Ve Onderzoek: 63 Tu PvdA: handhaving ondervraagden we tegen acties werkgelegenheid boven koopkracht SER-Kroonlid prof. Schouten: en VVD samen nog 70 zetels Kritiek KVP- voorzitter op Andriessen C( fo] Koe helpt mee Mislukking van kraakactie VVD-Kamerlid: in Amersfoort Pv in1 Directeur SIPRI-vredesinstituut: Harrisburg” kwestie van tijd Tweede Ti op en dan dit noq Spookrijder botst tegen vrachtwagen Loon meer per individu omhoog Enquête: CDA Verkiezingsstrijd begonnen” Gedwongen matiging zal niets uithalen” RWs» tol tij IB 99 2 BINNEN- EN BUITENLAND MAANDAG 24 MAART 1980 M z4 c Criminelen s (Van onze parlementsredactie) UTRECHT-HILVERSUM. De Partij van de Arbeid geeft voorrang aan het oplossen van de werkloosheid en het handha ven van gemeenschapsvoorzieningen boven het behoud van de koopkracht tot modaal (32.500 gulden bruto). Een tweede kabi- net-Den Uyl kan en zal bovendien geen garantie geven, dat deze koopkracht wordt gehandhaafd. (Van onze redactie binnenland) DEN HAAG. „Als zich ergens ter wereld nog een reactorongeluk zal voordoen zoals in het Amerikaanse Harrisburg, betekent dit in de meeste landen de nekslag voor kernenergie. Sinds het ongeluk in Harrisburg in maart vorig jaar is de verontrusting onder het publiek over de mogelijke gevolgen van kernenergie vrijwel overal in de geïndustrialiseerde lan den, met uitzondering van Oost-Euro- pa en de Sovjet-Unie, toegenömen.” Hartoperaties HISWA Dierenbevrijdingsfront Shell-pompen Waddenzee Autobaanvignet Onkruit Anti-LPG R. de Korte (VVD) 2 (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG. Oud-minister Andries sen van Financiën moet zich onthouden van kritische uitspraken over het beleid van het kabinet-Van Agt. Dat hebben ARP-voorzitter Hans de Boer en KVP- voorzitter Piet van Zeil zaterdag voor de TROS-radio gezegd. Zij reageerden met hun uitspraak op een lezing, die Andriessen vorige week maandag voor de TH in Eindhoven gaf. Daarbij verklaarde de oud-bewindsman zich tegenstander van het loonbeleid van de regering-Van Agt. Volgens Van Zeil zou Andriessen zeker een jaar lang dit soort kritische opmerkin gen voor zich moeten houden. Hans de Boer was iets feller in zijn reactie en zei het zo: „Meer solidariteit met dit kabinet zou de heer Andriessen niet ontsieren. Het is bij mijn weten deze eeuw nog niet eerder voorgekomen dat een ex-minister op deze manier kritiek leverde”. 7 8 9 6 9 4 7 8 7 9 6 18 16 6 15 9 12 5 —3 11 5 4 16 10 10 24 23 22 19 4 5 15 14 17 7 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0.1 0.3 0 0 o o o o 3 0 8 1 0 2 5 0.4 0 0 0.1 4 bij het debat over de loonmaatregel en bij het besluit over de modernisering van de atoomraketten van de NAVO in decem ber, zelf de deur naar samenwerking met de PvdA heeft dichtgegooid”. De PvdA- voorzitter verklaarde verder, dat na de verkiezingen de nieuwe PvdA-fractie in de Tweede Kamer bereid moet zijn zich uit te spreken voor sluiting van kerncen trales in Doodewaard en Borssele. Tot deze conclusie komt dr. Frank Bar naby, directeur van het vredesinstituut in Stockholm SIPRI, die vandaag aanwezig was bij de introductie van het boek Het jaar van Harrisburg op de Boekenbeurs in de RAI in Amsterdam. Het boek bevat (Van onze redactie binnenland) MARKELO. Een spookrijder is van nacht op de rijksweg A-l nabij Markelo tegen een tegemoetkomende vrachtauto gebotst. Hij raakte hierbij ernstig gewond. Het ongeval gebeurde enkele minuten nadat een automobilist via een praatpaal had gemeld dat hij een bestuurder de verkeerde weghelft had zien oprijden. De pogingen van de politie om de spookrijder te stoppen kwamen te laat. Verder zijn in het verkeer in het afgelo pen weekeinde zeker zes mensen om het leven gekomen. Gistermiddag overleed de 77-jarige G. J. van der Vecht uit Lemeler- een bundeling van in het afgelopen jaar in Nederland gepubliceerde artikelen over kernenergie. Omdat Harrisburg zijns in ziens op dramatische wijze heeft laten zien dat menselijk falen bepalend is voor de gebeurtenissen in de kernenergie, acht hij een tweede Harrisburg nog slechts een kwestie van tijd. Barnaby is ervan overtuigd dat het ver zet tegen de kerncentrales verder zal groeien, vooral omdat bij de discussies van de afgelopen tijd is gebleken dat kernenergie slechts een uiterst geringe bijdrage kan leveren aan de oplossing van de groeiende energiecrisis. Als men zich dit gaat realiseren, zal de angstige onze kerheid over de veilige werking van kern reactoren een grotere rol gaan spelen, zo redeneert de directeur van het vredesin stituut. Er zijn nu ongeveer 230 kernreactoren in 22 landen, die ongeveer 120.000 mega- Prof. Schouten noemde twee redenen, waarom hij niet in een gedwongen loon matiging gelooft. Allereerst mag men voor de effecten van een loonmatiging niet vertrouwen op de modellen van het Cen traal Planbureau (CPB). „De effecten van matiging zijn veel erger dan die van een loonstijging. Het is verkeerd en onjuist om de CPB-modellen voor de berekening van de loonstijging, gewoon om te keren voor de effecten van loonmatigingen. Dat is wat de regering doet”, aldus Schouten. Als tweede reden waarom hij niet in een gedwongen loonmatiging gelooft noemde Dat zei prof. dr. D. B. J. Schouten, hoogleraar aan de Katholieke Hogeschool Tilburg en Kroonlid van de SER, zater- middag in Tilburg tijdens een bijeen komst van de stichting prof. Cobbenha- gendonds, Taek, voor afgestudeerden aan de katholieke Hogeschool. (Van onze redactie binnenland) TILBURG. „De gedwongen loonmatiging zal niets uithalen. Integendeel, de produktiegroei zal nog minder worden en de werkloosheid groter. Boven dien zal het financieringstekort van de overheid met alle gevolgen voor de werkgelegenheid van dien weer verder stijgen door de toezegging van de regering om een extra belastingverlaging toe te passen voor de laagste inkomens.” Zaterdag stelde FNV-voorzitter Kok voor de VARA-TV, dat de vakbewe ging bereid is van degenen met een inkomen van 30.000 tot 32.000 gulden (de groep juist onder jhet modale inko- De Groninger politie heeft de afgelopen veertien dagen tenminste vier zware cri minelen weer moeten laten „lopen”, om dat het onmogelijk bleek ergens in Neder land voor hen een plaatsje in een Huis van Bewaring te vinden. Dit is zaterdag ver klaard door de Groninger hoofdinspec teur P. A. Spakinan, chef van de bijzonde re recherche. Het aantal open-hartoperaties in ons land blijft stijgen, dit tegen een evenredi ge daling van het aantal operaties bij Nederlanders in het buitenland. Zo wer den vorig jaar in de twaalf Nederlandse hartcentra 3.945 operaties verricht, dat is bijna 500 meer dan in 1978 en ook meer dan was gepland. 860 patiënten gingen via luchtbruggen naar het buitenland, tegen 1.000 in 1978. Dit maakte de voorzitter van de begeleidingscommissie Hartchirurgie Nederland, de Amsterdamse hartchirurg dr. W. C. H. P. Geldof zaterdag bekend. Dit zei PvdA-fractieleider Den Uyl za terdag in Utrecht op een voorlichtingsbij eenkomst van PvdA-kaderleden. Ook met de PvdA in de regering hoeft in de jaren tachtig volgens Den Uyl nauwe lijks worden gerekend op loonsverbete ring’ PvdA-voorzitter Van den Berg zei zater dag voor de VARA-radio dat nu de loon maatregel door een meerderheid van de Tweede Kamer is aanvaard, de verkie zingsstrijd is begonnen. Hij wilde niet zeggen of samenwerking met het CDA na de verkiezingen van volgend jaar defini tief van de baan is, nu die partij de loon maatregel heeft aanvaard. Van den Berg zei wel, dat het CDA door rijn opstelling 12 17 16 3 14 -0 11 16 17 -2 -2 0 -2 -2 1 -3 ROJ Italië missie gevra; Cossij kabim duidë niet n heid 1 Cos; probe die ki solida tuties' ploeg dat p -zou vi de in van d re vei een 1 voor De gen vi de st« van h zij hu De 25ste HISWA-tentoonstelling in Am sterdam is gistermiddag gesloten met een bezoekersaantal van 172.985. Dit is 14.430 minder dan vorig jaar. UTI ter va heid rings! zou 6 makei ging i heeft Pvd daag, het b diene: tijden komsi De stand overh tieleic steld ontva laten ties o Van perke gebet VL rond kers schel weer De Topp waan watei rijksl De Duisl moe! veld aan de gevolgen van een aanrijding zaterdagmiddag in Heino. Hij werd hier bij toen hij met zijn fiets een weg wilde oversteken door een auto gegrepen. De zestienjarige Bert Wanninga uit Leek is zaterdagavond op een weg in Zevenhuizen door twee auto’s aangere- 2 11 3 -2 3 1 2 3 -19 2 2 —3 6 7 4 0 1 7 1 0 8 -14 11 10 -11 0 3 ANK presidt zaterdi duurd. zelf ee de de van Se dat nit gestelc Bij c verkie: vereist heeft i sprong Vanda rig zijr kop ui Oppi mirel nen or lijke k leider heidsp De Gf ring 2 Repub De s de par heden dige s eigen GP’ers Partij zetels) Als het gi stellen ken, die ec meerd presid Caglaj tomati volger kiezin; len tr Caglaj o o o 4 o o o 3 1> 0 3 '2 (Van onze redactie binnenland) ROTTERDAM. Om aan de dans van een volledig door de centrale overheid geleide economie te ontspringen, moeten beloningen en arbeidstijd meer per indivi du worden bepaald. Dat standpunt is za terdag verdedigd door het Tweede-Ka- merlid De Korte op een regionaal congres van de WD in Rotterdam. Het congres was gewijd aan het Liberaal Manifest, waarin de partij haar visie op de komende jaren geeft. De Korte zei te vinden dat verhogingen niet per grote groep moeten worden gege ven, zoals nu bij de CAO’s, maar dat die verhogingen meer per individu gegeven moeten worden. Daarbij zouden dan in spanning, verantwoordelijkheid, schaars te en aard van het werk een rol moeten spelen. De invloed van de vakbeweging is bui ten proporties gegroeid. Een handvol lei ders kan onze gehele economie lam leg gen. Vroeger was de macht van de onder nemer echter te groot. Het zijn dus niet altijd .dezelfde groepen die tot de zwak- sten in de samenleving behoren, zo zei staatssecretaris Van Eekelen van Defen sie over de economische situatie. De WD komt binnen afzienbare tijd met een rapport over euthanasie omdat de passage hierover in het Liberaal Manifest te weinig houvast biedt. Dit zei het Kamer lid Nijpels in Rotterdam. Voor de VVD moet daarbij uitgangspunt zijn dat iedere mens in beginsel het recht en de vrijheid heeft zelf te beslissen of en hoe hij zijn leven wil beëindigen, zo zei hij. Dat moet volgens hem ook gelden voor degene die helpt bij zelfdoding. Nijpels wil voorts dat euthanasie-artikelen in het wetboek van strafrecht verdwijnen. (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG Als er nu verkiezingen zouden worden gehouden zou de huidige regeringscoalitie CDA-VVD nog maar 70 van de 77 zetels in de Tweede Kamer overhouden. Volgens een zaterdag be kendgemaakte VARA-NIPO-enquête is dat verlies vooral toe te schrijven aan de WD. De liberalen zouden volgens de steek proef, die van 25 februari tot 17 maart onder 4200 mensen werd gehouden, nog maar 22 van de 28 Tweede-Kamerzetels overhouden, die ze nu hebben. Nog een partij moet met een fors verlies rekening houden: de PvdA zou van 53 naar 47 zetels terugvallen. Grote winst boekt D’66: volgens de enquête maakt deze partij een sprong van 13 zetels, en komt zo op 21. Het CDA blijft vrijwel gelijk: 49 zetels bij de Tweede-Kamerverkiezingen van 1977 en 48 nu. Deze laatste partij lijkt dus nau welijks geleden te hebben onder het af treden van Andriessen en het afkondi gen van de loonmaatregel, zo conclu deert NIPO. Volgens de enquête zouden de linkse partijen - D’66 meegerekend - nu samen 76 zetels hebben. DS’70 en de Boeren partij zouden verdwijnen. Het Dierenbevrijdingsfront in Gronin gen zegt dat de Groninger bioloog prof, dr. J. P. Kruijt „gelegaliseerd dieren mar telt”. Uit protest daartegen heeft het die renbevrijdingsfront zaterdag bij een kiei- jie 400 buren van de hoogleraar, die in het Groningse Haren woont, een brief in dé bus gestopt, waarin hij fel wordt aange vallen op zijn onderzoek naar het gedrag van dieren. Het gaat speciaal om een oderzoek naar het gedrag van hanen; waarbij de dieren tot heftige gevechterl met elkaar komen. Dat leidt tot allerlei verwondingen, aldus het Dierenbevrij dingsfront. watt aan electriciteit produceren. Naar schatting zullen tegen het jaar 2000 onge veer 30 landen kerncentrales bezitten, die 600.000 megawatt opwekken. De totale energieconsumptie in de wereld is 10 mil jard ton kolenequivalerit (MTKE). Hier van neemt kernenergie 90 miljoen MTKE voor haar rekening. Als kerncentrales rond de eeuwwisseling 600.000 megawatt electriciteit opwekken, zullen zij ongeveer 2 procent van de totale energieproduktie leveren, zo stelt Barnaby. Het lot van de nucleaire industrie in de Verenigde Staten, West-Europa en Japan wordt, zo meent Barnaby tevens bepaald door de economische ontwikkeling in de komende jaren. De nationale industrieën hebben alleen levensvatbaarheid, als ze kunnen exporteren. De exportmarkt is echter zo beperkt dat slechts een of twee industrieën in staat zullen zijn zonder grote overheidssteun het hoofd boven wa ter te houden. hij, dat een centrale loonautoriteit, zoals de overheid in het geval van de loonmaat regel is, nooit rekening kan houden met de verscheidenheid in het bedrijfsleven en op de arbeidsmarkt. „De loonmaatregel zal een oplossing van de knelpunten op de arbeidsmarkt alleen maar moeilijker ma ken”, denkt Schouten. Omdat zijns inziens de overlegecono mie, heeft gefaald en de gedwongen loon vorming zal mislukken, bepleit prof. Schouten een totaal nieuw systeem om de economie weer in het gareel te krijgen. Centraal in zijn plan, dat in de zomer in boekvorm zal worden gepubliceerd, staat invoering van een geleide redementspoli- tiek in plaats van een geleide loonpolitiek. De loonvorming zal daarin als restpost fungeren en pas aan de orde komen, wan neer de andere posten, zoals het beoogde rendement, belasting en dergelijke zijn betaald. Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Rotterdam Twente Vlissingen Z.-Limburg Aberdeen Athene Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Helsinki Innsbruck Klagenfurt Kopenhagen Lissabon Locamo Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Rome Split Stockholm Wenen Zürich Casablanca Istanboel Las Palmas Beiroet Tel Aviv Tunis Weersvooruitzichten in cijfers gemiddeld over Nederland. Voor woensdag: Aantal uren zon: 1 tot 8. Minimum temperatuur: omstreeks 2 graden. Maximum temperatuur: omstreeks 10 graden. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 70 procent. Bij vijf grote Shell-stations in Rotten dam is zaterdag een landelijke anti-apart- heidsactie gestart. Leden van het Komitee Zuidelijk Afrika en van de kerkelijke werkgroep Kairos deelden bij de pompen het boekje „Shell, smeer ’em” uit. Daarin geven bekende Nederlanders hun visie op de rol die Shell volgens hen speelt bij de ondersteuning van de blanke minderheid in Zuid-Afrika ten koste van de zwarte meerderheid. In Limburg greep de politie zaterdag bij acties aan een Shell-pomp in. In Venray kregen vier de monstranten die boekjes bij een Sheil-, tankstation wilden uitdelen, een proces verbaal. De regering zal zo spoedig mogelijk een wettelijke regeling voor de Waddenzee ontwerpen. Dit heeft minister Beelaerts van Blokland en Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening in een brief aan de Tweede Kamer laten weten. In de regeling worden onder meer de doelstellingenvan de Nota. Waddenzee en de bestuurs- en beheersstructuur van het Waddenzeege bied vastgelegd. In die nota Waddenzee stelt de regering zich ten doel de zee als natuurgebied te beschermen, te behouden en waar nodig te herstellen. onbew. mist onbew. onbew. 1. bew. 1. bew. onbew. onbew. mist mist regen h. bew. onbew. zw. bew. 1. bew. mist geh. bew. geh. bew. onbew. regen geh. bew. onbew. mist geh. bew. zw. bew. 1. bew. onbew. onbew. onbew. sneeuw h. bew. h. bew. mist zw. bew. 1. bew. onbew. motregen regen niet ontvangen niet ontvangen zw. bew. zw. bew. regen h. bew. De ANWB voelt er niets voor de verkoop van de Belgische autobaanvignetten mede op zich te nemen, als die per 1 juli in dat land worden ingevoerd. Ir. G. R. de Regt, chef verkeersafdeling van de ANWB, zei dit zaterdagavond in een uitzending van de Regionale'Omroep Zuid. Bij invoering van dat vignet zijn buiten landse automobilisten verplicht 35 gulden per twee weken te betalen om van de Belgische autowegen gebruik te kunnen maken. De ANWB zou bij de verkoop van die vignetten een verlengstuk worden van het Belgische ministerie van Financiën, wat volgens De Regt niet de taak is van zijn organisatie. Deze belastingheffing noemde hij overi- gend een slecht idee. Het geld wordt ge bruikt om de begroting te dichten en niet voor de aanleg van nieuwe wegen, aldus De Regt. Ongeveer zesduizend boeren hielden zaterdag in Bleiswijk een betoging voor verhoging van de landbouwprijzen met 7,9 procent. De Europese Commissie wil niet verder gaan dan 2,4 procent. Minister Braks van Landbouw - hier aan het woord - zegde toe zich binnen de EG met hand en tand te zullen verzetten tegen maatregelen die eenzijdig de problemen op de agrarische sector afwentelen. Weer in binnen- en buitenland CDA-voorzitter Steenkamp zei gisteren voor de AVRO-radio, samenwerking tus sen CDA en PvdA na de verkiezingen niet als een onmogelijkheid te beschouwen. „In 1981 is het een open situatie. We moe ten nu geen blokkades gaan opwerpen”, aldus Steenkamp. ozo o o o o o o ono zo z ozo windst. n o o windst. n windst. o windst. ono o windst. o zzo ono windst. nnw windst. zw nnw windst. ozo w o windst. nnw zo nw z verand. wzw Met „optelsom” doelde de vakbonds man op het in stand houden en zo mogelijk uitbreiden van de collectieve voorzieningen, het creëren van meer arbeidsplaatsen door verdeling van werk en het nastreven van een behoor lijke inkomenspositie van de mensen met de smalste portemonnee. Vooruitzichten voor woensdag opgesteld door het KNMI: het weer den. Hij overleed ter plekke. De 31-jarige J. M. Bosters uit Den Bosch kwam gister nacht in zijn woonplaats om het leven toen zijn auto uit de bocht vloog. In Asten is de achttienjarige P. B. J. M. van Loerie- rop uit die plaats met zijn bromfiets tegen een boom gebotst. Het ongeval kostte hem het leven. Gisternacht werd in de gemeente Heesch de zevenjarige D. van Grinsven uit Nistelrode aangereden door een perso nenauto. Zij overleed later in het zieken huis. In de Brabantse gemeente Bakel is vannacht een personenauto ingereden op twee fietsers. Hierbij kwam de zestienjari ge Annemiek van de Wijst om het leven. men) een inkomensoffer te vragen. „Dat kan echter alleen in de overtui ging dat de optelsom in het raam van de totale mogelijkheden niet kan wor den gerealiseerd en de mensen dan zien dat er eerlijk wordt verdeeld en dat er een beleid van echte solidariteit wordt gevoerd”, aldus Kok. Een twintigtal leden van de Tilburgse afdeling van de anti-militaristische actie groep Onkruit heeft zaterdagmiddag actie gevoerd bij een voorlichtingsstand van het ministerie van Defensie op de Euro- beurs in Tilburg. De manifestanten bespo ten de stand en de daarin opgestelde mo nitoren waarop voorlichtingsfilms te zien waren met verf en legden beslag op het aanwezige voorlichtingsmateriaal. Aan het slot van hun slechts enkele minuten durende actie werd een groot aantal stink bommen in de stand kapot getrapt waar door de afdeling van de beurs waarin de stand gelegen is tijdelijk gesloten moest worden. (Van onze redactie binnenland) DEN HAAG. Bij een enquête die in de afgelopen weken is gehouden door het Bureau Lagendijk, is gebleken dat 63 procent van de ondervraagden de acties van de vakfederatie afwijst. Daarentegen vindt 22 procent van de ondervraagden de acties „prima”. Van de ondervraagde FNV-leden wees 46 procent stakingen als actiemiddel af. Ook CNV’ers werd hun mening ge vraagd: hier bleek 83 procent van de ondervraagden de acties af te wijzen. De uitkomsten van de enquête zijn gisteren bekendgemaakt door de AVRO-radio. Enige tijd regen, later zonnige perioden. Middagtempertuur ongeveer 10 graden. Naar aanleiding van het ongeval in Har risburg zijn kerncentrales hun verzeke ringen gaan herzien. Ze bleken niet vol doende verzekerd tegen alle mogelijke eisen tot schadevergoeding. De Three Mi le Island-centrale werd door het ongeval bijna geruïneerd. De kosten die gemaakt moesten worden om voor vervangende electriciteit te zorgen waren niet verze kerd. De kerncentrale in Borssele is via de internationale atoom pool verzekerd te gen een schade aan personen en goederen voor een bedrag van 100 miljoen gulden. Bij overschrijding van dit bedrag is er een overheidsdekking van 900 miljoen gulden per kernongeval. De kosten, die moeten worden gemaakt om voor vervangende electriciteit te zorgen, zijn echter niet ver zekerd. Afhankelijk van omstandigheden variëren deze van 60 tot 190 miljoen gul den over een periode van twaalf maanden. Drie millieu-actiegroepen hebben zater dag de voorgevel van het Rotterdamse stadhuis aan de Coolsingel praktisch la ten verdwijnen in een wolk rode rook. Dit uit protest tegen de plannen voor groot; scheepse aanvoer van LPG (vloeibaar gas) in de Europoort. De rook moest een gaswolk voorstellen en was het voornaamste rekwisiet bij een stukje straattoneel, waarin de actievoeri ders hun visie gaven op de gevolgen van een gasexplosie. (Van onze redactie binnenland) AMERSFOORT. Het voornemen van het Amersfoorts krakerscollectief Drieka om zaterdagmiddag, met behulp van vele sympathisanten uit het gehele land, bezit te nemen van de leegstaande kazerne Juliana van Stolberg, is op een mislukking uitgelopen. De actieplannen waren uitgelekt. Reeds vrijdagavond werden uit diverse grote steden in het land pelotons van de Mobiele Eenheid (ME) in en om Amers foort gestationeerd. Tweehonderd van hen kwamen in actie, toen de krakers, die inmiddels op de hoogte waren van de eenwezigheid van de ME, zaterdagmiddag omstreeks twee uur toch, maar dan op symbolische wijze, de Juliana van Stol- berg-kazerne wilden kraken. Zij verbraken de ketting waarmee de toegangspoort van de kazerne was afge sloten en werden direct daarna door de politie, waarvan een deel zich op het ka- zerneterrein verschanst had, op hardhan dige wijze verwijderd. Daarbij werd een waterkanon ingezet en de wapenstok ge hanteerd. DINSDAG 25 MAART Zon- en maanstanden Zon op 06.29 uur, onder 19.00 uur Maan op 12.48 uur, onder 03.47 uur Waterstanden IJmuiden Hoogwater 10.50 uur en 23.38 uur Laagwater 06.01 uur en 18.53 uur WEERRAPPORTEN ■c= dj -.d h gs P h

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 2