Amstelveen verrast Den Bosch I I Echtrop: kans op titel TIJDENS JEUGDTOERNOOI Weiman en Hal snel uit tennisstrijd Puntendeling voor herenteam VZV Eerste plaats Elly Spijker leidt KZC-dames judoformatie naar wist Noord-Holland Degradatie dreigt voor Strawberries Driejarenplan van rugbybond 'e tegen De IJssel wicht. Steef Hammersfein en Hank Mors 99 een hondeleven. Train je hond. Of neem 'm mee. Of breng ’m bij iemand. -•4 ^Hartverscheurend. Als j e zó doorgaat Jy bent weg. hebben zowel je hond Maar j e buurvrou w kan als j e buren om die herrie óók wel janken. Wat een leven! Doe d’r wat aan. 21 SPORT 1980 DINSDAG 25 MAART OPGESCHREVEN TRAINERS NA UIT DE HAND GELOPEN DUEL VITESSE-DE KENNEMERS 2 Clement Koster: „hevig ontdaan Wijnand van den Boom (Van onze judomedewerker) (Van onze tennismedewerker) GELDROP. De Limburgse Monique Margaroli heeft verrassend de nationale indoor-jeugdtennistitel in de leeftijdsklasse tot en met zestien jaar op haar naam gebracht. Zij was door de wedstrijdleiding met het plaatscijfer drie bedacht, maar bleef in de finale de als eerste geplaatste Alice Lembeck uit Haarlem met 6-4, 6-3 de baas. Lembeck bereikte de finale door haaf oude concurrente Annemarie Jurg met 6- 4, 7-5 te verslaan. Jurg verloor de strijd om de derde plaats van Yvette Flu. Op haar weg naar de titel was Margaroli in de tweede ronde al over de Beverwijkse Wanda Hak heengestapt (6-2, 6-2). Bij de jongens kwam de titel geheel volgens verwachting terecht bij de Bra bander Bernard van Poelgeest. Met 6-4, 2- 6, 6-4 verwees hij Tom Nijssen uit Lim burg naar de tweede plaats. Dat er in het zuiden, vroeger een ontwikkelingsgebied Tijdens de strijd met het team van Midden-Nederland kon Jean Pierre van Deufsen het niet bolwerken tegen de geroutineerde Harry Peters. Ook Henk van Putten ging met een klein verschil tegen René Pouwels onderuit. (Van onze sportredactie) CASTRICUM. Over één ding zijn de drie partijen het eens: het uit het veld sturen van één speler Van Beuningen van De Kennemers en het noteren van zes voetballers (Pirovano, Van Hogen, Van der Vaart en Six van de Kennemers en Reynders en Hollenberg van Vitesse ’22) en de twee trainers (Koster van De Kennemers en Kramer van Vitesse ’22) tijdens de wedstrijd Vitesse ’22-De Kennemers (1-1) gaat te ver voor een duel tussen twee amateursclubs. Ook al stonden er veel belangen op het spel. De meningen lopen echter uiteen, als de vraag, of het allemaal terecht was, aan de orde komt. Scheidsrechter Van der Zee vindt, gezien de hardheid van de overtredin gen, van wel, de beide trainers menen, dat de arbiter het duel uit de hand heeft laten lopen. wat het tennis betreft, inmiddels heel wat talent gehuisvest is, blijkt wel uit het feit dat twee Brabanders om de derde positie streden. Menno Oosting won van Remko Jansen: 6-1, 6-3. Maarten Mes uit Haarlem strandde in de voorronden na winst op de Noordhol lander Bierens in het duel met Van Poel geest (4-6, 3-6). De Hoofddorper Wijnand van den Boom verloor van de Amster dammer Marcel Vos (4-6, 1-6) en de Velse- naar Lex Weiman werd door Remko Jan sen uit het toernooi gezet: 0-6, 7-5. 2-6. In Clement Koster (De Kennemers): „Ik denk dat deze scheidsrechter het belang van de wedstrijd niet heeft aangevoeld. De zenuwen gierden bij de spelers door de keel. Eerst stuurt hij Van Beuningen om niets van het veld en even later wordt mijn linkerverdediger opgeschreven na een knullige overtreding. Op een gegeven moment in de tweede helft werd aan beide kanten een speler opgeschreven, terwijl er niets aan de hand was. Mijn collega Kramer en ik zijn toen de dug-out uitgekomen en hebben langs de zijlijn staand gevraagd of dat niet anders kon. Hij floot het spel drie spelers genoteerd toen zij een te grove overtre ding maakten. Van Beuningen heb ik uit het veld gestuurd, nadat hij aanmerkingen op mijn leiding bleef maken. In de tweede helft bleef het keihard en toen ik een speler van De Kennemers vermaande, kwam de trainer van die club (Clement Koster, red.) het veld op zonder mijn toestemming. Hij was een beetje emotioneel. Vond ik dom, want een trainer moet juist het voorbeeld geven. Ook de trainer van Vitesse ’22 (Rob Kramer, red.) kwam het veld op, maar hij was beduidend rustiger en hij ging al snel naar zijn dug-out. Ik heb ze beiden genoteerd, omdat ze niet zomaar het veld op mogen lopen”. VZV-Nereus 2, 1-0 De dames van VZV speelden erg mat waardoor de ploeg van Nereus de kans kreeg soms gevaarlijk door te breken. VZV-doelvrouwe Margret Weimar weerde zich echter uitstekend waardoor een ach terstand voorkomen werd. Het zou tot het derde kwart duren voordat VZV uit een goede aanval door Meta Kaptein op 1-0 kwam. Ondanks driftig aanvallen ven bei de ploegen zou het bij dit doelpunt blijven. Scheybeeck-Haarlem: 1-1 (1-0). Jos Zon neveld: 1-0. Scheybeeck werd al in de eerste minu ten door Haarlem, dat onder aan de rang lijst staat, onder druk gezet. De Beverwij- kers hadden het aan Joost Buntsma te danken dat zij niet door Haarlem op ach terstand werden gezet. Buntsma stopte een strafbal. Scheybeeck nam zelf vlak voor de pauze de leiding toen Jos Zonne veld wel uit een strafbal raak schoot. In de voortzetting brachten de Haarlemmers de Beverwijkse defensie in problemen. Een prachtig schot onder de lat betekende de Haarlemsegelijkmaker. berries nog wel een paar kansen, maar die leverden geen succes op. In de tweede helft werd de Velsense ploeg door mat heid bevangen. DKS had bovendien min der moeite met de conditie van het veld dan de thuisclub. Hagenzieker: „Ze waren stickvaster en bekeken het ook beter”. Morgenavond zullen beide ploegen el kaar in Den Bosch opnieuw ontmoeten. Dan zal tevens uitgemaakt moeten wor den welke formatie zaterdag in Leiden de strijd met Parker zal gaan aanbinden. Amstelveen-Den Bosch 76-73 (rust 43- 37). Topscorers Amstelveen: Owen Wells (11-8-2), Crompton (14-7-4) en Randy Wiel (6-4-2). Nashua: Akerboom (11-4-0), James Lister (6-8-2) en Dan Cramer (6-2-3). Daardoor kon DKS nog twee keer raak schieten. Strawberries is door deze neder laag met Concordia en Upward met acht punten op de laatste plaats beland. Het doelsaldo van de Velsense ploeg is overi gens iets gunstiger. Hagenzieker: „Het du el tegen Concordia wordt dan ook een sleutelwedstrijd”. Rood Wit-Eechtrop: 1-1 (0-0). Ruud Post: 1-0. Rood Wit ontnam Echtrop dat redelijk gestart was al snel het initiatief. Dat resul teerde in negen corners voor Rood Wit. In die fase bleef Eechtrop met één corner ver achter. Rood Wit wist merkwaardig ge noeg geen van deze kanse te verzilveren. In het tweede bedrijf waren de rollen omgedraaid. Eechtrop scoorde evenmin uit de in dat deel van de strijd genomen corners, maar deed dat uit een strafbal. Post misleidde de Rood Wit-goalie met een goede schijnbeweging. Ruud Snelder- waart en Eric van Driel, de Beverwijkse vleugelverdedigers, leverden goed onder steunend werk in de aanval. Daardoor dreigde er gevaar als Rood Wit uitviel. Uit een van die counters kwam Rood Wit dan ook langszij. 1* Scheidsrechter Van der Zee uit Amsterdam, die na zijn driftig notitiewerk in Castricum een groot deel van de zondagavond kwijt was aan het opmaken van de rapporten: „Ik wist van tevoren, dat er veel op het spel stond. Vitesse heeft kans op promotie, De Kenne mers daarentegen is in degradatiegevaar. Het ging er van het begin af aan stevig tegenaan, om niet te zeggen onsportief. Om een schoppartij te voorkomen heb ik HAARLEM. Voor het tweede jaar in successie is een ontmoeting tussen de verschillende districtsteams van Nederland afgewerkt. Het team van Zuid-Nederland, dat vorig jaar de wis- selbeker veroverde, moest die trofee nu afstaan aan het team van Noord- Holland. De zeven Noordhollandse ju doka’s wisten verrassend voor eigen publiek, in de sporthal van de HTS, de eerste plaats voor zich op te eisen. Met name de teams van Zuid- en Midden- Nederland konden met slechts een klein verschil worden gepasseerd. het spel van KZC. René Morel bracht KZC weliswaar op 4-3 maar de IJssel brak vele malen door de verdediging van KZC heen. Uit deze doorbraken werd tweemaal gescoord voordat KZC via Pieter Mooy en Hans v. d. Mast weer dichterbij kon ko men 6-5. In het derde part hielden de ploegen elkaar in evenwicht. Eenmaal slaagde de IJssel er in te profiteren van een misverstand in de achterhoede van KZC 7-5. Het laatste kwart was duidelijk voor KZC dat door René Morel en Paul Martens de stand vlak voor tijd toch nog gelijk kon trekken. helemaal dood. We werden toen allebei opgeschre ven. Ik vond dat idioot. De scheidsrechter is verant woordelijk geweest voor het uit de hand lopen van het duel, hij was doodzenu» achtig”. Rob Kramer van Vitesse ’22: „Van begin af aan was het een bikkelharde strijd en dan vooral in de achter hoede van De Kennemers. .Aanvallen was voor ons niet mogelijk. Nadat er al wat spelers waren opgeschreven stormde Koster plotseling hevig ontdaan het veld op, richting middenstip, waar de scheidsrechter stond. Een elftalbegeleider moest hem zelfs van het terrein halen. Ik ben ook het veld ingegaan, maar juist om mijn spelers te zeggen, dat ze rustig moesten blijven. Ik vind, dat een trainer een verlengstuk van de scheidsrechter is en zijn voetballers moet proberen tot kalmte te manen. Nadat de arbiter Koster had opge schreven werd ik ook genoteerd, terwijl ik juist de situatie probeerde te redden. Hoewel er ongelooflijk hard gespeeld werd, vond ik, dat de scheidsrechter niet aanvoelde, wat er gebeurde op het veld. Hij had het niet in de hand, ging op een gegeven moment lukraak spelers noteren”. Volgens beide trainers zullen de verenigingen de zaak mondeling laten behandelen. Strawberries-DKS: 0-3 (0-1) We hadden moed geput uit het gelijke spel (0-0) tegen Be Fair van vorige week”, merkte Mark Hagenzieker na het verlies van de ploeg tegen DKS op. „Hard werken was de opzet, maar toen we eenmaal in het veld stonden, twijfelden we hoe we het moesten aanpakken”. DKS twijfelde ech ter niet toen de Velsense defensie in de twintigste minuut een dekkingsfout maakte, 0-1. Daarna waren er voor Straw- Het is niet zo verwonderlijk, dat de NRB nu met een nieuwe indeling op de proppen komt. Het Nederlandse rugby is de laatste jaren enorm gegroeid. Telde de bond tien jaar geleden slechts om en nabij de tien verenigingen, op het ogenblik staan er 85 clubs geregistreerd. Het probleem is ech ter, dat er op internationaal niveau geen progressie in zit. Sterker nog, de presta ties zijn dit seizoen teruggelopen. Het is in de eerste plaats de bedoeling om het aantal clubs in de hoogste klassen te verminderen. Als alles doorgaat, be- staat de ereklasse straks uit acht vijftien- (Van onze sportredactie) HILVERSUM. Indien de meerder heid tijdens de algemene ledenvergade ring, die op 6 juni in Utrecht wordt ge- Achttienhonderd toeschouwers hebben gisteravond kunnen ervaren, dat een ge handicapt Amstelveen niet alleen gelijk waardig aan Den Bosch was, maar uitein delijk ook over meer individuele klasse bleek te beschikken. Vooral de zaterdag figurerende Owen Wells en Crompton ga ven dit keer blijk van hun aanwezigheid en troefden de met maagklachten sukke lende Kees Akerboom volledig af. In moeilijkheden kwam de thuisclub alleen in de tweede helft toen Wells tegen een technische fout van het voortreffelijk lei dende duo Blom-Ruessink opliep. De toen wat voorzichtig opererende Amstelveners zagen eerst Den Bosch langszij komen en moesten vervolgens Dekker toestaan, dat Den Bosch een voorsprong nam. Via Wells werd echter op tijd het evenwicht her steld. In de verlenging dicteerde Amstel veen net als tijdens de normale speeltijd weer het spel. Crompton met twee gave treffers op rij wees zijn ploeg tenslotte de weg naar de even verrassende als verdien de winst. Maarten van Gent wordt het komende) seizoen de coach van de Groningse eredi- visiebasketbalclub Donar. Van Gent, die momenteel coach is bij Rowic, tekende een contract voor één jaar. Hij volgt Jan Kamman op. scoorden voor VZV, maar Flevo ant woordde direct (3-5). In het laatste kwart was het aan keeper Hans Eelsing te dan ken dat VZV niet werd weggespeeld. Fle vo kon uit de vele kansen slechts twee maal scoren. In de laatste twee minuten toonde het verslagen geachte VZV karak ter door te blijven vechten voor de punten. Via Rob Kohnke (2x) en Henk - Arntz kwam de stand op 6-7. Met nog twintig seconden te spelen leek de inhaalrace te mislukken. VZV had echter het geluk dat vijf seconden voor tijd een strafworp werd toegekend die door Rob Kohnke werd genut. De IJssel-KZC, 7-7 Tegen de IJssel had KZC niet de juiste vorm om een grote overwinning te halen. De achterhoede van KZC liet af en toe een paar steken vallen waarvan de IJssel goed profiteerde (2-0). Pieter Mooy en Inger Grijzenhout brachten KZC weer terug 2-2, maar de IJssel voerde de marge vervol gens weer met twee treffers op. Door deze onverwachte tegenslag kwam er onrust in (Van onze waterpolomedewerker) IJMOND. In de waterpolokompeti- tie kwamen de heren van VZV niet ver der dan een puntendeling (7-7). De heren van KZC boekten hetzelfde resultaat bij de IJssel. De dames van KZC deden het in de hoofdklasse beter tegen de IJssel. Zij konden na een enerverende wedstrijd beide punten meenemen (8-9). De dames van VZV pakten tegen Nereus 2 ook beide punten, 0-1. De IJssel-KZC, 8-9 De dames van KZC lijken eindelijk het juiste speltype te hebben gevonden, want uit de laatste zes wedstrijden werden twaalf punten gehaald. Tegen de IJssel opende Karina Mooy voor KZC de score. De IJssel kwam snel terug en nam zelfs een voorsprong, maar moest vervolgens toezien, dat KZC via Elly Spijker en Cora de Vries (2x) de leiding overnam (2-3). In het tweede part kon de IJssel eenmaal scoren, maar Elly Spijker zette daar twee doelpunten voor KZC tegenover 3-6. Het derde part was duidelijk voor de IJssel. Na een knappe combinatie kon de stand worden gelijkgetrokken (6-6). Marty Ha- zelhoff en Karin Mooy brachten de stand op 6-8, maar weer kon de IJssel terugko men toen er fouten in de zone werden gemaakt. Elly Spijker bracht vlak voor het eind opluchting voor KZC door 8-9 te scoren. VZV-Flevo, 7-7 VZV startte sterk, had al snel een nume rieke meerderheid, maar die werd niet benut. Flevo ging beter met de kansen om en stond door fouten in de Velsense verde diging al snel met 0-3 voor. Beide ploegen hadden enige problemen met het strenge maar goede fluiten van de beide scheids rechters. Het zou tot diep in het tweede kwart duren voor Huub Hammerstein 1-3 iets kon terugdoen. In het derde part hielden beide ploegen elkaar in even- Uitslagen: 1 Noord-Holland, 2 Zuid-Ne derland, 3 Midden-Nederland, 4 Zuid-Hol- land, 5 Oost-Nederland, 6 Limburg, 7 Noord-Nederland. (Van onze basketbalmedewerker) AMSTELVEEN. In een boeiend en spectaculair basketbalgevecht tussen Amstelveen en Nashua/Den Bosch heeft Amstelveen gisteravond de laatste stro halm om de finale van de play-offs te bereiken met beide handen aangegrepen. De ploeg van Theo Kinsbergen, die vrij wel van start tot finish leidde, greep in de verlenging met 76-73 de verdiende winst. XatenmeiacktiSn oocttlkaa/i Hoe? Vraag informatie aan de Nederlandse Stichting Geluidhinder. Postbus 381 26(10 Al Delft. houden, de plannen van de Nederlandse Rugby Bond goedkeurt, dan komt er met i ngang van het volgende seizoen een volledig gewijzigde competitie-opzet. Die verandering is een onderdeel van het driejarenplan: „Nederlands Rugby in de Jaren Tachtig”. De rest van de opzet, die betrekking heeft op het aanstellen van een supervisor voor de Oranjeteams en de kaderopleidingen, is nog niet hele maal uitgewerkt. Het nieuwe plan, ont worpen door bondstrainer Denis Power, sluit aan op de tweede vijfjarentermijn, die aan het einde van dit seizoen wordt afgesloten. Ook het team van Zuid-Nederland, dat zijn titel trachtte te prolongeren, kon Noord-Holland niet van de eindo verwinning afhouden. Jean Pierre van Deursen won van Hans de Reuver door middel van een klein voordeel door een schouderworp. Even leek het toen moeilijk te worden toen Henk van der Putten en Eric Bos geen kans zagen van respectievelijk Jos Gevers en Jim- mé Essink te winnen. Theo Haakman, Robbert van der Geest en Jan Bosman slaagden wel, zodat met vier gewonnen partijen de strijd was beslist. Dat Bert in den Berken nog onbeslist tegen Sjef Weber wist te draaien was toen eigen lijk al niet meer belangrijk. Eric Bos echter deed het tij keren door onbeslist af te dwingen tegen nationaal kampioen Herman Boersma. Dat ook Theo Haakman met slechts vijf punten van Nederlands kampioen Gerrie Boschman verloor, zou later erg be langrijk blijken. Robbert van der Geest, Jan Bosman en Bert in den Berken scoorden vervolgens drie volle punten zodat beide teams drie gewon nen partijen hadden. Het verschil in wedstrijdpunten 30-18 bezorgde Noord-Holland echter de overwinning. (ADVERTENTIE) Je hond jankt. Arbiter voelde sfeer niet aan” tallen (in plaats van tien), komen er twee promotieklassen van ieder acht teams en drie eerste klassen met tien clubs. De afdeling ondergaat geen verandering. De competitie duurt in het vervolg niet van september tot en met april, maar van half augustus tot januari. Vanaf die tijd gelast de bond een winterstop in voor de periode van één maand. „De maand januari”, aldus NRB-voor- zitter Ton Steenwinkel, „kan dan benut worden voor het houden van een indoor seven-a-side-toemooi, applicatiecursus- sen en het maken van buitenlandse reizen, bijvoorbeeld naar het vijflandentoernooi waar veel belangstelling voor bestaat. Bo vendien is het voor Oranje mogelijk om een buitenlandse trip te maken. Na de i winterstop starten we met een districten-, competitie, waaraan acht vijftientallen kunnen deelnemen: Noord-West, West, Midden, Oost, Noord, Zuid, het Neder landse Studenten Team en de Exiles (club van buitenlanders, die in Nederland wo nen en rugbyen - red.). De teams strijden om de Van Swol-trofee en die competitie neemt tien weken in beslag”. Daarnaast wordt er een nationale be- kercompetitie gehouden, waar eerste; - klasse- en afdelingsclubs zich voor kun nen kwalificeren, via voorronden, die in september en oktober plaatsvinden. Daar uit komen acht finalisten voort en deze strijden met de 24 sterkste verenigingen om zestien finaleplaatsen. Deze vechten; via het knock-out-systeem om de nationa”;;; le beker. En om alles nog wat gecompli- ceerder te maken, duelleren de 24 sterkste teams in de tweede helft van het seizoen in sub-bekercompetitieverband. Gedurende de twee laatst beschreven bekercompeti-f ties kunnen de clubs niet beschikken oveC-.2 hun sterkste spelers. Die zijn immers uit-' 7 besteed aan de districtsteams, zodat er op alle fronten een gelijkwaardiger treffen plaatsvindt. Althans, daar streeft de rug bybond naar. het herendubbel verloren Maarten Mes en Wijnand van den Boom met 2-6, 3-6 van Menno Oosting en Remko Jansen. (Van onze hockeymedewerker) IJMOND. Ook tegen DKS is Strawberries er niet in geslaagd zich uit de gevarenzone te werken. Integendeel, de ploeg speelde een slechte wedstrijd en verloor: 0-3. Eechtrop heeft na het gelijke spel (1-1) tegen Rood Wit de titel binnen handbereik. Scheybeeck leek tegen Haarlem op weg naar succes, maar toen de Beverwijkers het in het tweede bedrijf defensief niet meer konden bolwerken, kwam Haarlem langs zij:

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 21