professioneel aanpakken aar gezichtsscherpte Casino kan belasting innen aan speeltafel in de vishcil Bkwispel- F door hcivcn- bcrichten 1 federmann Ceolat een héle opluchting! „Droomwereld van kinderen Morgen première circus Bassie en Adriaan in Haarlem Pientere Puck ROELOFSEN Hoge "Luchtdruk” in uw darmen? kort ijmondnieuws I' <T: kjf |Q^ Winst zal op veertig miljoen per jaar uitkomen Opbrengst collecte Dorpsraad pleit voor uitgifte ruiterbewijs Ik DONDERDAG 27 KIMONO MAART 1980 3 Lfl I iiWIl (Van onze streekredactie) DEN HAAG. Wanneer de kansspelbelasting aan de speeltafel in het in het casino wordt ingehouden, maken de casino’s een bruto winst van 40 miljoen gulden per jaar. Dit zegt een commissie bestaan de uit drie hoogleraren die een rapport heeft uitgebracht in opdracht van de PvdA-fractie uit de Tweede Kamer. Die bruto-winstberekening heeft betrekking op de casino’s van Zandvoort en Valkenburg. ^ADVERTENTIE) _7..T'~"_._Z1'.ZZ-IZ— s.? A8 DIRK-JAN WESTERWOUDT (ADVERTENTIE) INLICHTINGEN: 02550-15744 I (ADVERTENTIE) Je moet Bassie gewoon vasthouden, an- ders kun je een normaal gesprek wel vergeten. De clown is in overall en dan moet er tussen elke zin door wel ergens een schroefje worden aangedraaid, een kist versjouwd worden of een hek een verfje krijgen. Onvermoeibaar draaft de kleine man over het terrein. Er mag geen minuut verloren gaan. Het aftellen is be gonnen voor de première van circus Bas sie en Adriaan. Op het terrein aan de Surinameqeg in Haarlem wordt morgen de uitvinding van Tros-organisator Joop van den Ende ten doop gehouden. Van den Ende noemt het circus de „professionele aanpak van de droomwereld van kinderen”. Bassie: „Een zaal met 600 man is voor ons te klein, nu hebben we een tent waarin we 2400 man kwijt kunnen”. Bassie en Adriaan, die tot ze door Van HAARLEM. „Och man, kom nou die kistjes wegen niks, die til je met je oogleden op. Heb je ook gezorgd voor die... hoe noem je ze nou, die afknel- dingetjes. Wat? Ligt die kabel nog in Vlaardingen, die zal toch wel moeten komen. Ja, es ist gut, das kan alle maal im wohnwagen bleiben”. Met het inhouden van de belasting aan de tafel komen de exploitatiemogelijkhe den in iedergeval niet in gevaar, schrijft de commissie. De pas afgetreden staatsse cretaris Nooteboom van financiën heeft steeds beweerd dat de casino’s bedrijfse conomisch gezien niet levensvatbaar zou den zijn, wanneer de speler direct aan de tafel belasting moet betalen. Op dit mo ment nemen de casino’s de afdracht van kansspelbelasting voor eigen rekening. De drie hoogleraren (prof. dr. Ankum, prof. mr. Giele en prof. dr. Scheffer) ve gen het argument van Nooteboom dat belastingheffing aan de tafel tot aanzien lijke vertraging in het spel leidt, van tafel. „Het gaat om gemiddeld 200 (belasting- verschuldigde prijzen per avond. Gelet op de enorme bedrevenheid in cijferen van de croupiers kunnen wij ons niet voorstel len dat dit van grote invloed op het spel- verloop kan zijn”. De commissie wijst op de mogelijkheid dat elektronische appa ratuur kan worden ontwikkeld, waardoor het nog gemakkelijker wordt de belasting heffing te regelen. De exploitatie van de casino’s kan extra verbeterd worden wanneer de vrijstelling voor kansspelbelasting zou worden ver hoogd van 1000 tot 2000 gulden en de inzet niet meer tot de prijs wordt gerekend. Belastinginhouding aan de speeltafels heeft wel gevolgen voor de fooienpot (Tronc) van de casino’s. De hoogleraren (bedrijfseconoom, fiscalist en een wiskun dige) zeggen dat die fooienpot in het „alle rongelukkigste” geval met rond 13,5 mil joen gulden zal zijn gevuld, voor de casi no’s is die fooienpot van wezenlijk belang, omdat hieruit de salarissen van het perso neel worden betaald. Een minder volle tronc betekent dat de winst moet worden aangesproken. De afdracht aan de schat kist wordt dan automatisch geringer. Haarlem Centrum Grote Houtstraat 37 Noord Rijksstraatweg 246b Winkelcentr. Schalkwijk/Rivieradreef 9 oogmeting en kontaktlenzen De casino’s werken nu al vanaf de ope ning van het eerste casino in Zandvoort (oktober 1976) met een verkeerd gekozen systeem voor de heffing van kansspelbe lasting. Er moet namelijk meer belasting worden betaald, dan er inkomsten tegeno ver staan. Over iedere prijs van 1000 gul den of meer is belasting verschuldigd. Het komt echter voor dat een speler vele ma len een prijs van 1000 gulden of meer wint, vervolgens weer verliest en aan het eind van de avond met eenzelfde bedrag naar huis gaat als waarmee hij was gekomen. De speler heeft dan wel een aantal malen kansspelbelasting veroorzaakt. De belas tingschuld van de casino’s is inmiddels opgelopen tot 350 miljoen. Een wetsontwerp van de afgetreden staatssecretaris Nooteboom moet aan de ze vreemde constructie een eind maken. Zijn voorstel is om 33,33 procent belasting te heffen over het verschil tussen alle inzetten en uitbetalingen. Nooteboom wil de de belastingschuld kwijtschelden. Met- name de PvdA verzet zich hiertegen. De socialisten vinden dat de casino’s de schuld moeten afbetalen. En voorts acht de PvdA het een normale zaak dat de bezoeker van een casino zelf de belasting betaalt wanneer hij een hoge prijs wint. Het rapport van de drie hoogleraren moet de visie van de socialisten ondersteunen. den Ende werden „ontdekt” als The Crocksons” een acrobatennummer brach ten in nachtclubs en theaters in binnen- en buitenland, moeten niet alleen zorgen dat grote hoeveelheden kinderen aan de buis blijven zitten, met hun „waanzinnig popu laire” naam op het tentdoek moeten er voortaan ook lange rijen voor de circus kassa komen. Het idee van een circus met de tover- naam Bassie en Adriaan speelde al jaren door het hoofd van Joop van den Ende. Deze man, die voor monsterprodukties op theater- en televisiegebied zijn hand niet omdraait, kon de twee broers pas na lang aandringen overhalen. „Drie jaar geleden zouden wij geen circustent volkrijgen”, zegt Bassie. „Wie vandaag een circus wil beginnen moet eigenlijk opgesloten worden, zonder een trekker is dat geen haalbare kaart. Het publiek komt niet meer voor het paar- despul, er moet een populaire figuur bij zijn willen de mensen nog komen”. Dat bleek wel toen de naam Bassie en Adriaan verscheen op de reclameborden van het kleine circus Rens. „Er stond steeds een rij van 150 meter, toen ging er toch wel een lampje branden”. Van den Ende kreeg zijn zin. Bassie en Adriaan i In vier maanden stond alles op poten, het circus moet de toekomst van dit duo worden. Bassie: „Zonder circus zouden we over twee jaar binnen kunnen zijn. Maar weet je wat we dan nog kunnen doen: winkeltjes, winkeltjes, winkeltjes openen. Nou, je wordt ter plekke ver scheurd. Voor je gezicht vechten mensen zich dood voor een handtekening. Daar voel ik niks voor, ik wil ook nog artiest blijven. Nu zijn we waanzinnig populair, nu zal het publiek wel komen, maar als je geen kwaliteit in die tent kunt bieden, dan zeggen de mensen: weg ermee. Je kunt je in Holland weinig geintjes veroorloven. Je bent erg kwetsbaar”. Bassie, Adriaan en Van den Ende heb ben flink uitgepakt. Alles is splinternieuw. Ze zwijgen als het graf over het bedrag van de investering. Er gaan geruchten dat er ongeveer an derhalf miljoen in het nieuwe circus is gestoken. „Als je het doet, moet je het ook meteen goed aanpakken”, zegt Bassie. „Het moet zeiden ja, een splinternieuw circus werd uit de grond gestampt. Een compleet cir cus met leeuwen, zeehonden, kamelen, clowns, paarden, acrobaten, beren. Komt u even kijken? De mooiste collectie voorjaarsschoe- nen vindt u bij „Van zes naar één De stand van zaken met betrekking tot de bouw van het nieuwe raadhuis in Heemskerk, wordt met foto’s en tekeningen duidelijk weer gegeven in een vernieuwde uitgave van „Van zes naar één”. Dit boekje is verkrijg baar bij het bureau voorlichting van de gemeente in het oude raadhuis. „Het moet een show worden die perfect getimed is. En dan mag het personeel wel even vreemd opkijken als ik vraag om de finale tien keer achter elkaar te repeteren, maar dat is keihard nodig, het moet goed zijn. Als de kont van het paard is verdwe nen, moet ik direct optreden. We nemen zelfs met een stopwatch op hoe snel we de leeuwenkooi kunnen afbreken”. Ook bij ons is het Lente 1980 (Van een medewerker) IJMUIDEN. AAM DE WOENSDAG- MARKT WERD AANGEVOERD: 344 kis ten kabeljauw; 354 wijting; 39 kisten schol; 25 kisten schar en 4 kisten diversen. PRIJZEN IN GULDENS: Per 40 kg.. kabeljauw twee 176-128; kabeljauw drie 126-112; kabeljauw vier 114-96; kabeljauw vijf 106-86; schol drie 148-118; schol vier 110-100; wijting drie 92-53; schar 110-78; poon 108. Per 1 kg.: zalm 30,00-28,-. DE BESOMMINGEN WAREN: IJM 154 16.700,-; IJM 1 7.900,-; IJM 18 4.200,-; VD 6 VD 20 2.800,-; WR 54 WR 98 4.000,-; verder één Deens vaartuig de RI 415 13.100,-. =Jj Brillenmakers sinds 1850 ook voor kleine damesmaten Barteljorlsstraat 31 - Haarlem. Tel. 320726. Haarlems gezelligste winkelstraat Het nieuwe circus moet die gewenste kwaliteit binnen afzienbare tijd hebben. „Want als wij weg zijn, moet de show zo goed zijn dat het publiek blijft komen”. Wij zijn misschien over twee jaar niet meer populair, maar dan moet het circus toch wel overeind blijven”. er perfect uitzien, alles moet goed gere geld zijn. Het hoeft niet allemaal armoe en vloeken te zijn, zoals je bij oude circussen maar al te vaak ziet. Het moet een goed geregeld stadje zijn, anders wordt het niks. Het moet goed draaien, je personeel moet goed in het pak zitten. Daarom nieuw spul en geen oude rotzooi”. Klopt. Alles is nieuw en het personeel roemt over de opzet. Spreekuur Op maandag 31 maart aanstaande is de Beverwijkse wethouder F. Kaebisch jr. verhinderd zijn wekelijks spreekuur te houden. KWISPELdoor schrijft over honden die in het Kerbertasiel aan de Heeren- duinweg 8 in IJmuiden op een nieuwe eigenaar zitten te wachten. Behalve op woensdag en zon- en feestdagen is het asiel dagelijks geopend van 9 tot 12 en van 3 tot 6 uur. ’s Zaterdags van 9 tot 1 uur. graaf. Een domme vertoning. Twee ke rels met zo’n merakels klein krulbeest tussen zich in. Een dame met een iets groter exemplaar blaffer wendt haar hoofd een klein beetje spottend la chend af. De fotograaf kijkt met een link oog naar een bouvierachtig iets dat in de verte nadert. Observeert dan Puck en zegt zonder een spoor van twijfel in zijn stem: „Laat ik die een- hapscracker eerst maar fotograferen voor we hem kwijt zijn”. Als jij je bril liever in je haar steekt is dat prima, al zijn er van die haarklovers die menen dat een bril er alléén is om scherp door te kijken. Federmann vindt dat je helemaal vrij bent in de manier om er met bril zo leuk mogelijk uit te zien Federmann heeft daarvoor modebrillen te over, ook zonnebrillen Kom vrijblijvend kijken jniimimiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimimMmiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin Overmatige luchtophoping in maag of darmen kan een vervelend, opgeblazen gevoel en pijnlijke spanningen ten gevolge hebben. Dat is vaak het geval na het eten van bepaalde spijzen. Neem dan Ceolat.Ceolat kauwtabletten zijn aangenaam van smaak en gemakkelijk in te nemen. Ceolat helpt snel en doel treffend. Uitsluitend verkrijgbaar bij apotheker en drogist Lees vooraf de gebruiksvoorschriften Het valt niet te ontkennen dat er voor iedere soort hond ook een soort bijbe- horend publiek lijkt te bestaan. Als dat een juiste redenering is dan gaat die regel in het bijzonder op voor de poe- del en zijn grote schare van bewone- raars. Een poedel is van origine een jachthond die het in zijn land van oor- sprong Frankrijk („on parle d’une Caniche) zijn diensten wel heeft bewe- zen. Speciaal werd het dier ingezet bij het opsporen van truffels. Het nogal vaak verguisde leeuwachtige toilet maakte deel uit van de jachtuitrusting. De natte beharing was voor het dier een handicap. Daarom werd dat voor een deel weggeschoren. Maar borstkas en gewrichten liet men ter bescher- ming tegen de koude onaangeroerd. En de pluim op het puntje van de staart dat diende om het dier vanaf de NAAM: Puck LEEFTIJD: 4 maanden RAS: Dwergpoedel SOORT: Teeftje) PRIJS: ƒ80,- VELSEN. In de wandelgebieden Hoogergeest en Beeckestijn en ook bin nen de bebouwde kom van Driehuis wordt de verschijning van paardesport- beoefenaren buiten daartoe aangewezen ruiterpaden als hinderlijk ervaren. De Dorpsraad Driehuis maakt in een brief aan het Velsense college melding van onaanvaardbaar rijgedrag van ruiters op wandel- en fietspaden. Gepleit wordt voor invoering van een ruiterbewijs. Ver schijning op de openbare weg wordt daarmee, volgens de Dorpsraad, voorbe houden aan „echte ruiters die de regels kennen”. Ongelimiteerd gebruik van voet- en rij wielpaden door ruiters wordt voor fiet sers en wandelaars als gevaarlijk aange merkt. En daarbij niet strokend met de gangbare gedragsregels voor weggebrui kers. Ongewenst wordt daarbij genoemd het gebruik van een uit de Tweede Wereldoorlog daterende kazemat aan de Waterlandweg als springschans door paardesportbeoefenaren. Certificaten aangeduid als „ruiterbewijs” zijn al van kracht in een aantal specifieke recreatie- gemeenten in Nederland. V Dinsdag aangekomen: Ivan Nesterov, Bimskies; Paaschburg, Gent; Alliance, Rochester, IJmuiden; Chrysalis, Rotter dam; Paul, Shoreham; Ladoga 5,Helsinki; Bavaria, Messina; Tor Scandinavia, Go thenburg; West Osprey, Cont. Plat, IJmui den; Zama; Maru, Yokohama; Asta Wan- sild, Honfleur; HMS Hedda, Noordzee, IJmuiden; Kenrix, Kingslynn, IJmuiden; Rollnes, Antwerpen, IJmuiden. Dinsdag vertrokken: Karin Winther, Antwerpen; Forum Sky, Velsen, Ham burg; Finnforest, Hamina; Atlantic Pre mier, Bremerhafen; Elbmarchen, Din mouth; Astronomer, Hamburg; Cold Ex press, IJmuiden, Warri; Marianne Toth, Bremen; Irene S, Aberdeen; Falkon, Vel- sen, Rotterdam; Sundern, Zaandam, Hamburg; Bravo Ceres, Bremen; Atlantis, Hamburg; Maasborg, Zaandam, Delfzijl; Subro Vesta, Hull; Rally Rush, Antwer pen; Isabel, Flensburg; Pointe Du Van, Corrington; Hermine, IJmuiden, Toledo; Aragrace, Le Havre; West Eagle, Cont- .Plat. Velsen. Woensdag aangekomen: Clio, Hamina; Elbe, Felixstowe; Nedlloyd Talbot, Vlis- singen; Buntenstein, Antwerpen; Kirsten KD, Boston; Kehdingeb, Boulogne; Auto weg, Drammen. Woensdag vertrokken: Andries, Howen- dijke; Malente, Tunis. VELSEN-NOORD De opbrengst van de collecte ter bestrijding van de rheuma, die gehouden is in Velsen-Noord is 2.130,65 gulden. De totale opbrengst in de gemeente Velsen komt daarmee op 23.455,19 gulden. piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimmiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim Maar de eenhapscracker denkt daar anders over. Trippelt onverschrokken op zijn reusachtige soortgenoot af. De kennismaking is honds-vriendelijk. Er wordt wat gesnuffeld. Voor Puck is dat een probleem omdat „het” allemaal zo hoog zit. De bouvier toont begrip. De poneert een plas tegen een boomstam en wandelt dan snel achter zijn baas aan. Puck is zonder twijfel het hondje bij uitstek voor de liefhebber of liefheb ster van het favoriete poedelbeest. Paasdrive De voetbalvereniging Jong Hercules houdt vrijdagavond 28 maart een paasdrive klaverjassen in het clubhuis aan het Adrichemlaantje in Be verwijk. k ..x 'Wl verbonden onverschrokken achtervol- ger of een door een modezieke dame E opgefokt verwend kind? Betreft het E het gezelschapstrippelaartje of het ei- gengereide arrogante blafbeest? Met E zo’n krulhaar kun je immers alle kan- ten op. Het exemplaar dat in het asiel „op E een nieuwe eigenaar zit te wachten” is, E met een weinig fantasie te classificeren E als een mini-dwergpoedeltje. Alleraar- digst gezelschapshondje met vriende- lijke kraaloogjes en fraai zwart krul- vachtje. Puck, een gelegenheidsnaam, trippelt heel erg verrast en blij naast KWISPELdoor. Laat zich graag aan- halen. Maar aangezien er een sanitaire gebeurtenis samenvalt met het begin van de wandeling wordt daar eerst even alle aandacht op gevestigd. Via een klein zuchtje van verlichting trippelt Puck tussen KWIS en de foto- dat diende om het dier vanaf de wallekant te kunnen volgen. Maar de jacht als het specifieke ter rein waar Poedelmans zich in zijn ele ment voelt is wat op de achtergrond geraakt. En het bijzondere toilet kreeg als modegril in de loop der jaren een duidelijk geheel andere betekenis. Tjawat te zeggen van de poedel. En dan nog wel een dwergpoedel. KWISPELdoor krijgt bij het aanschou wen van deze ongetwijfeld aristocrati sche verschijning altijd de neiging zich E op het hoofd te krabben. Waarschijn- lijk komt dat omdat hij KWISPEL- door niet precies weet waar hij in het onderhavige geval mee van doen heeft. Is het de nog aan zijn jachtverleden verbonden onverschrokken achtervol- <4

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 9