F en wcrve BEZOEK DE OMAR KHAYAJJ SHOWROOMS ^Woordvoerder gemeenten: Help provincie uit deze boze droom DE'GROOTTE' VAN ONZE ORGANISATIE MET ZIJN VELE FILIALEN DOOR GEHEEL NEDERLAND UW WAARBORG VOOR GARANTIE medische verzorging in het weekeinde Krachtige kritiek op bundeling NEDERLANDS GROOTSTE SPECIAALZAAK M OOSTERSE TAPIJTEN Vrijblijvende zkhtzendingen door heel Neder uitgevaren visserijschepen van schep rederijen Bijvoorbeeld; Ham ad an 60 x 40 cm f 10,- UNIEKE KOLLEKTIE Het is lente, Omar Khayam houdt grote schoonmaak, net als u. Want nil is het de tijd voor fijne nieuwe dingen in huis. Uw geld wordt steeds minder waard De echte ’Pers’ niet. Waar vindt U omarKhaYam ’s-f Jravenlandsew eg 354 35a, hoek Albertus l’erkstraat, Hilversum. IJMOND 1 98C 1 1 APRIL Overzichtélijkl Gerieflijk! Gezellig! en.7. veel voordeliger! jl Kleurrijke nomaden tapijten, zware Bidjars, zijden Ghoms, ruige berbers. Saioughs, Bachliai is, ihasghais en I ilihans, zware hincscn, Bidkleden, wandtapijten, oude Kurdistans, Beloudj kleedjes van hel nu zomoedige Afghaanse nomadenvolk. Kaukasische, Turkse en India tapijten. Te veel om op te noemen. Alle maten. Grootste sortering van Nederland. Den Haag - Beverwijk - Utrecht - Hilversum - Eindhoven - Amsterdam Tel. 035-23 4781 j drinkwaterbedrijven Noord-Holland VRIJD AG in de moeten smpet 1 1 (ADVERTENTIE) 1 OOSTERSE TAPIJTEN n loonlii U PROFITEERT VAN ONZE KNAL KOOPJES gemeenten worden. Uff weersprak naderhand suggesties als zou het genoemde advies de basis wegslaan onder de plannen van de provin cie. Wel laat het de mogelijkheid open voor het bestaan van distributiebedrijven met een fors aantal aansluitingen, zoals bijvoorbeeld de BDZK die heeft. nog dit jaar met een voorstel daartoe te komen. Een reactie op uitlatingen over de Co- CoNut vertelde Uff tot verrassing van de MAANDAG 24 MAART Hektrawler Cornells Vrolijk Czn. SCH. 171; MK Deo Volente II KW 11, Willem Adriana KW 25; Anna Lydia KW 194; Marco WR 32; Johan na Cornelia WR 57. VRIJDAG 28 MAART Hektrawler Dirk Diederik KW 172. MAANDAG 31 MAART MK Rose Marie KW 34. DINSDAG 1 APRIL Hektrawler An nie Hillina KW 170; Monica VL. 89. DINSDAG 8 APRIL Hektrawler Wil ly KW 141; Frank Vrolijk Czn. SCH 81; Voorwaarts VL 142; MT Meyert Menno IJM 209; Ora et Labora KW 51; Marry Martin KW 149; Soli Deo Gloria KW 152; ML Michiel KW 167; MK Poolster IJM 11; Drie Gebroeders IJM 20; Maarten Corne lia IJM 44; Swift IJM 115; Wiron VII IJM 207; Janny Jacoba KW 4; Alida KW 22; Clasina Jacoba KW 77; Pelikaan KW 88; Wilma KW 113; Marry Jacob KW 117; Maartje Jacoba KW 137; Tiny KW 145; Pieter Gijsbertha KW 175; Hans KW 189; Leendert Jacoba SCH 256. brikar ;ing m gebrekkige oveleg tussen Gedeputeerde Staten en Amsterdam. „Er is wel een hoorzitting geweest maar dat is heel wat anders dan overleg”, aldus de Amster dammer. Een punt dat ook werd aange voerd door drs. Baar, wethouder te Heem stede. Hij - verweet de provincie ook het nalaten van een grondig onderzoek naar de doelmatigheid van de bestaande voor zieningen. Hij wees ook op de gevolgen van het losweken van de waterdistributie ,it het bestaande gemeentelijkè bedrijf dat ook gas plus elektriciteit aan dfe burgers levert en tevens openbare werken en ka beltelevisie voor zijn rekening neemt. Een dergelijke horizontale integratie komt ook in de andere gemeenten voor. De voorge stelde desintegratie van die opzet is niet doelmatig en gaat vermoedelijk extra kos ten met zich meebrengen. En dat zou <je burger dan weer merken in de te verreke nen tarieven. De afdeling geschillen van bestuur van de Raad van Stateberaamt zich de ko mende tijd over het advies dat zal worden uitgebracht aan de Kroon. Dit college (het staatshoofd plus de minister van volksge zondheid en milieuhygiëne) neemt een be slissing over de bezwaren die zijn ingé bracht tegen het provinciale reorganisa tieplan.” ten zijn. Als dat voor heel Noord-Holland het PWN zou moeten worden, dan vrezen de nu opponerende gemeenten een ver slechtering van de democratische con trole. Immers, in de BDZK-gemeenten bij voorbeeld hebben op dit moment de raadsleden rechtstreekse invloed op het reilen en zeilen van hun nutsbedrijven. Die controle zou weliswaar worden overgenomen door leden van Provinciale Staten maar de instantie staat nu eenmaal verder van de burger af dan de gekozen vertegenwoordigers op lokaal niveau. Een visie waarmee gedeputeerde dr. ir. Uff wel mee instemde, zij het niet erg van harte. Hij plaatste kritische kanttekenin gen bij de mogelijkheden voor inwoners van Amstelveen en Ouder-Amstel om in vloed uit te oefenen op de besluitvorming in de Amsterdamse gemeenteraad. De hoofdstad levert immers water aan de twee buurgemeenten. Als voorbeeld her innerde Uff aan de fluoridering van het drinkwater dat destijds door de andere Maris vond onderbouwing voor zijn vi sie op de laatste pagina van het plan dat Provinciale Staten hebben aanvaard. Daar immers is sprake van één waterlei dingbedrijf voor geheel Noord-Holland. „De uitleg dat het PWN de hele zaak maar moet opslokken is echter niet juist. Het enige criterium is de doelmatigheid van de bundeling”, Maris betoogde dat de BDZK voldoet aan het uitgangspunt van pngeveer honderdduizend aansluitingen; dat argument verviel derhalve voor het provinciaal bestuur. Een ander belangrijk principe is dat van de verticale integratie. Daarmee wordt bedoeld dat winning, pro- duktie en distributie van het onmisbare Wethouder Wolffensperger uit Amster- dam hekelde op zijn beurt het zijns inziens appellanten dat hij ook van deze commis sie lid is. „Opeenstapeling van functies is ook wel eens nuttig. Daarom kan ik mee delen dat het advies van een organisatie bureau dat wij hebben ingeschakeld niet voor de zomer is te verwachten. Het heeft nooit in de bedoeling gelegen dat die rap portage deze procedure zou doorkruisen”. „Dan had men juist veel sterker ge staan. Voor de produktie van drinkwater is men in de toekomst zeker op de provin cie aangewezen, denk daarbij aan de infil- tratieplannen voor het Zuid-Kennemer- duingebied. Dat integratie van de distri butiebedrijven nog achterwege is geble ven, heeft echter waarschijnlijk te maken met de geringe politieke bereidheid in de betrokken geneemte”. Ir. Waldorp van het Haarlemse waterbedrijf verzekerde de Raad van State dat het in de bedoeling ligt Mr. Maris vertelde de staatsraden dat de BDZK-gemeeriten er naar streven voor de distributie van het drinkwater een ge meenschappelijke regeling te treffen. Voor de produktie is die regeling al op poten gezet, zij het dat het provinciebe stuur dat voorstel nog niet heeft goedge keurd. Gedeputeerde Uff had het vreemd gevonden dat het viertal wel voor de pro duktie een voorziening had getroffen maar nog niet op het punt van de distri butie. Gedeputeerde Uff tenslotte wees alle verwijten over het gebrek aan echt overleg van de hand. Al in een heel vroeg stadium is met de gemeenten gesproken, aldus de provinciebestuurder. Hun be zwaren zijn altijd dezelfde geweest terwijl in al die jaren nooit een echt alternatief op tafel is gekomen. avond 18 uur te béreiken onder nummer 62207-11700. Stichting Samenwerkende Kruisver enigingen in de IJmond. Inlichtingen over weekenddiensten wijkverpleging 02550-19043, voor spreekuren zie onder Velsen-IJmuiden. BEVERWIJK Artsen: Voor de groep artsen Bonarius, Fierstra, Hobster, Pernot, Plantinga, Reddingius, Rolink, Takken, Roelse en Visser wordt de dienst waargenomen van zaterdagmorgen 10 tot zondagmor? gen 9 uur door J. D. Reddingius, Von- dellaan 48, Beverwijk, tel. 23340. Voor dezelfde groep artsen wordt de dienst gedaan van zondagmorgen 9 uur tot maandagmorgen 8 uur L. Roelse, Vondellaan 54, Beverwijk, tel. 23969. Tijdens het weekeinde houden deze art sen spreekuren voor dringende geval len op zaterdag en zondag van 16.00 tot 16.30 uur. Voor de groep artsen Guldemond- Swaab, Ten Harmsen van de Beek, Hommes, Kester, Vos en Zeijlmans wordt waargenomen tot zondag 24.00 uur door F. J. G. Guldemond Swaab, Hilbersplein 6, Beverwijk, tel. 33169. Tot zaterdagmorgen in spoedgevallen de eigen huisarts waarschuwen. Apotheek: Voor de avond-, nacht-, en zondagdienst in de periode van vrijdag tot vrijdag 17.30 uur apotheek Kroonen- berg, Wijkerbaan 13, Beverwijk, tel. 30815. Dierenarts: Zaterdag, zondag J. Borsje, Gr. Willem Il-laan 36, Heemskerk, tel. 30046. Tandarts: Zie Umuiden. Medisch Wetenschappelijk Consulta tiebureau voor Alcoholisme. Spreek uur elke vierde vrijdag van de maand van 19 tot 20 uur in gebouw voor Geeste lijke Volksgezondheid. Moensplein 10, van 9 tot 10 uur in het wijkgebouw aan de Büllerlaan 10, tel. 35215, Beverwijk. Wijkverpleging: Voor weekenddienst bellen 02510-42884; van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmorgen 7 uur. Verloskundige: Zaterdag en zondag Mw. Visser, Zeestraat 147, Beverwijk, tel. 24161. Stichting Samenwerkende Kruisver enigingen in de IJmond. Spreekuur leidsters gezinsverzorging, bejaarden hulp en hulp chronische zieken: maan dag t.m. vrijdag 9-10, Büllerlaan 10, Be verwijk, tel. 02510-35215. Stichting Blijf van m’n lijf: IJmond, tel. 02510-42627. Interkerkelijke Stichting voor Gezins verzorging in de IJmond. Van maandag tot en met vrijdag van 9 tot 10 uur voor gezinsverzorging alsmede hulp aan be jaarden en langdurig zieken in ontmoe tingscentrum „De Nieuwe Slof’, Kerk straat 46, tel. 29195, Beverwijk. Telefonische Hulpdienst De Wegwij zer: Van vrijdagavond 18 uur tot zon dagavond 18 uur te bereiken onder nummer 02207-11700. Bureau voor Levens- en Gezinsmoei lijkheden Kennemerland: Stumphius- straat 45, tel. 24000, Beverwijk. Telefo nische afspraken van maandag tot en met vrijdag. HEEMSKERK Artsen: Voor de groep artsen Bakker, Hazenberg, Kloek, Van Monsjou, Na ber, Schumacher. Van der Torre en Toutenhoofd wordt waargenomen als volgt: van vrijdagavond 20 uur tot zater dagavond 24 uur door L. A. v.d. Torre, Hoogdorperweg 17d, Heemskerk, tel-, 31321. Zondag van 00.00 tot 24.00 uur door A. J. M. Schumacher, Jhr. Geverslaan 21, Heemskerk, tel. 31402. Voor dringende gevallen houden deze artsen spreekuren op zaterdag en zon dag van 10 tot 10.30 uur en van 17 tot 17.30 uur. Apotheek: Zie ondër Beverwijk. Dierenambulance: Voor noodgevallen, van vrijdagavond 20 uur tot zondag avond 20 uur; algemeen alarmnummer 38295'. Tandarts: Zie onder Umuiden. Verloskundige: Zie onder Beverwijk. Wijkverpleging: Tel. 32644 of 32654. Kruisvereniging: vrij. za. C. Lieshout, tel. 32654. Stichting Samenwerkende Kruisver enigingen in de IJmond. Spreekuur leidsters bejaardenhulp en hulp chro nisch zieken maandag t.m. vrijdag 9-10 uur, Ruysdaelstraat 7 te Heemskerk, tèl. 02510-39988. Zie voor spreekuur ge zinsverzorging onder Beverwijk. De motorkotter Wilhelmina Jannie WR.93 is de vorige week tijdens de uitoefe- ning van de visserij op de Noordzee veron- I gelukt. Het vaartuig was op maandag 31 maart naar zee vertrokken met aan boord twee opvarenden en werd uiterlijk vrijdag I 4 april binnen verwacht. Toen dit niet I geschiedde werd een zoekactie ingesteld I en kon het stoffelijk overschot van de I schipper, P. Maasland, worden geborgen. I Zijn 18-jarige dekknecht P. Post wordt I vermist. Het vermoeden bestaat dat de in I 1960 gebouwde, 41 ton metende kotter, die I het eigendom was van A. de Jong, op I woensdag 2 april verloren is gegaan als I gevolg van het toen heersende slechte I weer. I De Scheepvaart en Steenkolen Maat- I schappij te Rotterdam heeft haar contai- I ner-kustvaartuig verkocht aan de West I Bay Container Ltd te Georgetown en I kreeg bij de overdracht de naam Eline. Het schip, 499 bruto ton en 1360 ton draag vermogen, werd in 1968 gebouwd door de Scheepswerf Fa. C. Amels Zn te Makkum. Na Scheveningen zal binnenkort met een veerdienst worden begonnen tussen Harlingen en Great Yarmouth. De exploi tatie van de Transover Ferry Services wordt geleid door de heren P. Roelevink en G. perends en het is de bedoeling dat elke dag een schip uit Harlingen vertrekt voor de 12 uur durende overtocht naar I Great Yarmouth. Op hetzelfde tijdstip vertrekt uit Great Yarmouth een schip in i omgekeerde richting. De twee schepen hebben elk zo’n 50 trailers aan boord en kunnen maximaal 12 passagiers meene men. Evenals de Norfolk Line, die van Scheveningen een dergelijke dienst on derhoudt, ligt het accent op het vrachtver voer maar mogelijk kunnen in de zomer maanden personenauto’s en caravans worden meegenomen. was in Den Haag woordvoerder voor de gemeenten geaccepteerd is gemeenten Haarlem, Velsen, Bloemen- daal en Zandvoort, die samenwerken in de BDZK, de Belangengemeenschap Drinkwatervoorziening Zuid-Kennemer- land. Naar zijn overtuiging had bij de provincie slechts één doe voor ogen ge staan: versterking van de positie van het PWN, het eigen waterleidingbedrijf van Noord-Holland. i VELSEN-IJMUIDEN Artsen: Van zaterdag 10 tot zondag 24 uur kan men via de dokterstelefoon 1 91 00 vernemen tot welke dienstdoen de arts men zich dient te wenden. Vóór 10 uur raadplege men nog zijn eigen huisarts. Tandarts: Voor Umuiden, Velsen en Driehuis alleen voor spoedgevallen op zaterdag en zondag vafi 17 tot 17.30 uur G. Diekman, Wingerd 1, Beverwijk, tel. 02510-34999. Apotheek: Voor Umuiden, Velsen en Driehuis: Apotheek Ledeboer, Kenne- merlaan 80, Umuiden, tel. 14229. Dierenarts: Via informatiedienst, tel. 023-313233.Bij spoedgevallen de eigen dierenarts raadplegen. Interkerkelijke Gezinsverzorging en bejaardenhulp. Velserduinweg 52. da gelijks, van 9 tot 10 uur, tel. 02550-11830 en 22169. Hoofdkantoor: Zie Beverwijk. Sociaal Advies Bureau: Zie dagelijks agenda. Moeders voor Moeders. Contactadres: Mw. B. Tunteler-Siderius, Schumann- straat 7, Heemskerk, tel. 02510-33534. Stichting Samenwerkende Kruisver enigingen in IJmond. -Inlichtingen over de weekenddienst wijkverpleging tel. 02550-19043. Spreekuren leidsters ge zinsverzorging: Maandag t/m vrijdag 9 tot 10 uur wijkgebouw Andromeda- straat 3, Umuiden. Spreekuren leid sters bejaardenhulp en hulp aan chro nisch zieken: maandag t.m. vrijdag 9-10 uur in het Wijkgebouw aan de Andro- medastraat 1 te Umuiden en Wijkge bouw Zeeweg 20 te Umuiden. Deze adressen zijn bereikbaar onder het cen trale telefoonnummer 02550-19043. Algemene Hulpdienst Velsen. Maandag t/m vrijdag van 9 tot 11.30 uur. Tel. 02550-18888. Weekendhulp IJmond. Van vrijdagmid dag 5 uur tot maandagochtend 8 uur: tel. 023-256198. SANTPOORT Artsen: Zaterdag en zondag H. J. Ph. Hattink, Vinkenbaan 23, Santpoort- Zuid, tel. 023-378320. Apotheek: Apotheek Klinkhamer, Ko ninginneweg 69, Haarlem, tel. 316528. Schoterbos apotheek, Rijksstraatweg 19, Haarlem, tel. 250155. Telefonische Hulpdienst De Wegwijzer. Van vrijdagmiddag 14 uur tot zondag- (Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG. Drie leden van de Raad van State hebben donderdag in Den Haag kennisgemaakt met CoCo- Nut. Nee, geen tropische verrassing voor de hoogedelgestrenge heren. Co- CoNut is de in kleine kring gebezigde afkorting voor Commissie Concen tratie Nutsbedrijven, een adviserend lichaam ten behoeve van het kabinet. Bijna twee jaar geleden vroegen ver schillende bewindslieden aan CoCo- Nut een rapport uit te brengen over de mogelijkheden van, bundeling van de bedrijven die in ons land gas, - water en elektriciteit aan huis afleve- ren. Op korte termijn zal jn opdracht van deze zogeheten commissie-Ver- I geer, genoemd naar de oud-wet- HM houder van Utrecht, een rapport ge- publiceerd kunnen worden. Deze stellingname kreeg een belangrijke a plaats toegedacht door diverse a woordvoerders van gemeenten die in U Den Haag felle aanvallen lanceerden vocht in handen van één bedrijf zou moe- op een voornemen van de provincie Noord-Holland. Een plan dat overna- U me behelst van een aantal drinkwa- J terleidingbedrijven in het zuiden van B de provincie. N In het voorjaar van 1978 zijn Provincia- I le Staten akkoord gegaan met het plan, B shechts de VVD-fractie en een christen- S democraat stemden tegen. En dit ondanks a het hardnekkig verzet van tal van ge- a meenten tegen de opzet zoals Gedeputeer- |l de Staten die hadden ontvouwd. Het te- genspel van onder meer de gemeenten Amsterdam, Amstelveen, Heemstede, H Haarlem, Velsen, Zandvoort en Bloemen- daal, kreeg echter geen steun van de pro- vinciale volksvertegenwoordigers. Van de H elf distributiebedrijven die voor ruim de M helft ook zelf de produktie verzorgen, - H zouden er maar drie overblijven. Naast het Provinciaal Waterleidingbedrijf w Noord-Holland is dat het gemeentelijk H' waterleidingbedrijf van Amsterdam en 'U het (Utrechtse) Waterleidingbedrijf Mid- M dén-Nederland dat de gemeente Hilver- sum van drinkwater zal blijven voorzien. H De hele stampij van de laatste jaren - H rond de samenbundeling in Noord-Hol- land is het gevolg van een wetswijziging in S 1975. Doelmatigheid was daarin het cen- H trale begrip. Een idee dat leidraad zou B' moeten zijn bij het verminderen van een B aantal Nederlandse waterleidingbedrij- Bk ven van ruim honderd tot vijftien a twrin- B tig. Die getallen komen overigens niet Bi voor in de wetstekst maar zijn genoemd W' door de toenmalige minister Vorrink. Ge- W duputeerde Uff van Noord-Holland kreeg w donderdag in Den Haag van diverse kan- W ten voor de voeten geworpen dat de pro- T vincie deze getallen als criterium had ge il nomen voor het reorganisatieplan. B. „En dat terwijl het gaat om een uitwer- W king van het begrip doelmatigheid”, aldus B. mr. A. p. Belinfante, de representant van 9 de gemeenten Amstelveen en Ouder-Am- stel. Ook het getal van minilaal 100.000 aansluitingen per bedrijf was door de ill provincie veel te strak gehanteerd, aldus B de voormalige hoogleraar in het staats- en H administratief recht. Hij zag zijn visie in M- andere woorden onderschreven door ver- J schillende opponenten. „Help de provin- B cie uit deze boze droom”, zo riep mr. A. G. ja Maris aan het slot van zijn betoog. Maris Raadsman Maris had het in dit verband over het organisatiebureau „waarvan de stellingnamen nog niet zijn vertroebeld door de politiek”. De technisch adviseur van de BDZK in de gemeente Bussum, ir. Verheul, had ook een krasse uitspraak in petto. Hij stelde dat de voorgenomen infil tratie van voorgezuiverd water in Zuid- Kennemerland „niet meer is dan de na tuur een handje helpen”. Dit omdat de jaarlijkse neerslag onvoldoende is om de onttrekking van grondwater goed te maken.

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 9