BONDEN BIJ BIJEENKOMST IN VELSEN-NOORD Renovatie huizen Van Hoistdorp in voorbereiding 55 [politienieuws Franse partnerstad zoekt contact met Velsenaren hcivcn- berichten Paul van Vliet wenst zijn publiek „wilskracht tien" t in de vishal Zorg Vandaag of Morgen” toont gerijpt entertainer W. Jansen benoemd tot hoofdinspecteur politie Velsen Roosterwijziging spreekuren Rijmonders houdt Pierenrit Bazar ten bate van Goede Herderkerk Afslanking” r 5 4 IJMOND 1 98C VRIJDAG APRIL 1 1 EENZIJDIGE UITWISSELING MET EDUCATIEF TINTJE -- Een goedbedoelde boodschap ro Ervaring ie- an BRUIDSPAREN OPGELET! HET HOGE DUIN (Van een onzer verslaggevers) VELSEN-NOORD. De industriebonden FNV en CNV wensen op een zo’n kort mogelijke termijn drastische maatregelen om te voorko men dat Van Gelder Papier verder afglijdt en zwaardere verliezen gaat lijden. Hiervoor is volgens de bonden een grotere financiële armslag noodzakelijk. Deze dient onder meer verkregen te worden uit een grotere deelname van de overheid in het concern, waardoor de schuldenlast kleiner wordt en ruimte ontstaat voor nieuwe investe ringen. Li Lu HET HOGE DUIN Grotere overheid lie kan Van Gelder redden Ook boven Van Gelder in Velsen-Noord drijven donkere wolken aldus de sprekers donderdagmiddag in de bedrijfskantine (ADVERTENTIE) KI 30 'l VELSEN. De gemeente Velsen heeft voor de eerste keer contact met de Franse partnerstad Rourgoin-Jallieu. Geheel op initiatief van de Fransen ligt een eenzijdige uitwisseling in het verschiet waaraan een beperkt aantal Velsenaren kan deelnemen. 30 35 30 30 30 Paul van Vliet (44) heeft geïncasseerd en laat dat merken, maar tussen de bitterzoe te grappen door vergast hij zijn publiek als vanouds toch weer op enkele waanzin nige conférences, waarin hij met zijn fa buleuze taalbeheersing onder andere het verhaal vertelt van de familie Jansen in Frankrijk, een rake schets geeft van de dagelijkse gang van zaken in een klein provinciehotel, het eindeloze sterven in Koningsdrama’s op de korrel neemt en in de huid kruipt van een zelfvoldane veerti ger, die het in het leven „allemaal wel gezien heeft” en daarvan vettig kond doet. Deze vergadering wordt in verband met de ploegendiensten om half een, half drie en half acht gehouden. striébonden die maandag in hef Alleen staandencentrum in Velsen-Noord wordt belegd zal als graadmeter moeten dienen volgens Wemmers. „Hieruit moet blijken in hoeverre de leden bereid zijn tot actie”. VELSEN. Wethouder Th. C. Witte van financiën houdt maandag in het Vel- sense gemeentehuis spreekuur op een an der tijdstip dan gebruikelijk. Tussen half twee en kwart voor drie ’s middags is hij hier bereikbaar. Wethouder H. J. Schee- per houdt op woensdag 16 april geen spreekuur. de Bleyenhoevelaan zijn maandagavond (14 april) om zeven uur welkom bewoners van huurhuizen aan de Ladderbeekstraat (nummers 87 tot en met 129), Heirweg (nummers 9 tot en met 27), Schoonoort- straat (2-42 en 1-43) en tenslotte de Geel- vinckstraat (70 tot en met 112). De Woningstichting Velsen deed op het punt van woningrenovatie al ervaring op met de projeckten Velseroord (IJmuiden- Oost) en het zogenoemde PEN-dorp in Velsen-Noord. Een „beperkte renovatie” is momenteel ook in voorbereiding voor het woningbezit in de Santpoortse Bloe- menwijk en in IJmuiden-Oost (De Ruyter- straat. Huurwoningen worden hier gelijk aangepakt met een omvangrijker renova- tieprojekt van de R.k. woningbouwvereni ging „IJmuiden”. VELSEN. Bij het Paviljoen Schoon- enberg (Van Houtenlaan, Velsen-Zuid) is op 16 april vanaf ’s avonds acht uur de start van de traditionele IJmuider Pie renrit, een evenement van de automobiel- vereniging De Rijmonders. Inschrijving is gelijk in de A- en B-klasse (46 kilome ter) en de C-klasse (40 kilometer). Twee informatiebijeenkomsten vormen nog deze maand de eerste aanzet voor de De de :he loi, dat de- ist- nu na- *en rer- >en die >on ien op ;en be- ’ije jen in- )or üg eft er- Is- bi- b ite iet iet in de m- an de He rn an, an- at- ian of- ro- ise •ril K. A) er- □r- □r- en Voor een werkelijke goedver zorgde huwelijksdag gaat u naar Dat staat vast! Feestelijke menu's in vele prijsklassen Alle drankjes m.u.v. buiten lands gedistilleerd f 1.65 én wij berekenen GEEN ZAALHUUR r deelname VELSEN. Met ingang van 1 augustus is de heer W. A. F. Jansen benoemd tot hoofdinspecteur bij de gemeentepolitie van Velsen. In dezelfde functie maakt de heer Jansen momenteel deel uit van het gemeentelijk politiekorps Van Purmer- end. De nieuwe hoofdinspecteur volgt de heer L. Witvliet op die per 1 mei deel gaat uitmaken van het politiekorps van Hoorn. Het is al vaker gezegd: Paul van Vliet toont in zijn derde show aan, dat hij meer kan dan komische typetjes neerzetten als een Baron Taets of een Majoor Kees, om maar eens twee van zijn meest succesvolle acts te noemen. In vergelijking tot vroeger heeft hij veel meer beschouwelijke num mers in zijn show gestopt. Wat hem bezig houdt zijn zaken, verband houdende met de liefde, met eenzaamheid, met de angst voor ouder worden, voor ziekte en de dood. Hij draagt zijn gedachten daarover uit in fijnzinnige liedjes (zoals het poëti sche „Ik mis je kleine hoofd.en soms snijdende conférences. Bestuur het bedrijf in Wormer te beëindi gen komen 265 tot 275 werknemers op straat. Van Gelder zal hiervoor binnen enkele dagen ontslagvergunningen aan vragen. Donderdagmorgen overlegde een delegatie van de actievoerders in Wormer aan de directeur van het arbeidsbureau een verslag betreffende de gang van za ken bij het papierbedrijf. De directeur kon evenwel slechts mee delen dat hij na de ontslagaanvraag door Van Gelder de wettelijke procedure dien de te volgen. Uitwisselingen vanuit Velsen met de partnersteden in Duitsland, Engeland en Frankrijk zijn nooit van de grond geko men doordat de gemeenteraad zich hier van afzijdig hield. Zij gaan daarbij uit van het argument dat de uitwisselingen zich vaak slechts beperken tot de bestuurders van de steden. Pas drie weken geleden maakten een delegatie van de gemeente Velsen, waar onder enkele leden van het college van B en W, kennis met vertegenwoordigers van de Franse partnerstad Bourgoin-Jallieu, die 50 kilometer ten zuidoosten van Lyon ligt en 30.000 inwoners telt. De delegatie uit Velsen woonde op uitnodiging de ope ning van een nieuw gemeenschapscen trum in de Duitse partnerstad Bergisch Gladbach bij. Hier ontmoetten de Velsenaren een lid van het Franse uitwisselingscomité dat te kennen gaf graag in contact te komen met de partnerstad Velsen. Het comitélid maakte de Velsense delegatie attent op het bestaan van een „Centre Linquistique d’Eté” in Bourgoin-Jallieu, waar in de zomer cursussen Frans worden gegeven, gekoppeld aan een vakantie. De cursisten vinden onderdak bij Franse families in die plaats. Daarbij opperde de Fransman de moge lijkheid dat tien Velsenaren in de leeftijd van 16 tot en met 30 jaar in gezelschap van jongeren uit de Duitse en Engelse partner steden hieraan deel kunnen nemen. De duur van deze educatieve vakantie is tien dagen. Het gemeentebestuur van Velsen heeft deze uitnodiging overgenomen en wenst in contact te komen met gegadigden voor> deze reis. Momenteel wordt de mogelijk heid bekeken of het vervoer kan worden geregeld door de gemeente Velsen, die de verzekering tijdens vervoer en verblijf voor haar rekening neemt. Belangstellen den voor dit tiendaagse bezoek aan Bour goin-Jallieu dienen te beschikken over basiskennis van de Franse taal. Met de coördinatie van de vakantiereis en de cur sus Frans is het gemeentelijke bureau voorlichting op het stadhuis belast. Voor beide eerste categorieën is in het uitgezette traject opgenomen een wegge deelte met zogenoemde gebarricadeerde pijlen. Het eindresultaat van het evene ment, een zogenoemde „vrije puntenrit”. telt mee voor het clubkampioenschap van De Rijmonders en voor het Noordholland- se zönekampioenschap. Voor de leidende équipes zijn prijsbekers beschikbaar. Deelname staat open voor leden van De Rijmonders (tegen gereduceerd tarief) en buitenstaanders. VELSEN. Serieuzer dan we tot dusverre van hem gewend waren presenteert de Haagse kabaretier Paul van Vliet zich in zijn derde, intussen alweer uit oktober ’78 daterende one-man show „Vandaag of Morgen”. Overdag druk schavend aan zijn nieuwe Engelstalige zomerprogramma (waaruit hij bij wijze van voorproefje vast een stukje liet horen) is Van Vliet momenteel bezig aan een afsluitende toernee door Nederland en België, in het kader waarvan hij de afgelopen twee avonden de Stadsschouwburg Velsen aandeed. Daar toonden de bezoekers van de Stichting Theater en Muziek Velsen zich redelijk ingenomen met de meer cynische dan jolige strekking van het bijna uitgespeelde „Vandaag of Morgen”. Wemmers een volgens hem ongegrond optimisme binnen het bedrijf. „Een teken dat de indruk bij de werknemers bestaat dat alles nog wel op z’n pootjes terecht komt. Wij zien echter ook boven Velsen- Noord donkere wolken hangen en hebben sterk het vermoeden dat de verouderde papiermachines 18 en 21 voor 1981 uit de roulatie gaan. De Raad van Bestuur heeft Prijzen in guldens: Per 1 kg.: tarbot 21,34, grote tong 11,53, grootmiddel tong 14,02-13,75, kleinmiddèl tong 16,45-16,44, tong één 17,28, tong twee 16,32. (Van een medewerker) IJMUIDEN. Aan de donderdagmarkt werden aangevoerd: 1.140 kg tong; 10 kis ten tarbot en griet; 439 kisten kabeljauw; 2 kisten schelvis; 30 kisten wijting; 40 kisten schol) 39 kisten schar en 1 kist varia. Vanuit de Ierse Zee werden aangevoerd 3110 kg. tong. WOENSDAG VERTROKKEN: Jenny Smith, IJmuideii, Seaham; Smit Lloyd 16, Velsen, Cont Plat; Gert Staerke, Duinker ken; Lone Clipper, Odensee; Pavel Mo- chaldv, Kiel; Stephanie Siemer, Kolding; Tor Scandinavia, Gothenburg; Visten, Karlstad; Czestochowa, Gdansk; Pacific Trader, Velsen, Bremen; Pebane, Ham burg; Typhoon, IJmuiden, Noordzee; Per go, IJmuiden, Londonderry; Ulla Daniel- sen, IJmuiden, Savona; Paulina Brink- man, Kings Lynn, IJmuiden; H.M. Hadda, Noordzee, IJmuiden; Anwesha, Bangla desh, IJmuiden. Aldus een verklaring van de bonden die donderdagmiddag tijdens een bijeen komst in de kantine op het fabrieksterrein van Van Gelder in Velsen-Noord werd uitgereikt. De bijeenkomst waarvoor een delegatie actievoerende kaderleden uit Wormer was gereisd werd slechts door enkele tientallen werknemers van Van Gelder bijgewoond nadat de directie eer der had meegedeeld dat geen werkonder breking mocht plaatsvinden. destijds verklaard dat papiermachine 18 weillicht begin 1980 zou worden stopgezet. Deze machine draait nog. Hierdoor heb ben de werknemers de hoop gekregen dat Velsen-Noord er misschien nog doorheen rolt”, aldus een somber gestemde Wem mers die voor begin volgende week geen verdere acties in Velsen-Noord verwacht. De ledenvergadering van de indu- WOENSDAG AANGEKOMEN: Am sterdam, Bremen; Marlene S, Conaberg; Isabel, Gent; Definace, Bremerhaven; Henning Maersk, Minningham; Lily Pri ma, Kukeness; Kolpino, Leningrad; Bie- ne, Hamburg; Smit Lloyd 16, Cont. Plat, Velsen; Paula, U.K.; Fonnes, Bremen, IJ muiden; HM Hadda, Noordzee, IJmuiden; Antarctica, Lagos, IJmuiden; West Eagle, Cont. Plat, Velsen; Blavet, Rouaan, IJmui den; Irimo, Rotterdam; Grit, Londen; Ku likovo Pole, Atlantic Ocean. De besommingen waren: KW 221 12.000. UK 18 UK 20 16.000, UK 208 UK 228 10.300, WR 32 26.300, WR 57 ƒ32.900. Aan de woensdagmarkt werd geen vis aangevoerd, wegens ongunstig weer kon niet uitgevaren worden. Ook in zijn conférences wijst hij echter steeds weer op de zinloosheid van het massale bij-de-pakken-neer-gaan-zitten, benadrukt hij dat ieder mens zijn leven zélf in de hand heeft en neemt hij zelfs afscheid van zijn toeschouwers met hen voor de toekomst „wilskracht 10” toe te wensen. van ’een gerijpt entertainer, die in zijn show in muzikaal opzicht lenig terzijde werd gestaan door een combo onder lei ding van Lex Jasper, met Wijnand Blok op gitaar. Frank Noya op bas en Hans Beths op drums. JOKE DIEBEN FRERICHS. DONDERDAG AANGEKOMEN: Ru dolf Karstens, IJmuiden; Alliance, Aber deen, IJmuiden; Rolita, Yokohama; NedLloyd Tauranga, Vlissingen; Cape- crest, Erith, IJmuiden; Titan Service, Cont. Plat, IJmuiden; Varmland, Gent, Velsen. Kaderlid D. Glansdorf uit Wormer deed tijdens de bijeenkomst een beroep op soli dariteit bij de Velsennoordse collegae voor de acties in Wormer. Daarnaast ging hij in op de situatie bij Van Gelder in Velsen-Noord. Hij noemde het machine park voor de produktie van krantenpa pier sterk verouderd doordat hoogst noodzakelijke investeringen in de laatste jaren achterwege bleven. Wel zijn volgens hem voldoende gelden gestoken in de as- bestsector van het bedrijf die momenteel nog goed draait. Ook Glansdorf had geen vertrouwen in de toekomst voor Velsen- Noord en zag met angst en beven het rapport van de Raad van Bestuur over Velsen en Renkum 1 tegemoet. „Het be leid van de Raad van Bestuur is gericht op afslanking van het gehele bedrijf’, aldus het kaderlid. Aan de hand van de geringe opkomst van Van Gelder-werknemers in Velsen- Noord bespeurde districtsbestuurder W. VELSEN. In het buurthuis De Spil (Rembrandtlaan, IJmuiden-Oost) begint zaterdagochtend om elf uur de jaarlijkse bazar ten bate van de’ hervormde Goede Herderkerk in IJmuiden-Oost. In de grote zaal van het buurtcéntrum zijn aanwezig de bekende attracties als balgooitent, rad van avontuur, grabbelton en schiettent. Daarbij vindt verkoop plaats van boeken, levensmiddelen en handwerkartikelen vervaardigd door een aantal kerkelijke vrouwenclubs. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. De Woningstichting Velsen overweegt renovatie van 183 huurwoningen tussen Wij ker straat weg en Wijkeroogstraat in Velsen-Noord. (zogenoemde Van Holstdorp). Het gaat om na de oorlog gebouwde eengezins woningen die volgens het bestuur hard toe zijn aan een grondige opknap beurt. Naast het in goede bouwkundige staat brengen zal renovatie voor de bewuste panden ook inhouden aanpassing bij de huidige wooneisen. Genoemd wordt in dit verband moder nisering van douchecellen, keukens, toi letten en installatie van cv. Daarbij wordt gedacht aan energiebesparende maatre gelen als spouwmuurisolatie en dubbele geplande renovatie. In „De Schouw” aan beglazing. De uitslag van een onder de huurders gehouden enquête leverde een inventarisatie op van geconstateerde woongebreken aan de betrokken panden. Aan de hand daarvan is inmiddels een verbeteringsplan op het punt van woonge- rief op papier gekomen. Met de bedoeling informatie te verstrek ken over de situatie binnen het Van Gel- derconcern en in het bijzonder die van de bedrijven in Wormer en Velsen-Noord be stegen FNV-districtbestuurders Y. Boers- ma (Wormer) en W. Wemmers (Velsen- Noord) en kaderlid D. Glandorf het spreekgestoelte. Bestuurder Y. Boersma begon zijn toelichting met een sneer naar de. directie vari Van Gelder in Velsen- Noord die het de bonden niet makkelijk had gemaakt bij de organisatie van de bijeenkomst. Hij vervolgde met een uit eenzetting van de situatie in Wormer waar dinsdagmorgen het bedrijf werd bezet door Stakers nadat de Raad van Bestuur van Van Gelder niet in wilde gaan op het rapport van de FNV waarin mogelijkhe den voor'handhaving van het bedrijf zijn aangegeven. De Raad van Bestuur rea geerde hierop met het antwoord dat geen investeringen konden worden gedaan en onthield zich daarbij volgens de bonden van argumenten op de inhoud van dat rapport. Door het besluit van de Raad van Vraag informatie en toezen ding van folder menusugges- ties. Tel.: (02517)59 43 hotel-specialiteiten restaurant Rijkert Aertszweg 50 WIJK AAN ZEE Per 40 kg.: tarbot 680-477, griet 359-301, kabeljauw één 138-120, kabeljauw twee 192-118, kabeljauw drie 176-120, kabel jauw vier 166-116, kabeljauw vijf 144-100, schol één 156-130, schol twee 162-144, schol drie 152-90, schol vier 130-104, wij ting drie 126-92, schar 140-45, schelvis vier 166. De prijzen van de lerse-zeetongen waren, per 1 kg.: grote tong 11,01-10,80, grootmiddel 13,61-13,37, kleinmiddel 15,81-15,55, tong één 16,77-16,17, tong twee 16,02-15,51. Een tweede informatiebijeenkomst (zelfde plaats, zelfde aanvangstijd) wordt belegd op 16 april. Hier worden verwacht bewoners van de Geelvinckstraat (per- ceelnummers 95 tot en met 135), Wijker oogstraat (176 tot en met 218), Meerwei- denlaan (24 tot en met 98) en het Pancras- plantsoen (1-7 en 2-8). DONDERDAG VERTROKKEN: Eliza Coast, Lagos;- Stirling Brig, Cont. Plat, IJmuiden; Amsterdam, Antwerpen; An dries, Boston; Coran W, Mistley, IJ muiden. Vernieling. In de nacht van donderdag op vrijdag moest voor de tweede maal deze week een sigarettenautomaat het ontgelden. Ditmaal aan de Bloemendaal- sestraatweg in Santpoort-Zuid werd met een voorwerp een ruit ingeslagen van een automaat waaruit slechts twee pakjes si garetten verdwenen. Diefstal gereedschap. In de gemeente Velsen wordt in toenemende mate gereed schap gestolen. In de nacht van woensdag op donderdag werd na het verbreken van twee hangsloten uit een garagebox aan de Van den Vondellaan in Driehuis een grote* hoeveelheid gereedshcap gestolen waar onder een laskast, slijptol, boormachine en schuurmachine. De waarde van het gestolen goed is niet bekend. Radarcontrole. Donderdagmiddag werden bij een snelheidscontrole met ra dar op de Hagelingerweg 55 bekeuringen uitgedeeld. Verschillende automobilisten bleken daarbij met snelheden van meer dan 80 kilometer per uur de toegestane snelheid van 50 kilometer per uur ruim schoots te overschrijden. Hersenschudding. Een 61-jarige wielrijder uit Beverwijk belandde don derdag met een hersenschudding in het Rode Kruis Ziekenhuis na een aanrijding aan de Westerheytweg. De man werd hier geschept door een 18-jarige plaatsgenoot die op zijn bromfiets vanaf een uitrit de rijbaan opreed zonder voldoende op te letten. Visboot ontvreemd. Een 59-jarige in woner van Amsterdam meldde donder dag bij de politie diefstal van èen visboot ter waarde van circa duizend gulden uit het Zijkanaal A. Het vaartuig (merk Ter- hi, typenummer 410) moet in de periode rond Pasen zijn ontvreemd. actievoeren- Van Gelder- werknemers don derdagmiddag op Weg naar de bijeen komst in Velsen- Noord

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 5