VIERLANDENTOERNOOI IN BREMERHAVEN Nieuwe basketbalcoach Problemen rond de aan het experimenteren Hartog start van INTERLANDS BREKEN JOKE VAN BEUSEKOM IN DURBAN IN EK-STRIJD OP f paardenkoersen Top-spanning in NK dammen Spanje naar O, S. „KALEO” LIGT Motorraces op Zandvoort Specerijenrace Harde klap Tips okI 17 ZATERDAG APRIL 1980 1 9 SPORT Veel wissels Vermoeide spelers lo- 1 ig. ook Dan Cramer: sterk optreden. JAN VAN DER NAT B: Rob Spee: hoger prijzengeld door ge brek aan sponsor niet haalbaar. Aangezien Joke van Beusekom met Ja ne Webster als drie en vier was geplaatst en bovendien tijdens de 'teamwedstrijden al de als tweede getipte Karin Bridge had verslagen, leek de in Kopenhagen wonen de Nederlandse dan ook de aangewezen persoon om de vacante titel over te ne men. Diezelfde interlands braken haar in werkelijkheid echter op tegen de Zwitser se Liselotte Blumer. Zelfs een voorsprong van 8-1 in de beslissende derde game was niet besteed aan Van Beusekom, die haar optreden in de tweede ronde met 11-12, 11- 7, 11-12 (verlenging 2-3) volledig zag mis lukken. (Van onze sportredactie) ZANDVOORT. Hoewel Wil Hartog aan het begin van deze week heeft toege zegd aan de morgen te houden kampi- oensraces op het circuit van Zandvoort te zullen deelnemen, was gisteravond nog allerminst zeker of de motorcoureur uit Abbekerk inderdaad aan de start ver schijnt van de wedstrijd in de 500 cc. Het fabrieksteam van Suzuki is bepaald niet geporteerd van het plan van Hartog om één van de drie beschikbare machines naar Zandvoort te sturen, omdat het al het beschikbare materiaal zo snel moge lijk in Oostenrijk wil hebben waar vol gende week de eerste Grand Prix van dit seizoen wordt gehouden. als amateurs aan strenge regels waren geboden. De tijdelijke plaatsvervanger van de ontslagen Amerikaan Tom Quinn wil het 14e Bremerhaventoernooi gebruiken om te zoeken naar de mogelijkheden. Van daar dat hij in het eerste duel veelvuldig wisselde. Een duidelijk eerste vijftal kon niet worden ontdekt. Normaal gesproken zouden Kees Akerboom en Mitchel Plaat daar zeker toe behoren. Sikking hield dit tweetal echter in de eerste minuten op de bank en liet Emill Hagens in de openings fase de bal opbrengen. Bruinsma en Kagtwijk verzorgden de eerste scores, die leidden tot een 9-5-voorsprong. In Noorwegen viel binnen het be- stuursberaad van de sportfederatie het beslv’t niet naar Moskou te gaan. Met acht stemmen voor en drie tegen werd gekozen Plaat wel in de basis schoot de Oranje- ploeg in hoog .tempo voorbij Israel. Aker boom en Plaat schoten een paar keer DURBAN. De Kaleo, een van de deelnemende jachten aan de Specerijen race, die in een vliegende storm de mast verloor, is binnengesleept in Durban. Van de zeskoppige bemanning zijn twee leden lichtgewond. Navigator Rob Kwekke- boom uit Amsterdam heeft mogelijk enke le gebroken ribben. Hij is ter observatie opgenomen in het St. Augustins zieken huis in Durban. Joel Brint uit Kaapstad is gewond aan zijn knie. Nederland bleef beheerst spelen. Ook toen de Israeli’s hun geliefde 3-2-zone gin gen afwisselen met een full-press-verdedi- ging. Jan Sikking: „Ik had graag, gezien dat er tegen die zone wat meer gescoord werd. Er was ruimte genoeg voor lay-ups, maar er werd geen gebruik van gemaakt”. Dat de voorsprong desondanks in stand bleef, had Nederland vooral te danken aan Dan Cramer, die vier keer op rij raak schoot en luttele seconden voor het einde wèl solerend in de richting van de ring durfde te gaan. Qua spelverdelers heeft Sikking weinig te vrezen. René Ridderhof speelde dit keer wat minder, maar heeft in het toernooi van het afgelopen weekeinde aangetoond wel degelijk klasse te bezitten om interna tionaal mee te kunnen draaien. Naast Plaat, Hagens en Cramer beschikt Sik king nu ook over Randy Wiel, die gisteren debuteerde en knappe dingen deed. Het probleem zal echter de lengte onder het bord blijven. Tegen Israel voldeed Kragt- wijk daar, maar de tegenstander beschik te niet over een echte, sterke centre. Mis schien dat de test onder het bord van avond tegen West-Duitsland of anders morgen tegen Finland volgt. Beide ploegen mogen overigens geen probleem opleveren voor Nederland. In het verleden werd daar meestal van ge wonnen en daarom lijkt het gezelschap van Sikking op weg naar de tweede Bre- merhaven-overwinning in successie. En dat is, ook al zijn'daar belangrijker dingen dan winnen alleen, natuurlijk altijd mee genomen. knap raak en werden daarbij goed ge steund door Faber en Woudstra, die zich wat herstelden van een bar slechte eerste helft. Jan Sikking bleef veelvuldig wisselen. „Niet alleen om te kijken wat anderen in bepaalde gevallen zouden doen, maar ook omdat enkele spelers duidelijk vermoeid raakten”. In die situaties bleek hoe breed de basis van de Nederlandse ploeg is. Geen enkele wissel betekende een ver zwakking en de bereikte voorsprong kwam niet meer in gevaar. er irt es ial BEDUM (ANP). Het Nederlands damkampioenschap krijgt een ongekend spannend slot. Vandaag in de slotronde zullen niet minder dan drie spelers met een gelijk aantal punten achter de borden plaatsnemen. Het zijn Wiersma, Van der Wal en Clerc, die elk dertien punten heb ben verzameld. >te tie B. 9, in •4, 5, ;s- jn il, na sn 3g te B: ra- C: ir- rt- tn- -2; ITS te en 1-1 5. ir7 >rt ;n- S. ;te de J: je: ny •o- m- er de ’9- as Joke van Beusekom en Marjan Ridder, tijdens de Europese kampioenschappen badminton in Groningen in het dames-dubbelspel geplaatst als één en twee, hebben zich teruggetrokken wegens een voetblessure van Joke van Beuse kom. Het Nederlandse duo had in de tweede ronde moeten spelen tegen de Westduitsen Schulta-Janssen en Morsch. Voor Nederland bleef het succes vrijdag daar door beperkt tot twee zeges van Marjan Ridder in het dames-enkelspel. Door achtereenvolgens de Russische Beliasova (11-8, 11-5) en de pas 16- jarige Deense invalster Dorthe Kjaer (11-7, 11-7) te verslaan, drong zij door tot de kwartfinale, waarin zij zaterdag uitkomt tegen Jane Webster. (Van onze sportredactie) GRONINGEN. Joke van Beusekom is vrijdagmiddag als? enkelspeelster on verwacht uitgesloten van verdere deelne ming aan de Europese kampioenschap pen badminton, waarin zij ’s morgens nog even verrassend als de grote favorie te was afgeschilderd. Nadat van de voor naamste concurrenten Gillian Gilks had afgezien van haar komst naar Groningen en Europees jeugdkampioene Kirsten Larsen al in de eerste ronde was uitge schakeld door de Zweedse Axelsson, ver dween ook Europees en wereldkampioe ne Lene Koppen van het toneel. Als gevolg van een rugblessure had de Deense zich al eerder teruggetrokken uit het gemengd dubbelspel. Vrijdagmorgen hield Koppen het ook in het enkelspel voor gezien, waardoor haar tegenstand ster Barbara Sutton uit Engeland een vrije doorgang kreeg naar de derde ronde. De 76-69-eindstand, die uiteindelijk op het scorebord kwam, zegt inderdaad wei nig. Weliswaar werd Israel tijdens de laat ste Europese kampioenschappen tweede, maar in Bremerhaven zijn drie belang rijke spelers niet van de partij. Berkovitz, Silver en Aroesti kampen met blessures. Vooral de eerste is van zeer veel waarde voor de ploeg. Hij moet worden gerekend tot de beste spelers van Europa, waar Israel basketbaltechnisch gezien bijhoort. Wat overblijft is eep Israëlisch team, dat wat minder snelheid kan opbrengen, maar toch nog altijd zeer knap speelt. Jan Sikking: „Als die drie er wel bij zijn, speelt Israel waarschijnlijk wat anders. Maar misschien spelen wij dan ook een ander type spel”. (Van onze sportredactie) BREMERHAVEN. Bondscoach Jan Sikking wenste geen enkele waarde toe te kennen aan de overwinning die de nationale basketbalploeg op de eerste dag van het vierlandentoernooi in Bre merhaven tegen Israel behaalde. „Het was”, aldus de coach ad-interim, „ge woon een oefenwedstrijd. Natuurlijk moet je wel proberen te winnen, maar de uitslag is van weinig belang. Wij prepare ren ons op het voorolympisch toernooi in Zwitserland. Daar gaat het om”. fabrieksdienst rijdende coureurs (Hartog, Can Duimen en Middelburg) haast onmo gelijk is om nog langer in ons land aan de start te verschijnen (op de TT van Assen na). Suzuki (Hartog) en Yamaha (Van Dui men, Middelburg) hebben hun coureurs uitdrukkelijk verboden om op stratencir cuits te rijden, omdat het peperdure mate riaal daar aan te veel slijtage onderhevig is. Zeker is wel dat Boet van Duimen en Jack Middelburg morgein aan de eerste kampioenswedstrijden van dit seizoen meedoen. Laatstgenoemde kreeg afgelo pen woensdag fiat van zijn dokter om weer op de motor te klimmen. Middelburg is lange tijd uitgeschakeld geweest in ver band met een vorig jaar opgelopen been breuk. De problemen rond de deelneming van Hartog aan een nationale wedstrijd heeft opnieuw aangetoond, dat het voor de in De managers van de rijders en de KNMV zijn voor dit jaar overeengeko men, dat Hartog, Van Duimen en Middel burg alleen acte de presence geven bij de kampioensraces op Zandvoort en Assen. De stratencircuits worden gemeden door het toptrio. Deze maatregel wordt gezien als een tussenoplossing. Binnen KNMV- gelederen wordt druk gesproken over een nieuwe opzet van de kampioensraces. Mo gelijk worden deze ingebouwd in een in- Bovendien lopen de rijders gevaar om in een „onschuldige” wedstrijd ten val te komen, waardoor hun deelpeming aan ternationaal Grand Prix in gevaar komt. Voorbeeld daarvan is Hartog zelf, die vorig jaar op Zandvoort in de opwarmronde van een nationale race onderuit ging en daarbij een armbreuk opliep. MADRID (ANP). Spanje gaat met een ploeg naar de Olympische Zomerspe len in Moskou. Het uitvoerend comité van het Spaanse Olympisch comité heeft daartoe besloten in zijn buitengewone vergadering die in Madrid is gehouden. Hoewel de definitieve beslissing zal val len tijdens de bijeenkomst met de afge vaardigden op 12 mei gelooft de president van het Olympisch Comité, Be nito Castejon, niet dat Spanje nog van houding zal veranderen. voor een boycot. Daarmee nam de sport federatie (NIF) een ander standpunt in dan het Olympisch Comité dat op 26 maart met 19 tegen 13 besloot om wèl naar Moskou te gaan. De definitieve beslissing van de NIF, die het recht heeft de beslis sing van het Olympisch Comité ongedaan te maken, valt dit weekeinde in een confe rentie. De voorzitter van de Syrische sportfe deratie, Reda Asfahani, heeft gezegd dat Syrië zal uitkomen op de Olympische Spe len. Volgens Asfahani komen 98 atleten in actie. De sportploeg uit Syrië zal een maand voor het begin van de spelen in Moskou arriveren om zich voor te be reiden. De voorzitter van het Sovjetrussische organisatie-comité Ignati Novikov heeft de voorzitter van het Westduitse Olympi sche Comité Willi Daume om een gesprek gevraagd. Lord Killanin ontmoet in het weekeinde het Westduitse IOC-lid_ Ber thold Beitz. belspel, wonnen in de eerste ronde van de Tsje- choslowaken Lakomy en Lamy. Tegen de Euro pese kampioenen Tredget en Stevens gingen zij kansloos ten onder. De resultaten van de partijen die de Neder landse deelnemers aan het Europees kampioen schap speelden waren: Heren enkel 2e ronde: Kevin Jolly (Eng)-Piet Ridder 15-3, 15-12; Steven Baddeley (Eng)-Guus v.d. Vlugt 9-15, 15-7, 15-12; Nick Yates (Yeng)- Rob Ridder 18-14, 8-15, 15-9. Dames enkelspel) Pamela Hamilton (Scho)-Karin Duyvestein 11-3, 10-11, 11-8; Matjan Ridder Svetlana Bjelijasova (Svo) 11-8, 11-5; Liselotte Blumer (Zwi)-Joke van Beusekom 12-11, 7-11, 12-11. Achtste finales: Matjan Ridder-Dorthe Kjaer (Den) 11-7, 11-7. Heren dubbelspel le ronde: Ridder/Ridder-Ar- nason/Kolbeinsson (Ijs) 15-3, 18-4; v.d. Vlugt/ Leidelmeijer-Lakomy/Maly (Tsj) 15-12, 15-5. Da mes dubbelspel: Eerste ronde: De Kort/Ravelli- Nejedlova/Utecht (Tsj-Polen) 15-1, 15-4. Achtste finales: De Kort/Ravelli-Lindqvist/Axelsson (Zwe) 15-2, 17-14. Heren dubbelspel: Gilliland/ Travers (Schot)-RidderZRidder 15-4, 15,4; Tred- gett/Stevens (Eng)-v.d. Vlugt/Leidelmeyer 15-9, 15-9. Gemengd dubbel kwartfinales: Gilliland/ Heatly (Schot)-Ridder/ridder 15-4, 15-12. Acht keer kwam een Nederlandse combinatie vrijdag op de baan om te trachten door te dringen tot een volgende ronde in het toernooi om de Europese badmintontitels. Vijf duo’s bon den vergeefs de strijd aan tegen de tegenstan ders. Alleen Hanke de Kort en Matja Ravelli konden zich handhaven. Zij bereikten de kwart finales van het damesdubbelspel, waarbij de overwinning op het zeker niet zwakke duo Axelsson/Lundqvist een hoogtepunt in het Ne derlandse optreden was. Rob Ridder kwam tweemaal uit tegen de Schot Billy Gilliland. Beide keren bekwam het hem slecht. Met zijn broer Piet Ridder werd hij door Gilliland en Travers uitgeschakeld in het herendubbel. In het gemengddubbelspel won Gilliland met Christine Heatly van Rob en Mar jan Ridder. Vooral in de eerste game konden de Ridders te weinig specifieke kwaliteiten aan de dag leggen tegenover de harde smashes van Gilliland en het secure spel aan het net van Heatly. De tweede game bood meer perspectief na goede acties van Rob Ridder. De Schotten haalden uiteindelijk de verdiende overwin ning met 15-4 15-12 binnen. Guus van der Vlugt en Herman Leidelmeijer, de Nederlandse kampioenen in het herendub- Vandaar dat in aller ijl een nieuwe categorie spelers en speelsters werd ge creëerd, namelijk die van de licentie- spelers. Op die manier kan ongelimiteerd geld worden binnengehaald. Het enige nadeel zou kunnen zijn dat zij niet mogen deelnemen aan de Olympische Spelen, maar aangezien badminton voor het eerst misschien pas in 1988 op het programma zal voorkomen, wordt dat door de betrok kenen niet als een gemis beschouwd. Valken: „Degenen die nu aan de top spelen gaan ervan uit dat ze over acht jaar als er dan al sprake is van een olympische sport waarschijnlijk al gestopt zijn met badminton. Daarom verbaast het me niets dat er nu al zo’n 35 licentiespelers zijn”. In Nederland zijn er op dit moment vijf: Rob en Marjan Ridder, Joke van Beuse kom, Hanke de Kort en Herman Leidel- meyer. Zij zijn met de bond overeengeko men dat, indien zij door de NBB worden uitgezonden de onkosten vergoed krijgen, maar 40 percent van het prijzengeld moe ten afdragen, indien sprake is van winst. In Denemarken moeten de spelers als ze in de prijzen zijn gevallen de onkosten terugbetalen. Bovendien hebben de licen tiespelers daar een zogenaamd „open” nationaal kampioenschap in het leven moeten roepen, omdat zij tijdens het ama- teurkampioenschap werden geweigerd. Met dat probleem is het Nederlandse vijf tal nog niet geconfronteerd, zoals dit kwintet ook niet of nauwelijks meedeelt in de internationale prijzenpot. Omdat in Groningen alleen de finalisten op uitkeringen kunnen rekenen en Joke van Beusekom al is uitgeschakeld (bij winst had ze 2000 gulden kunnen verdie nen) ziet het er niet naar uit dat de Neder landers zich tijdens dit EK zullen verrij ken. In tegenstelling tot de internationale badmintonfederatie, die zich tijdens „open” toernooien altijd verzekerd weet van financieel gewin. Valken, die ook secretaris-penning- meester is van de IBF („dat is de reden dat ik over twee jaar wil stoppen als voorzit ter van de EBU”): „Sinds het moment dat er sprake is van open badminton sanctio neert de IBF alle toernooien. Dat houdt onder meer in dat wij ervoor zorgen dat in een week niet twee grote toernooien tege lijkertijd worden gehouden. Wij krijgen daarvoor tien percent van het totale prij zengeld. Vorig jaar hebben we op die manier 10.000 gulden binnengekregen. Dit bedrag dat we willen besteden aan het verkopen van badminton in bijvoorbeeld Afrika, hopen we dit jaar te kunnen op voeren tot een halve ton”. JAN PREENEN Canada zal zich zo goed als zeker aan sluiten bij de boycot van de Spelen. Het Olympisch Comité kan zelfstandig beslis sen maar het heeft meegedeeld zich te zullen schikken naar elk advies dat de regering Trudeau geeft. In Canada wijst alles op een boycot. Directeur Rob Spee van de Nederlandse Badmintonbond: „Ik heb tijdens de voor bereiding nog wel eens een bedrag in mijn hoofd gehad van 40.000 gulden, maar dat is niet haalbaar gebleken, omdat we voor dat bedrag geen sponsor hebben kunnen vinden. Eigenlijk hoefden we de spelers, en speelsters helemaal geen geld te geven. Dat we het toch doen komt omdat we niet het risico wilden lopen dat sommigen, zoals een Flemming Delfs, hier verstek zouden laten gaan. De Europese Badmin ton Unie heeft ons geadviseerd om niets te geven, omdat het bestuur het geven van geld een devaluatie van de titels vond, maar dat argument vonden we niet zo sterk”. Herman Valken, deze week voor twee jaar herkozen als voorzitter van de EBU, stelt echter dat zijn organisatie er beslist geen tegenstander van is dat er geld op het spel wordt gezet: „Wij hebben alleen ge zegd dat de geldprijzen niet te hoog zou den worden opgevoerd Zou dat wel het geval zijn geweest dan zou het voor ande re landen in de toekomst niet meer moge lijk zijn geweest om een Europees kampi oenschap te organiseren. Nu al zijn alleen landen als Zweden, Nederland Denemar ken, Engeland en West-Duitsland nog in staat om zoiets op stapel te zetten. Ik geloof dat er tijdens een Europees kampi oenschap niet eens geld nodig is. Het spreekt de deelnemers toch al voldoende aan”. Een feit is echter dat de spelers en speelsters, die tot vorig jaar niet meer dan vijfhonderd Zwitserse franken mochten verdienen per onderdeel, inmiddels heb ben geroken aan het „grote geld”. In het Deense Randers, in Londen en in Kopen hagen zijn al toernooien gehouden, waar in 90.000 gulden te verdelen was. In eerste instantie zorgden vooral de Denen voor extra inkomsten voor hun bond, omdat zij Van Beusekom: „Vier dagen lang heb ik op mijn top moeten spelen tijdens de landenwedstrijden. Hadden we die pro- motie-degradatiewedstrijd niet hoeven te spelen tegen Rusland, dan had ik nog een dag extra gehad om ontspannen te trainen en op die manier de spanning eruit te spelen”. Kwam het verlies sportief gezien hard aan, in financieel opzicht had de neder laag voor Van Beusekom (tijdens de EK in Preston nog halve finaliste) niet al te veel consequenties. Weliswaar is voor het eerst tijdens het Europees kampioenschap sprake van geldprijzen (zelfs tijdens de WK in mei in Jakarta zijn dergelijke. pre- mies nog taboe), maar de totale winstsom, 18.000 gulden, is bepaald nog niet opzien barend te noemen. De Kaleo was in de nacht van maandag op dinsdag in moeilijkheden geraakt, toen de mast in drie stukken overboord sloeg. Donderdagmiddag, toen de storm op zijn ergst was, brak het roer af. Alle uitrusting bovendeks is vernield. Tegen de avond werd het jacht onder uiterst moeilijke omstandigheden op sleeptouw genomen door een bergingsvaartuig van de Zuidaf- rikaanse scheepvaartmaatschappij Saf Marine. In een zeer ruwe zee met nog altijd vijftien meter hoge golven vorderde de sleep slechts zeer langzaam. Kurt Lind- blad, de eigenaar van de Kaleo, die als schipper zou optreden in de tweede etap pe van Kaapstad naar Rotterdam, vliegt zaterdag van Singapore naar Durban. Het Australische jacht De Batavier ligt inmid dels in Port Elizabeth om de zeilen te repareren. Schipper Jos Maasakkers wil vandaag, zaterdag, uitvaren om de race voort te zetten. De Britse Gipsy Moth V en de Nederlandse Lexington lagen vrijdag ochtend dicht bij elkaar op 60 kilometer van Kaapstad, waar zij ’s avonds werden verwacht. De Vetus Zanzara vordert goed in de Indische Oceaan op ongeveer 1500 mijl ten oosten van Durban. De Flying Wilma en Gauloise 3 varen nu al geruime tijd in de Atlantische Oceaan met een gunstige zuid-oost passaat en een kalme zee. De Flying Wilma, die zonder aan te leggen de race probeert uit te varen, verwacht dit weekeinde het eiland Ascension te pas seren. De kans dat de Flying Wilma het record van de klipper Kelso gaat verbeteren, is aanzienlijk. Deze Specerijen-klipper stel de 121 jaar geleden het record voor de overtocht van Java over de Indische Oce aan rond Afrika naar het Engels Kanaal op 63 dagen. De Gauloise 3 volgt de Flying Wilma op een afstand van 380 mijl. SCORES: Nederland: Akerboom 15; Cramer, Plaat, Fa ber en Bruinsma ieder 10; Kragtwijk 8; Woud stra 6; Hagens, Wiel en Van Helfteren ieder 2 en Van Solm 1. Topscorers Israel: Boatright 13; Kaplan en Hozez ieder 12; Yanai en Schlechter ieder 10. Bremerhaven is echter niet alleen een „zoekactie” naar de juiste basisformatie. Het is ook een toernooi, waarin de syste men moeten worden uitgeprobeerd. Dat lukte in de eerste helft onvoldoende. Er werd te vaak te snel besloten om te schie ten. Dat had nogal wat missers tot gevolg en mede daardoor kon Israel bijblijven en vijf minuten voor rust zelfs uitlopen naar een voorsprong, die maximaal 8 punten bedroeg. Vlak voor de rust, die inging bij 38-35 voor Israel, lukten een paar Nederlandse aanvallen wel, al bleven de schutters ook toen in gebreke. Dat zou in het tweede deel veranderen. Met nu Akerboom en ol n, ik n- ie ;a. er et *r. m lit »n et >P m se id ie rs S- e- jk et ti- al ir- iS e- n. ie et )i- at ALKMAAR. De uitslagen van de paarde- koersen op de baan van Alkmaar: TEXEL-PRIJS - le AFD. 2040 m: 1 Toeja Fortuna (H. W. Schoonhoven) 3.00.6 1.28.5, 2 Stormy Neyenrode, 3 Trinqueur. Winn 2,50, pl 1.10, 1,10, 1,10, kopp 4,60, trio 21,50. TERSCHELLING-PRIJS - 2040 m: 1 Sove reign (J. van Dooyeweerd) 2.58.7, 1.27.6, 2 Tova- ritsj, 3 Sola van Alphen. Winn 4,10, pl 1,70, 1,30, 1,50, kopp 5,70, trio 64,20. VLIELAND-PRIJS - 2380 m: 1 Speedy Hano ver (W. Duivenvoorden) 3.35.6, 1.30.6, 2 Ria Pri ce, 3 ,Stan Fries. Winn 2,60, pl 1,40, 2,10, 5,20, kopp 7.50. SCHIERMONNIKOOG-PRIJS - le AFD. - 2040 m: 1 Sultana Norton (J. G. Offenberg) 2.56.0, 1.26.3, 2 Ole Guapa, 3 Pipi V. Winn 6,30, pl 2.10, 1,50, 3,30, kopp 7,00, trio 467,20. AMELAND-PRIJS - 2380 m: 1 Rosabel (R. B. van Stam) 3.20.0, 1.28.6, 2 Silvio uit Uden, 3 Ravaela Hanover. Winn 7,10, pl 2,60, 2,20, 4,20, kopp 8,30. IJSSELMEER-PRIJS le afd. - 2040 m: 1 San dor L (A. J. Mollema) 2.56.3, 1.26.4, 2 Onsia Harvester, 3 Parade Hanover. Winn 2,50, pl 1,20, 1,20, 1,20, kopp 4,30, trio 36,10. MARKERWAARD-PRIJS - 2040 m: 1 Permita B (J. Onrust) 2.56.6, 1.26.6, 2 Orly Norton, 3 Rebecca Laren. Winn 2,10, pl 1,30, 3,70, 2,40, kopp 49,40. IJSSELMEER-PRIJS - 2e AFD. - 2040 m: 1 Petite Domien (R. J. van Stam) 2.55.6, 1.26.1, 2 Saskia Sandra, 3 Romaja E. Winn 2,90, pl 1,40, 1,50, 1,30, kopp 3,90, trio 41,40. WADDENZEE-PRIJS - 2400 m: 1 Nancy van Duke (R. J. van Stam) 3.26.3, 1.26.1, 2 Peter Dartel, 3 Nancy Harvester. Winn 10,10, pl 1,70, 1.40, 1,20, kopp 32,80. Niet gestart: nr. 3, Navarro D. SCHIERMONNIKOOG-PRIJS - 2e AFD. 2040 m: 1 Rayteres (J. G. Offenberg) 2.57.1, 1.26.8, 2 Petra Bronstee, 3 Remembrance. Winn 4.40, pl 1,40, 1,40, 1,60, kopp 9,60, trio 71,50. TEXEL-PRIJS - 2e AFD. - 2040 m: 1 Tim Hanover (W. C. Strooper) 3.02.9, 1.29.7, 2 Sprin ter, 3 Tonisia. Winn 4,20, pl 1,50, 1,70, 2,30, kopp 10.10, TOTALISATOROMZET: 202.506,00. Wil Hartog: deelnamé in Zandvoort op losse schroeven. L programma, waarbij buitenlanders aan de start komen. Volgens sommige berichten zouden be paalde coureurs Zandvoort morgen mij den, omdat zij het circuit te onveilig vin den. Wil Hartog daarover: „De circuits van Zandvoort, Assen en Raalte zijn de enige in Nederland, die aan de veiligheids normen voldoen. Zandvoort is veilig. Dat er zoveel ongelukken gebeuren, komt ge woon door de onervarenheid van véél rijders”. De wedstrijden op het circuit van Zandvoort beginnen morgen om 13.00 uur. Er wordt gereden in de volgende cc- klassen: 50,125, 250, 350, 500 en Formule-, Honda- en zijspanklasse. Voor dit spannende toernooi-einde zorg de Jannus van der Wal, die met een kost bare voorsprong van een punt in de tiende ronde vrij onverwacht verloor van Evert Bronstring. De Groninger dam-crack had na een spannend opgezette partij een vrij zekere winst-stelling bereikt. Zijn eerste nationale damtitel was binnen bereik. Maar helaas voor hem verraste Brons tring hem op het laatste moment met een eenvoudige, doch listige combinatie, die de Leidenaar op slag winst bracht. Uitslagen 10e ronde: Wiersma-Boulonois 1-1, Stokkel-Bastiaannet 1-1, Bies-Clerc 1-1, Van der Wal-Bronstring 0-2, Van Harten-Hooijberg 1-1, Jansen-Beerepoot 1- 1. De stand: 1. Wiersma, Van der Wal en Clerc ieder 13 punten, 4. Bronstring 12, 5. Stokkel, Bies, Jansen en Boulonois ieder 10, 9. Van Harten 9, 10. Bastiaannet 8, 11. Hooijberg 7, 12. Beerepoot 5. (Van onze paardesportmedewerker) DUIND1GT. Morgen heeft Duindigt een programma van zeven draverijen en drie ren nen, eerste start een uur. Onze prognoses luiden: Grandpré-prijs (2040 m., trio): Super Bpy La ren - Rodger Regina - Treize Star; outsider Russell. NEWCASTLE-PRIJS (ren 1300 m.): McNicho- las - Anahita - Frisky Mary; outs. Mr. Minstrel. GADAMESPRIJS (2040 m., trio): Sonny Alkes- tis - Silvi B - Speedy Rotary; outs. Tirano R. ELEAZARPRIJS (2040 m., supertrio): Regina Hanover - Rogan van Echten - Ossian; outs. Prins WASSENAARSE PAUW (ren 2500 m., trio): Oriental Prince - Royal Ballet - Sir Wouter; outs. Frances Hope. GAMÉLIA-PRIJS (2520 m., bandenstart): Star van Epse - Pier Pander - Piccolino; outs. Onno van Assum. SPEED EXPERT-PRIJS (1600 m.): Ricky First - Rabbani - Poseidon; outs. Ricco West- landia. HADOL DU VIVIER-PRIJS (2100 m. banden start): Meadow Frank - Kaballus - Nuttert Norton. CATTERICKPRIJS (ren 2000 m., trio): Hun ting Willy - Derrycastle - China Station; outs. Sir Marcel. TAROKPRIJS (2040 m.): Speed Buitenzorg - Robby Performer - Spencer Fortuna; outsider Rezatonka.

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 17