Eind van de maand overdracht Dienst sociale zaken naar Geen nieuwbouw in winkelcentrum Rabobank sluit deze maand bijkantoor aan Maerelaan nieuwe stijl Nieuw clubhuis bij j kasteel Assumburg! voor korfballers Veelzijdig programma voor Beverwijk en Wijk aan Zee end I haven- berichtcn politienieuws J Renault 5. Vletterlieden winnen eigen toernooi I i ■A a 5 P aat 35 s LS I W r .4 je, Bustochten naar bollenstreek voor ANBO-leden Minder geld voor bibliotheekboeken If iJMOND 1980 WOENSDAG 16 APRIL 6 1 k L Groeneweg 69? IJmuiden. Tel. (02550) 15106-10271 Muziek Sport I n Druk seizoen (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Het Comité Stadsfeesten Beverwijk heeft een welluidend programma in petto om aan de 35-jarige bevrijding op feestelijke wijze gestalte geven. Het programma voor de viering op 5 mei bestaat uit een lange reeks activiteiten die ’s morgens liep- met het traditionele bazuinge schal van de trans van de Wijker toren wordt ingezet. Flit rant s» '1® té W H ft l 31, Comité Stadsfeesten blaast leven in de 5-meiviering •*1 weer actief geworden. Pt (Van een onzer verslaggeefsters) De Rabobank acht de huidige voorzie ningen van dit bijkantoor mede uit 80.000 023- RIANT 4000. 023- XGEN- 1972, I. 023- oten. uur na 4 rider- iden indig aad. Hierna zullen onder meer muziekmani festaties en sportevenementen de bevol king van Beverwijk en Wijk aan Zee bij het bevrijdingsfeest betrekken Het Comité Stadsfeesten dat in 1969 ont stond na het samengaan van het Comité Bevrijdingsdag en de Stichting „650 jaar ning zal namen. Daarnaast kon het pro gramma ter gelegenheid van de bevrij dingsdag tot stand komen door de mede werking van verschillende vertegenwoor digers van bevolkingsgroepen en organi saties die in het comité plaats hebben genomen. Bij de directe organisatie van de festiviteiten zijn onder meer betrokken de heren P. G. W. Stoutenbeek, voorzitter, P. van Esch, secretaris, A. M. Davidson, penningmeester, alsmede de heren H. M. E. van der Horst en T. de Ridder en vertegenwoordigers van de Sportraad en het samenwerkingsorgaan voor bejaar den. Tevens is een afgevaardigde aan Wijk aan Zee aan het comité toegevoegd. Gestolen Dinsdag zijn uit een groot winkelbedrijf aan de Beverhof in Bever wijk drie radio-cassetterecorders gestolen ter waarde van 1200 gulden. Diefstal Maandag is bij een dakbe- dekkingsbedrijf aan de Ambachtstraat in Beverwijk 400 gulden gestolen uit een bureaula. Aanvankelijk zou dit bijkantoor deel gaan uitmaken van het nieuw te bouwen winkelcomplex op de hoek van Beetho venlaan en Maerelaan. Na een uitvoerig onderzoek heeft de Rabobank evenwel van die nieuwbouw afgezien. Voor Beverwijk eindigt de bevrijdings dag ’s avonds met een grote parade van Beverwijkse muziekkorpsen en drum bands op de Breestraat. Deze parade - van 19.00 tot 20.00 uur - wordt voorafgegaan door een stertocht. Het had de funktie van „het geldwinkeltje om de hoek”. ben wij, vletter lieden, gemeend het 50- jarig jubileum niet onopgemerkt voorbij te laten gaan. Voorafgegaan door tambours en majo- retten van Marquette en een versierde verhuiswagen trekt de korfbalvereniging „Heemskerk” dan door het door naar het nieuwe veld bij kasteel Assumburg. Op 24 mei wordt het nieuwe clubhuis officieel geopend. De opening wordt voorafgegaan door een wedstrijd tussen oud-spelers en het eerste team van „Heemskerk”. Op de agenda van de voorjaarsvergade ring, die in het nog niet officieel geopende clubhuis wordt gehouden, staat onder meer de begroting voor het nieuwe sei zoen. Eveneens worden een nieuwe voor zitter en penningmeester gekozen. Op 5 mei organiseert de vereniging een niet langer besloten dit Hef noodkantoor dat vervangen zou wor den door een nieuw bijkantoor in het te bouwen winkelcentrum in de wijk Neksloot. werkzaam in het hoofdkantoor aan het Burg. Nielenplein. V* ;roen. 023- 0 GT, ieuwe lit laat weg. WING, weg tevens 12550- j. '73, n zui- 023- nes, iade HEEMSKERK. Tijdens de op donderdag 24 april te houden open bare vergadering van de gemeente raad wordt als agendapunt de deel- nota gemeentelijke sociale dienst be handeld, die vooral de betekenis van doelstellingnota heeft. dags dag- □ekle- 023- i. Tel. ikoop alen. -vice? Renault Vijf is er in 6 uitvoering gen. De basis vijf de Renault 5 TL, 5 GTL, 5 TS, 5 Automatic en VELSERBEEK B.V. Luxe, tak en Vr.pr. 1656. US 4- i.o.t.k. kK v iwer- gas- op 2550- jitlaat 40% Vaste ntage Tot het middaguur zal voornamelijk een groot aantal muzikale activiteiten de bo ventoon voeren. Nadat de bazuinblazers vanaf de Wijkertoren om 9.00 uur het startsein hebben gegeven zullen de Bever wijkse kerkklokken als eerbetoon aan de gevallenen het wegstervende bazuinge schal ovememen en gedurende tien minu ten over de gehele gemeente klinken. Op de begane grond treedt daarna de Bever wijkse Harmoniekapel aan die tot de klok van tienen een rondgang verzorgt. Onder tussen bestijgt de stadsbeiaardier Dick Kuis de toren van de Sint Agathakerk aan de Breestraat vanwaar hij tot half elf zijn muzikale kunnen over de daken van Be verwijk laat klinken. Hierna zal de aan dacht verplaatst worden naar het binnen ste van de kerk waar na beëndiging van het klokkenspel de eerste tonen klinken van een muzikale manifestatie. Hieraan dragen bij de Stedelijke Muziekschool on der leiding van de dirigent A. Kaart met muziek en ballet, de Beverwijkse koren onder leiding van dirigent Meindert Boe- kel, onder meer bekend van muzikale De overwegingen zijn daarbij onder meer de geringe afstand van dit nieuwe winkelcentrum naar het hoofdkantoor aan het Burgemeester Nielenplein; de be perkte servicemogelijkheden in het nieu we bijkantoor ten opzichte van het hoofd kantoor en de zeer hoge bedrijfskosten van een nieuw bijkantoor. te Naast manifestaties voor de muzieklief hebbers heeft het comité tevens een reeks sportieve evenementen op touw gezet die in Beverwijk vanaf 10.00 uur ’s morgens tot 17.00 uur ’s middags vooral de sportie- velingen zullen aanspreken. De activiteiten worden ingeluid met een wandeltocht die tussen 10.00 en 11.00 uur start in de C. H. Moensstraat. Rond 14.00 uur wordt de aandacht verlegd naar de Breestraat voor een tumdemonstratie door de Beverwijkse gymnastiekvereni gingen. Tegelijkertijd geelft atlektiekver- eniging D. E. M. op sportpark Adrichem het startsignaal voor een wegwedstrijd en prestatieloop over 20 kilometer tussen Be verwijk en Wijk aan Zee. jarig bestaan van de Noordersluis. In zijn openingstoespraak zei voorzitter Klots van de Coöperatieve Vletterlieden Ver- veiligheidsoverwegingen - aanvaardbaar. Daarom is kantoor al met ingang van 28 april aan staande te sluiten. De medewerksters van het kantoor „De Maer” zijn van die dag af Remtest Dinsdagavond reed een 28- jarige IJmuidense motorrijder op de Heerenduinweg in IJmuiden achterop een plotseling remmende auto, die bestuurd werd door een 24-jarige inwoner van Ca- stricum. De motorrijder is met een op twee plaatsen gebroken arm overge bracht naar het Zeeweg-ziekenhuis. Onder organisatie van de B. R. C. (Be verwijkse Renners Club) komen om 13.30 uur de wielersportliefhebbers aan de beurt. Voor hen wordt een traject van 25 en 35 kilometer uitgezet dat loopt van de Galgenweg via de Oostertuinen, Elink Sterkstraat naar de Wilgenhoflaan. Het wielerevenement eindigt om 17.00 uur. Voetballers kunnen die dag al ’s mor gens om 10.00 uur terecht op het Bever- wijk-terrein aan de Ringvaartweg waar jongens van 6 tot 8 jaar tot 13.15 uur kunnen deelnemen aan het juniorenvoet- baltoemooi. Voor de cliënten had het bijkantoortje aan de Maerelaan het grote voordeel van de altijd beschikbare parkeerruimte en de korte afstand van de wijken Neksloot, De Die, De Maer en Rendorppark met een gedeelte van de aan de andere zijde van de Maerelaan gelegen wijken. Lang wachten was in dit kantoortje vrijwel nooit nodig. KEN st ei- tapijt gre- dero- ikast. 2550- lalre, Het (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Overleg tussen de ge meenten Beverwijk en Heemskerk met het bestuur van de Stichting Verenigde Openbare Bibliotheek Beverwijk-Heems- kerk heeft ertoe geleid, dat in de begroting voor 1980, die door de gemeenteraden eniging: „Aangezien het ons bekend is dat de overheid aan dit soort gelegenhe den weinig of geen publiciteit geeft, heb- vele :hten j niet i. Als >ven 22,50 i v.a tding s v.a, ook Maandag aangekomen: Cheyenne, New Orleans; Frans Baltic, Rauma; Hongaria, verre oosten; Wendy, Runcorn; Phorontis, Bremerhaven; Tempest, Noordzee; Car men Maria, Norfolk; Maria catharina, Ge- vle; Pluto, Dusavik, IJmuiden; Cymbeli- ne, Kingsnorth; Silvia Beta, Dordrecht, IJmuiden; Plancius, Charlestown; Smitl- loyd 16, Cont.plat, Velsen; Hartebeest, Cont.plat, Velsen; Kenrix, Fleetwood, IJ muiden; Liouban, Mantyluauto; West Eagle, Cont.plat, Velsen; Peter Schroeder, Christobal. Maandag vertrokken: Hugo Brinman, Seaham, IJmuiden; West. Eagle, Vlesen, Cont.plat; Jemrix, IJmuiden, London; Prinses Margriet, Rotterdam; Smitlloyd 16, Velsen cont. plat; Springbuck Velsen, cont. plat; Irene Dan, Tampa; Neptunus, Lerwick, IJmuiden; Mosel, Antwerpen; Geyerfels, Liverpool; Tomita, Gothen burg; Konstantin Korshunov, Hamburg; Ignation, Mistly; Netty, Weslsnext tosea; Ashausen, Svendborg. Dinsdag aangekomen: Free Enterprise - 6, Dover; Stirling Brig, Cont plat, IJmui den; Heidenau, Hamina; Buchenstrein, Antwerpen; Albert V, Antwerpen, IJmui den; Breant, Iggesund; Alacrity, Felixto- we; Dyvi Kattegat, Wilmington; Gerard K, Frederiksvaerk, IJmuiden. Dinsdag vertrokken: Westfalia, Bilbao. 5 GTL zijn ook in vijf dears uitvoe- ring leverbaar. Kies Renault. Een goede s en n te iten- arfit, eind 5-drs., st als Tel. Ook de inwoners van Wijk aan Zee zijn niet vergeten. Voor hen heeft het Comité Stadsfeesten een apart programma sa mengesteld dat ’s morgens om 9.00 uur wordt ingeluid door een muzikale rond gang van Arion. Vanaf 10.00 uur zijn voor al de kinderen uit de badplaats welkom op de Dorpsweide waar verschillende kin derspelen zijn geprojecteerd. Voorts ver meldt het programma een demonstratie van de reddingsboot van de K. N. Z. H. R. M. op het strand waar ook naar een schat gegraven wordt. Als spektakelstuk heeft het comité een aantal parachutisten ver zocht rond 13.30 een sprong te wagen boven de Dorpsweide. Hier zullen ook verschillende sportmanifestaties plaats vinden zoals boogschieten, handbal en volleybal door de plaatselijke vereni gingen en Heliomare. Tenslotte zal in Zee- vanc de gasten een toneelstuk worden aangeboden en houdt het Anneko van de Laanhuis een picknic. in Wijk aan Zee en de restauratiewerk zaamheden aan de Grote Kerk naar buiten. 525, c.g.st., 10. H. 12550- Het Comité is na de lange rustperiode weer volop aan de slag gegaan en heeft naast de 5-meiviering een feestprogram ma in voorbereiding dat de opening van de gerestaureerde Breestraat in Augustus zal omlijsten. De kortebaandraverijen maken hiervan een belangrijk deel uit. In verband met de organisatie van de activei- teiten heeft het comité contact gezocht met de Breestraat Promotieclub die een deel van de activiteiten voor haar reke- (ADVERTENTIE) Snel op de grote weg, praktisch Renault s raspaardje, de Renault 5 in de stad. Vèiligheidskooi en schild- Alpine. De Renaults 5, 5 TL en bumpers. Vlakke vloer en 3e of 5e deur. Komfortabele stoelen en stijlvol interieur. Wegklapbare achterbank.De Van de raad wordt onder meer in stemming verwacht met het voorne men om volksgezondheid en de afde ling huisvesting/woonruimteverde- ling deeltaken te laten zijn van de gemeentelijke sociale dienst, evenals de beleidsadvisering in het kader van de maatschappelijke dienstverlening. Landelijk is er een discussie gaande omtrent taak en doelstelling van een sociale dienst, mede met het oog op de Kaderwet Specifiek Welzijn en de daarop vooruitlopende rijksbijdrage- regelingen. In die discussie is een belangrijk element waar met betrek king tot de sociale diensten de gren zen moeten worden gelegd tussen materië en immateriële hulpverle ning en tussen dienst en particulier initiatief.. Met de andere gemeentelij ke sociale diensten in de IJmond en de Stichting Algemeen Maatschappe lijk Werk IJmond is volgens de nota een discussie op gang gekomen over de „afbakening” van eikaars terrei nen. De resultaten van die discussie zijn nog niet in de nota vastgelegd. In de nota wordt de nadruk gelegd op het „bijstandsmaatschappelijk werk” en dat is dan een ruimere taak dan de uitvoering van de algemene bijstandswet, dus meer het uitslui tend verlenen van financiële bij stand. Het bijstandsmaatschappelijk werk wordt als een volwassen vorm van hulpverlening gezien: een variant van het maatschappelijk werk, dus ook immateriële hulpverlening in ge val van psycho-sociale problemen. In de Heemskerkse opvattingen blijft daarbij principieel de financiële hulpvraag het uitgangspunt (de eer ste ingang). In de nu verschenen nota worden die opvattingen uitvoerig na der omschreven. HEEMSKERK. Eind april zal het nieuw clubgebouw van de korfbalvere niging „Heemskerk” door de bouwcommissie worden overgedragen aan het bestuur, terwijl op 17 mei de feestelijke verhuizing plaatsvindt. groot handbaltoemooi, waaraan niet min der dan tachtig teams meedoen. Op twee de pinksterdag, 26 mei, staat een recrean- tentoemooi op het programma. Om streeks 7 juni wordt een jeugdtoernooi (junioren) gespeeld, waaraan de beste spe lers van Nederland deelnemen. Zeewijkplein 392, Rijnstraat 39 en Raaf- straat 36. In „De Schouw” aan de Bleijen- hoevelaan in Velsen-Noord houdt het Ge west Noord-Holland van de ANBO op 24 april een voorjaars vergadering. Aanvang tien uur ’s morgens. I HEEMSKERK. De Rabobank heeft de cliënten laten weten, dat het bijkan toor aan de Maerelaan, gevestigd in een houten noodgebouw, zal worden opge heven. 'ent. abar rda- Verblijfsvergunning Dinsdag heeft de Heemskerkse politie vier van een zestal Turken en Marokkanen aangehouden, die betrokken waren bij een vechtpartij op het bouwterrein plan Westertuin in Heemskerk. De verblijfsvergunningen van de Turken en Marokkanen bleken bij aanhouding niet in orde te zijn. moet worden goedgekeurd, de raming voor het aanschaffen van boeken is terug gebracht van 500.000. tot 384.250. Met nog een kleine correctie is het te subsidië ren tekort nu geraamd op 2.635.777. De begroting sluit dan met een bedrag aan inkomsten en uitgaven van 2.750.777. B en W van Heemskerk hebben aan de raad voorgesteld deze begroting goed te keuren, behoudens evenwel een bedrag van 13.000. voor huur van het jeugdfili- aal Meerestein. Deze raming is voor Heemskerk onaanvaardbaar, omdat de gemeenteraad bij de vaststelling van het bibliotheekplan 1980-1982 heeft besloten dit jeugdfiliaal af te wijzen. De rjjksbij- drage wordt geraamd op 1.561.912, waarvan 728.585. ten goede van de ge meente Heemskerk komt. De netto-lasten voor deze gemeente blijven dan 494.862. '7.' tegen 512.577. over 1979. VELSEN. Het bestuur van de ANBO (Algemene Bond voor Ouderen) afdeling IJmuiden heeft voor eind deze maand vier busreizen op het programma genomen naar de Bollenstreek. Deze zogenoemde bollentochten worden gehouden op de da ta 21, 23, 25 en 29 april. Vertrektijd is half negen ’s ochtends vanaf het IJmuidense Marktplein. Reisgenoten woonachtig in 1 bejaardencentra of directe omgeving wor den om kwart over acht keurig van huis afgehaald met dezelfde bus die het gezel schap later op de dag vervoert naar de streek rond Hillegom. Adressen voor in schrijving: Van Broekhuysenstraat 3, Inbraak Bij een inbraak in de nacht van dinsdag op woensdag in een pand van een zoetwarengrossier aan de Lyndenweg in Beverwijk is 7000 gulden gestolen uit een brandkast. arrangementen en radioprogramma’s. Het geheel zal begeleid worden door de Hoogoven Harmonie. Met een toespraak van burgemeester A. J. Hubers, voorafge gaan door een declamatie van de heer Fluitman zal het programma in de kerk rond 12.00 uur eindigen. Gelijktijdig met de muzikale manifesta tie wordt om 10.30 uur in De Nieuwe Slof een begin gemaakt met een feestelijk pro gramma waarin de bejaarden centraal staan. De activiteiten voor deze bevol- kingsfroep zijn tot stand gekomen door de inbreng van het samenwerkingsorgaan voor bejaarden in het Comité Stadsfees ten. Tot 16.00 uur staat de grote zaal in het ontmoetingscentrum De Nieuwe Slof ge heel in het teken van de bezettingsjaren die vooral tot uiting komen in de films uit de oorlog van oud-Beverwijker Job-Faber en een tenttoonstelling van veelden uit het verzet. Na enkele toespraken, declama ties, muziek en dans eindigt de bijeen komst met een samenzang dat wordt be geleid door The Sea Stars. dealer bij de iW prijs inbe- KJ grepen. ^RENAULT Het elftal van de Coöperatieve Vletter lieden Vereniging uit IJmuiden won woensdag voor de derde achtereenvol gende maal het op het VSV-terrein in Driehuis gehouden eigen Leen Groen- voetbaltoemooi. Uit handen van de ge pensioneerde vletterman Leen Groen ontving het IJmuidense team de wisselba ker. Door driemaal het toernooi te win nen, hebben de IJmuidense vletterlieden de beker permanent in bezit gekregen. De finale werd bijna een IJmuidense aange legenheid. De loodsdienst van IJmuiden, die de B-poule won, moest echter in 'de kruisfinale het onderspit delven tegen de loodsdienst uit Rotterdam. In de finale wist de CW éénmaal te scoren tegen de Rotterdammers en sleepte daarmee de wisselbaker in de wacht. De Loodsdienst IJmuiden verloor eveneens de wedstrijd om de derde en vierde plaats en moest voorrang geven aan het elftal van rederij Goedkoop uit Amsterdam. De Nebam uit IJmuiden eindigde in dit toernooi op de vijfde plaats, terwijl de vletterlieden van Eendracht uit Rotterdam met de zesde plaats genoegen moesten nemen. Onder aan de ranglijst eindigde de marine met nul punten, terwijl KV SA uit IJmuiden de zevende plaats wist te bezetten. Het dit jaar voor de derde maal georganiseer de toernooi stond in het teken van het 50- -. G. Jude idste -■ aats, stad” is na een periode van vijf jaar rust indin r I Nadat in 1975 de bevrijdingsfeesten werden afgesloten trad het comité slechts nog met enkele financiële schenkingen ten bate van De Nieuwe Slof, de Moriaan 9* F 4 's®

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 7