Toestemming voor zes nieuwbouwprojekten Sommers-Van Munster winnen i Eerste drie jaren geen verkoop van woningwetwoningen Duo Groen-Van der Werff Renovatie slechts ten dele reële woningverbetering blijft ranglijst aanvoeren 1 Sein nu op groen voor bouw van scholen in Beverwijk competitie De Kennemers jg^ d VOORKEUR VOOR DRIE ZENDERS IN NOORD-HOLLAND ADVIES COLLEGE VAN HEEMSKERKSE RAAD Afrastering buitenmanege weggehaald - nl PARENCOMPETITIE BRIDGE BOC Chaos na kraakaktie in voormalige kliniek Zorg over windsurfen op Alkmaardermeer 6 IJMOND 1980 APRIL DINSDAG 1 5 LEIDEND DUO OP VALREEP TERUG GEWEZEN F’ Woningbestand Voor en tegen Achterstallig onderhoud in Wijkeroog Driedeling (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De behoefte van de bevolking naar een regio nale omroep is niet te peilen. En zal in de praktijk moeten blijken. Dit bleek duidelijk bij de mani-- festatie van de SIRONN (Samen werkende Initiatieven Regionale Omroep Noord-Holland-Noord) in de Nieuwe Slof te Beverwijk. In een bijna lege zaal werd de aandacht van een handje vol be langstellenden gevestigd op het zeven man tellende forum dat vanuit verschillende invalshoe ken het medium regionale om roep benaderde. r .ml (Van onze bridgemedewerker) IJMUIDEN. Sommers - Van Munster, die in de wintercompetitie bridge van De Kennemers in de hoogste afdeling maandenlang aan de leiding gingen, lieten het in de slotronde danig afweten door een score van slechts 172 te laten aantekenen. Kleve-Van Thiel brachten 187 in de boeken en slaagden er zowaar in met een totaal van 487.64 percent het kampioenschap toch nog in de wacht te slepen. Een enorme verrassing waar vrijwel niemand rekening mee had gehouden. Ook De Hoog-Van der Vlugt (484.42) zagen kans Soomers-Van Munster (483.54) op de valreep te passeren, die teleurgesteld met de derde plaats genoegen moesten nemen. Behoefte naar regio-omroepen slechts in praktijk te meten Het forum in de Nieuwe Slof te Beverwijk. (Van een onzer verslaggeefsters) Uit de A-lijn degradeerden de echtparen HEEMSKERK. Maandagmiddag is met assistentie van de Heemskerkse poli tie de afrastering van de buitenmanege aan de Noorddorperweg in Heemskerk afgebroken. Het ingrijpen had tot doel de eigenaar, de heer Van de Berg, van de illegale manege te dwingen naar elders te verhui zen. De paardestallen, waarin 40 paarden verblijven, zijn ongemoeid gelaten. De ei genaar zal echter ook de stallen moeten ontruimen. mede Tobias-Barzilay (394.91). Hun plaat sen worden ingenomen door Peil-Hoge- boom (504.88 en daarmede nummer één bij de B-lijners), Huyg (Knippen 188.57) en Jacobs-Van Vliet (471.03). De dames Van Sprang-De Vries (420.06) en Barzilay- Woudsma (419.34) gingen naar de C-lijn. Eenzelfde lot was ook voor het paar Need- Weimar (415.26) weggelegd. Bij het ingaan van de slotronde van deze tot een grote climax uitgroeiende competi tie hadden Sommers-Van Munster op Kla- ve-Van Thiel een voorsprong van minder dan een half percent. De leiders van het klassement behielden toch nog de beste papieren voor de eindzege. Kleve-Van Thiel speelden echter weer voortreffelijk (187 matchpunten ofwel 55.7 percent). Het totaal van Soomers-Van Munster bleek niet meer dan 172 (51 percent) te zijn en daardoor werd het kampioenschap toch nog uit hun handen gegrist. Kleve-Van Thiel mochten zich met de lauweren tooi en. De Hoog-Van der Vlugt noteerden een totaal van 484.42 en werden daarmee tweede. eerst de omroep in gebruik diende te worden genomen voordat van een peiling sprake kan zijn. „Pas als de mensen weten wat regionale omroep inhoudt, is de be hoefte meetbaar”, aldus W. van Luyken. Het woningbestand in Heemskerk beliep per 1 januari 1979 in totaal 9255 woningen, waarvan 3418 woningwetwoningen, 2078 overige huurwoningen en 3759 koopwoningen. De woningwet woningen zjjn te splitsen in 1381 eengezinshuizen en 2037 meergezinshuizen. Hiervan zijn in beheer bij de gemeente 1049 meergezinshuizen en 841 eengezinshuizen; bij „Ons Huis” 595 meergezinshuizen en 357 eengezinshuizen en bij „De IJmond,’ 393 meergezinshuizen en 183 eengezinshuizen. Op het ogenblik zijn er nog 73 eengezinswoningwetwoningen in aanbouw in plan -Meerestein en 234 meergezinswoningen nabij het NS-station. Volgens B. en W. zou de verkoop van eengezinswoningen het evenwicht in de verhouding tussen eengezinswoningen en meer gezinswoningen nadelig beïnvloeden. De vraag naar huureengezinswoningen is op dit moment gestegen tot 802 en die vraag is steeds moeilijker te honoreren. Ook de percentages voor woningwetwoningen in de laatste bestemmingsplannen tegenover een aantal koopwoningen spe len hierbij een rol. De wachttijden voor woningzoekenden In januari 1968 besloot de gemeenteraad wel over te gaan tot verkoop van woningwetwoningen en 142 bewoners maakten van die gelegenheid gebruik. In september 1973 werd dat besluit tot verkoop „opgeschort” tot een nader te bepalen tijdstip. De woningwetwoningen zijn in Heemskerk in beheer bij het gemeentelijk woningbedrijf en bij de twee woningbouwver enigingen „Ons Huis” en „De IJmond”. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Van de gemeenteraad wordt in de openba re raadsvergadering op donderdag 24 april een uitspraak verwacht over het al of niet verkopen van woningwetwo ningen. Een gemotiveerd standpunt moet namelijk worden vastge legd in een beleidsnota, die ter goedkeuring aan de staatssecre taris dient te worden verzonden. B. en W. stellen in die beleidsnota aan de raad voor, in de eerstvolgende periode van drie jaren geen medewerking te verlenen aan de verkoop van woningwetwoningen in de ge meente. In het algeen worden als voordelen van verkoop genoemd: de bevordering van het eigen woningbezit voor de economisch zwakkeren, het betere onderhoud van de gekochte woningen en het toevloeien van geldmiddelen aan gemeente en/of woning bouwverenigingen die opnieuw kunnen worden geïnvesteerd ten behoeve van de volkshuisvesting. Als nadelen ven verkoop worden genoemd de ongunstige beïnvloeding van het huurwo ningenbestand en het feit, dat alleen de goedkopere, oudere, woningen aan het huurwoningenbestand worden onttrokken, terwijl de relatief duurdere woningen overblijven. Gebleken is inmiddels, dat de zienswijze van de beide woning bouwverenigingen overeenkomt met die van het college. Zij zijn eveneens tegenstanders van de verkoop van woningwetwonin gen aan de bewoners. Volgens het college moet er in incidentele gevallen echter een uitzondering kunnen worden gemaakt, maar dat alleen na overleg in de commissie openbare werken en woningbedrijf. variëren volgens de nota op het ogenblik van minimaal één jaar tot vier vijf jaar. Een behoorlijk aantal woningen met lage huurprijzen blijft volgens B. en W. een noodzaak om woningzoekenden met lagere inkomens te helpen. De huurprijzen van de eengezinswoningen, gebouwd in de jaren 1955 tot 1962, variëren van 170 tot ongeveer 250 per maand. Op zich vinden B. en W. het een goede zaak het eigen woningbezit te bevorderen. Maar dat mag volgens het college niet betekenen dat door verkoop van deze voorraad, zonder dat daar een relaterende aanvulling tegenover staat, een groot aantal gezinnen wordt gedupeerd. B. en W. verwachten dat de huurprijzen van de in de toekomst te bouwen woningen niet beneden de 450 tot 500 komen te liggen. De toenemende financiële last van het onderhoud aan het gemeentelijk woningbezit kan in de toekomst volgens B. en W. noodzaken tot verkoop van een beperkt deel om de kwaliteit van de overige woningen te garanderen. Vooralsnog vindt het college evenwel, dat er overwegend bezwaren zijn tegen ds verkoop van woningwetwoningen. Die goedkeuringen betreffen de vervan gende nieuwbouw in permanente vorm voor de openbare lagere Noorderschool door aanbouw van een vierklassige lagere school aan de openbare kleuterschool „Kleuternest” aan de Grote Houtweg. Ten tweede de vervangende nieuwbouw van de openbare kleuterschool „Kleuterwe- reld” in permanente vorm door aanbouw van twee werklokalen en een speellokaal aan de openbare lagere Willem van Graft school aan de Fokkerlaan. In de derde plaats werd toestemming ontvangen voor de vervangende nieuwbouw in permanen te vorm van de openbare kleuterschool „De Zeekleuters” en de openbare lagere Wilhelminaschool in Wijk aan Zee door de bouw van een speelwerklokaal voor het kleuteronderwijs, alsmede vervangende nieuwbouw n permanente vorm voor de H. Hartscholen voor kleuter- en lager on derwijs in Wijk aan Zee door de bouw van twee werklokalen en een speellokaal voor het kleuteronderwijs en vijf leslokalen voor het lager onderwijs. Het sterk gemèlleerde forum dat voorts gevormd werd door de heer J. Th. Leeuw (Hoofdvoorlichter Beverwijk), J. van Don gen (PvdA-raadslid in Beverwijk) en de heer R. Verwer (secretaris Oudheidska mer) kwam slechts langzaam op dreef. Nadat eerst van een echte discussie geen sprake was wist het forum tenslotte toch de zaken op een rijtje te zetten en een houvast te geven voor de initiatiefnemers van de regionale omroep. Over een maand zullen de SIRONN-medewerkers wede rom naar Beverwijk afreizen en een eva luatie op touw zetten aan de hand van de gegevens uit de forumdiscussie en een enquête die onder de Beverwijkers is ge houden. BEVERWIJK. Bij de gemeente Be verwijk zijn van de staatssecretaris van onderwijs en wetenschappen drie verkla ringen van toesteming ontvangen voor het bouwen van scholen. Bekend is, dat de Odulfstichting en de gemeente Beverwijk zijn overeengeko men, de vervangende nieuwbouw voor de H. Hartscholen, de Wilhelminaschool en „De Zeekleuters” in één complex te reali seren. De verklaringen van toestemming, die nu zijn binnengekomen, zijn nodig als gevolg van de door de ministeries van binnenlandse zaken en van onderwijs en wetenschappen afgekondigde bouwbe- perkende maatregelen ingee bevolking te krijgen. Ook W. van Luyken deelde deze mening door te stellen dat de interesse van de luisteraars veelal uitgaat naar plaatselijke gebeurtenissen. Juist door hier het zwaar tepunt te hooi aan de Willem van Graft school is nu het verst gevorderd. In maart 1980 verleende de Beverwijkse gemeente raad het daarvoor benodigde bouwkre- diet. Het wachten is thans op de goedkeu ring van de betreffende begrotingswijzi ging door gedeputeerde staten, waarna de aanbesteding kan plaatsvinden. Zoals de zaken er nu voorstaan zal in de tweede helft van dit jaar met de bouw kunnen worden begonnen. Voor de vervangende nieuwbouw van de Noorderschool moet nog een raadskre- diet worden aangevraagd. Enige aanpas sing van dit bouwplan is nog noodzake lijk, omdat voor één lokaal minder toe stemming werd verkregen dan waarop volgens het oorspronkelijke plan was ge rekend. Het krediet zal zo mogelijk nog in de meivergadering van de gemeenteraad worden aangevraagd. Door de afgifte van de verklaringen aan toestemming voor de scholenbouw in Wijk aan Zee kan het gezamenlijke scho lenproject aan de Dorpsduinen worden uitgevoerd. ders behoefden niets te tekenen of ergens voor te kiezen. De toehoorders werd even eens verteld dat ze gedeeltelijk gebruik kunnen maken van het pakket van verbe teringen. Huurders worden in de gelegen heid gesteld alleen te kiezen voor bijvoor beeld isolatie en centrale verwarming. In dat geval wordt slechts een gedeeltelijke huurverhoging in rekening gebracht. Voordat de informatiebijeenkomst in De Schouw is gehouden zijn de bewoners persoonlijk benaderd door vertegenwoor digers van de gemeentelijke dienst volks huisvesting. Uit het onderzoek is gebleken dat bijna 60 percent van de huurders een nieuwe keuken wilde, 55 percent een nieu we badcel en ruim 40 percent centrale verwarming. Betreffende de indeling van de regio’s vormde het forum een eensluidend stand punt. Voorkeur werd gegeven aan een drietal omroepen in1 Noord-Holland, te weten; Noord, boven Alkmaar (SIRONN), de R.Ó.K., tussen Alkmaar en Haarlem en Stad Amsterdam, deze laatste functio neert al enige tijd. Binnen zo’n kleinscha lige opzet, die volgens de forumleden niet te klein mocht worden, zouden de uitzen dingen een plaatselijk aspect kunnen krij gen door het instellen van blokredacties, die verspreid vanuit de centrale redacties de programma’s verzorgen. Met name burgemeester Molendijk was voorstander van plaatselijk gerichte programma’s waarin onderwerpen het karakteristieke van een streek benadrukken. Hij noemde dit essentieel om genoeg response vanuit de bevolking te krijgen. Ook W. van Luyken deelde deze mening door te stellen dat de interesse van de luisteraars veelal uitgaat naar plaatselijke gebeurtenissen. Juist door hier het zwaar tepunt te leggen kan de regionale omroep de vereiste betrokkenheid van de bevol king winnen. In grote lijnen was het fo rum er over eens dat de overheid voor de financiën borg moest staan. Hierbij teken de forumlid de heer P. Bos aan dat de overheid hierdoor geen middel tot sanc ties in de handen gespeeld moest worden. De omroepen diende volgens hem een totale onafhankelijk te behouden, waar door ook tegen de overheid gerichte actie programma’s mogelijk zijn en blijven. Een standpunt waarmee burgemeester Molendijk volmondig mee instemde. Vervolgens spraken de forumleden de noodzaak uit van een zo professioneel mogelijke opzet terwijl de mening heerste dat regionale omroep niet de regionale sCCe&C*- (Van onze verslaggever) VELSEN-NOORD. Het bedrag dat is gemoeid met de renovatie van de woningen in Wijkeroog IV en V in Velsen-Noord van de Woningstichting Velsen bedraagt 45.000 gulden per woning. In de renovatie wordt de verbetering van het ex- en interieur betrokken, alsmede de isolatie van de woning en de aanleg van centrale verwarming. (Van onze bridgemedewerker) IJMUIDEN. In de parencompetitie bridge van BOC hadden Wim Groen-Wibo van der Werff weinig moeite zich aan de kop van de ranglijst te handhaven. Het duo scoorde in de zesde ronde 54,55 percent en kwam daarmee op een totaal van 343.02. De naaste concurrenten van het leidende paar, Rijnders-Van der Linden (333.26) deden het heel wat minder (48) en zagen hun achterstand tot rond tien percent uitgroeien. Woensdagavond bezochten de bewo ners van de huizen aan de Heirweg, Schoonoordstraat, Wijkeroogstraat en de Ladderstraat een voorlichtingsavond vna de Woningstichting Velsen in De Schouw in Velsen-Noord. De heer J. Hoekstra ging uitgebreid in op de diverse aspecten van de woningver betering. De huurverhoging bedraagt vol- had een informatief karakter. De huur- gens hem 90 tot 95 gulden voor de zoge noemde A-type woningen en 95 tot 100 gulden voor de iets grotere C-types. De huurverhoging op jaar basis is gelijk aan 2,5 percent van de renovatiesom. De wo ningen ondergaan een reële verbetering; eveneens is de renovatie nodig als gevolg van achterstallig onderhoud. Het rijk stelt derhalve geld beschikbaar tegen een laag rentepercentage. In het geval de renovatie alleen een reële woningverbetering zou behelzen zou het percentage volgens Hoekstra neerkomen op zo’n zes a zeven percent. De interieurverbetering van de wonin gen omvat een vergroting van de woonka mer, een modernisering van de keuken en de aanleg van een douche op de eerste Van week tot week slagen Groen-Van der Werff erin alle aanslagen op hun lei derspositie af te slaan. Daarbij zorgen zij ervoor goede resultaten te blijven boeken. Rijnders-Van der Linden spelen niet con stant en wisselen goede met slechte scores af. Op de vijfde wedstrijddag noteerden zij het schitterende resultaat van 69.64 waarmee op overtuigende wijze het ron- deklassement werd gewonnen. Nu kwa men zij op 48 uit en konden dus zelfs het gemiddelde niet halen. Heel wat beter deed mevrouw De Jong het in samenwer king met haar partner Gerard Groen. Zij brachten 64.08 percent bijeen en deelden met Toeset-Darwen de eerste plaats van de zesde ronde. Tabbers-Kalshoven speel den 59.09 bijeen en klommen een plaats waardoor ze nu derde zijn (326.11). Het paar mevr. De Jong-G. Groen (3.23.60) is vierde, gevolgd door Toeset-Darwen (315.20). Jongbloed-De By hadden duide lijk hun „dag” niet (45) en moesten drie plaatsen prijsgeven (zesde met 314.07). Fictoor-De Vries (270.12) wisselden met De Jagers (266.25) van positie waardoor het echtpaar nu de rij van de gecombi neerde A-B-lijn sluit. Lips-Van der Zant scoorden in de C- poule 53 percent en dat leverde een totaal op van 327.66 waardoor zij hun voor- verdieping. Aan de buitenzijde worden houten kozijnen en deurposten vervangen door kunststoffen. De isolatie wordt toegepast op het dak, de ramen en de wanden. Het levert de bewoners een reële besparing op van vijf gulden in de maand aan de stookkosten. De woensdag gehouden bijeenkomst Slechts de straatinterviewers van de SI RONN, die post hadden gevat op de Be- verhof wisten de interesse van de Bever wijkers op te wekken en verzorgden een levendig programma dat evenals de fo rumdiscussie via luidsprekers door de straten klonk. Het bezoek van de SIRONN aan Beverwijk was een onderdeel van negen manifestaties die door de gehele provincie Noord-Holland worden gehou den. Met de presentaties beogen de initia tiefnemers van de SIRONN allen vrij willigers een beeld te krijgen van de verwachtingen en de wensen die verschil lende bevolkingsgroepen ten aanzien van de regionale omroep hebben. Daarnaast trachtten de SIRONN-medewerkers een indruk op te doen van de behoefte naar een regionale omroep. Een onjuist uit gangspunt volgens forumlid W. van Luy ken, destijds initiatiefnemer van de R.O.K. (Regionale Omroep Kennemer- land), Hij was sterk van mening dat deze behoefte niet aantoonbaar is, daar nie mand bekendheid heeft met de regionale omroep. Gesteund door Burgemeester P. J. Molendijk van Velsen, die ook deel uitmaakte van het forum, gaf hij aan dat sprong op de dames Drenth-Dekker (318.02) tot ruim negen percent konden vergroten. De dames Bakker-Ten Broec- ke (316.76) zijn derde. De dames Hubeek- Koomen scoorden dat het een lust was (64.50) en konden zich van de laatste plaats naar de achtste positie opwerken. De dames Bouwman-Van Ravenswaay (275.09) staan nu onderaan. Koningstein-Van der Vlugt (497.69) kon den zich ook in de finale aan de top van de laagste afdeling handhaven en deden hun entree in de B-lijn. Derenberg-Dekker (496.36) werden tweede wat eveneens pro motie betekende. Porck-Bonder (481.07) maakten het aantal promovendi com pleet. De uitslagen van de negende ronde lui den (in matchpunten): A-lijn: De Gorter-Van der Meijden 199, echtp. Vreeswijk 196, De Hoog-Van der Vlugt 190, Kleve-Van Thiel 1897, Bode-Eysker 182, echtp. Edeling 175, Soomers-Van Munster 172, Kroone- Berkhout 168, Wijers-Wijers 168, Brouwers-Gie- sen 157, echtp. Muller 146, Andela-Fortgens 144, Wareman-De Meij 143, Tobias-Barzilay 126. B-lijn: Peil-Hogeboom 209, Van Moorselaar- Degboer 205, echtp. Horbee 188, Wajon-Elen- baas 182, echtp. Maagdelljn 178, Barzilay- Woudsma 177, Van Sprang-De Vries 173, Ja cobs-Van Vliet 173, Need-Weiman 158, Brou- wers-Doomenbal 154, Huyg-Knippen 151, Per- sijn-De Vries 149, Gordijn-Handgraaf 133, Kauffman-Heere 122. C-lijn: Derenberg-Dekker 164, Koningstein- Van der Vlugt 147, Vonk-Smakman 142, echtp. Beeksma 130, Van der Kuil-Kulman 129, Ouwer- kerk-Verheijen 127, echtp. Heere 126, Porck- Bonder 113, Degeling-Ladage 94, Van Kooten- partner 94, Fetzer-Woertman 89, Beelen-Kesting 85. De standen zien er na de zesde ronde als volgt uit: A-B-lijn: Groen-Van der Werff 343.02, Rijn ders-Van der Linden 333.26, Tabbers-Kalshoven 326.11, mevr. De Jong-G. Groen 323.60, Toeset- Darwen 315.20, Jongbloed-De By 314.07, Van de Krol-Zandbergen 308.18, mevr. Zwager-Koch 307, Strengers-Pasveer 306.48, Bakkum-De Ven- te 305.87, De Jong-Steinberg 303.74, Postma- Keppels 303.01, Van Schenkel-Van der Linden 302.75, Hellingman-Porck 301.67, echtp. Bink 298.55, Tervoort-Wittebrood 295.67, echtp. Zijl- stra 294.17, De Winter-Van Zanten 293.17, Bij- voets-Bronkhorst 291.88, Witters-Huisman 289.35, Bakker-Draayer 285.77, echtp. Kramer 282.51, Maas-Weijermans 282.08, mevr. Witters- Wermenbol 280.61, Hubeek-Kooymans 279.27, echtp. Van der Berg 275.71, Fictoor-De Vries 270.12, echtp. De Jager 266.25. C-poule: Lips-Van der Zant 327.66, Dekker- Drenth 318.02, Bakker-Ten Broecke 316.76, Hartman-Koot 313.83, Van Deursen-Van ’t Zant 301.83, Scheffer-Vervaat 296.94, Sanders-Van der Werff 289.64, Hubeek-Koomen 286.21, Van Denderen-Van der Linden 285.05, Fabel-Scheer- der 282.64, Mulder-Van der Berg 279.42, Bouw man-Van Ravenswaay 275.09. Eindstanden: A-lijn: Kleve-Van Thiel 487.64, De Hoog-Van der Vlugt 484.42, Soomers-Van Munster 483.54, Andela-Fortgens 465.39, Bode-Eysker 460.34, Gorter-Van der Meijden 460.01, Kroone-Berk- hout 452.11, echtp. Edeling 447.82, Brouwers- Giesen 444.46, Wareman-De Meij 439.06, Wijers- Wijers 436.51, echtp. Vreeswijk 429.96, echtp. Muller 425.38, Tobias-Barzilay 394.91. B-lijn: Peil-Hogeboom 504.88, Huyg-Knippen 488.57, Jacob-Van Vliet 471.03, Persijn-De Vries 470.75, Gordijn-Handgraaf 451.64, echtp. Hor- beek 448.53, Van Moorselaar-Segboer 446.34, dagbladen in de wielen hoefde te rijden. Beide zijn sterk verschillend van karakter en kunnen elkaar aanvullend vreed zaam naast elkaar bestaan. Anders wordt het als de commercie om de hoek komt kijken. Forumlid W. Spruyt maakte dui delijk dat dan pas problemen zullen ont staan. W. van Luyken stelde daarentegen dat het allemaal niet zo’n vaart zal lopen daar reclame op de radio sterk verschilt van die in de dagbladen en elkaar vooral op de lange duur niet zouden bijten. Als voorbeeld gaf hij de herstellen de advertentieomzet bij de landelijke dag bladen nadat deze door invoering van de Ster-reclame op de buis een belangrijke deuk kreeg. HEEMSKERK. In de polikliniek van het voormalige St. Jozef Ziekenhuis aan de Heemskerkse Ingenhouszstraat nestel de zich het afgelopen weekeinde een ploegje krakers. De directie van dit zie kenhuis blijkt als eigenares niet van zins op korte termijn iets te ondernemen tegen de illegale bewoning. De Heemskerkse brandweer werd maandag met een uiterst brandgevaarlij ke situatie in de gekraakte ruimte gecon fronteerd na wat achteraf vals alarm bleek. De toegang bleek gebarricadeerd en het interieur was herschapen in één grote chaos. Om reden van brandveilig heid zal de ziekenhuisdirectie alsnog wor den gevraagd om stopzetting van illegale „bewoning” via ontruiming. De thans in de ruimten bivakkerende jongeren gingen tot kraken over niet uit huisvestingsoverwegingen maar om zich zelf een soosruimte te verschaffen. De gemeente zou op dat punt naar hun opvat ting te kort schieten. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. De raadscommissie voor welzijnsaangelegenheden heeft het laatste jaarverslag van het recreatieschap Alkmaarder- en Uitgeestermeer behan deld. Een ontwikkeling waar deze com missie zich zorgen over maakt is het wind surfen. Aan de raad wordt voorgesteld die zorg uit te spreken in een brief aan het bestuur van het recreatieschap. echtp. Maagedlijn 444.04, Kauffman-Heere 442.77, Brouwers-Doornenbal 437.72, Jongkind- Van Poecke 428.58, Van Sprang-De Vries 420.06, Barzilay-Woudsma 419.34, Need-weiman 415.26. C-lijn: Koningstein-Van der Vlugt 497.69, De renberg-Dekker 496.26, Prock-Bonder 481.07, Ouwerkerk-Verheijen 477.02, Vonk-Smakman 473.47 Donken-Veuger 468.22, Wajon-Ekenbaas 463.42, echtp. Beeksma 456.96, Van der Kuil- Kulman 438.77, Degeling-Ladage 408.41, Arpad- Kesting 405.30, Fetzer-Woertman 381.74, Van Kooten-partner 360.-.

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 7