te verhuren aan II II 7 KHA'iAM SHOWROOMS: DE 'GROOTTE' VAN ONZE ORGANISATIE MET ZUN VELE FILIALEN DOOR GEHEEL NEDERLAND UW WAARBORG VOOR GARANTIE 5 Ophalen van huisvuil in BEZOEK DE OJv I I I I Colleges -'X vinden |||jf’ benadering onredelijk 1 De Lichtboei” weigert zaalruimte gemeentebesturen gr L 59 k Paasvakantie in Vrijblijvende zichtzendingen door heel Nederland BUURTGROEP MAAKT WIJKCONTACTBIJEENKOMST ÓNMOGELIJK Schoolvoetbal in Beverwijk „De Schuilhoek” I NEDERLANDS GROOTSTE SPECIAALZAAK IN OOSTERSE TAPIJTEN UNiEKE KOLLEKTIE 023 - 31 90 53 Bel voor 'n gratis abonnement Uw geld wordt steeds minder waard De echte ’Pers’ niet. Waar vindt U omarKhaYam ’s-( iravenlandseweg 35+35a, hoek Albertus 1‘erkstraat, Hihersum. Het is lente, Omar Khayam houdt grote schoonmaak, net als u. Want nü is het de tijd voor fijne nieuwe dingen in huis. Bijvoorbeeld; Hamadan 60 x 40 cm f 10,- 1 7 IJMOND -! I D I i WOENSDAG 2 APRIL 19 8 0 lijk! Gezellig! en... veel voordeliger! te'! .$3 Tel. 035-23 4781 UNANIEM ONVREDE UITWIJKEN TOCH DOORGAAN PROCEDURE HEEMSKERK/BEVERWIJK. Bestuur en staf van het buurt huis „De Lichtboei” aan de Luxemburglaan weigeren zaal ruimte te verhuren aan de ge meentebesturen van Beverwijk en Heemskerk voor een vervolg- wijkcontactbijeenkomst die op donderdagavond 3 april in dit buurthuis zou worden gehouden. Die weigering stoelt op het feit, dat bestuur en staf van „De Licht boei” zich achter de buurtgroep opstellen, die de wijkcontactbij eenkomsten vanuit de bewoners begeleidt. Bij die buurtgroep is onvrede ontstaan over de gang van zaken na de eerste in januari gehouden contactbijeenkomst. J' I Overzichtelijk! Gerieflijk! Gezellig! en... AFGELAST AKTIE „AAN DEZE KANT VAN HET PRIKKELDRAAD” Ichthus College Driehuis begaan met lot kinderen Derde Wereld Klcurrijke nomaden tapijten, zware Bidjars, zijden Gho’rns, ruige berbers, Saroughs, Bachtiaris, Ghasghais en Lilihans, zware Chinesen, Bidkleden, wandtapijten, oude Kurdistans, Beloudj kleedjes van het nu zo moedige Afghaanse nomadenvolk. Kaukasische, Turkse en India tapijten. Te veel om op te noemen. Alle maten. Grootste sortering van Nederland. 7 Den Haag - Beverwijk - Utrecht - Hilversum - Eindhoven - Amsterdam I •at (ADVERTENTIE) >0 TAI RE Opsomming van lopende of in het kader van het bovenstaande aangekondigde ak- tiviteiten: een krantenaktie, sportdagen (22/23 mei met sponsoringsysteem), en als klapper op 3 mei een fancy fair. Daar tussendoor wordt getracht geld bijeen te krijgen via een boete- en wachtwoorden systeem (onder leerlingen en docenten). Het financiële eindresultaat gaat naar de gekozen bestemming, via girorekening 5850 van de Bisschoppelijke Vastenaktie. uni rije ijke oor ?ter aan Van de zijde van de colleges van B. en W. was er wel de bereidheid met de buurt- groep te praten, maar verkeerde men in de onmogelijkheid om op zo korte termijn nog een datum vast te stellen voor een gesprek. Al veel eerder had men met de buurtgroep willen praten, maar was het onmogelijk gebleken beide colleges met de buurtgroep rond de tafel te krijgen op grond van het feit, dat de collegeleden nooit allen dezelfde avond konden vrijma ken. Dat kan wegens al vastgelegde af spraken nooit op korte termijn. boei”, maar omdat de colleges vinden dat het klimaat voor het houden van zo’n bijeenkomst zo slecht is geworden dat deze niet meer zinvol kan zijn. Het beoogde doel goede relaties met de bvolking en in beleid vertaalde resulta ten zou in deze op de spits gedreven situatie toch niet worden bereikt. De colleges willen nu eerst werken naar een zodanige situatie, dat zo’n wijkcon- tactbijeenkomst weer zinvol kan zijn, maar daarover wil men dan eerst een gesprek hebben met de buurtgroep. zal ■ijf ok >lft de op ch ch ig- <er 84. de jen ter ro- 10- nd De )or ?er jel- Er in de lor Volgens wethouder Van Herpen werd toen unaniem, dus ook door het staflid van dit buurthuis en die laatste bepaald niet onder druk, zoals later het verwijt, van het bestuur van „De Lichtboei” zou luiden onderschreven, dat „De Licht boei” duideljk zou moeten onderscheiden de positie als buurtopbouworganisatie en de funktie als zalenverhuurdér. wordt op het bovenstaande ingespeeld. De heer H. J. de Graaf docent godsdiërjst en maatschappijleer, is een van de promo tors van de aktie. Het welslagen ervan wordt niet alleen in het financiële eindre sultaat weerspiegeld, zo verklaart hij. „Het gaat om een langlopende aktie be doeld om de leerling alert te maken voor de situatie van leeftijdgenoten elders in de wereld. Een bewustwordingsproces dus. Achterliggende gedachte is: het ontoerei kende van alleen materiële hulp, vóór slachtoffers van geweld niet meer dan een pleister op de wonde. Alleen met aantas ting van mensonwaardige machtssyste- men wordt het kwaad bij de wortel aange pakt”. Het werkplan, draaiboek voor de leerlingenaktie, maakt gewag van een „werkelijke bevrijding” als het grote doel. Deze drie punten wilde de buurtgroep aan de orde stellen op een donderdag 3 april met de beide colleges te houden bespreking. Van het resultaat van die dis cussie wilde de buurtgroep af laten han gen of men verdere medewerking zal ver lenen aan het houden van wijkcontactbij- eenkomsten. Het wantrouwen van de buurtgroep wordt volgens de eigen ver klaringen nog versterkt doordat de resul taten van eerder gehouden wijkcontact- bijeenkomsten niet of nauwelijks herken baar naar voren komen in het gemeente beleid. De buurtgroep meent daarom, dat het weinig zin heeft op deze gebrekkige basis verder medewerking te verlenen. Bestuur en staf van „De Lichtboei” refe reren in een op 31 maart geschreven brief aan de colleges van B. en W„ waarin zij het verhuren van zaalruimte weigeren, Maandag werd telefonisch (later schrif telijk bevestigd) door „De Lichtboei” mee gedeeld, dat men geen zaal voor de wijk contactbijeenkomst wilde verhuren. In gezamenlijk overleg besloten de gemeen tebesturen toen de wijkcontactbijeen- komst te houden in de aula van de scho lengemeenschap „Hofflant”, die wel me dewerking wilde verlenen. De uitnodigin gen aan de bewoners van Zuidbroek en Oosterwijk werden duizendvoudig ver zonden. Inmiddels werd bekend, dat de brieven van de buurtgroep en van het bestuur van „De Lichtboei’' openbaar zouden worden gemaakt vóór de bijeen komst. Ondertussen had ook de PvdA- fraktie schriftelijk vragen gesteld aan het college. BEVERWIJK. De schoolsportcom- missie Beverwijk organiseert in de paas vakantie een schoolvoetbalcompetitie om het kampioenschap van Beverwijk op de velden van de voetbalvereniging „Be verwijk”. De scholen zijn ingedeeld in zeven pou les van vier teams. Van elke poule gaan de scholen die op woensdag 9 april op de eerste en tweede plaatsen eindigen over naar de volgende ronde. Bovendien zullen nog twee teams, die op de derde plaats eindigden, aan deze veertien teams wor den toegevoegd. Om deze twee plaatsen zal'door deze teams worden geloot. Deze zestien teams komen donderdag 10 april terug om via het afvalsysteem om het kampioenschap van Beverwijk te voetballen. De wedstrijden beginnen bei de dagen om negen uur. Met het verblijf van de vijfenveertig kerk-Marokkanen in „Pe Lichtboei” heeft deze zaak, volgens een nadrukkelijke ver klaring van de zijde van „De Lichtboei”, niets te maken. Een eventueel gebrek aan ruimte speelt helemaal geen rol. Op 23 maart 1980 heeft de buurtgroep Zuidbroek/Oosterwijk een voorstel ge daan aan de colleges van B. en W. van Heemskerk en Beverwijk om in plaats van de te houden wijkcontactbijeenkomst op 3 april in „De Lichtboei” die avond eveneens in „De Lichtboei” een discussie te houden tussen de buurtgroep en de beide colleges, dus zonder aanwezigheid van de bewoners. De bezwaren van de buurtgroep tegen het houden van een wijkcontactbijeen- komst met de bewoners zijn volgens een door de buurtgroep aan de colleges ge richte brief: de gebrekkige communicatie tussen de buurtgroep en de beide colleges en tussen de colleges onderling; het ge brek aan initiatieven en medewerking van beide colleges en ten derde het ontbreken van harde afspraken/voorwaarden wat betreft de verwerking van de resultaten van de eerder gehouden wijkcontactbij- eenkomsten. Volgens mededelingen van burgemees ter A. J. Hubers van Beverwijk en wet houder A. F. M. van Herpen van Heems kerk, gedaan tijdens een dinsdagmiddag gezamenlijk door de colleges belegde persconferentie, werd tijdens die vergade ring van de projectgroep vastgesteld, dat men wel begrip had voor de bezwaren van de buurtgroep, maar dat de wijkcontact- bijeenkomst in „De Lichtboei” toch door zou moeten gaan. Dit in het kader van het totale schema van wijkcontactbijeenkom- sten in alle Heemskerkse wijken, opdat de resultaten van al die bijeenkomsten in aanmerking zouden kunnen worden geno men bij het opstellen van een gemeentelij- Tijdens die eerste wijkcontactbijeen- komst op 17 januari van dit jaar konden lang niet alle onderwerpen worden afge werkt. Afgesproken werd toen, dat de overige onderwerpen tijdens een vervolg- bijeenkomst besproken zouden worden. Op 4 maart 1980 is de buurtgroep in de vergadering van B. en W. van Heemskerk ontvangen. Er werd toen gesproken over het programma voor die vervolgbijeen- komst en de verdere procedure. De versla gen van de wijkcontactbijeenkomsten op 17 januari en 3 april zouden worden ver werkt in een eindverslag dat in mei zou verschijnen. De buurtgroep zou nog een herinnering sturen aan de wijkbewoners voor de tweede contactavond. Over wat er nu is gebeurd luidt het voorlopige com mentaar van burgemeester A. J. Hubers: „We vinden dit geen redelijke benade ring.” Kanttekeningen zijn er te plaatsen bij de vraag in hoeverre de buurtgroep de bewoners van de wijken en hun meningen vertegenwoordigt, omdat er voor zover bekend nooit vergaderingen zijn gehou den van die buurtgroep met de bewoners. De colleges van de beide gemeenten vin den dat een zaak tussen de buurtgroep en de bewoners. Zij gaan er zonder meer van ril te- jct nl- et- lG en öe- ran en. lan len ran 36 paasweek IJMOND. In verband met de paasda gen zijn er speciale regelingen getroffen voor het ophalen van huisvuil. In Beverwijk zijn de gemeentelijke diensten bedrijven op Goede Vrijdag 4 april en op tweede paasdag 7 april ge sloten. Op die dagen wordt geen huisvuil opgehaald en wordt het overslagstation aan de Wijkermeerweg 22a ook gesloten. Het huisvuil van vrijdag 4 april wordt nu opgehaald op donderdag 3 april. Dat van maandag 7 april wordt opgehaald op dinsdag 8 april. Voor het ophalen van laadkisten is dezelfde regeling getroffen. Omdat op deze beide dagen in feite dubbele wijken moeten worden afge werkt en ook extra materiaal wordt inge zet kan het huisvuil op andere tijdstippen worden weggehaald dan men gewend is. Daarom wordt men vezocht het huisvuil op deze dagen zo vroeg mogelijk aan de weg te zetten. Het overslagstation aan de Wijkermeer weg 22a is een goede gelegenheid voor het afgeven van afval, zoals huisvuil, meubi lair, grof vuil en tuinafval. Het overslag station is op paaszaterdag 5 april geopend van acht tot twaalf uur. Tot een halve kubieke meter wordt afval gratis in ont vangst genomen. In Heemskerk wordt eveneens op goede vrijdag en tweede paasdag geen huisvuil opgehaald. Dat kan men pas een week later aanbieden. Als een kwestie, die alléén de gemeente Beverwijk aangaat omdat het buurthuis in die gemeente staat en ook niet door Heemskerk wordt gesubsidieerd, be schouwen B. en W. van Beverwijk het feit, dat „De Lichtboei” weigert een zaal te verhuren voor de wijkcontactbijeen komst. Daarover wil hét Beverwijkse college een afzonderlijk gesprek met het bestuur van „De Lichtboei”. Over de in houd van de brief van „De Lichtboei” is volgens burgemeester Hubers het laatste woord nog niet gesproken. Overleg tussen de voltallige colleges van Beverwijk en Heemskerk, die altijd, elk afzonderlijk, op dinsdag vergaderen, leidde er toe, dat dinsdagmorgen is beslo ten de wijkcontactbijeenkomst op don derdagavond 3 april in de scholenge meenschap „Hofflant” toch niet door te laten gaan. Niet, omdat de colleges het eens zijn met de argumenten van de ke meerjarenbegroting. Aan de voorberei- buurtgroep en het bestuur van „De Licht ding van die begroting en aan een financi eel saneringsplan wordt door de gemeente Heemskerk hard gewerkt. In dat kader dienen de resultaten van de wijkcontact bijeenkomsten in Zuidbroek-Oosterwijk, voor zover deze wijken op Heemskerkse grond liggen, zo snel mogelijk te worden verwerkt. De projectgroep vond vrijdag middag 28 maart wel dat er vóór de wijk- contactbjjeenkomst op 3 april-een gesprek zou moeten zijn met de buurtgroep. De positie van „De Lichtboei” kwam ook ter sprake. DRIEHUIS. Onder het motto „Aan deze kant van het prikkeldraad” wordt momenteel aan het Ichthus College in Driehuis aktie gevoerd voor kinderen waar ook ter wereld die onder geweld gebukt gaan. Met het gekozen thema, verwerkt in de leerstof en aanzet voor een geldinzameling, wordt ingehaakt op de Bisschoppelijke Vastenaktie die dit jaar eveneens attendeert op de vormen van politiek, economisch dan wel oorlogsgeweld waaronder met name kinderen in Derde Wereldlanden te lijden hebben. In de lessen catechese, maatschappij leer, geschiedenis en aardrijkskunde U PROFITEERT VAN ONZE KNAL KOOPJES en ng- :tie TSt op om n. genwoordigt. Wel plaatsen zij een vraagteken bij de opmerking in de brief van „De Lichtboei”, dat het houden van de wijkcontactbijeen- komst op 3 april strijdig zou zijn met de belangen van de bewoners. Dat zou name lijk de belangrijkste overweging zijn voor de weigering tot het verhuren van zaal ruimte. -■ HEEMSKERK. De staf van het buurthuis „De Schuilhoek” aan de Van Bronckhorststraat heeft voor de week van 7 tot en met 11 april een reeks vakan- tie-aktiviteiten georganiseerd voor de schooljeugd. Dat programma begint dinsdag 8 april met een wandelspeurtocht door de duinen voor maximaal dertig kinderen, die om half twee ’s middags vertrekken. Deze speurtocht is bedoeld voor de kinderen van zeven tot en met negen jaar. Zij kun nen zich ’s morgens van tien tot twaalf uur opgeven in het buurthuis. Voor vervoer naar de duinen wordt gezorgd. Woensdagmiddag 9 april worden er voor de kinderen van vier tot en met acht jaar tekenfilms en de film „Een klas vol herrie” vertoond van twee tot drie uur. Voor de kinderen van zeven tot en met elf jaar wordt vrijdagmiddag 11 april de film „Lucies dolle dwaze wereld” gedraaid. Donderdag 10 april vertrekt er om 13.30 uur een fiets-speurtocht door de duinen voor kinderen van tien, elf en twaalf jaar. Zij kunnen zich dinsdag- en donderdag ochtend van 10 tot 12 uur voor deelneming opgeven. Een element in de discussie over het niet doorgaan van de wijkcontactbijeenkomst is, dat het verslag Van de eerste bijeen komst niet zodanig was, dat dit in die vorm kon dienen als uitgangspunt voor verdere gesprekken en beleid. Daar was volgens wethouder Van Herpen ook de buurtgroep het over eens, die zelf in een eerder stadium voorstelde dit verslag bui ten de discussie te houden. Van die zijde werd voor de vervolgbijeenkomst ge vraagd om een ambtelijke verslaggever. Die is toegezegd door de gemeente Bever wijk. Daarom nemen de colleges het de buurtgroep kwalijk, dat nu in een toelich ting op de bezwaren wordt gesteld, dat Beverwijk niet bereid zou zijn een ambte lijk verslaggever aan te wijzen. In die bezwaren wordt ook naar voren gebracht dat alle contacten Van de buurt groep met de colleges via tussenpersonen uit, dat de buurtgroep de bewoners verte- zijn verlopen (buurthuis „De Lichtboei”, de Gemeenschapsraad Heemskerk en 'wethouder Van Herpen wat betreft de contacten met het Beverwijks college). Wethouder Van Herpen tekent daarbij aan, dat van het begin af heeft vastge staan, dat de uitnodiging voor de eerste wijkcontactbijeenkomst zou uitgaan van de gemeentebesturen, maar dat de colle- aan een gesprek dat vóór de wijkcontact- bijeenkomst op 3 april zou worden gehou den tussen de werkgroep en de colleges over de gerezen onvrede. Zij constateren, dat de colleges de verlangens van de buurtgroep niet hebben gehonoreerd en’ zij zeggen derhalve elke medewerking van „De Lichtboei” aan de wijkcontactbijeen komsten op. Wel wilde „De Lichtboei” donderdagavond 3 april ruimte beschik baar stellen voor een gesprek tussen de buurtgroep en de colleges. Als belang rijkste overweging tot de weigering noe men bestuur en staf van „De Lichtboei” het beleidsuitgangspunt, dat activiteiten in dit buurthuis (al dan niet onder verant woordelijkheid van bestuur en staf) niet strijdig mogen zijn met het belang van de bewoners in het werkgebied. Na ontvangst van de brief van de buurt groep, ondertekend door H. L. Dassen en H. Hennephof en gedateerd 23 maart, heeft de gemeentelijke projectgroep wijk contactbijeenkomsten vrijdagmiddag 28 maart vergaderd in aanwezigheid van on der meer de directeur van de Gemeeh- schapsraad Heemskerk, afgevaardigden van de Heemskerkse buurthuizen en een stafkracht van het Beverwijkse buurthuis „De Lichtboei”. ges op die eerste avond niet aanwezig zouden zijn, om de bewoners van de wij ken eerst in de gelegenheid te stellen in alle openheid met elkaar de problemen en wensen als het ware te inventariseren. Tijdens de tweede bijeenkomst, waar men nu dus niet aan toekomt, zouden de beide colleges aanwezig zijn om nader op die problemen, klachten en wensen in te gaan. Zo heeft het ook steeds in de uitno digingen en de persaankondigingen gestaan.

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 7