aan Spelen uit NOC stelt beslissing over deelname Toernooirecord Van der Smissen Van der Vleuten Achttiende titel voor Ceulemans paardenkoersen Jan Arnouts E Onderscheiding Van der Torre BOKSNIVEAU Deelnemers aan zeilrace achter op het schema succesvol op Indoor Twente 5portpuntiq~] Perspectief voor Kortsnoi WAT HOGER librekampioen 15 MAANDAG 24 MAART 1980 sportief 2 3 mH 3 Raymond Ceulemans: superieur lekam Ir - 30 - 33 33 - 40. -Ajax, /-Den Haar- Ahe- i i (Van onze correspondent) ROTTERDAM. De deelnemers aan de Nedlloyd Specerijenrace van Dakarta naar Rotterdam hebben te kampen met gebrek aan wind. Volgens een weerbe richt van het vrachtschip Wissekerke staan er in het betrokken deel van de Indische Oceaan de laatste dagen zwakke en variabele winden. De drie schepen, die nonstop naar Rotterdam varen en een gen zal in de toekomst nog meer rende ment op gaan leveren, maar het vereist enige aanpassing om tegen getructe tegen standers een meer opportunistische speel wijze te ontplooien. Het bijsturen van die tactiek wordt bijvoorbeeld door Ceule mans vlekkeloos uitgevoerd en bovendien heeft de Belg door zijn ruimere ervaring in internationale toernooien een veel snel lere greep op vreemde matchtafels. Het bewijs had Ceulemans onder meer geleverd in het onderlinge duel met Van der Smissen. De Mechelaar overrompel de al in de beginfase zijn tegenstander, die achteraf bekende: „Het is zo boeiend om naar Ceulemans te kijken, dat ik vergat om zelf te scoren.,’ Voordat Van poging willen doen het record van de theeklipper Kelso 63 dagen te bre ken, liggen danig achter op het schema. Marianne van der Torre: door KNLTB onderscheiden. UTRECHT. De Jhr de Brauwbeker, voor onberispelijk sportief gedrag en goede wedstrijdresultaten, is zaterdag tijdens de in Utrecht gehouden voorjaarsvergadering van de KNLTB uitgereikt aan nationaal kampioene Marianne van der Torre. De Mr. H. Wiltonprijs ging naar Louk Sanders vanwege zijn goede resultaten in de wedstrij den voor de koningsbeker en de Davisbeker. Otto van der Heul, die jarenlang de nationale competitie heeft geleid, kreeg de cv-schaal voor zijn grote organisatorische verdiensten. Stan Smith heeft het met 175.000 dollar gedoteerde WCT-tennistoernooi in Frank furt gewonnen. In de eindstrijd versloeg de 33-jarige Amerikaan de twaalf jaar jongere Johan Kriek uit Zuid-Afrika met 2-6, 7-6 en 6-2. De zege leverde Smith 30.200 dollar op. Kriek moest zich tevre den stellen met helft van dit bedrag. Ook in het dubbelspel was Smith succesvol. Met Viay Armitray uit India versloeg hij in de eindstrijd Andrew Patison uit Rho- desië en Butch Walts uit de Verenigde Staten met 6-7, 6-2 en 6-2. De heer J. C. Mulder, bijna tien jaar lang de voorzitter van de sectie opleidin gen, legde zijn functie neer en ontving het bondsonderscheidingsteken. Zijn opvol ger is de heer C. Wilhelm. De jeugdige Tracey Austin is in New York 100.00 dollar rijker geworden (ruim 200.000 gulden). In de finale van het da- meswintercircuit in New York, een toer nooi dat gedoteerd was met 300.000 dollar, versloeg ze de statenloze Martina Navrati- De vierde partij voor de schaaktweekamp tussen de West- duitser Robert Hübner en de Hongaar Andras Adorjan voor de kwartfinales "van het kandidatentoernooi, is in Bad Lauter- berg in remise geëindigd. De partij, waarin Adorjan wit had, nam slechts dertien zetten in beslag. Hübner heeft nu de leiding met 21/z-l1/2. de andere kant betekent een boycot on getwijfeld een verkoeling van de betrek kingen met de DDR”. 13 11 11 8 6 4 2 1 500 500 500 500 500 484 138 493 134.61 142.85 121.24 87.34 111.61 52.91 22.97 40.41 ch-Hel- 9, Am- ip-Her- -Volen- ringen- 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. Inleg: -9, eerste 92. derde /ites- ioord ite 3- -NEC em II europese landen zal deelnemen aan de Spelen. Dat is hier in Brussel weer eens gebleken. Zouden we toch tot een boycot besluiten, dan raken we opnieuw in een isolement”, aldus de voorzitter van het NOC. Het al of niet boycotten van de Olym pische Spelen door de Verenigde Staten is voor het NOC niet van belang. Wel het standpunt van de Westeuropese comités en dan met name die van Groot-Brittan- 67-28 61-26 48-26 48-31 40-35 40- 30 >534 47-45 36 47 41- 38 32-35 29—43 31-49 36—49 25- 37 26- 42 34-54 19-46 De Britse hockeybond heeft besloten in ver band met de inval van Russische troepen in Afghanistan niet deel te nemen aan het Olympi sche hockeytoemooi in Moskou. Dit besluit werd zaterdag bij stemming in Londen geno men. De bond zal alleen op dit standpunt terug komen als de omstandigheden voor 24 mei, de datum waarop de invitaties uit te komen op de spelen uiterlijk moeten zijn aanvaard, zich we zenlijk wijzigen. Het bestuur van de Britse Amateur Roei Asso ciatie heeft zich uitgesproken voor deelneming aan de Olympische Spelen. Volgens een artikel in de Sovjetsky Sport heeft Monique Berlioux, directrice van het In ternationale Olympische Comité, verklaard dat het IOC financiële hulp zou kunnen bieden aan sportploegen, die tegen de wens van hun rege ring toch naar Moskou willen gaan. Berlioux wees met name op de atleten uit de Verenigde Staten en Groot-Brittannië. „Zij zullen door ons en 1- ina S- r 1-0, ardin- ingen- •acles- Arie Hassink is als vierde geëindigd in de wielerwedstrijd Keulen-Schuld-Fre- chen. De onbekende Westduitser Hans Neumayer won de rit over 162,5 kilometer. De Italiaan Giambattista Baronchelli heeft de 41ste ronde van Calabrië ge wonnen. 4 - 30 - 40 elnemers enbedrag 2, tweed» 5,85, vier- 1.407,80. 51- 9 42-25 57-22 47- 26 49-27 39-32 24-23 35—41 48- 37 35-24 29-34 29-31 33-34 26- 42 27- 15 26—511 25^8 35-59 20-67 lova met 6-2, 2-6, 6-2. Het betekende de tweede nederlaag van Navratilova in dit seizoen. Gedurende 33 wedstrijden was zij ongeslagen gebleven. De strijd om de der de plaats kon geen doorgang vinden, om dat Billie Jean King zich geblesseerd moest terugtrekken. De Australische Evonne Goolagong streek zonder een bal te slaan, de 60.00 gulden op. nië en West-Duitsland. Idenburg: „Ik heb de indruk dat Groot-Brittannië wel aan de Spelen zal deelnemen, ondanks het negatieve advies van de Engelse re gering. Met betrekking tot West-Duits land ligt de kwestie wat ingewikkelder. Voor de Westduitsers is het vooral een politieke aangelegenheid. Met een boy cot tonen de Westduitsers hun loyaliteit jegens de Amerikaanse president. Aan Spelen, waarvoor de Amerikaanse presi dent Carter zich sterk maakt, nadrukke lijk van de hand. Wel zullen de Westeuropese comités bij het organisatiecomité in de Sovjet unie erop aandringen, dat de Spelen in olympische sfeer plaats vinden. Daar over bestaat nog onzekerheid, omdat de Russen hun plannen voor de openings en sluitingsceremonie nog steeds niet bekend hebben gemaakt. Die plannen moeten ter goedkeuring worden voorge legd aan het IOC. Voor Don Miller, de secretaris van het Amerikaans Olympisch Comité die de bijeenkomst in Brussel als waarnemer bijwoonde, was de verklaring van de zestien een morele steun. Het Ameri kaanse olympisch comité wil nog steeds dolgraag aan de Spelen deelne men. Miller: „De president, de Senaat, het Huis van Afgevaardigden en de pu blieke opinie willen een boycot van de Spelen. De standpunten van de Westeu ropese comités zullen we zeker zwaar laten wegen in onze eindbeslissing. Op 11, 12 en 13 april vergaderen we erover. Ik denk echter, dat een beslissing tot eind mei zal worden uitgesteld”. der Smissen tijd had om te herstellen, was zijn opponent al buiten schot (35-13) en even later winnend aan de finish (60- 32). Diezelfde kloof sloeg Scherz tegen Van der Smissen ongeveer halfweg en ook de Oostenrijker had daarna het sim pele karwei vrij vlot geklaard (60-42). De eindstand is: 1. Ceulemans 21 12 1.571; 2. Scherz 17 8 0.979; 3. V. d. Smissen 16 14 1.113; 4. Dielis 14 8 1.210; 5. Müller 12 10 0.932; 6. Vierat 10 8 0.900; 7. Oddo 10 7 0.896; 81 Theriaga 10 10 0.888; 9. Noren 9 8 0.930; 10. Nadal 9 8 0.803; 11. Jorgensen 4 8 0.800; 12 Gil 0 6 0.506. (Van onze sportredactie) BRUSSEL. Het Nederlands Olympisch Comité (NOC) wil over vier weken een definitief standpunt innemen over de deelneming van Nederlandse atleten aan de Olympische Spelen in. Moskou. Het ziet ernaar uit, dat Nederland aan de uitnodi ging van het organisatiecomité gehoor zal geven. Het bestuur van het NOC gaat binnenkort werken aan het standpunt „We gaan naar Moskou, tenzijDat heeft mr. Koos Idenburg, voorzitter van het NOC, zaterdag in Brussel meegedeeld na afloop van de bijeenkomst van Westeuropese olympische comités. De Flying Wilma van Gerard Dijkstra heeft een achterstand van 384 mijl, de Gauloises III van Philippe Facque 389 mijl en de Batavier van de gebroeders Maasakkers zelfs 702 mijl. In de handicap-posities van de acht schepen is de laatste paar dagen geen wijziging gekomen. De Flying Wilma ligt aan de kop. Op de tweede plaats komt de Kaleo uit Singapore, op de derde de Gau loises III en op de vierde het Engelse jacht Gipsy Moth en op de vijfde de Prodent van Dirk Nauta. Nummer zes, zeven en acht zijn respectievelijk de Lexington van Adriaan van Stolk, de Batavier van de gebroeders Maasakkers en de Vetus van Ewald Neijenhoff. Met een besluit tot deelneming aan de Spelen legt het NOC het advies van de Nederlandse regering naast zich neer. Bijna twee maanden geleden deed de regering een beroep op het NOC de Olympische Spelen in Moskou te boycot ten uit protest tegen de Russische inval in Afghanistan en de arrestatie en ver banning van de dissidente kerngeleerde Sacharov. Idenburg: „Afghanistan en Sacharov zijn voor het NOC nooit aan leiding geweest om de Spelen te boy cotten”. Voor het Nederlands Olympische Co mité is het slechts van belang niet in een geïsoleerde positie te geraken. Met af schuw denkt het NOC terug aan het isolement, waarin Nederland terecht kwam na de boycot van de Spelen in Melbourne (1956). Dat mag nooit meer gebeuren, luidt sindsdien het advies van het NOC. „Het merendeel van de West- De zestien Westeuropese olympische comités, die in Brussel bijeen waren, stellen zich op het standpunt dat de atleten van hun land in vrijheid moeten kunnen deelnemen aan de Spelen in Moskou. Acht comités lieten weten in ieder geval naar Moskou te gaan. Dat zijn Groot-Brittannië, Frankrijk, Fin land, Zweden, België, Italië, Spanje en Ierland. Noorwegen heeft inmiddels la ten weten niet aan de Spelen te zullen deelnemen. Zeven comités (West-Duits land, Nederland, Oostenrijk, Luxem burg, Liechtenstein, San Marino en Tur kije) hebben nog geen definitieve beslis sing genomen. VELDEN (ANP). De reglementair toegestane drie extra rustdagen, de bijstand van twee zaterdag uit Wenen overge komen Russische ambassadeleden, het helpt Tigran Petros jan vooralsnog niet zijn achterstand in de tweekamp tegen aartsvijand Viktor Kortsnoi te nivelleren. De zevende en achtste partij eindigden dit weekeinde beide in remise, waardoor Kortsnoi zijn voorsprong behield. Na acht partijen leidt de vice-wereldkampioen met 4Vz tegen 31/z punt en staat hij er met nog twee partijen te spelen zeer rooskleurig voor. Tigran Petrosjan maakt in het Oostenrijkse Velden een enigszins aangeslagen indruk. Zaterdag, in de zevende partij, - verkreeg de vijftiger met zwart een gunstige stelling, die zekere winstkansen bood. Rond de twintigste zet offreerde Kortsnoi remise door zijn vingers te kruisen. Petrosjan weiger de en verwierf zich een sterke positie op het bord. Tijdnood zou hem van de winst afhouden. In een zeer gecompliceerde stelling resteerde Petrosjan voor de laatste vier zetten twee minuten bedenktijd. De Rus, die in de zestiger jaren lange tijd de wereldtitel droeg, nam geen risico en bood op de 38e zet remisie aan. Kortsnoi accepteerde dat aanbod gretig. Secon dant Michael Stean verklaarde later dat Petrosjans positie veel beter was en dat hij verzuimd had op winst te spelen. Een etmaal later vond tot veler verrassing de achtste partij plaats. Terwijl alom verwacht werd, dat Kortsnoi zijn 49e De Amerikaan Gene Mayer, twee weken geleden de verliezende finalist in het inter nationale toernooi van Rotterdam, heeft in Metz in de finale van een Grand-Prix- toernooi gewonnen van de Italiaan Gianni Occleppo. Mayer versloeg hem in drie sets: 6-3, 6-3, 6-0. De Amerikaan had de finale bereikt door een overwinning in de halve finale op de Australiër Peter Mcna- mara met 6-1 en 6-2. Occleppo won daarin met 6-3, 3-6 en 14-12 van Mcnamara’s langdgenoot Colin Dibley. Het dubbelspel eindigde in een zege voor Mayer en Dibley die in twee sets (7-6, 7-5) de Amerikanen Chris Delaney en Kim Warwick ver sloegen. (Van onze sportredactie) HELSINGBORG. Het effect van de imponerende openingsreeks van Christ van de Smissen was in het Europees kampioenschap driebanden al uitgewerkt voordat het beslissende eindspel nog moest beginnen. Terwijl Raymond Ceulemans op de slotda gen zijn onstuitbare zegetocht vervolgde en Johann Scherz juist in die fase van het titelgevecht naar zijn grootste vorm reikte, stortte de Nederlander in door een tekort aan routine en overtuiging. Het is daarom zo belangrijk, dat Van der Smissen over anderhalve maand in Buenos Aires mag aantreden voor het wereldkampioenschap. De ervaringen in het meest fascinerende biljarttcernooi zijn voor een aankomende vedette in dit spelonderdeel, van een onschatbare waarde voor de verdere ontwikke ling. Volkomen onverwacht werden tot het laatste moment in het Zweedse .Helsing borg de riante kansen op uitzending naar die eindstrijd verduisterd door de mentale dreun, die de Nederlandse kampioen za terdag moest incasseren. Het bijna fatale vormverlies op de voorlaatste dag werd achtereenvolgens door Scherz en Ceule mans behendig uitgebuit en plotseling wankelde Van der Smissen na die twee zware nederlagen op de rand van de af grond. De geplande afsluiting met een derde plaats had hij uiteindelijk slechts te danken aan Dieter Muller, die zaterdag avond Ludo Dielis op een zijspoor stuurde. De superieure Raymond Ceulemans haalde toen al zijn achttiende Europese titel binnen in het driebanden, want de stabiliteit in zijn optreden tilde de 43- jarige Belg voor het ingaan van de eind ronde ver genoeg boven zijn tegenstan ders uit. Voor Christ van der Smissen resteerde „slechts” de troostprijs achter Ceulemans en Scherz, waarvoor hij gis teren tegen de Portugees Theriaga nog even in de reserves moest tasten. Alleszins werd zijn tweede Europese krachtmeting in de driebanddiscipline niettemin voor de Nederlander een triom fantelijk gebeuren. Want niet alleen hield hij aan de Zweedse trip een toelatingsbe wijs voor het wereldkampioenschap over, maar vooral maakte de St. Willibrorder indruk met de verbetering van twee natio nale records. Behalve het partijcecord van de eerste dag (1.875) finishte Van der Smissen na de slotopvoering met een toer nooirecord (1.113). „Het is geslaagd in alle opzichten”, vatte de Brabander na afloop zijn eindre sultaat samen. „Ik heb misschien niet altijd even sterk gespeeld, maar ik kan tevreden zijn met de totaalprestatie. Uit- EINDHOVEN. Nadat in de twee voorronden de bokken van de schapen waren gescheiden boden de halve finales van de nationale bokskampioenschappen voor amateurs in het goed bezette POC in Eindhoven de kwaliteit die op de eerste twee wedstrijdavonden zo schaars was. Toch zal Nederland op de Olympische Spelen in Moskou, evenals dat vier jaar geleden in Montreal was, niet vertegen woordigd zijn met boksers. Weliswaar blijkt het instituut jong oranje, waarin jonge boksers een kans krijgen, al redelij ke resultaten te hebben afgeworpen maar geen van deze boksers is nog rijp voor het grote internationale werk. De samenstelling van de finales van de nationale kampioenschapen, die van avond, maandag, in sporthal De Houtza gerij in Den Haag worden gehouden is: Bantamgewicht: Zakhalen (Zuid)-Delmotte (Zuid). Veder: Oumghar (Noord-Holland)-Van Geijnen (Zuid-Holland). Licht: Prozee (Oost)- Dieckamm (Zuid). Lichtwelter: Huigenvoort (Zuid)-Hallie (Noord-Holland). Welter: Van der Aa (Zuid)-Sloof (Zuid-Holland). Zwaarwelter: Raamsdonk (Noord-Holland)-Smit (Zuid-Hol land). Midden: Van der Tak (Zuid-Holland)-Van Agtmaal (Zuid). Halfzwaar. La Cruz (Zuid-Hol- land)-Voom (Noord-Holland). Zwaar: Kramer (Zuid-Holland)-Krol (Oost). Super-zwaar: Tiben (Noord-Holland)-Van Bruggen (oost). De Fransman Michel Laurent heeft gis teren ht Criterium National (een twee daagse wedstrijd) gewonnen. Tweede in deze wielerwedstrijd werd zijn landge noot Bemaudeau. Hennie Kuiper was als 18de de beste Nederlander. De schaakploeg van Engeland is zater dag in West-Berlijn eerste geworden in het toernooi om het kampioenschap van de EEG. Hoewel de Engelsen gelijk eindig den met de ploeg van West-Duitsland (bei de behaalden 23,5 punten) werden ze tot kampioen uitgeroepen, omdat Engeland in het toernooi meer overwinningen had geboekt dan West-Duitsland. Nederland eindigde op de zesde plaats. Het Nederlandse damesschaakteam bëstaande uit Corrie Vreeken, Hanneke van Paneren, Erica Belle en Cor van Gent heeft in Luzern een zeslandentoernooi ge wonnen. Gewonnen werd van West-Duits land, Zwitserland, Italië en Oostenrijk. De enige nederlaag moest worden geïncas seerd tegen Engeland. Tweede in de eind rangschikking werd West-Duitsland. Wereldkampioen Jan Raas is zaterdag winnaar geworden van de E-3-prijs van Harelbeke, een koers voor beroepsren ners over 226 km. Tweede werd de Ier Kelly en derde de Belg Rik van Linden. Raymond Heerenveen heeft gisteren in Dortmund tijdens internationale atletiek wedstrijden het Nederlands record op de 400 meter geëvenaard. In de Westfalenhal- le won Heerenveen in 48.1 seconden. verjaardag zou aangrijpen voor een „time-out”, koesterde de grootmeester geen plannen in die richting. Integendeel, hij wenste zijn geboortedag luister bij te zetten met een tweede overwinning, waardoor de tweekamp zo goed als zeker beslist zou zijn. Aan de realisering ervan is Kortsnoi niet toegekomen. De achtste ontmoeting eindigde in een salonremise, waarmee hij gaarne genoegen nam. Binnen twee uur bood Petrosjan remise aan. Na zijn twintigste zet maakte hij zijn aanbod kenbaar. Kortsnoi zag geen heil in verdere voortzetting. Het zettenverloop van de zevende partij was als volgt: wit: Kortsnoi - zwart: Petrosjan. 1 c2-c4 c7-c6,2 Pgl-f3 d7-d5, 3 e2-e3 Pg8-f6, 4 Pbl-c3 e7-e6, 5 b2-b3 Pb8- d7, 6 Lcl-b2 e6-e5, 7 d2-d4 e5-e4, 8 Pf3-d2 Lf8-e7, 9 a2-a3 0-0, 10 b3-b4 Tf8- e8, 11 c4-c5 Pd7-f8, 12 Lfl-e2 Dd8-d7, 13 Ddl-c2 Dd7-f5, 14 f2-f4 g7-g5, 15 g2-g3 g5xf4, 16 g3xf4 Df5-h3, 17 Thl-gl Pf8-g6, 18 Pd2-fl Dh3-h4, 19 Pfl- g3 Pf6-g4, 20 Le2xg4 Lc8xg4, 21 Dc2-f2 Dh4-h3, 22 Pc3-e2 Pg6-h4, 23 0-0- 0 Kg8-h8, 24 Pg3xe4 Dh3-f3, 25 Df2xf3 Lg4xf3, 26 Pe4-g3 Le7-f6, 27 Tdl- d3 Te8-e7, 28 Lb2-c3 Ta8-e8, 29 Lc3-d2 h7-h6, 30 Tgl-fl Kg8-h7, 31 Td3- b3 Lf3-g4, 32 Tfl-f2 Ph4-f3, 33 h2-h3 Pf3xd2, 34 Kclxd2 Lg4xh3, 35 Pg3- h5 Lf6-h8, 36 f4-f5 Te8-g8, 37 Pe2-g3 Lh3-g4, 38 Tb3-bl remise. moeten worden geholpen, mogelijk door mate riële steun”. De wijze, waarop president Carter de Ameri kaanse Olympische kandidaten duidelijk heeft gemaakt, dat zij niet naar Moskou zullen gaan, heeft niet iedereen overtuigd. Een opiniepeiling na afloop van een vergadering in het Witte Huis toonde aan dat 44 van de aanwezige atleten tegen een boycot was. 29 voor, bij 24 onthou dingen. Inmiddels heeft een groep Amerikaanse atle ten, onder wie de Olympisch kampioenen Arnie Robinson (verspringen) en MacWilkins (speer werpen) vanuit Stanford (Californië) een brief gestuurd aan president Carter, waarbij ZÜ voor stellen eventueel de openings- en sluitingscere monie van de Spelen in Moskou te willen boy cotten en eventueel te zullen ontbreken als er individuele medailles worden uitgereikt. De vijftig atleten, die hun handtekening onder de brief zetten, verklaarden zich tegen een eventue le boycot en tegen de organisatie van vervan gende Olympische Spelen. In een slotverklaring zeggen de zes tien, dat de sportieve strijd tijdens de Spelen een strijd is tussen individuele personen en niet tussen landen. Deelne ming aan de Spelen betekent overigens niet, dat wordt ingestemd met het poli tieke systeem van het organiserende land. Bovendien wijzen de zestien de zogenoemde alternatieve Olympische Volgens Idenburg is het niet langer verantwoord een beslissing over de deel neming uit te stellen. „De atleten en de sportbonden moeten langzamerhand weten waar zij aan toe zijn. Het heeft geen zin de beslissing uit te stellen tot 24 mei, de dag waarop de inschrijving voor de Spelen sluit”. Het NOC kent inmiddels de meningen in Nederland. Regering en parlement willen een boycot. De sportbonden en de atleten daarentegen hebben laten weten aan de Spelen te willen deelnemen. Ook de publieke opinie spreekt zich voor deelneming uit. Idenburg: „We gaan daarom werken aan het standpunt: „We gaan naar Moskou, tenzijWe kun nen niet definitief ja of nee tegen Mos kou zeggen. We moeten een slag om de arm houden omdat we niet weten welke politieke ontwikkelingen zich in de ko mende maanden nog zullen voordoen”. .4-17-22 d deelne- ‘nbedrag: ede prijs: ■de prijs: I schieters heb ik alleen naar boven gehad. I Want in de zogenaamd zwakkere partij- en, zat ik nog altijd rond een moyenne De net als Van der Vleuten voor de stal van Hejjligers rijdende Raymakers mocht in de barrage het spits afbijten. Twee springfouten maakten hem echter op slag kansloos voor de zege. Dick Wieken was de eerste die zich als serieuze kandidaat voor de triomf meldde. Met Wisma Z legde hij het 350 meter lange traject foutloos af in 37.1 seconden. Rob Eehrens onttroonde Wieken vervolgens met een tijd die drie- tiende seconde beter was. Maar wie dacht dat een dergelijke tijd voldoende zou zijn voor de hoofdprijs van 800 gulden had Van der Vleuten over het hoofd gezien. In een uitstekende en snelle rit leidde hij Kojack H over de obstakels om na 33.4 seconden te finishen. Die tijd kon door niemand ook maar benaderd worden, waardoor Van der Vleuten voor de eerste maal in zijn carrière een hoofdnummer van een sterk bezet concours won, nadat hij al regelmatig zijn grote talent met overwinningen in bij-rubrieken had bewezen. De Brit David Broome heeft gisteren tijdens het internationale concours hippi- que in Wenen zijn leidende positie in het Europese circuit voor de wereldbeker voor springruiters aanmerkelijk ver sterkt. Hij zegevierde met Philco in de negende van de elf wedstrijden, die mee tellen voor dit circuit. In de tweede barra ge bleef Broome als enige zonder fouten. van „één” en dat niveau is voor mij zeker niet slecht”. Kwaliteiten om in de hoogste regionen II van het driebanden met de specialisten mee te draaien, heeft Christ van der Smis- I sen onmiskenbaar. Het technische vermo- WASSENAAR. Op Duindigt werd de eerste zomermeeting verreden. Het hoofd nummer was de Hamburg-Prijs die ver rassend werd gewonnen door Nanouk met Martin Vergaay op de sulky. Voor het entrainement van de Hoofddorper Jan van Dooyweerd was het een succesvol weekend. In Nootdorp wonnen Van Dooy- eweerd en zijn 16-jarige zoon „Jantje” in totaal vier koersen. Jan van Dooyeweerd neemt mede daardoor nu een eerste plaats in op de trainersranglijst. De uitslagen van de zondag op de renbaan Duindigt gehouden rennen en draverijen zijn: INSLAKENPRIJS 2040 m: 1. Siegfried Dako ta (B. Schwarz) 2.52.2 1.24.8, 2. Roel Braun, 3. Teatske. Winn 2.70 pl 1.30 1.50 1.80 koppel 8.10 trio 118.20. Niet gestart Rex Hanover. LENTE-PRIJS (2e afd.) 1800 m: 1. Hunting Willy (E. Blom) 1.58.7, 2. Enemy, 3. Head Guard. Winn 6.50 pl 1.90 2.00 1.50 koppel 17.30 trio 165.30. Niet gestart Another Omen en Sir Ishan. GELSENKIRCHEN-PRIJS 2040 m: 1. Ros Performer (H. J. Pools) 2.45.0 1.20.9, 2. Sinton, 3. Ricino du Bois. Winn 2.10 pl 1.80 3.60 4.70 koppel 15.60. MÜNCHEN-PRIJS 2040 m: 1. Sami Price (C. D. Imrnig) 2.49.0 1.22.8, 2. Sio van de Lente, 3. Sjon Bluming. Winn 1.60 pl 1.20 1.80 1.60 koppel 15.30 trio 103.60. LENTE-PRIJS (le afd.) 18.00 m: 1. Blakey Ridge (K. Davies) 1.56.6, 2. Bodens Ride, 3. Sir Wouter. Winn 4.90 pl 2.50 3.00 koppel 12.10. Mariendorf-PRIJS (le afdeling) 2040 m: 1. Ster Buitenzorg (M. L. van de Togt) 2.51.5 1.24.1, 2. Ramon R, 3. Sef Hazelaar. Winn 1.80 pl 1.10 1.10 1.10 kopp 7.10 trio 23.70. Niet gestart Rein- dert. MÖNCHENGLADBACH-PRIJS 2540 m: '1. Pimpelmees H. (M. Bouwhuis) 3.32.2 1.23.5, 2. Marc Anthony, 3. Remi Star. Winn 6.30 pl. 1.40 1.50 1.10 kopp 14.70. LENTE-PRIJS (3e afdeling) 1800 m: 1. Parti cle (E. Bloem) 2 001, 2. Alttraum, 3. Telexiste (buiten weddenschappen), 4. Capital City. Wimm 3.10 pl 1.40 1.60 1.90 koop 3.90 trio 43.00. Niet gestart Miss Joyce. HAMBURG-PRIJS 1600 m: 1. Nanouk (M. Vergay) 2.02.8 1.16.8, 2. Keystone Master, 3. Snegem Telstar. Winn 20.20 pl 6.20 3.30 kopp 18.50. RECKLINGHAUSEN-PRIJS 2120 m: 1. Roos je Bloemlust (J. J. de Wit) 3.00.6 1.25.2, 2. Roy Berkelana, 3. Radar. Winn 17.00 pl 4.30 5.50 9.80 koop 58.70 trio 1509.10. MARIENDORFF-PRIJS (2e afdeling) 2040 m: 1. Paula Antje 2.47.0 1.21.9, 2. Prins Benjamin, 3. Phyrid Leron. Winn 3.80 pl. 130 1.30 1.30 kopp 3.60. TOTALISATOROMZET 542.341.00. UITKERING-SUPERTRIO ƒ258.80, SUPER- TRIO-OMZET 276.120,00. SUPERTRIO (Gelsenklrchen-Prijs op Duin digt): Juiste volgorde: 6-1-12. Uitslag: 1. Nummer 6 (Ros Performer, Harrie Pools), 2. Nummer 1 (Sinton, Giel van der Togt), 3. Nummer 12 (Ricino du Bois, Jan Hoejenbos). Omzet: ƒ276.120,00. Uitkering: ƒ258,80. STEENBERGEN. De 21-jarige Jan Arnouts uit Etten-Leur heeft in Steenber gen zijn eerste nationale kampioenschap in de ereklasse veroverd. In de eindstrijd van het libre versloeg de Brabander Jos Bongers in twee beurten. Door dit resul taat eindigde Arnouts met dertien match- punten op de eerste plaats. Hij bleef zon der nederlaag. In de vijfde ronde moest hij Louis Havermans remise toestaan. De eindstand is: Arnouts Bongers Havermans Vet Velthuis Arkestein Klijn Van de Ven HENGELO (ANP). Erik van der Vleuten was de onbetwiste uitblinker tijdens Indoor Twente. De pas 16-jarige ruiter uit Mierlo triomfeerde eerst in de jacht springconcours, waarna hij ook het hoofdnummer van het hippisch evene ment in de manege de Tichelhoeve om de prijs van de stad Hengelo enigszins ver rassend op zijn naam schreef. Acht tegen standers probeerden vergeefs Van der Vleuten die deel uitmaakt van de natio nale jeugd-équipe, van de eerste prijs af te houden.

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 15