Angst houdt Bettine Vriesekoop nit EK-finale NKGB-selectie naar turnstrijd om KNGV-titels L Oostenrijker verongelukt sportpuntiqj I I I WINNAAR MOSER: JOKE VAN BEUSEKOM STERK OP EK BADMINTON I „DE MOOISTE VAN DE DRIE” I J 1» 15 MAANDAG 1 4 APRIL 19 8 0 (Van onze sportredactie) Tegenslag psv. Domme actie lx Teleurgesteld Rendement fï Raas uitgevallen I L i Klasseringen Revanche V h ROUBAIX. Voor de beteke nis van Parijs-Roubaix als de ver schrikkelijkste onder de wieler klassiekers, hoeft het niet te stor men en te regenen of te donderen aan een donkere hemel. De 78e aflevering van deze wedstrijd heeft het weer eens bewezen. Na een dagje fietsen onder een aller- vriendeljkst blauw stralende lucht, in een aangename tempera tuur, stapelde bij het opmaken van de balans in Roubaix, het leed zich hoog op. Een van de weinigen die er wist te lachen, was Francesco Moser die Parijs- Robaix voor de derde achter eenvolgende keer won. „Mijn mooiste”, zei hij van deze laatste zege. „Van alle drie die keren heb ik er vandaag het meest voor moeten doen. Dat maakt de vol doening groot”. Voor de andere vedetten was het huilen geblazen. Parijs-Roubaix: weer wielerhel vol leed J Perspectieven ondanks PETER HEERKENS verlies tegen Engeland J ningen J JAN PREENEN. 7L-. -> turs- ioda) Inleg: Cerste Der- „De nederlaag van de angst. Angst om te winnen. Angst om in de finale te komen. Op cruciale momenten durfde ze niet dié risico’s te nemen, die een echte kampioene onderscheidt. Koos ze voor zekerheid. Jammer. Ik ben zeker tevreden met de derde plaats, maar ook teleurgesteld. Ze was al met één been over de drempel, maar ze kwam nóg ten val”. Met deze uit spraak karakteriseerde coach Gerard Bakker zondagmorgen in Bern het verlies van Bettine Vriesekoop tegen Gordana Perkucin in de halve finales. niet werd gekleineerd. Twee jaar geleden tijdens de EK in Preston had alleen Rob Ridder succes tegen Talbot en waren alle overige Nederlanders kansloos. Zoals ook in februari eenzijdigheid troef was tijdens het vriendschappelijke treffen in Haar lem, waar een Engels B-team met maar liefst 9-1 wist te winnen. Ditmaal was er echter veel meer sprake van een wedstrijd. Voor drie partijen moest een derde game worden uitgetrok ken en als het herendubbel Van der Vlugt- Leidelmeyer intact was gebleven dan zou HOCKENHEIM. De 23-jarige Oos tenrijkse coureur Markus Höttinger is zondagmiddag op het circuit van Hoc kenheim tijdens de tweede race voor het Europees kampioenschap formule twee- coureurs om de Jim Clarktrofee om het leven gekomen. Höttinger, die in zijn land werd gezien als opvolger van de oud-wereldkampioen in de formule één Niki Lauda, kwam in de vierde ronde met zijn wagen in botsing met de auto van de Brit Derek Warwick. Hij raakte daarbij zo zwaar gewond, dat hij twee uur later overleed. in de A-groep gaan redden. In het begin van het jaar waren vooral Rob en Marjan Ridder niet in vorm, maar op dit moment zijn we weer aardig terug. De trainingen blijken niet voor niets te zijn geweest”. Die voorbereiding leverde vooral ren dement op voor Joke van Beusekom. Om dat zij in Kopenhagen woont en werkt is zij dit seizoen vijfmaal overgevlogen naar Nederland om de centrale trainin gen bij te wonen. Daarnaast heeft zij regelmatig huiswerk moeten maken. So rensen: „Joke heeft de laatste maanden harder getraind. Niet alleen hier, maar ook thuis in Denemarken. Ik heb haar de nodige adviezen gegeven en daar heeft ze zich goed aan gehouden”. Met die oefeningen, die bedoeld waren om haar beter te laten bewegen, sneller te laten lopen en harder te laten smashen heeft Van Beusekom zondagmiddag dui delijk haar voordeel gedaan. Karin Brid ge, in 1977 Europees jeugdkampioene, kon in ieder geval niet waarmaken dat zij momenteel als nummer een in Engeland wordt beschouwd, nu Gillian Gilks Euro pees seniorenkampioene in 1974 en 1976, nauwelijks nog in actie komt. Alleen in de tweede game zorgde Bridge voor de nodi ge problemen. Na de eerste game met 11-7 te hebben verloren nam de Engelse met 5- 2, 6-3 en 10-8 de leiding. In de verlenging riep Van Beusekom zich echter alsnog met 21-10 tot winnares uit: „Ik heb het moeilijk genoeg gehad. Die Bridge lijkt op Pinocchio, die geen stap goed kan zetten, maar als je tegeno ver haar staat kom je er wel achter dat het anders ligt. Dat ze wel degelijk goed kan spelen, omdat ze koel en beredeneerd te werk gaat. Ik ben trouwens wel blij dat ik eindelijk weer eens van een speelster als van haar niveau heb gewonnen. Het is geloof ik meer dan een jaar geleden dat ik zo’n goed resultaat heb behaald. Mis schien zou ik nu nog wat verder zijn als ik wat meer in Nederland had kunnen trai nen, maar goed, het kost de bond ook iedere keer 800 gulden als ik overkom en vijf keer is tenslotte al vijfmaal meer dan in het vorig seizoen. Toen was er nog sprake van dat ik meetrainde”. verlies, dat overigens het voor badmin- tonbegrippen nog altijd aantrekkelijke bedrag van 350 gulden opleverde, en de nederlaag die zij in Groningen leed tegen het duo Webster-Perry, is Joke van Beu- sekom blij dat de samenwerking met Ridder weer hersteld is. Na in Malmö in 1977 zilver te hebben veroverd tijdens het wereldkampioenschap, gingen van Beu- sekom en Ridder vorig jaar plotseling uit elkaar. Van Beusekom verkoos wereld kampioene Lene Koppen als partner en Marjan Ridder was allang blij dat ze kon terugvallen op Gilks. Van Beusekom nu: „Ik geloof dat het wel goed is dat het zo is gegaan. Op een gegeven moment waren we een beetje op elkaar uitgekeken en konden we elkaar niet meer inspireren. Dat is inmiddels duidelijk veranderd. We zien het allebei weer zitten. Zelfs zo, dat ik verwacht dat wij onze partij in het sleutelduel dinsdag tegen Zweden wel zullen winnen. Zelf moet ik het in de single kunnen redden tegen Anette Borjesson. Met het gemengd dubbel of de enkelspelpartij van Rob Rid der moet het dan een bekeken zaak zijn voor ons”. Michel Pollentier lag op het moment dat Francesco Moser na een solo van ruim 15 kilometer over de eindstreep kwam, in het ziekenhuis van Valencien nes. „Een gebroken sleutelbeen”, meldde zijn ploegleider Albert de Kimpe. „Hij knalde in een putje”, wist Joop Zoete melk die een van de vele uitvallers was. Hennie Kuiper, zag zijn inspanningen op dit zware parkoers schamel beloond met een 14e plaats op 18 minuten achter Moser, waardoor hij terecht kwam in de rij van uiterst treurig kijkende kopman nen. Maar: hij deed er luchtig over, ook al moet het binnen in hem gebrand hebben van ellende nu weer niet hij maar de voor minder ingehuurde Gilbert Duclos-Lassa- le met een tweede plaats de eer van de ploeg had gered. „Z’n voorwiel knalde weg, z’n vork bleef stijf in de grond steken en hupsakee, daar ging ie door de lucht. Die komt nooit goed terecht, dat ik”. Eerder dit seizoen won Duclos-Lassale Parijs-Nice, de ronde van Corsica en afge lopen week de ronde van de Tarne. Voor de buitenwereld bleef Kuiper monter. Roger de Vlaeminck, haalde evenmin fietsend het einde. Met zijn rechter elle boog in het verband en jodium als een merkwaardig rode vlek op een vies en vuil been: „Ik begrijp er nikske nie van. Kurk droog was die weg. Ineens lag ik daar. En m’n moraal ook... Ik kreeg m’n benen gene meter meer rond”. Weer naar dat voorbeeld, ging Duclos- Lassalle onderuit maar hij wist zich te herstellen en reed naar een tweede plaats. De laatste man die afviel was Didi Thu- rau. Hij moest in de aanloop naar de finale vanwege een lekke band een stevig gat dichten en voelde die last later op het beslissende koersmoment.„Toen Moser me probeerde los te rijden, moest ik me meteen gewonnen geven. Ik had de kracht niet om hem te volgen”. En zo reed Francesco Moser, bevrijd van alle concurrenten, met krachtige pe- daalslagen naar Roubaix waar slechts 31 van de 164 vertrokken renners de finish lijn passeerden. Eerst reed De Vlaeminck lek, juist op het moment dat Moser een demarrage plaatste. Niet veel verder, viel Gilbert Duclos-Lassalle uit de kopgroep door bandbreuk. Kort daarop maakte Roger de Vlaeminck in zijn ijver om terug te komen, een schuiver op de keien die hem tot opgeven dwong. De springruiter Henk Nooren heeft in de laatste wedstrijd voor het Europees circuit van de strijd om de wereldbeker door een tweede plaats in Gothenburg acht punten vergaard. Daardoor is hij als achtste geëindigd met twaalf punten en beste Nederlander geworden in de eind stand. De wereldkampioen motocross in de 125 cc-klasse Harry Everts uit België heeft in Launsdorf twee manches gewonnen voor een nieuw te behalen titel. De beste Nederlander was Eddy Meurs met een zeventiende en een zestiende klassering. De Westduitser Rolf Dieffenbach leidt in de stand voor de wereldtitel van de 250 cc. In de 500 cc startte de Belg André Malher be de race naar de wereldtitel met een zege in het Zwitserse Payerne. Na vijf van de twaalf ronden in het toernooi om het persoonlijk damkampi oenschap staan Evert Bronstring en Rob Clerc samen op kop met zeven punten. 1. Re- mers: ■drag: reede 85,67; prijs: 29-30. ners ■drag: veede derde 10- 4 7- 4 7- 4 10- 5 13- 4 Eind- dam, Zeen- (za.) idho- Iraaf- V-SC i, FC Istar, >0-14 >1-27 52-24 >2-29 51-26 >540 >4-36 16-39 58-35 10-52 13-32 54- 37 5044 55- 41 51-52 55-58 13- 67 29-63 14- 77 kam- ngen •raaf- t 1-3, >ven- i 0-1, 3 ’79 ’1-32 59-29 >3-27 >2-33 13-31 15-39 12-40 >1—52 56- 55 54-37 1445 5445 5140 53-54 1649 57- 52 1948 56-58 5, Go m II, n-FC JW. e-Go 1-1, i 2-0, 'echt laar- (Van onze sportredactie) HAARLEM. Voor open turnkampi- oenschappen van het KNGV op 3 en 4 mei in Nijmegen heeft de voltallige nationale selectie van de Nederlandse Katholieke Gymnastiek Bond ingeschreven, bene vens veel verenigingen van die bond, waaronder VIOS (Castricum), Gymlust (’t Zand), Orion (Apeldoorn) en Excelsior- Wilskracht (Oosterhout). De race werd pas na 27 van de 30 te rijden ronden afgebroken omdat de heli copter, die Höttinger naar een ziekenhuis moest brengen, op de baan moest landen. De Italiaan Feo Fabi werd met een March 802 BMW tot winnaar uitgeroepen. De Brit Brian Henton werd tweede met een Tolemann TG 280 en de Italiaan Alberto Colombo eindigde met een March 782 BMW als derde. De Nederlander Huub Rothengatter werd met een Tolemann TG 280 Hart vijfde. Al in de eerste ronden waren de onge veer 50.000 toeschouwers getuige van wild west-manoeuvres. De meeste coureurs blonken niet uit in het bespelen van het rempedaal. Zo drukte de 20-jarige Itali aan Andrea de Cesaris in de derde ronde de Westduitser Manfred Winkelhock te gen de vangrails. Het was een wonder dat beide coureurs bij dit spectaculaire onge val ongedeerd bleven. Arie Luyendijk is de strijd om het Euro pees kampioenschap in de Super Vee- klase goed begonnen. Hij eindigde met zijn Argo als tweede achter de Zweed Persson, die met een March reed. Bij het binnenkomen van de dik onder het stof zittende Moser, was Jan Raas al lang en breed uit de aanpalende douche ruimte. De wereldkampioen had de strijd gestaakt toen er nog 70 kilometer gereden moest worden. Als slachtoffer van een valpartij („een natte plek op de weg en klets-boem”) kostte een 40 kilometer du rende achtervolging om terug bij de kop groep te komen,’ hem teveel krachten. Raas moest dat werk nagenoeg alleen doen, toen eerst Cees Priem en 200 meter verder Henk Lubberding die ter assisten tie bij hem waren gebleven, lek reden. nelijke elementen bleek te hebben. Met nog 80 kilometer koers was het viertal weggesprongen uit een stevige hoofd groep van 33 renners waarin Jan Raas net zat te bekomen van zijn achtervolgingsin- spanningen; dat maakte hem kansloos in een poging aan te sluiten bij het wegsprin gende kwartet. Niemand overigens slaag de erin het groepje Moser te achterhalen, wat een strijd opleverde die van deze Parijs-Roubaix een schitterende koers maakte. Tot slot ontvouwde zich de repu tatie van deze klassieker als gruwelijke moordenaar der kansen, in alle glorie bij het bereiken van het laatste koersuur. r. Van Beusekom overtrof zichzelf name lijk door tegen Engeland, de huidige num mer twee van Europa, Karin Bridge met 11-7, 12-10 te kloppen en haar ploeg ver rassend een 1-0-voorsprong te geven. Vooral Van Beusekom zorgde er daar- De uitslag van Parijs-Roubeaux: 1. Moser (Ita.) 264 kilometer 6.07.28 (gem. 43.106 km/u); 2. Duclos Lassale (Fra.) op 1.48; 3. Thuray (Wdl.) op 3.30; 4. Hinault (Fra.) op 6.05; 5. Demeyer (Bel.); 6. De Wolf (Bel.); 7. Willems (Bel.); 8. Tackaert (Bel.) op 8.37; 9. Peter s (Bel.) op 9.35; 10. Van Katwijk (Ned.) op 10.38; 11. Van der Broucke (Bel.) op 10.38; 12. Van Springel (Bel.); 13. Verschuere (Bel.); 14. Kuiper (Ned.); 15. Nils son (Zwe.); 16. Van der Helst (Bel.); 17. Govaerts (Bel.) op 12.33; 18. Bittinger (Fra.) op 13.20; 19. Bernadeau (Fra.) op 14.13; 20. Osmont (Fra.) op 18.59 en 25. Havik (Ned.) op 21.05. BERN. De 19-jarige Sovjetrussi- sche Valentina Popova heeft de Euro pese titel in het damesenkelspel ver overd. Zij versloeg in de finale de twee jaar jongere Joegoslavische Gor- dona Perkucin met 20-22 21-7 23-21 21- 8. Brons was er in het damesenkelspel voor Bettine Vriesekoop en de Tsje- choslowaakse Ilona Uhlikova, die bei den in de halve finales ten onder wa ren gegaan. Het goud bij de heren ging naar de onbekende Engelsman John Hilton. „Het is niet belangrijk wie van ons wint, als er maar iemand wint’, zei hij. Voor hem waren in deze Parijs-Roubaix alle kansen verkeken toen hij als gangmaker van een stevige kopgroep zonder succes optrad. Van de 45e kilometer tot de 140e kilometer had hij het tempo gedicteerd en omdat het peloton met de wind in de rug ook wel wilde werken, liep de snelheid op tot de opzienbarende hoogte van 48 kilo meter per uur. Die vroege actie van Kui per in een gezelschap van mindere góden, viel onder het begrip oliedom. Het was een wanhoopspoging van een bedroevend simpel soort. Kuiper na afloop: „Nou ja.. Ik dacht: wie niet waagt die niet wint. Ik hoopte dat ze achter me zouden indutten en dat ik met een minuut of zes voor sprong de keien op kon. Maar dat feest ging niet door”. Waar in Roubaix Francesco Moser mid delpunt werd van Italiaanse vreugde waarmee altijd veel lawaai is gemoeid, bliezen Didi Thurau en Gilbert Culos- Lassalle uit met dezelfde blik van onweer als die anderen die in het spoor van Moser gesneuveld waren. Samen met Roger de Vlaeminck hadden ze aan de zijde van Moser het finale-beeld bepaald, tot „de hel van het noorden” voor hun ononverwin- Eerste ronde: Nederland-Engeland 1-4. De gedetailleerde uitslag: Karen Bridge- Joke van Beusekom 7-11, 10-12, Ray Ste- vens-Rob Ridder 15-3, 15-17, Jane Web- ster/Nora Perry-Van Beusekom/Marjan Ridder 15-5, 12-15, 15-8. Stevens/Mike Tredgett-Guus van der Vlugt/Piet Ridder 15-8, 15-11. Tredgett/Perry-Rob/Marjan Ridder 14-18, 15-11, 15-2. De overige uitslagen uit de eerste ron de: Groep 2: West-Duitsland-Ierland 3-2. Groep 3: België-Wales 0-5. Groep 5: IJs- land-Polen 2-33 en Italië-Portugal 0-5. Na twee gewonnen games lag de zo felbegeerde eindstrijd voor Bettine Vriesekoop binnen handbereikt. In de derde game volgde echter voor de 4500 toeschouwers de dramatische wen ding. Drie games op rij moest de 18- jarige Hazerswoudse bij de even oude Joegoslavische speelster inleveren, waardoor zij genoegen moest nemen met de bronzen medaille. Een eindre sultaat overigens, dat nimmer vóór haar door een landgenoot was verwe zenlijkt, maar dat tóch een tikkeltje teleurstellend was. Goud of zilver lag voor het oprapen. In de tweekamp om dat eremetaal beschikte de 19-jarige Valentina Popo va, die in de aanloop obstakels als Palatinus, titelhoudster Magos en Uhli kova uit de weg ruimde, over de lang ste adem. Perkucin werd in vier games gedecideerd verslagen. Popova behaal de met haar eerste enkelspeltitel haai derde Europese triomf (landentoer- nooi en damesdubbel) in Bern en werd daarmee de voornaamste gouddelf- ster. Bij de heren plaatsten zich twee vol slagen outsiders voor de eindstrijd: de 32-jarige verzekeringsagent John Hil ton uit Manchester en de vier jaai jongere Josef Dvoracek Ostrava Deze twaalfde Europese tafeltenniskampi oenschappen hebben de volgende medaille winnaars opgeleverd: Landentoernooi: Heren: 1. Zweden, 2. West-Duitsland, 3. Engeland, 16. Nederland. Dames: 1. Sovjet-Unie. 2. Hongarije, 3. Roe menië, 14. Nederland. Herendubbel: 1. Secretin/Birocheau (Fra) 2. Surbek/Stipancic (Joe), 3. Klampar Jonye (Hon) en Gergely (Hon/Orlowski (Tsj). Damesdubbelspel: 1. Popova/Antonjan (Sov), 2. Alexandru/Mihut (Roe), 3. Ham mersley/Jarvis (Eng) en Szatko/Urbafska (Pol). Gemengd dubbelspel: 1. Orlowski/Uhliko- va (Tsj), 2. Douglas /Jarvis (Eng), 3. Stipan- cic/Paltinus (Joe) en Jonyer/Szabo (Hon). Dames enkelspel: 1. Valentina Popova (Sov), 2. Gordana Perkucin (Joe), 3. Bettine Vriesekoop en Ilona Uhlikova (Tsj). Heren enkelspel: 1. John Hilton (Eng), 2. Josef Dvoracek (Tsj), 3. Stellan Bengtsson (Zwe) en Jacques Secretin (Fra). Voor Van Beusekom betekende de overwinning zondagmiddag tevens een revanche voor de nederlaag die zij afgelo pen donderdag in Manchester in het dub- beltoernooi met Marjan Ridder had gele den tegen Bridge en Sutton. Ondanks dat De aanmeldingsformulieren van de NKGB-selectie zijn 8 april verstuurd. De sluitingstermijn voor deze wedstrijden is 10 april, alhoewel de raadsman van het KNGV afgelopen vrijdag tijdens het kort geding in Utrecht als datum 9 april noem de. Mocht de inschrijving van 'bijvoor beeld de NKGB-selectie of anderen voor Nijmegen worden geweigerd, dan is het niet denkbeeldig dat de NKGB opnieuw een kort geding tegen het KNGV zal aan spannen. Tijdens open turnkampioenschappen van de stad Rotterdam, aanstaande zon dag, zullen zowel Marry Bregman van Gymlust als Prisca van Dijk van Orion meedoen. Francesco Moser, met een verbeten gezicht op weg naar zijn derde achtereenvolgende zege in Parijs-Roubaix. De anders zo stoïcijns op een neder laag reagerende Vriesekoop liet na af loop van het duel tegen Perkucin haar tranen de vrije loop. De ontgoocheling over de dramatische ontknoping na de riante opening was groot. Binnen een mum van tijd bouwde Vriesekoop een voorsprong op van 2-0 (21-13, 21-16). In die fase hanteerde zij dezelfde strijd wijze als waarmee ze een dag eerder Gabrielle Szabo in de kwartfinales tot overgave dwong. Met een vrijwel per fecte coördinatie tussen beweging en slagentechniek bracht zij zoveel sprei ding, variatie en tafelvastheid in haar spel aan, dat de 20-jarige Hongaarse (derde geplaatst en derde op de Euro pese ranglijst) haar gevaarlijke fore- handaanval nauwelijks in stelling kon brengen en lijdzaam moest toezien hoe betrekkelijk eenvoudig zij in drie ga mes (21-11, 21-13, 22-20) werd afge voerd. Hetzelfde machtsvertoon resulteerde tegen Perkucin in twee binnen kort tijdsbestek gewonnen games. De speel ster uit Novi Sad, elfde op de plaat singslijst, had de laatste vier bereikt door in de achtste finales Jill Ham- mersley (28) onderuit te halen. Een prestatie van allure gezien de staat van dienst (tweevoudig top-12 winnares, tweede op de plaatsingslijst en Euro pees kampioene in 1976) van de Britse speelster die met dit toernooi een punt achter haar actieve carrière zette. De laatste hindernis naar de halve finales nam Perkucin door de Russin Narine Antonjan in drie games een halt toe te roepen. de spanning wellicht nog wat groter zijn geweest. Leidelmeyer bleef echter wegens een (lichte) blessure aan de kant en liet zich vervangen door Piet Ridder. Desondanks maakte Sörensen opge wekt de tussenbalans op: „Zeker na wat ik door voor dat Nederland eindelijk eens vanmiddag heb gezien geloof ik dat we het (Van onze sportredactie) GRONINGEN. Het Nederlandse badmintonteam heeft zichzelf een mentale injectie toegediend die voldoende moet zijn om tot de beste vier van Europa te blijven behoren. De ploeg van bondscoach Steen Sörensen verloor weliswaar op de openings dag van de Europese kampioenschappen in het Martinihalcentrum in Groningen met 4-1 van Engeland, maar de wijze waarop dat verlies moest worden geïncasseerd biedt de nodige perspectieven. Niet alleen voor de team-wedstrijden tegen Denemarken en Zweden, maar, zeker waar het Joke van Beusekom betreft, ook voor de individuele titelstrijd die vanaf donderdag wordt afgewerkt. uit Banik (Tsjechoslowakije). Hilton was zover gekomen door gebruik te maken van een speciaal soort batje dat zijn verdedigingskunst onbespeel baar maakte voor de Europese topspe- Iers. In de finale had Dvoracek ook geen antwoord op de vreemde effecten die Hilton het celluloid meegaf. In drie games schonk de Brit zijn land de eerste Europese titel bij de heren. Het Nederlandse volleybalteam heeft dit weekeinde in Kopenhagen een vierlan- den-toernooi voor herenploegen gewon nen. Het bleef in drie wedstrijden onge slagen. Henk van Eek, oud speler van het Haagse Quick, is zaterdag op de jaarver gadering van de cricketbond tot voorzitter gekozen. De aftredende Wim Peschar werd tot ere-lid benoemd. De schutter Eric Swinkels is in Jaars veld winnaar geworden van de Coupe Kleber. Hij bereikte op het onderdeel skeet een score van honderd procent. De Zwitserse autocoureur Clay Regaz- zoni mag volgende week maandag of dins dag naar zijn vaderland worden overge bracht. Hij raakte 30 maart in Long Beach van de baan. De wereldkampioen hockey Pakistan heeft in Koeala Loempoer een vierlanden- toernooi gewonnen, gevolgd door respec tievelijk Australië, India en Maleisië. De Deen Jom Lauenborg is zaterdag winnaar geworden van de elfde editie van de Westlandmarathon. De Belg Rottiers won de Tien Engelse Mijlen in Roosen daal. Elly van Beusekom uit Castricum zorg de tijdens internationale atletiekwedstrij den in Keulen voor een goede prestatie bij het speerwerpen: 57.06 meter; 84 centime ter van het nationale record verwijderd dat reeds op haar naam staat. De Duitser Klaus Tafelmeier leverde op dit onderdeel de beste jaarprestatie: 86.76 meter. In Zwolle wierp Arjan Eleveld d speer naar 71.32 meter. Johan Antheunissen pakte de eerste plaats in Hilversum tijdens de Spanders- woudloop over 20 kilometer. Zijn tijd be droeg 1.04,04. Jimmy Connors is zondag winnaar ge worden van een viermanstennistoernooi in Tokio door in de finale John McEnroe te verslaan. Hij verdiende aldus een half miljoen gulden. Peter Adelaar is tweede geworden in de klasse boven 95 kilo tijdens de open Ne derlandse judokampioenschappen in Kerkrade. Tsjechoslowakije heeft zich geplaatst voor de Spelen door in Praag met 3-2 van Hongarije te winnen. ft JOKE VAN BEUSEKOM:

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 15