Poloërs tweede Lammers al na twee kilometer uit race paardenkoersen EERSTE WERELDTITEL VOOR CONNESSON IN 47-1 3 Z Wereldrecord Rus Ogloblin Nereus weer sterkste Opnieuw winst Poloegajevski I 5portpuntici J Beste drie Zes demarrages "*h t MAANDAG 31 15 MAART 1980 a 7 3 7T~ 0-6, j w RAAS WEER IN TE AFWACHTENDE ROL (Van onze sportredactie) 6-6 ML 44.95 stak ook ver boven dat van alle overi- Vultink tweede ondanks glansrol 3. Dielis 4. Muller Francis Connesson: ongeslagen ?rvege- eserve- 5. Wesenbeek 6. Berardi 7. Stenzel 8. Wildförster 14 253 30,43 12 176 44,95 10 178 32,18 6 183 29,59 .5 176 23,62 ..5 186 20.51 .3 111 21,83 1 210 23,89 Hoewel Piquet als snelste uit de training tevoorschijn was gekomen, kwam zijn ze ge toch als een verrassing, omdat men hem geen kansen had toebedacht tegeno ver coureurs als Scheckter, Villeneuve en Jones, De Braziliaan bleek achter opper machtig, die leidde van start tot finish en kwam met bijna 50 seconden voorsprong als eerste over de finish voor de Italiaan Riccardo Patrese. Hij zegt: „Als mensen voor de wedstrijd een lijstje hadden moeten maken met daarop de beste coureurs, zou ik ergens op de 25e plaats terecht zijn gekomen. Maar na de training was iedereen zeer onder de indruk. Tot 20 minuten voor het verstrijken van de laatste training had ik zelfs de beste tijd in handen, maar op het laatst gingen er nog drie sneller dan ik. Desondanks was iedereen er vol van. Ik ben diverse keren geïnterviewd door Amerikaanse televisie- en radiostations”. „Ik noem mijn vierde plaats in de trai ning een samenloop van omstandigheden. Ten eerste liep de wagen erg goed en daarnaast vond ik het circuit het einde. ~)at lag me prima”. Lammers’ ATS-wagen, aie nij mocht besturen omdat Marc Surer in verband Hoewel Jan Lammers zeer teleurgesteld was over het feit, dat hij het strijdtoneel al zo vroegtijdig moest verlaten, was hij toch zeer verheugd met zijn prestatie een vierde snelste tijd - in de trainingen. MEERBEKE. Koersbrutaliteit en lef zijn de eigenschappen waarmee Jan Raas zich een belangrijke positie verwierf in de beroepswielrennerij. Onder andere door die kwaliteiten werd hij (afgelopen zomer in Valkenburg) zelfs wereldkampi oen. Sinds hij echter die onderscheiding in de vorm van een regenboogtrui draagt, is er in de klassiekers van die veel ge roemde kracht nog niets gezien. Er zijn nu drie klassiekers achter de rug (binnen drie weken volgen er nog vijf) en in geen ervan toonde Jan Raas zich de durver die de finale op stelten kan zetten door een demarrage waar de rest nauwe lijks of geen antwoord op weet. In zijn positie van wereldkampioen liet hij het bravourewerk opvallend na en akteerde hij in plaats daarvan voorzichtig. Aan het eind van Milaan-San Remo bleef hij zitten waar hij zat en spurtte hij uit angst voor Roger de Vlaeminck als eenling in de volle Vultink had gelijk. Zijn moyenne van 44.5 stak ook ver boven dat van alle overi ge deelnemers uit, maar bleek toch van nul en generlei waarde te zijn, omdat Connesson twee wedstrijdpunten meer verzamelde. (Van onze sportredactie) BOTTROP. Niet Hans Vultink de beste biljarter in de Wetduitse indu striestad Bottrop, maar de Fransman Connesson mocht zich laten huldigen als de nieuwe wereldkampioen in het anker- kader 47-1. Als enige wist hij al zijn zeven partijen te winnen, terwijl Vultink juist tegen de Parijzenaar zijn enige nederlaag leed. „Ik begrijp er niets meer van”, mop per de Groenloër ietwat teleurgesteld. „Speel je negen punten beneden het we reldrecord en dan ben je er nog niet. De laatste jaren heb ik internationaal niet zo sterk gespeeld”. Jan Lammers was vannacht niet de enige die uitviel op het circuit van Long Beach. Deels door pech, deels door aan rijdingen moest het overgrote deel van de 24 coureurs vroegtijdig afhaken. Bij de ongelukken raakte Lotus-coureur Elio de Angelis gewond aan zijn voet (wellicht gebroken) en werd Clay Regazzoni na een botsing tegen de vangrail en een muur naar de intensive-care-afdeling van het St. Mary’s ziekenhuis in Long Beach overgebracht. De Zwitser heeft zeker een gebroken been en het medische bulletin meldde vannacht voorts dat de coureur maagklachten heeft en dat wellicht enke le wervels zijn beschadigd. Voor Connesson was de titel in Bottrop zijn eerste mondiale kampioenschap in deze spelsoort. Het was nog de enige pa rel, die aan de kroon van de Franse ka- drist ontbrak. Vooral dit seizoen steekt Connesson in een bijna niet te kloppen vorm. Eerder pakte hij al de Europese titels in het 71-2 en 47-2, en dan nu weer de wereldtitel in het 47-1. Zijn speltrant is zeker niet attrac tief te noemen. Wat dat betreft moet hij het afleggen tegen Vultink, die in Bottrop tot zijn grootste prestaties kwam als hij de bal eenmaal op de lijn had liggen. Connes son speelt daarentegen wel effectief en juist op die moment dat het er op aan komt, blijkt hij over de sterkste zenuwen te beschikken. Zaterdagmiddag al schudde Connesson Vultink van zich af door met een glanzen de serie van 253 uit de startblokken te komen. Het was de enige keer dat Vultink het antwoord schuldig moest blijven. In drie beurten kwam hij niet verder dan 43 tikken. Later op de dag nam Vultink re vanche voor deze nederlaag door Dielis van zijn titelkansen te beroven. Er was letterlijk nog van alles mogelijk toen gistermiddag voor de laatste keer de ballen aan het rollen werden gebracht. Ondanks zijn kwaal, beheerste Jan Raas de koers en kwam hij in de spits. Samen met Francesco Moser, wiens aan valsdrift weer eens zo op hol sloeg dat hi j de Ronde van Vlaanderen optilde tot gro te hoogte, en de kleine Michel Pollentier. Waar Francesco Moser de hele dag uit blonk door aanvalswerk, stokte zijn zin om dat te doen met Jan Raas én de finish in zicht. Raas op zijn beurt: „Door die griep had ik het vreselijk moeilijk. Ik moest op een enorme manier afzien”. De verschillen bleven gering. In de laatste fase van de strijd zag het er zelfs naar uit dat Njord de Amsterdammers de zege zou ontnemen. Door een sterke eindsprint van de Amsterdamse studen ten gebeurde dit echter niet. ALMA ATA (Reuter) Lev Poloega jevski heeft zaterdag ook de tweede par tij voor de schaaktweekamp in de kwart finale van de het kandidatentoernooi te gen Mikail Tal in winst omgezet. Het duel was eerder in Alma Ata afgebroken. Po loegajevski heeft nu de leiding met 2-0. De zevende partij tussen de Westduit- ser Robert Hübner en de Hongaar Andras Adoijan is in Bad Lauterberg in remise geëindigd. De partij, waarin Hübner wit had, vergde 40 zetten. Met nog drie partij en te spelen heeft Hübner één punt voor sprong: 4-3. In Mexico-stad won Portisch (Hong.) de eerste partij van de Rus Spasski. Oppermachtig was ook de ervaren De Hunze-Willem 3 dubbel vier. In het mini- veld van slechts drie boten bleek de équipe bijna een minuut sneller dan de Triton-De Hunze-combinatie, die tweede werd. Deze ploeg nam in de eindstrijd een voor sprong van 5-2, maar moest de Nederlan ders toch langszij laten komen. Ook een tweede uitlooppoging (5-6) kon nog wor den gepareerd, waarna via 6-8 de eind stand 7-8 werd bereikt. Toege- 17.310. .631,70. .381,59. .907,93. Inleg: Eerste .320,35. Sport dam- s 1-2, S ’79 enin- m 0- eserve- 128.192. ,147,56. prijs: Vierde 64. (Van onze sportredactie) LONG BEACH. Voor Jan Lammers heeft de Grand Prix van Long Beach aan de westkust van de Verenigde Staten slechts enkele minuten geduurd. De Zandvoorter, die op dat moment in vijfde positie lag, pal achter de Australiër Alan Jones, moest na twee kilometer al naar de kant, nadat zijn aandrijfas was gebro ken. De vierde formule-I-wedstrijd van dit seizoen, die gekenmerkt werd door veel ongelukken, waarbij Clay Regazzoni het ergst werd gewond, werd gewonnen door Brabham-coureur Nelson Piquet. Njord, over de 8000 meter 0,6 seconde minder snel, moest de tweede plaats aan Orca-Nereus laten. Een recordaantal van 194 boten - 139 heren en 55 dames- équipes nam aan de tijdrace deel. De straffe tegenwind stelde op het bochtige AMSTERDAM (ANP). Nereus heeft ook in de strijd om het 48ste langeaf- standkampioenschap van de Amstel The Head of the River, de zege gegre pen. De Amsterdamse studenten toon den zich gistermiddag opnieuw de sterksten in deze tijdrace voor achten over 8000 meter van Ouderkerk aan de Amstel tot het Amstel hotel in de hoofd stad. Opnieuw heeft Nereus, dat vorig jaar de ORCA-Nereus-combinatie met am per een seconde versloeg, in de Utrechts- Amsterdamse coalitie een gevaarlijk te genstander gehad. Ditmaal was er ech ter geen sprake van een tweegevecht. Ook Njord was de volle acht kilometer in de strijd. Hoewel het verschil - nu ruim drie 53-10 19-25 59-22 18-27 >2-38 51-30 10- 34 17— 43 25- 25 18- 26 11- 32 10-35 13-36 26- 42 27- 47 17—59 27-50 26-58 21-71 kam- Weliswaar had Connesson de beste per spectieven maar aangezien zijn moyenne toen al beduidend minder was dan dat van Vultink en Dielis zou de Fransman bij verlies tegen Dielis zelfs nog terugvallen naar een derde plaats. Het gebeurde niet: Vultink tikte zijn partij tegen de uitge schakelde Müller in nog geen vijf kwartier uit in drie beurten (300-183). Het lot van Hans Vultink lag dus uitein delijk in de handen van titelverdediger Ludo Dielis. Twee uur lang hield hij de Nederlander in spanning, alvorens Con nesson na een drieëneen half uur durende partij tegen de Belg, zelf met de oplossing kwam aandragen en de laatste 51 caram boles bijeen tikte (300 tegen 261). Het triomfantelijke gebaar van Michel Pollentier na zijn stuntwerk tegen Moser (achter hem half zichtbaar) en Jan Raas die hij versloeg in de finale van de Ronde van Vlaanderen. was”, analyseerde Michel Pollentier na de huldiging. 7-31 7- 26 8- 26 9- 31 3-36 1- 30 9-47 :6-38 6-53 2— 41 2-37 11-43 11-49 18-37 16-50 18—44 13- 47 14- 55 echt, laag- iarta- esse- Nadat twee jaar geleden tijdens de we reldkampioenschappen in West-Berlijn genoegen moest orden genomen met de dertiende plaats heeft Nederland steeds teleurstellingen moeten incasseren. In Maastricht veerde het team echter plotse ling weer op. Vijf van de zes tegenstan ders werden met dubbele cijfers versla gen. In het afgelopen weekeinde waren dat Canada (15-6) en Zweden (10-1). Alleen West Duitsland bleek uiteindelijk te sterk. 11- 2 3- 1 3- 1 8- 5 6- 4 3- 2 3- 2 3- 2 idho- Iraaf- ners- tigen, ogen, oven- buur, Jraaf- igen- onin- J 3-0, 2-2, :esse 1 MAC (Van onze schaatsmedewerker) ALMA ATA. De Rus Dimitri Oglo blin is zaterdag tijdens schaatswedstrij den op de Medeobaan in Alma Ata met een tijd van 14.25.71 onder het wereldre cord van de Amerikaan Eric Heiden ge bleven. Heiden kwam tijdens de Olympi sche Winterspelen in Lake Placid tot 14.28.12. MAASTRICHT. Het Nederlandse waterpolo-team is tweede geworden tij dens het zevenlandentoernooi in Maas tricht. West-Duitsland, dat in de finale met 8-7 van Nederland won, eiste de eerste plaats op. Voor Nederland bete kende de tweede plaats dat het team eindelijk weer van zich heeft doen spreken. parkoers de stuurlieden voor grote pro blemen. Bij de dames, die 5500 meter moesten afleggen, was bij de achten de sterke Nereus-Orca-combinatie supe rieur. De formatie had meer dan een minuut minder tijd nodig dan Orca, dat tweede werd. Voor een opmerkelijke prestatie zorg de in de tweede divisie Het Spaarne. De acht uit Haarlem zegevierde in 20 min. 14,39 sec. en zou, als de boot in de hoogste categorie was gestart, tweede in de eindrangschikking zijn geworden. De 24-jarige student uit Moskou reed enige dagen eerder eveneens toptijden op de langste schaatsafstanden. Op de 5000 meter dook hij onder de zeven minuten- grens (6.59.75). Op de 10 kilometer kwam hij uit op 14.31.73. Toch kon de Rus de afgelopen maanden tijdens de internatio nale titeltoernooien niet tot de verbeel ding sprekende resultaten komen. Een goed voorbeeld is het feit dat hij op de olympische tien kilometer slechts 16e werd, ruim 45 seconden achter Eric Hei den, hetgeen min of mer aangeeft in wat voor een superconditie de Medeobaan moet hebben verkeerd. seconden - groter was dan vorig jaar het geval, heeft Orca-Nereus zich een gelijk waardig tegenstander van de uiteinde lijke winnaar getoond. Immers, Nereus dat als eerste van start ging, had op het toch al ruwe water geen last van de golven waarvoor de andere deelnemers zorgden. Dat was wel het geval met Orca-Nereus. Bovendien moest deze combinatie, die als vijfde was gestart, onder moeilijke omstandigheden twee concurrenten inhalen. Nereus daarente gen werd opgejaagd door Njord, dat als tweede aan de race begon. met een gebroken been voorlopig niet kan rijden, was voor de race gemodifi ceerd. Pluspunt was met name, dat de bolide in vergelijking met eerdere races 20 kilo lichter woog. Over de race zelf zegt Lammers: „Ik ging goed weg en lag bij de eerste bocht op een vierde plaats. Die moest ik even later afstaan toen Alan Jones me binnendoor passeerde. Belangrijkste was voor mij het heelhouden van de wagen. Maar toen de aandrijfas brak, kon ik alles wel vergeten. Wel jammer want ik had tweede kunnen worden. Patrese, die nu achter winnaar Piquet eindigde, was namelijk in de trai ning een halve seconde langzamer ge weest dan ik”. Hoe zijn toekomstplannen er op lange termijn uitzien, is nog onzeker. ATS-baas Gunther Schmidt heeft de Zandvoorter in ieder geval uitgenodigd voor de volgende wedstrijd, de Grand Prix van België op 4 mei op het circuit van Zolder. Eerder al hadden deze drie elkaar eens gevonden (na de beklimming van de ge vreesde Koppenberg) in een kopgroep die onverwacht ter ziele ging toen een aantal belangrijke gangmakers (met name De Vlaeminck en Demeyer) niet meer wilde meewerken. Op de tiende en laatste heu vel (de Bosberg in Moerbeke, 25 kilometer voor de finish) presenteerden Raas, Moser en Pollentier zich met beslissend succes voor het gevecht om de overwinning. Ze sloegen een gat dat geen renner meer kon dichten. Sleutelfiguur in de situatie werd Michel Pollentier, bekend van zijn voor liefde voor patat, chocolade, afschuwelij ke rijstijl en fraude bij de dopingcontrole in de Tour de France 1978. Als niet-sprin- ter zat hij in het nadeel tegenover de specialisten op dit onderdeel Raas en Mo ser die hem in een direkte krachtmeting onherroepelijk zouden uitschakelen. Zijn voordeel bestond uit de wetenschap dat sprinters in een finale meer naar elkaar loeren dan hard voor elkaar werken. „Concurrenten zoals Raas en ik kijken teveel naar elkaar”, zei Moser later nog eens ten overvloede. „Wanneer ik 't initia tief had genomen, zou Moser me vanuit mijn wiel verslagen hebben. Als spurter ga je niet meteen iemand die demarreert terugpakken”, dreunde Jan Raas in het douchelokaal een bekende les op. ,Ik wist dat zij het druk zouden krijgen met wie het eerst durfde te gaan, terwijl het weg springen voor mij juist dé grote kans wind aan de andere kant van de weg. De kans op de overwinning in „De Omloop Het Volk” verspeelde hij door teveel te rekenen op anderen bij het achtervolgen van de weggesprongen Joseph Bruyère. En dit weekeinde liet hij in de Ronde van Vlaanderen andermaal' wachten op strijd met zijn gevreesde wapens. Killer Jan Raas besloot om ook in zijn derde klassie ker van dit seizoen niet spectaculair te werk gaan, maar om te gokken. En weer verloor hij; dit keer ten voordele van Michel Pollentier die in zijn carrière nog nooit een klassieker won en daarom in Meerbeke als de grootste verrassing van dit nog jonge wielerseizoen op het podium kwam. Jan Raas had een excuus dat niet zo maar terzijde geschoven kon worden, doch dat voor een renner van zijn niveau en met een koersverloop zoals zich dat voordeed, geen complete vergoeilijking van zijn optreden mocht heten. „Ik had griep en slikte daarvoor deze week veel medicijnen. In de koers gebruikte ik de hele tijd neusspray. Het hielp, maar niet voldoende. Ik zou meer gebaat geweest zijn met efidrine, maar tja.dat staat op de verboden lijst”. Zijn eerstvolgende herkansing krijgt Jan Raas aanstaande woensdag in de klassieker „Gent-Wevelgem”. PETER HEERKENS De uitslag is: 1. Michel Pollentier (Bel) 265 kilometer in 10.36.45, 2. Francesco Moser (Ita) z.t., 3. Jan Raas (Ned) z.t., 4. Roger de Vlaeminck (Bel) op 20 sec., 5. Mare Demeyer (Bel) z.t., 7. 6. Freddy Maertens (Bel) z.t., 7. Gilbert Duclos- Lassale (Fra) z.t., 8. Godi Schmutz (Zwi) op 2.15, 9. Guy Sybille (Fra) op 2.40, 10. Fons de Wolf (Bel) op 2.45, 11. Planckaert (Bel) z.t., 12. Ver schuren (Bel) z.t., 13. Tinazzi (Ita) z.t., 14. Hoste (Bel) z.t., 15. Kelly (Ier) z.t., 16. Jos Lammertink (Ned) z.t., 19. Hans Langerijs (Ned) z.t., 20. Henk Lubberding (Ned) z.t., 21. Joop Zoetemelk (Ned) op 6.15, 26. Fons van Katwijk op 7.20. De Spaanse oud-wielrenner Vicente Lopez-Carril is zaterdag op 37-jarige leef tijd in Gijon overleden. Tijdens een voet- balpartijtje op het strand met vrienden kreeg Lopez Carril een hartaanval. Een ambulance bracht hem met de grootste spoed naar een ziekenhuis, waar de artsen de dood constateerden. Lopez Carril werd in 1974 Spaans kampioen en eindigde in hetzelfde jaar op de derde plaats in de Ronde van Frankrijk. Tracy Austin heeft voor de tweede keer in twee weken Martina Navratilova in de finale van een tennistoernooi verslagen. In Carlsbad won Austin met 7-5, 6-2. De finale van het herentoernooi in Milaan is gewonen door John McEnroe, die de In diër Vijay Amritraj met 6-1, 6-4 versloeg. Björn Borg won het toernooi van Nice door in de eindstrijd met 6-2, 6-0, 6-1 te winnen van Manuel Orantes. Bij de dames werd Elly Vessies in de finale versalgen door de Franchise Gail Lovera: 6-3, 4-6, 2- 6. De 134ste editie van de Grand National is zaterdag op de renbaan van Aintree bij Liverpool gewonnen door Charlie Fen wick met Ben Nevis. Ben Cras wordt volgend jaar de niewue voorzitter van het Nederlands Handbal Verbond. Hij wordt op de opvolger van Hans Stitzinger. Maurice Rice zal vanavond in het sport paleis Ahoy in Rotterdam niet als tegen- stander fungeren van Europees kampioen Rudie Koopmans. De Amerikaanse half- zwaargewicht deelde de organisatoren mee, dat hij vanwege paspoortmoeilijkhe- den de Verenigde Staten niet mag verla ten. De organisatie heeft nu de Canadees Tony Dowling bereid gevonden als tegen stander van Koopmans op te treden. De Amerikaan Mat Hew Saad Muham mad heeft zaterdag in Atlantic City zijn wereldtitel boksen in het halfzwaarge- wicht (volgens de versie van de WBC) behouden. Hij sloeg de Engelse uitdager John Conteh na twee minuten en 27 secon den in de vierde ronde knock out. Joegoslavië heeft de eerste wedstrijd tegen Roemenië in de finale van het toer nooi om de Balkan-Cup met 2-0 ge wonnen. WASSENAAR. Het hoofdnummer op Duin- digt, De Rensport Prijs, is gewonnen door Mar tin Vergaay met Nanouk. Vergaay wist Nanouk net voor Sneegem Telstar over de finish te rijden en ook Ossian, die lang aan kop had gelegen, maar opeens inhield kon het duo niet meer bedreigen. Uitslagen van zaterdag: TIJGERPRIJS (EERSTE AFDELING), 2040 m: 1. Tjerry Belle (M. Bouwhuis )2.57.3, 1.26.9, 2. Treize Star., 3. Ster Wittestein. Toto winn 2.80, pl 1.40, 1.40, 3.30, kopp 10.70, trio 77.80. Niet ge start: True Mendel. JAKHALSPRIJS, 2100 m: 1. Sablier du Bois (R. Pools) 3.01.6, 1.25.7, 2. Romalie Fortuna, 3. Tati D. Toto winn 1.50, pl. 1.40, 4.30, 2.00, kopp 19.40, LEEUWPRIJS 2040 M: 1. Tango Boszorg (R. Pools) 2.53.9, 1.25.2, 2. Shira Hanover, 3. Rosa bel. Toto winn 1.10, pl. 1.10, 2.50, 1.30, kopp 9.50, trio 55.70. Niet gestart: Power Regina, Rene- Ann. POEMAPRIJS, 1600 m: 1. Star Laguna (P. Zandt) 2.10.4, 1.21.5, 2. Sirikit van A, 3. Romaja E. Toto winn 2.10, pl 1.40, 1.20, kopp 2.00. Niet gestart: Royan Brach. PANTERPRIJS, 2040 m: 1. Super Star Laren (L. Schoonhoven) 2.49.6, 1.23.1, 2. Rosy Rapid, 3. Ria S. Toto winn 5.20, pl 2.10, 1.50, 4.20, kopp 4.10, trio 153.40. CHEETAHPRIJS, 2040 m: 1. Roidur (M. Ver- gay) 2.50.1, 1.23.1, 2. Rix K, 3. Dead heat: Petra Kid (5) en Rebecca Laren (2). Toto winn 1.70 (stal), p 1.20, 1.50, 1.30 (2), 1.40 (5), kopp 5.80. LUIPAARDPRIJS, 2040 m: 1. Prins Benjamin (B. Schwarz) 2.49.0, 1.22.8, 2. Rebecca Signal, 3. Rio del Sol. Toto winn 1.80, pl 1.40, 3.90, 2.60, kopp 5.50, trio 135.40. KANGEROEPRIJS, 2040 m: 1. Royal Perfor mer (W. Swart) 2.55.5, 1.26.0, 2. Souvenier, 3. Sjors Buitenzorg. Toto winn 4.10, pl 1.50, 6.20, kopp 59.40. HYENAPRIJS, 2520 m: 1. Pearl Olivier (J. Wagenaar) 3.34.5, 1.25.1, 2. Parel Holland, 3. Olympic Marseille. Toto winn 5.50, pl 1.90, 1.70, 1.60, kopp 13.50, trio 138.80. Niet gestart: Osmond. TIJGERPRIJS (TWEEDE AFDELING) 2040 m: 1. Tachos Hanover (M. Bouwhuis) 2.56.6, 1.26.5, 2. Speedy Hanover, 3. Sara van Alphen. Toto winn 2.10, pl 1.10, 1.10, 1.10, kopp 3.20. TOTALISATOROMZET ƒ272.125.00. De uitslagen van de zondag gehouden koersen zijn: VOORLINDEN PRIJS 2040 m: 1. Schavuit (M. van Leeuwen) 2.49.6 1.23.1, 2. Tivoli Hazelaar, 3. Sio van de Lente. Winn. 25.10 pl 2.20, 1.20, 1.40, kopp 28.50, trio 254.80. JAQUES PRIJS (EERSTE AFDELING), 1900 m: 1. Flying Jinks (Mw. S.U. Kalisvaart) 2.09.2, 2. Enemy, 3. Fine Scot. Winn 4.40, pl 1.50, 1.50, 3.50, kopp 6.30. Niet gestart: Tescousse (6) en Wood- feets Valery (7). BIJHORST PRIJS 2040 m: 1. Salvo Estancia (J. J. Duivenvoorden) 2.47.5 1.22.1, 2. Riy Berke- lana, 3. Rallant Way. Winn 1.40, pl 1.30, 1.60, 2.00, kopp 5.00, trio 25.30. Niet gestart: Spencer For tuna (5). JACQUES PRIJS )tweede afdeling) 1900 m: 1. China Station (mej. L. van Overeem) 2.10.4, 2. Country House, 3. Partiele. Winn 30.90 pl 5.90, 2180, 1.70, kopp 98.00. RIJKSDORP PRIJS 1600 m: 1. Organza D. (J. de Leeuw jr.) 2.08.9 1.20.6, 2. Nelson van Hovi en Paljas Hanover ((Dead Heat). Winn 9.80, pl (2-4- 8) 2.40, 7.60, 2.10, kopp (2-4) 85.00, (2-8) 17.20, trio (2-4-8) 630.90, (2-8-4) 546.90. MEYENDEL PRIJS 26000 m: 1. Tirano R. (T. Schouwtrop) 3.44.5 1.26.3 (buiten weddenschap pen), 2. Roeland H., i. Rodger Regina. Winn 2.80, pl 1.20, 1.20, kopp 2.10. W. J. JOCHEMS-MEMORIAAL 2000 m: 1. Sir Wouter (R. Robinson) 2.11.4, 2. King, 3. Blakey Ridge. Winn 5.30, pl 2.00, 2.30, 2.00, kopp 125.40, trio 125.40. DE RENSPORT PRIJS 2100 m: 1. Nanouk (M. Vergay) 2.46.4 1.18.5, 2. Snegem Telstar, 3. New Petulance. Winn 3.60, pl 2.00, 1.90, 2.80, kopp 13.50. CHARLIE BROWN PRIJS 2150 m: 1. Spanish Main (K. Davies) 2.23.2, 2. Dont Let Go, 3. The Toy. Winn 4.80, pl 2.10, 3.70, 4.30, kopp 111.40, trio 1719.30. REYGERSBERGEN PRIJS 2120 m: 1. Rab- bain (W. A. J. Velis) 2.55.2 1.22.6, 2. Regular Speed, 3. Sera S. Winn 2.40, pl 1.40, 1.30, 2.10, kopp 2.80. TOTALISATOROMZET 482.286. SUPERTRIO (PARISIENPRIJS IN GRO NINGEN): Juiste volgorde: 13-14-9. Uitslag: 1. Nummer 13 (Riesta, A. de Wrede), 2. Nummer 14 (Pannepieta, H. J. W. Grift), 3. Nummer 9 (Obit- sie H, F. I. Bossche). Niet gestart: nummer 12 (Ohio Lee). Omzet: 281.093. Uitkering: 1.495,10. De officiële uitslag is: 1. Nelson Piquet (Bra) Brabham BT 49 de 80 ronden van 3,4 kilometer in 1 uur, 50 minuten en 18,55 seconden, 2. Riccardo Patrese (Ita) Arrows A-3 1.51.07,76, 3. Emerson Fittipaldi (Bra) Fittipaldi F-7 1.51.37,11, 4. John Watson (N-Ier) McLaren M29- b op een ronde, 5. Jody Scheckter (Zaf) Ferrari 312LT5 op een ronde. De stand voor het wereldkampioenschap is nu na het vierde onderdeel: 1. René Arnous (Fra) en Nelson Piquet) (Bra) 18 punten, 3. Alan Jones (Aus) 13, 4. Didier Pironi (Fra) 8, 5. Ricardo Patrese (Ita) 7. Terwijl Jan Raas besloot om niet aan zijn gevreesde finaleact te beginnen („Ik vond dat ik moest gokken”) en dus de beruchte splijtende demarrage naliet, buitte Michel Pollentier op een briljante wijze zijn kan sen uit. „Eerlijk is eerlijk”, zei Francesco Moser achteraf, „hij speelde het knap. Wat heeft die man mij pijn gedaan”. En Jan Raas: „Pollentier probeerde het op de enige manier die voor hem gold en hij deed dat voortreffelijk”. Na vijf keer te ruggepakt te zijn (viermaal door Moser, een keer door Raas) slaagde Michel Pol lentier bij zijn zesde demarrage op een honderdtal meters voor de eindstreep. Een aarzeling bij Moser en Raas wie het initiatief zou nemen, bleek beslissend. „Ik durfde niet te beginnen”, herhaalde Jan Raas die in zijn getob bovendien de ver keerde zijde van Moser koos (rechts, zodat hij zich in moeilijke positie tegen het dranghek manoeuvreerde) toen er ge sprint moest worden. Zijn gemis aan durf was opvallend geweest. Ook voor ploeglei der Peter Post die uitriep: „Hier snap jk niets van. Hij had toch zeker wel iéts kunnen proberen. Wedstrijdverloop Nederland-West-Duits- land: Uitslag 7-8 (0-2, 3-3, 2-1, 2-2). Score- verloop: 0-1 Blumlein; 0-2 Blumlein; 1-2 Van Zeeland; 1-3 Otto; 1-4 Freund; 2-4 Veer; 2-5; Otto; 3-5 Buunk; 4-5 Veer; 5-5 Landeweerd; 5-6 Obschernikat; Buunk; 6-7 Blumlein; 6-8 Freund; 7-8 Lan deweerd. De eindstand van het toernooi is: 1. West-Duitsland 6-12, 2. Nederland 6-10, 3. Roemenië 6-8, 4. Canada 6-6, 5. Tsjecho Slowakije 6-4, 6. Griekenland 6-2, 7. Zwe den 6-0. De eindstand is: (punten, hoogste serie, gemid deld) 1. Connesson 2. Vultink jsssss&ik-'5'igg

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 15