bel STENOTYPISTE/ voor TELEXISTE een gratis fc proef- abonne- Kennemerraad slikt voorkeur ment vliegveld Markerwaard weer in van praag PM» 319053 HARDHOUTEN KOZIJNEN Overheid zoekt mee naar kopers voor Van Gelder Wormer H< in de vishcil y 1 UI Bijdrage ijsclubs voor kunstijsbaan Bechem Chemie bv Bechem Chemie bv stel dat er geen krant was VAN PRAAG MAN’S MODE CLUB zoekt verkoper A. Donker Zn. uw tweewielerspecialist BOUW Openbare kennisgeving 4ilh r’ ■i *4 I (023) GEMEENTE VELSEN Mftele service 023-314181 I De1980 serie van Koga Miyata is binnen... WW k 'I DONDERDAG 1980 1 7 APRIL 6 D C (Van een onzer verslaggevers) (V Algemene kennisgeving MELGERT SAAF Postbus 62 2100 AB HEEMSTEDE ■I ■i MARKTPLEIN IJMUIDEN V CATHARINA WILHELMINA VERMEEREN b: pen 150( de f rest: Ned ven bou tot ring tion JULIANAKADE 4, IJMUIDEN TEL. 02550-21565 dan wist U niet dat er zo’n goeie film draaide - - AMSTERDAM. De Staten commissie voor Economische Za ken heeft woensdag haar ernstige ongerustheid uitgesproken over de situatie bij Van Gelder Papier in Wormer. Gedeputeerde Van Gelder zegde de commissie toe, dat GS in Den Haag zou bepleiten dat Van Gelder zou worden vrij gesteld van de heffing in het ka der van de wet selectieve investe ringsregeling (SIR) indien in de glasvezeltechnologie zou worden geïnvesteerd. De kwijtschelding van deze heffing levert echter een bedrag op dat maar klein is in verhouding tot het totale bedrag dat nodig zou zijn om in Wormer te kunnen blijven draaien 700.000 op een bedrag van 16 miljoen gulden). HAARLEM Eensgezind heeft de Kennemerraad dinsdagavond de gewestelijke reactie op het Structuurschema Burgerlucht- vaartterreinen vastgesteld. Die reactie vertoont twee opmerkelij ke verschillen met eerdere gewes telijke standpunten over de ont wikkeling van Schiphol. Een exact plafond voor het aantal starts en landingen wordt niet meer genoemd. Bovendien rept het gewest niet langer van een voorkeur voor de markerwaard, wanneer in de verdere toekomts een tweede luchthaven noodzake lijk blijkt. DEN HAAG. Economische Zaken en de raad van bestuur van Van Gelder nemen op korte termijn contact op met de Vereniging Nederlandse Papier- en Kartonfabrikanten om te bezien of er gega digden zijn voor de overname van de vestiging van het concern in Wormer. Dat is woensdagmiddag afgesproken tijdens een overleg in Den Haag op het ministerie van economische zaken. voor al uw hardhouten kozijnen en ramen is het nu de tijd om deze te bestellen. Alles uit eigen werk plaats dus korte lever tijden. Ook voor het plaatsen van kozijnen kunnen wij u vrijblijvend een offerte aanbieden. IIIIIUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII (Van een medewerker) IJmuiden, 17 april 1980 F T '4>, I HI IKL.JI A wimxe OB I Uw Koga-Miyata vakhandelaar is U kunt ook telefonisch een afspraak maken onder nummer 023-289852 (dhr. Bonewit) Uw sollicitatiebrief kunt u richten aan de direktie van In ons kleine team van medewerkers hebben wij plaats voor een vlotte en accurate Omdat de Kennemers veel minder hoog gespannen verwachtingen hebben van de groei van het luchtverkeer in de komende jaren dan in het structuurschema wordt aangenomen, betwijfelen ze of het ooit zover zal komen. Mede daarom besloot de Kennemerraad dinsdagavond het woord „Markerwaard” maar helemaal uit de gewestelijke reactie te schrappen. Eerder repte het gewest van „een voorlopige voorkeur” voor die plek, wanneer er een nieuwe luchthaven moet komen. Nu dat laatste twijfelachtig is, zijn in de progressievere achterhoofden de milieubezwaren tegen inpoldering van de Markerwaard weer opgedoken. Daarom stelden zij voor, eerdergenoemde „voorlo pige voorkeur” nog maar even onder tafel te houden. In de gewestelijke reactie wordt de voorgestelde draaiing van de Zwanen burgbaan toegejuicht. Daardoor zou het recreatiegebied Spaamwoude gespaard kunnen worden. Voorts dringt Kennemer- land er op aan, alle middelen aan te grij- uitgesteld. Pas wanneer Schiphol plus de opgepepte regionale vliegvelden „vol” zit ten, kan volgens de Kennemerraad aan een nieuwe luchthaven worden gedacht. De overigen konden daarmee instem men, zij het om verschillende redenen. De WD vreest dat een nieuwe luchthaven de functie van Schiphol zou uithollen en is daar tegen, vanwege de grote economi sche belangen. Het CDA voelt nog altijd voor de Markerwaard, maar is best bereid dat nog even voor zich te houden, omdat een keuze vooralsnog toch niet nodig is. pen om de geluidshinder tot het onvermij delijke terug te brengen. Tenslotte maakt, aldus het gewest, een verdere groei van Schiphol de oplossing van knelpunten in de infrastructuur dubbel urgent. Optima le benutting van de Schipholspoorlijn, aanleg van een gewestelijke verdeelweg (noord-zuid door het westen van E Haar lemmermeer) en afleiding van het door gaand autoverkeer van de bewoonde ge bieden zijn de zaken die daarbij aan de orde zijn. De burgemeester voornoemd, P. J. MOLENDIJK liliUIIIIlillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII op de leeftijd van 73 jaar. Uit aller naam: W. Saaf-Henkes Driehuis, 16 april 1980 De Genestetlaan 32 met beslist goede kennis van de drie moderne talen. Voor de juiste kracht bieden wij een uitstekend salaris emolumenten. Zoals bekend wil Van Gelder collectief ontslag aanvragen voor het grootste deel Het ijsbaanbestuur heeft inmiddels het ministerie van CRM en de Stichting Nationale Sporttotalisator om bijdragen gevraagd in de herstelkosten van de verzakte ijsbaan. Die komen zoals be kend op 3.350.000,- inclusief de tekor ten die zijn ontstaan door de sluiting van het afgelopen seizoen. In de brieven aan CRM en de stichting Sporttotalisator zet het bestuur de situatie van de kunstijs baan uiteen. Voorts wordt in de brieven opgemerkt dat de baan heeft aange toond „een uiterst belangrijk object voor actieve recreatiesport” te zijn. De Koninklijke Nederlandse Schaat- senrijdersbond heeft, zo zegt voorzitter Jan de Korte van het ijsbaanbestuur in een toelichting, inmiddels zijn steun be tuigd voor het verzoek om de bijdrage bij de Nationale sporttotalisator. Ver der, aldus De Korte, is het bestuur van plan om ook een verzoek om een bijdra ge in te dienen bij Provinciale Staten van Noord-Holland. van de werknemers in Wormer, terwijl door het uitblijven van investeringen ook de rest van de arbeidsplaatsen op de toch komt. Het personeel is daartegen vorige week in staking gegaan. De staking is inmiddels beëindigd, nadat de Raad van Bestuur van Van Gelder had toegezegd met de vakbonden en het ministerie van Economische Zaken te zullen nagaan of er voor de vestiging in Wormer nog overle vingskansen zijn. Gedeputeerde Van Gelder zegde toe, met het gemeentebestuur van Wormer contact op te zullen nemen over wat ge meente en provincie nog zouden kunnen doen om het bedrijf te helpen. Overigens was de gedeputeerde niet op timistisch over de besprekingen in Den Haag. Hij wees daarbij op bepaald teleur stellende ervaringen van Gedeputeerde Staten toen het ging om de Amsterdamse scheepsbouw. Volgens Van Gelder had minister van Aardenne van Economische Zaken (WD) het probleem in de scheeps bouw afgedaan met een wel erg gemakke lijke verwijzing naar het aantal arbeids plaatsen dat Fokker nog kon bieden. Naar de mening van gedeputeerde Van Gelder was ook de verleiding groot voor Den Haag om aan de problemen bij Van minstens 7 procent of het ontslag van 1000 mensen in één keer. Slechts in zwakke regio’s is een uitzondering op deze criteria mogelijk. Slee en zijn tion biet weduwe van Hendrik de Gelder op de leeftijd van 84 jaar. J. C. G. Schuiling- de Gelder J. W. Schuiling W. H. Otter-de Gelder J. J. Otter en kleinkinderen IJmuiden, 16 april 1980 Geleenstraat 31 Corr.adres: J. W. Schuiling Elzenstraat 9 ENGELMUNDUSSTRAAT 28 - IJMUIDEN Telefoon 14282 D moi bet Vo< sle] zoe ZWI C Rei ten toe ne< noi zot hei kir Van Aardenne heeft een regeling opge steld waarin als criteria voor steunverle ning gelden een werkloosheidscijfer van Reparatie binnen 48 uur De burgemeester van Velsen brengt ter openbare kennis dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 27 maart 1980 heeft besloten te verklaren, dat een herziening wordt voorbereid van een gedeelte van het bestemmingsplan in hoofdzaak voor het gedeel te van de gemeente ten zuiden van het Noordzeeka- naal voor het perceel, kadastraal bekend gemeente IJmuiden, sectie M, no. 7486, gelegen aan de Hee- renduinweg te IJmuiden. Het raadsbesluit en de daarbij behorende kaart liggen vanaf 18 april 1980 ter gemeentesecretarie (afdeling 4) voor een ieder ter inzage. 1 ce. Ui Ca m< la, toi gr: de tic te, M: te: Race-, trim-en touring- fietsen van de specialist in lichtge wicht rijwielen. Alle strenge eisen, die de professionele wielren ner stelt aan zijn race fiets, zijn bij Koga- Miyata ook van toepas sing op de trim- en tou- ringfietsen. Even mooi, net zo sterk en toch uiterst licht in gewicht. Welkom in onze showroom, want daar kunt u direct kennismaken met alle Koga-Miyata modellen. L( m Cl Aj la K B' IJ p] R B d< K In plaats van kaarten Voor uw medeleven en deelneming ontvangen tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn lieve zorgzame man, onze lieve vader en opa Willem Drijver betuigen wij u onze oprechte dank. Het medeleven, persoonlijk, schriftelijk of in de vorm van bloemen tot uiting gebracht, zal ons steëds in dankbare herinnering blijven. Wij zijn diep onder de indruk van de liefde en warmte waarmee u ons hebt omringd. M. A. Drijver-Schop Kinderen en kleinkinderen IJmuiden, april 1980 Edisonstraat 24 D< zien van setw tot ond vall< lanc stall Vo doch Spoc wing voor stalij maal ven. enig: wei er e< dag gehe eisei kios daar afge Spoi drijx mak geer ning HAARLEM. Vijf schaatsvereni gingen uit Haarlem en omgeving heb ben besloten om jaarlijks een bijdrage van 5000 te leveren in het exploitatiete kort van de kunstijsbaan Kennemer- land. Dit is gisteravond door de ijsclubs meegedeeld aan het bestuur van de stichting kunstijsbaan. De bijdrage komt van de ijsclub Haarlem en omstre ken en de schaatsvereniging Velsen, Nova Zembia (Spaarndam), Halfweg- Zwanenburg, en Kees Jongert (Bever wijk). De raad van bestuur van het bedrijf heeft bij monde van de heer Hebly de overheid om medewerking verzocht in een uiterste poging van papierproduktie in Wormer voort te zetten buiten het Van Gelder-concern. Economische Zaken heeft met dat verzoek ingestemd. Zoals bekend was dat initiatief de reden voor de werknemers in Wormer om twee dagen terug hun staking te beëindigen. De raad van bestuur heeft besloten de papiermachines in Wormer per 1 juli stil te zetten. Driehonderd man verliezen daarmee hun baan terwijl voor ongeveer 100 mensen nog werk zal zijn tot midden volgend jaar, het tijdstip waarop de be drijfsleiding ook de asbestviltproduktie beëindigt. Mocht een ander bedrijf inte resse hebben voor continuering van de papierproduktie, dan is het niet uitgeslo ten dat Van Gelder in een nieuw op te zetten onderneming deelneemt. Tijdens het beraad op het departement is volgens bestuurssecretaris mr. M. Ol gers ook afgesproken dat Van Gelder en bonden samen zullen zoeken naar eventu ele andere mogelijkheden. Hoofdbestuur der F. van der Veer van de FNV meent dat de beide speeracties binnen enkele wéken resultaat zullen moeten opleveren, wil het In de reactie gaat het gewest ervan uit, dat Schiphol voorlopig de enige nationale luchthaven van Nederland blijft. De tot nogtoe bepleite grens van 180.000 vlieg tuigbewegingen voor Schiphol is door de Kennemerraad losgelaten, omdat het aan tal starts en landingen voor de mate van geluidhinder minder belangrijk is dan bij voorbeeld de hoeveelheid herrie die een vliegtuig produceert en de aan- en afvlieg- routes die de machines kunnen volgen. De norm die het gewest nu aanlegt is veel minder absoluut: „De capaciteit van Schiphol wordt beperkt tot de grenzen die worden gesteld door de aanvaardbaar heid van de druk op de leefbaarheid, de woningmarkt en de infrastructuur.” De mogelijkheden tot beperking van de groei van Schiphol moeten volgens het gewest worden gezocht in het oppeppen van de regionale vliegvelden in ons land. Economisch minder florissante gebieden zouden daarvan kunnen profiteren. Daar mee wordt ook de noodzaak van een twee de nationale luchthaven voorkomen of Op 12 april is van ons heengegaan mijn lieve man en onze zorgzame vader, groot vader, broer, zwager en oom Heeft u zin om als modeadviseurons team te komen versterken? U wilt van baan veranderen omdat u na enkele jaren ervaring in het vak uw positie wel eens wilt verbeteren. Natuurlijk... houden we rekening met uw geplande vakantie bieden wij u een uitstekend salaris kunt u ons bellen: 02550-15501 of ’s avonds 023-372151 Met weemoed in ons hart geven wij u kennis dat heden voor altijd is ingeslapen onze lieve moeder en zorgzame oma De teraardebestelling heeft heden "ïn stilte plaatsgehad te Westerveld. Om aan de behoefte van medeleven uiting te kunnen geven is hiervoor gelegenheid zater dag van 15.00-16.00 uur in het uitvaartcen trum Eemstraat 27 te IJmuiden. De begrafenis zal plaatsvinden maandag 21 april om 14.00 uur op de begraafplaats Duinhof te IJmuiden. Vertrek vanaf het uitvaartcentrum om 13.40 uur. Gelder in Wormer niet zo zwaar te tillen. Het werkloosheidpercentage in Wormer is momenteel twee percent en zou bij het doorgaan van de afbraak van Van Gelder komen op vier percent. Dat is nog bene den het landelijk gemiddelde, zodat men in Den Haag wellicht het idee zou kunnen krijgen, dat het allemaal wel meevalt. Het werkloosheidspercentage komt dan in Wormer echter wel over het provinciale gemiddelde. Juist dat gegeven was een provinciaal belang hetgeen Den Haag on der ogen kon worden gebracht. Het statenlid Lagrand (CDA) wees erop, dat het bij Okto in Groningen ging om 250 werknemers en een fabriek die zijn pro- dukten niet kon verkopen. Bij Van Gelder gaat het om ruim 300 man en een fabriek die volop orders heeft. De communist Haks deed de suggestie, dat de provincie een wat scherper stand punt zou moeten innemen tegenover de Raad van Bestuur van Van Gelder. Hij vond het geen stijl, dat de Raad van Be stuur had toegezegd te willen praten, maar daarbij het collectief ontslag voorop had gesteld. De provincie zou naar zijn mening moeten bevorderen, dat het uit- gangsputn voor het gesprek zou worden gewijzigd. d urt" Gedeputeerde wil Van Gelder helpen "Er gebeuren hier inden in de huurt nog mogelijk zijn de produktie van papier I voort te zetten. Enerzijds omdat Van Gel-1 der op 1 juli in Wormer met het produkt onherroepelijk stopt, anderzijds omdat vermoedelijk steeds meer werknemers het bedrijf zullen verlaten naarmate de tijd verstrijkt. Minister Van Aardenne van economi sche zaken heeft eerder deze week meege deeld geen reden te zien voor direct overheidsoptreden inzake Van Gelder- Wormer. „We hebben alleen leningen ge geven via de Nationale Investeringsbank waarin het Rijk deelneemt, verder gaan onze bemoeienissen niet. De situatie in Wormer past niet in mijn steunbeleid voor individuele ondernemingen. De werkloos heid in de Zaanstreek is daar lang niet hoog genoeg voor en bovendien gaat het om een eventueel ontslag van minder werknemers dan de regeling voor schrijft”. Wij verzorgen ook uw tekeningen, bouwaan- vragen, subsidieaanvragen, adviezen e.d. IJMUIDEN. Aan de woensdagmarkt werd aangevoerd: 880 kg tong; 253 kisten kabeljauw; 2 kisten koolvis; 1 kist schilvis; 190 kisten wijting; 176 kisten schol; 71 kisten schar en 10 kisten diversen. Verder werd vanuit de Ierse Zee aangevoerd: 7.420 kg. tong. Prijzen in guldens. Per 1 kg.: tarbot 22,39-20,98; grote tong 10.89; gfootmiddel tong 12,44-12,41; kleinmiddel tong 16,38; tong één 15,78; tong twee 15,59. Per 40 kg.: tarbot 712-444; griet 438-280; kabeljauw één en twee 168-80; kabeljauw drie 122-80; kabeljauw vier 106-76; kabeljauw vijf 96- 70; schelvis vier 152; schol één 120-118; schol twee 132-120; schol drie 124-80; schol vier 104-70; wijting drie 65-41; schar 72-40; witte koolvis drie 74. Ierse zee tong per 1 kg.: grote 10.80- 10.72; grootmiddel 12,95-12,81; kleinmid del 14,97-14,51; éénen 15,38-15,00; tweeën 15,35-15.06. De besommingen waren: KW 34 ƒ39.500,-; KW 173 ƒ6.000,-; KW 194 25.300,-; WR 32 24.900,-; WR 57 24.700,-; UK 233 UK 234 8.900,-; VD 6 VD 20 ƒ4.100,-; YE 25 ƒ2.000,-; IJM 5 1.600,-; IJM 18 5.400,-.

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 6