PvdA wil ook uitstel van de bezuinigingen Heemskerk eens met bezwaren tegen provinciaal afvalplan Minister beschikt niet over totaal overzicht Abg geen toestemming voor uitgevaren visserijschepen Statenvragen over haven in Umuiden Na winst geringe voorsprong voor duo Bakkum-Breur burgerlijke stand B ZONNIG AANBOD VAN PANDER. 1 -Irt I politienieuws J sluiting van Stork-Velsen AUTO ~1 tl MEER RUIMTE VOOR NIEUWE ONTWIKKELINGEN Vrijwilligers nodig voor Speliadefeest BONNETERIE Pander Amsterdam: 7 ;',y RIJDAG 28 MAART 1980 1 de krant helpt u op weg Motie VELSEN IJMOND 400 o BRIDGENIEUWS DE JUMP J DE DEN HAAG - AMSTERDAM - ROTTERDAM - EINDHOVEN - LEIDEN - GRONINGEN - ENSCHEDE Vier zeer comfortabele fauteuils (in 5 standen verstelbaar), met stevig gevulde kussens in bruin beige ’basket weave’ of in streepdessin. Een voeten bankje eveneens met kussen Een ronde tafel met een doorsnede van één meter, op stevige kolompoot. Grote, bijpassende parasol. Stoelen en tafel van wit weervast PVC met satijn- glans-finish. Deze complete set nu met Speciale Prijs f 1.595,-. Wie wat meer om wonen geeft voelt zich thuis bij Pander. Kalverstraat 185 Rokin 142 B ..j Heemskerkse subsidies voor 1981 op de nullijn m die (Van een onzer verslaggeefsters) igging tingen (ADVERTENTIE) A20 strook n voor eid 70 - wegen stop- i is de eiding mster- kbaar. Wil- :hting. lotter- één of afge- anver- Afslag rtober in bei- aatsen ■ctober nallin- beper- rsmal- medio ke rij- april 1 afge- e rij- ingen. tend. nade- rantie hugo- ;rkge- ensen ’stand orden in de ar de :staan in de rsmo- acht. >m te hugo- 1 niet Daarom stelden B. en W. een algemene maatregel voor, namelijk de bevriezing op het huidige niveau. De algemeenheid van deze maatregel houdt uiteraard geen nu ancering in, maar ten dele is dat opgevan gen met „uitwijkmogelijkheden” voor de (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Het „bevriezen” van de gemeentelijke subsidies in de sociaal- culturele sector op het niveau van 1980 voor het begrotingsjaar 1981, is donder dagavond bijna twee uren lang onder werp van bespreking geweest tijdens de maandelijkse openbare raadsvergade ring. Een PvdA-motie kreeg tenslotte al leen de steun van de eenmansfraktie van PPR/PSP en werd dus met vijftien CDA- en WD-stemmen verworpen. Het voor stel van B. en W. om de subsidiëring op de nullijn te zetten in verband met de mise rabele financiële positie van de gemeente werd in dezelfde stemmenverhouding aangenomen. HEEMSKERK. De Heemskerkse ge meenteraad heeft als eerste in de IJ- mondgemeenten het gezamenlijk voor stel van de colleges aangenomen een eensluidend bezwaarschrift in te dienen tegen het provinciale plan ter verwijde ring en verwerking van afvalstoffen. Het provinciale bestuur stelt alle Noordhol- PvdA-parlementariër Van der Hek: „De minister liet duidelijk blijken dat hij het opstellen van dat rapport zelf had be werkstelligd en dat is ook wel zo. Dat stuk is nu al in het bezit van de centrale onder- voorjaar het onderzoek zal worden afge rond naar de gevolgen van eventuele uit dieping van de vaargeul. Zoals bekend hebben GS aan een even tuele uitdieping van de vaargeul de harde voorwaarde verbonden, dat de grondwa- terkwaliteit daardoor niet mag worden aangetast. De bodem van de geul zal daar om op ruim een meter afstand moeten blijven van de slecht doorlatende kleilaag, die de zoetwatervoorraad van het zoute water afschermt. Beide Statenleden informeren of GS de minister willen wijzen op de onjuiste uit leg door de Commissie Zeehavenoverleg van de stand van zaken in het Open Be raad over de havenontwikkeling aan de Noordpier bij IJmuiden. Zij vragen het college Provinciale Staten van deze reac tie op de hoogte te brengen en te bevorde ren dat het advies van de Commissie Zeehavenoverleg openbaar wordt. landse gemeenten in de gelegenheid op de ideeën van de provincie te reageren. De PvdA wilde, dat er dan eerst een brief naar de verenigingen werd gestuurd, waarin onder meer de financiële positie van de gemeente zou worden toegelicht, met het hoe en waarom van de algemene maatregel en waarin verder wordt aange- kondigd dat er een nieuw subsidiebeleid in de maak is, dat een „denktank” daar mee bezig is, enzovoort. PvdA en PPR/PSP konden zich toen veroorloven tegen het voorstel van „de bevriezing” te stemmen, zonder een ander voorstel dan uitstel van de bezuinigingen op tafel te hebben gelegd. Wat de uitgaven betreft heeft de PvdA al een verklaring afgelegd, dat men tot augustus geen ande re uitgaven meer wil doen dan waartoe de gemeente wettelijk verplicht is of die de fraktie noodzakelijk acht. Min of meer nieuw was, dat men die lamleggende lijn ook doortrekt naar de bezuinigingen. CDA en WD regeren gewoon verder met meerderheidsbesluiten, af en toe gesteund door D’66. Aanrijding. Als gevolg van een be oordelingsfout van een 31-jarige automo- Bakkum-Breur Sr. hebben zich tot het uiterste moeten inspannen om eerste te worden. Hun voorsprong op mevrouw Wareman-Breur Jr. bedroeg sléchts een handvol punten. Vermoedelijk zullen de IJmuidenaren het ook in het vervolg van deze serie niet gemakkelijk krijgen. In het algemeen klassement staan ze met 114.58 percent op de derde plaats: een voor hun doen geen beste positie. De ranglijst wordt aangevoerd door Van Harten-Heij- erman (119.98) die echter geduchte con currentie ondervinden van het echtpaar De Groot (115.67) dat op de NZ-plaatsen bij de „Scheveningers” een geweldige rol speelde en met de prachtige score van 375 (66.96 percent) het dagklassement won. Bij de Oostwesters liepen de verschillen tussen de paren weinig uiteen. De gebroe ders Van der Vlugt werden met 51,78 winnaar. Maagdelijn-mevr. Kion (50,74) kwamen als nummer twee aan de finish: hun achterstand bedroeg niet meer dan één percent. Ook de dames Van Sprang- Van der Vlugt (49,45) die derde werden, bleven in het kielzog van de lijnwinnaars. looge- s S13 ijkste lande de 28 ONDERTROUWD: G. Hoogerwerf en G. Jonkman, IJmui den; N. W. van Son, IJmuiden en R. E. Velthuis, Velsen-Noord; J. Hoogzaad en I. I. J. Kuiken, Santpoort; L. van Breugel, IJmuiden en L. Dekens, Velsen-Noord; R. van der Plas, Driehuis en A. G. Heins, IJmuiden; P. Taaie en S. E. de Graaff, IJmuiden; P. van Hooff en J. J. Bosch, IJmuiden. Ure- 1st (7ff= h). jurlij- m de ■hting in on- D’66- n van cbaar, .itvor- i rol GEBOREN: W. J. ter Elst-Prick, d„ IJmuiden; M. Parlevliet-Eggermont, z., IJmuiden; C. J. M. de Weers-Verhoeff, z., Santpoort. GETROUWD: R. C. Mul-M. M. Webbe, Velsen-Noord; W. C. M. Schuit-B. T. M. van den Bronk, IJmuiden; A. C. Z. Pronk-K. Otto, IJmui den; W. T. Kluft-W. C. M. Kok, Heerhugo- waard; L. Oortwijn- J. van Oosten, Rotter dam; M. N. J. Kollaard-J. M. Langbroek, Driehuis; U. G. Kok-A. B. Schenk, IJ muiden. OVERLEDEN: G. Schaap, 73 j., Driehuis; T. Lelie, 81 j„ echtgenote van P. Dobber, IJmuiden; W. van Schaick, 78 j„ weduwe van A. Nieu- wenhuijse, Driehuis; W. de Jong, 88 j., weduwnaar van G. van Rouwendaal, IJ muiden; O. Koorda, 95 j„ echtgenoot van R. Pletting, IJmuiden. zijn 2 Tot- nemingsraad maar de minister heeft nog geen mening. Hij heeft er op gewezen dat nog tal van zaken met directie, bonden en personeel moeten worden uitgesproken. In die tussentijd wil hij dat overleg niet doorkruisen. Het rapport doet inderdaad aanbevelingen die banen zullen kosten bij VMF”. De socialist noemt de fusie tussen Con rad en Nellen op zich een juiste zaak. De invulling van het aantal uren dat in Haar lem respectievelijk in Rotterdam gemaakt zal worden is een kwestie van onderhan- deling. Van der Hek meent dat het voor Haarlem zal neerkomen op het behoud van wellicht 250 tot 270 arbeidsplaatsen van de vierhonderd van dit moment. Ook de CDA’er Gerritse noemt het overgaan van Conrad geen ongunstige aangelegen heid. „De toekomst van de kranenbouw is niet zo slecht”. De bezwaren van de IJmondgemeenten betreffen de calamiteitenregeling en ver der wil men in dat provinciale plan wat meer nadruk leggen op nieuwe mogelijk heden als afvalscheiding bij de bron, oud- papierdepots, andere verwerkingsinstal laties dan verbrandingsovens, benutting Van Aardenne heeft de kamerleden niet veel concrete antwoorden kunnen geven. Een van de zaken waarover hij wel duide lijkheid schiep was het alternatieve plan voor Stork-Velsen dat door de plaatselijke leiding is ontwikkeld. Het ministerie had dat amper vierentwintig uur in zijn bezit en derhalve geen oordeel. Bestuurslid Van den Brink van VMF heeft dat plan voor voorlopige voortzetting (na dit jaar) echter al van de hand gewezen. Drs. Van Aardenne heeft de kamerleden wel be loofd dat zij kennis zullen kunnen nemen van het McKinsey-rapport dat over VMF is uitgebracht. CDA, WD en D’66 namen kennelijk aan dat de verantwoordelijke bestuurders niet geheel onbekend zouden zijn met dat soort informatie en dat zij ook wel zouden begrijpen, dat Heemskerk met het verle nen van subsidies passen op de plaats moet maken. Deze frakties vonden het sturen van zo’n brief - de opdracht daar toe was door de PvdA verpakt in een motie - overbodig en derhalve werd de motie verworpen. Swift IJM.115, Wiron VII IJM.207, Janny Jacoba KW.4, Deo Volente II KW. 11, Alida KW.22, Willem Adriana KW.25, Ada KW.29, Rose Marie KW.34, Anna Hendri- ka KW.45, Doggersbank KW.63, Clasina Jacoba KW.77, Peilkaan KW.88, Wilma KW.113, Marry Jacob KW.117, Maartje Jacoba KW.137, Tiny KW.145, Wilhelmina KW.173, Pieter Gijsbertha KW.175, Valk KW.185, Hans KW.189, Anna Lydia KW.194, Agatha KW.214, Arie Jacob KW221, Jacob Senior KW.226, Marco WR 32, Johanna Cornelia WR.57, Leendert Jan SCH.256. Dindag 25 maart - Hektraw- ler Schout Velthuys KW.49, MK.Lena An tonia IJM.5, Drie Bebroeders IJM.20, Valk KW.185 Woensdag 8 maart - MT. Protinus UM.154, MK. Gertjan Pieter IJM.14 Eben HAEZER IJM.18, Davina UM.27. bilist uit Wormerveer, bij het linksaf slaan van de Laan der Nederlanden naar de Brediotlaan in Beverwijk, is hij met zijn auto in aanrijding gekomen met een te genligger, bestuurd door een 40-jarige Be verwijken Een 55-jarige medepassagier van de bestuurder uit Wormerveer is met kneuzingen opgenomen in het Rode Kruis Ziekenhuis. De beide auto’s zijn zwaar beschadigd met kraanwagens afgevoerd. 9 Gestolen. Donderdag is uit een auto van de gemeentereinigingsdienst van Be verwijk, die geparkeerd stond in de ge- meentegarage aan de Wijkermeerweg, veertig meter hogedrukslang gestolen, die een waarde had van 1000 gulden. Wethouder P. Dudink toonde zich wederom verbaasd. Het was toch juist de PvdA geweest, die bij de begrotingsbe handeling had beweerd, dat het financiële tekort van de gemeente nog veel groter zou zijn dan B. en W. hadden voorgere kend. Dan zou dat bezuiniging nog meer noodzakelijk maken en dan moet je toch ergens een begin maken, te meer daar de verenigingen hun begroting al voor 1 mei moeten indienen. van afvalwarmte en dergelijke. Wat men niet wil is dat de IJmondgemeenten vast geprikt worden op het gebruik blijven maken van de verbrandingsoven in Zaan stad. Verder willen de IJmondgemeenten op veel punten nader onderzoek. Bezwaar heeft men ook tegen een uniforme provin ciale heffing. WD-raadslid Van der Kolk wilde in dit verband in het bezwaarschrift een zin opnemen, waarin het provinciale bestuur wordt verzocht na te gaan in hoeverre subsidieverstrekking door de hogere overheden mogelijk is. Besloten werd door de raad dit amendement wel aan de andere IJmondgemeenten voor te leggen, maar de zin niet dwingend in de tekst op te nemen. Zou daarover namelijk verschil van mening ontstaan in de andere ge meenten, dan zou dat de indiening van het bezwaarschrift kunnen vertragen en daar achtte men die zin niet belangrijk genoeg voor. Naar aanleiding van het bezwaarschrift werden wel veel opmerkingen gemaakt en vragen gesteld, want die vuilverwerking heeft de gemoederen in de Umond altijd nogal bezig gehouden en er dienen zich vele nieuwe ontwikkelingen aan. Die kanttekeningen hadden verder geen in vloed op de besluitvorming. Wel leverde het de mededeling van wethouder P. Du dink op dat hij binnenkort met enkele betrokken ambtenaren eens in de Haar lemmermeer gaat praten en kijken. Daar wordt het huisvuil in enkele plaatsen na melijk al gescheiden (papier en glas apart) opgehaald. De bewoners scheiden dat huisvuil zelf in daartoe speciaal verstrek te vuilnisemmers. Die gang van zaken was onlangs te zien via een televisie-uitzending („Van gewest tot gewest”). Bij alle problemen die tijdens de raads vergadering werden besproken kwam wethouder Ten Haken nog met een nieuw probleem op tafel: „Als alle papier conse quent apart wordt ingezameld wil het vuil in de verbrandingsovens niet meer branden”. (Van onze bridgemedewerker) IJMUIDEN. In de tweede ronde (der de serie) van de wintercompetitie bridge van De Jump behaalde Bakkum-Breur Sr. bij de Howells een weinig overtuigen de zege. Het duo scoorde 315 pnt en dat betekende een voorsprong van slechts 6 pnt op de combinatie mevrouw Ware man-Breur Jr. (309) die tweede werd. Op de NZ-plaatsen van de „Scheveningers” was het echtpaar De Groot oppermachtig met een score van 375. Schadé-Timmer (334) moesten met grote achterstand met de tweede plaats genoegen nemen. De gebroeders Van der Vlugt noteerden 290 en werden daarmede in de DW-richting winnaar. Het algemeen klassement wordt door Van Harten-Heijerman (119.98 percent) aangevoerd. VELSEN. De Werkgroep Speliade heeft nu al de periode 4 tot en met 15 augustus gereserveerd voor het gelijk namige vakantiefeest dat jaarlijks voor de Velsense jeugd wordt gehou den. Voor een gedegen voorbereiding van het vakantie-evenement wordt nu alvast een oproep gericht tot vrijwilli gers. Aanmelding is mogelijk via het telefoonnummer 023-377464 (mevrouw A. C. M. Lammersen-de Schepper). Als voor gegadigden belangrijke hoedanigheden worden genoemd eigen initiatief, creatieve inslag en in zekere mate ook organisatietalent. verenigingen die echt in de knel zouden raken. Op dienaangaande door B. en W. te nemen beslissingen is beroep mogelijk op de raad. Omdat het subsidiebeleid altijd een kwetsbaar politiek punt is gaven alle par tijen uitvoerig blijk van hun zorgen om het effekt van deze maatregel. De kwali teit van het sociaal-cultureel werk zou beslist niet in mogen boeten, nieuwe initi atieven zouden mogelijk moeten blijven, het voorzieningenniveau zou gehand haafd moeten blijven, maar bij al die ontroerende uitlatingen - geen politieke partij wil zich impopulair maken bij het ,;7> (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. De PvdA-Statenleden De Jong en Kouthoofd hebben schriftelij ke vragen gesteld over het advies dat de Commissie Zeehavenoverleg heeft uige- bracht aan de Minister van Verkeer en Waterstaat over de uitbreiding van de haven bij IJmuiden. Zij vragen Gedepu teerde Staten of deze uitspraak van Zee havenoverleg niet voorbarig is. GS heb ben immers nog onlangs bij de begro- tingsvergadering meegedeeld, dat pas dit Er wordt gemeentelijk gewerkt aan de opzet van een geheel nieuw subsidiebe leid. Een advies van de ambtelijke werk groep die deze problematiek bestudeert verwacht men pas einde 1980. De vereni gingen en organisaties die een subsidie van de gemeente ontvangen moeten ech ter voor 1 mei al hun begrotingen voor 1981 indienen en moeten dus weten waar zij aan toe zijn. Schadé-Timmer (334) werden in deze lijn tweede maar boekten een achterstand op het winnende paar van niet minder dan 41 pnt. Door zijn schitterend resultaat is het echtpaar De Groot (115.57) de leiders van de ranglijst tot op een afstand van minder dan vijf percent genaderd. Van der Burg- Kramer (113.77) zijn vierde: een stand die er zijn mag. Diefstal. Uit een geparkeerd staan de vrachtauto aan de Randweg in Bever wijk zijn woensdagnacht twee accu’s en een 27-Mc zend- en ontvangstapparaat ge stolen. De geschatte waarde bedraagt 1050 gulden. Maandag 10 maart - Hektrawler Monica VL.89; Zaterdag 15 maart - Hektrawler Egmond IJM.36, Voorwaarts VL. 142; Dinsdag 18 maart - Hektrawler Hendrika Johanna KW-81, Frank Vrolijk Czn SCH.81, Onderneming I SCH.90; Donder dag 20 Maart - Hektrawler Arie Ouwe- hand KW. 122, Jan Maria KW.171; Maan dag 24 maart - Hektrawler Zeehaan IJM.57, Johanna KW.39, Tetman Hette KW.74, Willy KW.141, Annie Hillina KW.170, Cornells Vrolijk Fzn SCH.171, MT.Protinus IJM.154, Meyert Menno IJM.209, Ora et Labora KW.51, Marry Martin KW.149, Soli Deo Gloria KW.152, MK.Lena Antonia UM.5, Poolster IJM.ll, Gertjan Pieter IJM.14, Eben Aezer UM.18, Pieter IJM.19, Michael Bianca IJM.24, Da vina IJM.27, Maarten Cornelia IJM.44, (Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG VELSEN. Minister Van Aardenne heeft over ongeveer zes weken een compleet beeld van de situatie bij het VMF-Stork-concern. Dat heeft hij donderdag meegedeeld in een overleg met de commissie voor economische za ken uit de Tweede Kamer. Zolang de bewindsman nog niet beschikt over een totaal overzicht van de toestand bij het bedrijf wil hij geen toestemming geven voor de sluiting van de Stork-vestiging in Velsen. De Raad van Bestuur heeft het departement om die permissie gevraagd maar Van Aardenne wil geen deel-beslis- singen nemen. Uitzondering op dat stand punt is de ontwikkeling rond Conrad- Stork in Haarlem, dat vermoedelijk wordt samengevoegd met Nellen Kra nenbouw in Rotterdam. Dit bedrijf maakt deel uit van het Grootint-Concern. De uitslagen luiden (in matchpunten): Howell: Bakku-Breur sr. 315, Wareman-Breur jr. 309, Van der Burg-Kramer sr. 306, dames Bosma-Sintenie 304, Boender-Kramer jr. 297, echtp. Strube 242, dames Maagdelijn-Pippel 236, echtp. Koster 231. Scheveningers (NZ): echtp. De Groot 375, Schadé-Timmer 334, Van Harten-Heijerman 323, dames Kramer Ris 288, echtp. Barzilay 267, dames Van der Gllnd-Kramer 255, Baggerman Van Dijk 244. OW: gebr. Van der Vlugt 290, Kion-Maagdelijn 284, dames Van Sprang-Van der Vlugt 277, Doornebal-Siegers 267, Van Maanen-Plppel 255, Jongkind-Van Poecke 253, De Hoog-Mijnsber- gen 208. Algemeen klassement (in percenten): Van Harten-Heijerman 119,98, echtp. De Groot 115,57, Bakkum-Breur sr. 114,58, Van der Burg- Kramer sr. 113,77, Schadé-Timmer 112,81, Van Maanen-Pippel 111,04, Boender-Kramer jr. 107,75, dames Kramer-Ris 103,61, Doornebal- Siegers 99,76, Kion-Maagdelijn 99,32, Wareman- Breur 98,73, gebr. Van der Vlugt 98,08, echtp. Barzilay 97,88, Van Sprang-Van der Vlugt 97,84, Maagdelijn-Pippel 97,30, Bosma-Sintenie 95,95. echtp. Strube 95,38, Jongkind-Van Poecke 95,18, Baggerman-Van Dijk 93,77, echtp. Koster 82,12, Dogger-Van der Glind 76,47, De Hoog-Mijnsber- gen 71,86. verenigings- en organisatieleven - kan geen fraktie er omheen, dat de gemeente moet bezuinigen; zelfs de PvdA niet. Hoe wel de fraktie van deze partij toch een betoog hield, dat men eigenlijk deze maat regel niet zou kunnen nemen, omdat men nog niet precies weet hoe slecht de finan ciële positie van de gemeente is. De meer jarenbegroting komt pas in augustus aan de orde. Voor een goede afweging dient men te weten hoe alle andere zaken dan de sociaal-culturele er dan voor staan, kortom, alle registers die kunnen bezin gen hoe slecht het beleid van het college was en is werden weer open getrokken.

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 7