Verlies voor PLOEG VAN POST SCHITTERT IN GENT-WEVELGEM Jim Connors Snel remise Henk Lubberding sterk gesteund 1 sportpuntiqj 1 ■I Dick Schoenaker Kort geding over paardenkopen] sponsornaam D I krijgt één duel minder 4 mJ I LÖ L. 23 19 8 0 DONDERDAG 3 APRIL SPORT 3 I I Spelbepaler Nottingham Forest 0 :g. iti- 3n- al ïf- ik- sr. •g- m- k ig- ik- let Zware opgave Grote waarde Welzl geel - w A v MB WPJSWP'?'"'?®’" \;.-y v;.-w>^9ffi;,z*Xv. Henk Lubberding gaat als winnaar over de streep in Wevelgem West-Duitsland overtuigt niet ''W Niet alleen Oostenrijk, dat door het plot- Dick Schoenaker: drie in plaats van vier duels. Raas: „Ik vond dat het op dat moment voor ons fout begon te lopen. Lubberding kwam bij rappe sprinters als Kelly, Thu- rau, De Wolf en Verlinden tegen wie hij in finale kansloos zou zijn. We moesten er wat aan gaan doen”. En dat knapte Jan Raas zelf op. Hij versnelde zijn tempo, reed onweerstaanbaar solo naar de kop groep en gaf vervolgens Henk Lubber ding opdracht om te demarreren toen het peloton zich hijgend en kreunend had aangesloten. De opening naar de overwinning was gemaakt. Jan Raas later: „Het feit dat niet ik, als kopman won maar een ander, doet me niks. Ik heb het voor het seizoen begon meerdere 'keren gezegd: het kan best zijn Jan Raas schitterde in zijn rol van spelbepaler bij het in zicht komen van de Kemmelberg (na 196 kilometer) waar Henk Lubberding in z’n eentje de afstand overbrugde naar een kopgroepje. De Oostenrij- geen moment de lang niet van de Duit- Het Belgische voetbalelftal heeft in Brussel de interlandwedstrijd tegen Polen met 2-1 gewonnen. Bij de rust stonden de Belgen met 1-0 voor door een doelpunt van Ludo Coeck in de 38ste minuut. Twin tig minuten later zorgde Van den Bergh voor 2-0. Polen kwam dichterbij toen Lato in de 68ste minuut tegenscoorde. In de 75ste minuut had Van den Bergh de Bel gen op 3-1 kunnen brengen toen hij een strafschop mocht nemen. De Poolse doel man Mowlik stopte de bal. De wedstrijd werd bijgewoond door 15.000 toeschou wers. Oost-Duitsland heeft in een vriend schappelijke wedstrijd in Boekarest met 2-2 gelijkgespeeld tegen Roemenië. Nottingham Forest, volgende week woensdag tegenstander van Ajax in de halve finales van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen heeft voor de eerste divisie van de Engel se league met 2-0 de thuiswedstrijd tegen Manchester United gewonnen. Volgens de raadsman van Trouw, mr. Stoop, kan de club zich daar met goed fatsoen niet over beklagen. Hij wees erop dat de vereniging sinds haar oprichting in 1959 welgeteld vijf keer van naam is veranderd, onder invloed van steeds wis selende sponsors. )W De tweekamp in Bad Lauterberg geldt voor de kwartfinales van het kandidaten toernooi. De stand is thans 4.5-3.5 in het voordeel van Hübner met nog twee partij en te spelen. Winnaar is degenen, die het eerst de 5.5 punt behaalt. Het verloop van ds achtste partij: Wit Adorjan, Zwart: Hübner. 1. e2-24 e7-e5; -2. Pgl-f3 Pg8-f6; 3. Pf3xe5 d7-d6; 4. Pe5-f3 Pf6xe4; 5. d2-d4 d6-d5; 6. Lfl-d3 Lffl-e7; 7. 0-0 Lc8-f5; 8. Tfl-el Pb8-c6; 9. Pbl-d2 Pe4xe2: 10. Ddl-d2 Lf5xd3; 11. Dd2xd3 0- 0; 12. c2-c3 Dd8-d6; 13. Dd3-f5 Ta8-d8; 14. Lel-f4 remise. dat ik dit jaar niet één klassieker win, maar dat ik tóch goed presteer”. Alex Blanchard, die als beroepsbokser nog ongeslagen is, komt vrijdag 11 april in Lübeck in zijn negende partij als professi onal uit tegen de Oostenrijker Fritz Krehnslehner. De partij gaat over zes ron den in het middengewicht. Het is de eerste maal dat Blanchard in het buitenland als prof in de ring komt. De Rus Vladimir Podogov heeft giste ren de klassieke marathon naar Athene •gewonnen. De wedstrijd, die werd gelo pen op het parcours dat Pheidippides 490 jaar voor Christus aflegde om de overwin ning van de Grieken op de Perzen te melden, leed onder de vrij hoge tempera tuur. Podogov legde de 42 kilometer en 195 meter af in 2 uur 20 minuten en 52 seconden. Een tweede Rus, Nikolai Tere- bilnikov werd tweede in 2.21.04. (Van onze sportredactie) WEVELGEM. In de pauze van twee dagen die er lag tussen de Belgische wie lerklassieker „Ronde van Vlaanderen” en „Gent-Wevelgem”, heeft ploegleider Peter Post zijn renners onderhouden over hun inspanningen die naar zijn me ning benedenmaats waren. Post: „Ik vond ze te gemakzuchtig. Ze gingen het wat te vlot opnemen. In de Ronde van Vlaanderen werd de koers door ons niet scherp genoeg gecontroleerd. We misten de greep op de wedstrijd, zodat het hoog tijd was om de zaken intern eens goed op een rijtje te zetten”. „De naam is allang geen identiteitsaan- duiding meer, het is gewoon koopwaar”, aldus mr. Stoop. Zijns inziens is het zon neklaar dat de pers niet via de rechter gedwongen kan worden sluikreclame in haar kolommen toe te laten. „De pers heeft zelfs het recht om desgewenst de hele club dood te zwijgen”, zei hij. „Met deze actie wordt de journalistieke vrijheid aangetast. Nu de opzet tot sluikreclame mislukt is probeert men de pers tot mede werking te dwingen. Maar men kan een krant niet de wet voorschrijven”. Zijn tegenpleiter mr. Voute, betoogde dat sponsoring niet meer weg te denken is als een noodzakelijke stimulans voor de topsport. Volgens hem is het niet voor niets dat oorspronkelijke plannen om sponsornamen te boycotten niet zijn door gegaan: „Dat zou de doodklap voor de topsport zijn geweest”. Mr. Voute tilde niet zo zwaar aan de morele bezwaren van Trouw tegen deze vorm van reclame. „Het is een puur zakelijk belang van de krant, de overweging is gewoon als iemand re clame wil maken op de sportpagina, dan moet hij maar een advertentie zetten”. Volgens mr. Voute noemt 70 procent van de publiciteitmedia regelmatig sponsor namen. Het vermijden ervan is zeker geen algemeen gebruik. De meeste kranten zien kennelijk wel in hoe essentieel spon soring is voor de topsport. Juridisch ge sproken maakt Trouw zich schuldig aan onjuiste voorlichting. Zij meent zelf uit te mogen maken wat de naam van de club is. Ik vraag mij af waar de krant het recht vandaan haalt”. 10 April vonnis. ZEIST (ANP). De commissie van beroep van de KNVB heeft gisteravond in Zeist de schorsing van vier wedstrij den, die Dick Schoenaker (Ajax) had op gelegd gekregen naar aanleiding van de rode kaart, die hij van scheidsrechter Mulder in de op 16 maart gespeelde wed strijd Roda JC-Ajax kreeg, met één ver minderd. Dat gebeurde in een Gents hotel waar de Raleighs een kort trainingskamp op sloegen voor „Gent-Wevelgem”, welke wedstrijd meteen het gewenste effect op leverde. Meesterknecht Henk Lubber ding, drager van de nationale kampioen- strui, won na een solo van 70 kilometer en hij was daarmee de eerste Nederlander in de 42-jarige geschiedenis van deze klas sieker. Het was aan Lubberding te zien geweest en de chronometers bewezen het. Bij het naderen van Wevelgem boog zijn soepele pedaaltred zich steeds meer om tot zwaar draaien, wat de voorsprong deed dalen tot rond de 50 seconden. Lubberding: „Op een gegeven moment begonnen er volgwa- gens te passeren en toen dacht ik even: nou is het gebeurd. Die gaan me voorbij omdat de coupeurs achter me vlakbij zijn”. Dat klopte, maar voor Henk Lub berding bleef er toch’ voldoende ruimte omdat van de vier renners die hem op de hielen zaten, er slechts twee werkten: De Wolf en Bogaert. Van Katwijk controleer- Schoenaker heeft aan de hand van tele visiebeelden getracht aan te tonen zijn tegenstander Degens niet te hebben gesla gen. De commissie van beroep achtte ech ter bewezen dat de Ajacied heeft geslagen. Volgens de voorzitter van de commissie van beroep, mr. L. Stolk, dankt Schoena ker zijn strafvermindering aan zijn door gaans correcte gedrag op de velden en aan zijn geringe strafregister, gezien zijn leef tijd van 27 jaar. De commissie van beroep handhaafde de boete van 400 gulden, die Schoenaker naast de vier wedstrijden on voorwaardelijke schorsing had gekregen. Schoenaker zal op 12 april in de wedstrijd PSV-Ajax zijn rentree bij Ajax kunnen maken. Henk Lubberding, de winnaar, bleek in Wevelgem veel geleden te hebben. Dat kon ook moeilijk anders, want het koers- instinct van Jan Raas mocht dan wel uitstekend gewerkt hebben en de bewa kingsdienst van Piet van Katwijk tot tevredenheid zijn gedraaid: 70 kilometer solo is een verschrikkelijke opgave. de volgens opdracht en Jos Schipper kon geen, trap extra geven. „Zo moe was ik”. Fons de Wolf: „Dat brak ons pp. We mis ten mannen die vaart konden maken BAD LAUTERBERG (DPA). De achtste partij van de schaaktweekamp tussen Robert Hübner (W.D1.) en Andras Adorjan (Hon) is gisteren na veertien zetten in remise geëindigd. MONTE CARLO (UPI). De Ameri kaan Jim Connors is gisteren in de twee de ronde van een internationaal tennis toernooi in Monte Carlo uitgeschakeld door de Fransman Jean-Francois Cau jolle. Caujolle won met 7-6 en 6-2. De als derde geplaatste Connors, die niet is ge wénd aan de Europese gravelbanen, werd vrij gemakkelijk verslagen door de Frans man, die vooral door slimme tempoveran- deringen Connors in het nauw gebracht. Caujolle stond in de eerste set met 3-1 voor, waarna Connors ophaalde tot 5-6. De benodigde tie-break werd door Caujol le in winst omgezet. De tweede set ging gelijk op tot 2-2. Met enkele goede pas- seerslagen bracht Caujolle de eindstand op 6-2. De belangrijkste uitslagen in de eerste ronden waren: John McEnroe (VSt)-Kim Warwick (Aus) 6-2, 6-2. Achtste finales: Bjprn Borg (Zwe)-Ivan Lendl (Tsj.sl.) 6-2, 6-2; Vitas Gerulaitis (VSt)-Rolf Gehring (WD1) 6-0, 6-3; Hans Gildemeister (Chi)-Ulrich Pinner (WD1) 6- 4, 6-0; Tomas Smid (Tsj.sl)-Victor Pecci (Par) 6-3, 6-1; Jean Franpois Caujolle (Fra)-Jim Connors (VSt) 7-6, 6-2; Jose Lui se Clerc (Arg)-Patrick Proisy (Fra) 6-2, 7-5. Piet van Katwijk leverde namens de waterdragers van de 'ploeg, zijn bijdrage van grote waarde door controlerende ac ties die weer eens benadrukten hoé greo! hij in dit werk is. Vanaf het begin was- hij er als stoorzender bij en toen het erop aankwam bleek hij nog voldoende macht over te hebben om Henk Lubberding in de rug te dekken. Hij deed dat door aan te sluiten bij Fons de Wolf, Jos Schipper en Jan Bogaert, die met nog 30 kilometer te rijden de aanval op Lubberding (op dat moment rijdend met een voorsprong van tegen de drie minuten) openden. Piet van Katwijk wist waar hij aan begon. Zes jaar al doet hij dit soort werk, dat lastig is en ondankbaar. Piet van Katwijk over de zwaarte van een knechtenrol op zo’n be langrijk koersmoment: „Geestelijk ben je enorm bezig omdat jé goed moet opletten hoe de anderen in de kopgroep zich gedra gen. Je kunt je aandacht geen seconde laten verslappen. Lichamelijk put het uit doordat je je bij elke demarrage op gang moet trekken om afstopwerk te doen”. Piet van Katwijk over de ondankbaar heid: „Na de finish sta je er, zoals van daag, een beetje verloren bij. Iedereen rent naar de winnaar en dat is logisch. Hij krijgt de waardering en jij.Nou ja, je hebt je werk gedaan en af-amen-uit. Zo is het en als knecht weet je dat. Je hebt ervoor gekozen en je moet ermee leven moed om te zeggen: „Toch ben ik een echte ronde-renner en dat zal ik nog eens waarmaken ook PETER HEERKENS. De club dankt haar nieuwe naam aan het bedrijf van de zakenman Dé Stoop, dat sinds 1978 als sponsor optreedt. Trouw verzet zich echter, evenals de NOS, de Volkskrant en het Vrije Volk principi eel tegen sluikreclame en blijft de club consequent met haar oude naam aandui den. De vereniging beschouwt dit als on juiste berichtgeving, aangezien de naam indertijd statutair is gewijzigd en eist dat Trouw de naam Corbulo niet meer han teert. De volleybalclub is de eerste, die dit strijdpunt, waarover het laatste woord nog lang niet is gesproken, voor de rechter brengt, en het geding wordt dan ook door velen als een proefproces beschouwd. Voorlopig zijn er alleen de richtlijnen van de Nederlandse Sport Federatie, die in 1978 bepaalde dat sportclubs, indien zij een bedrijfsnaam voeren, deze moeten koppelen aan hun oude naam. De volley balclub acht zich hieraan echter niet ge houden, omdat het contract met Stoop van voor die tijd dateert. Zij vreest ver warring bij het publiek wanneer de twee namen door elkaar in de pers blijven opduiken. WASSENAAR. De uitslagen van de gisteren op de renbaan Duindigt gehouden koersen zijn: MYRLY TERRAISE-PRIJS 2120 m: 1 Tachos Hanover (M. Bouwhuis) 3.00.0 1.25.7, 2 Treize Star, 3 Tropical du Bois. Winn 2,10 pl 1,20 1,40 1,40 kopp 16,60 trio 69,00. Niet gestart True Mendel. ROQUEBRUNE-PRIJS 1300 m: 1 Scottish Agent (K. Davies) 1.24.2 2 Mc Nicholas. 3 Amend. Winn 7,40 pl 2,20 1,80 kopp 8,20. Niet gestart Institute en Lady Maxine. MAIRY DYNAMIC-PRIJS le afd. 2040 m: 1 Patrick Leron (J. J. Duivenvoorden) 2.51.9 1.24.3. 2 Sammy D, 3 Sir Mendel. Winn 36.90 pl 1,50 1,80 1,20 kopp 143,80 trio 2966,20. Niet gestart Reddy Go. MAMA MIA-PRIJS 2040 m: 1 Sindy Dora (M. P. Servais) 2.55.3 1.25.9, 2 Torpedo, 3 Ster Breedslag. Winn 10,80 pl 2,60 3.10 3,20 kopp 29,30. MENTON-PRIJS 2150 m: 1 Attila (J. Weis- haupt) 2.31.0, 2 Une de Roi, 3 Missix. Winn 4,00 pl 1,60 3,30, 2,30 kopp 16,70 trio 231,80. Niet gestart Alttraum. MAI REGINA-PRIJS 2040 m: 1 Race H (M. Bouwhuis) 2.48.6 1.22.6, 2 Rififi, 3 Rebecca La ren. Winn 2,60 pl 1,40 1,30 1,50 kopp 4,80. MAI FORTUNA -PRIJS 1600 m: 1 Saskia Sandra (P. J. Zandt) 2.09.7, 1.21.1, 2 Sirikit van A, 3 Paasfee D. Winn 6,10 pl 1,10 1,10 1,20 koppp 3,80 trio 91,50. CAP MARTIN-PRIJS 1800 m: 1 Sans Adieu (mej. N. Blom) 2.06.7, 2 Royal Charlie, 3 Lovely Mona. Winn 3,90 pl 2,20 2,50 2,60 kopp 5,50. MAIRY DYNAMIC-PRIJS 2e afd. 2040 m: 1 Scotch Oostwijck (J. T. Tambach) 2.47.7 1.22.2, 2 Talon Beroona, 3 Panova Careless. Winn 2,70 pl 1,60 1,10 kopp 1,50 trio 23,00. Niet gestart Spooky. MARY HOLLANDIA-PRIJS 2120 m: 1 Mac Buitenzorg (F. T. Vogelesang) 2.54.7 1.23.2, 2 Odette Ossewaard, 3 Nanette D. Winn 3,20 pl 1,70 4,70 kopp 27,20. Totalisator-omzet 316.281,-. Aan zijn triomf lag de kracht ten grondslag die de ploeg van Peter Post de laatste seizoenen zo’n belangrijke plaats in het peloton gaf. Tussen Gent en Wevel gem (264 kilometer) werd die vooral uitge dragen door wereldkampioen Jan Raas en sjouwer Piet van Katwijk, waarmee koersintelligentie en brute kracht zich versmolten tot een degelijk fundament waarop Henk Lubberding kon bouwen. AMSTERDAM (ANP). De vice presi dent van de rechtbank in Amsterdam, mr. B. J. Asscher, zal op 10 april uit spraak doen in het kort geding dat de Voorburgse volleybalclub Starlift, voor heen Corbulo, tegen het dagblad Trouw heeft aangespannen. Pas nadat Hansi Muller in de 34ste mi nuut van de eerste helft via een schitte rend afstandsschot West-Duitsland op een 1-0-voorsprong had gezet, kreeg de ploeg wat meer zelfvertrouwen, kers lieten zich evenwel intimideren en brachten overtuigende verdediging sers, waarin de geblesseerde Dietz al na een kwartier moest worden vervangen door Briegel, herhaaldelijk via de counter aan het wankelen. Kurt Jara, de voor MSV Duisburg uitkomende Oostenrijker, slaagde er evenwel niet in om in de laatste tien minuten uit drie scoringskansen de verdiende gelijkmaker langs Schumacher te prikken. Hoewel West-Duitsland door die 1-0-ze- ge voor de 14de achtereenvolgende maal in een interlandwedstrijd ongeslagen bleef, moet die krappe nederlaag voor de Oostenrijkers toch als een morele overwinning worden beschouwd. Vlak voor de wedstrijd immers moest bonds coach Karl Stotz vervangers oproepen voor Obermayer en Krankl, die beiden het afgelopen weekeinde geblesseerd waren geraakt. Voor Obermayer werd Hinter- maier ingezet en dat betekende meteen dat de hele Oostenrijkse afweer nu door de overigens voortreffelijk spelende Bru no Pezzey georganiseerd moest worden. Krankl werd in de voorste linie vervan gen door Welzl, die afgelopen zondag voor AZ tégen Willem II nog 4 doelpun ten scoorde, maar zich nu moest beper ken tot wat bereidwillig heen-en-weer gedraaf, waarvoor hij ook nog eens werd bestraft met een gele kaart. Terecht werd Welzl in de tweede helft dan ook vervan gen door Felix Gasselich, die veel beter het vaak erg korte spel van de Oosten rijkse spelbepalers Kreuz en Prohaska aanvoelt en zich daardoor op de juiste plaatsen weet aan te bieden. Manchester United gewonnen. Tien mi nuten voor tijd was het nog 0-0. Toen scoorde Robertson uit een strafschop. Kort daarop werd het 2-0 via Britles. De uitslagen van de gisteren voor de eerste divisie gespeelde wedstrijden zijn: Leeds United-Middlesborough 2-0, Man chester City-Everton 1-1, Norwich City- Arsenal 2-1, Nottingham Forest-Manches ter United 2-0, Tottenham Hotspur-Ips wich Town 0-2. De Belgische international en speler van Anderlecht, Francois van der Elst, heeft een contract voor drie jaar getekend bij de Amerikaanse voetbalclub New York Cosmos. Hij zal tot het einde van het lopende seizoen blijven spelen voor zowel het Belgische team als Anderlecht. Ook voor het eindtoernooi om het Europese kampioenschap in Italië, dat in juni plaats heeft, is Van der Eist beschikbaar. Gisteravond zijn in Spanje de éerste wedstrijden gespeeld van de kwartfinales in de strijd om de Spaanse voetbalbeker. Real Madrid won thuis van Betis met 2-1. De koploper in de Spaanse competitie, Real Sociedad, kwam tot dezelfde score op eigen veld tegen de tweede-divisieclub Castilla. Atletico Madrid heeft door het gelijke spel (1-1) uit bij Real Valladolid een grote kans op het bereiken van de halve finales met de thuiswedstrijd nog in het vooruitzicht. Dinsdagavond werd al het duel Rayo Vallecano-Sporting Gijon gespeeld: 2-3. De returns zijn op 1 mei. Het Nederlands UEFA-elftal heeft op de tweede dag van het UEFA-toernooi in Cannes zijn eerste wedstrijd in groep b tegen Mexico met 1-0 gewonnen. Bij rust was deze stand al bereikt. Op de eindstreep had Henk Lubberding 37 seconden over en daarmee vierde hij zijn grootste succes uit zijn vierjarige profcarrière. De triomf kwam voor hem op een belangrijk moment omdat hij zijn vorige seizoen teleurstellend afsloot. De grote doorbraak die verwacht werd, bleef in 1979 uit met name door een matig gereden Tour de France. Van „grote be lofte” in het ronde-werk, viel Henk Lub berding terug op de onderscheiding „meesterknecht”. Uit het succes in Wevel gem, putte de 26-jarige Gelderlander de ’1 De uitslag: 1. Lubberding (Ned) 264 kilometer in 6 uur en 16 minuten; 2. De Wolf (Bel.) op 37 sec.; 3. P. van Katwijk (Ned) z.t.; 4. Schipper (Ned.) z.t; 5. Bogaert (Bel) z.t.; 6. Raas (Ned) op 1.10; 7. Teirlinck (Bel) z.t.; 8. Kuiper (Ned) z.t.; 9. Maas (Ned) z.t.; 10. A. Dierickx z.t.; 11. Verschue- re (Bel) op 1.15; 12. van den Haute (Bel) z.t.; 13. Schoonjans (Bel) z.t.; 14. Van Vlierberghe (Bel) z.t.; 15. Martens (Bel) z.t.; 16. Delcroix (Bel) z.t.; 17. Van der Helst (Bel) z.t.; 18. P. Pevenage (Bel) z.t.; 19. Legeay (Fra) z.t.; 20. Renier (Bel) z.t. 30. Jacques Verbrugge (Ned) z.t.; 33. Johan van der Meer (Ned) z.t.; 34. Rudolf Groen (Ned) z.t.; 44. Gerrie Knetemann (Ned) z.t.; 50. Martin Havik (Ned) z.t.; 53. Joop Zoetemelk (Ned) z.t.; 54. Aad van den Hoek (Ned) z.t. (Van onze sportredactie) MÜNCHEN. Voor het eerst sinds de wereldkampioenschappen van 1978 stond het Westduitse elftal gisteravond in het Olympisch Stadion van München weer tegenover het Oostenrijkse elftal, dat de Westduitsers in Argentinië al na de eerste ronde (2-3-nederlaag) voor ver dere deelneming uitschakelde. En hoewel Jupp Derwall, de bondscoach, bij herha ling zijn pupillen op het hart had gedrukt zonder gevoelens van revanche aan dit oefenduel te beginnen, hebben de West duitsers vrijwel onafgebroken tegen de vrees moeten strijden opnieuw door dit Oostenrijkse elftal geblameerd te worden. Trevor Francis vgn Nottingham Forest (rechts) in duel met Bunchnan van Manchester United. Nottingham Forest won het duel met 2-0. selinge wegvallen van Hans Krankl met een spitsprobleem kwam te zitten, ook West-Duitsland blijkt geen alternatief voorhanden te hebben voor Klaus Fi scher, die door een beenbreuk enkele maanden op non-actief is gesteld. Derwall testte in deze wedstrijd de HSV-aanvaller Horst Hrubesch uit, maar deze kon zich nauwelijks als spits presenteren, omdat hem een fuhetie in de tweede lijn was toebedacht. Het aanvalswerk moest derhalve voor het merendeel bij de Duitsers komen van Rummenigge en Klaus Allofs, diep in de tweede helft vervangen door de super snelle, maar weinig effectieve Borussia Mönchengladbach-speler Kalle Del’haye. Bovendien functioneerde het middenveld van de Duitsers (zonder Stielike) lang niet bevredigend. Hansi Muller en Bonhof wa ren weliswaar veel aan de bal, maar op de momenten dat er een beslissende pass moest worden gegeven, werd er erg on nauwkeurig gespeeld. Aan Duitse zijde kregen Cullmann en Rummenigge de gele kaart. WOLVEGA TROTTEURPRIJS, 1900 m: 1 Tadira Loo (W. Duivenvoorden) 2.44.1, 1.26.4, 2 Sibella D, 3 Tina Gold. Tot winn 4.30, pl 1.40, 2.10, 1.30, kopp 29.70, trio 104.20. Niet gestart: Tino Schuitgraaf. PRETTY BOYPRIJS, 2240 m: 1 Roland van Beets (F. Bosscha) 3.16.3, 1.27.6, 2 Tovaritsj, 3 Sida du Bois. Toto winn 8.60, pl 2,2.40, 1.50, kopp 7.60, trio 125.60. Niet gestart: Stijntje T, Rotary, Suschette Dear. FLEETNESS PRIJS, 1900 m: 1 Sablier du Bois (R. Pools) 2.46.9 1.26.9, 2 Taurida Worthy, 3 Thuya Hanover. Toto winn 2.60, pl 1.70, 2.30, kopp 7.60. RESEDAPRIJS, 1900 m: 1 Sietske Princess (A. de Wrede) 2.40.3, 1.24.4, 2 Sapella, 3 Shenny Karinsky. Toto winn 6.10, pl 2.10, 2.10, 5.00, kopp 24.10, trio 710.20. Niet gestart: Scad Nearness, Sabina Juwell. ASTYANAXPRIJS, EERSTE AFDELING, 1600 m: 1 Solo Fortuna (W. Duivenvoorden) 2.10.9, 1.21.8, 2 Star of Goldstar, 3 Proximity. Toto winn 1.50, pl 1.10, 1.40, kopp 2.30. Niet gestart: Son Sprookjeshof. UMBERTOPRIJS, EERSTE AFDELING, 1900 m: 1 Speedy Fortuna (C. D. Imming) 2.40.5, 1.24.5, 2 Shirley Supreme, 3 Opulent H. Toto winn 2.40, pl 1.70, 2.30, 5.10, kopp 14.30, trio 158.80. Niet gestart: Sauvage. VICTOR EMANUELPRIJS, 2620 m: 1 Ramon Sammar (H. Maring) 3.46.6, 1.25.8, 2 Prodigal Dartel, 3 Oh Janette. Toto winn 2.30, pl 1.40, 1.40, kopp 3.40. Niet gestart: Pepe Nardinclant. ZIPPORAPRIJS, 2240 m: 1 Romeo Pluto (K. Woudstra) 3.06.3 1.23.3, 2 Perry Anjo, 3 Odisea H. Toto winn 1.90, pl 1.20, 1.20, 1.50, kopp 4.10, trio 36.30. Niet gestart: Rix K. ASTYANAXPRIJS, TWEEDE AFDELING, 1600 m: 1 Renette Dear (Ao. de Wrede) 2.14.0, I. 23.8, 2 Sjantina, 3 Remembrance. Toto winn 3.00, pl 1.60, 2.10, 4.50, kopp 6.80. THEO MESSIDORPRIJS ,1900 m: 1 Menno Hoca (P. Petersen) 2.35.7, 1.21.9, 2 Noblesse Oblige, 3 Kamiel. Toto winn 2.00, pl 1.20, 1.40, 3.40, kopp 2.10, trio 55.00. Niet gestart: Kemal Hagheweyde. UMBERTOPRIJS, TWEEDE AFDELING. 1900 m: 1 Sirocci Nora (J. C. Bot) 2.41.2, 1.24.8, 2 Roldy W, 3 Robin H. Toto winn 14.30, pl 2.90, 8.00, 2.60, kopp 101.70. Niet gestart: Sury Pluto. TOTALISATOROMZET ƒ211.457,-. Y

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 23