Neuwieder raad Nieuwbouw voor Bernhardschool op bezoek in Beverwijk Deze week bij de melkman: Warmbloedige swing van Belgische Waso burgerlijke stand Jan Apeldoorn in verzet tegen Willem Winter veilingen, beverwijk Toch subsidie voor tamboer en majorettekorps Meerestein haven- berichten J in de vishalj i kort ijmonclnicuws in tl Django Reinhard en classics als inspiratie Films in Vrouwencafé Aangepaste gezinsdienst in Morgensterkerk Gift voor Beverwijks gemengd koor Onderlinge competitie schietvereniging PSP solidair met krakers ziekenhuis Koninginnedagviering in Wijk aan Zee Landelijke studiedag Vrijzinnig Hervormden Verkeersproblemen in commissievergadering Kussenvulling, Vissersgaren, Wol-, Handwerk- Knoop- en Borduurpakketten, Ritsen, Garen Knopen, Gespen NB 6 7 IJMOND DINSDAG 22 APRIL 1980 J BEVERWIJK HEEMSKERK ONDERLINGE COMPETITIE DCIJ Leontine Verhoogt, Zeeweg 119, IJmuiden. Tel. 12186 JAN BAART (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) (Van een medewerker) IJMUIDEN.In de onderlinge competi tie van DCIJ slaagden Cees Pippel en Cees van Duyvenbode er in hun posities in de hoofdklasse door overwinningen op respectievelijk Jos Bierman en Coen Bais aanzienlijk te verbeteren. Dit in tegen stelling tot Willem Winter, die op fel verzet van tegenstander Jan Apeldoorn stuitte. In de eerste klasse behaalde Cees van der Vlis een sensationele overwin ning en in de tweede klasse toonde Henk Buys overduidelijk aan een klasse apart te zijn. De presentatie, die aanvankelijk nog enigszins komisch werkte, als een soort parodie op de slapstick humor, begon steeds meer te lijken op een uit de toon vallend vertoon van geforceerde flauwi teiten. Grimassen en informatie verdoeze lend gestamel overheersten de aankondi gingen en tussentijdse aanwijzingen. Mu zikaal verliep het programma echter zeer bevredigend. Nummers van Django Reinhard werden afgewisseld met classics uit het jazzreper toire, vooral uit de periode van de swing- formaties. Swing 42, douce ambiance, len- temente mademoiselle zijn hoogtepunten uit dat Reinhardrepertoire. When day is done, mop mop, I found a new baby, sweet georgia brown zijn enkele jazzvoorbeel- den. Uit de folklore had Waso het bekende Les yeux noirs opgediept. Uit eigen gele deren, van Fapy Lafertin, was het num mer Fleur de la vende. IJMUIDEN. Een niet alledaagse com binatie van swing jazz en Django Rein hard muziek stond zondagmiddag op het programma in het Witte Tejater. Wasö, een groep van vijf Belgische muzikanten, was hiervoor verantwoordelijk en verde digde dat repertoire met onmiskenbare motivatie. De heer Schlamilch is tot voorzitter gekozen. WIJK AAN ZEE. De muziekvereni ging „Arion” opent de koninginnedagvie ring in de badplaats ’s morgens om negen uur met een muzikale rondgang door het dorp en een aubade op het Julianaplein. Voor de peuters en kleuters treedt vanaf tien uur het poppentheater Elinor op in de zaal van Café „De Zon” en daar worden ook de leerlingen van de eerste en tweede klassen van de lagere scholen verwacht. Voor de oudere schoolkinderen begint om tien uur de Lukos-kindershow in de zaal van „De Banjaert”. Zwervers 3.720,-; tamboer- en trompet terkorps Beverwijk 8.300,-. De Stichting Tamboer- en majoretten- korps Meerestein diende volgens het bestuur tijdig een subsidieverzoek voor 1980 in. Dit verzoek werd pas op 23 oktober 1979 door het gemeentebestuur afgewezen. Het korps, dat nu dertig leden telt en al vier jaren geen gemeentelijke subsie- BEVERWIJK. Een gezelschap van bijna zeventig gasten uit de partnerstad Neuwied wordt van vrijdag 25 april tot en met zondag 27 april in Beverwijk ontvan gen. Zij worden ditmaal allen in hotels ondergebracht. Vrijdagmiddag worden de Duitse gas ten om half drie ontvangen in het Stads kantoor. Later in de middag maakt men een rondrit door de gemeente, ’s Avonds om zeven uur volgen de gasten een de monstratie met de reddingboot in Wijk IJMOND. De commissie voor aange paste gezinsdiensten in de IJmond, ressor terend onder de Raden van Kerken in Velsen, Beverwijk en Heemskerk, houdt zondag 27 april om drie uur een dienst in de Morgensterkerk aan de Vrijburglaan in Heemskerk, die speciaal bedoeld is voor verstandelijk gehandicapten en hun ouders, verzorgers, familiededen of ande re belangstellenden. BEVERWIJK. Het bestuur van het Anjerfonds Noord-Holland heeft besloten een uitkering van twaalfhonderd gulden toe te kennen aan het Beverwijks Katho liek Gemengd Koor. Dit geld zal worden gebruikt voor de kleding van de koor leden. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De Stichting Tam boer- en Majorettekorps Meerstein zal vóór 1 september 1980 worden omgezet in een vereniging, die overigens nor maal het werk van de huidige stichting voortzet. De omzetting van de stich tingsvorm in een vereniging heeft alles te maken met een beschikking van de voorzitter van de Raad van State, afde ling rechtspraak De gemeente Beverwijk wees name lijk een subsidieverzoek van de stich ting af. HEEMSKERK. De tien beste schut ters van de schietvereniging „De Vrij heid” waren in de eerste wedstrijden van de zomercompetitie de heren H. T. Derk- sen 94 punten; H. J. van Leen 93.; A. W. Schoehuis en H. Tomas 92; F. A. Kok en W. Kooistra 91; P. C. Blom 88; J. M. v.d. Akker 87; J. C. Slotemaker 85; J. W. Lang broek 83. De totaalscore van dit tiental was 896 punten. HEEMSKERK. De PSP-afdeling Be- verwijk-Heemskerk heeft zich in een ver klaring solidair verklaard met de krakers van een gedeelte van het voormalige St. Jozefziekenhuis. De afdeling wijst daarbij GEBOREN: Astrid Roijers, Ilonka van Gelder, Vin cenzo Musardo, Natasja Joosse, Adnan Rustemi. ONDERTROUWD: Johannes J. Sander en Catharina M. de Goede; Leonardus H. Coret en Alida B. Wiltink; Sjoeke Beuker en Yvonne Boer man; Albertus H. Streuer en Margaretha H. G. Voormeer; Robert van Henten en Johanna C. E. Stokman; Rudolf Kats en Ali de Graaf. OVERLEDEN: G. Emmelkamp, 82 jaar. GEHUWD: Brunello Cocco en Paola Moro; Pieter Schadee en Anna Margaretha Meijer; Adrianus Johannes Koopman en Petro- nella Maria Catharina Bos. GEHUWD: J. M. Vermeij en S. M. G. van dér Kroft; A. J. Stavenuiter en W. Westhof. BEVERWIJK. Op de Beverwijkse groenteveiling is maandag de eerste pos telein geveild. Deze vroege primeur kwam van de firma J. Th. Groenendijk uit Haar lem die een rijksdaalder per kilo kon noteren. De overige prijzen van de groente wa ren maandag: andijvie 240-280, selderij 22- 27, breekpeen 46, peterselie 85-91, poste lein 240-255, prei 76-91, raapstelen 26-30, rabarber 45-79, radijs 25-99, rode kool 14- 23, spinazie 20-70, sla 16-23, uien 62-69, waspeen 66-75, witlof 103, champignons 94-107. Bloemen: anjers 20-51, Israëlische an jers 35-50, anemoon 80-100, alstroemeria 30-60, fresia 15-25, iris 14-20, ixia 20-25, narcissen 2-6, babyroos 20-40, statice 50, strelitzia 140, tulpen 5-15. Perkgoed: afrikanen 15-25, ageratum 20-25, allysurrt 10-15, arabis 600-900, bellia 450-650, doronicum 250-380, lobelia 20, pe tunia 38, salvia 40, viool 250-650, inpatien- ce 50-90. (Van een medewerker) IJMUIDEN. Aan de maandagmarkt werd aangevoerd: 7.468 kg. tong; 113 kis ten tarbot en griet; 986 kisten kabeljauw; 66 kisten schelvis; 2311 kisten schol; 383 kisten schar; 1128 kisten wijting; 75 kisten varia. Vanuit de Ierse Zee werd aangevoerd: 9198 kilogram tong. Prijzen in guldens. Per 1 kg: tarbot 19,27-17,47; grote tong 10,55-10,06; groot- middel tong 11,87-11,77; kleinmiddel tong 14.83- 14,03; tong één 15,80-15,27; tong twee 15.83- 15,29; zalm 23,07-13,80. Per 40 kg.: tarbot 632-421; griet 404-288; kabeljauw één 138-108; kabeljauw twee 154-80; kabel jauw drie 140-80; kabeljauw vier 96-66; kabeljauw vijf 78-55; schelvis één 132; schelvis twee 118; schelvis drie en vier 88- 62; schol één 90-65; schol twee 102-88; schol drie 102-90; schol vier 92-75; wijting drie 69-34; schar 61-35; haai 160; steenbolk 39; poontjes 80-64; harders 194; tongschar 281-199. Ierse Zee tong per 1 kg, in guldens: grote 10,45-10,35; grootmiddel 11,87-11,77; kleinmiddel 14,51-14,03; énen 15,56-15,27; tweeën 15,49-15,29. OVERLEDEN: Dirkje Johanna Wamers-Riemsdijk, 82 jaar; Wilhelmus Gerardus Vermeulen, 62 jaar. Bij deze uitspraak van de Raad van State zijn twee besluiten van burge- In hun interpretaties Wisselden de muzi kanten vriendelijke, rustige gedeelten af met sterk gesyncopeerde maten van een hevig geluid svolume. Die sterke dynami sche contrasten, net als de verschillen in stijl, waarmee Waso zich liet horen is af te lezen uit de bezetting. Koen de Cauter, de presentator, nam alle types saxofoon voor zijn rekening en speelde daarnaast op clarinet en gitaar. Hij zong ook, eeen beetje week. Fapy Lafertin handteerde viool en sologitaar. Hij vertegenwoordigde met tweede gita rist Vivi Limberger het zigeunerelement. Hun muziekinstrumenten domineerden de totaalsound, meestal overeenkomend met die van de befaamde Hot club de France. Michel Verstraeten op contrabas en Denis Verrecken op drums zorgden voor de ritmische basis. Zowel voor enthousiaste liefhebbers van de zigeunerswing, zoals Django Rein hard die bekend maakte, als voor meer op de Amerikaanse classics gerichte muziek genieters, was het concert van Waso een overrompelende ervaring. De warmbloe dige swing werkte aanstekelijk. Het pu bliek had er kennelijk een voorgevoel van, want het was in opvallend ruime mate op de muziek afgekomen.au4 die beeft gekregen, vindt dat het daar wel recht op heeft, omdat men altijd wel deelneemt aan plaatselijke en regio nale aktiviteiten die muzikaal opgeluis terd moeten worden. Het korps bestaat al vijftien jaren, maar in 1976 draaide het gemeentebestuur de subsidiekraan dicht. Met in verhouding hoge contribu ties en een zeer zorgvuldig financieel beleid bleken de overlevingskansen toch groter te zijn dan het gemeentebe stuur wellicht heeft verwacht. Maar aan extra uitgaven als nieuwe unifor men kwam het korps niet meer toe. Het stichtingsbestuur heeft het ge schil met de gemeente over het gewei gerde subsidie voorgelegd aan de hoog ste bevoegde instantie en bereikte daar mee dat het voortbestaan van het korps voor de komende jaren is veiliggesteld. Oranjebal. De werkgroep van soos 25-45 organiseert dinsdag 29 april een oranjebal in buurthuis De Schuilhoek aan de Van Bronckhorststraat 1 te Heems kerk. De feestavond begint om acht uur en is bestemd voor alle alleenstaanden. HEEMSKERK. De film „Daughter- rite” wordt donderdag 24 april van half tien af gedraaid is het Vrouwencafé Heemskerk, gevestigd in buurthuis „De Zandkraai” aan de Handelstraat. In Ne derland heeft deze film de titel „dochter— ritueel” gekregen. Een groot gedeelte van de film handelt over de relatie tussen moeder en dochter, in beeld gebracht via een aantal interviews met dochters die vertellen welke invloeden hun moeder op hun leven heeft gehad. Er is die ochtend een kinderoppas aanwezig. Nadere infor matie wordt graag verstrekt via telefoon nummer 02510-41772. Kledingaktie. Dé Stichting Ont spanning voor Invaliden en Gehandicap ten (OIG) houdt een kledinginzameling in de volgende delen van IJmuiden. Dinsdag 22 april ten noorden van de spoorlijn, woendsag 23 april in Zeewijk en donder dag 24 april worden alle bejaardenhehui- zen bezocht. Voor niet afgehaalde kleding kan men bellen met 15133, om de kleding alsnog te laten halen. Rommelmarkt. Operettegezelschap VIDES houdt zaterdag 24 mei een rom melmarkt op het Marktplein te IJmuiden. Spullen voor deze rommelmarkt kan men afgeven bij P. Schaap aan het Gijzenvelt- plantsoen 175 te IJmuiden. Wie niet in staat is de spullen te brengen kan bellen met telefoonnummer 12412, om het mate riaal af te laten halen. Kerken en kernwapens. Dinsdag 22 april ’s avonds om acht uur is in het Braambos aan de Zeeweg 264 te IJmuiden een oecumenische gemeenteavond. Op de ze bijeenkomst wordt de problematiek rond de kernwapens besproken en de houding in deze van kerken. De organisa tor is de Raad van Kerken in Velsen en deze beoogt een ontmoeting met mensen van het plaatselijk Interkerkelijk Vredes beraad. Collectanten Astma Fonds. Het Ast ma Fonds zoekt bereidwilligen om in de week van 28 april tot en met 4 mei een paar uurtjes te collecteren. Belangstellen den kunnen zich opgeven bij mevrouw Van de Klooster, Frans Halsstraat 7 te IJmuiden, telefoon 02550-14624. Acupunctuur. Voor de afdeling Sant poort van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen houdt dr. T. Bos op donder dag 24 april een lezing over acupunctuur. De bijeenkomst heeft ’s avonds acht uur plaats in het gebouw De Duinpan te Sant poort-Zuid. UW-sociëteit. De onder auspiciën van de UW staande sociëteit in het gebouw De Haven aan de Schipbroekenweg te Santpoort-Noord gaat donderdag 24 april het dertigjarig bestaan vieren met een speciale soosmiddag, aanvang half drie. Open Venster. Het Open Venster van Santpoort-Zuid organiseert maandag 28 april een tocht per autobus voor ouderen naar de Keukenhof en Zandvoort. Jubileumreceptie. De sportvereniging Terrasvogels houdt zaterdag 26 april van twee tot vier uur ter gelegenheid van het veertigjarig bestaan een receptie voor ge nodigden in het clubgebouw op De Elta te Santpoort-Zuid. Van vier tot zes uur wordt er vervolgens een „open huis” ge houden. GEBOREN: Wesly C. I., z.v. C. I. Raes en A. M. E. Bras; Kathy, d.v. P. F. Kuil en A. J. Hugues; Ton, z.v. G. A. M. Dekker en J. M. van Rijn; Raymond, z.v. L. Groenewegen en I. E. W. Gorter; Jimmy, z.v. R. J. Snij ders en I. A. van Rooijen; Manuela A„ d.v. W. P. Grapendaal en A. C. Vegt; Silvia, d.v. J. Rodriguez Bermudez en M. C. Atienza Fuentes; Mark W„ z.v. M. P. Kooijman en C. C. van der Ploeg. ONDERTROUWD: M. Sahin en W. de Jong; M. E. Soenarto en T. Y. Kim; H. C. M. Ruijgrok en M. R. van den Outenaar; R. M. de Goed en M. B. Puik; N. A. van Luit en F. Vermast; H. C. van der Wal en A. J. Vink. Bals werden de moeilijkheden met ge schuwd. Al vanuit de opening trok van Duyvenbode het initiatief naar zich toe. Door de vele complicaties kwamen beiden in hevige tijdnood. Ruim twintig zetten moesten in twee minuten worden ge speeld. In deze fase kon Van Duyvenbode de zege veilig stellen na enkele minder goede zetten van de DCIJ-secretaris. In de eerste klasse was het resultaat van de partij tussen Gert Moleman en Cees van der Vlis een regelrechte sensatie. Met gedegen spel had Moleman een schijf ge wonnen en de winsttelling bereikt. In het afspel kwam er voor Van der Vlis echter een totaal onverwachte combinatiemoge lijkheid in de stelling, die hem alsnog de overwinning bracht. Al in de opening werd Jaap van Straten het slachtoffer van een listige combinatie tegen Arnold Beu- kema en kon hierna onmiddellijk opge ven. Het spel van Piet Kok kenmerkt zich door grote wisselvalligheid. Na een aantal opmerkelijke partijen met goede resulta ten, werd hij nu weer weggespeeld door Jack van Buuren, die in deze partij een klasse apart was. In de tweede klasse voegde Henk Buys twee punten toe aan zijn totaal door een overtuigende overwinning op de jeugdige Marcel Doombosch. Achtervolger Koos de Vries vergooide zijn kansen door een enorme blunder tegen Gerard Post, die hierdoor nog een punt uit het vuur kon slepen. In de bijcompetitie kreeg Wim Gomes met zijn omsingeling weinig kans tegen George Postma, die-een regelmatige overwinning behaalde.. BEVERWIJK. De staatsecretaris van onderwijs en wetenschappen heeft toe stemming verleend voor de nieuwbouw van de Prins Bernhardschool door afgifte vgn de vereiste verklaring, die nodig werd als gevolg van de bouwbeperkende maat regelen van „Bestek ’81”. De toestemming omvat de bouw van een lokaal voor de aanvangsgroep, acht theo rielokalen, een handvaardigheidslokaal, een gemeenschapsruimte, een gymnas tieklokaal en de noodzakelijke neven ruimten. Het oorspronkelijke bouwplan zal thans met spoed worden aangepast aan de thans toegestane ruimten. Voor de financiële vergoeding zal overleg worden gepleegd met het ministerie van Financiën. Cees Pippel en Jos Bierman kampten allerminst in een envoudige partij om de punten. In het bijzonder moeilijke spel- genre wat op het bord kwam, bleek Pip- pel’s kennis toereikend om beide punten naar zich toe te halen. Een kombinatie besliste deze interessante partij. Evenals Pippel is Willem Winter in de hoofdklasse kandidaat voor één van de ereplaatsen achter leider Ton Sijbrands. Winter be streed Jan Apeldoorn met een klassieke speelwijze. Bij de achtentwintigste zet nam hij een grote afwikkeling, die aan vankelijk voldoende voordeel leek te brengen. Door inventief verdedigen, slaagde zijn tegenstander erin tegenkan- sen te scheppen. In het moeilijke eindspel kon Winter geen directe winst afdwingen. De partij, die meer dan vier uur in beslag nam, werd afgebroken met als meest lo gisch resultaat: remise. Ook in de partij tussen Cees van Duyvenbode en Coen nen te gaan tot een voorschotverlening op een subsidie over het jaar 1980. Aan die voorlopige voorziening is evenwel een voorwaarde verbonden, dat de stichting een vereniging moet worden. In het verenigingsbestuur zijn inmid dels benoemd de heren Schlamilch, De Graaf en Alders en de dames Schla- meester en wethouders van Beverwijk milch, Doesburg, Adrichem en Pouw. geschorst en werd de voorlopige voor ziening getroffen, dat B en W over die- BEVERWIJK. De Vereniging van Vrijzinnig Hervormden houdt zaterdag 17 mei een landelijke studiedag in Beverwijk met als onderwerp de relatie tussen de WH en de basisbeweging van kritische gemeenten en groepen. Inleidingen en discussies worden toe gespitst op de aandacht voor de vreemde ling. ’s Avonds wordt een viering van de Kritische Gemeente IJmond bijgewoond. Deze dienst wordt geleid door mevrouw L.G. Brezet-Brouwer en pastoor A. Loos. Het onderwerp is ditmaal „Emmaüsgan gers” en in die zin is het een dienst van woord en tafel. Muzikale medewerking verleent de eigen muziekgroep onder lei ding van Joke Schenkel en Marion van Straten. Aan de collecte kan worden deel genomen met geld, bloemen of fruit. ZONDAG VERTROKKEN: Corona, Edam; Guinea Golf, Hamburg; Elexalde, IJmuiden, Cardiff; Alliance, IJmuiden, Poole. Als stichting heeft het tamboer- en majorettekorps Meerestein jaren zonder gemeentelijke subsidie gedraaid. Dat vond het bestuur een zure zaak, temeer daar in de gemeentelijke begroting voor 1980 de volgende bedragen voor de an dere plaatselijke muziekorganisatie zijn geraamd: Beverwijkse Harmonie- kapel 11.250,-; Arion 6000,-; drum band De Bevers 3.850,-; drumband De VRIJDAG AANGEKOMEN: Heidel berg, Antwerpen; Hollandia, Bremerha ven; Nordbay, Sinoe; Mathilde, Mantuluö- to; Portainer, Antwerpen, IJmuiden; Lynx, Bergen; Star Philadelphia, Tilbury, Velsen; Realengracht, Mantuluoto; Kin- drence, Shoreham; Selby Dyke, Rotter dam, IJmuiden; Mary Ann, Newportcast- le; Silver Falcon, Rouen, Beverwijk; Hans Lehman, Rochester; Fridel, Mistley, IJ muiden; Dependent, Porsgrunn, IJmui den; Frank Nibbe, Bremen, IJmuiden; Corona, Danzig; West Eagle, Cont.Plat, Velsen; Pavo, Parr; Alliance, Montroze, IJmuiden. VRIJDAG VERTROKKEN: .Kara, IJ muiden, Klaipeda; Salineke, Eebjerg; West Eagle, Velsen, Cont.Plat; Sunny Ba by, IJmuiden, Seal Sandsi Donnington, Thames; Hugo Brinkman, IJmuiden. Whitbey; Nyandona, Kiel; Boston Sea Lance, Esbjerg; Gersom, IJmuiden, Lon donderry; Gerda Coast, Lagros; Kareen B„ Turkey; WestOsprey, Velsen, Cont .Plat; Ingrid Gorton, Iggesund; Harte- beest, Velsen, Cont.Plat; Pualine Brink man, Montrose, IJmuiden; Singelgracht, Walkom; Kenrix, Rochester, IJmuiden. ZATERDAG AANGEKOMEN/ Baabe, Rotterdam, IJmuiden; Springbuck, Cont .Plat, Velsen; Guinea Golf, Port Gentil; Latona, Dungarville; Agaete, Malsbo; Rio Sal, Gent, IJmuiden; West Osprey, Cont. Plat, Velsen; Johanna V, Ipswich, IJmui den; Klexalde, Antwerpen, IJmuiden; Wil helmina V, Hull, IJmuiden; Opaama Ma- ru, Pireaus; Truso, Rotterdam; Transmes, Halsmstad; Beacon Point, Tilbury; Tor Britannia, Gothenburg; Ank, Terneuzen, IJmuiden; Pacific, Vigo, IJmuiden; Geor ge Fock, Noordzee, IJmuiden; Elisabeth Flint. Flecamn. IJmuiden. ZATERDAG AANGEKOMEN Baabe, Stavanger Portainer, Leixces, IJmuiden; Titan Ser vice, Cont.Plat, IJmuiden; Selby Dyke, IJmuiden, Swansen; Realengracht, Kot- ka; Inveran, Boston; Fridel, IJmuiden, Rochester; Frank Nibbe, Pasajes; Enso Kob, Bourde; Nordmay, Hamburg; Hans Lehmann, Kintbay; Trains Nes, Dram men, Karing, Leixious; Star Delphian, Tor Britannia, Gothenburg; Mercurius. ZONDAG AANGEKOMEN: somerset Brook, Haycunne; Pluto, Bergen, IJmui den; Padnse, AAheim, IJmuiden; Be- sknes, Moirana, IJmuiden. BEVERWIJK. De commissie voor verkeersaangelegenheden vergadert van avond -dinsdag 21 april- van half acht in het openbaar in het Stadskantoor. Op de agenda staan onder meer de beveiliging van het kruispunt Plesmanweg/Bleriot- weg ten behoeve van de voetgangers; de parkeersituatie met betrekking tot de pa rallelweg van de Laan der Nederlanden; de afsluiting van de aansluiting van de parallelweg langs het Kennedyplein op de Plesmanweg en een wijziging van de ver ordening op het prijsmechanisch par keren. aan Zee, waarna in ,,’t Gildehuys” aan de Baanstraat een Hollandse maaltijd wordt geserveerd met aansluitend een gezellig samenzijn. ’s Zaterdags is er onder meer een bij eenkomst in „De Nieuwe Slof’ en het gespreksthema is dan het funktioneren van een Nederlandse en Duitse gemeente. Informeel ontmoeten daarna de verschil lende raadsfrakties elkaar. Degenen die niet aan de discussie deelnemen gaan win kelen en naar de kaasmakerij aan de Hobbesteeg. ’s Middags brengt men een bezoek aan het bollencorso en zaterdagavond is er een feest in „De Nieuwe Slof’ met onder meer een optreden van The Merry Min strels. Zondagmorgen is men vrij tot twaalf uur, het tijdstip waarop het af scheidsdiner in hotel „De Wijck” in Wijk aan Zee begint. De besommingen waren: KW 4 18.000,- KW 11 ƒ52,500,-; KW 22 ƒ38.100,-; KW 25 52.300,-; KW 29 6.200,-; KW 45 90.100,-; KW 51 6.800,-; KW 74 10.400,-; KW 77 ƒ6.100,-; KW 88 18.000,-; KW 113 13.000,-; KW 117 ƒ20.100,-; KW 141 10.500,-; KW 137 10.000,-; KW 149 7.900,-; KW 152 3.700,-; KW 167 2.100,-; KW 173 5.600,-; KW 175 9.300,-; KW 185 5.800,-; KW 189 22.700,-; KW 194 ƒ30.500,-; KW 221 ƒ8.300,-; KW 226 10.500,-; SCH 256 14.800,-; WR 32 16.300,-; WR 57 16.400,-; MM 44 ƒ29.000,-; IJM 115 ƒ59.200,-; IJM 154 10.200,-; IJM 207 ƒ17.100,-; IJM 209 15.600,-. en op het langdurig ongebruikt laten van een deel van het ziekenhuis.

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 7