Sociaal-culturele planning in slop geraakt Geen nieuwe politienieuws naar Verdienstelij k solowerk tijdens koffieconcert Voorlichtingsavond bijenteelt 1 Jeroen Sterel rukt op top van ranglijst reddingsposten burgerlijke stand Dure bloemen voor pasen bij aanhoudende koude i Big-bandconcert miste smeuïge stemming Vijfentwintigjarig bestaan „De Verzamelaar” M BEVERWIJK Nieuwbouw rond de Wijkertoren w Voorzitter VVD treed af ■I HEEMSKERK 7 6 IJMOND MAANDAG 31 MAART 1980 DAMCLUB DCIJ d- 2n ■er F ir (Van een medewerker) IJMUIDEN. De strijd om de ereplaatsen in de hoofdklasse- competitie van DCIJ geeft nog volop spanning. Jeroen Sterel kon zich door een overwinning op voorzitter Jan Apeldoorn achter Ton Sij brands op de tweede plaats nestelen. Cees Pipel kreeg aansluiting met de kopgroep door een overwinning op George Postma. WEINIG PUBLIEK IN DE NIEUWE SLOF „Aan de andere kant van het prikkeldraad” Van puddingvormen tot gouden op jubileum-ruilbeurs munten JAN BAART Tal van begerenswaardige verzamelobjekten stonden op honderdvijftig tafels uitgestald. (Van een medewerker) G. D. KONING c niet r ook BEVERWIJK. Een kleine tweedui zend belangstellenden hebben zaterdag en zondag de jubileum-ruilbeurs in de Nieuwe Slof te Beverwijk bezocht. De beurs werd georganiseerd door de afde ling Kennemerland van de vereniging „De Verzamelaar” ter gelegenheid van haar vijfentwintigjarig bestaan. Het blijft overigens gewenst, dat elke organisatie de inventarisatieformulieren aan de gemeente toezendt. Als men bij de invulling daarvan advies of medewerking verlangt kan men contact opnemen met de heer Koekkoek, telefoon 41514, toestel 127 in het Stadskantoor. In alle zalen werd er druk onderhandeld over te ruilen voorwerpen en, hoewel offi cieel niet toegestaan, werden er ook aan kopen gedaan. Volgens het bestuur van „De Verzamelaar” is er niet aan te ontko men dat er geld over tafel gaat. Als voor beeld noemde men een verzamelaar die postzegels wil ruilen tegen anischtkaar- ten. Meestal lukt dit niet omdat degene die de begeerde prentbriefkaarten te ruil aan biedt geen postzegels spaart. Om dan toch de ansichten te bemachtigen koopt de verzamelaar ze en verkoopt zijn postze- gels. Overigens is geld ook een ruilmiddel, zo onderstreepte voorzitter Holthuis dit voorbeeld. DRIEHUIS. Op initiatief van de leer- lingenraad van het Ichtuscollege te Drie huis en in het kader van de aktie „aan de andere kant van het prikkeldraad” werd zondagmiddag in de muziekzaal van het college een koffieconcert gegeven. De op brengst van het concert komt ten goede aan een aktie waarover binnenkort meer informatie verschaft zal worden. Geen voorrang. Vrijdagavond is een op de Zeeweg in IJmuiden rijdende 19- jarige motorrijder uit IJmuiden aangere den door een 64-jarige automobilist uit Haarlem, die uit de Fazantenstraat kwam en geen voorrang verleende. Een 16-jarige duopassagier van de motorrijder is opge nomen in het Zeewegziekenhuis BEVERWIJK. In de vergadering van de projectgroep „Nieuwbouw rond de Wijkertoren” is de afronding van de inspraak op het programma van eisen ter sprake gekomen. Besloten is het tijdstip waarop het overleg tussen de insprekers op het programma van eisen en het ge meentebestuur zou plaatsvinden te ver schuiven van 31 maart naar maandag 28 april. Cees Pippel had het tegen George Post- ma veel moeilijker om tot winst te komen. Postma weerlegde de omsingeling van Pippel op de juiste manier. In het gevor derde middenspel verraste Pippel echter met een fraai offer, dat zijn uitwerking niet miste. Hoewel beiden daarna naar dam konden lopen, was het pleit spoedig in het voordeel van Pippel beslecht. De stand in de hoofdklasse. 1. T. Sijbrands 8- 16; 2. J. Sterel 8-13; 3. W. Winter 10-13; 4. J. Hooijberg 7-12; 5. R. Boulonois 8-12; 6. C. Pippel 9-12; 7. G. Beerepoot 7-9; 8. C. van Duyvenbode 9-9; 9. W. Jurg 10-8; 10. P. v.d. Berg 8-7; 11. G. Postma 10-6; 12. C. Butter 9-5; 13. C. Bais 7-4; 14. J. Bierman 8-4; 15. J. Apeldoorn 9-4; 16. H. Smit 10-4. In de tweede klasse gaat Henk Buys nog stevig aan de leiding. Het treffen tussen Koos de Vries en Marcel Doornbosch, dat belangrijk was voor de bezetting van de tweede plaats, eindigde in remise. In de eerste klasse zorgde Cees van der Vlis voor een verrassing door een fraaie winst op John Peters. De bijcompetitie lijkt een regelrechte victorie voor Piet van den Berg te worden. Toch lukt het Arnold Beukema om de leider een remise af te dwingen. Nu staan de bijenkasten en -korven van de afdeling in het park Westerhout, achter de begraafplaats „Duinrust”. Het jaarverslag maakt melding van van dalisme, maar de daders konden worden achterhaald en de schade is vergoed. De Duidelijk is nu te zien dat er minder tulpen zijn opgeplant dan vorig jaar. Er is nu een tekort en de prijzen kwamen te liggen tussen 20 en 46 cent per stuk. Ook de narcissen trekken in prijs aan. De kasnarcissen leverden tot 20 cent per stuk op en de narcissen van de koude grond tot 13 cent. Irissen waren op de markt voor 22 tot 27 cent. Voor de freesia betaalde de handel 43 cent. Er was nu een ruimer aanbod. mogelijkheden te tonen. Bovendien vulde het orkest, onder aanvoering van hun pianist George Postma, qua repertoire de Caledonians goed aan. Beide orkesten zijn niet van grote klas se, maar geven, elk op hun eigen wijze, best genoeglijke muziek te horen. Tot een echt smeuïge stemming, waarin big-band muziek zo goed gedijt, is het zaterdag niet gekomen. Als excuus daarvoor moet ech ter genoemd worden het nogal mat reage ren van het slecht opgekomen publiek. In de grote zaal van De Nieuwe Slof waren nog geen negentig bezoekers. Zowel musi ci als publiek bleven daardoor een sfeer volle avond onthouden. voor- agop D’66 het basis leges aden. irises i pro- >rden i een Er is ep te beurt ij de oord- »p de >r de nu is aldus n van anisa- uden, 5 ver- emen- tische t jaar J. van at de >g wat goed, mede irkest, sel in walt- öeren. dat er te be- WIJK AAN ZEE. De Wijk aan Zeeër reddingsbrigade zal het ook dit jaar nog zonder nieuwe reddingsposten moeten doen, want er is voorlopig geen kijk op overheidsgeld. Die teleurstellende mede deling moesten de leden verwerken tij dens de in hotel „De Wijck” gehouden jaarvergadering. De bestaande posten noord en zuid zijn ruim twintig jaar oud en hard aan vervan ging toe. Niettemin zullen deze op 26 en 30 april weer worden opengesteld. Tijdens de vergadering herdacht voor- zitter F. Rentenaar de onlangs overleden heer P. van Gooi, één der oprichters van de reddingsbrigade in 1927. In het afgelopen seizoen deden zich geen verdrinkingsgevallen voor. Het weer was doorgaans uitgesproken slecht. In het Beverwijske zwembad heeft de brigade enige uren de beschikking over het grote bad voor het oefenen van het reddend zwemmen. Uit de jaarverslagen bleek, dat de ver eniging nu bijna 500 leden telt, namelijk 288 aspirantleden, 169 seniorleden en 40 donateurs. Bij de rondvraag kwam het probleem aan de orde, of men ook buiten het badsei zoen een boot beschikbaar moet houden in verband *met surfen en catamaran zeilen. Met de Beverwijkse brandweer zijn nog steeds onderhandelingen gaande over het onderbengen van een brandweerwagen in het gebouw van de WRB aan de Burge meester Rothestraat. Voor de aanwezige leden was het een verrassing dat zich een sponsor heeft aan gediend, die tijdens de vergadering dertig trainingsjacks aanbood. BEVERWIJK. Tijdens de op woens dag 2 april te houden algemene ledenver gadering van de WD, afdeling Bever- wijk-Wijk aan Zee, wordt de heer A. W. Lindeman voorgedragen als nieuwe afde lingsvoorzitter. an de ;ft in Boe- '4 Fruitautomaat. In het weekend is een inbraak gepleegd in een tennishal aan de Aagtendijk in Beverwijk. Onder meer werden een fruitautomaat en een kassa opengebroken. De totale buit bedraagt 450 gulden. De agenda voor deze vergadering ver meldt naast de behandeling van de jaar stukken en de bstuursverkiezing onder meer mededelingen vanuit de fraktie en de Vrouwen in de WD. De vergadering wordt gehoden in ,,’t Gildehuys” aan de Baanstraat. Na een op 5 maart gehouden openbare bijeenkomst heeft de Beverwijkse werk groep zich beraden over de verdere gang van zaken. Die werkgroep deelt nu mee, dat de leden ten aanzien van de voortzet ting van het planningsproces geen eens luidend standpunt hebben kunnen inne men en dat de werkgroep in zijn huidige samenstelling zelfs geen verdere werk zaamheden kan verrichten. De wet houders van culturele zaken en van jeugd zaken zijn van dit feit op de hoogte ge steld. Aan de gemeente is de ruimte gela ten zelf nieuwe initiatieven te ontwik kelen. koude weer lokt nog niet om in de tuin aan het werk te gaan. Toch leverden de violen vrijdag bijna zes gulden per doos op. Bij een toenemende aanvoer van vooijaars- groenten waren de prijzen redelijk te noemen. Er kwam vorige week wat rabarber onder het plastic vandaan en daar betaalde men grif tot 180 cent per bos voor. De kasspinazie is in opmars met vorige week aanvoeren van rond de 20.000 kilo per dag. De slaprijzen trekken ook iets bij. Er is nu een behoorlijk aanbod van radijs. De kwaliteit is nogal uiteenkopend. Andijvie is er nog weinig. De prijzen bewogen zich tussen 190 en 210 cent per kilo. Bij de restanten winterprodukten speelt de prei een bescheiden rol. De prijs loopt ook iets terug. Witlof wordt schaarser en dat levert aantrek kelijke prijzen op voor de kweker. Vrijdag waren de prijzen: andijvie 210, boerekool 60- 84, selderij 10-26, knolselderij 15-20, prei 115- 143, rabarber 166-179, radijs 47-72, spinazie 115-175, sla 36-48, uien 64-68, witlof 122-166. Aanvoer: radijs 25.500 bos, sla 16.000 stuks, prei 2500 kilo, spinazie 22.000 kilo, andijvie 500 kilo, uien 4500 kilo. ■-Jfk i Jazz n om in de ishee- 1 van ollege s ook 'el en ielijk- aat. te De sturen iziens bij de n een r niet staten rovin- 1 wor- s c.q. n dus >mene le èn s pro le ac- Voor sseer- (tele- BEVERWIJK. De afdeling Bever wijk van de Vereniging tot Bevordering der Bijenteelt mag zich in een groeiende belangstelling verheugen, vooral van jog- ne bijenhouders. Deze afdeling bestaat nu bijna tachtig jaren, want in het begin van deze eeuw was er al een vereniging, die in Bever wijk en Santpoort een bijenpark had. In de strijd om de punten slaagde Apel doorn er nauwelijks in enige weerstand van betekenis te bieden tegen de gecon centreerd spelende Jeroen Sterel. Al in de opening stelde Sterel zijn tegenstander voor grote problemen. Toen deze in een moeilijk te berekenen stand een uitval plaatste, kon Sterel vervolgens geforceerd een schijfwinst afdwingen. Kort hierop staakte zijn tegenstander de hopeloze strijd. BEVERWIJK. Bij een ruimere aanvoer van snijbloemen liepen de prijzen op de Be verwijkse veiling op. Het aanhoudende koude weer doet de vraag toenemen. De handel „ruikt” de paasdagen, hoewel daar vorige week nog niet speciaal voor werd ingekocht. Het matig bezochte concert werd ge opend door een sextet o.l.v. Dolf Schelvis, leraar muziek aan het Ichtuscollege. De samenstelling van dit ensemble: klarinet, hobo, dwarsfluit, hoorn en twee accorde ons leverde een aangenaam verrassende klankleur op. Dat het sextet reeds vrij behoorlijk ingespeeld is bleek in een dan sant werkje van Ferenc Farkas, elegant en sprankelend vertolkt met vlot passa- gespel. De weemoedigse sfeer in „Nostal gie Mood” van A. Filippi werd goed ge troffen, meer nuancering had het karak ter van de compositie evenwel nog beter uit doen komen. Het nogal bizar aandoen de „Burla Ritmica” van H. de Groot gaf beurtelings verdienstelijke solotrekjes van de instrumentalisten te beluisteren, de spanning werd goed opgevoerd, met een imponerend slot. Van Ludwig van Beethoven stond op het programma Ada- BEVERWIJK. Twee nogal verschillende big-bands concerteerden zaterdagavond in De Nieuwe Slof. Duidelijk geènt op de muziek van de traditionele swing-periode, waarin alle grote Amerikaanse jazz-orkesten furore maakten, is de stijl van de Caledonians. Het repertoire van de Hoornse Big Band is meer thuis in een gevarieerd moderner richting. De oorzaak van deze verschuiving is, dat op verzoek van de insprekers op 20 maart een extra informatie-avond werd georganiseerd, waarna nog een drietal inspraakbijeenkomsten is gepland. Daar door konden de inspraakresultaten niet tijdig worden verwerkt. Deze resultaten zullen nu begin april in een nota worden opgenomen, die aan de insprekers en overige betrokkenen wordt toegezonden. Op maandag 28 april wordt in het ont moetingscentrum „De Nieuwe Slof’ een bijeenkomst gehouden tijdens welke de insprekers op basis van deze nota vragen kunnen stellen aan de raadscommissie voor volkshuisvesting en stadsuitbrei ding. Deze vragen zullen met de antwoorden in een aparte bijlage bij de nota worden gevoegd. Deze stukken zullen dan op 8 mei aan de gemeenteraad worden aange boden ter vaststelling. Omtrent het aanvangstijdstip van de bijeenkomst op maandag 28 april en over de wijze waarop de nota van de inspraak resultaten kan worden verkregen volgen nog nadere mededelingen. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De sociaal-culturele planning in het raam van de nieuwe ka derwet verloopt in Beverwijk niet geheel naar wens en daarin staat deze gemeente niet alleen, want in de meeste gemeente is het tobben. gio en Allegro for the musical clock. Het lieflijke Adagio werd elegant vertolkt met goed sluitend ensemblespel, het fijnzinnig gearrangeerde Allegro gaf de musici alle gelegenheid hun indviduele kwaliteiten te etaleren, opvallend bij de accordeonisten was het kleurrijk gebruik van de registers en de voorbeeldige balwisseling. Het re pertoire van Wim Hoogewerf (gitaar) en Pauline Lothichius (fluit) bestond uit mo dern tot zeer modern werk. Zij speelden een drietal werken, in een Ballade van Hugo Pfister lieten zij reeds dadelijk hun gave techniek bewonderen, met een fraaie, warme toonvorming van de fluitis te. Dit ritmisch nogal grillig verlopend werk liet vloeiend passagespel van beiden beluisteren. Hoe goed dit duo op elkaar ingespeeld is bleek overduidelijk in „Five moments of a day” van Walter Hekster. De sterk wisselende stemmingen werden door het afwisselend bespelen van de alt fluit en de gewone fluit uitstekend geka rakteriseerd, met zeer fraaie crescendi en decrescendi. Wim Hoogewerf speelde nog twee soli, beide zeer moeilijk in het gehoor liggend. Vooral „Chain” van Hekster dwong bewondering af door de puntgave techniek, mooie nuancering en de grillige effecten. Het programma werd geopend door de Caledonians. Op een beheerste, maar wei nig avontuurlijke wijze klonken hun inter pretaties, die alle verbonden waren met beroemde componisten en orkestleiders. Als één der bekendste mag wel genoemd worden Neil Hefti, wereldberoemd arran geur van de Count Basie Band. De Caledonians speelden onder leiding van hun nieuwe dirigent, de Beverwijker Dick Kuys. Het was zijn tweede concert met dit orkest. Dick Kuys ziet genoeg mogelijkheden in de musici, om aan uit breiding van het repertoire te denken. Hij heeft aangekondigd met de Caledonians in de toekomst ook moderne stukken te willen spelen. Daarvoor denkt hij wel de ritmesectie te moeten uitbreiden, wat bo vendien de totaal-sound van het orkest ten goede kan komen. Het tweede deel van de avond was voor de Hoornse Big Band. Veel flair en varia tie waren hier de opvallendste kenmer ken. Het programma van de Hoornse Big Band omvatte onder meer Zuidameri- kaanse stukken, blues, Burt Bacharach, Basie-repertoire, Gerry Raferty. Het ging ondanks alle flair ook wel eens duidelijk mis. Met Glen Millers Moonlight Serenade bijvoorbeeld, grepen ze duidelijk te hoog. ■De Hoornse Big Band slaagde er echter wel in een heel arsenaal aan muzikale Hoewel postzegels, munten en prent briefkaarten de beurs overheersten wer den er ook verscheidene andere ruilobjec ten op de honderdvijftig tafels aangebo den. Zo konden hier ook de verzamelaars van bijvoorbeeld zoutvaatjes, rijwielbe- lastingplaatjes en puddingvormen terecht om hun verzameling uit te breiden, want ook deze artikelen waren vertegenwoor digd. tegen de politie-auto. De man bleek niet in het bezit van een rijbewijs en werd ter ontnuchtering meegenomen naar het poli tiebureau. Anjers gingen bij een oplopende markt vlot weg tot 62 cent per stuk. Voor de buitenlandse trosanjers werd tot 67 cent betaald. De statice noteerde van 40 tot 71 cent per tak en dat was ook ongeveer de prijs van de alstroemeria’s. De potplanten werden vlot verkocht, maar de prijzen van perkplanten bleven matig. Het leden hebben bijna tweehonderd bijenvol ken in het park staan. Tot nu toe heeft men hier weinig last van ziekten, maar omdat voorkomen nog altijd beter is dan genezen, wordt op 25 april een voorlich tingsavond belegd inzake de ziektebestrij ding. Tijdens de jaarvergadering bracht on der meer de reiscommissie verslag uit. Deze commissie zorgt er voor, dat de bijenvolken jaarlijks in bloeiende boom gaarden, koolzaadvelden of heidevelden worden geplaatst. De heer G. van Wees trok zich terug uit het bestuur, dat nu bestaat uit de heren J. Dubbelaar, voorzitter, A. P. Eyman, secre taris en L. de Vries, penningmeester. DIEFSTAL Zaterdag zijn bij een warenhuis aan de Beverhof in Beverwijk twee autoradio’s en een fotocamera gesto len. De waarde wordt geschat op 1600 gulden. MESSTEEK Vrijdagavond is een 28- jarige man als gevolg van een messteek in de rug, die hij opliep tijdens een caféruzie aan de Kanaalstraat in IJmuiden, opgeno men in het Zeewegziekenhuis. De mes steek is toegebracht door een 45-jarige Australiër. Beide mannen waren opvaren den van een bevoorradingsschip. INBRAAK Bij een inbraak in de nacht van vrijdag op zaterdag zijn uit een werkplaats aan de Herenduinweg in IJ muiden een garagekrik en een gelijkrich- ter gestolen. De waarde bedraagt 1750 gulden. DRONKEN Vrijdagavond is een 18- jarige Beverwijker aangehouden nadat hij aan de Kuikensweg in zijn woonplaats een geparkeerd staande auto en een lan taarnpaal had aangereden. Bij een poging na zijn aanhouding te ontsnappen reed hij «k- GEBOREN: Doreen, d.v. W. Visser en C. C. M. Jan sen; Petrus J.A., z.v. P. J. A. Quax en J. E. C. van der Kolk; David C., z.v. C. J. M. Mulders en C. M. Boerebach; Liselore, d.v. J. Gomes en C. G. Deijs; Arno, z.v. L. A. Bloedjes en W. J. Niesten; Mark S, z.v. W. G. Moreels en M. Cuperus; Wouter, z.v. P. J. M. Paree en K. M. Bouwmeester; Patri cia, E. M„ d.v. F. L. Schelvis en A. van den Brink; Roberto, z.v. F. Tajes Rey en D. Bermudez Mouzo; Steve C, z.v. H. E. W. Daniels en C. C. Pello. ONDERTROUWD: P. C. de Wolf en A. Weirich; J. W. Schol ten en S. Heida. GETROUWD: F. T. Böhm en W. J. M. Sandig; E. Kerdijk en M. H. E. Stam; J. B. G. Koop en L. M. Hutzezon. OVERLEDEN: D. J. Curbach, 68 jaar, geh. gew. met J. Kamstra; C. H. P. M. Nieuwkamp, 25 laar GEBOREN: Angela Mireille Pondaag, Frido Hubert Hageman, Chantal Eleonara van Honk, Anna Catharina Maria Boon. ONDERTROUWD: Gerardus N. Groot en Carla J. van der I Goot; Oscar C. Alvarez en Maria D. Perez Fuentes, Eduard van Blanken en Taetske A. Dijkstra. GETROUWD: Edward H. Mohringer en Maria A. Vink; Johannes W. Korhorn en Margaretha M. G. Koper; Hidde Beuker en Carla H. Schreuder; Klaas H. Biesma en Geertje Palm; Shoerd Slatman en Johanna W. Knuijt. OVERLEDEN: Christiaan Frederik Corbran, 70 jaar; Bastiaan Foppe Witzel, 53 jaar. <v

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 7