4 I h n ;l Van Keulen F. k ’J VIDES brengt hommage aan operettekoning Robert Stolz van de illegale Marokkanen” „Prijswondertje” in Heemskerkse woningbouw kort ijmondnieuws i n „Voorlopig geen arrestatie llOk Mannenkoor houdt rommelmarkt 9r I. 1® VRIJDAG BURGEMEESTER A. J. HUBERS LEGT VERKLARING AF: Afzwemmers in het Sportfondsenbad „Lenteparade” volgende week driemaal in Stadsschouwburg Flciaailtrci k i m «am wm I. GEBOORTE? VERLOVING? HUWELIJK? Met opgebor duurd Melka- vignet, - R Wenen hk J garantieteken voor top kwaliteit. The Swedish shirt for Europe; Melka Twin. Volmaakte pasvorm. Modieuze dubbele naden. Verkrijgbaar bij Kennemerlaan 61, IJmuiden stemd op uitvoering door een klein koor van pakweg twintig man met verhoudingsgewijs véél (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN. „Voor een groot koor als VIDES geschikt repertoire vinden is nog niet zo’n eenvoudige zaak. Operettes zijn er genoeg, maar het leeuwedeel van die muziekwerken is afge- solisten. De professionele gezel schappen kunnen er namelijk geen groot koor op na houden, dat is, vooral als ze met een stuk óp toernee gaan en er dus veel gereisd moet worden, veel te kost baar. VIDES met z’n zestig a ze ventig zingende leden jaarlijks aan een leuk koorwerk helpen kost daarom veel hoofdbrekens,” zo zet mevrouw G. Nap-Visser de achtergrond van de wel zeer ge varieerde repertoirekeus van het IJmüider Operette Gezelschap VIDES uiteen. T BETER W DRUKWERK IMi bestellen? rtelka, Zweedse mode 'oor de Lage Landen VAN R,XEL W HPIgB zo’n drukker IJMOND tl r, (ADVERTENTIE) lag lag Eerste koophuizen in Meerestein ;/m opgeleverd voor rond de 130.000 ilo- De heer Steenstra wilde graag tel. aat Wethouder Verhoog overhandigt de sleutels aan de eerste bewoners van de 151 premiekoopwonmgen in Meerestein-Hoogdorp. U (ADVERTENTIE) 1 o 1 (Ernst (ADVERTENTIE) I ian iek ide en lig- ler art >or De voorzitter van de Stichting Eigen Woningbezit, de heer N. P. Steenstra, ver heelde in een toespraak niet, bijzonder trots te zijn op dit resultaat ondanks de hoge grondkosten, die bijna het dubbele waren van die in de wijk Neksloot”. i», lo. een gesprek met de woningbouwvereni gingen aangaan, in die zin, dat zij zouden kunnen overwegen om de Stichting in de verdere toekomst de woningen in Heems kerk te laten bouwen. Hij achtte het be staan van de Stichting een noodzaak om tot de bouw van nog betaalbare woningen te komen. De bouw door de woningbouw verenigingen vond hij geen goede zaak. In dit verband wees hij op de mogelijkheid, dat de stichting bij verdere aktiviteiten van de verenigingen het eigen apparaat moet afbouwen, hetgeen ten koste zou gaan van werkgelegenheid en een op een twintigjarige ervaring stoelende „know how”. Voor dit pleidooi voor samenwer king tussen woningbouwverenigingen en stichting voerde de heer Steenstra een reeks van argumenten aan met hoog in het vaandel betaalbare woningen. sen op donderdag 17, vrijdag 18 en maan dag 21 april, aanvang steeds om 20 uur. nemen. Zonder gemeentelijke steun (en het VIDES-bestuur is tussen haakjes zéér te spreken over de Velser subsidierege ling) zouden uitvoeringen als „Lentepara- de” voor de operettevereniging in financi eel opzicht waarschijnlijk helemaal niet meer haalbaar zijn. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Burgemeester A. J. Hubers heeft donderdagavond tijdens een openbare vergadering van de Bever- wijkse gemeenteraad een verklaring af gelegd over de positie van de illegaal in twee Beverwijkse buurthuizen verblij vende Marokkanen. BEVERWIJK. Deze week haalden de volgende kinderen hun zwemdiploma in het Sportfondsenbad. B-diploma: Monique Donker, Michiel Dijkema, Marlies Zwart, Akira van Eerd, Dennis Smit, Remco Telleman, Maureen Brakenhoff, Sebastiaan de Ruiter. D-diploma: Yvonne Pletting. wijl voor de extra ingelaste „lentepara- de”-uitvoering van maandag 21 april nog voldoende plaatskaarten voorraadig zijn. PvdA-woordvoerder Joop van Dongen, die later een door de meerderheid van de raad overbodig geachte motie indiende, sprak de hoop uit, dat de verklaring inder daad het bij de illegalen levende wantrou wen ten opzichte van de politie zou wegne men. Voor het probleem van dé illegalen als zodanig zou alleen maar een oplossing in Den Haag kunnen worden gevonden. „Wat wij hier kunnen doen is hun dage lijkse en directe problemen oplossen”. De heer Van Dongen zag in dit verband in hun verblijf in de buurthuizen geen pro bleem. Een eventuele belemmering van de buurthuisactiviteiten wordt door iedereen geaccepteerd. 39) aal 88) ers ran vel u. .00 u.: „A 04) iag 35, net ;in, op jks id. sn- 11- .00 ein sk- Ike en 24 !u. O’S co- d. da- 'JF kV melka SWEDISH DESIGN en j. iag I „Lenteparade” (Ernst Marischka schreef de tekst oorspronkelijk als film script) speelt zich af in het Wenen van rond 1900, waar een jong Hongaars meisje haar tante komt bezoeken en zowaar de man van haar dromen ontmoet. Als solis- ten treden onder meer op Clementine Wolf: Ans Poppe. Kees Borger, Berty van der Leek, Ingrid Zweedijk, Alex du Marie en Cor Duin. Voor de regie heeft VIDES de in Amsterdam woonachtige Stolz-re- gisseur Rudi Vogler aangetrokken. De Oostenrijker wordt geassisteerd door me vrouw Greta van Halm. Het Goois Operet te Orkest onder leiding van de vaste VI- DES-dirigent Edwin Wolf verzorgt de mu zikale omlijsting, maar ook de IJmüider Harmonie verleent met achttien musici z’n medewerking. Voor de ballet-inter- mezzo’s tekeht de groep van mevrouw Grete Kieser uit Amsterdam. Verantwoor delijk voor décors en belichting is de technische staf van de Stadsschouwburg Velsen onder leiding van toneelmeester Peter van Warmerdam. De drie uitvoeringen kpsten VIDES een slordige 30.000, reden waarom het gezel schap tegenwoordig nog maar één uitvoe ring per siezoen op het programma kan Inlichtingen over de kaartverkoop van „Lenteparade” ver strekt het bestuur, te weten mevrouw G. Nap-Visser, Breesaapstraat 5, IJmuiden, telefoon 02550-11807. Voor de uitvoering van 17 april is nog een gering aantal kaartjes beschikbaar; de voorstelling van vrijdag 18 april is uitverkocht ter- I Wethouder Verhoog had betaalbare wo ningen in deze tijd een bijna onhaalbare -zaak genoemd. Hij gaf te kennen dat naar zijn mening het streven volledig gericht moet zijn op wat nog haalbaar is en daar zouden politieke opvattingen over huur- of koopwoningen, bezwaarschriften en dergelijke ondergeschikt aan moeten zijn. Wethouder Verhoog benadrukte, dat de continuïteit in de woningbouw in Heems kerk geruime tijd onderbroken is geweest, maar dat men dit jaar zeer veel mensen aan een woning kan helpen: 266 komen er in totaal gereed in Meerestein en 234 flats in Zuidbroek bij het NS-station. Aanvul lend kunnen er nog 55 huizen worden gebouwd in de wijk Neksloot en 76 in De Maer. Dan komt fase 2 in het plan Meere stein in aanbouw (najaar 1982), vervol gens het plan-Waterakkers en daarna „ho pen we dat het Schilletje is losgeweekt van het Noordenveld”. De wethouder wees, daarbij op de vrijkomende wonin gen in het kader van de doorstroming. Zorgen maakte de wethouder zich wel over de ontwikkelingen op de bouw- en woningmarkt ten gevolge van de hoge rente. De kopers van de nu opgeleverde huizen en de andere 146 die voor augustus gereed komen waren nog „voor de bui binnen". Een woordvoerder van de bouwonder neming De Moei noemde de prijs van de woningen „een klein wondertje”. De heer Van Dijk van de Nutsspaarbank bood de bewoners een gravure van het oude bui ten Meerestein aan, die alle nieuwe eige naren van de 151 woningen zullen ont vangen. VIDES aan 't repeteren Achter de piano dirigent Edwin Wolf (links) en regisseur Rudi Vogler, op de voorgrond de solisten Clementine Wolf en Alex de Marie. Bloembollencultuur De afdeling Beverwijk-Heemskerk van de Koninklij- M ke Vereniging voor Bloembollencultuur houdt maandagavond 14 april een leden- vergadering in het buurthuis „d’Evelaer” aan de Luttic Cie in Heemskerk. Aanvang 8 uur. Avond-mavo De beheerscommissie voor de gemeentelijke avond-mavo in Be verwijk vergadert dinsdagavond 15 april van acht uur af in het Stadskantoor. Be- sproken worden de begroting 1980, het afvloeiingsregelement en de stand van '2 zaken met betrekking tot de benoeming van een directeur(trice). vreemdelingenpolitie”. Burgemeester Hu- met twaalf stemmen tegen en elf stemmen bers hoopte met deze verklaring tijdens de openbare- raadsvergadering dit wan trouwen weg te nemen. De verklaring van. burgemeester Hubers met de garanties die daarin zijn afgegeven, had in de raads vergadering direct een andere instelling van de raadsleden tot gevolg. ’s maandags gesloten Donderdagavond verkoop van 7-9 uur B De heer Van Dongen diende een motie in, waarin de minister van justitie wordt verzocht, hangende de discussie in de Twéede Kamer en/of mogelijke gerechte lijke procedures voorlopig de status quo van de illegalen te eerbiedigen en niet over te gaan tot ingrijpen. De PvdA kreeg voor deze motie de steun van CPN en D’66. CDA en VVD stemden tegen, met uitzondering van wethouder J. Camffer- man. De motie werd derhalve verworpen (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Wethouder C. Ver hoog heeft donderdagmiddag aan de eer ste vijf eigenaar-bewoners van 151 pre- mie-koopwoningen in het plan Meere- stein-Hoogdorp de sleutels van hun hui zen overhandigd. Deze huizen zijn en worden gebouwd in opdracht van de Stichting Eigen Woningbezit Noord-Hol- land. Alle woningen zijn verkocht en wethouder Verhoog sprak derhalve van een in deze tijd „welhaast zeldzame aan gelegenheid”. Hij ging zelfs zover de aanwezigen uit te dagen eens een prijsvergelijking te maken met de woningen die nu in dezelfde wijk worden gebouwd door de woningbouwverenigingen. Met alle res- pekt voor de inzet van de besturen van deze verenigingen stelde hij, dat de ver enigingen het apparaat missen waarover de Stichting Eigen Woningbezit al zolang beschikt voor. De heer Van Dongen was woedend over deze uitslag, want van CDA-zijdé was hem vooraf en na de verklaring van de burgemeester de steun van nog twee CDA-stemmen toegezegd. „Je kan het de illegalen en hun begeleiders toch niet aan doen, dat zo’n motie wordt afgestemd. Als we de toezegging van die twee CDA-stem- men niet hadden gehad, zouden we de motie niet hebben ingediend”, zo luidde zijn commentaar na afloop, waarin hij zich verbolgen toonde over het schenden van een duidelijke afspraak. Na de motie kwam het voorstel van B. en W. in stemming om de brief van de - steungroep illegalen inzake toezending van afschriften van brieven van de illega len aan de Tweede Kamer-leden voor ken nisgeving aan te nemen, maar dat voorstel was niet meer van belang. Het betrof slechts de behandeling van een ingeko men stuk. Woordvoerder C. J. Bayense (CDA) merkte nog op, dat na de aanmelding bij de vreemdelingenpolitie in overleg met het betrokken ministerie zal moeten wor den bezien of er mogelijkheden zijn om ten aanzien van de illegalen de bepalingen van bijstandswet toe te passen. Inzake de motie gaf wethouder F. Kae- bisch nog als stemverklaring, dat die mo- tie door de verklaring van de burgemees ter waarschijnlijk wel overbodig is gewor den, maar dat die motie daarom toch wel zin kan hebben, zolang het beoogde doel nog niet is gerealiseerd. Opzet van bestuur en dirigent is, om het aantal qua omvang voor VIDES in aanmerking komende operettes zo groot mogelijk te houdeq. Daarom voert men om het jaar een bekende en een wat minder bekende operette uit. Dit seizoen zit VIDES op rozen: de keus is weliswaar gevallen op de in Nederland weinig gespeelde operette „Lentepara de”, maar de componist van dit werk is de befaamde Oostenrijkse walsgroot- meester Robert Stolz, die vanwege de herdenking van zijn honderdste geboor tedag momenteel weer volop in de be langstelling staat. VIDES voert de „Len teparade” uit in de Stadschouwburg Vel- BEVERWIJK. Het Beverwijkse mannenkoor „Zanglust” houdt zaterdag 3 mei en maandag 5 mei van ’s morgens negen tot ’s middags vijf uur een rommel markt in en bij het autoschadebedrijf aan de Markt 10. Andere verenigingen worden in de ge legenheid gesteld op dit initiatief in te haken. Zij kunnen op die dagen een kraam inrichten op de Markt om er met elkaar een soort braderie van te maken. Gegadigden kunnen over het reserveren van zo’n kraam contact opnemen met Jan Pronk, Lekstraat 6, telefoon 31566 in Be verwijk. Voor de rommelmarkt kunnen nog spullen worden aangeboden, even eens via Jan Pronk en verder in Heems- - kerk via Piet Souwer, De Zevenhoeven 41, tel. 34781 in Heemskerk en Klaas Romkes, Fazantenlaan, telefoon 18973 in IJmuiden. De opbrengst van de rommelmarkt is bestemd voor het financieren van de vele activiteiten die het mannenkoor „Zang lust” op het programma heeft staan. Het koor verzorgt op 28 april een avondvul lend programma in het bejaardentehuis in Wijk aan Zee en op 30 april bejaarden huis in Amsterdam-Slotervaart. Zaterdag 10 mei vertrekt het koor, dat nu zo’n tachtig leden telt, naar Brugge in België, waar het op uitnodiging van het mannenkoor St. Michel een concert geeft. Vrijdag 16 mei verleent „Zanglust” me dewerking aan het Klaroen-festival in Heemskerk. Inmiddels worden ook al voorbereidin gen getroffen voor een internationaal ju- bileum-koorfestival van „Zanglust” in 1981. Dan worden koren verwacht uit Frankrijk, Denemarken, Duitsland (Neu- wied), Engeland en België. tr., 14. j. an- zijn gekomen voor een prijs rond de 130.000 en zelfs minder voor 120.000). In het kader van toepassing van de vreemdelingenwet is de commissaris van politie het hoogste gezag in de gemeente en niet de burgemeester als hoofd van de politie. De commissaris is verantwoording schuldig en treedt in overleg met de minis ter van justitie. Dit overleg heeft er toe geleid, dat men de illegalen in de gelegen heid wil stellen hun belangen tot in de hoogste instanties te behartigen. Daar voor acht men het nodig, dat de illegalen zich in groepjes van vijf melden bij de vreemdelingenpolitie in Beverwijk voor het aanvragen van een verblijfsvergun ning. Die verzoeken zullen worden behan deld door de staatssecretaris. Daarbij wordt ervan uitgegaan, dat de Tweede Kamer inmiddels tot een uitspraak is ge komen. Tot die tijd wordt de illegalen gegarandeerd, dat zij bij hun aanmelding bij de vreemdelingenpolitie niet worden gearresteerd, dat zij hun paspoorten onge schonden terugkrijgen en dat zij naar de buurthuizen kunnen terugkeren. Bij de illegalen en hun begeleiders is echter wantrouwen ontstaan. Zij hebben zich tot heden derhalve niet gemeld bij de i® De nieuwe eigenaren stelden hun woningen voor een groot publiek van ge nodigden ter bezichtiging open en ieder een was het er over eens, dat hier zeer ruime, comfortabele woningen tot stand T. Oosterduinweg 29 wHHiHI tel. 14768 IJmuiden L. 4» •7^ v’-ög

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 7