Fantasia bij Frank Govers Ferrari terug in de strijd J en violet ■b rrKxlejournoal I Max Heymans in rose I f mi «■■Hl MI VEILIGHEID AAN BOD IN DE RAI n Peugeot 305 nu ook als Break H Nieuws in ’t kort Vele automobilisten rijden nog zwart” J AL VERWACHT JE, na al die jaren dat ons aller Max Hey mans in de haute couture mee draait, geen uitgesproken schokkend nieuws meer, toch blijven zijn collecties steeds ver rassend. Die verwondering gaat dan vooral uit naar het gebruik van de prachtigste stoffen in de meest geraffineerde kleurcom binaties. Edoch, de trouwe leze ressen van dit journaal weten niettemin dat in de collecties van Max het overbekende „Le blanc, toujours le blanc” nim mer ontbreekt. door Bé ter Maat naar doet in het najaar een geu rige gooi naar de ijdelheid van de vrouwen en Frank Govers brengt in de tweede helft van dit jaar een parfum in roulatie tege lijk met brillen, badtassen en andere accessoires. HET JAAR 1980 zal de ge schiedenis ingaan als het jaar van de couturegeurtjes. Heus, lieve mensen, het is bijna zo ver dat er aan drie van onze vader landse couturiers - uiteraard in de goede zin van het woord - een luchtje zit. Max Heymans heeft begin mei zijn eigen eau de par fum al op de markt, Frans Mole- I» L-. SWOV en de ANWB. hts km/uur. Met een weggeklapte achter bank ontstaat er een bagageruimte van 1510 kubieke decimeter. Het nuttig laad vermogen bedraagt 350 kg. Op de foto de nieuwe Peugeot 305 Break. Met de Mondial 8 wil Ferrari waar men overigens nog altijd gebruik maakt van de technische know-how van Fiat, aangegeven dat de waarlijk Italiaanse autobouw nog lang niet overleden is. De Peugeot 305 Break, die in vier uitvoeringen op de markt komt, vertoon de tijdens de proefritten die de fabriek maakte, geen verschil in vering met de „klassiek” vering van de sedans. Uit DE BEVOORRECHTEN DIE een uit nodiging mogen ontvangen om bij de inhuldiging van onze nieuwe koningin aanwezig te zijn, zullen beslist zonder eni ge moeite een representatief en flatteus ensemble voor deze bijzondere gebeur tenis bij Max Heymans kunnen vinden. Voor het overige zou het mij, voor welke gelegenheid dan ook, nimmer enige in spanning kosten, Ik verbloem het echt niet, maar ik word altijd lyrisch bij het aanschouwen van Heymans’ zeer ver fijnde creaties. VERWONDERLIJK WAS het daarom geenszins, dat het eerste eau de parfum van deze onvergelijkelijke couturier „Le blanc” werd gedoopt. De eerste mei zal het „witte” luchtje van Max hier en daar al te koop zijn. Ter ere van deze boreling kregen alle modellen van zijn vooijaars- en zomercollectie de namen van befaam de parfums van gerenommeerde huizen mee, zoals „Chanel 19”, ,,1’Air du temps”, „Je reviens”, „Mitsouko” en „Miss Dior”. tst Ook als de produktie eenmaal is aangelopen, zullen ér per jaar toch niet meer dan duizend exemplaren van deze elegante wagen worden gebouwd. En dan spreken we over de nieuwe Ferrari Mondial 8, die in Genève onlangs zijn wereldpremière beleefde. Ferrari is met deze Mondial terug in de strijd; al heeft nu ook dit Italiaanse merk, wiens naam synoniem is aan snelheid, zich aan de tijd moeten aanpassen. Nog steeds de styling van Pininfarina,.maar nu in combinatie met de strenge veiligheids- en uitlaatgasnormen, zoals die in Amerika gelden. En zelfs in dit 230 km/uur snelle model, heeft de techniek gezorgd voor een terugdringen van het brandstofverbruik. 5 Onder: Een strapless jurkje van soepele tricot met een bij passende zevenachtigste jas, vervaardigd van een verfijnd fantasie breisel in de tint shocking pink. (Couturecol- lectie Max Heymans). FRANK GOVERS annonceerde die nevenactiviteiten bij de presentatie van zijn couturecollectie voor het voorjaar en de zomer. Een coutureshow als im mer op spectaculaire wijze gebracht, waarbij een luidschallende muzikale omlijsting evenmin ontbrak. Nu mag die overdrijving ook best, vooral als je ziet hoe Frank de vrouwen overdag in wijde, onder de knie gestrikte, pofbroek van geruite zijde wil laten ronddartelen. Op die broek moet dan bovendien een zwart jasje, met extra accent op de verbrede schouders door passement met kwast jes, worden gedragen. Heuplange leren De 305 Break kan zowel met een benzi nemotor, als met een diesel worden gele verd. De benzinemotoren variëren van een 1290 cc motor tot een 1472 cc motor. Daarin zit 81 miljoen gulden In de dieseluitvoering is een krachtbron aan boetes begrepen. Om tot de nodige van 1548 cc gemonteerd. De top van de controles te kunnen komen, werden er in benzine-uitvoering bedraagt ruim 150 1979 4,4 miljoen foto’s gemaakt in het verkeer. Ook inlichtingen van politie en douane hielpen mee zwartrijders te be trappen. Groen, lila en abrikoos zijn de tinten van deze crêpe de chine japon met overrok, eveneens uit de nieuwe couture-collectie van Frank Govers. IN DEZE VOORJAARS- en zomercol lectie van Max Heymans blijven ook de rokken tot net over de knie. De grote voorliefde van de couturier voor chique hoeden werd ook nu weer in al haar afwisseling recht gedaan. Overigens weet Max mef shawls in combinatie met hoeden nog altijd subliem te manipule ren. Voorts toonde hij ongelooflijk mooie chemisiers van zuiver zijden jer sey in een combinatie van banen in vio- Dat moet ook wel, omdat deze nieuwe Ferrari in eerste instantie bestemd is voor de Amerikaanse markt, waar nog steeds de meeste kopers wonen die de prijs willen en kunnen betalen. De Mondial 8, die herinneringen op roept aan de Berlinetta’s uit het verle den, heeft in feite een tweeslachtig ka rakter; het is en blijft een sportwagen, maar door een langere wielbasis dan de voorgaande Ferrarimodellen, biedt hij meer plaats aan de inzittenden. Boven dien kon er een bagageruimte af. De aanduiding 2+2 achter de typenaam, geeft het streven aan meer dan een twee persoons sportwagen te willen bieden. Daarbij komt, dat de wagen zeer lu xueus is uitgerust. Motortechnisch is het een en al verfij ning: een V-8, drie-liter motor, dwars ingebouwd, die nog afstamt van de alou de GT-modellen. Voorts een verbeterde K-Jetronic-injectie. Dit alles uitgebreid met vier bovenliggende nokkenassen, en een eveneens ontsteking. Dit alles ruim voldoende om een vermogen af te geven van 158 kW (215pk) bij 6600 t.p.m. Voor de technici zij dan nog vermeld, dat het koppel lager is, dan in voorgaande modellen, wat nu eenmaal de prijs is voor de Amerikaanse emissie-voorschriften en een zuiniger verbruik. Peugeot heeft de 305-serie nu ook uit gebreid met een Break-versie! Mecha nisch is de 305 Break gelijk aan het sedanmodel, dat twee jaar geleden werd geïntroduceerd. Nieuw is echter de con structie van de achterwielophanging. Deze constructie is bij deze Break zo uitgevoerd, dat de kokers met de voor poten zijn vervallen. Normaal worden deze kokers altijd door de laadvloer gevoerd. Uiteraard werden er - overigens geheel volgens de traditie - meerdere modellen uitbundig versierd. Kijk maar eens naar zo’n zwarte kanten japon met een lijfje dat met pailletten en kraaltjes werd bezaaid. VOOR HET GROTE avondtoilet liet couturier Frank Govers zich inspireren door de hofbals van de Italiaanse en Spaanse adel in de 17e en 18e eeuw, zoals die door de beroemde schilders Velaz quez en De Goya zijn vereeuwigd. Het kleurenpalet van de collectie vertoont naast de modetinten zwart en wit even eens rood, geel, kobaltblauw en cyclaam en voor de avond laten wij «Frank zelf aan het woord. Hij omschrijft die als tropische felle kleuren: bougainville, mi mosa, geraniumrood, scandlelightwit (hebt u daar ooit van gehoord-?) en zon- sondergangkleuren van oceaan tot nachtblauw en zwart. Mocht u toevallig ook op hef idee zijn gekomen om zo’n kleurtje in uw garderobe te willen heb ben, nou, dan weet u nu waar u daarvoor terecht kunt. Het ministerie van Financiën heeft ge gevens bekend gemaakt, waaruit blijkt dat er nog heel wat automobilisten rond rijden zonder de vereiste motorrijtui genbelasting te betalen. Verleden jaar werden er door Financiën ruim 400.000 zogenoemde naheffingsaanslagen ver zonden. In totaal werd een bedrag van 162 miljoen gulden aan naheffing inge vorderd. MN EEN HAUTE COUTURE-COLLEC TIE zonder namiddag- en avondjapon nen is ondenkbaar. Bij Max werden in deze modellen onder andere kant en mousseline de soie verwerkt. De rokken zijn soms in enkele lagen in punten ge sneden en van een asymetrisch boven stuk (één schouder bloot) voorzien. Me ters organza verslond een lange japon in combinatie met een kort jasje bezaaid met pailletten en kraaltjes. Een lange mantel in shocking pink met ingeverfde vos bedekte een beeldschone gestreepte japon waarvan diezelfde streep in het interieur van de mantel was terug te vinden. weg en wiel NAARMATE DE DAG vordert dragen de door Frank Govers geklede vrouwen veel strapless en asymmetrische lijfjes op rokken die werkelijk bol staan van de tule pettycoats. Meterswijde plissérok- ken liet de couturier vergezeld gaan van zilver- en goudleren jasjes met respectie velijk göud- en zilverleren applicaties. Midden: Wollen double fa ce in wit met rose verwerkt in deze tailleur met kort jasje en gerimpelde rok met bijpassen de cape, eveneens uit de cou turecollectie van Max Heymans. ROSE EN LILA ZIJN DE voornaam ste kleuren voor het nieuwe Heymans’- seizoen, wat niet wegneemt dat er even eens fraaie créaties in marine, wit en rood te bewonderen waren. Tailleurs met korte jasjes, waarvan de taille vaag door een ceintuur wordt aangegeven, werden zowel van plooi- en klokrokken als van gladde rokken voorzien. Capes, zevenachtste en lange jassen vervol maakten deze pakken. Ja, en dan is de meester weer op z’n best als hij daarbij op geraffineerde wijze speelt met blou ses van dezelfde stoffen als de inte rieurs. gepailletteerd short met een tule broderie japon, dat couturier Frank Govers voor een feestelijke zomer avond creëerde. jasjes kregen eveneens extravagante schouders door kwastjes, franje en aller lei andere frutsels. Waar Govers met matrozenkragen ging stoeien, werden de schouders weer normaal van proportie. Aardig voorbeeld hiervan was een zwart jasje met matrozenkraag, gedragen op een zwart met wit zijden rok met lila topje. let en zalmrose. Aandacht vroeg even eens een marineblauw gepailletteerde tailleur voorzien van een witte kraag en manchetten en gecompleteerd met een ingeverfde vos, waarbij een gepaillet teerde pothoed het geheel bekroonde. WÉ Een zeer frivool ensemble, bestaande uit een Zwart en wit in een luchtige avondjapon uit de voorjaars- en zomercollectie van Frank Govers. Rechts: Zuiver zijden deux-pièces met bijpassende shawl en kapje in cerise met donkerblauw dessin uit de haute couturecollectie van Max Heymans voor het voor jaar en de zomer. de couturecollectie van Frank Govers voor het voorjaar en de zomer is deze wijde zijden driekwart broek, gestrikt onder de knie, waarbij een wollen jasje met biesgarnering, waarvan de schouders pit tig zijn geaccentueerd. Links: Deux-pièces van mousseline de soie met glan zende strepen; de schouders zijn iets verbreed en de volu mineuze mouwen gerimpeld ingezet. (Couturecollectie Max Heymans). om bij een eventuele botsing te overle ven. Wetenschappers van verschillende onderzoekinstituten, universiteiten enz, zullen op het congres het woord voeren over onder meer dit thema, waarbij de vraag voorop staat welke maatregelen nodig zijn om kwetsbare groepen in het De KNAC heeft ook dit jaar weer een verkeer beter te beschermen. Het con- handboek uitgegeven, waarin de auto- gres wordt gehouden op initatief van de mobilist allerlei zaken kan terugvinden, die voor hem van belang zijn. Naast toeristische tips, reistabellen, vertrektij den van boten en gegevens over munt eenheden en verkeersregels, geeft dit handboek ook informatie over bijvoor beeld verzekeringen en reisdocumenten. Het boek telt bijna-900 pagina’s. De gebruikelijke lijst met restaurants en hotels is nu apart bijgevoegd. In april wordt in het Rai-congrescen- trum in Amsterdam uitgebreid aandacht elektronisch gerégelde geschonken aan de verkeersveiligheid. Van 21 t/m 25 april wordt om te beginnen in de Rai de vakbeurs Intertraffic ’80 gehouden: een tentoonstelling waarop onder meer allerlei elektronische appa ratuur is te zien die men tegenwoordig in het verkeer benut. Tijdens deze vak beurs is er tevens een congres, dat tot Het optimaal afstellen van verkeers- onderwerp heeft: „De ongelijkheid en lichten en het instellen van een groene ongelijkwaardigheid in het verkeer”, golf helpt mee om het brandstofver- Voetgangers, jongeren en bejaarden bruik van auto’s te reduceren. Dit vormen groepen, dié relatief zeer kwets- schrijft de ANWB onder meer in een baar zijn in het verkeer. Dat heeft gevol- brief aan de gemeenten. Uit een onder- gen voor de veiligheid van deze groepen, zoek bleek, dat in 71 gemeenten met Zij zijn ongelijk aan andere verkeers- meer dan 20.000 inwoners geen verwij- groepen en hebben ook ongelijke kansen zingen voorkomen, waar men parkeer plaatsen kan vinden. Toch zouden zulke verwijzingen ertoe bijdragen het brand- stofverslindende rondrijden op zoek naar een parkeerplaats te verminderen. 70J

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 13