Jan Been nieuwe voorzitter Kennemerland Kieftenburg moet Biljarters verwerpen titel verdedigen contributievoorstel f." Veerdienst weigert supporters van Ajax DE ENIGE TANDPASTA DIE HET SPEEKSEL HELPT. ïï- streeksport in het kort Koelikov snel op 500 meter Louk Sanders uitgeschakeld RSI EEN CAMPER HUREN? 1 HMHRHI Bil ■K- I I Hockeyploeg HBS naar Jersey Overwinning voor schutters van Heemskerk Gratis boekenkrant met verrassende aanbiedingen. Bouwens Autoverhuur Ikt it 27 SPORT 1980 WOENSDAG 2 APRIL Mg w I iedereen leest de krant altijd Natuurlijk bij: Kampervest 23, Haarlem, tel. 312638 wki cket j Hebt u nog uw eigen tanden en kiezen? Dan is deze advertentie uiterst belangrijk voor u. De afgebeelde tandpasta - Zendium bevat namelijk behalve fluoride ook enzymen. De enzymen in Zendium verhogen de bacterieremmende werking van het speeksel. (Van onze biljartmedewerker) HAARLEM-IJMOND. Uit de agenda van de algemene ledenver gadering van het biljartdistrict Kennemerland sprongen dit jaar twee punten naar voren: de opvolging van de tussentijds afgetreden voorzitter Jaap van Weeren en een ingelast voorstel van het districts- bestuur tot een nogal forse contributieverhoging. Kabeljauw op z’n Frans De gratis boekenkrant van De Slegte is er weer! Kompleet met verrassend lage prijzen: de beroemde avonturen van het beertje Paddington 2.90 per deel, zelf groente en fruit kweken 1.45,navigeren op groot water 2.95, spannende paperbacks (detectives) viervoor 10 gulden. En ga zo maar I 7 J door... De Slechte is een goeie voor voordelige boeken. En leveren daardoor een bijdrage tot het natuurlijk evenwicht in de mond. Door deze aktivering is uw speeksel beter gewapend in de strijd tegen de bacteriën en dus tegen aantasting van uw gebit. Misschien niet onverstandig om binnenkort ook met Zendium te gaan poetsen. r (Van onze wielermedewerker) is (ADVERTENTIE) Jan Been: nieuwe voorzitter (ADVERTENTIE) A r Markus. (ADVERTENTIES) SSilöWW werkingSS Het Zaanse DTS hield in de Wormer een wieleijeugdtoernooi en daarin kwa men de rennertjes van De Kampioen tot de navolgende klasseringen: tweede Mi chel Koster, vierde John Bouman en acht ste Jan Smit. De jeugd van De Bataaf wist nog meer prijzen in de wacht te slepen. De plaatsingen waren: eerste Marco Assen delft, derde Marcel Ouwehand en Joop van Berkel, vierde Jimmy Blom, vijfde Daniëlle Kreetz en Okko Riensema, zesde Ron de Haan en Gerard van Soolingen, zevende Rinse van Berkel, achtste Klaas Directeur H. Lobbe van de veerdienst, die dagelijks tussen Vlissingen en Sheerness vaart, zei desgevraagd, dat voor deze reis al achthonderd passagiers geboekt hadden. Per overtocht kunnen er maximaal duizend personen mee. „We hebben in het verleden enkele heel nare ervaringen opgedaan met groepen voetbalsupporters die op zee stoelen en reddingsmateriaal overboord gooiden en grote glasschade aanrichtten. Wij vonden het met het oog op de veiligheid van de andere passagiers in deze drukke paasvakantietijd niet juist om nu weer een groep uitgelaten voetbalsupporters zonder begeleiding mee te nemen. We hebben deze maatregel al een paar weken geleden ingevoerd, maar dit is de eerste keer dat ze in de praktijk wordt toegepast. Het parcours in Spaarnwoude is 3.200 meter lang en moet door de amateurs 35 keer worden afgelegd. Een afstand der halve van zo’n 112 kilometer. Bij de verde diging van zijn titel mag Jos Kieftenburg de meeste tegenstand verwachten van een Sjaak Butter, Henk („Ubbeltje”) Kuipers, Jack van Hooff, Cees van Borre en Jan Derksen. Mogelijk dat ook het nieuwe lid Co Giling, de favoriete marathonschaat ser, zich in de strijd op het voorplan kan mengen. dat woensdag 4 juni in Spaarnwoude gereden kan worden. Aanvankelijk wilde men van Kennemerland naar de maan dagavond, maar dat bleek niet mogelijk omdat De Kampioen dan wedstrijden voor trimmers laat verrijden. :mate (Van onze sportredactie) HAARLEM. Een team van de hoc- keyvereniging HBS uit Haarlem zal van donderdag 3 tot en met dinsdag 8 april deelnemen aan een internationaal toer nooi op het Engelse kanaaleiland Jersey. Het is voor de tweede keer dat HBS aan dit evenement deelneemt. Verleden jaar met veel succes, want tegen de sterke tegenstanders werd slechts één keer ver loren. Uit Engeland doen dit keer mee: de nationale B-ploeg, Brewers, Brownies, Ceasarans, Chestnuts en Strangers. Ver der het Belgische Uccle Sport en de Ne derlandse ploegen Huizen en HBS. VLISSINGEN. Een groep van tweehonderd Ajax-supporters zal aanstaan de dinsdag niet zoals de bedoeling was met de Olau-Line via Vlissingen de oversteek maken naar Engeland, maar via een Belgische veerdienst uit Oosten de. De Olau-Line is bang voor misdragingen. De tweehonderd supporters die via een groep van Nederlandse reisbureaus de oversteek naar Engeland wilden maken om de Europacubwedstrijd Ajax-Nottingham Forest bij te wonen, konden de oversteek per Olau-Line vanuit Vlissingen alleen maken als de groep door een aantal toezichthouders begeleid zou worden. Daaraan konden de reisbureaus niet voldoen. Jos Kieftenburg: titelverdediger ;sor t'h Pk verf- ro,-. rekt. Boskemper en Hans Cuvelier, tiende Kees Zendium is ontwikkeld door Akzo Dental Research, postbus 5. Veenendaai In de Spaarnehal wordt zaterdagavond door de Z.V. Turn Turn een zaalvoetbal- toernooi voor Heemsteedse clubs gehou den met als inzet het kampioenschap van Heemstede. Een titel die door RCH moet worden verdedigd. Aan de strijd wordt deelgenomen door HBC, RCH, Centrum 111, HM’77 en Turn Turn. Alle clubs doen met hun eerste en tweede team mee. De resultaten van beide teams van een club worden bij elkaar opgeteld. Met de eerste van de twintig te spelen partijen wordt zaterdagavond 18.00 uur begonnen. Het toernooi wordt verspeeld onder zaalvoet- balreglementen van de KNVB. Op de velden in Schalkwijk houdt DCO zondag 6 april (èerste paasdag) een voet baltoernooi voor veteranen met deelname van Donar, FC Schalkwijk, Spaarnwou de, HFC, DIO, SVIJ, DCO en mogelijk Aalsmeer. Er wordt reeds om negen uur ’s morgens begonnen. De prijzen zullen na afloop worden uitgereikt door voorzitter Ron Metselaar. Het bestuur van de BRC Kennemer land heeft in haar laatste vergadering besloten om ditmaal af te zien van een reis naar Neuwied in Duitsland. Na twee op roepen in het clubblad was er onder de leden weinig respons het uitstapje was blijkbaar te kostbaar om de uitwisse ling op verantwoorde wijze te doen plaats vinden. Men hoopt niettemin van Kenne merland dat in 1981 weer een reis naar Neuwied gepland kan worden en dat ook de wielerclub Neuwied eens naar Bever wijk kan komen. De junioren met John Weenk, Ruud Boomsma, Peter Vanacker, Fred Smit, Jan Willem Brouwer en Rob van Geenen als mogelijke kanshebber moeten 96 km (30 ronden) rijden. Voor de liefhebbers/ veteranen liggen er zeventien ronden (54,4 km) in het verschiet en de nieuwelingen moeten vijftien ronden (48 km) verhap stukken. Voor alle categorieën zijn er een kampioenstrui plus drie medailles be schikbaar. De start is zondagmorgen om half tien. Er geldt voor de renners van Kennemerland op deze dag een startver bod om elders aan open koersen deel te nemen. 1 >tti 44 oeltoiK water- :met o speet De afval metiscf 226* F Voor de eerste keer in het bijna 75- jarige bestaan wordt er in het paasweek end door WH op de velden in het Van der Aartsportpark een internationaal jeugd- toernooi gehouden met deelname van KFC Strombeek (België), SV Biebrich (Duitsland), Putney United FC, Cenwood Juniors FC en Eagles FC (allen Engeland) plus Wijk aan Zee, HFC en het organise rende V.V. Hercules (WH). De wedstrij den worden op zaterdag en maandag ge speeld. Zondags is er voor de buitenland se gasten en WH’ers een excursie naar Amsterdam, bowling in Haarlem Bow ling, een diner in het clubhuis en een disco-avond. Dit eerste internationale jeugdtoernooi is genoemd naar de legen darische VVH’er Evert Kievit. Hij was meer dan vijftig jaar lid van de vereniging en daarvan zo’n veertig jaar bestuurslid. enerattf hts 19kt Geeft 3 gen, Amp., ering. Vt anktn- is op. vergadering haar waardering uit voor Van Weeren, voor de manier waarop deze in zijn periode de zaken op zijn sympa thieke wijze had geregeld. Ook de kandi daturen van Co Boelhouwer, Dick Vogel en Peter de Wit voor de diverse functies werden bij acclamatie aangenomen. De nieuwe voorzitter reageerde lako- niek op zijn benoeming en ging direct door met het voorstel tot contributiever hoging. Duidelijk stelde hij de te verwach ten financiële problematiek in de komen de jaren aan de orde. Toch liet de vergade ring ten aanzien van de financiën kriti sche geluiden horen en vooral het ingeko men stuk van de BC Haarlem, die bij monde van accountant R. van Houten via een zeer uitgebreid rapport .aanduidde dat er in het beleid lacunes zaten, deed veel stof opwaaien. Er volgde een fel steekspel tussen Van Houten en de penningmeester van het district Co Doves, wat ertoe leidde dat er naast het voorstel twee moties ter tafel kwamen. Het eerste, van de BC Ons Ge noegen, hield in het betreffende agenda punt te verdagen en een nieuwe vergade ring uitschrijven. Het tweede, van BC Haarlem betrof een compromis en een lichte contributieverhoging. Met 19 stem men voor werd de motie van „Haarlem” aangenomen, wat inhield dat het be stuursvoorstel werd ingetrokken en er een nieuwe begroting op tafel komt. De rondvraag leverde geen belangrijke pun ten op, waarna de voorzitter de langste vergadering uit de geschiedenis van het district om half een kon sluiten. Op verzoek van enkele leden zal men van Kennemerland proberen om de tradi tionele tijdrit om de G G-beker (Groot en Grapendaal) op het parcours in Spaarnwoude te laten verrijden en niet meer zo laat in het seizoen. Er is een kans (Van onze sportredactie) HEEMSKERK. De Heemskerkse schietvereniging De Vrijheid heeft een uitwedstrijd tegen SV Heerhugowaard gewonnen met een verschil van zeven punten. De Heemskerkers bereikten 840 punten tegen 833 voor Heerhugowaard. Beste schutter was H. T. Derksen met 94 punten. Verdienstelijk was ook de prestatie van mevrouw Van Leen, die 82 punten op het scorebord bracht. De „slechtste” Heems kerkse schutter, Henneman, was nog al tijd goed voor een totaal van 78 punten. I lift jrkbankd» iimpele hal hoogten trien. Op het parcours in Spaarnwoude wordt maandag 7 april (tweede paasdag) door de toer- en trimclub van De Kampi oen een wielerkoers voor trimmers verre den over dertig kilometer. De start is om half twee en de inschrijving staat open vanaf één uur in het clubhuis van De Kampioen. 3 Met het eerste bleek de vergadering weinig moeite te hebben, maar het tweede punt, zo bleek later op de avond, bracht de nodige beroering. In zijn openingswoord zei vice-voorzitter Jan Been, dat het afge lopen jaar er een was geweest van grote turbulentie. In korte bewoordingen me moreerde hij dat het aftreden van Jaap van Weeren een trieste zaak was, maar dat de beleidsvoering van deze niet op één lijn lag met die van de rest van het bestuur. Tevens stelde hij vast dat met het aftreden van de ere-voorzitter Jan Kauffman in november 1975 een stilstand was ontstaan inzake die beleidsvoering. De ophanden zijnde nieuwe koers die gevaren moet gaan worden, zal er een moeten zijn die volkomen is aangepast aan de huidige tijd. Hiérna overhandigde hij de voorzitters hamer aan ere-voorzitter Kauffman voor het punt van de opvolging van de niet aanwezig zijnde ex-voorzitter Van Wee ren. Kauffman stelde namens het bestuur de vice-voorzitter Jan Been (b.v. Haarlem- Noord) kandidaat. Hij schetste Been als een rustig en beheerst bestuurder, die in de moeilijke periode zijn kwaliteiten had bewezen. Tevens memoreerde hij dat er een duidelijke verbetering merkbaar was. Onder luid applaus werd Jan Been bij acclamatie tot voorzitter benoemd. In zijn toespraak tot de nieuwe voorzitter sprak Kauffman van een goede keus en stelde: „Ik hoop en en ik weet dat jij dit aankunt en het district Kennemerland goed zult dienen”. Na deze woorden overhandigde hij de voorzittershamer. Wel sprak de 800 gr. kabeljauw filets, 1 citroen, uitjes, bieslook, peterselie, spijsolie, boter of margarine. De fijngesnipperde uitjes, de bieslook en de peter selie in een vuurvaste schotel leggen. Daarop de filets. Schijfjes met olie bevochtigde citroen aan toevoegen. Met paneermeel bestrooien, klontjes boter bijdoen en 25 min. stoven in de oven Een delicatesse! Doe meer met vis, omdat ’t zo lekker is. Produktschap voor Vis en Visprodukten, 's-Gravenhage Snel halen dus die krant bij Boekhandel J. de Slegte b.v. Grote Houtstraat 100,2011 SR Haarlem. Tel. 023-31 52 50. Sanders: nederlaag MONTE CARLO. Louk Sanders heeft gisteren in de eerste rond van het WCT-toemooi in Monte Carlo verloren van de Fransman Jean-Frangois Caujolle. De Setstanden waren 6-7 3-6. Daarmee werd aangetoond dat de nationale kampi oen buitenbanen in eerste instantie te recht niet rechtstreeks tot het hoofdtoer nooi was toegelaten. Wegens ziekte van de Franse nummer één, Yannick Noah, kreeg Sanders alsnog een wedstrijd te spelen. Bij die ene wedstrijd is het geble ven. Björn Borg, als eerste geplaatst, ver sloeg met gemak de Australiër Peter McNamara met tweemaal 6-2. In Wijk aan Zee zal op dinsdag 1 juli door de BRC Kennemerland weer een Tour de Heliomare worden verreden als interclubontmoetingen met Alcmaria Vic- trix (Alkmaar), DTS (Zaandam), De Kam pioen en Excelsior (Haarlem) en De Bol lenstreek (Lisse). Voor de patiënten van het herstellingsoord Heliomare is deze Tour altijd een bijzonder gebeuren. De renners moeten weliswaar een rijksdaal- der inleggeld betalen waarvan het totaal als prijzenschema wordt verreden, maar zij kunnen daarnaast ook vele „vette” premies winnen tijdens de koers. De nieu welingen starten om 18.00 uur voor een rit over 30 kilometer, daarna vertrekken om 19.00 uur de liefhebbers/veteranen voor een koers over 40 kilometer en tenslotte beginnen de profs, amateurs en junioren om 20.00 uur aan een koers over circa 60 kilometer. Het parcours waarop in Wijk aan Zee de Tour de Heliomare zal worden verreden, heeft een lengte Van 1.050 meter. BEVERWIJK. De renners van de BRC Kennemerland gaan zondag 6 april (eerste paasdag) op het parcours van na- buurclub HSV de Kampioen in het recreatiegebied Spaarnwoude met elkaar aan de slag in het clubkampioenschap lange afstand. Aan Jos Kieftenburg valt de eer te beurt om zijn vorig jaar verover de titel te mogen verdedigen. (Van onze schaatsmedewerker) ALMA ATA. De Rus Evgeny Koeli kov heeft tijdens schaatswedstrijden op de Medeo-baan in het zuidoosten van de Sovjet-Unie de snelste seizoentijd op de 500 meter gerealiseerd. De wereldrecord houder kwam uit op 37.43 en was daar mee 0.15 seconde sneller dan zijn tot dan toe beste seizoenprestatie, die hij eind maart tijdens de interland Sovjet-Unie Noorwegen reed (37.58) en waarmee hij toen Eric Heiden (37.63) van de top van de seizoenranglijst op de kortste schaatsaf- stand stootte. De zilveren-medaillewinnaar van Lake Placid was ook snel op de 1000 meter. Zijn 1.15.98 was goed voor een tweede plaats achter Vladimir Lobanov die 1.15.22 no teerde. Bij de dames is Valentina Lalenkova sprintkampioene geworden. Met haar se rie van 41.50-1.24.75-42.98-1.25.25-169.480 was zij aanmerkelijk sneller dan haar concurrentes. De in het begin van het seizoen furore makende Tatjana Taraso va werd slechts derde. Natalja Petroesjova, die vorige week het wereldrecord op de 1000 meter verbe terde (1.23.01) heeft ook het wereldrecord puntentotaal omver gereden. Met 41.38(1)- 2.12.U(2)-1.23.01(l)-4.39.08(3) kwam zij uit op 173.434, hetgeen 0.4 punt onder het puntentotaal van haar landgenote Galina Stepanskaja lag, die op 22/23 maart 1976 op 173.811 uitkwam. De afstandzeges op de 1500 en de 3000 meter waren voor Olga Plesjkova (2.11.37) en de Oostduitse An drea Mitscherlich: 4.35.0. TANOFASTA MET 3

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 27