Brecht Hooker* Paul van Vliet Kinderkrant •Pee Wee and the Specials Jazz Raffia Jungle Book Midnight Cowboy Manhaften Poppen en foto’s Koninginnedag a films ijmond c UIT formatie agenda theater I i) muziek J si tentoonstellingen s S===|/ 1980 APRIL DONDERDAG 3 UITFORMATIE 5 Heemskerk Redactie Joke Dieben-Frerichs Telefoon 02550-15389 1 sA al/ ■SS Velsen-Umuiden Beverwijk t. 3-04 .r- Geprolongeerd In City: ,,Laat de dokter maar schuiven waarbij de Tros-radio opnamen zal maken. De twee vriendinnen en hun gif moord. Twee vrouwen, beiden verstrikt in een vreugdeloos huwelijk, knopen een liefdesband aan. Op instigatie van haar vriendin vergiftigt één van de vrouwen haar man, enerzijds omdat ze zijn bruut heden niet langer kan verdragen en an derzijds omdat hij haar nieuwe relatie in de weg staat. De (authentieke) geschiede nis speelt zich af in het Berlijn van de jaren twintig en is te boek gesteld door de zenuwarts Alfred Döblin, die het op de gifmoord volgende proces bijwoonde en naderhand zijn aantekeningen bewerkte tot een psychologisch document van gro te literaire klasse. Louise Robben, op richtster van de toneelgroep Hooker, ba seerde zich op Döblins boek toen zij sa men met Peter Hille het toneelstuk „De twee vriendinnen en hun gifmoord” schreef. Centraal in deze reconstructie staat, net als in het oorspronkelijke psy chologische verslag, de vraag hoe deze koelbloedige moord kon gebeuren. Dö blin komt er niet uit: Louise Robben en Peter Hille ook niet. In de Hooker-versie van het verhaal wordt slechts aangegeven waar de verschillende facetten liggen die tot een dergelijke daad kunnen leiden. Maroesja Lacunes en Gerian Maassen spelen de hoofdrollen in een zorgvuldig afgewogen regie van Louise Robben met bevlogen inzet. Zo ontstaat ook dankzij het enthousiasme van de overige mede werkenden een aantrekkelijke voorstel ling, waarin over de gehele lijn genomen de positieve spelprestaties de overhand hebben. „De twee vriendinnen en hun dat dit uiteindelijk voor een mensenjong de beste keuze is. De film is voor Neder land na-gesynchroniseerd. In de cyclusvoorstellingenreeks op de woensdagavond vertoont City deze week „Midnight Cowboy”, een film van regis seur John Schlesinger met in de hoofdrol len onder meer Dustin Hoffman en Jon Voigth. Voight beeldt de naïeve Joe Buck uit, een knappe maar niet zo slimme jon geman die in Texas aan de kost komt als bordenwasser, maar gelooft het in New York helemaal te zullen maken. Dus trekt hij zijn mooiste cowboykostuum aan en reist naar het oosten. Eenmaal in New York beland ontmoet hij de ziekelijke scharrelaar Ratso, met wie hij vriend schap sluit. Ratso (gespeeld door Dustin Hoffman) is net zo cynisch als Joe naïef is, maar heeft met hem zijn geheime dro men en zijn verlangen naar echte kame raadschap gemeen. Samen spaart het tweetal voor een busreis naar Florida, waar ze onder de kokospalmen willen overwinteren. Vlak voor de bus het be loofde land bereikt, sterft Ratso; en zijn droom wordt daardoor nét geen werke lijkheid. Stadsschouwburg, Velsen. Met we] wat meer dan een schuin oogje op de James Bond-successen is „Jaguar, de on overwinnelijke” samengesteld. Joe Lewis - een gespierd, gladogend heer - speelt in dit weinig inspirerende 007-afgietsel voor de geheim agent Jonathan Cross, die on der de codenaam Jaguar speciale op- Punt Komma Punt. Het redaktiekan- toor van een kinderkrant is in rep en roer. De drie redaktieleden weten niet hoe ze hun krant vol moeten krijgen, en dat terwijl direkteur Vraagteken hen dreigt tie van hun eerste langspeelplaat maakt de bekende Castricumse formatie Pee Wee and the Specials momenteel een twintig optredens omvattende tournee door Nederland. Vrijdagavond doen ze in het kader daarvan het Heemskerkse jon gerencentrum Donkey Shot aan de A. Verherentstraat aan. Pee Wee and the Specials werd in ’78 opgericht door ex- leden van onder meer de Houseband en Rob Hoeke. Peter Warniers (basgitaar), Rini Oudhuis (zang), Erik Mooijman (zang), Jakob Klaasse (zang), Kees Klaas- se (zang), Hans Oldenburg (gitaar), Toon Hollanders (ritmegitaar) en Frans Hen driks (drums) besloten gezamenlijk een heel andere muzikale richting in te slaan. Gekozen werd voor een formule, geënt op de vijftiger jaren Amerikaanse doo-wop rock. Het repertoire sloeg van meet af aan aan bij het publiek: nauwelijks een jaar na de oprichting stond de band in het voorprogramma van Dire Straits, en kort daarop werd de groep uitgenodigd de vaste muzikale medewerker te worden van het VPRO-radioprogramma De Sui te. Aangezien er in de radiostudio alleen akoestisch gewerkt kon worden, besteden Poppen en foto’s. De stichting Ten toonstellingen Beverwijk heeft deze maand een dubbelexpositie ingericht in de expositieruimte van ontmoetingscen trum De Nieuwe Slof aan de Kerkstraat. Nellie Heemskerk toont een greep uit haar collectie nostalgische poppen, ter wijl fotograaf Jan Swinkels ontwerpen voor platenhoezen exposeert. De 37-jarige Jan Swinkels, woonachtig in Best, is van huis uit grafisch ontwer- drachten voor zijn rekening neemt. Bij gebrek aan inhoud (van het plot, zoals zich dat in de film ontwikkelt gaan er dertien in een dozijn) is gekozen voor een groot aantal verschillende locaties. Op zoek naar de bazen achter een internatio naal opererende narcoticabende reist Ja guar de hele wereld rond en waar hij ook vertoeft: steeds weet hij op het nippertje te ontsnappen aan de vergeldingsmaatre gelen van de onderwereld en laat hij een bloedig visitekaartje achter. In de matinee „Martijn en de magiër”, een Nederlandse familiefilm van Karst van der Meulen met onder meer Lex Gouds- mit, Joost Prinsen, Jeroen Krabbé, Albert Mol en Leen Jongewaard. Martijn. het Pee Wee and Specials veel aandacht aan de vocalen: ze presteren het om ook tij dens de live-optredens hun 8-stemmige close harmony zangwerk volledig waar te maken. Aanvang van het concert van Pee Wee and the Specials om 22 uur. Zater dagavond draait in Donkey Shot de huis- Toont Jan Swinkels de poppenfoto’s die hij ten behoeve van de serie platen discotheek, om middernacht afgewisseld met de vertoning van een speelfilm. Itch. Ontstaan tijdens de New Wave- explosie, behoort de Dordrechtse forma tie Itch tot het selecte groepje van bands dat deze geboortegolf heeft overleefd. Bob Ligtenberg (drums), Jaap Dekker (sologitaar en zang, naamgenoot van de boogie woogie-pianist), Otis Hopeloos (gi taar en zang) en Jan van de Band (bas en zang) spelen zeer modieuze, vaak snelle pop in de lijn van de Rubinoos. De groep speelt uitsluitend eigen werk. Itch weet daarbij vooral de vocale kwaliteiten te benutten, hetgeen het heldere basisgeluid nog eens extra-kleur geeft. De groep is zaterdagavond te beluisteren in de Bever- wijkse Alpha Sociëteit aan de C. H. Moensstraat. Aanvang van het optreden 22 uur. Raffia. Theo Jolink en Maarten van Regteren Altena geven woensdagavond in het Witte Tejater Velsen aan de Ka naalstraat in IJmuiden een try-out-voor- stelling van hun nieuwe muziektheater- produktie. Raffia is te bekijken en beluis teren vanaf 19.30 uur. Kaarten zijn aan de zaal verkrijgbaar. Andzrej Wajda. De film speelt zich af in het Polen van 1929, en handelt over een rentmeester op een groot agrarisch be drijf die er een tijdje tussenuit moet en rust denkt te vinden bij zijn oude oom en tante. Vlak bij hun woning ligt het land goed Wilko, waar hij als jongeman vaak vertoefde en waar hij een graag geziene gast was van de eigenares en haar zes dochters. In de vijftien jaar dat de rent meester weg is geweest blijkt in dat gezin veel te zijn veranderd. Gebleven is echter de wederzijdse genegenheid, maar uitein delijk blijkt vijftien jaar toch een te grote kloof om de oude tijden volledig te laten herleven. Aanvang van de voorstelling 20.30 uur. Filmhuis Heemskerk, De Jansheeren, Kerkweg. „L’Ingorgo”, de nieuwste film van de Italiaanse cineast Luigi Comenci- ni, behandelt de verschrikkingen van een losgeslagen mensenmassa. Op een mooie zomerse dag trekt de bevolking van Rome er massaal op uit, wat eindeloze files voor de duur van een lang weekend tot gevolg heeft. In het begin gaat het er vrolijk aan toe. Temidden van de verkeerschaos staan complete families spaghetti te ko ken maar als de opeenhoping in de bran dende zon te lang gaat duren, komt het slechtste in de mensen boven en vieren egoïsme, machtswellust, corruptie en ge voelloosheid hoogtij. Met onder meer pri ma acteerwerk van Marcello Mastroian- ni, Gerard Depardieu en Patrick Dewae- re. De film is zondagavond om 20.30 uur te zien in het Filmhuis Heemskerk. gifmoord” is zaterdagavond te zien in het Witte Tejater Velsen. Informatie over de kaartverkoop is verkrijgbaar via tele foonnummer 02550-15789/15743. jongetje waar het hele verhaal om draait (gespeeld door Bart Gabriëlse) heeft pro blemen thuis en op school en kan eigen lijk nog het beste met zijn opa opschieten. Opa neemt hij dan ook in vertrouwen, als hij wordt gevraagd om de hoofdrol in een sprookjesfilm te spelen. Opa ziet er eerst niets in, maar dat verandert als de film- ploeg hem zomaar de belanrijke rol van tovenaar toebedeelt. Al filmende blijken zich op de set vreemde gebeurtenissen af te spelen rond een Nederlands jongetje, die door een echte Oosterse magiër is ontvoerd en met magische kracht wordt vastgehouden. Daar moet Martijn meer van weten.en z’n, opa uiteraard ook. Luxor Theater, Beverwijk. Science fiction rampen blijken de bioscoopbezoe kers telkens toch weer aan te spreken. Neem nu zo’n film als „Meteor”, qua verhaal (over een gigantische meteoriet die de aarde rechtstreeks bedreigt) duide lijk inspelend op de onderhuidse angst- kriebels van een goedgelovig publiek, en in Luxor goed voor een tweede verto- ningsweek. In de tweede bioscoopzaal het eigentijdse „Manhattan", terwijl in de matinee Walt Disney’s alleraardigste hon denepos „Lady en de Vagebond” even eens wordt geprolongeerd. Filmhuis Velsen, Witte Tejater, Ka naalstraat. Vanvond te zien in het Film huis Velsen „Les demoiselles de Wilko”, een korte, poëtische film van de van poli tieke spektakelstukken als „Het land van de grote belofte” en „De mens uit mar mer” bekende Poolse meester-cineast BIOSCOPEN EN THEATER Cinema Marquette. Ruysdaelstraat. Don derdag 20.00 uur: „Junglebook”. DIVERSEN Alarmnummers: Politie 41444, brandweer 32121, milieuklachten 96000. Openbare bibliotheek, Kerkweg 45, vrijdag 14.00-17.00 en 18.30-21.00 uur volw., 15.00-17.00 jeugd. Filiaal Beneluxlaan, Beneluxlaan 205-207. vrijdag 14.00-17.00 en 18.30-21.30 volw. 15.00- 17.00 en 18.30-21.00 jeugd, tijdens Openingsu ren tentoonstelling „Reclame; laat je niet in pakken!” Kinderboerderij, Vrijburglaan. Maandag t/ m vrijdag 10.00-12.00 en 13.15-16.45 uur. De Evelaer, Luttic Cieweg, donderdag 20.00 uur praatavond voor werkende jongeren 17 t/ m 21 jaar. 20.30 spreekuur wijkagent. Maroesja Lacunes en Gertlan Maassen in de Hooker-produktie ,.De twee vriendinnen en hun gifmoord de gehele maand april exposeert in de bibliotheekcentrale aan de Beverwijkse Kerkstraat. Daar is de tentoonstelling ^’Koninginnedag in Amsterdam” tijdens de gebruikelijke openingsuren vrij te be zichtigen. Reclame. „Reclame? Laatje niet in pakken” is de waarschuwende titel van de edukatieve tentoonstelling, door de tentoonstellingsdienst van de Culturele Raad Noord-Holland opgezet voor de hoogste klassen van het voortgezet onder wijs en tot het eind van deze maand te zien in het bibliotheekfiliaal aan de Bene luxlaan te Heemskerk. Met reclame wordt beoogd de consument informatie te geven, maar hem of haar bovenal over te halen een bepaald produkt te kopen. De boodschap wordt via verschillende media overgebracht: de schreeuwende koop man, de huis-aan-huisfolder, de tv-spot, de radio-spot, de bioscoopreclame, Ücht- dinsdagmiddag om 14.30 uur op in de Stadsschouwburg Velsen. Inlichtingen over de kaartverkoop voor deze speciale Paasvakantievoorstelling zijn verkrijg baar bij de Stichting Theater en Muziek Velsen, tel. 02550-15743. Paul van Vliet. Over het algemeen goed tot zelfs zeer lovend ontvangen is de nieuwe show „Vandaag of morgen” van de Haagse kabaretier Paul van Vliet. Hij zou hierin een volwassen evenwicht heb ben bereikt tussen luim en ernst, tussen typetjes maken en oprechte gevoelens, tussen lolbroekerij en serieuze beschou wingen. Onbezorgd plezier biedt Van Vliet niet, wel een professionele show met een uitstekende timing en een briljante muzikale begeleiding (door het combo Lex Jasper. Wijnand Blok, Frank Noya en Hans Beths), waarin veel te lachen valt maar ook de aandacht wordt gevestigd op tal van minder vrolijke aspecten van de huidige maatschappij. Paul van Vliet staat met zijn nieuwe show volgende week woensdag en donderdag in de Stadsschouwburg Velsen. Aanvang van beide voorstellingen 20.15 uur. Inlichtin gen over de kaartverkoop zijn verkrijg baar bij de Stichting Theater en Muziek Velsen, tel. 02550-15743/15789. It sil my benije. Op uitnodiging van de Krite „Fryske Trouw” voert de Haar lemse zustervereniging Gijsbert Japicx volgende week donderdag in gebouw De Rank aan de Kon. Wilhelminakade te IJmuiden het kabaretprogramma „It sil my benije” op. Aanvang 20 uur en inlich tingen over de kaartverkoop zijn ver krijgbaar via telefoonnummer 02550- 30489. reclames, uithangborden, en de adverten ties in krant en tijdschrift. De expositie gaat vooral in op de vorm en de functie van advertenties en op het effect dat advertenties op de consument hebben; naast vormen van reclame worden mid delen getoond, die de reclame gebruikt om aandacht te trekken en te overtuigen. De tentoonstelling is toegankelijk tijdens de openingsuren van de bibliotheek. hoezen maakte; Nellie Heemskerk expo seert een keuze uit haar collectie oude poppen. In Zaltbommel (Gasthuisstraat 27) is zij samen met haar man bezig haar ideaal te verwezenlijken, namelijk het inrichten van een speelgoedmuseum. Nel lie Heemskerk bezit een indrukwekkende verzameling oud speelgoed, zoals pop penhuizen, serviesjes, poppewagens, maar ook oude prentenboeken en een circa honderd exemplaren omvattende collectie oude poppen. Het speelgoedmu seum hoopt Nellie Heems er tijdens de zomermaanden te kunnen openen. Het wordt een particuliere aangelegenheid, want ze wil baas over haar eigen verza meling blijven. Wel leende ze inderdaad bereidwillig haar poppen uit aan Jan Swinkels, toen die zijn platenhoezen foto grafeerde. De expositie is tot eind van deze maand te bezichtigen dagelijks van 9 tot 22.30 uur, behalve op de zondagen. City Theater, IJmuiden. Naast de pro longatie van Nikolai van der Heyde’s „Laat de dokter maar schuiven” (evenals zijn één na laatste film „Help, de dokter verzuipt” gebaseerd op de gelijknamige streekromans van Toon Kortooms, mert ditmaal in de hoofdrollen onder meer Jo de Meyere, Piet Bambergen en Joop Do- derer) biedt City deze week in de tweede bioscoopzaal de paasvakantievierende schooljeugd tekenfilmplezier met Walt Disney’s „Jungle Book”. Het behandelt de avonturen van het Indiase jongetje Mowgli die bij zijn geboorte te vondeling wordt gelegd en opgroeit te midden van de wolven. Als Mowgli tien jaar oud is besluiten de dieren dat hij terug moet keren naar mensenland. Bagheera de panter neemt Mowgli mee op reis en samen rolleh ze van de ene vreemde ge beurtenis in de andere. Zo trekt Mowgli een tijdje op met een lichtzinnige beer, wordt hij gekidnapt door een troep apen, sluit hij vriendschap met een kolonie gie ren en staat hij op zeker moment ook nog oog in oog met de gevreesde tijger Shera Khan. Mowgli heeft absoluut geen zin om de jungle te verlaten, maar als hij aan de rand van het bos een Indiaans meisje ziet besluit hij toch maar liever met haar mee te gaan. Mowgli’s dierenvrienden zijn zielsbedroefd maar beseffen toch wel BIOSCOOP EN THEATER City I, Kennemerlaan, donderdag 20.00 uur: „Laat de dokter maar schuiven”. City II, Kennemerlaan, donderdag 20.00 uur: Walt Disney’s „Jungleboek” Witte Tejater, Kanaalstraat, donderdag 20.30 uur in filmhuis „Les demoiselles de wilco”. Stadsschouwburg Velsen, donderdag 20.15 uur, toneelgroep Theater met „In de jungle van de steden”. TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA Pieter Vermeulenmuseum, Ma. t/m vrij. 9.30- 17.00 uur. Museum Beeckestijn, Rijksweg Velsen- Zuid- 18e-eeuwse stijlkamers Di. t.m zo. 14.00- 17.00 en 10.00-12.00 uur. Tentoonstelling in Noordelijk Koetshuis „Dingen die dicht bij de mensen staan”. Expositie duurt tot 27 april di. t/m zo.' van 14.00 tot 17.00 uur. Gemeentehuis, tel. 19000. Bezichtiging op werkdagen van 10.00-12.00 uur Ruïne van Brederode, Velserenderlaan. Santpoort-Zuid. Dinsdag t/m zondag 09.30- 12.00 en 13.00-16.00 uur te bezichtigen. Witte Tejater, Kanaalstraat, tentoonstelling in de foyer. Schilderingen op aluminiumfolie en gedichten van Hanneke de Vries en werk stukken in textiel en blik van Maija Meijer. De expositie duurt tot 27 april. DIVERSEN Storingsnummer openbare verlichting, en gas en water 10777. Alarmnummers: Politie 19033, Ongevallen dienst 23355. Hoogovens 02510-96000. Brand weer Santpoort 370750, voor Velsen-Noord en IJmuiden 20750. Telefonische Hulpdienst, bereikbaar dage lijks van 19.00-04.00 uur ’s nachts, zaterdag en zondags van 11.00-04.00 uur ’s nachts onder nummer 023-326655. Algemene Hulpdienst Velsen, iedere werk dag van 9.00-11.30 uur, tel 02550-18888. Centraal Orgaan Bejaardenbeleid, Centraal Bureau, Abelenstraat 1, IJmuiden op werkda gen van 9.00-10.00 uur. Tel. 12464. Gezinsverzorging, hulp aan bejaarden en langdurige zieken, Velserduinweg 52, IJmui den. Maandag t/m vrijdag 9.00-10.00 uur. Tel. 02550-11830 of 22169. Sociale Dienst, Spaarnestraat 2, IJmuiden, maandag t/m vrijdag 9-10.30 uur nieuwe cliën ten, voor andere cliënten ook op afspraak, tel. 02550-19124. Sociaal Psychiatrische Dienst, Plein 1945. no. .90; Gebouw De Beurs (vijfde etage). Be reikbaar iedere werkdag van 9.00 tot 17.00 uur; tel. 19142. Handenarbeidcentrum Velsen, Andreaweg. Velsen-Noord. Open: dinsdag t.m. vrijdag 9.30- 21.30 uur maandag 13.30-21.30 uur, zater dag 9.00-12.00 uur. Centrale Bibliotheek, Plein 1945. Donder dag 19.00-21.30 uur. Vrijdag 14.30-17.30 en 19.00-21.30 uur. Centrale Jeugd- en Tienerbibliotheek, Wil- lemsbeekweg 96. Vrijdag 15.30-17.30 uur. Filiaal Santpoort, Crocussenstraat 1, vrij dag 10.00-12.30 en 19.00-21.30 uur, tijdens deze openingsuren tentoonstelling „Kennemer lus toorden” t.m. 26 april. Filiaal IJmuiden-West, Zeewijkplein. Don derdag 19.00-21.30 uur volw. en tieners, vrij dag 14.30-17.30 u. alle leeftijden. Filiaal Velsen-Noord, Wijkerstraatweg 177, donderdag 19.00-21.30 uur volw., vrijdag 14.30- 17.30 uur alle leeft. Dienstencentrum Zee- en Duinwijk, Zee wijkplein 260, tel. 20650 donderdag 19.30 uur klaverjas- en biljartclub, 14.30-16.00 uur zang koor, 18.00 uur eten voor alleenstaanden. Stichting alg. maatschappelijk werk, De Noostraat 4, IJmuiden. Spreekuur dag. van 9- 10 uur. Tel. 10661. Stichting school- en beroepskeuze NH, Plein 1945 nr. 90 gebouw De Beurs 4e etage. Spreekuur dokumentatiecentrum na tel. af spraak, elke vrijdag 14.00-16.00 u„ tel. 02550- 19142. Creativiteitscentrum IJmond, Clara Stern school, Moerbergplantsoen, donderdag 20.00- 22.30 uur tekenen en schilderen, textiele werk vormen, vrijdag 10.00-12.00 uur instuif voor ouderen, De Abeel, Abelenstraat 1, IJmuiden. Vredesbureau ’t Kan anders, gebouw ’t Vel- serduin, Velserduinplein 5, donderdag 20-21 uur informatie over dienstweigergn. Buurtcentrum Zeewijk, Dennekoplaan 289. tel. 21494, donderdag 20.00-22.00 uur tekenen en schilderen, VOS-cursus en batikken, vrij dag 13.30-16.30 uur WAO-handvaardigheid en spel. Buurthuis De Brulboei, Kanaalstraat 228, tel. 10652, donderdag 19.30-22.30 uur vormen met brooddeeg, 20.00-22.00 uur schildercursus, 20.00-23.00 uur kienen (lx per twee maanden), vrijdag 9.00-11.30 uur peuterspeelzaal, 11.30- 13.30 uur uur broodje Brulboei, 16.00-17.30 uur werken met klei en gips. Buurthuis De Planeet, Mercuriusstraat 56, tel. 14441, donderdag 19.00-20.30 uur tafelten- nisclub jeugd vanaf 8 jaar en hobby- en zaag- club 6-14 jaar. Buurthuis De Spil, Rembrandtlaan 45, tel. 10186, donderdag 19.30-21.30 uur bloemschik ken, vrijdag 9.30-11.30 en 13.30-15.30 uur peu terspeelzaal, 9.30-11.30 uur Hindeloopen schil deren, 9.30-11.30 en 13.30-16.30 uur biljarten voor ouderen, 16.00-17.30 uur hobbygroep jeugd 9-12 en 12-15 jaar. Buurtcentrum De Mei, Geelvinckstraat 26. Velsen-Noord. Donderdag 19.00-20.00 uur judo 14-16 jaar, 20.30-22.30 uur trimmen gemengd, 19.00-20.00 uur schaken 10-16 jaar, 19.30-22.00 uur tekenen en schilderen voor beginners, vrijdag 9.15-11.15 uur peuterspeelzaal, 13.30- 17.30 uur jongerencafé. Recreatiebad „De Hoogeberg”, Tromp straat, donderdag 21.00-22.30 uur gemengd zwemmen. BIOSCOPEN EN THEATER Kennemer I, Zeestraat, donderdag 20.00 uur „Gejaagd door de wind”. Kennemer II, Zeestraat, donderdag 19.30 uur, „Laat de dokter maar schuiven”. Luxor I, Breestraat, donderdag 19.00 en 21.30 uur „Meteor". Luxor II, Breestraat, donderdag 19.00 en 21.30 uur „Manhattan”. te ontslaan als de krant niet op tijd ver schijnt. Het drietal ruziet heel wat af, maar uiteindelijk komt er toch nog rede lijk veel nieuws binnen en nog juist bij tijds levert hun eigen inventiviteit hun de resterende kopij op. Rob Roeleveld (te vens pianist) als Piet Punt, Tingue Don- gelmans als Matje Komma en Johan Ho bo als Willem Punt voeren het kabaretes- ke kindertoneelspel „Punt Komma Punt” per. Na zijn studie aan de Academie voor Industriële Vormgeving ging zijn belang stelling uit naar de fotografie. Hij richt zich vooral op het theater en wil als fotograaf door de glitter en glamour heenprikken. Hij fotografeerde onder meer bij de toneelgroep Proloog, bij ka baretier Seth Gaaikema, bij Herman van Veen en vervaardigde diverse platenhoe zen. Voor een serie platenhoezen ten be hoeve van de Phonogram-serie „Music for the Millions” - een serie die een groot publiek moest aanspreken en waar in album na album een herkenbare factor moest zitten - koos Jan Swinkels voor poppen, en daardoor kwam hij in contact met zijn huidig mede-exposante Nellie Heemskerk uit Zaltbommel. Koninginnedag. Vanuit de gedachte dat de beeldvorming van Amsterdam mo menteel goeddeels bepaald wordt door angstaanjagende verhalen over straat- schennerij, diefstallen, druggebruikers en relletjes - en dat terwijl de hoofdstad volgens haar voor veel mensen toch nog een goed en aantrekkelijk woon- en leef- oord vormt, besloot de autodidacte foto grafe Nelly Poppen - Wüllschleger Am sterdam op z’n best vast te leggen; een stad bevolkt door lieve, hartelijke en en thousiaste mensen. Om aan te tonen dat „de werkelijkheid immers ook vrolijk, gezellig, geruststellend, prettig en aange naam kan zijn” trok Nelly Poppen op Koninginnedag de Jordaan in. „Mijn in tentie was, simpele momenten voelbaar te maken van een feestelijke sfeer, in tegen stelling tot de zo veelvuldig gepubliceerde benarde situaties”, aldus de fotografe, die veertig van die vrolijke foto’s gedurende Een van de weinige overlevenden van een nieuwe generatie popbands: de New Wave- formatie ,,ltch DIVERSEN Alarmnummers: Politie 25555, brandweer 22922, milieuklachten 96000. Centrale bibliotheek, Kerkstraat 44, vrijdag 14.00-17.00 en 18.30-21.00 uur, volw. en 15.00- 17.00 uur jeugd. De Nieuwe Slof, Kerkstraat, expositie pop pen van Nellie Heemskerk en foto’s van Jan Swinkels. Jeugdbibliotheek Meerestein, K. Smith- straat 110a, vrijdag 15.30-17.00 uur. Dienstencentrum voor bejaarden. Kerk straat. Maandag t/m vrijdag geopend van 09.00-17.00 uur. Spreekuur leiding vrijdag 10.00-11.00 uur. Stichting school- en beroepskeuze NH, Plein 1945 nr. 90 gebouw De Beurs 4e etage te IJmuiden. Spreekuur dokumentatiecentrum, na tel. afspraak elke vrijdag 14.00-16.00 u„ tel. 02550-19142. In de jungle van de steden. Het maat schappelijk ongerief; eenzaamheid of vereenzaming blijkt een onuitputtelijke bron van inspiratie te vormen voor to neelschrijvers. Bertolt Brecht situeert zijn toneelspel „In de jungle van de ste den” in het Amerikaanse Chicago aan het begin van deze eeuw. Hoofdfiguren zijn Garga en Shlink, een Maleise houthan delaar en een jonge bibliotheekbediende die beiden lijden onder het gebrek aan menselijk contact dat het leven in zo’n wereldstad met zich meebrengt. Shlink 1 hoopt in een „gevecht” met Garga z’n menselijkheid terug te vinden. In dat ge vecht zijn menselijke en geen materiele belangen de inzet. Nadat Garga zijn uit daging heeft aanvaard, wordt aan beide kanten met volle inzet gevochten: Garga zet de relatie met zijn familie en zijn verloofde en zijn dromen op het spel, en Shlink zijn bezittingen, zijn contacten met de onderwereld en zijn arbeids kracht. „In de jungle van de steden” wordt vanavond door toneelgroep Thea ter gespeeld in de Stadsschouwburg Vel sen, aanvang 20.15 uur. Medewerkenden zijn onder andere Peter Aryans, René van Asten, Guy Lavreysen, Pim Peters en Bea Meulman. Inlichtingen over de kaartver koop zijn verkrijgbaar bij de Stichting Theater en Muziek Velsen, tel. 02550- 15743. Na afloop van de voorstelling, die is geregisseerd door Karl Kneidl, is er een bijeenkomst in de foyer voor zowel de medewerkerkenden als de toeschouwers, Down Town Jazzband. In het Jazzhuis Velsen, gevestigd in het Witte Tejater aan de Kanaalstraat in IJmuiden, voert vrij dagavond de oude stijl de boventoon. Opgetreden wordt door de Down Town Jazzband, een formatie die behoort tot Nederlands meest populaire oude-stijlor- kesten met een reputatie, die tot ver over de grenzen reikt. De band bestaat uit Karei Rijper (trompet), Jack Schouten (klarinet), Leon Monné (trombone), Roe- fie Hueting (piano), Tom Stuip (banjo en gitaar), Ab Haverkamp (bas), Kees Car pentier (slagwerk) en An van Duren (vo cals). Onder leiding van Roefie Hueting staat de Down Town Jazzband nu al weer zo’n dertig jaar voor een nog altijd groei end publiek van liefhebbers van de wat meer traditioneel georiënteerde jazz. Kaarten voor het optreden van de Down Town Jazzband kunnen worden bespro ken via het bureau van de Velser Ge meenschap, telefoon 02550-15789. Het concert begint om 21 uur. Pee Wee and the Specials. Ter promo-

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 9