wijdt De Brulboei in t Finale Nationaal Concours En ik kreeg een schop na gevonden voorwerpen Zondagdichters in Velsen 1 I O rrtir-Hfa; Programma „Met Stip” JONGEREN- EN TIENERWERK IN PEN-GEBOUW deze week f i plein 1945 - I kort ijmondnieuws 1 I Manifestatie van scoutinggroepen de glanzend- nieuwe kollektie van is nü binnen... bent welkom. mm ra* i m 5 4 MAANDAG 14 APRIL AVOND MET MUZIEK EN GEDICHTEN ■Ul£NJ J gr F i 1980 IJMOND a X, p y ■MM o I ■MM Dependance men’s fashion grote houtstraat 124/haarlem b:? Rn Bezwaren (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. „Ik hoop dat het Witte Tejater de be reidheid heeft om als goede buren naast elkaar te le ven”. Met deze woorden beëindigde wethouder Har ry Scheeper vrijdagavond zijn openingsspeech bij de ingebruikname van de schitterend verbouwde kel der van het PEN-gebouw aan de Kanaalstraat. Hier is in de afgelopen maanden hard gewerkt aan de inrich ting van een dependance van het buurthuis De Brul boei waar met name het jongeren- en tienerwerk een plaats heeft gekregen. iif Gemengde gevoelens Witte Tejater I bij opening Brulboei-dependance JAN BAART I rrri 0 V.I.R -4 K- Rob Stam, stafkracht van het Witte Te jater, handhaafde vrijdag echter zijn twij fels over de doeltreffendheid van de ge- luidswering, „Ik ben ervan overtuigd dat Vrijdag opende wethouder Scheeper de dependance in het PEN-gebouw Feestvreugde alom voor het buurthuis De Brulboei dat een schitterende ruimte voor het jongeren- en tienerwerk rijker is. o 5 o o o o dat er ren- een erd. een rkt. lan- and >ïne raf, zijn iagt eze Het Witte Tejater blijft evenwel met argusogen de nieuwe jeugdige gebruikers van het PEN-gebouw gadeslaan, ondanks de voorzieningen die getroffen zijn om het jeugd- en tienerwerk zo goed mogelijk van de naaste buren te scheiden. In zijn openingswoorden herinnerde wethouder Scheeper de belangstellenden, waaronder wethouder K. W. Bijl, enkele raadsleden en de heer G. J. Kwakkel van jeugdzaken, aan het begin van de zeventi ger jaren toen de gemeente besloot over te gaan tot de aankoop van het PEN-ge- bouw. Naast een onderkomen voor het Witte Tejater werd in de kelders van dat gebouw ruimte gevonden voor het open jongerenwerk dat slechts enkele jaren in die behuizing floreerde. Langzamerhand kwam de kelder leeg te staan. In de daar opvolgende jaren werden verschillende gebruiksmogelijkheden overwogen om de kelder weer een functie te geven. Deze werd tenslotte gevonden in een dependan ce voor het jongeren- en tienerwerk van De Brulboei dat door ruimtegebrek in de knel dreigde te raken. De gemeente stelde hiervoor een krediet van 160.000 gulden beschikbaar waarna met behulp van en kele tientallen vrijwilligers de kelder ruimte verbouwd kon worden. Als resul taat van deze rigoureuze opknapbeurt heeft het buurthuis thans de beschikking over twee zalen waarin voor jongeren en tieners twee bars met discotheek en dans vloer met daarnaast een sportzaal, een televisiekamer en een donkere kamer. VELSEN. Onder auspiciën van de scoutinggroep De IJmondtrek- kers vindt zaterdag 19 april een ma nifestatie plaats van verschillende scoutinggroepen op het Marktplein aan de Lange Nieuwstraat. deze niet optimaal is en beter had ge kund”, aldus Rob Stam die absoluut niet de indruk wilde wekken op vijandelijke voet te staan met de leiding van De Brul boei. „Juist een goede samenwerking is hard nodig willen we de overlast zo veel mogelijk beperken”. Voorlopig ziet hij een oplossing in een coördinatie van de activi teiten van het Witte Tejater en het buurt huis in het PEN-gebouw. Volgens Rob Stam zal het geen gemakkelijke opgave zijn om deze op elkaar af te stemmen daar het jongeren- en tienerwerk niet alleen sterk in omvang toeneemt maar ook het Witte Tejater met een steeds drukker be zet programma dient te werken. Hierdoor zullen de beschikbare ruimten steeds in tensiever worden gebruikt. De vestiging van de dependance voor het jongeren- en tienerwerk betekent voor Rob Stam een nieuwe impuls om vaart te zetten achter de plannen van het Witte Tejater voor ingebruikneming van het voormalige overdekte zwembad aan de Briniostraat. Met dit plan dat een grondi ge verbouwing inhoudt is een bedrag van 650.000 gulden gemoeid. Inmiddels heeft de gemeente Velsen het provinciaal fonds voor culturele centra verzocht een deel van de kosten te dragen. Hangende deze aanvraag neemt de gemeente een afwach tende houding aan. „Voorlopig zullen we zo goed mogelijk trachten samen te werken met De Brul boei, maar de situatie wordt ondertussen wel uitzichtloos”, aldus Rob Stam die met name de mogelijkheden van het Wit te Tejater kleiner ziet worden. VELSEN. In samenwerking met de Openbare Bibliotheek Velsen organise ren de gezamenlijke boekhandels uit de gemeente Velsen een bijeenkomst in het kader van de Boekenweek 1980. Hier zal onder meer de finale plaatsvinden van het Nationaal Concours Zondagdichters. Burgemeester P. J. Molendijk opent de bijeenkomst - woensdagavond 16 april - in de Burgerzaal van het stadhuis van Velsen. Het geheel begint om 20.15 uur en wordt omlijst met optredens van Joost Nuissl, de dichter Jan Kal en de Lime house Jazz Band. kan worden gezien. Kaarten zijn verkrijg- baar in de boekhandels in de gemeente Velsen en bij de Openbare Bibliotheek Velsen. IJMUIDEN. „Mag de muziek af? We kunnen beginnen!” De leden van de theatergroep Populair stonden in de nieuwe jongerenruimte van het PEN- gebouw klaar voor de start van het programma „Met Stip”. Het discogeluid verstomde boven de dansvloer. De jeugd van De Brulboei schaarde zich rond het podium voor de eerste theaterervaring. „Met Stip” was door het tienerbes- tuur van de Brulboei zelf uitgekozen en het bleek ook uitermate geschikt voor het jonge publiek. ’hai- >rui- rdig de de rens wee ide- Irug- rmy. I. jrdt idel ge- ‘rtig ion- am- er- i op en zen- wa- die Uit de vele gedichten, die in verband met het plaatselijk Nationaal Concours Zondagdichters werden ingezonden, is de jury nu reeds een voorselectie aan het maken van vijf gedichten die op de finale- avond worden voorgedragen. De jury voor deze selectie bestaat uit Hans van Rooy en Mieke Richter - beiden Neerlan dici verbinden aan de Frederik Muller Akademie te Amsterdam - en de dichter Jan Kal, die mede bekend werd door zijn bundel „Fietsen om de Mont Ventoux”. De scouting-manifestatie was oor spronkelijk opgezet ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van De IJ- mondtrekkers. De organisatie groei de evenwel uit naar een groots opge zet evenement waaraan naast De IJ- mondtrekkers de scoutinggroepen De Kennemers, Wia-waha en Nannie van de Wiele deelnemen. Het ligt in de bedoeling van de organisatoren dat de groepen zich tijdens die dag pre senteren met verschillende kraam pjes die niet alleen informatief zijn maar ook doe-mee-activiteiten zoals blikkengooien, koekhakken, spijkers slaan en ballonnenhengelen zullen bevatten. Tevens is er een fietsrally voor de jeugd van 10 tot en met 15 jaar. Om een deel van de kosten te bestrijden, die de organisatie van de manifestatie met zich meebrengt, zul len de deelnemende scoutinggroepen een kleine rommelmarkt op het Marktplein inrichten. Daarnaast zullen de afzonderlijke groepen de bezoekers een blik laten werpen op verschillende scoutingac- tiviteiten. Zo zullen onder meer een patrouillekamp en een zeilvlet wor den getoond, terwijl en passant een diavoorstelling te bezoeken is. van de heer Otto Kraan in de hand wees hij op de van Walserij Oost daarin heeft gehad. Tot slot overhandigde hij hem het boek „IJmuiden, wat vertel je me nou”, geschreven door de heer J. van Baarsel. De feestelijke bijeenkomst werd na de vertoning van een film over Walserij Oost en een toespraak van rijen, de jubilaris en de tientallen belangstelllenden terug naar de jubilaris met een gezellig samenzijn besloten. de harde tijd in die Walserij Oost. „Desondanks heerste daar een goede sfeer, die vaak weer bij jubileumvieringen met de De bedrijfsdirecteur eindigde deze woorden met een dankbetuiging voor de jarenlange inzet van de Al vanaf het prilste begin viel het depen- danceplan ten behoeve van De Brulboei in slechte aarde bij het Witte Tejater dat een belangrijk deel van het PEN-gebouw in gebruik heeft. Deze bezwaren hadden voornamelijk betrekking op de geluids overlast van de discotheek en optredende groepen die de theatervoorstellingen zou den kunnen verstoren. Wethouder Scheeper drukte de aanwezigen bij de opening evenwel op het hart dat al het mogelijke was gedaan om deze overlast te beperken. Bij de verbouwing van de kel der is onder meer een geluidsmuur aange bracht terwijl een aparte ingang werd gecreëerd om de bezoekers van de jonge ren- en tienerruimte en het Witte Tejater te scheiden. Het draait in het muziektheaterprogramma „Met Stip” om de verwikkelingen die een jonge popgroep heeft met hun handige manager en een vlotte discjockey. Die manager vindt vier muzikale jongens en het meisje Yvonne wel geschikt om samen als „Dolly en de Delveno’s” beroemd te worden. Hij heeft daarvoor een liedje geschreven, namelijk „The world is round”, dat al is opgenomen op de plaat. Dolly en de Delveno’s hoeven dus helemaal niet zelf te spelen en te zingen. Alles gaat play-back. Het plaatje heeft groot succes. Daar zorgt de discjockey, na een flinke betaling, wel voor. „The world is round” staat nummer één in de top veertig. De manager heeft alweer een nieuw liedje en hij wil de groep ook naar Amerika sturen om daar nog meer geld met Dolly en de Delveno’s te kunnen verdienen. Yvonne en de jongens denken er echter anders over. Ze willen hun eigen muziek spelen. Op grappige wijze werd dit verhaal uitgebeeld door de Utrechtse groep Populair. Het programma viel zeer in de smaak bij de jeugd, die zich niet stoorde aan een enkel wat zwakker uitgevallen gedeelte. De totale strekking was boeiend genoeg: er kwamen gedurende de hele voorstelling nieuwe bezoekers bij, maar er is er niet één weggelopen. „Heel mooi” was een reactie na afloop. „Ook de muziek! Gemeenteraadsvergadering. Donder dagavond om half acht vergadert de ge meenteraad in het Velsense gemeente huis. Het vergaderrooster blijft voor ko mende week tot deze raadszitting beperkt. Voorgesteld wordt uitbreiding van het on derzoek op baarmoederhalskanker tot de leeftijdsgroep 25 tot 65 jaar (nu 35-55 jaar). Een grondtransactie van ruim, twee mil joen gulden betreft de aankoop van drie percelen bollenland tussen Santpoort en Driehuis. De bestemming houdt nauw verband met toekomstige ontwikkelingen in de Velserbroek. Ter tafel komt voorts een vergoedingsregeling voor gebruik van bestuursruimten in het bad De Hoogeberg en de twee Velsense sporthallen. Klaverjassen. De contactcommissie van de voetbalvereniging ADO’20 organi seert vrijdag 18 april een klaveijasavond met verloting in het clubhuis op sportpark „De Vlotter” in Heemskerk. De avond begint om 20.00 uur en is door iedere belangstellende bij te wonen. Op dezelfde dag houdt Centrum De Schans aan de Schans in Beverwijk de laatste klaverjasbijeenkomst van het sei zoen. De kaarten komen rond 20.00 uur op tafel. Vrouwenproject. De vrouwenproject groep in Uitgeest draait woensdag 16 april om 20.00 uur in een ruimte boven de brandweerkazerne twee films die ieder 40 minuten duren en die vooral bestemd zijn voor jonge vrouwen. De titels van de films zijn: „Feest” en „Buitenspel”. Rooie Vrouwen. De Rooie Vrouwen afdeling Heemskerk organiseren donder dag 17 april een bijeenkomst in buurthuis De Lichtboei. Het thema is ditmaal de herverdeling van arbeid, zowel binnens- als buitenshuis. Dit in navolging van het besluit van de Partij van de Arbeid om te streven naar een 5-urige werkdag waar door een eerlijker verdeling zou ontstaan van het betaalde en niet-betaalde werk voor mannen en vrouwen. Informatie hierover is te verkrijgen via de telefoon nummers 38200 en 39583, beide in Hëems- kerk. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Vrouw blijf bij. De werkgroep „Vrouw blijf bij” organiseert in het buurthuis Wijk aan Duin dinsdag 15 april een thema- ochtend over eenzaamheid. Het is de be doeling dat ingegaan wordt op verschil lende vragen rond het fenomeen „Een zaamheid” waarin onder meer de vraag stelling: wat is het verschil tussen een zaam voelen en vereenzamen. De bijeen komst begint om 9.30 uur en duurt tot 11.15. Voor kinderen is een oppas aanwe zig. Contactpersoon is I. Roersma, tele foon 02510-37723. Brooddeegcursus. In buurthuis De Brulboei aan de Kanaalstraat in IJmui den start woensdagavond 23 april een brooddeegcursus. Opzet van de cursus is het maken van nostalgische voorwerpen uit brooddeeg, dat volgens een speciaal recept is bereid. De cursus begint om 20.00 uur en eindigt om 22.00 uur. Er zijn in totaal vier bijeenkomsten. Bij deelname aan de eerste cursusbijeenkomst is een knoflookpersje vereist. In de periode van 3 tot en met 11 april werden op het hoofdbureau van politie de volgende voorwerpen aangegeven. Gou den oorbel (pegel), leren hanger AUDI met 5 sleutels, zwarte dameshandschoen (L), kinderwant met geel/wit en rode stre pen, langharige tekkel, plastic tas inh. jas, bos, sleutels van jeugdkantine, konijn, bruin etui met 5 sleutels, bril met bruin montuur, zwart etui met 14 sleutels, zwarte portefeuille met inh., bos sleutels met rode label, dameskleding o.a. blouses, jong hondje zwart met witte buik, zwarte beurs met rits, sleutel met zwart leren knopje, basketbalschoentje, wit kinder- schoentje (R) mt. 19, kinderbril, blauw geblokte wollen handschoen (L), bromfietsslot, portemonn. met inh. kistje met gereedschap, zwart etui met 3 sleu tels, parker ballpoint. De voorwerpen kunnen iedere dinsdag en vrijdag van 16.30 tot 17.30 uur afgehaald worden. In lichtingen dagelijks aan het hoofdbureau Kijkdag fietsen elke zaterdag van 11.00 tot 12.00 uur. De zanger Joost Nuissl is al jaren bezig met het brengen van liedjes van eigen hand en met een persoonlijk karakter. Hij brak door met de single „Ik ben blij dat ik je niet vergeten ben” waarmee hij zelfs de hoogste regionen van de hitparade haalde. De Limehouse Jazz Band is een tien- mans-formatie, die als een van de beste vertegenwoordigers van de oude stijl jazz „En ik kreeg een schop na”, zou de heer A. F. van den Oever uit IJmuiden kunnen zeggen nadat hij afgelopen vrijdagmid dag in verband met zijn 40-jarig dienstjubileum bij Hoogovens werkers boven water komt, een set tuingereedschap kreeg aangeboden. Voordat de jubila ris deze artikelen van de cadeauverpakking mocht ontdoen, jubilaris. Vervolgens werd het woord gevoerd door de heer Ten nam hij eerst het bij dergelijke gelegenheden gebruikelijke Wolde, chef van het verwerkingsbedrijf, die hem het tuingereed- insigne met briljant, het gouden horloge en de gratificatie uit schap aanbood. Hierna richtte oud-ondernemingsraadslid J. handen van bedrijfsdirecteur ir. W. Singer in ontvangst. De Eggermont zich tot de jubilaris. Met het boekje „Was ’t nou wel heer A. F. van den Oever bracht een groot gedeelte van zijn 40- zo lollig” jarig dienstverband door in de bijna legendarische Walserij inbreng die de heer Van den Oever als oud-werknemer Oost en (later) in Warmbandwalserij 1. In 1974 werd hij overge plaatst naar verwerkingsbedrijf Rooswijk waar hij tot voor kort de functie vervulde van bedieningsman. Met zijn toe spraak voerde de heer Singer, hoofd van de sector plaatwalse-

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 5