Verandering in stadion eist aanpassing NIEUWE SPELER-COACH ED PICOR: honk- en softbal van start 0 o IJL I i igd den G Tijdelijk ’n auto nodig? Het LMJ Motorhuis IJmond vr. Hr- I F 29 28 SPORT 19 8 0 DONDERDAG 17 APRIL II I I I I Koningstraat 40/42, Beverwijk Telefoon 02510-29162 vu Toekomst ONTWERP ZELF UW MASSIEF GRENEN AANBOUWWAND 5 etages MARKTPLEIN-MEUBELPLEIN IJMUIDEN TEL 02550-12348^ Enorm veelzijdig wandsysteem in massief vuren, nu aangevuld met pasklare kubusonderdelen. Te zien in onze speciale afdeling grenen meubelen. Vraag een gratis catalogus aan bij ■w ':v; J Mg I x I '^>s Haarlem Nicols: bundeling van routiniers en talenten (Van een medewerker) Ed Picor: ,,Het team heeft aan diepte gewonnen" (ADVERTENTIES) - <4 unie 6 Huub Kohl: ,,We kunnen hoger eindigen dan verleden jaar" Willem Oosterhof: supervisor bij Kinheim MMMMI jslagpl 994, na ar voor rgende Picor die vooral aangetrokken werd vanwege zijn kracht aan slag trof het niet dat Kinheim spoedig in de versukkeling raakte, doordat Nol Beenders het moest laten afweten. Daardoor werd de verdedi ging danig verzwakt en dat leidde tot povere resultaten. Op een gegeven ogen blik kwam het degradatiespook zeer dui delijk om de hoek kijken. Kinheim liet toen de Antilliaan Tonio Keiler naar Haarlem komen en kon het gevaar bezwe ren. Het opstellen van Keiler deed heel wat stof opwaaien en leidde er zelfs toe dat de wedstrijdbepalingen op de laatst gehouden algemene vergadering van de KNBSB zodanig werden gewijzigd, dat het niet meer mogelijk zal zijn een derge lijke „coup” te herhalen. Kinheim werd onsportief gedrag verweten, maar daar mee is Picor het helemaal niet eens. „Het bestuur was al lang bezig onze verdedi ging, die door het wegvallen van Beenders danig verzwakt was, op peil te brengen en waarom dat nu door velen met „onspor tief’ wordt betiteld, begrijp ik niet”, is zijn commentaar. erop zijn negental tot een hechte eenheid te kunnen omsmeden. De linkshandige Harm Schildmeijer kwam van de Nicols over, terwijl Paul Bakker de overstap uit de gelederen van Sparks deed. Richy Daal vroeg en verkreeg overschrijving van de Pirates en daarmee is het beeld van de nieuwkomers compleet. Nol Beenders, Hans Augustinus en Justien Wijnekes stopten met honkbal. Huub Kohl begint nu aan zijn tweede seizoen bij de Haarlem Nicols als coach. Hij beseft terdege dat zijn formatie het niet gemakkelijk zal krijgen, maar dat geldt vrijwel voor alle teams, is de mening van de 35-jarige Rotterdammer. „Nu Fey- enoord en ADO erbij zijn gekomen is de kracht van de hoofdklasse belangrijk toe- dezelfde samenstelling behouden, maar moest vanzelfsprekend enige tijd terug toch aan de noodzakelijke vernieuwing begin nen. Daardoor werden de successen wat minder en konden andere teams het heft in handen nemen. Huub Kohl is echter vol goede moed en gelooft stellig dat zijn negental in het komend seizoen een hogere eindklassering zal bereiken dan vorig jaar (vijfde). nstede. oemen- ’63311; )740. HAARLEM.Doordat Hans Augustinus zich uit de honkbalsport heeft terugge trokken is het nu aan de 26-jarige Ed Picor de Kinheim-formatie in de komen de competitie te leiden. Hij is afkomstig uit Wallinford (Connecticut), een stadje honderd mijl noordwestelijk van New York. Picor begint aan zijn tweede sei zoen bij de Kinheimers en zal zich niet alleen als coach inzetten doch actief aan het spel deelnemen. I tot 40 van dit Huur dan een praktisch nieuwe Opel bij het betrouwbare bedrijf voor auto verhuur voor één of meer dagen of weken/weekends. Picor heeft veel vertrouwen in zijn hui dige formatie. Volgens hem heeft het team aan diepte gewonnen. De verdediging zal bij Steve Donovan, Tonio Keiler en Mare Spanjer berusten. Catchers zijn Ron Va der, Ernst Engbrenghof en Gerlach Hal- derman. Herm Haak, Paul Bakker, Hans van Driel (captain), Frank Beek, Robert Knol, Harm Schildmeijer, Frank van der Putten en Rcihy Daal completeren de se lectie. Gerlach Halderman is eigen kweek, Huub Kohl zou het toejuichen om de thuiswedstrijden op de vrijdagavond te spelen. Pogingen die daartoe vorig jaar werden ondernomen mislukten doordat de bezoekende verenigingen er niets voor voelden. Of het nu zal lukken, valt te bezien. Kohl verwacht bij de avondwed- strijden een grotere publieke belangstel ling. Hoe dan ook; hij gaat met zijn ne gental attractief honkbal brengen, onver schillig of er al dan niet op de vrijdag avond gespeeld wordt. „Het publiek wil len wij niet teleurstellen, doch laat het dat ons dan ook niet doen”. Kinheim is in januari met de voorberei dingen voor het nieuwe seizoen begonnen en dat gebeurde in de Kennemer Sport hal. Sedert enkele weken is Picor met zijn spelers op de velden bezig een uitgebreid oefenprogramma af te werken. Hij rekent Kinheim komt op 26 april ongetwijfeld maximaal geladen aan de start. Het re kent op het Haarlemse publiek. De Haar lemmers zijn van oudsher „honkbal-min- ded” en zullen ongetwijfeld èn Kinheim èn de Nicols in groten getale komen steunen. Daar gaat Ed Picor zonder meer van uit. Bestuurlijk kwam er bij de Nicols een belangrijke wijziging. De heer Kutsch Lo- jinga moest wegens drukke werkzaamhe den als voorzitter terugtreden en werd opgevolgd door de heer Kraak (gemeente raadslid van Haarlem). Voor het eerste negental werd een sectiebestuur ge creëerd, dat onder leiding kwam van de oud-international Simon Heemskerk. Hij wordt bijgestaan door Ab Schatoijé en Nico Boon. De verzorging berust bij dok ter Weidema en de fysiotherapeut Hans Van Zutphen. Scorer is Dré Kraak en Anneke de Bruin zal vermoedelijk weer als „speaker” fungeren. iJmui- ideling: keu zen: 3 ruime Vr.pr o.nr. Y (Van een medewerker) HAARLEM. Nicols gaat op 26 april met de uitwedstrijd tegen Giants Diemen aan zijn zeventiende seizoen beginnen. De Haarlemmers werden zes keer landskampioen, veroverden drie maal de Europa-Cup en de Bondsbeker kwam vier keer in hun bezit. De formatie van coach Huub Kohl kan dus op een glorierijk verleden bogen. De ploeg bleef jarenlang vrijwel Naast de routiniers bevat de selectie van Haarlem Nicols een stel jongeren, die langzaam maar zeker tot volle wasdom komen. Frank Bos, tweede honk, is 19 jaar. Bill Groot (18) is eerstehonkman èn buitenvelder. Marcel Joost (19), verrevel- der. Edwin Koops (19), pitcher. Hans Lemmink (20) catcher en derde honk. Thijs Vervaat (19) buitenvelder, maar ook korte stop. Rob Visser (21) derde honk en Haitze de Vries (19) pitcher. Jeugd, die zeker toekomst heeft. genomen”, zegt hij. Hij schat dat het ver schil in punten tussen de aanstaande landskampioen en nummer laatst tussen de vijftien twintig zal liggen (dat be droeg in het afgelopen seizoen niet minder dan vierenveertig). Kohl heeft zijn team nauwgezet op het komend seizoen voorbereid. Vanaf janua ri vonden de zaaltrainingen plaats en se dert enkele weken zijn de Nicols-spelers aan een uitvoerig oefenprogramma be gonnen. In de paasweek verbleven ze op de militaire basis te Rhein/Main bij Frankfort en konden daar een viertal wedstrijden tegen Amerikaanse leger- teams spelen. Kohl heeft nu weer het Pim Mulier-stadion opgezocht om de Haarlem Nicols (die hun sponsor zagen afhaken en daarom weer de oude benaming hebben gekozen) met de nieuwe afmetingen ver trouwd te maken. Het stadion is al jaren lang hun home en onderging een gedaan tewisseling. De backstop is over de gehele tribune uitgebreid. De lichtmasten wer den hoger met sterkere lampen. Het verre- veld is 15 a 20 meter naar achteren opge schoven en dat zal bijzondere eisen aan de spelers gaan stellen. De relays (het terug spelen uit het outfield naar het binnen veld) zullen dikwijls van doorslaggevende betekenis zijn. Twee- en drie’nonkslagen gaan ongetwijfeld de rol van de homeruns ovememen. Allemaal factoren, die Kohl in zijn trainingsprogramma moet verwer ken. Hij heeft daardoor geen gemakkelij ke taak, maar is optimistisch en staat daarin niet alleen. Zijn spelers delen dat vertrouwen en zullen alles doen hun co ach niet teleur te stellen. Kinheim kan hem vooral als hitter niet missen. Zijn slaggemiddelde bedroeg in de vorige competitie 0.342 en daarmede nam hij bij de hoofdklassespelers de tien de plaats in (Charles Urbanus van de Amstel Tijgers werd met 0.430 duidelijk eerste). In het veld zal hij öf als eerste honkman optreden öf de middenveldposi- tie innemen. De sympathieke Amerikaan geeft, in samenwerking met Oosterhof, de voorzitter van Kinheim die tevens super visor van zijn eerste negental is, geeft een gedegen visie op de te verwachten presta ties van de Kinheim-formatie met daarbij zijn mening over het peil van het Neder landse honkbal en hoe dat volgens hem op een hoger niveau gebracht kan worden. typistes dataty- ig., ver- ijlstraat Ron Giroldi keerde om studieredenen terug naar Odiz Frogs en speelt dus voor lopig geen tophonkbal meer. Jammer, want de kans dat deze talentvolle pitcher nu niet zal doorbreken is daardoor ruim schoots aanwezig. Jan Dick Leurs die door een langdurige blessures, opgelopen tijdens een voetbalwedstrijd, lang buiten spel stond, verliet de Nicols-gelederen en ging over naar de Pirates. Ook Harm Schildmeijer leverde zijn tenue bij coach Kohl in en draagt nu het Kinheim-wed- strjjdpak. Voor deze spelers kwamen an deren in de plaats. Rob Visser deed de o verstap van O WO en Haitze de Vries verliet het Bussumse HCAW om zijn honkballoopbaan bij de Haarlem Nicols voort te zetten. Bert Stevens komt uit eigen gelederen voort en viel op door het kundige spel dat hij in het jeugdteam leverde. Bill Nardi kwam van UW over. De Amerikaan verblijft echter voor het afleg gen van examens in de States en kan pas medio mei worden ingezet. Hij is een voortreffelijk catcher en zal deze positie met Hans Lemmink delen. Hennie Jenken is captain, een allrounder waarvan Huub Kohl zegt: „Behalve als pitcher is Hennie op alle plaatsen inzetbaar”. Zijn „stekkie” zal echter toch wel voornamelijk het eer ste honk zijn. Robert Maat (buitenvelder) heeft de meeste dienstjaren (15) en be hoort met Leo Naaktgeboren (korte stop) tot de spelers, die de vele successen van de Nicols ten volle hebben meegemaakt. Op Jersey van Doomspeek (buitenvelder) moet daartoe gerekend worden. Douglas Morton begint aan zijn zesde seizoen voor de Nicols en wordt op basis van de wed strijdbepalingen van de KNBSB niet meer als buitenlander aangemerkt. Of schoon de Amerikaan wat van zijn scherpte heeft verloren behoort hij nog steeds tot de beste pitchers, die er op de Nederlandse velden te vinden zijn. meubelen en slaapkamers op meer dan 2000 m2 (•‘*4 Ed Picor heeft in zijn vaderland voor de Red Soxs in de minor leaque gespeeld en dat zegt toch wel wat. Na zijn overkomst uit de USA voelde hij zich in Haarlem al spoedig op zijn plaats. „Ik had nauwelijks aanpassingsmoeilijkheden, omdat de mentaliteit van de Nederlanders met die van mijn landgenoten weinig verschilt”, is zijn toelichting. nog maar 15 jaar en heeft voldoende ta lent zich tot een speler van formaat te ontwikkelen. Paul Bakker, die op het eer ste honk, maar ook in het verre veld is geprojecteerd, beschikt over pitcherskwa- liteiten, die echter nog niet volledig tot ontwikkeling zijn gekomen. Ed Picor: „Ik kan diverse spelers op verschillende plaatsen inzetten. Daardoor hebben wij ongetwijfeld aan kracht gewonnen en zijn we minder kwetsbaar geworden”. De Kinheim-coach vindt het peil van het Nederlandse honkbal op hoog niveau lig gen en het doet volgens hem niet onder voor dat van de Amerikaahse universiteitsteams. Zelfs zou het zich met de tweede garnituur van de professionals kunnen meten. Het aantal wedstrijden dat hier gespeeld wordt, vindt hij veel te wei nig. Dat moet minstens op vier keer per week komen en dan zijn er ook geen bezwaren meer tegen het opstellen van Amerikaanse pitchers. (Picor gaat daarbij echter voorbij aan het feit dat het Neder landse honkbal nog steeds door amateurs wordt beoefend en de meeste clubs geen lichtinstallatie hebben/red.). Op zaterdag 26 april opent Kinheim de competitie met een thuiswedstrijd tegen het Amersfoortse Quick. Teamleider van de Badmintonpad-club is Ernst Wijnekus. Hij wordt bijgestaan door Bas van Meurs en Peter Borst. Supervisor is Willem Oos terhof. Kees Tromp fungeert als scorer en Andy Houtkamp is de „speaker”. De ver- zqrgingsstaf bestaat uit dokter Theo de Jong, met de fysiotherapeut Gerlach Hal derman en Jan Hulsman aan zijn zijde. Op zaterdag 26 april gaat de honkbal- - competitie 1980 van start. Haarlem I wordt in de hoogste afdeling vertegen- woordigd door Nicols en Vax/Kinheim. - Huub Kohl is wederom de coach van de Haarlem Nicols. Kinheim staat voor de eerste keer onder leiding van de Ameri kaan Ed Picor. Beiden zien het komend seizoen met veel vertrouwen tegemoet en rekenen erop een belangrijke rol met hun teams te zullen gaan spelen. Haar lem Nicols kwam in de afgelopen com petitie op een puntentotaal van 39 en werd daarmee vijfde. Kinheim had het heel wat moeilijker en klasseerde zich als achtste (25 pnt). Sparta en Storks g degradeerden naar de eerste klasse. Hun Kinheim nu minder kwetsbaar” plaatsen werden door ADO en Feije- noord ingenomen. De hoofdklasse bestaat nu uit ADO, J Nicols, Kinheim, UW, Amstel Tijgers (landskampioen), HCAW, Neptunus, Quick, Giants Diemen en Feijenoord. De degradatie van Sparta, dat vele keren op J de landstitel beslag legde, baarde groot I opzien. Of de Spartanen erin zullen sla- gen spoedig naar de hoogste afdeling terug te keren, is een vraag, die moeilijk beantwoord kan worden. De Rotterdam- I mers zijn echter wel van plan op korte termijn de weg terug te vinden. Dezer dagen besteden wij verder aan- dacht aan de honkballers in de eerste en tweede klasse en het softbal. 'V-A- - -4 'T

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 29