In hoofdklasse zaalvoetbal: Spanning aan top blijft voortduren Voluit niet gemotiveerd Hanke de Kort in tweede ronde uitgeschakeld Van Beusekom en Ridder kwartfinale damesdubbel Giling naar Kennemerland M tlm 23 maart VCK zet eerste stap op weg naar behoud 1 w (uitslagen] i L 4 Kijkdagen 22 en 23 maart van 11.00 tot 17.00 uur. B OokopdeHiswa^ EEN VRACHTAUTO HUREN? stel Bouwens Autoverhuur II 25 VRIJDAG 2 1 MAART 1980 SPORT n ^oun Veilingdirektie Joh.J.Ph. van der Tak. irlem Trein-Toegang-biljetten Voor onze eerstvolgende veiling zullen wij GEEN inbrengkosten berekenen. Kontaktadressen voor inbrengers: Spaarne 86, Haarlem (023) 321730 Oude Groenmarkt 12, Haarlem (023) 322008 (023)325273 Ég JW INHOUD TOT 21 m3 KLEIN RIJBEWIJS VOLDOENDE!! Kampervest 23, Haarlem, Tel. 312638 en verzamelaarsobjekten. Vi Ten overstaan van Gerechtsdeurwaarder C. Boeder. een belangrijke kollektie hollandse antieke meubelen, schilderijen, goud, zilver en juwelen... enkele bijzonder fraaie Perzische tapijten, uiterst fraaie klokken... curiosa, rariteiten (Van een medewerker) IJMOND. In de hoofdklasse van het zaalvoetbal zullen alle beslissingen op de laatste speeldag vallen. De topper tussen Hong Kong Zandvoort en Score Advertising werd door laatstgenoemde met 3-1 gewonnen. Volgende week zal de ploeg van coach Wim Dingerdis maximaal één punt moeten pakken tegen Heijne om het kampioen schap binnen te halen. Eveneens zijn Hong Kong Zandvoort en Carillon Boys, na de 9-2 overwinning op Geldermans, nog kansheb ber. Beide ploegen komen alleen nog in aanmerking voor de titel indien Score Advertising van Heije zou verliezen. iijl! I •w Mama, d'r staat een poes in de krant. zAér’ Z (ADVERTENTIE) md, I (ADVERTENTIE) HAARLEM (ADVERTENTIE) "X pdrach sering' orden. igeget burge i tegei en va. bekem ’elege t-zuid lorend urendi fdelini IJmond’73 heeft zich na de 6-2 overwin ning op Carrousel definitief geplaatst voor de distriktsklasse. Voor de twee de- gradatieplaatsen komen nog vier ploegen in aanmerking. Verhorst Boys, na de ver rassende 10-3 nederlaag tegen Heijne, Heijne, Geldermans (door de 9-2 neder laag tegen Carillon Boys) en North End, ondanks de 6-4 overwinning op Roeland Juweliers. Wilms Floet heeft zich defini tief veilig gesteld door met 3-3 gelijk te spelen tegen Graetz. Carillon Boys-Geldermans 9-2 (1-1). Jan Kruk 0-1, Frans van Beuningen 1-1, 2-1, 3- 1, 4-1 en 5-1, Wim van der Spil 6-1, Frans van Beuningen 7-1, Jan Stam 8-1, Jan Hoogewerf 9-1, Luuk Tromp 9-2. Geldermans heeft alleen in de eerste helft op een goed resultaat mogen hopen. De ploeg van coach Ruud van de Eijkhof had toen geen problemen om Carillon Boys in de tang te houden. Na de rust verhoogde de ploeg van coach Jan ter Horst het tempo en omdat vooral Frans van Beuningen het op zijn heupen kreeg waren de bezoekers binnen de kortstmo- gelijke tijd een geslagen ploeg. Gelder mans probeerde nog wel het tij te keren maar kreeg geen kans om gevaarlijk te worden. Wilms Floet-Graetz 3-3 (2-0), Henk Bek- ker 1-0, Wim van der Geest 2-0, Wim van Guus van der Vlugt en Herman Leidel- meyer hadden het niet slechter kunnen treffen. Hun eerste optreden in de heren dubbels betrof na een bye in de eerste ronde de ontmoeting met de als eersten geplaatste Indonesiërs Christian en Ade Chandra. De Haarlemmers kwamen tot (Van onze badmintonmedewerker) LONDEN. Hanke de Kort, die als enige Nederlandse deelneemster aan de All England badmintonkampioenschap pen het genoegen smaakte ook op de tweede wedstrijddag nog in het strijd perk te mogen treden, heeft niet voor verdere verrassingen kunnen zorgen. De Indonesische Wiharjo Verawaty, die nog altijd in de wereldtop vier staat, liet met 11-3 en 11-0 geen twijfel over haar verde re aspiraties bestaan. In een duel waarin voor beide ploegen niets meer op het spel stond heeft IJ- mond’73 een eenvoudige overwinning be haald. Indien de ploeg van coach Arie Weber het tempo echter had opgeschroefd Marijke Goos scoorde toen met haar opslag enige kostbare punten. Het moet evenwel betwijfeld worden of VCIJ als nog kans ziet de degradatie naar de eerste klasse te ontlopen. ploeg van VCK versloeg in de eerste klas se VCW 2 met 1-3. Odin—VCW 3-0 (15-11, 15-5 en 15-7). Een weinig gemotiveerd Odin heeft het alleen in het eerste bedrijf moeilijk gehad met het zwakke VCW. De dames uit Wor- mer liepen toen in vier serveerbeurten uit naar 1-11. Middels twee time-out’s en een wissel poogde trainer Jos Rozing Odin weer in het rechte spoor te brengen. Dat lukte echter pas toen Marja Koek met een imposante opslagserie haar ploeg terug bracht in de wedstrijd (14-11). Goed serveerwerk van Cyntha Tigges en andermaal Marja Koek bezorgden de Odin-aanvalsters ook in de tweede en der de set een werkloze avond. Maar overtui gen deed Odin in dit vlakke treffen aller minst. VCIJ verloor in een meer spannend dan fraai duel met 3-3 (14-16, 15-5, 15-17, 15-9 en 15-8) van VCH. Op basis van inzet werkte VCIJ in de derde set een 14-9 achterstand weg. 0 p. del irlem. geopen jriek. i. Ook kt en i >ot. IJ» Voordelige bij NS-stations «i. ch rijft m.; gi ttebuis i wo vei iroogk i te bi Houth 18-3441 en ver- i kada- F, na n 9 ti radios akasten )ok ant etc. Ca' 5. De nieuwste modellen tenten van superlicht tot luxe bungalows en alles wat er op en bij hoort amsterdam raï T' d.-' >te col klaar Sport! tel. ïuteuilsl -250560 his wa Geopend van 10-17 en 19-22 uur, zaterdag en zondag 10-17 uur, toegang f 7,50 kinderen tot 14 jaar f 5,- IJmuiden (Zeewijk), beker: Gebr. De Bie- Fransen Schoot 1-6, Maurits D.-Kennemerland 7-4, PSV Velsen-v. d. Veens 1-0, Cosmos-Figee 2-6, Dry CR-Griffioens 4-0. Hillegom: hoofd klas: Roeland J.-North End 4-6, eerste klas C: Palet Entege-Nlhot 5-1, Wilho-Rinko 1-5. Nieuw-Vennep: tweede klas E: SCW-Bakker Zn. 2-1, derde klas K: Sea Gulls-SVB 3-4. Heemskerk (Sportcentrum), beker: Bersee-De Mon 3-6, Tameris HB-Strawberry 8-0, Van Eg- mond-Beauty 4-1. Haarlem (Van Turnhouthal): hoofdklas: Score Advertising-Hongkong Z. 3-1, tweede klas D: DSC74-M. de Vries 2-5, De Wit- Spaarnevogels 6-7. IJmond’73-Carrousel 6-2 (1-0). Piet van der Hulst 1-0, Joop Heerinx 2-0 en 3-0, Dik Steenbeek 3-1, Frans van der Horst 4-1, Karei Steenbeek 4-2, Frans van der Horst 5-2 en 6-2. lat sarn ijsopga den gi jm. Sh< 00-21 of na een alleszins redelijke prestatie, al verlo ren zij met 7-15, 9-15. Ook Rob en Piet Ridder speelden in dit onderdeel van het toernooi hun eerste partij pas in de tweede ronde. Hun tegen standers daarin, de Japanners Ikeda en Ozaki, maakten hun plaatsing bij de eer ste acht waar door met 15-6, 15-8 te win nen. Gillian Gilks sneuvelde, na haar uit schakeling in de enkelspelen, nu ook in de gemengd dubbels. Met veteraan Svend Pri verloor zij van de Engelse tandem Eddy en Sutton: 5-15, 4-15. Gilks doet nu alleen nog mee in de damesdubbels. Daar plaatste zij zich voor de kwartfinales door met Nora Perry hun landgenotes Read head en Martin, die eerder Hanke de Kort uitschakelden, te verslaan. In de kwartfinales in het herenenkel spel, die vandaag worden gespeeld, is alleen Svend Pri als niet geplaatste spe ler doorgedrongen. Bij de dames is Kir sten Larsen als enige niet geplaatste naar de kwartfinales doorgestoten. een voldoende zag scoren en dat in Kees Dekker z’n meest constante aanvaller had, won de eerste (6-15) en derde set (9- 15) overtuigend. In de vierde periode moest het ditmaal door Henk Keur ge coachte VCK evenwel door een diep dal. De ploeg gaf een 8-13 voorsprong uit han den, maar won door een geslaagd twee- mansblok van Gerrit van der Brink en Peter Duinmeijer op de valreep toch met 14-16. Stand promotieklasse heren: Compaen 16-45, Dynamo 17-44, Argus 2 16-28, The Smash 3 16-27, Molenwiek 2 16-27, Phoe nix 2 16-20, Argus 3 16-18, Voluit 18-18, Molenwiek 3 17-16, VCK 17-15, VCW 16- 12. De dames van Odin behaalden in de promotieklasse een ingecalculeerde 3-0 overwinning op het al practisch gedegra deerde VCW. Het kampioenschap lijkt de ploeg van trainer Jos Rozing nauwelijks meer te kunnen ontgaan, maar toch moet Odin op zijn tellen passen. Niet omdat een tegenstander van het kaliber VCW nou zo’n enorme opgaaf is voor de Heems kerkse dames, maar meer vanwege het feit dat het ontbreken van serieuze tegen stand de scherpte van het Odin-spel danig dreigt aan te tasten. In het Haarlemse district voegde VCIJ een puntje toe aan het schamele totaal door de nederlaag tegen VCH tot 3-2 te beperken. De dames- (Van onze volleybalmedewerker) IJMOND. „Als we nog een kans op prolongatie willen behouden, zullen we uit de komende vier wedstrijden min stens negen punten moeten halen”, sprak spelverdeler Cor Steeman van promotie- klasser VCK vorige week na het verlies tegen concurrent Molenwiek 3. Welnu, het is nu nog te vroeg om te kunnen bepalen in hoeverre de profetie van Steeman uitkomt, maar het eerste begin is er in elk geval. Voluit werd door de Beverwijkers in het Heemskerkse „Sportcentrum” met 1-3 geklopt, waar door VCK drie punten kan bijschrijven aan de debetzijde van de balans. waren het gevolg. Ook na de rust bleef Heijne sterk spelen en kreeg de formatie van Jan de Bruin geen gelegenheid zich te herstellen. Vlak voor tijd zag Herman Gerrits zelfs kans om doelpunt nummer 10 achter doelman Frans Tanahatoe te werken waardoor Heijne de grootste overwinning behaalde van dit seizoen. Een erg sterk spelend Heijne heeft na deze grote uitslag een goede kans om de degradatie alsnog te ontlopen. In het laat ste duel tegen Score Advertising dient de ploeg in ieder geval één punt te behalen en als de ploeg net zo sterk speelt als tegen Verhorst Boys zal kampioenskandidaat Score een zware kluif krijgen. In de derde minuut nam het team van coach Chris Goojjer een voorsprong via Gerrie Tesse- laar. De ploeg van coach Jan de Bruin kwam via een treffer van Peter van Bellen jr. op aangeven van Jos Huider op 1-1, maar toen Herman Gerrits, uit een straf schop, zijn ploeg wederom een voor sprong gaf liepen de bezoekers over de thuisploeg heen. Verhorst Boys probeerde met aanvallend voetbal de achterstand weg te werken maar de veelvuldige snelle counters van Heijne waren levensgevaar lijk en het ene doelpunt na het andere Grote man van het duel Carillon Boys te gen Geldermans, Frans van Beuningen (Caril lon Boys) rechts in duel met Luuk Tromp. I I (Van onze wielermedewerker) BEVERWIJK. In het komende wielerseizoen zal de Beverwijkse Rennersclub Kennemerland weer gesponsord worden door de firma D. Slecht uit Beverwijk. De sponsoring is iets groter van opzet dan vorig jaar en naast tien amateurs zullen er ook negen junioren van profiteren. Nieuwkomers bij de amateurs zijn de favoriete marathonschaatser Co Giling, René Stals en Jan Bakker. Zij nemen de plaatsen in van Henk Welp, die terugkeerd naar de liefhebbers, en de met hardfietsen gestopte favo rieten Ruud Haller en Gerard Kam per. Aangebleven zijn: Cees van Bor- re, Sjaak Butter, Siem de Groot, Henk Kuipers, Jack van Hooff en Jos Kieftenburg. Het vorige jaar reden de amateurs van de Kennemerland- ploeg elf overwinningen bijeen. Er wordt echter niet alleen naar presta ties gekeken, maar bovenal ook naar sportief gedrag. In het komende sei zoen zal aan vrijwel alle criteria en straatkoersen in Noord-Holland wor den meegedaan, terwijl ook een paar „klassiekers” op het programma staan. Ploegleider is opnieuw Jan Prikkel. Hij wordt geassisteerd door coach Dolf Vanacker en masseur Kees Koppen. Het is voor het derde jaar dat Kennemerland door Slecht wordt gesponsord. De negen nieuwe junioren zijn: Joop Broerse, John Weenk, Ruud Boomsma, Rob van Geenen, Jan Wil lem Brouwer, Peter Vanacker, Fred Smit, Ron Bos en Peter van Lies hout. r der Geest 2-1 (eigen doel), Hans Berends 2- 2, Rob van der Zwaan 2-3, Ted de Boer 3- 3. Tot vlak voor tijd heeft het aan een zijden draadje gehangen of de ploeg van coach Jan Goderie zich in deze wedstrijd veilig zou stellen. Dertig seconden voor tijd maakte Ted de Boer, op aangeven van Jos Bakker, aan alle onzekerheid een ein de door doelwachter Armand Postma voor de derde maal te passeren. In de eerste helft leek de thuisploeg probleem loos naar een overwinning te lopen. Graetz was totaal niet gevaarlijk, maar de rust ging bij een 2-0 stand in. Reeds in de eerste minuut na de wisseling kwam de ploeg van coach Henk van het Nederend dichterbij door een fout van doelwachter Gerard Schellevis die een terugspeelbal van Wim van der Geest door zijn benen liet rollen. De bezoekers roken mogelijk heden en via Hans Berends en een treffer van Rob van der Zwaan keerden de kan sen. Vlak voor tijd zorgde Ted de Boer alsnog voor de gelijkmaker. Verhorst Boys-Heijne 3-10 (1-5). Gerrie Tesselaar 0-1, Peter van Bellen jr. 1-1, Herman Gerrits 1-2, Rob van Noordt 1-3, Gerrie Tesselaar 1-4 en 1-5, Herman Ger rits 1-6, Rob van Noord 1-7, Frans Bakker 2-7, Hans Numan 2-8, Jos Huider 3-8, Herman Gerrits 3-9 en 3-10. Rob en Marjan Ridder drongen eerder tot de tweede ronde van de gemengd dub bels door. Daarin slaagden zij niet tegen de Engelse kampioensformatie Mike Tredgett en Nora Perry. In de damesdubbels zetten Joke van Beusekom en Maijan Ridder gisteren op de eerste speeldag van dit onderdeel een goede stap op de weg naar herhaling van eerdere prestaties. In de eerste ronde bleven onze landge notes met 11-15, 15-12, 15-12 op de been tegen de Engelse dames Webster en Chap man. Daarna leverde het Nederlandse duo een uitstekende prestatie tegen de Deense Kirsten Larsen (die in dit toernooi in de enkelspelen al voor de nodige sensa tie heeft gezorgd door haar zege op Gillian Gilks) en Mölgaard. Door hun 15-9, 15-6 winst op het Skandinavische koppel moe ten Van Beusekom en Ridder vandaag tegen het Japanse tweetal Yonekura en Tokuda aantreden. Hanke de Kort sneu velde in de damesdubbels met de Canade se Skillings al in de eerste ronde tegen de Engelse Readhead en Martin: 1-15, 9-15. nstledei 1150,- I itel -en ba' -. Meun jrnmeffl □um, Dage» Jonden Veilinghuis ’De Damiaatjes’ Spaarne 86 Haarlem Veilt 24, 25 en 26 maart steeds om 19.00 uur. KEN eethi elhal. ig 77 a 025 lijks -dag ko üs, dat zijn op ite lijke ngwet, en vat Dat is echter ook de enige positieve kanttekening die kan worden geplaatst ten aanzien van de verrichtingen van de VCK-ploeg. Alleen in de tweede set trof het nerveuze team van trainer Gerrit van der Brink, die zichzelf gisteren tot basis speler had gepromoveerd om de blessure- overlast van de geelblauwen enigszins te verlichten, een gemotiveerd opponent aan de andere kant van het net. Prompt ook haalde VCK toen met 15-13 bakzeil. De winst van dat tweede speldeel suste Voluit evenwel weer in een diepe slaap. VdK, dat opbouwend alleen Cor Steeman en meer op de aanval had gespeeld was een veel grotere overwinning zeker moge lijk geweest. Tot aan de rust zag de ploeg van Leo van Rookhuizen kans om bij te blijven maar na de rust viel de equipe helemaal terug. Stand: Score Advertising 21-31, Hong Kong Zandvoort 21-29, Carillon Boys 21-29, Roeland Juweliers 21-27, Graetz 21-25, IJmond’73 21-23, Wilms Floet 21-18, Verhorst Boys 21-17, Heijne 21-16, North End 21-15, Geldermans 21-15, Car rousel 21-7. (Van een medewerker) HAARLEM. De uitslagen van de eerste teams in de Haarlemse zaalvoet- balcompetitie waren: Beverwijk: hoofdklasse: Verhorst Boys-Heijne 3-10, Carillon Boys-Gelder mans 9-2, Wilms Floet-Graetz 3-3, derde klas B: IJmond’78-Waasdorp 3-4, derde klas D: Besseling Boys-Schova 3-5. Heemskerk (Dr. Prinsenhal), derde klas C: Slot Assumburgh-Castricum/Gooyer 3-3, GBO Sport-Club 13 1-13. 1 j Z\«! III

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 25