L 1 Akrides weer baas LEIDEN IN Wim van der Sluis in n eindronde dammen King onttroond door Prakash EINDSTRIJD PLAY-OFFS L Endurance: eentonig omdat de onderlinge afstanden te groot worden. O1 Uw buik vol van "Lucht”? m EEN GOLF HUREN? Bij Souwens sturen! Bouwens Autoverhuur BRIDGE I Tijdens All England Donar uitgeschakeld sportief een héle opluchting! I I I I I I I I I I 18 MAANDAG 24 MAART 1980 5 I VLOTTE OVERWINNING IN STREEKDERBY 1713 J DEGRADATIE BEDREIGT DRIE SCHAAKTEAMS IN EERSTE KLASSE Bouwjaar 1980 ƒ32,50 per dag, inkl. 100 km en verzekering Exkl. BTW en benzine Langere huurtijd op aanvraag Kampervest 23, Haarlem, tel. 312638 W 1 kV precair na verlies WJl^ralDe Jager (ADVERTENTIE) J over Hoofddorp Positie De Vennep 2 Peters zich een licht initia tief, doch Post liet zich niet overspelen en verzekerde zich van een punt, dat hem in ieder geval alleen op de tweede plaats achter Van der Sluis bracht. Hoofddorp-Akrides 77-100 (rust 42-53). Topscorers Hoofddorp: Henk van Wijk (14-4), Jos Chelius (10-0) en Hans Jutte (8- 4). Akrides: Nick Roosenstein (10-14), De tweede helft gaf een veel beter Lei den te zien. Het verschil liep op tot maar liefst 21 punten (56-77). Pas daarna kon Donar nog iets terug doen, maar kwam niet dichter bij dan negen punten (74-83), waarna Leiden zich voor de derde keer in successie plaatste voor de eindstriki De dames Prins/Tielkemeijer waren in de vijfde ronde door een prachtige score van 214 aan de leiding gekomen en zij hebben deze positie in de slotzitting uit stekend verdedigd. Bij een gemiddelde van 168 noteerden zij 190 en ze moesten alleen de Zaanse dames Heere-Van der Walle (207) voor laten gaan. De dames Bink/Stenvers (1089) die tweede stonden hadden geen sterke finale (171) en mis ten daardoor een van de twee ereplaat sen. Uit de eerste klasse degradeerden: Bronstring/Stuger 950, Fonkert/Merg- hart 945, Van Reenen/Tibbe 940, Van der Werff/Wermenbol 937 en Out/Van der Lijn 899. In de tweede klasse behielden Bijle- veld/Warmenhoven (1200) resoluut de leiding dankzij een voortreffelijke slot- ronden van 201. Met deze Boekenroode- speelsters maakten ook Van der Berg/ Mulder 1187, Persijn/De Vries 1169, Van Dijk/De Vroom 1162 en Van Emden/ HAARLEM/IJMOND - Met nog één ron de te spelen zijn Aalsmeer, De Vennep en Castricum 2 de verenigingen die uitma ken welke van de drie zich zal handhaven in de eerste klasse. De beide andere ploe gen zullen de degradatie niet meer kun nen ontlopen. Aalsmeer greep de laatste kans op behoud aan met een verrassend grote 6-2 zege op het bezoekende Castri cum. Het was voor de ploeg uit de vei- lingstad de eerste zege, een triomf overi gens die de hoop op handhaving van de club in de harten van de supporters heeft doen herleven. Komend weekend gaan beide ploegen in Haaksbergen uitmaken wie van de twee formaties de gunstigste uitgangsstelling in de play-offs zal hebben. In de dames-eredivisie zorgde Eve and Adam Stars opnieuw voor een teleurstel lende prestatie. Tegen The Blue Stars werd in de hoofdstad met 67-56 verloren. Was er na de vier-uursrace enige verwar ring, ook de aanloop naar de eentonige wed strijd verliep niet geheel vlekkeloos. Eerst kon de vrjje training van de MAC Zandvoort op vrijdag geen doorgang vinden, omdat de aan leg van de nieuwe S-bocht in het circuit pas om zeven uur ’s avonds voltooid was, daarna zag de Stichting Motorsport Zandvoort slechts de helft van het aantal ingeschreven coureurs verschijnen. Onder de afwezigen ook de Fran se wereldkampioen Leon Chemarin, die het gebeuren op Zandvoort op het laatste moment toch niet in zijn voorbereiding op het seizoen vond passen. De wedstrijd zelf, die in totaal vier uur in beslag nam, bood weinig spektakel. Het euvel van Endurance-races is, dat door de snelheids- verschillen tussen de motoren en de pitsstops de gang van zaken met het uur onoverzichtelij ker wordt en van echte strijd geen sprake is, Stand DE: Delta Lloyd 34-62, BOB 31-56, Rotterdam-Zuid 34-56, The Blue Stars 34-42, Eve and Adam Stars 33-32, Jolly Jumpers 32-26, Voorburg 34-26, Raak 34-18, JRC Boxtel 34-10, DAS 34-2. Stand Hl: Hatrans Tonegido 25-46, Noordkop 25-46, Werkendam 25-36, Celeritas 25-34, The Wolves 25-32, ASVU 25-30, Akrides 24-26, Orca’s 25-26, Achilles 25-20, Ymir 24-16, Hoofddorp 25- 14, US 25-12, Cangeroes 25-8, Mosquito’s 25-2. (Van onze badmintonmedewerker) LONDEN. Tijdens de finales van de AH England-badmintonkampioenschap- pen heeft Padukone Prakash het onder deel stuntwerk voor zijn rekening geno men. In de finale tegen titelhouder Lem Swie King uit Indonesië nam de 24-jarige Indiër meteen het initiatief. Daardoor werd King van zijn stuk gebracht en kon Prakash in de eerste game heel snel naar de winst (15-3) doorstoten. Zij mem alle i landi ning besti tend IJ? Hart (Van onze basketbalmedewerker) LEIDEN, DEN BOSCH, GRONINGEN Parker/Leiden heeft zich gisteravond als eerste geplaatst voor de finale van de play-offs, die het komende weekeinde moet beslissen over het basketbalkampi- oenschap van Nederland. Leiden won za terdagavond in eigen hal met 94-83 en toonde gisteravond in Groningen nog eens duidelijk aan hoe groot het verschil in klasse tussen Leiden en Donar in feite is: 87-102. Va waai geef was agre; van ook The Blue Stars-Stars 67-56 (rust 27-33). Topscoorsters Stars: Marga van der Meijs (10-12) en Hellen Zwanenburg (12- 7). Ondanks een voortreffelijk draaiende Marga van der Meijs hebben de Sterren opnieuw niet van Blue Stars kunnen win nen. De Amsterdamse ploeg, die de ge schorste Ria de Roos miste, werd voor de rust duidelijk afgetroefd door de gasten. Na de basketverwisseling schoten de Haarlemse dames niet alleen zwak, maar liet ook de verdediging de nodige steken vallen. Dankbaar profiteerde vooral Ina Bieze (2-15) van de geboden mogelijkhe den om de Haarlemse voorsprong onge daan te maken en de verdiende Amster damse zege veilig te stellen. Marcel van der Pal (10-3) en Jos Meijer (0- 11). Een tegenvallend Hoofddorp heeft het Akrides dit keer niet moeilijk kunnen maken. In vrijwel alle opzichten was Akri des de thuisclub de baas. Akrides, dat een grotere eenheid vormde kon zich ditmaal de weelde veroorloven alle spelpatronen uit te proberen. Moeilijk had Hoofddorp het vooral tegen de nauwelijks af te stop pen Nick Roosenstein. De thuisclub, die te veel zijn heil zocht in individuele acties, had voor de rust alleen in Henk van Wijk een doeltreffende aanvaller. Toen coach Theo de Cock de tijdelijke opvolger van Coen Lammerts in de beginfase van de tweede helft Henk van Wijk aan de kant hield werd de strijd snel beslist door de vlot draaiende IJmuidense aanval. Jos Meijer zette tenslotte in de slotseconden de kroon op de IJmuidense zege door zijn ploeg op honderd punten te brengen. De zijspanrace was een aangelegenheid, die I volledig beheerst werd door Cees Smit en bakkenist Boy Brouwer. Na een slechte start begonnen zij aan een imponerende inhaalra- ce, die hen al na enkele ronden aan kop van het kleine veld bracht. Zonder bedreiging gingen zij als eerste over de finish voor Van J Drie/Steeketee en Rensen/Rix. GOVERT WISSE De uitslag van de Endurance race: 1. Blaau- boer/Green (118 ronden), 2. Pendlebury/Tol- man (117), 3. Del Carro/Laudati (117), 4. Schou- ten/Van der Mark (112), 5. Groeneveld/Bouw- meester (111), 6. Scheerer/Kockelman (111), CornwalVMassop (111), 8. Bonke/Borrenbergs (110), Sportklasse A: 1. Frederiks, 1. Van Wijk, 3. De Koning. Sportklasse B: 1. Cornwall. 2 Pqjic, 3. Grit. OI dan lang dam wijl van Wi line W: mog tege na acht verd het scht drag gekt KI mar Mey In core tenc met IJD afdel het 1 Ded resul noen keer wem veld IJmt ODI1 ring DJ Yvoi IJ dan: vooi uite Gua win E vee was vol: A Aki (6-2 G ver de geh coa was er dat ver gev wo: S ma die dei gas in poi doi lijl rer ov< de ge hel sel uitg., Win- 1-1. E Exi C ren rik kui aar bej ren koi Uitsluitend verkrijgbaar bij apotheker en drogist Lees vooraf de gebruiksvoorschriften (ADVERTENTIE) Overmatige luchtophoping in maag of darmen kan een vervelend, opgeblazen gevoel en pijnlijke spanningen ten gevolge hebben. Dat is vaak het geval na het eten van bepaalde spijzen. Neem dan Ceolat.Ceolat kauwtabletten zijn aangenaam van smaak en gemakkelijk in te nemen. Ceolat helpt snel en doel treffend. (Van onze sportredactie) ZANDVOORT. De winnaars van de En- durance-motorrace op het circuit van Zand voort, Pieter Blaauboer en teamgenoot Green, hebben de meeste tegenstand eigen lijk niet op de baan, maar daarbuiten gehad. Toen zij na beëindiging van deze lange af- standswedstrijd over 500 kilometer, die over twee maches ging, van hun Suzuki stapten, wachtte hen meteen een protest van Gianne del Carro en Angelo Laudati. De als derde gefinishte Italianen meenden dat naar de wetten van de internationale motorsportfe- deratie (FIM) gemeten, de motoren van de nummers één en twee, Blaaubower en de Engelsman Pendlebury, niet deugden. Er zou geknoeid zijn met carburateurs en cilinders. Na langdurig beraad echter werd het protest van Del Carro en Laudati van de hand gewe zen, waardoor Blaauboer de bloemen mocht houden. Districtstitel voor (Van onze dammedewerker) HAARLEM. Met nog één ronde te spelen zijn in de hoofdklasse dammen drie van de vier finalisten voor het damkampioenschap van Kennemerland bekend. Na de plaatsing van Hollenberg en Esselman drong ook Wim van der Sluis tot de eindronde door dankzij een snelle overwinning op Coen Bais. De laatste finalist moet uit het groepje Post, Bais en Blom komen. Van dit trio heeft Post met een punt voorsprong de beste papieren. Toen de zesde tevens laatste ronde inging stonden Ans de Jong en Henny Witters in de hoofdklasse aan de leiding, ofschoon hun voorsprong op het duo Zijlstra-De Jager zeer klein was (slechts drie pnt). De Boekenroode-speelsters hadden ook in 1976 de titel gegrepen en waren er zeer op gebrand deze prestatie na vier jaar te herhalen. Zij waren niet sterk gestart en op de eerste wedstrijd dag kwamen ze uit een veld van tien paren niet verder dan een vierde plaats. Tot aan de vijfde zitting speelden zij geen opvallende rol, maar toen scoorden zij 121 pnt (alleen de dames Kruiswijk/ Reedijk boekte met 128 een beter resul taat) en dat was goed voor de tweede plaats. Ans de Jong/Henny Witters no teerden 117 en kwamen aan de leiding. In de slotzitting scoorden zij precies het gemiddelde (108) wat een eindstand van 697 opleverde. Hun directe opponen- (Van onze basketbalmedewerker) HOOFDDORP/AMSTERDAM. Voor de tweede keer in deze basketbalcompetitie heeft Akrides de streekderby tegen Hoofddorp in winst omgezet. Won de IJmuidense formatie destijds de thuiswedstrijd niet zonder problemen met 71-62, dit keer kostte het de ploeg van Martin Feitsma weinig moeite om met 77-100 de winst voor zich op te eisen. Aan de kop van de ranglijst blijven in deze eerste divisie Hatrans Tonego en Noordkop elkaar broederlijk gezelschap houden. (Van onze bridgemedewerker) HAARLEM/IJMOND. De Boeken- roodespeelsters Karin Zijlstra en Elly de Jager zijn er op de laatste wedstrijd dag van de dames-parencompetitie in de hoofdklasse toch nog in geslaagd met een puntentotaal van 711 Ans de Jong/ Henny Witters (697) die aan de leiding gingen te passeren en kampioen van het district Kennemerland te worden. Het onttroonde duo moest met de tweede plaats genoegen nemen, maar mag met het kampioenspaar gaan meedoen aan de vervolgwedstrijden voor een plaats in de landelijke overgangsklasse. Toen bovendien Johan van der Wal, de snel ste in de training, al in de eerste ronde met koppelingsproblemen naar de kant moest, waardoor hij en zijn teamgenoot Bert Struyk al in een beginstadium op vele ronden achter stand werden gezet, was het voor Piet Blaau boer een koud kunstje om zijn voorsprong zienderogen uit te bouwen. De strijd om de tweede en derde plaats was interessanter, om dat de Engels en Pendelbury en Tolman het voortdurend aan de stok hadden met Del Carro en Laudati. Door sneller pitsstops te maken legden eerstgenoemden uiteindelijk beslag op de tweede plaats. Op een elfde plaats finishten Jos Schurgers en Gerard Flameling. Heemstedenaar Schur gers neemt na zijn succesvolle wegrace-carriè- re (hij werd in 1973 derde in het wereldkampi oenschap in de 125 cc) af en toe nog deel aan langeafstandswedstrijden om voeling te blij ven houden met de motorsport. Voor Van der Sluis blijkt het spelen van voorronden geen enkel probleem te zijn, gezien zijn score van 100%, die hij moeiteloos handhaaft. Tegen Bais profiteerde hij rustig van een blunder: Bais wilde via een ruil een voorpost inne men, maar had bij die ruil slagkeuze. Bais koos toen de verkeerde en moest of in schijfverlies of in een doorbraak naar dam be rusten. Verrassender dan het verlies van Bais was de remise, die Geert Post aan John Peters moest toes taan. Peters was na een goede start ver teruggeval len, maar nu hield hij Post keurig in bedwang. Met agressief spel verschafte ten pakten met 125 niet alleen de ronde- zege doch namen ook de districtstitel in bezit. De Jongh/Lammers (610), Marchand/ Putters (587) Van der Kok/Vinke )475) konden zich in de hoogste districtsklasse niet handhaven. In de eerste klasse ging de eindzege naar de Schalkwijkcombinatie Prins/ Tielkemeijer (1126). Zij hadden een voorsprong van 32 pnt op het BC 1940- duo Kroon/Van der Meulen (1094). Beide paren promoveren naar de hoofdklasse. Ook in de voortzetting liep Prakash direct van zijn tegenstander weg: 10-4. King mocht daarna nog tot 10-13 terugko men, maar een hoge bal van King was voldoende voor Prakash om zijn wed- strijdpunt tegen de titel in te wisselen. De twee finalisten hadden in de halve finales de illusies van de Denen vrij pro bleemloos van de baan kunnen vegen. King versloeg Flemming Delfs met 15-5, 15-8 en Prakahs rekende af met Morten Forst: 15-8, 15-10. De sensaties in de damesenkelspelen werden in de voorgaande ronden- ver zorgd door de achttien jaar jonge Jeugd kampioenen van Europa, de Deerisé' Kir sten Larsen. Haar landgenote, Lene Koppen, die de titel kwam verdedigen, vond dat Larsens succes lang genoeg ge duurd had. Zij stond Larsen geen enkele game toe: 11-0, 11-0. Dat betekende dat K0ppen alleen nog van de Indonesische Wiharjo Verawaty moest winnen om haar titel te prolongeren. Ook dat was voor K0ppen geen probleem. Zij bleef Verawa ty met 11-2 en 11-6 de baas. Verawaty had in de halve finale de Japanse Yonekura met 11-4 en 11-9 verslagen. In de dubbels kwam er voor organissa- tor Engeland dan toch nog succes, nadat in de enkelspelen al vlug was gebleken dat Engeland in Europa wel, maar daarbuiten niet meer tot de grootmachten gerekend moet worden. Gillian Gilks, die erover denkt haar carrière te beëindigen, mocht, na haar snelle uitschakeling in de enkel spelen, wel de titel in de dubbels met Nora Perry in ontvangst nemen. De Engelse dames hadden drie games nodig om hun finaletegenstandsters Yonekura en Toku da (Jap.) op de knieën te krijgen. 15-5, 15-5 tegen het Japanse duo Kondo en Takada. Yonekura en Tokuda bleven in de halve finale Verawaty en Wigoeno (Indon.) de baas: 15-11, 17-16. Ook de titel in het gemengd dubbel bleef in Engeland. Mike Tredgett en Nora Perry waren de winnaars tegen de Indonesische Christian en Wigoeno: 18-13, 15-10. In de halve finales versloegen de Engelse Kar- tono en Teh Soo Gwan (15-7, 15-9, Indon.) en de Indonesiërs wonnen van Skovgaard en Koppen: 10-15, 15-11, 15-12. De titel in het herendubbel ging ook naar Indonesië; Tjun Tjun en Wahjudi versloegen Ray Stevens en Mike Tredgett: 10-14, 15-9, 15-10. Halve finales herendub bel: Stevens/Tredgett-Christian/Ade Chandra (Indon.): 15-6, 15-12; Tjun Tjun/ Wahjudi-Sidek/Sidek (Maleisië): 15-11, 15- 4. van werden Kanteman 114p hun entree in de eerste klasse. oenschap met de daaraan verbonden pro motie wordt bepaald. In 2C boekte Bloe- mendaal een succes tegen VHS 5. De spelers Boutellier en Vermeer werkten de 2-4 achterstand om in een 4-4 eindstand. Met Santpoort 2 deelt Bloemendaal nu de laatste plaats. Op 15 april wordt in Sant poort het onderling treffen gespeeld als slotstuk van de competitie. In de 3e klasse worden MSC 4 en Heer- hugowaard 2 tot degradatie verplicht. Ie klasse, afd. A: KTV-Zaanstreek 3-2 vl., Magnus-MSC 21/2-31/2 vl.,; afd. B: Aalsmeer-Cas- tricum 2 6-2, De Vennep 2-De Uil 3'/2-4’/2. De tegenstander van Leiden is nog niet bekend. Zaterdag won Nashua/Den Bosch het eerste treffen tegen Amstelveen moei zaam met 63-62. Vanavond ontmoeten bei de ploegen elkaar voor de tweede keer. Mocht Amstelveen winnen, dan staat het derde duel voor woensdagavond (in Den Bosch) geprogrammeerd. Leiden-Donar 94-83 (rust 44-41). Topsco rers Leiden: Giddings 31, M. Plaat 22 en Washington 16. Donar: Franken 18, Jemi son 17 en Dijkstra 16. Voor Donar moet het langzaam aan frustrerend worden ieder jaar in de play offs maar weer op te moeten tornen tegen Leiden. Evenals in de voorgaande duels kon de ploeg maar even stand houden tegen de soepel lopende Leidse machine. Bij 10-10 raakte Donar het contact echter kwijt en kon Leiden een voordelige marge van 28-14 veroveren. Dat Donar op dat moment niet definitief afhaakte, dankte de ploeg van Jan Kamman aan het spel van Schultz en John Franken. Leiden, dat zich door de ruime voorsprong in slaap liet sussen, ontwaakte pas toen Donar na de rust bij 46-47 een voorsprong nam. Voor de toeschouwers werd het duel toen pas werkelijk interessant. Tot een Gro ningse verrassing kwam het echter niet. Een op drift geraakte Plaat en de onder het Groningse bord regerende Giddings en Washington verzetten de bakens snel en deden de verdiende zege in Leiden blijven. Den Bosch-Amstelveen 63-62 (rust 36- 32). Topscorers Den Bosch: Akerboom 21, Faber 12 en Kirkland 11. Amstelveen: Wiel 21, Ombre 10 en Wells 10. In een matig duel, waarin de verdedigin gen de boventoon voerden, heeft Den Bosch tegen een sober Amstelveen de belangrijke eerste winst veroverd. Wel iswaar werd Amstelveen in dit treffen geplaagd door de absentie van Fopma, Pluym (ruzie met coach Kinsbergen) en Ten Nijenhuis, maar kansen op de winst kreeg de ploeg toch duidelijk. De hoofdrol in de Amstelveense formatie was wegge legd voor Randy Wiel, die echter deze keer te weinig steun kreeg van zijn spelers. Vooral Owen Wells faalde aanvallend vol ledig, en zag evenmin kans Amstelveen in de laatste seconden nog bij de laatste scoringskans voorbij de Bossche ploeg te schieten. Donar-Leiden 87-102 (41-45). Topscorers Donar: Jemison 26, Schultz 20 en Dijkstra 13. Leiden: Bruinsma 30, Woudstra 25 en M. Plaat 18. Donar moest in dit duel spelverdeler John Franken missen Hij liep zaterdag in Leiden een enkelblessure op en bleef aan de kant. Mede daardoor is Donar nauwe lijks partij geweest voor Leiden, dat al leen kort voor de rust even tegen een achterstand aankeek (39-33). Een zonever- dediging stelde orde op zaken en bij de rust stond de ploeg van Hennie Blom weer aan de positieve kant van de score: 41-45. De eerder onderbroken wedstrijd De Vennep 2-De Uil werd met het kleinst mogelijke verschil (4V2-3'/2) door de scha kers uit Hillegom gewonnen. De Uil klom met dit resultaat in de rangschikking naar een met Kuik Uit 2 gedeelde tweede plaats achter kampioen SVS. De stand in de eerste klasse: SVS-12 punten, De Uil en Kijk Uit 2:8, Santpoort :6, De Vennep 1:5, Castricum 2:4, De Vennep 2:3, Aalsmeer :2. Nog te spelen zijn de wedstrijden De Uil-Aalsmeer, SVS-De Vennep 2, De Ven nep 1-Kijk Uit 2 en Castricum 2-Sant- poort. De tweede keus van het Beverwijkse Pat Mat boekte in de 2e klasse B in Lim- men een royale zege op Vredeburg. Om dat ook Purmerend 2 in het belangrijke treffen met ZSC/Saende 2 tot winst kwam, is de achterstand van Pat Mat op Purmerend één punt gebleven. Er rest op 17 april nog de wedstrijd Pat Mat-Purmer- end, een krachtmeting dus die zal uitma ken of de Beverwijkers de achterstand zullen kunnen ombuigen in een voor sprong, waarmee dan tevens het kampi- laar 6-11, Van Buuren 6-9, 3 B. Ramdien 5-7. Tweede klasse A: Van LeeuwenVan de Salm 1- 1, MoonenSchouten BeringenMeyer 2-0, nubstVan Maaren Stand: 1 Van Leeuwen 6-9, 2 Moonen 5-8, 3 Van Maaren 6-7. Tweede klasse B: BlomVer schoor 0-2, Van WeesVan Veen 0-2, HesselmanVan Mierlo 2-0, De VriesTates 2-0. Stand: 1 Verschoor 6-12, 2 De Vries 6-9, 3 Van Veen en Hes selman 6-7. Junioren: Bak ker—Tielrooij 0-2, Schouten— Kalika 2-0. Stand: 1 Schouten 5-8, 2 Tielrooij 5-8, 3 Kalika 6-4. Adspiranten: Van Honscho- tenReparon 2-0. Eindstand: 1 Harmeyer 5-10, 2 Honschoten 5-8, 3 Reparon 5-6. Pupillen: VerdelVermey 0-2, Heijne Nolet uitg. Stand: 1 Vermey 6- 10, 2 Heijne 5-8. Lezersgroep Haarlems Dagblad: Eind stand: 1 Vogelsang 4-8, 2 Van Poeteren 4-5, 3 De Coninck 4-4, 4 Koster 4-3, 5 Bruijn 4-2. 2e klasse, afd. A: Lange Rochade-Aartswoud 31/2-41/2, Schaakmat-MSC 2 4-4; afd. B: Purmer end 2-ZSC/Saende 2 4'/2-3'/2, Vredeburg-Pat Mat 2 2>/2-5‘/2, Oppositie 2-Aartswoud 2 IV2-2V2 vl.. Witte Paard 4-Castricum 3 21/2-21/2 vl.; afd. C: Bloemendaal-Vhs 5 4-4 (Bauduin-Passchier 0-1, Boutellier-Vam der Linden 1-0, Kikkert-Ga- briëls 1-0, Vermeer-Odijk 1-0, Ten Have-Go 0-1. Bultje-Mej. Mol rem., Vis-Van der Maas 0-1. Nederlof-Van der Wijde rem.); afd. D: Het Oos ten 2-ZSC/Saende 4 5V2-2I/2, VHS 4-Aalsmeer 2 3- 5, SVS 2-Heemstede 2 3-2 vl., HWP-Zandvoort 4- 1 vl. (P. Pancras- Stiel 1-0, Huyboom-Van der Brom 1-0, A. Pancras-Van Elk afg., Lips-Geerts 1-0, Mossinkoff-Stouten afg., Lammens-Cliteur 1-0, Comelissen-Van Eyk afg., Valvelage-Koper 0-1). 3e klasse, afd. A: Caïssa 3-KTV 2 4-4. GZ- Medemblik 21/2-51/2, Wieringermeer-MCS 4 51/2-21/2 (MSC degr.); afd. B: Heerhugowaard 2- Aris de Heer (Heerh. degr.), Koningsclub Bergen-Caïssa 4 51/2-21/2; afd. C: Lasker-Bergen 2 5-3, Excelsior 2-Weenink 3 31/2-21/2 vl.; afd. D: Purmerend 3-Assendelft 41/2-l1/2 vl.; afd. E: SVS 3 Aalsmeer 3 41/2-3'/2; afd. F: Het Oosten 3-VHS 6 3-5. 4e klasse, afd. A: Attaqueer 2-Magnus 2 4-4; afd. B: GZ 2-Caissa 5 41/2-3'/2, SVH-Schalmloper 5-3, KTV 3-Medemblik 2 3-4 vl.; afd. C: Caïssa 6- Obdam 3-5, Heerhugowaard 3-Warmenhuizen 3 5, Schaakmat 2-SVU 3-5, Strandloper 2-Opening ’64 2 afd. G: SVS 5-VHS 7 3‘/2-3 def„ Zandvoort 3-Heemstede 5 31/2-41/2. Uitslagen: Hoofdklasse A: Van der SluisBais 2-0, PostPeters 1- 1, MastAbdoel 0-2. Stand: 1 Van der Sluis 5-10. 2 Post 5-6, Bais en Blom 5-5. Hoofd klasse B: WarmerdamVan Ombergen 1-1. Eindstand: 1 Hollenberg 5-8, 2 Esselman 5-6, 3 Tielrooij 5-6. Eerste klasse A: Balaydin—Van de Polder 1-1, LeembergLuiten 2-0, Moes kopsJacobsen 2-0. Stand: 1 Rambien, Moeskops en Leem berg 5-7. Eerste klasse B: Ram bien—Commandeur 2-0, Van Buuren—Dankers 1-1, Maste- lingDe Vries 2-0, Adelaar— De Krjjger 2-0. Stand: 1 Ade- Jos Chelius (Hoofddorp) probeert een ploeggenoot te bereiken. De Akrides-verdedigmg (v.l.n.r.: Jos Mei/er. Marcel vam der Pol en Gerrit Slagter) probeert dat te voorkomen. Karin Zijlstra (I) en Elly de Jager, die bridgekampioen van Kennemerland Eindstand: Hoofdklasse: Zijlstra-De Jager 711, De Jong-Witters 697, Kruiswijk-Reedijk 689. Otto- Stoorvogel 684, Daniëls-Witmond 683, Bogerd- Geuzebroek 635, Smits-De Wit 617, De Jongh- Lambers 610, Marchand-Putters 587, Van der Kolk-Vinke 567. Eerste klasse: Prins-Tielkemeijer 1126, Kroon-Van der Meulen 1094, Bink-Stenvers 1089, De Lijster-Willemse 1086, Heer-Van der Walle 1081, Bier- eppink 1072, latt-Sabelis 1029. Van Sprang-Wareman 984, Bakker-De Leeuw 981, Mostert-Schouw 959, Baay-Poel- man 956, Bronstring-Stuger 950. Fonkert- Merghart 945, Van Reenen-Tibbe 940, Van der Werff-Wermenbol 937, Out-Van der Lijn 899. Tweede klasse: Bijleveld-Warmenhoven 1200, Van der Berg-Mulder 1187, Persijn-De Vries 1169, Van Dijk De Vroom 1162, Van Emden-Kanteman 1145, Dekker-Honselaar 1135, Edeling-De Vries 1132, Van Buytene-Ree 1122, Knuyt-Went 1122, Groussot-Van Zwijn- drecht 1114, Schröder-Stam 1089, Buiskool- Spiele 1077, Gerritsen-Koning 1036, Nolte-Van Oppen 1036, Heere-Kauffman 1030, Jacobs- Van Moorselaar 1005, De Jong-Mulder 1001, Arpad-Kesting 980, De Ridder-Van der Woude 971, Van Kuilenburg-Rijnink 937, Culp-Van Dobben 934, Van der Bosch-Leuven 931, De Kort-partner 931, Evers-Van Leuven 923, Dijk- graaf-Schmidt 908, Smit-De Vries 904, Hout- kamp-Lips 883, Jongejans-Muller 881, Crolla- Bontekoe 880, Van Riet Paap-Sonneveld 876, Kappelhof-Loohuizen 860, Benthem-Schram 695. ^•9.

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 18