I ZWARTKRUIS BLIJFT STRIJDEN TEGEN VERLOEDERING Ondanks 3-2 zege op Fransen Opstelling naar UEFA-elftal in eindstrijd paardenkopen Kortsnoi bij laatste vier I Nederlaag voor regering n Britten toch ^Olympische Spelen 1 „EK blijft in Italië” „Gele kaart” Rep en Krol r F F I I I I I I I I I I I I I Hu 25 WOENSDAG 26 19 80 MAART SPORT e s- n I- 'g in Artemio Franchi: .Wi er ge vat F er- de in. Ier er te n Ie is. 11e itobedrijf ïiweg 2, irs Verkeerd adres :e, Ie un ,28 ny via n. Ie it I- 0- :h Est il- it- h Serieuze zaak I BHH HHMI - - - - - - - - - - - Geld belangrijker dan voetbal WW in Willy Carbo (2e van links) scoort het eerste doelpunt voor Nederland Jong Oranje niet erg overtuigend l/l/e komen met iets speci- Eric Vilé: berisping aan Krol •ia, ugu-go, o». az,-cto, rcv-ui, 41. De5-f5+, Dg5xf5, 42. Td5xf5, f7-f6, 43. b2-b3, Kortsnoi: winnaar Defensief klopte het niet zo best bij Jong Oranje, vooral in organistorisch op zicht. Overigens speelde linksback Jan van Deinsen (Feyenoord) een goede partij. Op het middenveld viel de technisch ster- ii)- Er wordt trouwens heel wat afgepraat in en rond de Oranje-gelederen. Is het niet over het tactische plan, dan gaat de discussie wel over de financiële aspecten van het optreden in het Nederlands elf tal.. Natuurlijk, er wordt van tijd tot tijd ook nog wel eens aardig gevoetbald, maar dat dreigt steeds meer een bijzaak te worden. Zo ook nu weer, aan de vooravond van het vriendschappelijke treffen met Frankrijk. Voor Zwartkruis mag dat dan de laatste gelegenheid zijn om voor de EK in Italië zijn mogelijkhe den te inventariseren, de spelers en de bondsleiders maken van deze gebeurte nis weer eens misbruik om te gaan twis ten over de, vooral financiële, menings verschillen. Zwartkruis wordt steeds meer een roe pende in de woestijn, ook al wil hij dat De verwachtingen van de Soesterberg- se oefenmeester zijn iri ieder geval hoog gespannen. Hij heeft er dezer dagen al les aan gedaan om voor Krol en de zijnen een zo prettig mogelijk arbeidskli maat te scheppen. Zo werd de middag- training van dinsdag van het program ma afgevoerd om de spelers de gelegen heid te geven in Parijs te gaan winkelen. „Vele spelers zijn wat moe. En vanmor gen hebben we anderhalf uur intensief geoefend. Ik meen dat het beter is één keer goed te trainen dan twee keer slap”. Die opvatting heeft Zwartkruis terug gevonden in een rapport, dat enkele vooraanstaande Europese trainers, on der wie Michels en Greenwood, voor de Europese voetbalbond (UEFA) hebben De besturen van de nationale zwem-, scherm-, zeil-, en paardrijorganisaties ga ven er de voorkeur aan hun beslissing op te schorten. De voorzitter van het Britse Olympische Comité, Denis Follows, zei na afloop van de stemming: „De teerling is geworpen. Ik hoop dat de verwijten over en weer nu zullen staken en dat eenieder zich achter onze atleten zal scharen”. Metgod had laten weten zich zo lang zamerhand wat te goed te vinden voor wisselspeler en dat werd door Zwart kruis als een rechtstreekse aanval op zijn beleid ervaren. „Met een grote mond is men bij mij aan het verkeerde adres. De spelers moeten zich steeds weer waarmaken. Ik vind het niet leuk om iemand tegen het hoofd te stoten, maar ik pas ervoor om straks naar Ita lië ballast mee te nemen. Een plaats in mijn selectie moet nog altijd door de spelers worden verdiend”. En als een speler Zwartkruis dan van zijn waarde heeft weten te overtuigen, dan blijkt het te verdienen geld steeds weer een twistpunt te worden. Er is nog geen belangrijk toernooi gespeeld zon der dat vooraf gestreden is tussen de De nationale Britse zwemorganisatie, die tegen deelneming stemde, staat be kend als conservatief, maar de zwemmers is niettemin het advies gegeven in training te blijven. Het bestuur van de zwembond zal op 10 mei opnieuw bijeenkomen voor een definitieve beslissing. Niet toevallig hield prins Philip, die aan het hoofd staat van de Britse ruiters, gisteren een toespraak waarin hij erop wees dat het onzin was te denken dat er geen verband zou bestaan tussen sport en politiek. „Niemand kan eraan twijfelen dat politieke gebeurtenissen van invloed zijn op het internationale sportgebeuren”, zei hij. Wij moeten realistisch zijn en er kennen dat de regeringen van bijna ieder land diep betrokken zijn bij het verwer ven van aanzien door middel van succes- Zo heeft aanvoerder Krol zich niet aa.i de afspraken gehouden. Aanleiding voor mr. Vilé om de Ajacied te beris pen. Er zouden harde woorden zijn ge vallen, waarbij zelfs het niet meer op stellen van de vrije verdediger in Oran je ter sprake kwam. Relativerend: een storm in een glas water. Maar het te kent wel weer de woelige sfeer, waarin Oranje zich voorbereidt op een belang rijk evenement. Het kan blijkbaar niet anders. Tatcher: nederlaag VELDEN (ANP). Viktor Kortsnoi heeft de eerste stap op weg naar de finale in het kandidatentoernooi gezet. Giste ren schaarde hij zich bij de laatste vier door Tigran Petrosjan in de negende par tij in 44 zetten te verslaan. Door dit resultaat kwam de stand op 5,5-3,5 met nog één partij (officieel) te spelen. 1- sen in de internationale sporten”, aldus de prins. „Dat bleek”, zei hij, „alleen al uit het feit dat de regeringen er grote bedragen voor over hadden om de sporten die de beste kansen maakten te subsidiëren. En dat”, aldus prins Philip, „leidt ertoe dat de regeringen ook proberen zeggenschap te krijgen over de sporten en de deelne mers”. Maar de prins sprak zich niet uit over het voor of tegen van het deelnemen aan de Spelen in Moskou. Dat liet hij, na zijn duidelijke vingerwijzing, over aan de bonden. Bij de Fransen was midvelder José Tou- re van FC Nantes de grote man. Een donkere balvirtuoos, die prachtige passes uitdeelde en technisch goed is geschoold. Pas toen na rust Ronald Weijsters van AZ (wisselspeler) op hem werd gezet, kreeg de Fransman minder gelegenheid zijn capa citeiten te etaleren. ABERDEEN (ANP). Het Nederlands UEFA-elftal (16-18 jaar) heeft zich gister avond in Aberdeen geplaatst voor de eindronde van het toernooi om het Euro pees kampioenschap. De UEFA-jeugd verloor in Schotland met 2-1 van de Schotse jeugd. Dezelfde uitslag had Ne derland in de eerste wedstrijd ook op het scorebord gebracht, toen in eigen voor deel. XENOCRAAT-PRIJS 2000 meter. 1. Seredine Forest (S. Diab) 2.44,3 1.22,2, 2. Rosy Rapid. 3. Speedy Oliver. Toto: winnend 3.10, plaatsen 1.50 I. 40 2.00, koppel 3.50, trio 52.50. XETRA-PRIJS 2440 meter. 1. Oscar Baker (J. J. de Wit) 3.19,9 1.21,9, 2. Onno Zwier (buiten weddenschappen), 3. Rik Fortuna (buiten wed denschappen), 4. Pimpelmees. Toto: winnend 3.90, plaats 1.40 b.w. b.w., 1.20, koppel 2.90 (2 en 4). XENON-PRIJS. 2440 meter. 1. Sirikit van A (M. Bouwhuis) 3.23,1 1.23,1, 2. Rezatonka, 3. Patron D. Toto: winnend 2.00, plaats 1.60 2.30 4.10, koppel 13.90, trio 187.20. Niet gestart (no. 10) Nibble J. dat was echt wel nodig. Toch hadden de Fransen, die agressiever voetbalden dan voor rust, vaak het beste van het spel. Jong Oranje viel terug, maar er was een blunder van keeper Hans van Breukelen nodig om het scorebord in werking te stellen. De Utrechter miste de bal na een voorzet van links. Hierdoor kwamen twee Fransen voor een leeg doel en had Toure het leer voor het inschieten: 3-2. Dat ge beurde in de elfde minuut, nadat kort tevoren een fraaie actie van Wim Balm de handen opeen bracht. Zijn schot ging ech ter rakelings over de lat. Nadien kreeg Roger Schouwenaar nog een goede kans. De AZ-speler schoot ech ter te zacht in, waardoor een Fransman op de doellijn kon redden. Het spelpeil daal de intussen en voor het publiek viel er nog bitter weinig te genieten. In de slotfase kreeg Eric Benoit nog een behoorlijke kans. Doelman Van Breuke len stopte het schot ten dele, maar in de rebound lepelde de Fransman de bal over doel. Met Van Geel als vervanger van René van der Gijp kwam het einde van deze interlandwedstrijd, waarin de „toe komst” van voetballend Nederland zich niet bepaald waarmaakte. PIET BRAND Cf, en 3k De Belgische scheidsrechter Peeters deelde gele kaarten uit ,aan de Fransen Eric Bendit (wegens praten) en Pierre Pleimelding (grove actie, tegen Ajacied Guido Pen). Jong Oranje-trainer Ron Groenewoud was na afloop uiteraard te vreden met de winst, maar over het spel van een aantal Nederlanders was hij niet zo te spreken. Vooral na rust vielen de Oranjeklanten bedenkelijk terug. Voor rust was de wedstrijd het aanzien best waard. Jong Oranje startte goed met een aantal vlotte combinaties en leek op weg te zijn naar een royale Overwinning. In de achtste minuut bereikte Wim Balm, voor wie trainer Groenewoud na de strijd lovende woorden had, met een fraaie pass de zeer scherp opgestelde Wim Carbo. De Utrechter, die op de rand van buitenspel stond, had toen geen moeite de Franse doelman Ruffier te passeren: 1-0. Een minuut later stond het al 2-0 voor Jong Oranje. Bij een vrije schop van zeker twintig meter schoot Jan van Deinsen verschrikkelijk hard op doel. Via het muurtje werd de bal even van richting veranderd en Ruffier had het nakijken. Halverwege de eerste helft speelde een enorm misverstand tussen doelman Hans van Breukelen en centrale verdediger Guido Pen de Fransen in de kaart. Van Breukelen wierp de bal naar Pen, die niet attent reageerde. De Franse spits Pierre Pleimelding kwam hierdoor voor een leeg doel te staan en scoorde met een simpel tikje. Vijf minuten voor rust kwam Oranje op een verdiende 3-1 voorsprong. Opnieuw lag aan dit doelpunt een vrije schop ten grondslag. Het Sparta-talent René van dér Gijp, die het overigens in defensief opzicht liet af weten, plaatste de bal naar Pen, die met een hard schot van grote afstand doelman Ruffier kansloos liet. (Van onze sportredactie) ALKMAAR. Voetbal verliest kennelijk zijn amusementswaarde in Alkmaar. Slechts 1000 toeschouwers waren er gisteravond aanwezig in het natgeregende AZ- stadion om te kijken naar de vriendschappelijke interlandwedstrijd Jong Oranje- Jong Frankrijk (spelers tot 21 jaar). De Nederlandse ploeg won met 3-2, na met de rust nog met 3-1 te hebben voorgestaan. Mede door fouten van doelman Hans van Breukelen (FC Utrecht) kwamen de Fransen, die in de tweede helft beter acteerden, aan hun treffers. Inmiddels verblijven dertien spelers in de „Regina Coeli”, een huis van bewaring in Rome. Ook de voorzitter van AC Milan, Felice Colombo, zit daar in voorarrest. Tweeëntwintig spelers zijn ondervraagd en twaalf voetballers, trainers en voorzit ters worden er voorts van verdacht steek penningen te hebben aangenomen. Het is duidelijk dat verschillende ver enigingen de moeilijkste wedstrijd van hun bestaan spelen. Het in de onderste helft van de hoogste afdeling vertoevende Lazio zal het hangende het onderzoek zonder vier spelers uit de basisselectie moeten stellen. De vier - Wilson, Giorda no, Malfredonia en Cacciatori - worden ervan beschuldigd 10 tot 15 miljoen lires (25.000 tot 37.500 gulden) te hebben ont vangen voor hun „medewerking” aan het resultaat van het op 6 januari van dit jaar gespeelde duel AC Milan-Lazio. Gianfranco Casarsa, speler van Peru gia, is gistermiddag nadat hij door justi tiële autoriteiten was ondervraagd, op vrije voeten gesteld. Zijn befaamde club genoot, Paolo Rossi, die tevens spits van het Italiaanse elftal is, werd gehoord door Michele Guardata, plaatsvervan gend officier van justitie. Rossi had vol gens aanklager Cruciani verdenking op zich geladen, toen hij voor de wedstrijd Avellino-Perugia iemand in vertrouwen had gezegd: „Ik hoef geen geld, maar ik wil twee doelpunten maken”. Rossi scoorde die dag inderdaad twee keer. Rossi was niet in hechtenis genomen en kon na het verhoor gewoon naar huis terugkeren. De idealist in Zwartkruis wenst van het vriendschappelijke duel met de Fransen een serieuze zaak te maken, ook al heeft hij in het verleden regelma tig moeten toegeven dat Nederland be slist geen kampioen van oefenwedstrij den is. Hoe dan ook, hij meent weer iets bijzonders te hebben uitgebroed. „En ook als het niet lukt tegen de Fransen, ben ik toch weer een station verder. Dan weet ik dat mijn opdracht te zwaar is voor deze spelers”. (Van onze redacteur in Groot-Brittannië, Henk Leffelaar) LONDEN. Ondanks de pressie die tot op het laatste ogenblik is uitgeoefend door premier Margareth Thatcher en minister van Buitenlandse Zaken Lord Carrington, heeft het Britse Olympische Comité besloten aan de Olympische Spelen in Moskou deel te nemen. Het was geen unanieme beslissing. De Britse hockeybond zal geen elftal sturen, maar kan nog op deze beslissing terugkomen. De beslissing van het comité wordt als toonaangevend gezien voor een aantal an dere Westeuropese landen die tot nog toe de voorkeur gaven aan een afwachtende houding. Het Britse Lagerhuis had vorige week nog, onder aanvoeringvan Margareth Thatcher, met een grote meerderheid van stemmen tegen het deelnemen aan de Spe len gestemd. ROME. Ondanks het omkoopschan daal is Italië niet bereid van de organisa tie van het lïnaletoernooi om het Euro pees kampioenschap van dit jaar af te zien. „Zo ver zijn we nog lang niet; de titelstrijd zal in juni in Italië worden gehouden”, verklaarde de voorzitter van de Italiaanse voetbalbond, Artemio Franchi. Hij kondigde tevens aan dat de voetbalcompetitie gewoon zal worden voortgezet. (Van onze sportredactie) PARIJS. Voor de liefhebbers van tactische foefjes valt er vanavond wat te beleven. Althans, dat mag worden opgemaakt uit de voorspelling van Jan Zwartkruis. „Ik kan u verzekeren”, zo openbaarde de bondscoach, „dat we met iets specifieks komen”. Alom nieuwsgierigheid, maar Oranje’s tech nische leider, die in het verleden enkele keren op omstreden wijze zijn trucen- doos heeft opengetrokken, wenste ver der niet in details te treden. „Na de wedstrijd kunnen we daar verder over praten”. 1 In de tweede helft verving Ronald Weijsters de NAC-midvelder Lokhoff, die de Franse uitblinker Toure te veel vrij spel had gegeven. Een taktisch goede zet van trainer Groenewoud, want de AZ- ke Wim Balm (Haarlem) op, met name in terrier paste een scherpe dekking toe en aanvallend opzicht. Met uitzondering van rechtervleugelspits Wim Carbo (FC Utrecht) stelde de aanval niet zoveel voor. Spits Roger Schouwenaar (AZ) werkte wel hard, maar kon geen moment impone ren. Schouwenaar is trouwens al verschei dene weken uit vorm en dat demonsteerde hij gisteravond ook in de Alkmaarder Hout. Strafschoppen moesten de beslissing brengen in Aberdeen. De eerste reeks gaf geen uitsluitsel. Beide teams scoorden vanaf de elf-meterstip vijf keer. In de tweede serie schoot Ruud Gullit van Haar lem de eerste strafschop onberispelijk1 in, waarna doelman Sjaak Storm van Ajax de Schotse strafschop stopte, hetgeen de kwalificatie opleverde. Het eindtoernooi wordt half mei in Oost-Duitsland ge houden. In de wedstrijd tegen Schotland nam Nederland in de eerste helft de leiding door een doelpunt van Holshuysen (Ajax). Nog voor de rust egaliseerden de Schotten de score, waarna zij in het tweede deel de winst grepen. Beide treffers kwamen op naam van Ferguson. HILVERSUM. - De uitslagen van de gisteren in Hilversum gehouden koersen zijn. XAVIER-PRIJS 2020 meter. 1. Tina Gold 'R. L. Pools) 2.55,1 1.27,6, 2. Tadira Loo, 3. Sara van Alphen. Toto: winnend 5.70, plaats 2.30 7.60 5.90 koppel 100,10, trio 3137.50. X BOND-PRIJS. 2440 meter. 1. Tovaritsj (A. J. Mollema) 3.32.7 1.27,2, 2. Sjaak Hanover, 3. Tjitsch. Toto: winnend 1.90, plaats 1.10 1.30 1.50, koppel 5.30, trio 39,30. XERA S-PRIJS (le afdeling) 1600 meter. 1. Sinton (M. L. v. d. Togt) 2.07,8 1.29,9, 2. Paddock du Bois, 3. Ricardo. Toto: winnend 1.80, plaats 1.20 2.00 1.50, koppel 7.90. XELINOTTE-PRIJS 2000 meter. 1. Scotch Oostwijck (J. T. Tambach) 2.48,5 1.24,3, 2. Te- nulf, 3. Sanita. Toto: winnend 2.00, plaats 1.50 1.30 2.60, koppel 4.60, trio 47.60. XERES-PRIJS 2920 meter. 1. Star van Epse (M. L. v. d. Togt) 4.04,3 1.23,1, 2. Permita, 3. Odinus. Toto: winnend 2.40, plaats 3.50 3.20, koppel 4.60. Oranje-klanten en de bondsleiders over de premies. Zo ook nu weer. Twee we ken geleden hebben de clubs, die spelers aan het Nederlands elftal leveren, bij de KNVB aan de bel getrokken. Dit keer mocht de bond voor de spelers niet zo diep in de buidel tasten als voor de wereldkampioenschappen in West- Duitsland en Argentinië. Hoewel het woord loonstop door sec- tievoorzitter mr. Eric Vilé een te zware kwalificatie wordt genoemd de bedra gen waarover wordt gesproken passen ook beslist niet in dat kader vinden ook de bestuurders van de KNVB dat er een beter evenwicht tussen de inkom sten van de bond en de premies voor de spelers dient te komen. Herman Choe- four,het met het beleid van Oranje belaste sectiebestuurslid, heeft nu bij de spelers de financiële voorstellen op tafel gelegd. „De jongens hebben die voorstel len nu in beraad en pas als we tot een vergelijk zijn gekomen, wil ik de bedra gen bekendmaken”, aldus Choefour, die realist genoeg is om te weten dat er nog heel wat zal moeten worden afgepraat, voordat beide partijen elkaar zullen we ten te vinden. Datzelfde geldt voor de problemen, die er nog steeds bestaan betreffende de kleding en het schoeisel van de internati onals. De KNVB zegt een sluitende overeenkomst te hebben met de twee elkaar beconcurrerende fabrikanten van de sportkleding. Maar enkele spe lers bleken zich daar weinig van aari te trekken. gemaakt. „Daarin wordt gesteld”, zo vertelt Zwartkruis, „dat er de laatste jaren te veel wordt getraind. Het aantal wedstrijden dat moet worden gespeeld, wordt steeds meer uitgebreid. En als de hoeveelheid trainingen daaraan niet wordt aangepast, raken de spelers overbelast. Die visie spreekt mij aan. Ik zoek dan ook naar een juist evenwicht”. Evenwicht, het is het nieuwe mode woord in het voetbal. In de wedstrijden gaat het nu om de juiste mixture van speelkracht en speelkunst. „Ik prefereer de speelkunst, maar daarbij ben ik af hankelijk van de kwaliteiten van de spe lers. Zij moeten in de wedstrijd de lijn trekken. En dat kan alleen goed gebeu ren als er een uitgebalanceerd team in het veld staat. De kwaliteit is dan uiter aard van doorslaggevende betekenis”, aldus de bondscoach, die plotseling fel van leer trekt tegen AZ-speler Metgod, die als laatste aan zijn selectie voor Parijs werd toegevoegd, toen Van de Korput wegens een blessure afviel. Zwartkruis fieks zelf niet toegeven. Als hij schande spreekt over de wanprestatie van de vedetten tijdens de competitietopper Ajax-Feyenoord, heeft hij natuurlijk ge lijk. Maar de profs halen hun schouders op en vergeten dat zij bij de gratie van het publiek een dik belegde boterham kunnen eten. De bondscoach meent te gen de verloedering te moeten blijven strijden. „Ik heb mijn eigen motivatie en mijn eigen agressiviteit. Ik geloof ook dat ik daarmee wel goed overkom. Maar zelfs als dat niet het geval zou zijn, zal ik toch doorgaan”. PARIJS. Luuk Balkenstein mn| Sparta zal vanavond zijn opwachting maken in het Nederlands elftal, dat inj het Parc des Princes in Parijs aantreedt! tegen Frankrijk. De Rotterdammer i?er-| vangt de geblesseerde Michel van der Korput van Feyenoord. Opvallend is ver- der. dat van PSV slechts één speler is opgesteld: de voorde competitie gcschor- ste Huub Stevens. De gebroeders Van de Kerkhof zijn verwezen naar de reserve-I bank. De opstelling vdn het Nederlands elftal is: Schrijvers (Ajax); Wijnstekers (Feyen- oord), Krol (Ajax), Balkenstein (Sparta) en Hovenkamp (AZ’67); Stevens (PSV), Thijssen (Ipswich Town) en Schoenaker (Ajax); Rep (St. Étienne), Kist (AZ’67) en 2 Vermeulen (Roda JC). Reserves: Does- I burg (Sparta), René en Willy v.d. Kerkhoj (PSV), Metgod (AZ’67). Nanninga (Roda JC). X HANOVER-PRIJS. 2000 meter. 1. Ronnu W. (M. Bouwhuis) 2.40,4 1.20,2, 2. Orlaya Dear, 3. Pricefighter. Toto: winnend 1.70, plaats 1.10 1.10, koppel 1.50. Niet gestart (no. 3) Natalie Hanover en (no. 4) Lou Spencer. XESSIDOR-PRIJS. 2000 meter. 1. Neres (C. T. Veldink) 2.45,1 1.22,6, 2. Rififi, 3. Rio Tonto. Toto: winnend 8.60 (stal), plaats 4:60 3.40 1.80, koppel 321.80, trio 1487.00. Niet gestart (no. 3) Ofraja Majo. XERA S-PRIJS (tweede afdeling), 1600 meter, 1. Mancy Morgan (A. O. de Wrede) 2.10.0 1.21,3, 2. Pretty Boy, 3. Plavgirl. Toto: winnend x. 3.90, plaats 2.50 3.40 1.70. koppel 96.40. De omzet van de totalisator was 399.625,00. (Van onze sportredactie) PARIJS. Ruud Krol en Johnny Rep hebben aan de vooravond van de oefen interland van het Nederlands elftal te gen Frankrijk van bondscoach Jan Zwartkruis de „gele kaart” gekregen. Aanleiding daarvoor vormde het ge drag van de beide oranjespelers, die in tegenstelling tot de overigen pas tijdens het avondeten terugkeerden van het middagje inkopen doen. Daardoor ont braken zowel Rep als Krol op de officië le persconferentie, waarop bondscoach Jan Zwartkruis de opstelling van oran je bekendmaakte. De afwezigen waren naar een Franse kleermaker, die in vroeger jaren de gro te geldschieter is geweest van het Fran se Paris St. Germain. Dat de „rel” in de kiem' werd gesmoord, dankte het duo aan Bennie Wijnstekers, die een tele foontje van Rep had aangenomen, dat eigenlijk bestemd was voor chef d’équi- pe Jack van Zanten. Deze was al ver trokken naar de persconferentie. Overi gens hebben zowel Rep als Krol tijdens de klaverjasavond van oranje hun ex cuus aan de andere spelers gemaakt voor hun gedrag voor en tijdens het avondeten, zoals Zwartkruis hun had gevraagd. Voor de negende ontmoeting verklaar de Michael Stean, met jeugdwereldkampi oen Seirawan de secondantenstaf van Kortsnoi vormend, dat de ex-Rus de laat ste twee partijen zeer voorzichtig zou op zetten. Kortsnoi had de vijfde partij in winst omgezet en die voorsprong mocht niet in gevaar komen door buitensporige manoeuvres. De vice-wereldkampioen hield echter geen rekening met de vertwij feling die zich van zijn tegenstander had meester gemaakt. Petrosjan maakte na zijn nederlaag in die vijfde ronde een zeer aangeslagen indruk. Reglementair toege- stane extra rustdagen, bijstand Van Russi sche ambassadeleden uit Wenen konden zijn moreel niet opvijzelen. De negende partij had het volgende verloop: Wit: Kortsnoi, zwart: Petrosjan. 1. c2-c4, e7-e6, 2. Pbl-c3, d7-d5, 3. d2-d4, Pg8-f6, 4. Pgl-f3, Pb8-d7, 5. c4xd5, e6xd5, 6. LCl-f4, c7-c6, 7. e2-e3, Lf8-e7, h2-h3, 0-0, 9. Lfl-d3, Tf8-e8, 10. Ddl-c2, Pd7-f8, 11. 0-0-0, Le7-b4, 12. Kcl-bl, Dd8-e7, 13. Lf4-g5, De7-e6, 14. Lg5-f4, De6-e7, 15. Pf3-e5, Pf6-e4, 16. Pe3xe4, d5xe4, 17. Ld3-e4, Lc8-e6, 18. Lc4xe6, Pf8xe6, 19. Lf4-h2, Pe6-f8, 20. Dc2-b3, Lb4-a5, 21. Pe5-c4, La5-b6, 22. d4-d5, c6xd5, 23. TdlxdS, Lb6-c5. 24. Lh2-d6, Lc5xd6. 25. Pc4xd6, Te8-d8, 26. Thl-dl, De7-e6, 27. Pd6xb7, Td8-b8, 28. Td5- b5, De6-f6, 29. Tdl-d2. Dffi-g6. 30. g2-g3, h7-h6, 31. Pb7-d6, Tb8-d8, 32. Tb5-d5, Ta8-b8, 33. Db3- C3, Kg8-h7, 34. Dc3-e5, Td8-d7, 35. Pd6-f5, Td7- b7, 36. h3-h4, Pf8-e6, 37. Pf5-d6, Tb7-b4, 38. h4- tó, Dg6-g5, 39. a2-a3, Tb4-a4, 40. Kbl-a2, Pe6-c7, 41. De5-f5t, Dg5xf5, 42. Td5xf5, f7-f6, 43. b2-b3, Ta4-a6, 44. Pd6xe4, zwart geeft op. MWK

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 25