Kort geding stelt gemeente Beverwijk in het gelijk Krakers moeten slooppand aan Torenstraat ontruimen rond de losplank Lichte verbetering prestaties van Umuider Reddings Brigade „FNV-acties oorzaak van politienieuws J burgerlijke stond veilingen, beverwijk onnodige vertraging” kort ijmondnieuws Cabaret in Vrouwencafé Opbrengst collecte 7 DINSDAG 25 MAART 19 8 0 VHHP wil voortzetting CAO-overleg Hoogovens Respijt Comité’s ZWEMWEDSTRIJDEN IN HOOGEBERG Verworpen HEEMSKERK Voorlichting over alternatieve voeding Ledenvergadering reddingsbrigade BHK-jeugdorkest naar festival Promotiewedstrijden Beverwijkse Damclub Rooie Vrouwen bespreken sterilisatie IJMOND 5 ipi it (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De krakers van het pand Torenstraat 47 zul len dit perceel vóór of uiterlijk op 25 april 1980 moeten verlaten en ontruimen. De Haarlemse rechtbank heeft de gemeente Beverwijk gemachtigd die ont ruiming zonodig zelf uit te voe ren, desnoods met behulp van de sterke arm. Op het niet verla ten van het pand of het daarna weer betreden staat een dwangsom van 250,- per dag per persoon met een maximum van tienduizend gulden. j WT Planten: anthurium 500, calceolaria 85. zol- dat het ten vil- ag- uit- itie ing >or- res- de lale op IJMUIDEN. Zondag zijn in het recre- atiezwembad De Hoogeberg door de IJ- muider Reddings Brigade in samenwer king met het district Noordwest van de Koninklijke Nederlandse Bond tot het Redden van Drenkelingen de traditionele wedstrijden zwemmend redden georgani seerd. D, 50 meter schoolslag gekleed: 7. Meis jes: A. Smit, Zandvoort 55.8. 8. Jongens: F. Breevoort A’dam 45.0. De uitslagen waren: A, 50 meter enkelvoudige rugslag, ge kleed: 1. dames: le L. Sarneel, Heemstede 1.05.4. 2. heren: le H. v.d. Weyden id. 52.4. B, 25 meter enkelvoudige rugslag, ge kleed: 3. meisjes: K. Horman, Heemstede 27.5. 4. Jongens: P. Ingenhoest 26.1. C, 100 mtere schoolslag gekleed: 5. Da mes: W. de Jong, Bloemendaal 1.49.3. 6. Heren: G. Hendriks id. 1.27.4. H, popduiken voor ploegen: 17. Dames: 1. Amsterdam 51.1, 2. Naarden 52.7, 3. Heemstede 54.5. 18. Heren: 1. Bloemen daal 43.8, 2. Heerhugowaard 44.2, 3. Heem stede 44.4 20-45; strelitzia 200-235; tulpen 20-40; ka toen 130. VELSEN. De Rheumacollecte, die in de week van 10 tot 16 maart in Velsen is gehouden, heeft 21324,54 gulden opge bracht. (Van een medewerker) Ook verleden week was de aanvoer weer alleen aan de maandag- en vrijdag markt van enige betekenis. In het midden van de week werd soms pas rond de klok van negen uur een begin gemaakt met de verkoop om de eenvoudige reden dat er niet eerder wat te verkopen viel omdat er van aanvoer helemaal geen sprake was. Slechts een vijftal spannen zorgden voor wat aanvoer aan de dinsdag-, woensdag en donderdagmarkt. Nu moet er wel bij vermeld worden dat de weersomstandig heden ook niet bepaald van dien aard waren om rustig te vissen. Degenen dan ook die het dichts onder het walletje kon den vissen hadden het minste last van de stevige oostenwind die bijna de gehele voorgaande week flink heeft doorgestaan. Toch moest deze week de visverwerken- de-industrie nog wel in het geweer komen om een goede duizend kisten schol-één naar zich toe te halen. Deze vis was aan de maandagmarkt op de buitenplaatsen on verkocht achter gebleven, en werd naar hier afgevoerd om tot diepvries-product verwerkt te worden. Het werd pas vrijdag voordat er weer wat meer afzet voor deze grove scholsoort gevonden kon worden, na een beduidend teruggelopen aanvoer, wat voor deze week de aanvoerder weer wat moed gaf. Opmerkelijk was ook de buitengewoon geringe aanvoer van wijting. Nadat er aan en verlies van recht óf bezit. Met andere woorden, voor dat kort geding was hele maal geen raadsbesluit nodig. In de overwegingen die tot het vonnis hebben geleid is verder gesteld, dat dë gemeen teraad óp 13 maart met 17 tegen 7 stem men de motie heeft verworpen die was ingediend om te bereiken, dat met sloop van het pand zou worden gewacht tot vah de zijde van het ministerie zou zijn bericht, dat het niet slopen van het per ceel sociale woningbouw ter plaatse niet meer mogelijk zou maken of zou belem meren. De verwerping van deze motie houdt volgens de rechtbank in dat B. en W. ook krachtens democratische contro le het recht hebben tot sloop over te gaan. BEVERWIJK. Voor het eerst in het nog jonge bestaan neemt het jeugdorkest (B-orkest) van de Beverwijkse Harmonie Kapel deel aan een muziekfestival. Dit festival, dat op zaterdag 29 maart in Hoorn wordt gehouden, staat geheel in het teken van de in deze stad geboren beken de musicus en componist Gerard Boudijn. Het B-orkest speelt twee door een jury te beoordelen werken. BEVERWIJK. Ging de eerste pro motiewedstrijd, de uitwedstrijd tegen Ons Genoegen voor de Beverwijkse Dam club met 12-8 verloren, ook de tweede verliep niet naar wens. Het bezoekende Damlust uit Zuid-Scharwoude, leek op een grote overwinning af te stevenen en zich veilig te stellen voor een plaats in de hoofdklasse. Twee partijen moesten er nog worden gespeeld toen het 6-10 was voor Damlust. Maar toen gebeurde het ongelooflijke: die twee partijen werden gewonnen door de BDC-ers Winter en A. J. Diemeer en dus werd de eindstand nog 10-10. De BDC heeft nu toch nog een kans op minstens een beslissingswedstrijd, mits het team de laatste wedstrijd gaat winnen. Die wordt op dinsdag 25 maart gespeeld tegen Cre scendo in Amsterdam. Twee van de vier kandidaten gaan namelijk over naar de hoofdklasse. De stand in deze promotiecompetitie in nu: 1. Damlust 3 punten; 2. Crescendo 2; 3. Ons Genoegen 2; BDC 1. Alle teams heb ben twee wedstrijden gespeeld. BEVERWIJK. De noteringen van de Beverwijkse veiling waren maandag als volgt: (Van één onzer verslaggevers) IJMUIDEN. De Vereniging van Ho ger Hoogovenpersoneel (VHHP) heeft de directie van Hoogovens IJmuiden schrif telijk verzocht er aan mede te werken dat de op 12 maart afgebroken CAO-onder- handelingen op woensdag 2 april worden hervat. Perkgoed: arabis 1000; arbrelia 700, bel lis 350-450, doronicum 400, violen 450-600. Groenten: andijvie 190-210; boerekool 110-124; seldery 27-34; breekpeen 18-35; groenekool .17-22; knolseldery 19-33; prei 118-153; rabarber 125; radijs 41-64; rode kool; 39-41; spinazie 120-275; sla 27-39; uien 64-69; waspeen 70-130; gesneden boe rekool 62. Aanvoer: radijs 16.000 bos, sla 8000 stuks, prei 3500 kilo, spinazie 10.000 kilo, andijvie 1000 kilo. ONDERTROUWD: Pieter Schadee en Anna M. M. Meijer, Franciscus T. Huneker en Cornelia J. Rijs, Richard P. R. Ruijven en Adriana F. J. Lindelauf, Gerard H. Grobben en Elisa beth M. C. van Berkum, Arie Baars en Margaretha B. M. Beentjes. GEBOREN: Peter Struiwigh, Ramon Eric Moor, Es ther Janine Jansen, Dewi Sintha Chris- tien Jellema. GEHUWD: Reginald E. Broeke en Bianca A. M. Hoffman; Johannes N. de Lange en Petra K. Bonnema. OVERLEDEN: Jan Harme van Tongeren, 52 jaar; Jaco ba Agnes van den Outenaar-Lotterman, 62 jahr; Johanna Christina de Wit-Seig- nette, 86 jaar; Gijsje Ravensbergen-van Egmond, 90 jaar; Anna van den Outenaar- de Vries, 92 jaar; Norbert Alexander Wel- boren, bijna drie weken; Petrus Gerardus Henneman, 84 jaar. ■an «e- igs- (de ing in >rt- Zo- de igs- sti- rer- dat oor 900 »m- □or 25 april. Dat heeft de rechtbank zo beslo ten om de gedaagden in de gelegenheid te stellen elders onderdak te vinden. In dit verband wordt gewezen op een ter zitting door ir. Hille, directeur van open bare werken in de gemeente Beverwijk, gedane mededeling, dat het krachtens een in 1979 genomen raadsbesluit moge lijk is zich aan te melden voor tijdelijke bewoning van andere slooppanden, die wel voor afbraak zijn bestemd, maar waarvan de afbraak feitelijk niet op korte termijn te voorzien is. In antwoord op schriftelijke vragen van het raadslid C. Berghuis hebben B. en W. meegedeeld, dat in die zin tijdens de zitting niet een bepaald pand is ge noemd. Bovendien zou de urgentie van de krakers als woningzoekenden wor den afgewogen ten opzichte van andere in soortgelijke omstandigheden verke rende in Beverwijk ingeschreven wo ningzoekenden. Aan het buurtcomité is volgens B. en W. verzocht om voor die afweging de nodige informatie te ver strekken. Het comité heeft daarna vol gens B. en W. mondeling laten weten, dat in verband met het aanhangige kort, ge ding die informatie vooralsnog niet kon worden verstrekt. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Op uitnodiging van de Rooie Vrouwen in Beverwijk zal dr. Otten, als gynaecoloog verbonden aan het Rode Kruis Ziekenhuis, woensdag avond 26 maart een inleiding houden over sterilisatie. Dit naar aanleiding van de televisie-uitzendingen die bij veel vrouwen onzekerheid teweeg hebben ge bracht. De bijeenkomst, die voor alle geïnteresseerde vrouwen toegankelijk is, wordt gehouden in het eigen centrum van de Rooie Vrouwen „Sien” aan de C. H. Moensstraat 5, vanaf kwart over acht. de maandagmarkt nog een goede duizend kisten hiervan was aangevoerd, schitterde voor de rest van de week de wijting door afwezigheid, waardoor de prijs al weer op kon lopen tot boven de 100 per bak. Hiervan kon de KW 170, die van een reis vanuit de noordelijke Noordzee aan de vrijdagmarkt present was, dan ook goed profiteren. Voor de meegevangen wijting werd, hoewel de kwaliteit wel wat beter had kunnen zijn, toch nog altijd 90,00 per bak betaald. De kleine schelvis kon het niet hoger brengen dan 75,00 per bak. De reis kon evenwel afgesloten wor den met een besomming van ruim 7^.000 wat voor de rederij beslist geen vetpot betekent. Voor de bijna 1000 bakken vis die gelost werden betekent dit toch altijd nc g een gemiddelde van 75,00 per bak. Aan dit gemiddelde kc n, de kc c Ivis maar ternauwernood meehelpen doordat de grootste koolvissoorten hier lang niet aan toe kwamen. Koolvis-één bracht het van 55 tot 52 guldens per bak van veertig kilo en de koolvis twee draaide van 71 tot 63 guldens. Pas de koolvis-drie en -vier, te genwoordig de gevraagde soort voor het binnenland, werd van de hand gedaan van 85 tot 74 guldens per bak. Het moest dan ook nu weer van een paar bakken hake, ham en enkele hopen roggen ko men. Ook de paar bakken grovere schel vis deden het goed door voor boven de 100 guldens van eigenaar te verwisselen. Bij de grote aanvoer van makreel door de vriestrawlers is, naar het zich laat aanzien, een kleine terugval waar te ne men. Dit is in hoofdzaak veroorzaakt doordat de Engelsen een vangstverbod hebben uitgevaardigd juist op de plaats waar nog wat van dat spul was te vangen. Deze plaats ligt even bezuiden Lands End om zich dan Oostwaarts uit te strekken in de richting van Falmouth. De schepen die hier vorige week maandag mee gecon fronteerd werden zijn daar toch nog wat blijven hangen met het gevolg dat de reis alleen maar nodeloos verlengd wordt. De uitkomende schepen zijn direct opges toomd naar de westkant van Ierland, dus verder de Oceaan op om te zien of daar nog wat van hun gading te pakken is. De gedetailleerde uitslagen waren: J. Graanstra-J. Zijp 1-1; W. F. v.d. Sluis-P. Beers 0-2; A. J. Diemeer-G. Baas 2-0; H. A. Staal-Jac. Kramer 1-1; Th. C. Zoon-P. Hoogeboom 2-0; C. Nijman-K. v.d. Hoven 2-0; N. J. Leemberg-J. van Straaten 0-2; S. Lippes-A. Sinnega 0-2. In de onderlinge BDC-competiitie wa ren de uitslagen: J. J. Kloes-L. J. v.d. Heuvel 1-1; S. Toxopeus-B. Beentjes 0-2; P. de Munk-D. van As 0-2; R. Posthuma-R. de Groot 0-2; J. P. G. v.d. Does-A. van Son 0-2; G. de Ruig-J. van Velzen 0-2. Het verst strekkende verweer van mr. J. H. van Wijk namens de krakers is volgens de rechtbank vorige week maandag tijdens het kort geding ge weest, dat de eisen van de gemeente niet ontvankelijk zouden zijn bij gebrek aan een raadsbesluit tot het voeren van een kort geding. Dit verweer wordt door de rechtbank verworpen op grond van een artikel in de gemeentewet, dat aan B. en W. op draagt in en buiten rechten te doen wat nodig is ter voorkoming van verjaring I, estafette slepen van een pop, 4x25 meter: 19. Dames: 1. IJmuiden 2.22.0, 2. H.h.waard 2.22.3, 3. Heemstede 2.27.4 18. Heren: 1. Bloemendaal 1.51.9, 1.50.0, 2. Amsterdam 3. Heemstede 1.59.1 De krakers behoeven het pand niet Gedaagden W. H. ten Klooster en F. onmiddellijk te ontruimen, maar pas op Slijboom zijn het pand na de kraakactie blijven bewonen. De gedaagde M. Weijer verliet het al op 9 februari de dag van het kraken. Een bevel tot ontruiming ten aanzien van hem heeft dus weinig effekt. Maar gedaagde Weijer liet op 11 februari in een brief aan B. en W. weten namens de bewoners van het gekraakte pand en namens het comité van wer kende jongeren „De Bestekslijpers” dat het comité het pand heeft gekraakt, omdat dit de enige manier is voor jonge ren om aan een woning te komen. Ter zitting heeft Weijer meegedeeld, dat leden van de actiegroep „De Be stekslijpers” en het buurtcomité „Rond de Wijkertoren” op de dag die vooraf ging aan de kraakactie jongerenclubs en sociëteiten in Beverwijk waren afge gaan om steun voor hun actie tegen sloop van het pand te verkrijgen ten behoeve van de jongerenhuisvesting. De rechtbank concludeert daaruit, dat de actie er in beginsel op was gericht ook anderen dan de krakers van het eerste uur aan woonruimte te helpen. De letterlijke tekst van de uitspraak is, dat de gedaagden het pand „met al het zijne respectievelijk het hare en de zij nen moeten verlaten en ontruimen”. J, 8x25 meter wisselslag estafette voor een gemengde ploeg: 1. Bloemendaal 2.04.7, 2. Amsterdam 2.05.2, 3. Heemstede 2.10.5. Heemskerkse Handelstraat WIJK AAN ZEE. De Wijk aan Zeeër Reddingsbrigade houdt vrijdagavond 28 maart de vijfenvijftigste jaarvergadering in hotel ”De Wijck” aan de Van Ogtrop- weg 12. De aftredende bestuursleden M. Dek- ker-Bakker, F. Heine en P. v.d. Linden zijn herkiesbaar. De agenda vermeldt de gebruikelijke behandeling van de jaar stukken. F, 4x25 meter hindernis estafette: 11. Meisjes: 1. Heerhugowaard 1.02.4, 2. Heemstede 1.03.4, 3. Amstelveen 1.14.1. 12. Jongens: 1. Amsterdam 55.1, 2. Heemstede 56.0, 3. Bloemendaal 56.8. G, 4x25 meter wisselslag estafette ge kleed: 13. Dames: 1. Bloemendaal 1.21.7, 2. Naarden 1.31.6, 3. Heemstede 1.32.5. 14. Heren: 1. Heemstede 1.11.5, 2. Amsterdam L12.3, 3. Bloemendaal 13.0. H, 15. Meisjes: 1. A’dam 1.25.4, 2. H’stede 1.33.4, 3. H.H.waard 1.34.2. 16. Jongens: 1. IJmuiden 1.32.3, 2. H.hugowaard 1.34.3, 3. Zandvoort 2.06.6. IJMOND. Op woensdagavond 26 maart wordt de laatste in een reeks infor- matie-avonden gehouden, georganiseerd door de samenwerkende biologische tuin- derverenigingen in de IJmond. Het onderwerp is dan alternatieve voe ding en deze materie wordt toegelicht door Bep Dirks uit Heiloo. Zij heeft deel genomen aan een kadercursus alternatie ve voedingsvoorlichting van ”De Kleine Aarde” in Boxtel. Ter sprake komen onder meer wat eco logische voeding is en de schijf van vier in plaats van de schijf van vijf zoals deze altijd wordt gehanteerd in de traditionele voedingsleer. Ook wordt het verschil tus sen vegetarisch en macrobiotisch uit eengezet. De bijeenkomst wordt gehouden in de school ”De Bijenkorf’ aan de Saenredam- straat 36 in Assendelft-Noord”. ten lag De ger I 66- de ran ten im- Dit is de uitspraak in het kort geding dat de gemeente Beverwijk heeft aange spannen tegen drie gedaagde krakers, die niet alle kosten van het geding be hoeven te betalen, maar alleen de kos ten van de gemeente, gesteld op 764,-. De rechtbank heeft de gedaagden name lijk verlof gegeven kosteloos te proce deren. De refchtbank heeft vastgesteld, dat het woon/winkelhuis eigendom is van de gemeente en dat het werd verworven om het te slopen ten behoeve van nieuw bouw van een complex woningen, overeenkomstig een stadsvernieuwings plan zoals voorzien in het renovatie- en saneringsplan Stadscentrum. Erkend is ook door de rechtbank, dat de gemeente voor de verwezenlijking van deze wo ningbouw afhankelijk is van financiële steun van de centrale overheid. In de overwegingen waarop de uit spraak van de rechtbank is gebaseerd wordt aangehaald, dat de minister geen voorschot (32%) verleent op de kosten van uitvoering van dit plan-Stadscen- trum indien de gemeente niet vrij kan beschikken over hét gekraakte pand. De rechtbank wijst er daarbij op, dat er geen aanwijzingen zijn, die aannemelijk maken dat de minister of de betrokken staatssecretaris inzake deze voórschot- financieringsregeling een ander stand punt zullen innemen. Aangevoerd wordt verder, dat de ge meente met het slopen van het pand en via deze voorschotregeling nieuwe huis- vestingsmogelijkheden wil scheppen. Dat wordt aangemerkt als een algemeen belang dat bij voorrang en met voortva rendheid moet worden gediend, waar mee ook het kort geding wordt gerecht vaardigd. De opbrengst in de verschillende delen van de gemeente is als volgt: IJmuiden 9810,16; Velsen-Zuid 2593,90; Santpoor- Noord 4812,50 en in Driehuis 2618,65. In Velsen-Noord is niet gecollecteerd. Bloemen: anjers 20-50; Israëlische an jers 45-67; anemoon 12-17; blauwe druif 125; freesia 20-40; iris 17-32; lelie 20-60; narcis 16-20; koude grond 8-14; babyroos In de overwegingen tot de uitspraak' wordt duidelijk gemaakt, dat vooral ten aanzien van M. Weijer tot „de zijnen” worden gerekend het comité „De Bestekslijpers” en het buurtcomité „Rond de Wijkertoren”. De vordering strekt er namelijk mede toe, dat de rechtbank Weijer de bindende verplich ting oplegt er voor zorg te dragen, dat anderen die het pand bewonen, dit zul len ontruimen. De rechtbank legt een „kraak-verband” tussen de inmiddels uit het pand vertrokken Weijer en de in het pand verblijvende gebruikers. In die zin heeft het bevel tot ontruiming voor hem wel effekt, ook al heeft hij het pand direct na de kraakactie verlaten. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. In het Heemskerkse Vrouwencafé, gevestigd in het buurthuis „De Zandkraai” aan de Handelstraat, treedt woensdagavond 26 maart een vrou wencabaretgroep op, waarvan Gerda Prins, Doortje van Rij en Nanda Dinger deel uitmaken. Dat zijn drie huisvrouwen uit Spierdijk die voor de pauze het thema ouder wor den centraal stellen. Na de pauze wordt het programma toegespitst op het femi nisme, met liedjes over het doorbreken van rolpatronen, de paus en dergelijke. Ook besteedt de groep aandacht aan de vrouw in de reclame. Hun voorstelling begint om half negen. Donderdagmorgen 27 maart is er in het Heemskerkse Vrouwencafé een informa tieve bespreking over het Blijf van rp’n Lijf-huis in de IJmond. Twee medewerk sters zullen aanwezig zijn om vanuit hun praktijkervaring in te gaan op de achter gronden van een dergelijke instelling en de wijze waarop die tot nu toe in de IJmond heeft gefunktioneerd. Ganzebord. Met kinderen van vier tot tien jaar wordt zaterdagmorgen 29 maart in het buurthuis „De Zandkraai”- aan de een levend ganzebord gespeeld in het kader van het serieprogramma „Pret op zaterdag”. Klaverjassen. Klaverjassen kan men op donderdagavond 27 maart in het Be verwijkse buurthuis „Wijk aan Duin” aan de Wilgenhoflaan; op vrijdagavond 28 maart in het Harmoniegebouw aan de Groenelaan in Beverwijk en diezelfde avond in de ADO-kantine in Heemskerk. Kienen. Kienwedstrijden voor het hele gezin organiseert het buurtcentrum „De Schans” op vrijdagavond 28 maart in het centrum aan de Schans in Beverwijk. Cursussen. Half april starten in het buurtcentrum „De Lichtboei” aan de Luxemburglaan 6 in Beverwijk nieuwe cursussen bloemschikken, koken en een zogenoemde stekkercursus, waarin in the orie en praktijk wordt geleerd veilig met electriciteit om te gaan. Nadere inlichtin gen kan men inwinnen via het buurthuis, telefoon 44944 of 32651. Labyrinth. Dinsdagavond 25 maart wordt in het jongerencentrum Labyrinth aan het Raamveld 1 in Beverwijk een film vertoond van ongeveer negen uur af. Vooraf en daarna worden platen ge draaid. Buurtcentrum Zeewijk. In buurtcen trum Zeewijk aan de Dennekoplaan in IJmuiden wordt woensdagochtend 26 maart als onderdeel van het programma „Koffie-in Zeewijk” het beschilderen van flessen ter hand genomen. Hiermee wordt om 9.30 uur gestart. Eenhoomschool. De R.K. basisschool De Eenhoorn aan de Eenhoornstraat heeft een revue samengesteld, die 25 en 27 maart door de leerlingen zal worden uit gevoerd. Het programma laat onder meer de musical „De wonderlijke machine van Professor Knap” zien. De revue zal om 20.00 uur met een welkomslied van de eerste klas worden geopend Islam. Drs. J. Slomp uit Leusden houdt dinsdag 25 maart om acht uur ’s avonds een lezing met als onderwerp „De Islam in opmars?” in de kerk De Hoeksteen te Santpoort-Zuid. Bingomiddag. De afdeling Santpoort van de Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen organiseert woensdag 26 maart een bingomiddag in het jeugdgebouw De Haven aan de Schipbroekenweg in San- poort-Noord. De bijeenkomst begint om half twee. Bijeenkomst NVB. De auteur Fenand van den Oever houdt woensdag 26 maart een lezing over zijn werk voor de afdeling Santpoort-Zuid van de Nederlandse Christen Vrouwenbond. De bijeenkomst heeft ’s avonds acht uur plaats in het gebouw De Duinpan te Santpoort-Zuid. E, 4x50 meter hindernis estafette: 9. Dames 1. Bloemendaal 2.03.8, 2. Heemste de 2.12.1, 3. Amsterdam 2.13.2. 10. Heren: 1. Bloemendaal 1.52.0, 2. Amsterdam 1.52.6, 3. Heemstede 1.53.0. Vals honderdje. Bij een handel in scheepsvictualiën aan de IJmuidense I Trawlerkade is maandag een vals bank biljet van honderd gulden aangeboden. De winkelier ontdekte de falsificatie toen de betrokken klant al lang en breed ver trokken was. De Velsense politie spreekt van een goede en alleen voor insiders herkenbare vervalsing. Wapendiefstal. Twee windbuksen en drie windpistolen werden maandag nacht gestolen uit de etalage van een ijzerhandel aan de IJmuidense Lange Nleuwstraat. Aan de straatkant werd een- spiegelruit van drie bij drie meter aan diggelen geslagep. Trailer ontvreemd. Van een par keerterrein aan de - IJmuidense Seinpost- weg is in het afgelopen weekeinde een eenassige trailer ontvreemd. Eigenaar van het voertuig (waarde 1500 gulden) is een 45-jarige restauranthouder uit IJ muiden. Snelheidsovertredingen. Vijftig au tomobilisten zijn maandag wegens overschrijding van de maximumsnelheid geverbaliseerd bij een radarcontrole aan de Plesmanweg in Beverwijk. Eén auto mobilist zat met 88 kilometer wel heel ver boven de ter plel ke toelaatbare snelheid van 50 kilometer per uur. Gereedschap gestolen. Bij een in braak zaterdagnacht in het bedrijfsge bouw van het constructiebedrijf Barrier aan de Beverwijkse Rietlanden is een for se hoeveelheid handgéreedschap en kost bare apparatuur ontvreemd. Tot de buit behoorden drie slijpmachines, boor- en lasapparatuur en vijf volledig gevulde ge reedschapskisten. Een schuifdeur kon door verwijdering van een borgpen ge opend worden. Beenletsel. Een 45-jarige Heemsker ker en een 32-jarige inwoner van IJmui den zijn maandag met diepe vleeswonden aan beide benen in het Beverwijkse Rode i Kruis Ziekenhuis opgenomen na een on- i geval bij laadwerkzaamheden vóór Smit’s I Bouwbedrijf aan de Wijkermeerweg. Bei- den raakten beklemd tussen een vracht auto en een enkele tonnen wegende rail- baan die na het vieren van een takelstrop aan het schuiven raakte. Binnen de VHHP stelt men zich voor dat er, getoetst aan de loonmaatregel, nog voldoende ruimte is om over een aantal zaken duidelijk afspraken te maken. De voorkeur gaat daarbij uit naar een loop tijd van 1 jaar om te voorkomen dat, in verband met de loonmaatregel, te veel openbreekclausules moeten worden aan gebracht. Dat wil zeggen dat bij te veel discussiepunten de aantekening zou moe ten worden gemaakt dat er pas een defini tief standpunt over kan worden bepaald als de loonmaatregel niet meer van kracht zou zijn. Overigens is de VHHP weinig ingeno men met de door de FNV gehouden sta- kingsacteis. Zij hebben, aldus de VHHP, de onderhandelingen onnodig vertraagd en de sfeer vertroebeld. Door de media worden, naar de mening van de VHHP, te makkelijk de uitlatingen van FNV-dis- trictsbestuurder Krul uitgelegd als het standpunt van de onderhandelingspart ners bij de CAO-gesprekken met Hoog ovens. Met name de uitlating van Krul dat de „bonden” Hoogovens een ultimatum zouden hebben gesteld is hem door de VHHP niet in dank afgenomen. ir Het door ,,De Bestekslijpers'' en het wijkcomité ,,Rond de Wijkertoren" ten behoeve van de jongerenhuisvesting gekraakte pand Torenstraat 43.

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 7