Goede start van tennisploeg Westerhout Eechtrop voegt aan promotie hockey-titel derde klas toe STRAWBERRIES EERVOL VERLIES WAARDIG AFSCHEID VCIJ Verlies VSV Odin-keepster obstakel voor Wijk aan Zee ff n herschi/drinks wcki!- Zicht op periodetitel SBIJ i ■iK m— H ’n hoorbaar verschil in uitlaten «om l 23 22 1980 MAANDAG APRIL <8 ï- et HU sportief r TB Marquette fit «1® - 1 (Van onze tennismedewerker) matchpoint ongedaan Tegën ELTV begon het me- (Van onze hockeymedewerker) Toch waren er zeker in de tweede helft enkele uitstekende i ADVERTENTIES) Herschi/Hoensbroek, tel. (045) 21 17 77 5200-451 1 5 7- Beide ploegen hadden het in het begin van de strijd moeilijk met de veldsituatie. Dat betekende dat er aan twee kanten heel wat stopfouten werden gemaakt. Strawberries kreeg via aanvallen over de vleugels enkele uitstekende kansen. Een prachtig backhandschot van Maarten van den Burg ging rakelings langs. Een fraaie push van Frank Gutteling miste op een haar het lege doel. Maar de Velsense ploeg bleef tot het eind van de wedstrijd tegen de 1-0 aankijken. Mark Hagenzie- ker; „Geel Zwart is al gepromoveerd. Ze winnen wel, maar eigenlijk is er weinig verschil. Als de instelling van de ploeg volgende week net zo is als vandaag, dan moeten er nog mogelijkheden zijn. Al heb ben we verloren, als er zó gespeeld wordt als vandaag stap je in elk geval met een prettig gevoel van het veld.” Eechtrop had zich in een voorgaand stadium al van terugkeer naar de tweede klasse verzekerd. Daar voegde de ploeg gisteren ook nog het kampioenschap aan toe, door met 1-0 bij Terriërs te winnen. (Van een medewerker) ZAANDAM. Door de 3-1 overwin ning op VSV heeft ZFC alle kans behou den om hoog in de tweede klasse te eindi gen. Met nog twee wedstrijden voor de boeg deelt de ploeg de eerste plaats met AFC’34 en Stormvogels. (Van onze volleybalmedewerker) IJMOND. De dames van SBIJ zijn in de eerste klasse van de volleybalcompeti- tie van district Haarlem bezig aan een uitstekend sluitstuk van het seizoen. Door de 3-1 overwinning op De Blinkert nestelden de IJmuidense dames zich bo venaan de ranglijst van de derde periode. Indien de volgelingen van trainer Johan Helder er inderdaad in slagen deze perio- detitel te bemachtigen, dan wachten SBIJ nog een aantal duels om één plaats in de promotieklasse. Weliswaar is WW reeds kampioen; de ploeg hecht er ondanks dat veel waarde aan ongeslagen het einde van het seizoen te halen. Vandaar ook de extra krachtsin spanning waarmee in de derde set een 11- 14 achterstand werd weggewerkt. WW’72, dat vorige week in het eigen paastoernooi drie promotieklassers ver sloeg en daardoor verrassend op de „Mo- riaan-Cup” beslag legde, maakte daarna van de vierde set een formaliteit. In de competitie van district Noord- Holland Midden leed VCK tegen koploper Compaen een ingecalculeerde 3-0 neder laag. WW’72 versloeg Dinsvo 2 met 3-1. SBIJ—De Blinkert 3-1 (15-9, 14-6, 15-7 en 15-11). Met snel offensief spel liet Compaen het bezoekende VCK in de eerste twee bedrij ven alle hoeken van het veld zien. Keer op keer werd de Beverwijkse blokkering ge raffineerd voor schut gezet. Maar toen VCK in de derde periode een 10-5 achter stand geheel wegwerkte .keerden de kan sen. VCK veroverde zelfs een setpoint (14- 15), maar miste in de beslissende fase de koelbloedigheid om Compaen de set af handig te maken. WW’72—Dinsvo 2 3-1 (15-10, 12-15, 16- 14 en 15-8). Een snel en betrouwbaar adres klaar terwijl u wacht 1 jaar garantie, ook bij doorroesten vestigingen door geheel Nederland en België Open: ma. t/m vr. 8 30 17 30 u. za. 9.00 13.00 u. HAARLEM: SCHALKWIJKERSTRAAT 151 (bij Rustenburgerbrug a/h Spaarne) TEL. 023-351844 Derek Segal. gemaakt. spelverdelers te brengen. De Beverwij- kers wonden zich over deze gang van zaken bijzonder op, raakten geïrriteerd en verzuimden in de vijfde set op een cruci aal moment (7-13) de wedstrijd naar zich toe te trekken. Stand tweede divisie D: Broleco 21-62, HSV Sport 1889 21-47, Argus 22-47, Phoe nix 22-40, Molenwiek 22-35, OVRA 22-33, SVC 22-30, Edam 22-30, Ariston 22-27, Kangeroes 22-21, VCIJ 22-18 en Blokkeer 2 22-3. Phoenix verloor in Volendam met 3-2 van Edam. Na drie sets leidde Phoenix nog met 1-2. De Beverwijkers sloten met dit verlies een wisselvallig seizoen af, waarin reeds in de eerste helft van de competitie door te regelmatig puntenver lies de kans op een ereplaats werd ver speeld. VCIJ-Kangeroes 3-2 (14-16, 15-6, 15-8, 1- 15 en 15-6). VCIJ is er in geslaagd een teleurstellend seizoen op waardige wijze af te sluiten. Met name in het tweede en derde bedrijf vergastte de thuisploeg de eigen aanhang op een enthousiast partijtje volleybal. De aanval bleek in die periode duidelijk het sterkste deel van de VCIJ-equipe. Verdedigend kwam VCIJ evenwel een stuk minder voor de dag. Alleen in deel vier bleek Kangeroes in staat om VCIJ hiervoor de harde rekening te presente ren. Toen werd VCIJ in „no time” naar een beschamende 1-15 setscore geser veerd. Een snelle demarrage van VCIJ bracht in de beslissende vijfde set met de wisseling van speelhelft een 8-1 stand op de bordjes. Voor de formatie van trainer Jan Kiewiet vormde dit de basis voor de uiteindelijke 3-2 partijwinst. Edam-Phoenix 3-2 (18-16, 9-15, 12-15, 15- 13 en 16-14). Van doorslaggevende betekenis in deze weinig interessante partij volleybal was de iets slechtere stop van de Beverwijkse equipe. Mede daardoor boette de midden- aanval van Phoenix aan gevaar bedui dend in, terwijl de buitenaanval veel pro blemen kende met de agressieve flank- blokkering van de Edammers. Nu probeerde Phoenix weliswaar door moeilijk te serveren het initiatief voortdu rend over te nemen, maar behoudens de tweede en derde set ressorteerde dit niet in het gewenste resultaat. Op alle (wel en niet reglementaire) manieren was het de Edam-spelers toegestaan de bal bij de In het duel tegen degradant VSV heeft de thuisploeg een niet zo sterke indruk achter gelaten. In de eerste helft was de ploeg wel oppermachtig maar dit was mede doordat de ploeg een straffe wind- voordeel had. In de twintigste minuut kwam de thui sploeg door een fout van VSV-doelman Kunst mogal gelukkig aan een voor sprong. Nog voor de rust vergrootte de thuisploeg de voorsprong via een kogel- hard afstandsschot van Wim Mans, 2-0. Na de rust kwam VSV beter voor de dag en werd de thuisploeg op eigen helft te ruggedrongen. In de twintigste minuut kwam de ploeg van trainer Klaas Wit dichterbij. Een voorzet van Guus Quist werd door Henk Kremer ingeschoten: 2-1. De bezoekers bleven aandringen maar kregen vier minuten voor het verstrijken de rekening gepresenteerd, toen ZFC de eindstand op 3-1 bepaalde. den na voorsprong hun derde set tegen Vletter en Logtenberg net niet in winst omzetten. Huisman en Andrea verloren duidelijk: 6-3, 6-4. Tevreden heid was er bij non-playing cap tain Tervoort over zijn nieuwe damesdubbel: „Mariëtte sleept Mariëlle wel mee”. Mariëtte Pakker bleek ook met Derek Segal goed overweg te kunnen. Zij pakten Vletter en Van der Heijden met 3-6, 2-6 in. Leen Erik Andrea zette een 4-0 achterstand in zijn derde set met Mariëlle Smit toch nog in een 4-6 overwinning om en haalde daardoor de eerste twee punten voor zijn ploeg binnen. Dat was zaterdagavond om ne gen uur. Zondagochtend om stond Westerhout - IJMOND. Strawberries is niet geslaagd in de opzet om door een positief resultaat in de laatste thuiswedstrijd tegen Geel Zwart een goed uitgangspunt te scheppen voor de twee belangrijke ontmoetingen die nog op het programma staan. Strawberries toonde een goede instelling. Een gelukkige goal zette Geel Zwart op voorsprong en de Velsenaren slaagden er, ondanks enkele uitstekende kansen die de ploeg creëerde, niet in dat weer ongedaan te maken. (Van onze volleybalmedewerker) IJMUIDEN/VOLENDAM. Hoewel in de tweede divisie D van de landelijke volleybalcompetitie nog niet alle beslissingen zijn gevallen, stonden er in de wedstrij den van VCIJ tegen Kangeroes en van Phoenix tegen Edam geen belangen meer op het spel. Dat blijkt ook wel uit de resultaten, die in beide gevallen niet direct in de lijn der verwachting lagen. Zo versloeg het reeds gedegradeerde VCIJ in zijn laatste optreden als tweededivisionist het Voorschotense Kangeroes met 3-2. in de score tot uitdrukking brengen. Het angstig spelende Heracles kwam derhalve met de minimale overwinning erg goed weg, temeer daar de KIC-spelers acht maal het houtwerk achter de Heracles- doelman teisterden. Attilla 2-Odin 21-27 (9-17). Bert Otten 8, Jan Tuinenbreier 6, Dick Visser 6, Jan van Rijn 5, Frank Hombroek en Wim de Visser. Odin miste in dit duel vijf vaste krachten, waardoor coach Wim de Visser zijn come-back als speler maakte. Ron Smit verdedigde het Heemskerkse doel in plaats van de geblesseerde Fred Span jaard. Amstel Zwaluwen-IJmond 10-19 (2-10). Paul Kuijpers 5, Piet Strobbe 4, René Kuijpers 3, Ton van Zijtveld 3, Johan van Huisstede 2, Aat Teeling en Zolly Toth. Een veel sterker IJmond sloeg al in de eerste helft zijn slag. Daarna speelde de ploeg zich in het tweede part freewheel end naar de ruime overwinning. PPM/AAV—IJmond 2 20-11 (10-6). Paul van Aalst 3, Ad Eckhard 3, Fred Keme- ling 3, Frank van Zijtveld en René Eij- king. Na vijftien minuten erg sterk te hebben gespeeld, stortte IJmond volledig in. De 1-5 voorsprong verdween toen als sneeuw voor de zon. In de tweede periode miste IJmond alle geloof in eigen kunnen en legde het team zich neer bij de onver mijdelijke degradatie. In de eerste helft vond Eechtrop ener zijds een uitstekende Terriërsdoelman op zijn weg. Anderzijds kwamen enige Eech- tropschoten centimeters te kort. Ook in de voortzetting zag het er lang naar uit dat de Beverwijkers niet zouden slagen de win nende goal te lanceren. Tot de ploeg een kwartier vóór tijd ging jagen en Terriërs onder druk zette. Bob Gerritse schoot raak en zette Eechtrop daarmee op een onbereikbare positie op de ranglijst. Scheybeeck leed lang aan malaise in de voorste linie. Badhoevedorp, Schey- beecks tegenstander in het afgelopen weekeinde, bezette op de ranglijst de vijf de plaats, die eventueel nog uitzicht op promotie kan bieden. Dat inspireerde Scheybeeck dermate dat de ploeg niet alleen won, maar tevens die begeerde vijf de positie van de Haarlemmermeerse ploeg overnam: 2-1. De grondslag voor deze winst werd echter pas in de tweede helft gelegd. Peter Schreyen lanceerde Jan Schrama, die van de rand van de cirkel raak schoot. Kort daarna was de stand weer gelijk. Ernst Jan Sminia, die Joost Bintsma in het Beverwijkse doel verving, stopte een bal buiten de cirkel. Badhoevedorp nam de vrije bal zó snel dat Sminia nog niet terug was op zijn post. Scheybeeck werd sterker. Jos van Hattum ondernam een solo en werd onderuitge haald. Jos Zonneveld aarzelde niet van de stip raak te schieten. Badhoevedorp was nog één keer gevaarlijk, maar Schey beeck, met Rob van de Pol in een sterke rol in de defensie, hield stand. teen al goed. Derek Segal, Wes- terhouts nieuwe voorman, moest maar liefst driëeneen- half uur in de slag met Bas Vletter. In deel drie van de strijd had de Eindhovenaar matchpoint, maar Segal hield vast en won: 7-6, 3-6, 6-8. Hans Huisman leed een duidelijke nederlaag tegen Geraerdts: 6-2, 6-4. Ronald Groen nam in de derde set een 5-0 voorsprong op Logtenberg, kreeg het even moeilijk, maar trok de zege toch naar zich toe: 6-2, 3-6, 3-6. Andrea moest zijn kansen te gen Dijkman uiteindelijk toch laten schieten: 7-5, 6-3. Mariëtte Pakker behaalde een duidelijke overwinning op Huijben: 3-6, 2- 6, maar Mariene de Wouters was Mariëlle Smit te glad af: 6- 0, 2-6, 6-1. Segal en Groen kon- Geel Zwart zette Strawberries onder druk en was technisch de betere ploeg. Uit de rebound van een strafcorner nam Geel Zwart de leiding. Strawberries ging steeds beter draaien. Maar de tegenstan der, waarvoor toch nauwelijks belangen op het spel stonden, liet zich angstig terug- vallen om de voorsprong te verdedigen. MB IJMOND. Voor de vierde keer in dit handbalseizoen traden de damesploegen van Wijk aan Zee en Odin gistermiddag in competitieverband tegen elkaar aan. Odin, dat uit de voo rgaande drie confron taties waarvan tweemaal in de zaal tel kens als overtuigend winnares te voor schijn kwam, won ook deze editie van de reeks streekontmoetingen tussen beide teams. De marge bedroeg evenwel slechts één doelpunt (4-5), waarmee Wijk aan Zee minder kreeg dan het verdiende. Dit nipte verlies betekent wel dat Wijk aan Zee in de tweede klasse B blijft beho ren tot de potentiële degradatiekandida ten. Odin handhaafde zich op de tweede plaats, met een uitzichtloze achterstand van vijf punten op Ookmeer. Wijk aan Zee-Odin 4-5 (1-3). Yvonne van der Hoorn 0-1, Jacqueline Aardenburg (pen.) 1-1, Marlies van Gulik 1-2, Yvonne Kerkkamp (pen.) 1-3, rust; Lia Aarden burg 2-3 en 3-3, Jacqueline Eijcke 4-3, Carolien Kerkkamp 4-4, Marlies van Gu lik (pen.). Wijk aan Zee moest in de derby met Odin zonder twee basisspeelsters stellen. Als excuus voor de nederlaag mag dat evenwel niet worden aange voerd, daar ook Odin gehandicapt aan de wedstrijd begon. Een grote sta-in-de-weg voor Wijk aan Zee was Odin-keepster Marja Beers. Zij stopte in het eerste bedrijf reeds twee strafworpen en herhaalde dat kunstje na de pauze. Op dat moment had Jacqueline Aardenburg Wijk aan Zee naar 5-4 kun nen schieten. Toen even later - in de voorlaatste minuut - Marlies van Gulik voor Odin ook een strafworp mocht ne men, werd het doelnet wèl op de kwali teitswaarde getest. Stand tweede klasse B: Ookmeer 9-17, Odin 9-12, DJK 8-10, HMS 8-8, Wijk aan Zee 9-5, Sport Vereent 8-4 en Kolping 7-2. De herenhandballers maakten er een doelpuntrijke dag van. Dat neemt niet weg dat er overwegend loom en lusteloos gehandbald werd. Een uitzondering daar op vormde KIC, dat vechtend tegen de gradatie, onverdiend met 8-9 ten onder ging tegen Heracles. Het reserveteam van IJmond is na de nederlaag tegen PPM/AAV in de derde klasse C gedoemd te degraderen. KICHeracles 8-9 (4-5). Koos Heere- mans 4, Herman Lieuwes 2, Jacob van der Meij en Jan Heeremans. Een pechvogel KIC kende wel voortdurend een veld- meerderheid, maar kon dit wapenfeit niet De eerste partij in de overgangsklasse A tegen het Amsterdamse Dash werd met 7-2 winst afgesloten. Nellemie- ke Brouwer heeft meer dan ge noeg kwaliteit in huis. Zij won dan ook van Cobb met 6-4, 6-2. Karin Bakkum won van Corine IJspaard: 6-3, 6-4. Theo Mulder had aanvankelijk problemen met zijn service, maar door het spel tegen Ehrlich goed te sprei den werkte hij zich uit de pro blemen. Bert Hof overleefde een matchpoint in de derde set en won daarin met 8-6. Frank Duin was te licht voor Simak. Het damesdubbel leverde een 6- 1, 6-1 winst op voor Marquette. Ook de gemengdé partijen vormden voor de Heemsker kers geen probleem. Alleen het herendubbel verloren zij nog. IJMOND. Westerhout heeft een verdienstelijke en tree gemaakt in de hoofdklasse van de tenniscompetitie. Za terdag wonnen de Beverwij kers in Eindhoven bij ELTV met 6-5. Gisteren konden zij het, zoals te verwachten was, weliswaar niet tegen het op permachtige Hilversum bol werken, maar enkele partijen leverden resultaten op die veel goeds beloven voor het verdere optreden van Westerhout. Ze ker gezien de krachtsinspan ning, die het spelen van een dubbelprogramma met zich meebrengt. keerd was van haar tournee. Mimi Wickstedt bleek echter ook iets te sterk: 6-2, 4-6, 6-8. Mariëlle Smit verloer van Heffels. Hans Huisman en Leen Andrea zorgden door hun 7-6, 6- 3 winst op Thung en Ranty voor de grote verrassing. Wester- houts damesduo haalde nog sterk op, maar verloor toch. Het derde winstpunt kwam binnen doordat Van Min en Wickstedt niet meer in actie kwamen. Nonplaying captain Ter voort: „Ready heeft al twee par tijen met 1-0 verloren, er is dus volop kans voor ons. Met Frank Janssen erbij moeten we thuis tegen ELTV de volle drie pun ten kunnen pakken”. Marquette startte ook goed. Op de stand 14-13 in de tweede set zag SBIJ tot tweemaal toe een opslag stran den in het net. Dat bood De Blinkert een unieke mogelijkheid om de stand weer in evenwicht te trekken, nadat SBIJ de eer ste set nogal eenvoudig met een voordelig saldo had afgesloten. De krachtige aanval van de thuisploeg en de overwegend betrouwbare verdedi ging zorgden er evenwel voor dat het succes van de Haarlemse dames zich be perkte tot die éne setwinst. Compaen—VCK 3-0 (15-8,15-3 en 17-15). Herschi Cassis met zuiver rnmineraal water, zuivere vruchtensappen en uitsluitend natuurlijke suikers zonder toevoeging van onnatuurlijke smaak-of kleurstoffen! Frans Janssén - in Beverwijk gereed voor de strijd tegen Hil versum. Met voor een tennis competitiewedstrijd het onge kende aantal van 500 toeschou wers. Segal deed het weer pri ma door Paul van Min met 6-4, 6-4 te kloppen. Janssen, nog niet helemaal in vorm, kon niet op tegen Rolf Thung: 3-6, 2-6. Theo Gorter bleek te sterk voor Hans Huisman: 6-7, 2-6 en voor Ronald Groen werd het te veel. Tegen Ranty werd hij door ver moeidheidsverschijnselen ge kweld, wat hem uiteindelijk de zege kostte: 5-7, 6-4, 7-9. Daar door moest Westerhout het dubbel Segal/Groen later ook opgeven. Mariëtte Pakker hoefde het niet op te nemen tegen Betty Stöve. die nog niet terugge- Een beeld uit de wedstrijd SBIJ-De Blinkert, die een 3-1 zege voor de IJmuidense dames opleverde. 10 uur nu met Strawberries verloor de belangrijke ontmoeting met Geel Zwart: 0-1 mogelijkheden voor de Velsenaren. Onder meer voor Maarten van den Burg, die hier in actie is. K:

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 23