer ter discussie in de Commissie financiën. De aanvang van de vergadering is gesteld op 19.00 uur. Op het doorgaans wat ongebruikelijke tijdstip van ’s morgens 9.00 uur vergade ren woensdag de leden van de commissies voor de Bedrijven, Financiën en Volks huisvesting. Punt van gesprek: Aanleg en exploitatie van een centrale antenne-in- richting oftewel kabel-tv. Woensdagmiddag 15.30 uur komen de leden van de Commissie Milieuzaken bij een. Op de agenda staan onder meer het Afvalstoffenplan, Structuurschema Bur- gerluchtvaartterreinen en de Milieu-Ef- fect-Rapportage (MER) inzake de voorge nomen duininfiltratie in Zuid-Kennemer- land. Klokslag 19.30 uur vergadert eveneens op woensdag de Commissie Verkeer en Vervoer tezamen met de Commissie Volkshuisvesting. De behoefte aan het gezamenlijk vergaderen moet worden ge zocht in de eerste fase van de vergadering De heer Rutte, van beroep veehouder, is door de provincie en de gemeente Velsen reeds in 1969 gewaarschuwd tegen de ex ploitatie van zijn sloopbedrijf ter plekke dat volgens het aldaar geldende bestem mingsplan in strijd is met de bestemming „agrarisch gebied”. Bovendien is het hou den van wrakkenopslag aan de Hofgees terweg strijdig met de verbodsbepaling van de Verordening Landschapsschoon Noord-Holland. In 1971 is door de gemeentepolitie van Velsen tegen de heer Rutte proces-verbaal opgemaakt. Na veroordeling door de kan- De feestelijke sfeer in de zaal die voor de aanvang merkbaar is, omdat ouders, opa’s en oma’s en wat al niet meer reste rende 900 stoelen bezetten, wordt door de gang van zaken in de collage van El Tan grammo niet verstoord. Ik heb een uur lang geamuseerd zitten kijken luisteren naar een geheel van af en toe knappe en humoristische muzikale vondsten, die aan elkaar worden geacteerd door een zich in telkens andere schitterende kostuums hullende Chris Elfers. De man die in het dagelijks leven ook al ieders steun en toeverlaat is op de school, blijkt ook in de muzikale puzzel van El Tangrammo de bindende figuur. Hij kwijt zich met veel gevoel voor timing en humor van zijn raak. waar gebabbeld wordt over de toekomsti ge inrichting van de woonomgeving in oud-IJmuiden. Verder staan er op de agenda: een krediet van 15.000 gulden ten behoeve van bewegwijzering voor wielrij ders, antwoorden van directeur Kotstee, van de dienst Openbare Werken en Groenvoorziening, op vragen die eerder door de commissieleden zijn gesteld. De antwoorden hebben betrekking op vragen over het fietspad langs de Parkweg, de wenselijkheid van een zebrapad bij het Zeewegziekenhuis, situatie Santpoortse Dreef kruizing Parallelweg, aanduiding van de op het industrieterrein gevestigde bedrijven door middel van een bord. "Er gebeuren hier dingen in de buurt waar je (ADVERTENTIES) SONY-VIDEO - ROADSHOW tonrechter in Haarlem veroordeelde de arrondissementsrechtbank in Haarlem hem tot een geldboete van 1500 gulden. Erg vermaakt heb ik me met name om bepaalde theatraal aandoende scènes, zo als de wijze waarop het Adagio van Albi- nioni geplaybackt wordt zonder instru mentarium, of de wijze waarop Joop Nuy ten als directeur van de school aan het eind de laatste ontbrekende noot van de tango aan komt dragen. Heel knap was daarvóór de manier waarop een onortho doxe samengestelde fanfare de aandacht voor zich op kwam eisen; Lichtelijk jazzy spel met gehaaide intermezzi op glöcken- spiele! Regelmatig ontvangen wij brieven die reageren op een advertentie onder nummer, doch waarop dat nummer niet is ver meld. Dit vertraagt de doorzending ervan of maakt deze onmogelijk. Vermeld daarom steeds duidelijk op de enve loppe het nummer van de advertentie waarop uw brief reageert. Dit is in uw eigen belang! HAARLEM Bij het in Haarlem ge vestigde Muziekcentrum Zuid-Kenne- merland, dat een groot deel van de in de naam vermelde regio van muziekonder wijs voorziet, tekent zich de laatste jaren een sterk eigentijdse aanpak af. Zonder in dit verband nu meteen hele beleidsno ta’s overhoop te willen halen, zouden we kunnen aanstippen dat de beschikbare tijd en middelen zo goed en efficiënt mogelijk worden aangewend om kinde ren in samenspelsituaties vertrouwd te maken met muziek en haar oneindige mogelijkheden. Niet een financieel argu ment heeft geleid tot groepslessen; dat onderstreepte slechts de wijze keus. Mu ziek laat immers slechts optimaal ver kennen samen met de ander: Overmatige luchtophoping in maag of darmen kan een vervelend, opgeblazen gevoel en pijnlijke spanningen ten gevolge hebben. Dat is vaak het geval na het eten van bepaalde spijzen. Neem dan Ceolat. Ceolat kauwtabletten zijn aangenaam van smaak en gemakkelijk in te nemen. Ceolat helpt snel en doel treffend. Uitsluitend verkrijgbaar bij apotheker en drogist. Lees vooraf de gebruiksvoorschriften. Ook het verplaatsen van de bedrijfsacti viteiten naar De Liede acht de heer Rutte een commercieel weinig aantrekkelijke zaak. „In de tien jaar dat ik hier zit heb ik zo’n 5000 wrakken opgeruimd. We vervul len hier een sociale functie. We zijn des tijds begonnen met zes auto’s. Er zijn tijden geweest dat er hier wel duizend stonden. Iedereen in dit deel van de IJ- mond weet ons te vinden”. D( ting heid wil moe den ten tern beu: op t trac ZOU( de eerste twee weken uw krant gratis Concert: muziektheater-project El Tangrammo door 350 leerlingen, do centen en niet-onderwijzend perso neel van het Muziekcentrum Zuid- Kennemerland in het Concertgebouw Haarlem. Voornaamste rol: school- conciërge Chris Elfers. Haarlem, 15 maart 1980. In de commisie kunstzaken van de Haarlemse gemeenteraad hadden met na me enkele leden uit CDS-kring het maar moeilijk met zo’n uitgangspunt, toen de muziekschool daar zijn beoogde beleid kwam verdedigen. De kreet: „wat moet ik me daar nou bij voorstellen:” kon met de regelmaat van de klok worden genoteerd, gen, rechts voor in de zaal de amv-cursist- A~~--1--x--j-- jes, daartegenover allerhamde instrumen talisten. Op het podium treffen we dan nog een popgroep, een blazergroep en wat al niet meer aan. Het lijkt onmogelijk om uit zo’n ogenschijnlijke wanorde een zin- kunnen doen: Waarom eerst die paar jaar vol optreden te bouwen die boven de „algemene muziekale vorming”, voordat waarde van een bonte schoolavond uit- Ajnbachtsweg 21 ('t Heen) 200 mtr. van de verkeersweg, Katwijk tel. 01718-21977. Met behulp van groot materiaal wordt het wrakkenterrein van de heer Rutte ..geschoond'' i $5-

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 6