Commissie welzijn respecteert keuzevrijheid woonwagenlocatie Inzamelingsactie politienieuws Stichting O.I.G. Een jongen van formaat in de vishalj Circus met paasvoorstelling en concert naar IJmuiden Schoolvoetbal in Vragen over paasvakantie vossenschade in duingebied Fit Vorm STERK kwispel- door hciven- berichten y l ft r h Waarderingspremies voor goede ideeën n LUXE VOETHULPSCHOENEN BIEDEN U KOMT U ZE EENS PASSEN! fgBBang&Olufsen Rijwieltoertocht naar Kop van de Zeeweg De Vilder Velserduinweg173 IJmuiden Tel. 02550-1 23 46 HEEMSKERK EN BEVERWIJK FAVORIET 4ML EXPERTS VOOR BETER SCHOENWERK IJmuiden Kennemerlaan 95 Santpoort: Hoofdstraat 152 Geautoriseerd B&Odealer: Natuurlijke voetbedden Groot aantal leestvormen Luxe uitvoering Worden u vakkundig verkocht Fitvorm luxe voethulp geeft u nieuwe moed Motie 3 jaar garantie IJMOND Illegalen in beroep tegen uitspraak van kort geding (ADVERTENTIE) (Van onze streekredactie) (ADVERTENTIE) i Zeeweg en weer terug naar het punt van vertrek in Spaarnwoude. BEVERWIJK. In de gemeentegarage aan de Wijkermeerweg heeft de directeur van openbare werken, ir. G. J. A. Hille, woensdagmiddag twee waarderingspre mies uitgereikt aan de heren J. Borjeson en M. de Vos, die daarmee hun ingezon den ideeën zagen beloond. Het idee van de heer Borjeson betrof het aanbrengen van een casetterecorder in de controle-auto van de openbare verlich ting. Vrijwilligers van de Stichting O.I.G. zul len op dinsdag 8 april de kleding en derge lijke ophalen in Driehuis. Woensdag 9 april zal Velsen-Oost en Velserbeek be zocht worden terwijl dinsdag 10 april de omgeving van het Zeewegziekenhuis aan de beurt is. VELSEN. Inwoners van Velsen kun nen het komende lange paasweekend ge nieten van het nieuwe Nederlandse Cir cus Holiday dat vanaf zaterdagmiddag drie uur een reeks van voorstellingen start. Olifanten, panters, Friese heng sten, Deense tijgerpaarden, een vliegen- de-trapeze-act, vele clowns en tal van andere attracties zorgen voor een twee ëneenhalf uur durende show. Op zondag ochtend is er bovendien in de circustent die aan de Planetenweg neerstrijkt, een koffieconcert met medewerking van Thé- rèse Steinmetz en het Trio Nico van der Linden te beluisteren. De inzameling vindt plaats ’s avonds tussen 19.00 en 21.00 uur. In de middagu ren daaraan voorafgaand zal de Stichting O.I.G. door middel van een geluidswagen de buurtbewoners wijzen op de actie. Daarnaast kunnen mensen die in het bezit zijn van oude kleding, lompen, schoeisel en dergelijke dit telefonisch melden waar na de spullen worden opgehaald. De stich ting is voor dit doel via de telefoonnum mers 15133 en 14866 bereikbaar. In de nieuwe circustent van „Holiday”, die in de nacht van vrijdag op zaterdag binnen enkele uren zal verrijzen, is plaats verplichting heeft Hoogovens niet, oor deelde mr. Van den Haak. ven op het terrein aan de Planetenweg in IJmuiden. De aanvangstijden zijn: zater dag 15.00 en 20.00 uur, zondag en maan dag 13.00 en 16.45 uur. De kassa’s zijn vanaf 10.00 uur geopend. In alle opzichten zit Castor „goed in elkaar”. Geen smetje op zijn fraaie pelsjas. Een hond om eens te gaan bekijken voor degenen die „altijd al” een Bernard hadden willen hebben. Hasj. In een auto van een 25-jarige Beverwijker vond de politie bij een con trole vijfenzestig gram hasj. voor GS aanleiding kan zijn het beleid ten aanzien van de vossen in de duinen te veranderen. Het provinciaal waterleidingbedrijf, dat het natuurterrein beheert, is blij met de vos omdat het roofdier de konijnenstand zodanig reguleert dat er veel minder op deze diersoort gejaagd hoeft te worden. NAAM: Castor LEEFTIJD: IVz jaar RAS: Sint Bernard SOORT: Reus PRIJS: 80,- INLICHTINGEN: 02550-15744 De illegalen hadden zich in het kort geding erop beroepen dat zij door te rea geren op de advertentie van Hoogovens met Hoogovens een „voor-overeenkomst” tot stand hadden gebracht, die recht zou bieden op solliciteren] en het door Hoog ovens samen met hen aanvragen van een worden. Hij banjert met zijn stevige staanders van links naar rechts over het wandelpad. Botst een paar keer tegen KWISPELdoor op een manier van „moet je me maar niet voor de voeten lopen”. Als KWIS hem echter tot de orde roept blijft hij netjes rechts van zijn begeleider. Brave lobbes! De andere blafbeesten in het park - een paar bouviers en een Duitse dog - blijven even staan als ze Castor zien. Wederzijds worden oortjes gespitst. Van verdere toenadering is geen spra ke. Castor heeft er duidelijk geen be hoefte aan en laat dat merken door even de borstkas te zwellen en de spier ballen op te pompen. Allemachtig wat een hond! Op een windvrij plekje is ruim schoots de gelegenheid Castor te „tes ten”. Hij gaat op verzoek zitten. Leunt daarbij licht tegen zijn begeleider en kijkt die af en toe vertrouwensvol aan. Als KWIS hem een aai geeft over zijn machtige kop vertaalt Castor dat als een uitnodiging tot een stoeipartijtje. Ook dat is een blijk van het gemoede lijke, vriendelijke en oprechte karak ter van deze hond. Het idee van de heer M. de Vos, dat werd beloond met een premie van 1000. betrof het aanbrengen van vetsmeernippels aan de geleidebanen van de huisvuilauto’s. Dit idee is inmiddels in overleg met de werk plaatschef en de fabrikant van de vuilnis auto’s op twee auto’s uitgevoerd en het blijkt uitstekend te voldoen. De geleideba nen kunnen nu op een vrij eenvoudige wijze door middel van de aangebrachte vetsmeernippels worden „ingevet”, waar door het persmechanisme goed blijft functioneren. KWISPELdoor schrijft over honden die in het Kerbertasiel aan de Heeren- duinweg 8 in IJmuiden op een nieuwe baas zitten te wachten. Behalve op woensdag en zon- en feestdagen is het asiel dagelijks geopend van 9 tot 12 en van 3 tot 6 uur. ’s Zaterdags van 9 tot 1 uur. Er kan zondagmorgen worden weer tus sen negen uur en half tien worden inge schreven bij het clubhuis van De Kampi oen in Spaarnwoude. De route voert van daar in grote trekken via Spaarndam, Santpoort, Driehuis-Westerveld, Velser- end, Bloemendaals Kopje of als alterna tief de Midden Duin en Daalseweg, Zee weg en bij de Kop weer rechtsomkeert naar Overveen, Bloemendaal, Santpoort en Spaarndam terug naar Spaarnwoude. voor een toekomstige standplaats op 21 en 23 januari trad een duidelijke voor keur aan de dag voor Beverwijk en Heemskerk als woongemeenten. Uitgeest en Castricum bleken bij dezelfde gelegen heid minder in trek als vestigingsplaats. Gebondenheid aan een bepaalde woonge- meente en ook het groepsverband 'kregen als motief het volle pond bij honorering van de woonwensen door het woonwagen centrum. Met het bestuursvoorstel dat in de commissie welzijn het groene licht kreeg kan het spreidingsplan althans voor de IJmondgemeenten overeind blijven. Voor Castricum en Uitgeest blijft het aan tal standplaatsen vermeld in het sprei dingsplan (respectievelijk 12 en 8) onver kort gehandhaafd. Het deconcentratiebe- leid zoals vastgelegd in een vorig jaar vastgesteld provinciaal woonwagenplan moet uiterlijk op 1 januari 1981 realiteit zijn. Voor Heemskerk betekent dat ophef fing van de woonwagenlocatie aan de Communicatieweg, in het verleden ooit tot regionaal kamp bestemd: De Velsense raad mag op 17 april haar zegje doen over het voorstel zoals dat woensdagavond ter tafel kwam. De gemeenteraden van de noordelijke IJmond krijgen dit punt later in het jaar op de vergaderagenda. Uit een pand aan de Vondellaan in Be verwijk zijn een damestas en een congres- tas gestolen met onder meer betaalche ques, een betaalpas, twee paspoorten, twee rijbewijzen, een pocket-dictafoon en een kentekenbewijs. tewerkstellingsvergunning. De adverten tie is naar het oordeel van de president geen „aanbod”, zoals de raadsman van de 84 illegalen stelde, maar alleen een kennis geving van de bereidheid om te praten. Er is volgens de president zeker geen „voor- overeenkomst” met de illegalen gesloten, omdat Hoogovens van begin af aan niet met de sollicitanten wilde onderhandelen. De 84 illegalen hadden zich er ook op beroepen, dat Hoogovens en de Staat (in dit geval het ministerie van Sociale Za ken) door het weigeren van medewerking aan het aanvragen van een tewerkstel lingsvergunning in strijd met het Verdrag van de Rechten van de Mens handelden. Zij zouden zodoende hebben verhinderd dat een réchter een oordeel zou kunnen vellen over de vraag of de illegalen recht hebben op een tewerkstellingsvergun ning. Rechtbankpresident mr. Van den Haak oordeelde dat de Hoogovens en de Staat de 84 illegalen niets in de weg heb ben gelegd om naar de rechter te stappen met de vraag of er voor de Hoogovens wel een verplichting bestond om mee te wer ken aan het indienen van een aanvraag voor een tewerkstellingsvergunning. Die voor 2000 personen. Circus Holiday kan bogen op een internationaal programma dat onlangs in Amersfoort in première ging. Als belangrijkste attractie in de cir- cus-show voert „Holiday” de Zuidafri- kaanse luchtgroep The Starlords aan die het grootste vliegende-trapezenummer ter wereld brengen. Daarnaast is voor de bezoekers span ning en sensatie te vinden in de verrichtin gen van een dompteur. Hij brengt een koorddansnummer in de piste waaraan vijftien Afrikaanse, Indiaanse en Javaan se panters hun medewerking denken te geven. Bovendien vormen vier Indische olifanten, koolzwarte Friese hengsten, Deense tijgerpaarden een komische onbe rijdbare ezel de dierennummers en nemen een groot deel van het programma voor hun rekening. Met vier clownsnummers tracht het cir cus Holiday een aanslag te plegen op de lachspieren van de bezoekers. Naast deze verrichtingen van onder meer The Luna- trics en The Charivari heeft het circus een aantal adembenemende optredens op het programma staan van acrobaten die het beperkte luchtruim van de circustent tot het werkterrein hebben gekozen. In de matinees op zaterdag, zondag en maandag zal het programma worden ge presenteerd door zangeres en showster Conny Vink. Voor de muzikale noot zorgt een zeven man sterk circusorkest. Naast de circusoptredens kunnen de Velsenaren gratis het Nederlandse Cir cus-, Clowns- en Kermismuseum bezoe ken. Dit museum geeft een overzicht van ruim een eeuw circusglorie. IJmuiden be leeft bij het circus bovendien de première van een reeks koffieconcerten die op zon-, dagochtend half elf in de circustent wor den gegeven en waaraan verschillende bekende Nederlandse artiesten hun mede werking verlenen. Op eerste paasmorgen staan in de piste van het circus Thérèse Steinmetz en het Trio Nico van der Lin den met een programma van liedjes en ballades uit vele landen. De bezoekers van dit koffieconcert krijgen gratis koffie aan geboden. De circusvoorstellingen worden ggge- KWISPELdoor op stap met Castor. Een hond van formaat. Even bekruipt de man aan de lijn dat niet hij de hond, maar de hond hem uitlaat. Castor neemt het initiatief. Het asiel- verblijf heeft hem al veel te lang ge duurd. Hij steekt zijn kolosale hoofd in de frisse voorjaarslucht. Roeit met zijn imposante staart en zet de pas er in. Het is Castor nauwelijks kwalijk te nemen dat hij zo verlangt naar „bui ten”. Een hond met de reputatie van „de grote mensenredder”. Door weer en wind op zoek naar reizigers getrof fen door een sneeuwlawine in het ber gachtige Alpengebied. Maar in Neder land zijn geen Alpen. Ligt geen sneeuw en dient de Sint Bernard alleen maar tot gezelschap ende vermaak. Voor bei- De Haarlemse rechtbank-president, mr. H. F. van den Haak, oordeelde gisteren dat de illegale buitenlandsers geen gelijk hebben wanneer zij zeggen dat de Hoog ovens met hen in zee had moeten gaan toen zij zich begin maart bij het staalbe drijf aandienden als sollicitanten. Via een sollicitatieprocedure wilden de illegalen bereiken dat Hoogovens met hen een te werkstellingsvergunning zou aanvragen bij het ministerie van Sociale Zaken. Maar Hoogovens hield direct de boot af. Hoogovens voelde er niets voor om voor de sollicitanten een procedure op gang te brengen. Het staalbedrijf beriep zich op een afspraak met Sociale Zaken dat ille gale buitenlanders geweerd zouden wor den. Het aanvragen van een tewerkstel lingsvergunning zou geen enkele zin heb ben, het zou direct afgewezen worden omdat de sollicitanten illegaal in ons land zijn. Woensdag aangekomen: Stirling Brigg, Cont. Plat., IJmuiden; Mosel, Hamburg; Sunny Baby, Heysham, IJmuiden; Coro na, Hamina; Bavaria, Bremen; Holsatia, Bilbao; Claus Jurgens, Mistley, IJmuiden; Barbara Ann, Bremen, IJmuiden; Pratita, Hamburg; Tagelus, Richardsbay; Karin, Wisbech; Cam Azobe, Douala; Rio Bravo, Caen; Jevington, Jarrow; Frank Pais, Noordzee; West Eagle, Cont. Plat., Velsen; Petr Kakhovaliy, Wilhelmshaven; Slot Scandinavia, R’dam. Woensdag vertrokken: Tlaloc, Casa blanca; Lutsk, Ventspils; Frank Pais, Ros tock (Noordzee en weer terug); Tor Scan dinavia, Gotenburg; Kiefernberg, Rotter dam; Amstelland, Buenos Airos; Pattree, Hull; Seqnoia, Canada; Carpediem 2, New Roos, IJmuiden; Minas Cue, Waterford; Nikolay Kasatkin, Antwerpen; Pacific Dutchess, Lagos; Pirola, Oostende; Mer cator, Gent; Hugo Brinkman, Seaham, IJmuiden; Cadiz, Felixtowe, IJmuiden; Amos-6, Antwerpen; West Osprey, Cont. Plat., Velsen; Paulina Brinkman, Montro se, IJmuiden, Zaterdag aangekomen: Titan Service, Cont. Plat., IJmuiden; Alcoutin, Antwer pen; Susanne Tholstrup, Menthil, IJmui den; Mathilde, Oostende; Amor, Rotter dam, IJmuiden; Harburg, Gent, Velsen; Lynx, Antwerpen. Donderdag vertrokken: Sunny Baby, Sealands, IJmuiden; Gallic Fjord, Lon den; Stirling Brigg, Cont. Plat., IJmuiden. Inbraken. Bij een bouwmachine-, fabriek aan het Biesland in het indu striegebied van Beverwijk blijkt in de nacht van dinsdag op woensdag te zijn ingebroken. Via een schuifladder en een geforceerde lichtkoepel op het dak bereik te men het kantoor, waar met een beton- schaar de kasten zijn geforceerd. Uit een geldkist is 2000 gestolen. VELSEN. De commissie welzijn stemde woensdagavond in met een wijzi ging van het IJmondiale standplaatsen- beleid zoals voorgesteld door het Woon wagencentrum „IJmond”. Kernpunt daarin: uitbreiding van het aantal in Heemskerk en Beverwijk te stationeren woonwagens tot 67. Een toename met zeven ten opzichte van het aantal ge noemd in het provinciale spreidingsplan voor beide gemeenten. Ditzelfde aantal standplaatsen zou in Castricum en Uitgeest in reserve gehou den moeten worden om in toekomstige vraag naar standplaatsen te voorzien. Met de voorgestelde beleidsombuiging komt het aantal standplaatsen in de het werkge bied van „IJmond” (vijf gemeenten) op 144. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. De 84 illegale bui tenlanders, die gisteren door de presi dent van de* Haarlemse rechtbank in het ongelijk zijn gesteld in het kort geding dat zij tegen de Hoogovens en de Staat hadden aangespannen, heb ben de strijdbijl nog niet gegraven. Hun raadsman, de Alkmaarse advocaat mr. A. van Driel, gaat bij het Amsterdam se gerechthof in beroep tegen het oordeel van de Haarlemse rechtbankpresident. Mocht ook het Hof de illegalen geen gelijk geven, dan wil mr. Van Driel zelfs de stap naar de Hoge Raad, Nederlands hoogste gerechtscollege, wagen. Wanneer ook dat college Hoogovens niet wil veroordelen om met de illegalen een tewerkstellings vergunning bij het ministerie van Sociale Zaken aan te vragen dan zal bij de Euro pese Commissie van de Rechten van de Mens in Straatburg een klacht worden ingediend. De klacht zal dan zijn „dat de Nederlandse wetgever het verdrag van de Rechten van de Mens schond door de toegang tot de rechter af te snijden voor een buitenlander wiens „aspirant-werkge- ver” weigert mee te werken aan het aan vragen van een tewerkstellingsvergun ning”. VELSEN. In de week na Pasen wordt ook dit jaar weer het traditionele paas- schoolvoetbaltoernooi gehouden voor voetbalenthousiasten van Velsense lage re scholen. De strijd tussen voetballende meisjes ontbrandt dinsdag 8 april om negen uur op sportpark Waterloo aan de Waterloo- laan te Driehuis. Woensdag 9 april wordt van negen tot kwart over elf nog gestre den voor een plaats bij de ’s middags van twee tot drie uur te spelen halve-finale- wedstrijden. De finales worden gespeeld op sportpark Schoonenberg op zaterdag 12 april om tien uur. De jongens hebben sportpark Schoo nenberg als wedstrijdterrein. Zij spelen dinsdag 8 april en woensdag 9 april van negen tot kwart over elf en van twee tot tien voor half vijf en donderdag 10 april van negen tot tien over half elf en van half twee tot kwart over vier. De beste vier komen dan uit in de halve-finale op vrij dag 11 april, om half tien en kwart over tien. De finalisten ontmoeten elkaar zater dag 12 april op het hoofdveld van sport park Schoonenberg om kwart over elf. Dan zal blijken of de titelhouder van vorig jaar, de Eenhoornschool, ook dit jaar als beste uit de bus komt. Het verde digen van de titel is niet makkelijk, daar ieder team zijn uiterste best doet, om de eerste plaats te kunnen bezetten. Bij de meisjes moet de Jan Campert- school proberen de eer hoog te houden; zij waren vorig jaar winnaar van dit toer nooi. Eén ding is zeker, het wordt op beide sportcomplexen in de paasvakantie een spannende strijd! In een toelichting op het vonnis zei mr. Van den Haak, dat de door de Tweede Kamer aangenomen motie, waarin illega len de kans wordt geboden zich bij het arbeidsbureau te melden, niet van invloed is geweest op zijn uitspraak. De motie, die het kabinet naast zich neer heeft gelegd, gaat volgens de rechtbankpresident heen langs de zaken die in het kort geding speelden en bleef alleen daarom al buiten beschouwing. De 84 illegalen verblijven nog steeds in twee buurthuizen in Beverwijk. Eerder vonden zij met 120 andere illegalen onder dak in de Amsterdamse Mozes en Aaron- kerk. Maar die moest ontruimd worden omdat het bestuur van de kerk contractu ele verplichtingen had met orkesten die in de kerk uitvoeringen geven. Zeventien Marokkanen hebben inmiddels hun in trek genomen in het Rosenstock-Huessy- huis in Haarlem, de rest zit in zes kerken in Amsterdam. HAARLEM. D’66 wil van Gedepu teerde Staten horen hoe het dagelijks be stuur van de provincie denkt over de problemen die een gevolg zijn van de vossenstand in de duinen. In schriftelijke vragen brengt het statenlid mevrouw I. Klaasen publicaties ter sprake waarin ge rept wordt over de schade die de roofdie ren onder het pluimvee van particulieren aanrichten. Ze wil graag weten hoe se rieus die klachten zijn en of een en ander In de provinciale natuurgebieden wordt de vos ongemoeid gelaten. Dit onder meer tot ongenoegen van Faunabeheer, een in stelling die de vossenstand door de jacht meer in de hand wil houden. De stichting kritisch Faunabeheer daarentegen verzet zich tegen de heropening van de jacht op het roofdier. Volgens deze organisatie is de jacht op vossen niet nodig omdat uit onderzoek van tot nu toe geschoten vos sen is gebleken dat de roofdieren zich voornamelijk voeden met konijnen. de doeleinden moeten bij de aanschaf van een dergelijke hond wel een paar voorwaarden in acht worden genomen. Een hond die alleen al door zijn om vang „ruimte” nodig heeft en door zijn historische afkomst alleen gedijt in veel vrijheid. Dat betekent stappen. Veel stappen. En wie heeft daar van daag de dag nog tijd yoor? Als de ergste drukte wat in de benen is gezakt blijkt Castor een uitstekende wandelpartner te zijn. Natuurlijk moe ten alle struiken en bomen besnuffeld VELSEN. De kledingactie van de Stichting O.I.G., die tot doel heeft het bieden van Ontspanning aan Invaliden en Gehandicapten, is weer gestart. Vol gende week zullen de inzamelaars ver schillende delen van de gemeente Velsen bezoeken om de kleding, lompen en schoeisel op te halen. Met de gelden die de kledingactie op brengt verzorgt de Stichting O.I.G. jaar lijks vakantiereizen voor invaliden en ge handicapten. De stichting stelt zich daar bij geheel onafhankelijk op tegenover ge loofsovertuigingen of, politieke rich tingen. (Van een medewerker) IJMUIDEN. Aan de woensdagmarkt werden aangevoerd: vanuit de Ierse Zee: 3.650 kg tong. De prijs van deze tong werd per 1 kg. in guldens: grote tong 12,61-12,41; grootmiddel tong 14,55-13,99, kleinmiddel tong 18,79-17,67, tong één 18,77-18,30, tong twee 16,79-16,23. Verder werd aangevoerd: 9 kisten tar bot en griet; 563 kisten kabeljauw; 52 kisten wijting; 55 kisten schol; 18 kisten- schar en 6 kisten varia. Prijzen in guldens: Per 40 kg.: tarbot 712-541, griet 513-382, kabeljauw één 140- 117, kabeljauw twee 246-382,' kabeljauw drie 192-136, kabeljauw vier 142-116, ka beljauw vijf 130-96, schol één 88-83, schol twee 106-83, schol drie 108-86, schol vier 128-83, wijting drie 108-86, schol vier 128- 83, wijting drie 92-64, schar 154-136, tong schar 232, finten 52, bot 24. De besomminen waren: KW 11 19.000,-, KW 25 ƒ21.300,-, KW 194 19.700,-, UK 18 UK 20 9.000,-, UK 208 UK 228 14.600,- WR 32 20.700,- KW 185 10.800,-, UK 233 UK 234 11.200,-, VD 6 VD 20 fm 2.600,-, WR 108 WR 109 ƒ8.400,- IJM 5 1.100,- IJM 18 3.300,-. (Van onze stadsredactie) HAARLEM. Aan de tweede rijwiel- toertocht van de HSV de Kampioen na men 126 rijders en rijdsters deel. Het waren er weliswaar minder dan bij de eerste rit, maar toch was „toerbazin” Syl via Griekspoor niet ontevreden. De derde tocht voert zondag naar de Kop van de 3e Deense vorrigevers r ee'en geluid Tijdens de controlewerkzaamheden kan de waaarnemer de gesignaleerde sto ringen inspreken. Het stoppen om storin gen schriftelijk vast te leggen is daarmee overbodig geworden. Bovendien wordt volgens de dienst de veiligheid verhoogd, omdat de waarnemer nu ook meer zicht op het verkeer heeft. Dit idee werd be loond met een premie van 175. Het algemeen bestuur van het woonwa gencentrum ging op 25 februari in meer derheid (tien tegen vier stemmen) ak koord met de beleidsverandering. Aanlei ding daartoe was een duidelijke discre pantie tussen het eerder aanvaarde sprei dingsplan (in de betrokken gemeentera den) en voorkeuren bij de betrokken woonwagenbewoners. Bij inschrijving

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 7