queue Rembrandtschool sterkste bij schooltafeltennis burgerlijke stand K; it-ausLig Gedeputeerde Staten blijven tegen groeiplannen Schiphol „Regering vergeet schade aan volksgezondheid" i Voorlichting over preiteelt BDC speelt tweede promotiewedstrijd AL VERANDERT DEMODE NOG ZO SNEL DE KRANT, ACHTERH HAAR WEL SIKKENK HAARCENTRUM J I DI DINSDAG 18 MAART 1980 HEEMSKERK NIEUW! NIEUW! FOTO-QUELLE overtuigt door kwaliteit en prijs: De nieuwé^ i Bestelcoupon y Invullen in blokletters en opsturen aan: 8 JOHANNA CORNELIA GUPFFERT fl i Nog steeds lage filmprijzen ondanks de sterk gestegen zilverprijzen. Natuurlijk kan dat alleen maar bij het grootste fotohuis ter wereld! Verkooppunten: GRATIS kleurenfilms IW INTERNATIONAL Het grootste fotohuis ter wereld. In 9 landen van de wereld. Body REVUEflex AC 2 REVUEflex AC 2/1,7 REVUE Pocket 50-set (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. Het regerings standpunt, dat op Schiphol om streeks 1995 jaarlijks 300.000 vliegtuigen moeten kunnen op stijgen of landen, vinden Gedepu teerde Staten van Noord-Holland onaanvaardbaar. Wel gaat het college akkoord met de draaiing van de vierde baan. Daarbij moet echter worden voorkomendat Spaarndam-Oost in plaats van Halfweg-Zwanenburg in de la- waai-ellende komt. Hr weduwe van Hendricus A. C. Neijssel op de leeftijd van 90 jaar. H. A. C. Neijssel A. Neijssel-Wijker J. C. Hoogenstrijd- Neijssel G. Hoogenstrijd Henk en Silvy Ria en Harry Bert en Yvonne Hanneke en Gerard Beverwijk, 16 maart 1980 Stumphiusstraat 27 Corr.adres: Raafstraat 62 1976 AB IJmuiden Gelegenheid tot afscheid nemen en condole ren woensdag van 19.00-19.30 uur in het uitvaartcentrum IJmond, Velserweg 18 te Beverwijk, tegenover het station. De crematie zal plaatsvinden op donderdag 20 maart om 14.30 uur in het crematorium te Driehuis, gemeente Velsen. Vertrek vanaf het woonhuis om 14.00 uur. Miljoenen foto- en filmvrienden zijn er nieuwsgierig <i^>^ c*-<5**£ naar: Jfc'W de nieuwe FOTO-QUELLE katalogus biedt weer een fantastisch assortiment met vele nieuwe artikelen voor uw hobby. En de prijzen zijn ook deze keer weer net zo voordelig en laag, zoals u van het grootste fotohuis ter wereld gewend bent. Uit de ruim 700 aange boden artikelen hier enkele voorbeelden: voor dames, heren en kinderen Dankbaar voor de liefde en de opgewektheid die zij ons heeft geschonken geven wij u er kennis van, dat zondagmorgen nog onver wacht van ons is heengegaan onze lieve moeder en oma Voor snelle beslissers extra I snel per post in huis: r 18 Woonplaats iXfclOOj .JllllWt, 1' Badhoevedorp: Radio Osenga, Sloterweg 111 Bennebroek: Drog Gronert, Zwarteweg 24 Beverwijk: Drog Janmaat, Wijkerbaan 25 12 maanden lang met Uw persoon lijke REVUE-card van FOTO-QUELLE, de kaart die in korte tijd al voor tienduizenden foto-fans het fotogra feren veel goedkoper heeft gemaakt. Vraag meer inlichtingen in een van de ruim 115 FOTO-QUELLE winkels in Nederland REUUE 350 F Castricum: Firma Portegies, Burg. Mooystraat 7 Heemskerk: Drog. Rozenbroek, Deutzstraat 22 Hoofddorp: De Jong Expert, Kruisweg 1001 Zandvoort: Firma van Toledo, Kerkstraat 12 F"' i Jö) 51? De bouw van een tweede passagiersge- bouw, de uitbreiding van het vrachtareaal en de vestiging van luchthavengebonden Op de tweede plaats kwam Jozefschool II uit Velsen-1 oord, terwijl de Zevenhoeven II op de derde plaats beslag kon leggen. In poule B was de eerste plaats voor Jaco busschool II als tweede en Zevenhoeven I als derde. De strijd om de eerste en twee de plaats ging dus tussen de beide ploegen uit Akersloot. De Rembrandtschool met de spelers Rienk Bijlsma, Peter Lange- voort, Mark Prinsen en Alwin Esveld ver sloeg de Jacobusschool met 3-1. In poule B werd het persoonlijk klassement gewon nen door Lex Kiebert van Jacobus I, met op de tweede plaats Albert Brantjes van Jozef I. Jan van Roon van de Jacobus- school werd derde en Marco Wittebrood van Jozef I plaatste zich als vierde. De Rembrandtschool en de Jacobus- school uit Akersloot mogen nu deelnemen aan de landelijke finale van de basisscho len kampioenschap, die op zaterdag 3 mei in Culemborg zal worden gehouden. Als reserve en mogelijk derde deelnemende ploeg uit Kennemerland zal de Jozef school uit Velsen-Noord worden aange meld. i BEVERWIJK. De preiteelt in Kenne merland ondervindt de laatste jaren veel moeilijkheden. De stand van de gewassen is vaak slecht met veel dode punten aan de bladeren en bladvlekziekte. Voor de kwe kers is het dikwijls een grote strop, als maar de helft van het produkt te oogsten is. Fotospeciaalzaak: Haarlem: Grote Houtstraat 118, tel. 311094 Wij zijn ook op de koopavonden geopend. CANDY SERVICE DEALER Binnen 48 uur!! gerepareerd Tel. 023-373667 OVERLEDEN: Maria Maas, geboren Engelhart; Maar- tje Polak geboren De Boer. Bovendien wordt in het regeringsstand punt gewoon maar aangenomen, dat de lawaaiproductie per vliegtuig wel zal ver minderen. Welke maatregelen de regering denkt te nemen om deze lawaaiverminde- ring ook daadwerkelijk te verwezenlijken wordt evenwel niet duidelijk gemaakt, zo constateren GS. Het college verwijt de regering ook, dat de schade van het vliegtuiglawaai voor de volksgezondheid in het structuurschema buiten beschouwing is gebleven. Volkomen onderschat worden in het structuurschema voorts de gevolgen van een groei naar 300.000 vliegtuigbewegin gen. Deze groei komt overeen met vertrek en aankomst van jaarlijks 35 40 miljoen passagiers op Schiphol en één anderhalf miljoen ton vracht. GS wijzen er op, dat een en ander zal leiden tot een sterke groei van de bedrijvigheid: 40.000 arbeidsplaat sen (nu 25.000 arbeidsplaatsen, en 28.500 arbeidsplaatsen bij een groei tot het in streekplan aangegeven maximum aantal vliegtuigbewegingen van 18 5 20 miljoen per jaar). Nu al kost het de grootste moeite om binnen de regio Schiphol geschikte ar beidskrachten te werven. Veel arbeids krachten moeten van buiten de regio wor den aangetrokken, wat leidt tot een verhe vigde druk op de woningmarkt. Het vin den van ruimte om woningen te bouwen heeft erg veel moeite gekost. Het aantrek ken van voldoende bouwproduktie-capa- citeit is evenmin eenvoudig. De bouw van voldoende woningen, op de juiste plaats (dicht bij het werk), en binnen een redelij ke termijn wordt bij een veel sterkere groei van Schiphol helemaal een onmoge lijke opgave. De Meerlanden kunnen mo menteel niet eens in de eigen behoefte aan woningen voorzien, aldus GS. Deze onmogelijkheid zal dan ook leiden tot langere woonwerkafstanden en lange re reistijden, waarmee men genoegen zal moeten nemen in strijd met het streven de pendel te beteugelen. Weliswaar wordt in het structuurschema gewezen op de mo gelijkheden van huisvesting in Almere in de zuidelijke Flevopolders. GS attenderen de regering er echter op, dat Almere in de periode 1990 tot 2000 nog een aanzienlijke opvangfunctie zal moeten vervullen voor Aunsterdamse woningzoekenden en voor de woningbehoefte vanuit het Gooi en de Vechtstreek. Een verbinding tussen de Schipholspoorlijn en de Almerelijn zal zeker nodig zijn. Ook op de wegen rondom Schiphol wordt het zeer druk, als de luchthaven de groei doormaakt, die de regering wil toes taan. Het college kan wat dat betreft vóór het sluiten van de inspraaktermijn (1 mei) onmogelijk de cijfers op tafel leggen. Maar alleen al als de drukte op Schiphol toeneemt tot de in het streekplan genoem de 180.000 vliegtuigbewegingen per jaar, zal extra verkeersruimte nodig zijn. De verleiding om nog meer wegen aan te leggen zal bij een nog sterkere groei, sterk toenemen. Inm we M welke GEBOREN: Gemma Maria Silva Riadigos; Wesley Wayne Freeth; Marloes Ensing; Comelis Johannes Duijn; Patricia Desiree van Lint; Gregory Franklin Cornells Jong; Colin Hogervorst. ONDERTROtfwD: Giuseppe Musardo en Marijke M. Schel- lekens; Winnifred de Jong en Maria B. Diemeèr; Joseph Gerrits en Helena C. M. van Wanrooij; Adrianus J. Koopman en Petronella C. M. Bos; Hendricus P. Bek- ker en Hendrika P. M. van Duin. VELS stichtii en Gel uitgebi ze bie< stoelen enige a totaal dom, bruikt rolstoe een M veertij drag d via tai moeiza Zoali vervoe naar tt komstf middel medev schikk rijder alle or worde: OIG z tochte: voor c kantie- ma sts 8 1 1 Reparatie binnen 48 uur service 023-314181 i ‘«W j FOTO-QUELLE Techniek als AC 2/1,7 maar zonder objektief Bestelnr. 1098 slechtswv Bij 7 mei digd, x salonb nen c vijftig aan di het N damse om nt IJmuii de aa plaats zal de lunch REVUE Pocket 50 Hiermee kan werkelijk iedereen foto graferen. Voor vakantiefoto’s, voor flitsfoto’s, voor kinderfoto's etc. etc. Echt een kamera voor jong en oud, voor vele briljante opnamen in kleur! 1 jaar garantie. Bestelnr. 1151 slechts WWaOw GS stellen zich op dit standpunt in een concept-commentaar op het structuur schema burgerluchtvaartterreinen. Pro vinciale Staten moeten het commentaar op 12 mei nog goedkeuren. Zowel de uitgangspunten als de gevol gen van het regeringsstandpunt over de toekomstige omvang van de luchthaven Schiphol zijn voor Gedeputeerde Staten onaanvaardbaar. Het college stelt het structuurschema tegenover het streek plan voor het Amsterdam-Noordzeeka- naalgebied. In het streekplan is de ge luidshinder de beperking voor de groei, die nog aan de luchthaven kan worden toegestaan. In het structuurschema staat echter voorop, dat Schiphol onbeperkt moet kunnen groeien. De mate, waarin de geluidsoverlast kan worden verminderd wordt afhankelijk gesteld van de sponta ne ontwikkeling van het luchtvervoer. Het college vindt dat een verwerpelijk uit gangspunt. Naam I Straat De K-bajonet-spiegelreflex- kamera met professionele techniek volautomatische licht meting (TTL) bij open-diafragma (ook manuel), elektronische metalen spleetsluiter (traploos van 8-1/1000 sek objektief 1:1,7/50 mm Een drietal scholen uit de Haarlemmer meer moest op het laatste moment verstek laten gaan. In hun plaats werden de Ka meleon uit Beverwijk, Rembrandtschool II en Jacobusschool II nog toegelaten, zodat in twee poules van zes teams aan de strijd kon worden begonnen. In poule A toonde de Rembrandtschool zich duidelijk de sterkste. De spelers be hoefden geen partij uit handen te geven. Als Pocket 50, maar in geschenk- kassette met kleurenfilm 20 opn., polsketting en flitskassette. Bestelnr. 1182 slechts 4UaOU (6-lenzig), 16 lichtdioden in de prisma- zoeker, aansluiting v. motordrive, memory-schakeling etc. etc. 3 jaar garantie. AEA Bestelnr. 1047 slechts OOwa' GEHUWD: Marten Mons en Fransisca Johanna Blaauwbroek beiden te Heemskerk; Rens Johannes Boontjes en Martha Agnes Ma ria Bekker, beiden te Heemskerk. REVUE 350 F Een geweldige kleinbeeld-kompakt kamera met ingebouwde elektronen flitser, programmasluiter, automa tisch signaal v. onderbelichting, briljant en haarscherp objektief, lichtraamzoeker etc. etc. 1 jaar garantie. 1OQ Bestelnr. 1053 slechts (Van onze tafeltennismedewerker) AKERSLOOT. De finale van het basisscholenkampioenschap van de afde ling Kennemerland heeft een overwin ning opgeleverd voor de Rembrandt school uit Akersloot. Deze sterke ploeg toonde zich de meerdere van de Jacobus- school, ook al uit Akersloot, na een span nende strijd. In de ruime sportzaal na men twaalf schoolploegen deel aan deze wedstrijden, die bijzonder vlot verliepen en mede dank zij de gastvrijheid van de vereniging Meertreffers uitstekend ge slaagd mogen worden genoemd. In Kennemerland is prei een belang rijke teelt en daarom wordt er op donder dagavond 20 maart een voorlichtings avond belegd in de kantine van de Bever- wijkse veiling door de Tuinbouwstudie- club. De heer M. de Witte, specialist in ziekte- en onkruidbestrijding en de heer J. Beentjes, bedrijfsvoorlichter bij het con- sulentschap Aalsmeer-Utrecht, zullen in leidingen houden over de preiteelt in Ken nemerland. Na de pauze is er een forum gesprek. In het forum neemt onder meer zitting de heer P. Diemeer, lid van de landelijke preicommissie van de NTS. Sikkenk Haarcentrum heeft een zeer uitgebreide kollektie pruikjes, vlechten en haarstukjes, o.a. van Free World en Pierre Balmain. Wanneer het noodzakelijk is dat u een pruikje draagt dan hebben wij speciale lichtgewicht pruikjes die geheel ventilerend zijn. Ook vele modepruikjes wanneer u het gemakkelijk vindt een pruikje te dragen. U kunt een afspraak maken of zo maar even langs komen en eventueel gebruik maken van onze zelfbedieningskabine.- Wij komen ook met pruikjes bij u thuis. WAGENWEG 84, HAARLEM, 023-325883. Geopend dinsdag t/m vrijdag van 10-5 FOTO-QUELLE - Postbus 121 - 2100 AC Heemstede Postorderbestellingen (ook telefonisch; 023-290195) alleen boven f 25,- en onder rembours. Er wordt f 4,- voor verzendkosten berekend, tenzij I U een girobetaalkaart, betaalcheque of eurocheque meestuurt (bedrag niet invullen, wel ondertekenen). ciale hoofdklasse. BDC ontvangt dan het tiental van Damlust uit Noord-Schar- woude. De Beverwijkers zullen moeten winnen, willen zij nog een kans maken op promo tie. De laatste wedstrijd speelt men bij Crescendo in Amsterdam, op 25 maart. De uitslagen in de onderlinge BDC-com- petitie waren als volgt: N. Adelaar-S. Lip- pes 1-1, A. J. Diemeer-H. J. Winter 2-0, N. J. Leemberg-J. P. G. v.d. Does 2-0, S. Toxopeus-A. Roemeling 0-2, B. Beentjes- J. Graanstra 0-2, D. van As-H. de Groot 0- 2, R. Posthuma-L. J. v.d. Heuvel 1-1, Th. C. Zoon-H. A. Staal 0-2. Voor de hoofdklasse van het district Kennemerland won Wim v.d. Sluis van C. Abdoul. De vierde ronde van deze per soonlijke kampioenschappen wordt voortgezet in Haarlem. In de hoofdklasse A gaat Van der Sluis aan kop; in de klasse 1 A leidt BDC’s voorzitter N. Adelaar. aktiviteiten in het zuidelijk deel van Nieuw Rijk, zoals het structuurschema mogelijk wil maken, stuiten eveneens op bezwaren van GS. Deze uitbreidingen hangen ten nauwste samen met de groei van Schiphol boven het in het streekplan aangegeven maximum aantal passagiers- bewegingen per jaar. Het structuurschema burgerluchtvaart; terreinen is kortom flagrant in strijd mef het streekplan voor het Amsterdam; Noordzeekanaalgebied. GS betreuren bo vendien in hoge mate, dat de regering niet tegelijkertijd de procedure voor de plano logische kernbeslissing over Markermeer/ Markerwaard heeft willen starten. Het college waardeert echter positief, dat in j het structuurschema de mogelijkheid wordt opengehouden voor de analeg van een nieuwe luchthaven in het Marker meer. Niet in strijd met het streekplan is de draaiing van de vierde baan. De regering wil deze baan draaien om een groei van Schiphol mogelijk te maken, zonder dat dat in Zwanenburg tot meer overlast leidt. Blijkens het in het schema opgenomen geluidshindercontourenkaartje zouden echter de lawaaiproblemen van Halfweg- Zwanenburg worden verplaatst naar Spaarndam-Oost. GS vinden dat geen juiste oplossing: Voor de grootte van de hoek, waaronder de baan wordt gedraaid ten opzichte van de bestaande baan”, moet bepalend zijn, dat de vermindering respectievelijk vermijding van geluidsbe lasting in Zwanenburg-Halfweg en Spaarndam-Oost maximaal is”. De Hoofdvaart moet volgens GS bij voorkeur niet worden gekruist. De mate waarin wordt ingegrepen in de structuur van de Haarlemmermeerpolder moet althans zo gering mogelijk zijn. Het college erkent echter, dat het mogelijk kan zijn dat de Hoofdvaart een stuk wordt omgelegd of ondertunneld. GS vinden, dat niet bijvoorbaat moet worden uitgesloten, dat het ondergrondse gedeelte van de Schipholspoorlijn zal worden verbouwd. Als het technisch mo gelijk is en de oplossing leidt tot vermin dering, respectievelijk vermijding, van ge, luidsoverlast in Halfweg-Zwanenburg en Spaarndam-Oost, dan moet verbouwing van de Schiphollijn „bespreekbaar” zijn. Hetzelfde geldt voor de situering van het „draaipunt” van de baan. Dat moet vol gens GS kunnen liggen binnen de lan- dingsstrook van de huidige Zwaneburg- baan. Overigens stelt het college, dat met het microwave landingssystem (MLS, het aanvliegen met een bocht) de geluidshin- derproglemen in Spaarndam-Oost bij een draaiing van de vierde baan zou kunne oplossen. Zoals gemeld heeft burgemees ter IJsselmuiden juist bij dét argument, dat ook door de regering (Smit-Kroes) wordt gebruikt, vraagtekens gesteld. De burgemeester vreesde, dat het MLS wordt gebruikt als „toverwoord”, omde bevol king van Spaarndam-Oost zand in de ogen te strooien en verzet te smoren. Van het werkelijke effect van het MLS was IJsselmuiden althans bepaald niet overtuigd. BEVERWIJK. Dinsdagavond maart speelt het eerste tiental van de Beverwijkse Damclub de tweede promo tiewedstrijd voor een plaats in de provin- Stuur mij stuks REVUE 350 F (b.nr. 1053) a 129,- Stuur mijstuks REVUE pocket 50-set (b.nr. 1182) 49.50 Stuur mij, ook als ik niets bestel, de gratis katalogus van FOTO- QUELLE met o.a. alle verkoop- adressen. Postcode: èl al o Handtekening REVUE CX 10 S 8 kamera De jongste van onze serie V XL-kamera's Met zeer llchtsterk objektief O Volautomatische belichting, tegenhchtknop. konversie- filter (ingebouwd), battenj- tester, inklapbare handgreep, ■HU filmteller etc etc. 3 jaar garantie jOft Bestelnr 8009 slechts IOWa" f

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 8