La Luna Gejaagd door de wind Serpico films Lenteparade Yoko Abe Lyrische Komedie muziek Van Dommelen Peter Faber Roza vertrekt theater Handwerken Paarden 5 I I ijmond c UIT formatie agenda M s tentoonstellingen ff! i| I - 1 9 UITFORMATIE 19 80 APRIL 1 7 DONDERDAG J R Heemskerk Redactie Martin Siecker Telefoon 02550-15389 Beverwijk gH Velsen-Umuiden 17-04 10 I Paard. Voor de Amsterdamse schilderes Bep Brom vormen paarden een onuitputtelijke bron van inspiratie. Een aantal van haar aan deze edele dieren - gewijde olieverven is tot het einde van deze maand te bezichtigen in manege De Weers aan de Driehuizerkerkweg, gelegen tussen de parken van Velserbroek en Waterland. Handwerktentoonstelling. De afdeling Noord-Holland van de Nederlandse Bond van Plattelands vrouwen wil de buitenwereld graag tonen, wat er op handwerkgebied door de leden tot stand wordt gebracht. Daarom wordt er jaarlijks een provinciale handwerktentoonstelling gehouden; die zich ditmaal van woensdag 23 tot en met vrijdag 25 april afspeelt in cultureel centrum De Vest aan het Canadaplein in Alkmaar. In totaal zijn ruim negenhonderd werkstukken te zien in meer dan dertig verschillende technieken als ruitversieringen, fijn macramé, open naaiwerk, filetstoppen op parkietengaas, kantklossen en kruissteek. De expositie is geopend op woensdag van 10 tot 17.30 en van 19 tot 22.30 uur, op donderdag van 8.30 tot 17.30 en van 19 tot 22.30 uur en op vrijdag van 10 tot 16 uur. Vrijdagavond te beluisteren in Donkey Shot, de rockgroep Lancee. van Ernst Marischka. De operette speelt zich anno 1900 grotendeels af in het Weense pret- en wandelpark het Prater. Medewerkenden zijn onder meer Clementine Wolf, Ans Poppe, Kees Borger, Ingrid Zweedijk, Berty van der Leek, Alex du Marie en Cor Duin. Regisseur is Rudi Vogler, het Goois Operette Orkest onder leiding van Edwin Wolf tekent voor de muzikale omlijsting, terwijl de groep van mevrouw Grete Kieser uit Amsterdam de ballet intermezzo’s verzorgt. Vides speelt „Lenteparade” driemaal, en wel op donderdag 17, vrijdag 18 en maandag 21 april steeds vanaf 20 uur in de Stadsschouwburg Velsen. Inlichtingen over de kaartverkoop zijn verkrijgbaar via telefoonnummer 02550-11807. O Yoko Abe. De in Haarlem wonende Japanse pianiste Yoko Abe geeft dus Fransgesproken) speelfilm rond stripheld Kuifje en diens kameraden professor Zonnebloem, kapiteit Haddock en het hondje Bobbie. In City 2 wisselen „Dracula, love at first bite” en Walt Disney’s „Jungle book” elkaar broederlijk af. Junglebook” - de vrolijke tekenfilm over de avonturen van het in het oerwoud opgroeiende jongetje Mowgli - is geprolongeerd; de belevenissen van Dracula zijn nieuw in dit IJmuidense theater. Het betreft hier een moderne variatie op het aloude thema van de bloeddorstige graaf met de enge snijtanden, met in de hoofdrollen George Hamilton, Susan St. James en Richard Benjamin. In de wekelijkse cyclusvoorstelling op de woensdagavond dit keer „De nonnen van Sant’ Arcangelo”, een film over een zestiende- eeuws Italiaans klooster waarvan de moeder-overste op sterven ligt terwijl onder de nonnen een verbitterde machtstrijd woedt. Stadsschouwburg Velsen. Tijdens een overval wordt agent Frank Serpico levensgevaarlijk gewond. Terwijl hij in het ziekenhuis een spoedoperatie ondergaat, wordt een reeks van dramatische voorvallen uit zijn verleden vertoond, die tot de bloedige climax hebben geleid. Serpico, zo blijkt, voert al meer dan vijf jaar een eenzame strijd tegen corruptie in het politiekorps - en daardoor beschouwen z’n collega’s hem als een gevaarlijk buitenbeentje. Als Serpico uiteindelijk met zijn verhaal naar de New York Times loopt, barst de bom; van Haydn en een Ballade van Chopin. Aanvang van het concert 20.15 uur. Inlichtingen over de kaartverkoop kunnen worden ingewonnen via telefoonnummer 02550-15743/15789. Lancee. Ferdy Lancee vormt het creatieve middelpunt van „Lancee”, de ziekte en daarop volgende dood van haar man geven Roza uiteindelijk de kans, om - wanneer zij daarvoor tenminste nog de moed op kan brengen - te ontsnappen aan haar dwangmatige leven. „Roza vertrekt” begint om 20 uur. In verband met deze voorstelling is het vrouwencafé in De Brülboei vanavond gesloten. Fryske Trou. Leden van Gijsbert Japicx, de Haarlemse zuster vereniging van de IJmuider krite Fryske Trou, voeren vrijdagavond in gebouw De Rank aan de Koningin Wilhelminakade in IJmuiden het kabaretprogramma „It sil my benije” op. Aanvang 20 uur en voor inlichtingen belle men 02550 - 30489. Peter Faber. Peter Faber, begenadigd toneelspeler (Werkteater) en filmakteur reist al geruime tijd door het land met zijn solo-programma „Maat 45”. Een nieuwe one-manshow is in voorbereiding, maar is nog niet toe aan een confrontatie met het publiek. Daarom is in plaats van dat nieuwe programma zaterdagavond in het Witte Tejater Velsen nog éénmaal „Maat 45” te zien. „Maat 45” (de titel slaat op Fabers schoenmaat) is een uiterst beoeiend programma, waarin Peter Faber de toeschouwers meevoert van de ene fantastische situatie naar de andere. De show werd geheel door hemzelf ontwikkeld. Aanvang 20.30 uur in het Witte Tejater aan de Kanaalstraat in rockgroep die vrijdagavond in het kader van een landelijke toernee ter promotie van de eerste elpee te beluisteren is in jongerencentrum Donkey Shot aan de A. Verherentstraat in Heemskerk. Lancee speelt vanaf 21.30 uur. Zaterdagavond draait in Donkey Shot de huisdiscotheek, Jan van Dommelen. In een chalet in de omgeving van het wintersportplaatsje Chamonix speelt zich de thriller „Valstrik voor een man alleen” af, waarmee de Santpoortse amateurtoneelvereniging Jan van Dommelen komende week het seizoen besluit. De regie van Robert Thomas’ bekende stuk nam Arend Hauer voor zijn rekening, terwijl op het podium aantreden Dick Dortmundt, Jan Struiksma, Joop Meijer, Ria Kamerbeek, Henk Klauwers en Aag Dortmundt. „Valstrik voor een man alleen” wordt door Jan van Dommelen als vanouds viermaal opgevoerd, en wel op zaterdag 19 april, dinsdag 22 april, vrijdag 25 april en zaterdag 26 april steeds om 20.15 uur in de toneelzaal van café Zomerlust aan de Hoofdstraat in Santpoort-Noord. Jos van Vliegberghe en An Nelissen in ..Roza vertrekt'een produktie van de uit Antwerpen afkomstige theatergroep Het Trojaanse Paard. De Lyrische Komedie. De Lyrische Komedie is een jonge groep, die zich ten doel stelt muziektheater te brengen voor iedereen, jong en oud, operahater of operaminnaar. Dat doel wil het kleine maar enthousiaste gezelschap onder andere bereiken door de in het Nederlands gebrachte voorstellingen zó Jolijt. Het Amsterdamse kabaretgezelschap Jolijt verzorgt volgende week donderdag een dt is ile alleraardigste rol als toneelspelende butler Priory. Kennemer Theater, Beverwijk. „Die Blechtrommel”, de succesvolle verfilming van Günther Grass’ fascinerende roman over het jongetje Oscar, dat op z’n derde verjaardag besluit op te houden met groeien om al zijn energie aan het trommelen te kunnen besteden en al trommelend de opkomst en ondergang van het Derde Rijk en de aanzet tot het Wirtschaftswunder beleeft, blijft nog een week te zien in het Beverwijkse Kennemer Theater. Als tweede hoofdfilm in dit theater Bernardo Bertolucci’s „La Luna”. Caterina Silveri, (Jill Clayburgh) een beroemd zangeres, merkt dat ze bij al haar triomfen niets weet van wat haar zoon Joe (Matthew Barry) bezig houdt. Dit maakt haar onzeker. Ook de zoon heeft het gevoel dat hij zijn moeder niet kent. Samen gaan ze op onderzoek uit, pogen de onontwarbare knoop van de moeder/ zoon-relatie los te maken. In de Arthouse Cyclus op woensdagavond draait „Strandverlangens” van de Italiaanse regisseur Sergio Citti, ooit één der naaste medewerkers van Pier Paolo Pasolini. „Casotto” zoals de oorspronkelijke filmtitel luidt, geeft op een cynisch- humoristische wijze verslag van wat er op een mooie zomerdag allemaal gebeurt in een gemeenschappelijke verkleedcabine (casotto dus) op een drukbezocht strand. In de nachtvoorstellingen „Calgirl BV” waarin men het publiek wil doen geloven, dat mensen die met sex hun brood verdienen ook in hun vrije tijd nog wel eens vreemd gaan, en in de BIOSCOPEN EN THEATER Cinema Marquette, Ruysdaelstraat. Donder dag 20.00 uur, geen opgave. IJmuiden. Inlichtingen over de kaartverkoop zijn verkrijgbaar via telefoonnummer 02550 - 15789. De Hondsrug. „Nemancipatie” heet het blijspel in drie bedrijven, dat het toneelgezelschap van de Gronings- Drentse vereniging De Hondsrug zaterdagavond opvoert in ontmoetingscentrum De Nieuwe Slof aan de Kerkstraat in Beverwijk. De voorstelling begint om 20 uur. Inlichtingen worden desgewenst verstrekt door het verenigingssecretariaat, telefoon 02510-40733. Toegangsbewijzen voor niet-donateurs zijn verkrijgbaar bij het verenigingssecretariaat, telefoon 023- 378999. kabaretmiddag voor ouderen in het dienstencentrum, gevestigd in De Nieuwe Slof aan de Kerkstraat te Beverwijk. Het programma, waarin volgens Jolijt de „echte Amsterdamse humor centraal staat”, begint om 14 uur. Inlichtingen verstrekt het dienstencentrum, telefoon 02510 - 20679. Ie sn n. .ie BIOSCOPEN EN THEATER Kennemer I, Zeestraat, donderdag 20.00 uur „Die Blech Trommel”. Kennemer II, Zeestraat, donderdag 19.30 uur, „La Luna”. Luxor I, Breestraat, donderdag 19.00 en 21.30 uur „Monthy Pyton’s life of Brian”. Luxor II, Breestraat, donderdag 19.00 en 21.30 uur „Manhattan”. Vides. Een betere keus dan de operette „Lenteparade op muziek van Robert Stolz had het IJmuider Operette Gezelschap VIDES in dit Stolz-herdenkingsjaar niet kunnen maken. Honderd jaar geleden werd de in 1975 overleden grootmeester van de operette en walsmuziek in het Oostenrijkse Graz geboren. Dankzij de bemoeienis van VIDES gaat dit eeuwfeest ook in IJmuiden niet onopgemerkt voorbij „Lenteparade”, één van de vijftig operettes waaraan Robert Stolz zijn naam verbond, behoort in Nederland niet tot zijn meestgespeelde werk. Dit in tegenstelling tot Oostenrijk, waar de operette in 1964 zijn wereldpremière I beleefde en vervolgens elf jaar lang onafgebroken bleef draaien in de Wiener I Volksoper. „Lenteparade” is afgeleid van een oorspronkelijk filmscript van de hand 1 De Lyrische Komedie in de muzikale komedie ..De Impressario' van Wolfgang Amadeus Mozart. de zorgen van een impressario die temidden van concurrerende prima donna’s en om opslag zeurende operasterren het hoofd koel moet zien te houden. Aan dit kijkje achter de schermen van het operabedrijf wordt meegewerkt door Ton Kluizenaar, Frits van Erven Dorens, Mieke van der Sluis, Karstine Hovingh en Philip Schuddeboom; regie Hendrik Bonneur; muzikale begeleiding het instrumentaal ensemble van De Lyrische Komedie onder leiding van Hans Rotman. Aanvang van de voorstelling 11.30 uur. Kaarten zijn vanaf 10.30 uur aan de zaal verkrijgbaar. City Theater, IJmuiden. Zo langzamerhand zou iedere Nederlander 'm menselijkerwijs gesproken al wel een keet of drie gezien moeten hebben, maar toch blijft-ie maar terugkomen, die onvergetelijke vooroorlogse prachtfilm „Gejaagd door de wind”, met in de hoofdrollen illustre sterren als Vivien Leigh, Clark Gable, Olivia de Havilland en Leslie Howard. Vivien Leigh speelt de rol van de temperamentvoile Scarlett O’Hara, die hopeloos verliefd is op de met haar vriendin getrouwde romanticus Ashley Wilkes. Als Scarletts eerste man (van wie ze natuurlijk nooit heeft gehouden) sneuvelt in de Amerikaanse burgeroorlog, huwt ze de rijke speculant en hartenbreker Rhett Butler (Clark Gable), louter en alleen om met zijn geld haar plantage te financierem. Pas als haar huwelijk met Butler spaak dreigt te lopen, beseft Scarlett dat ze Wilkes alleen maar heeft begeerd uit gekwetste ijdelheid. Voor berouw en inkeer is het op dat moment echter al te laat: haar dochtertje is gestorven en Rhett Butler verdwijnt uit haar leven. „Gejaagd door de wind” is gebaseerd op het gelijknamige boek van Margaret Mitchell en was indertijd goed voor tien Oscars. Een paar jaar geleden is de film opnieuw in roulatie gebracht, en met succes, zo lijkt het. In de zondagmatinee van City 1 draait „Kuifje en de blauwe sinaasappel”, een Franse (en Jill Clayburgh en Matthew Barry in ..La Luna" van Bernardo Bertolucci. vrijwel letterlijk. Sidney Lumet regisseerde „Serpico”, waarin Al Pacino (onder meer bekend vam de Godfatherfilms) de getergde agent neerzet. In de zondagmatinee „De schat van kasteel Canleshoe”, een Walt Disneyproduktie naar het boek „Christmas at Candleshoe” van Michael Innes. Candleshoe is een vervallen kasteel, waarin het weesmeisje Casey Jones terecht komt als de verloren gewaande markiezin van Candleshoe. In werkelijkheid is haar afkomst dubieus. Méér nog dan om de titel is het haar en de mensen achter haar te doen om de schat, die een verre voorouder van de markiezin - in zijn tijd een berucht kaperkapitein - in het kasteel moet hebben verborgen. Met onder meer David Niven in een Barrelhouse en Valkering. Barrelhouse Bluesband en André Valkerings Boogie Woogie Set vormen de ingrediënten, waaruit de Werkgroep Jazz Heemskerk het recept voor het zaterdagavond in De Jansheeren te geven concert samenstelde. Barrelhouse treedt op het podium van het aan de Heemskerkse Kerkweg gelegen gemeenschapscentrum aan met een bezetting, bestaande uit Tineke Schoemaker (zang), Han van Dam (piano), Johnny Laporte (solo-gitaar), Guus Laporte (gitaar), Jan Willem Sligting (basgitaar), Bob Dros (drums) en de ook op hun jongste elpee „Beware” te beluisten gastspeler, de tenor-saxofonist Hans Dulfer. Na Barrelhouse speelt de Boogie Woogie Set van André Valkering, met de naamgever op piano, Ben de Bruyn op solo-gitaar, Chris Vring op bas en Ab Dekker op drums. Aanvang van het dubbelconcert 21 uur. Inlichtingen over de kaartverkoop zijn verkrijgbaar bij het secretariaat van de werkgroep, telefoon 02510-33950. op te zetten, dat die overal gespeeld kunnen worden - in kleine theaters, culturele centra, buurthuizen of in de open lucht. Zondagmorgen is De Lyrische Komedie te vinden in gemeenschapscentrum De Jansheeren aan de Kerkweg in Heemskerk, waar de groep op uitnodiging van de Werkgroep Muziek de muzikale komedie „De Impressario” van Wolfgang Amadeus Mozart opvoert. Gottlieb Stephanie schreef de tekst voor deze eenakter, die zich afspeelt in Salzburg en handelt over 1 zondagmatinee „Bugs Bunny zet de boel op stelten”. •Filmhuis Velsen, Witte Tejater, Kanaalstraat. „La Notte”, een oudere, opnieuw in roulatie gebrachte film van de Italiaanse regisseur Michelangelo Antonioni staat vandaag en morgen op het programma van het Filmhuis Velsen. In „La Notte” wordt een beeld gegeven van de grote gevoelsarmoede en de leegte in de levens van hen die deel uitmaken van de zogenoemde „betere” Milanese milieus. Toegespitst is dit op de figuren van Giovanni (Marcello Mastroianni) en Jedia (Jeanne Moreau), die in de bewuste nacht moeten erkennen dat de liefde voorgoed uit hun tienjarig huwelijk is verdwenen. Aanvang van de vertoningen op beide avonden 20.30 uur. TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA Pieter Vermeulenmuseum, Ma. t/m vrij. 9.30- 17.00 uur. Museum Beeckestijn, Rijksweg Velsen-Zuid. 18e-eeuwse stijlkamers Di. t.m zo. 14.00-17.00 en 10.00-12.00 uur. Tentoonstelling in Noordelijk Koetshuis „Dingen die dicht bij de mensen staan”. Expositie duurt tot 27 april di. t/m zo. van 14.00 tot 17.00 uur. Gemeentehuis, tel. 19000. Bezichtiging op werkdagen van 10.00-12.00 uur Ruïne van Brederode, Velserenderlaan, Sant- poort-Zuid. Dinsdag t/m zondag 09.30-12.00 en 13.00-16.00 uur te bezichtigen. Witte Tejater, Kanaalstraat, tentoonstelling in de foyer. Schilderingen op aluminiumfolie en gedichten van Hanneke de Vries en werkstuk ken in textiel en blik van Marja Meijer. De expositie duurt tot 27 april. vrijdagavond onder auspiciën van de Stichting Theater en Muziek Velsen een concert in het Noordelijk Koetshuis van het landgoed Beeckenstijn. Uitgevoerd worden de Abegg-variationen van Schumann, Drei Klavierstücke van Schönberg, drie van de Zes Studies voor Piano van Bruins, de Engelse pianosonate Om middernacht afgewisseld met de vertoning van een Nederlandse speelfilm. Zondagavond wordt in het jongerencentrum als gewoonlijk een soosavond gegeven. Tomfoolery. Gebaseerd op rock and roll en moderne stromingen als New Wave is de muziek van Tomfoolery, een BIOSCOOP EN THEATER City I, Kennemerlaan, donderdag 19.30 uur: „Gejaagd door de wind”. City II, Kennemerlaan, donderdag 20.00 uur: „Dracula, love at the first bite”. Stadsschouwburg Velsen, donderdag 20.00 uur, VIDES met „Lenteparade". Buurtcentrum De Spil, Rembrandtlaan, don derdag 20.00 uur TIOS met „Hé, mag ik m’n echtgenote terug”. j 1 hoofdstedelijke band die zich - getuige het ■B promotiemateriaal - bepaald niet tot de slechtse groepen van Nederland rekent, en die zaterdagavond in de Beverwijkse Alpha-sociëteit mag komen bewijzen of dat terecht is of niet. Tomfoolery timmert al vijfjaar aan de weg, maar probeert sinds kort serieus aan de bak te komen. Het optreden in het Sociëteitsgebouw aan de C. H. Moensstraat begint zaterdag om 22 uur. DIVERSEN Storingsnummer openbare verlichting en gas en water 10777. Alarmnummers: Politie 19033. Ongevallen dienst 23355. Hoogovens 02510-96000. Brand weer Santpoort 370750, voor Velsen-Noord en IJmuiden 20750. Telefonische Hulpdienst, bereikbaar dage lijks van 19.00-04.00 uur ’s nachts, zaterdag en zondags van 11.00-04.00 uur ’s nachts onder nummer 023-326655. Algemene Hulpdienst Velsen, iedere werk dag van 9.00-11.30 uur, tel. 02550-18888. Centraal Orgaan Bejaardenbeleid, Centraal Bureau, Abelenstraat 1 IJmuiden op werkdagen van 9.00-10.00 uur. Tel. 12464. Gezinsverzorging, ,hulp aan bejaarden en langdurige zieken, Velserduinweg 52, IJmui den. Maandag t/m vrijdag 9.00-10.00 uur. Tel. 02550-11830 of 22169. Sociale Dienst, Spaarnestraat 2. IJmuiden, maandag t/m vrijdag 9-10.30 uur nieuwe cliën ten, voor andere cliënten ook op afspraak, tel. 02550-19124. Sociaal Psychiatrische Dienst, Plein 1945, no. 90; Gebouw De Beurs (vijfde etage). Bereikbaar iedere werkdag van 9.00 tot 17.00 uur; tel. 19142. Handenarbeidcentrum Velsen, Andreaweg. Velsen-Noord. Open: dinsdag t.m. vrijdag 9.30- 21.30 uur maandag 13.30-21.30 uur, zaterdag 9.00-12.00 uur. Centrale Bibliotheek, Plein 1945. Donderdag 19.00-21.30 uur. Vrijdag 14.30-17.30 en 19.00-21.30 uur. Centrale Jeugd- en Tienerbibliotheek, Wil- lemsbeekweg 96. Vrijdag 15.30-17.30 uur. Filiaal Santpoort, Crocussen straat 1, vrijdag 10.00-12.30 en 19.00-21.30 uur, tijdens deze ope ningsuren tentoonstelling „Kennemer lustoor den” t.m. 26 april. Filiaal IJmuiden-West, Zeewijkplein. Don derdag 19.00-21.30 uur volw. en tieners, vrijdag 14.30- 17.30 u. alle leeftijden. Filiaal Velsen-Noord, Wij ker straat weg 177, donderdag 19.00-21.30 uur volw., vrijdag 14.30- 17.30 uur alle leeft. Dienstencentrum Zee- en Duinwijk, Zeewijk plein 260, tel. 20650 donderdag 19.30 uur klaver jas- en biljartclub, 14.30-16.00 uur zangkoor, 18.00 uur eten voor alleenstaanden. Stichting alg. maatschappelijk werk, De Noostraat 4, IJmuiden. Spreekuur dag. van 9-10 uur. Tel. 10661. Stichting school- en beroepskeuze NH, Plein 1945 nr. 90 gebouw De Beurs 4e etage. Spreek uur dokumentatiecentrum na tel. afspraak, elke vrijdag 14.00-16.Q0 u., tel. 02550-19142. Creativiteitscentrum ÏJmond, Clara Stern school, Moerbergplantsoen, donderdag 20.00- 22.30 uur tekenen en schilderen, textiele werk vormen, vrijdag 10.00-12.00 uur instuif voor ou deren, De Abeel, Abelenstraat 1, IJmuiden. Buurtcentrum Zeewijk, Dennekoplaan 289, tel. 21494, donderdag 20.00-22.00 uur tekenen en schilderen, VOS-cursus en batikken, vrijdag 13.30- 16.30 uur WAO-handvaardigheid en spel. Buurthuis De Brulboei, Kanaalstraat 228, tel. 10652, donderdag 19.30-22.30 uur vormen met brooddeeg, 20.00-22.00 uur schildercursus, 20.00- 23.00 uur kienen (lx per twee maanden), vrijdag 9.00-11.30 uur peuterspeelzaal, 11.30-13.30 uur uur broodje Brulboei, 16.00-17.30 uur werken met klei en gips. Buurthuis De Planeet, Mercuriusstraat 56. tel. 14441, donderdag 19.00-20.30 uur tafeltennis- club jeugd vanaf 8 jaar en hobby- en zaagclub 6- 14 jaar. Buurthuis De Spil, Rembrandtlaan 45, tel. 10186, donderdag 19.30-21.30 uur bloemschik ken, vrijdag 9.30-11.30 en 13.30-15.30 uur peuter speelzaal, 9.30-11.30 uur Hindeloopen schilde ren, 9.30-11.30 en 13.30-16.30 uur biljarten voor ouderen, 16.00-17.30 uur hobbygroep jeugd 9-12 en 12-15 jaar. Buurtcentrum De Mei, Geelvinckstraat 26, Velsen-Noord. Donderdag 19.00-20.00 uur judo 14-16 jaar, 20.30-22.30 uur trimmen gemengd, 19.00-20.00 uur schaken 10-16 jaar, 19.30-22.00 uur tekenen en schilderen voor beginners, vrij dag 9.15-11.15 uur peuterspeelzaal, 13.30-17.30 uur jongerencafé. Badhuis Snelliusstraat, vrijdag 11.00-19.00 uur. Recreatiebad „De Hoogeberg”, Trompstraat, donderdag 21.00-22.30 uur gemengd zwemmen. T.I.O.S. Ter elfder ure heeft de amateurtoneelvereniging T.I.O.S. moeten besluiten, de voor vanavond en zaterdagavond aangekondigde voorstellingen van „Hé, mag ik mijn echtgenote terug” af te gelasten. In de loop van het volgende seizoen zal het blijspel alsnog op de planken worden gebracht. In plaats van in „De Spil” zal het stuk dan in de Stadsschouwbugt te zien zijn. Het Trojaanse Paard. De positie van de vrouw staat centraal in het stuk „Roza vertrekt”, dat de Antwerpse theatergroep Het Trojaanse Paard vanavond op uitnodiging van de Overleggroep Vormingswerk voor Vrouwen speelt in buurtcentrum De Spil aan de Rembrandtlaan in IJmuiden. Jos van Vliegberghe en An Nelissen (die „Roza vertrekt” in samenwerking met een tiental anderen maakten) beelden de afstompende, vervreemdende levensgeschiedenis uit van een volks echtpaar. Roza, de vrouw is gebonden aan de sleur van het huishouden met alle beslommeringen van dien; haar man vindt z’n plezier niet in de dagelijkse arbeid, maar in het verzorgen van de vogeltjes die hij als hobby houdt. De DIVERSEN Alarmnummers: Politie 25555, brandweer 22922, milieuklachten 96000. Centrale bibliotheek, Kerkstraat 44, vrijdag 14.00-17.00 en 18.30-21.00 uur, volw. en 15.00- 17.00 uur jeugd. Expositie fotoserie „Koningin nedag in Amsterdam” van Nelly Poppen- Wüllschleger. De Nieuwe Slof, Kerkstraat, expositie poppen van Nellie Heemskerk en foto’s van Jan Swin- kels. Jeugdbibliotheek Meerestein, K. Smithstraat 110a, vrijdag 15.30-17.00 uur. Dienstencentrum voor bejaarden, Kerk straat. Maandag t/m vrijdag geopend van 09.00- 17.00 uur. Spreekuur leiding vrijdag 10.00-11.00 uur. Stichting school- en beroepskeuze NH, Plein 1945 nr. 90 gebouw De Beurs 4e etage te IJmui den. Spreekuur dokumentatiecentrum, na tel. afspraak elke vrijdag 14.00-16.00 u., tel. 02550- 19142. DIVERSEN Alarmnummers: Politie 41444, brandweer 32121, milieuklachten 96000. Openbare bibliotheek, Kerkweg 45, vrijdag 14.00-17.00 en 18.30-21.00 uur volw., 15.00-17.00 jeugd. Filiaal Beneluxlaan, Beneluxlaan 205-207, vrijdag 14.00-17.00 en 18.30-21.30 volw. 15.00- 17.00 en 18.30-21.00 jeugd, tijdens openingsuren tentoonstelling „Reclame; laat je niet inpakken! Kinderboerderij, Vrijburglaan. Maandag t/m vrijdag 10.00-12.00 en 13.15-16.45 uur.

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 9