FRANK ARNESEN: treFFers en missers in Nottingham Boskov: Real J tototips De Visser stapt op Evert naar Parijs NOC wacht tot 19 mei Nederlaag van Ajax een bijzondere... sportpuntiqj kan verdedigen j was verkeerd” Hoofdrol voor Bruno Pezzey ger Eintracht in de finale had geloodst gloorde Voor Bayern gedurende drie mi nuten de hoop, toen Dremmler had tegen gescoord: 3-1. Tegen het agressieve Ein tracht, dat in Pezzey, Cha, Kager en Nic kel zijn beste spelers had, kon echter Bayern niets meer beginnen. De koploper van de bundesliga moest nog tweemaal buigen: opnieuw karger en Lorant bepaal den de eindstand op 5-1 en verzekerden Eintracht van een plaats in de finale. De 50.000 toeschouwers, die in het Wald-sta- dion aanwezig waren zorgden voor een record-recette van een miljoen gulden. „Tactiek Ajax 1 PAARDENKOERSEN k- I 5 I J I ld 25 SPORT 1980 WOENSDAG 23 APRIL f s. «Os* e- t: O L' I wl - 1 I. -F: ’3^ w t* Birtles en Robertson erg gevaarlijk zijn”. JAN PREENEN 77-78 78-79 76-77 Vujadin Boskov: vertrouwen 2-0 IF 1-2 0-3 8-3 3-0 1-1 2-0 0-1 Toto-gelijk: Bum Kum Cha: een van uitblinkers (Van onze sportredactie) JAN VAN DER NAT f (Van onze sportredactie) AMSTERDAM. Volgens Frank Arne- Na de afgelopen weken iedere dag drie a vier uur te hebben getraind, voelt ze zich echter weer in zo’n goede conditie, dat ze heeft ingeschreven voor de open kampi oenschappen van Italië in Perugia, het toernooi om de Federation Cup en de open Franse titelstrijd. Aanvankelijk was de algemene verga dering van het NOC vastgesteld op 7 mei, maar de internationale situatie noopt tot uitstel. Men wil de resultaten van de IOC-vergadering, die momenteel in Lausanne plaatsvindt, verwerken, evenals die van de vergadering van de nationale olympische comités, die vol gens de laatste berichten op 2 en 3 mei a.s. in Rome wordt gehouden. Op 19 mei hoopt het NOC tevens op de hoogte te zijn van het definitieve West- duitse standpunt. Dit wordt naar het zich laat aanzien geformuleerd op 15 mei. Over het al dan niet deelnemen aan de Olympische Spelen beslist het NOC- bestuur, nadat de algemene vergadering is gehoord. De sluitingsdatum van de inschrijving voor Moskou is officieel nog Het is voor de vierde keer dat Borussia in de finale uitkomt van het toernooi om de UEFA-cup. Eerder was dat in 1972, 1974 en 1979. In 1974 en vorig jaar ging de cup naar MönchenGladbaeh. Ajax had op eigen terrein slechts twaalf tegengoals en MW had er op vreemd terrein pas elf gemaakt. De laatste grote uitwinst voor MW viel ook in het sei zoen 1961-1962 te noteren toen bij FC Twente met 1-6 werd gewonnen. Sparta haalde voor het. eerst sinds lange tijd weer eens fors uit. De 4-0 overwinning op Willem II komt enigs zins overeen met de 6-0 winst op eigen Zes tegengoals incasseerde Ajax wel op 21 september 1975 toen PSV (weer uit het zuiden) op eigen veld met 6-2 won. De laatste acht Ajax-MW-wedstrijden wa ren goed voor zestien Ajax-punten met de veelzeggende doelcijfers 32-3. De Aja- cieden haalden slechts zes punten uit hun laatste zeven wedstrijden. MW had dit seizoen slechts één uitwedstrijd ge wonnen op 2 maart j.l. 1-2 tegen PEC. Vitesse bouwt op eigen terrein weer een bastion op. Geen van de laatste negen wedstrijden werd op Monniken huizen verloren, hetgeen goed is voor twaalf punten. In schrille tegenstelling staat daar de buit in uitwedstrijden te genover. Slechts drie punten uit de laat ste negen uitwedstrijden. FC Groningen speelde nu al twintig van de 31 keer met de nul achter. 3-1 1-1 Als opvolgers voor De Visser zijn inmid dels al wat namen gevallen: Rob Baan (KNVB) en Aad de Mos, nu trainer van hoofdklasser RVC. FRANKFURT (SID/ANP). De Oos tenrijkse international Bruno Pezzey is in de tweede halve finalewedstrijd van het toernooi om de UEFA-cup tussen Ein tracht Frankfurt en Bayern München van onschatbare waarde geweest. De boom lange verdediger van Eintracht organi seerde zijn verdediging zo goed dat Bay ern München nauwelijks kans kreeg om zijn in de thuiswedstrijd veroverde voor sprong (2-0) te vergroten. Daarnaast was hij de man die Eintracht aan een plaats in de finale hielp. Twee maal, de eerste keer na een half uur spelen en vier minuten voor het einde, scoorde hij met kopballen. En daarmee bracht hij Eintracht zeer verrassend op gelijke hoogte met Bayern. In de verlen ging van een half uur schrompelde het verzet van Bayern, dat zich zeer kramp achtig verdedigd had, ineen. Nadat Kar- AMSTERDAM. De thuisnederlaag van Ajax tegen MW had veel bijzon ders. Het was de eerste thuisnederlaag van de Amsterdammers dit seizoen en de eerste sinds het vorig seizoen toen eveneens een zuidelijke ploeg in de Meer won, Roda JC 1-2. Het was ook de eerste keer dat er een elftal in slaagde zes goals te maken tegen de Amster dammers op eigen veld. In het seizoen 1961-1962 gelukte het PSV met 4-5 te zegevieren. En ook dat is een zuidelijke ploeg. 1-1 0-2 0-3 1-1 0-0 1-4 0-0 4-2 2-0 4-1 1-0 1-1 0-0 HP 2 3 3 3 1 1 1 3 1 1 1 1 3 SAN FRANCISCO. Chris Lloyd- Evert heeft alsnog besloten haar titel te verdedigen tijdens de open Franse tennis kampioenschappen, die van 26 mei tot en met 8 juni in Parijs zullen worden gehou den. Evert, die dit jaaf nog niet verder is gekomen dan twee finaleplaatsen (Cincin- natti en Chicago) nam in februari, toen ze zich met een blessure moest terugtrekken uit het toernooi van Seattle, het besluit om voor „onbepaalde tijd” met toptennis te stoppen. Willem II Roda JC FC Twente PEC (Z) NEC PSV MW FC Den Haag Sparta R FC Amsterdam!) Telstar Volendam Heerenveen It, >n t s DEN HAAG (ANP). Het Neder- landsch Olympisch Comité heeft de be slissing over het wel of niet deelnemen aan de Olympische Zomerspelen in Moskou uitgesteld tot maandag 19 mei. HILVERSUM. De uitslagen van de gister avond in Hilversum gehouden koersen zijn: QUICKSILVER S-PRIJS, 2440 m: 1. Tjerry Bell (M. Bouwhuis) 3.26.9, 1.24.8, 2. Tindemans W, 3. T Alkestis Laren. Tot winn 2.50, pl 1.50, 1.70, 3.50, kopp 9.20, trio 327.30. Niet gestart: no. 8. Sunday Supreme. ROYAL HANOVERPRIJS, EERSTE AFDE LING, 2000 m: 1. Super Star Laren (L. Schoon hoven) 2.45.0, 1.22.5, 2. Rosy Rapid, 3. Sirocco Nora. Tot winn 4.90, pl 3.20, 1.30, 1.50, kopp 4.50, trio 42.60. Niet gestart: no. 6. Speedy Fortuna. HARLEYPRIJS, 2020 m: 1. Tachos Hanover (M. Bouwhuis) 2.50.8, 1.25.4, 2. Teatske, 3. Stor- mey van Metz. Tot winn 2.20, pl 1.50, 1.90, 3.40, kopp 5.80. Niet gestart: no. 1. Top Arden. FOR EVERPRIJS, 2440 m: 1. Race H (M. Bouwhuis) 3.20.9, 1.22.3, 2. Permita B, 3. Ramon R. Toto winn 3.50, pl 1.50, 1.30, 1.10, kopp 4.10, trio 21.30. Niet gestart: no 12. Oble van Elsene. FIRESTONEPRIJS, 2920 m: 1. Tafna (J. Wa- genaar) 4.08.1, 1.25.6, 2. Trianka E, 3. Regina du Bois. Toto winn 2.30, pl 1.20, 1.10, Ï.40, kopp 2.30. Niet gestart: no 4. Runo W. (Van onze sportredactie) DEN HAAG. Trainer Piet de Visser zal aan het eind van dit seizoen FC Den Haag verlaten. De Visser heeft welis waar nog voor twee jaar contractuele verplichtingen aan FC Den Haag, maar het bestuur heeft het verzoek van de trainer ingewilligd hem na dit seizoen niet meer aan zijn contract te houden. Reden voor het vroegtijdige vertrek van De Visser is een al sinds weken durend meningsverschil tussen hem en het be stuur van FC Den Haag. Het bestuur is er voorstander van spelers met hogere sala rissen te verkopen. Daarmee worden spe lers bedoeld als Jos Jonker, die in de belangstelling staat van AZ’67, Ron Good- lass, die terug wil naar Engeland en Lex Schoenmaker, die wederom naar Ameri ka zal vertrekken aan het eind van dit seizoen. Piet de Visser kan zich daar niet mee verenigen. Het is bekend dat hij juist versterking naar het Haagse Zuiderpark wil halen. „Het Haagse publiek komt al leen op de bekende namen van spelers af’, was een steeds terugkerende uit spraak van De Visser. Feyenoord FC Utrecht AZ’67 Haarlem Vitesse Go Ahead Eagles NAC Ajax Excelsior FC VVV FC Vlaardingen DS’79 FC Groningen 2-9-11-13-25-26-27-31 De kans bestaat dat Arnesen evenals tegen Racing Club Strasbourg en afgelo pen zondag in het voor Ajax zo desa streus verlopen duel tegen MW (3-6) weer als aanvalsleider zal moeten fung?- ren. „Ik speel liever op het middenveld, maar als het moet wil ik me wel weer terrein op 5 april 1978 tegen FC Amster dam, de laatste grote overwinning. Willem II is door niet te scoren tegen Sparta nu al weer 380 minuten zonder doelpunt. De laatste loodjes wegen zwaar voor de Tilburgers. Woensdag j.l. won SC Amersfoort zijn thuiswedstrijd tegen SW met 1-0. Thuis winnen is niets bijzonders behalve voor de Amersfoorters want de laatste keer dat zij dat deden was op 17 september 1978 Sindsdien werd geen der 28 wedstrijden op eigen terrein winnend afgesloten. Haarlem is nu al vijf thuiswedstrijden achtereen zonder overwinning. -Dat le verde slechts één punt op, en geen doel punten in de laatste drie wedstrijden. Feyenoord en PSV hebben hun inzin king achter de rug. Beide ploegen zijn nu al weer zeven wedstrijden ongeslagen en haalden tien resp. dertien punten. Na zes achtereenvolgende uit-neder- lagen wist FC Den Haag bij Excelsior weer eens één punt buitenshuis te halen. Na acht wedstrijden op eigen terrein goed voor zestien punten verloor AZ’67 op eigen veld weer een punt, 2-2 tegen Roda JC. Op 16 september verloren de Alkmaarders met 2-3 van Ajax en sinds dien had men niet meer zoveel tegengo als geïncasseerd. Tegen Ajax stond met met 0-3 achter en ook toen gelukte het bijna deze achterstand ongedaan te maken. Door de thuisnederlaag van Ajax is geen enkele vereniging in het betaald voetbal op eigen terrein zonder neder laag. Frans Roosen (MW) scoorde tegen Ajax zijn eerste seizoen-doelpunt en Ge rard v. d. Lem scoorde tegen Willem II zijn eerste goal voor zijn nieuwe baas Sparta. Boskov: „Real Madrid is nog lang niet zo ver als ik het wil hebben. De ploeg heeft erg veel jonge spelers, die een grote toekomst voor zich hebben. Er zal echter veel meer als team ge speeld moeten worden. Dat is moeilijk in Spanje, want bijna elke' Spaanse voetballer wil alles zelf doen”. Boskov kan echter tot nu toe zeer tevreden zijn over zijn eerste seizoen bij de Madrileense formatie. Op dit moment is Real Madrid nog volop in de race voor het nationale kampioen schap, de Europa Cup en volgende week wacht de tweede kwartfinale- wedstrijd om de Spaanse beker tegen Betis Sevilla, waarvan de eerste wed strijd met 2-1 werd gewonnen. Veel zal afhangen van de verdedi ging, want HSV moet alles op de aan val gooien. Boskov kan in het Volks- parkstadion weer beschikken over Be nito, de granieten verdediger, die door een UEFA-schorsing in het eerste duel ontbrak. Samen met de inmiddels 35- jarige Pirri - de enige speler die met Real Madrid in 1966 de zesde Europa Cup won - vormt Benito het hart van de defensie. Boskov: „Het is erg jammer dat ik niet de beschikking.heb over rechter- verdediger San José. Hij is al geruime tijd geblesseerd en ik denk niet dat hij weer snel zal spelen. Maar Pedro Gar cia heeft het in Madrid erg goed ge- maar een enorm talent dat, als het nodig is, de aanval goed kan steunen”. De defensie zal ongetwijfeld assis tentie krijgen van Uli Stieleke, wiens zondag opgelopen blessure in de wed strijd tegen Malaga is meegevallen. Stieleke speelde toen als laatste man en deed dat zeer goed. Boskov: „Ik heb er alle vertrouwen in dat we de finale halen. Het maakt voor Real Madrid niet zoveel uit waar het speelt. We zijn uit bijna net zo sterk als thuis. In de Spaanse competi tie hebben we al zeventien wedstrij den achter elkaar niet meer verloren. In die periode zijn we alleen in de Europa Cup door Celtic verslagen, maar die nederlaag hebben we thuis ruimschoots goedgemaakt. En als het nodig is, kan de ploeg echt wel verde digen, al spelen wij normaal erg aan vallend voetbal. Een beetje on-Spaans eigenlijk, want de meeste ploegen spe len met slechts één spits. Real heeft dat lange tijd ook gedaan, dus als het echt moet...” HAMBURG. Vujadin Boskov zou het zelf geen ramp vinden wanneer Real Madrid er vanavond niet in zou slagen de eindstrijd te bereiken van het toernooi om de Europa Cup voor landskampioenen. De sympathieke Joegoslaaf is er zich namelijk terdege van bewust dat de knappe, maar ver rassende overwinning in de eerste wedstrijd tegen HSV (2-0) toch een beetje een uitschieter is geweest. I daan. Hij is pas 21 jaar, sen is het aan een verkeerde instelling en tactiek in de eerste wedstrijd te wijten dat Ajax vanavond met een achterstand van 2-0 moet beginnen aan de return tegen Nottingham Forest. De Deense - middenvelder van de Amsterdammers is van mening dat zijn ploeg zich op de „City Ground” in Nottingham te veel heeft aangepast aan de tegenstander: „We zijn met de gedachte het veld opge gaan dat zij geen goal mochten maken. Daarom speelden we zonder centrum- spits en alleen met Tahamata en Ling op de vleugels. We hadden ons juist moeten voornemen om zelf een doelpunt tc ma- ken. Hadden we in Nottingham een keer tegengescoord dan hadden we hier in Amsterdam nog een aardige kans gehad. „Nu zullen we risico’s moeten nemen en dat kan tegen een voorhoede met Francis, Rirflne on Rnhortcnn orcr tfovoai«liiIr ariin” Niet alleen naar aanleiding van de gang van zaken in Nottingham is Arnesen er een voorstander van dat de spelers meer inspraak krijgen.. Terwijl aanvoerder Ruud Krol het geen punt vindt dat vrijwel alles van bovenaf wordt opgelegd („Dat is nou eenmaal zo gegroeid, we weten niet anders”) zou Arnesen de arbeidsverhou dingen in het profvoetbal graag veran derd willen zien: „De afgelopen week heb ik met veel belangstelling het Europese kampioenschap badminton gevolgd. Wat wil je, bij ons in Denemarken is die sport erg populair. Zelf zie ik jongens als Frost en Delfs erg graag spelen. Wat die in de finale lieten zien was toch geweldig. Ze hebben niet iemand boven zich nodig die precies vertelt wat ze wel en niet moeten doen. Ze hebben zelf strakke schema’s en weten wat wel en niet kan”. „In het voetbal kun je bijna niets zelf beslissen. Als een trainer in de kleedka mer vertelt hoe er gespeeld moet worden dan denk ik vaak: waar heeft die man het over? Alleen de trainer is aan het woord, de rest zwijgt. Het zou toch' veel mooier zijn als je tussen de spelers en de trainer een gevecht met woorden zou krijgen. Dan is iedereen er tenminste bij betrok ken. Ik heb het maar een keer meege maakt dat de spelers hun mond open deden. Dat was toen Ivic nog bij Ajax was. Die wilde ons in een uitwedstrijd tegen FC Twente laten spelen op een manier, waar niemand achter stond. Ivic werd door iedereen aangevallen, maar hij zette zijn zin wél door. Wat gebeurde? We wonnen. Dat is natuurlijk fout van ons geweest”. Frank Arnesen wil de- oorzaak van het verlies in Nottingham overigens niet al leen in de schoenen schuiven van Been hakker („Hij mist nog ervaring, maar dat kun je hem niet kwalijk nemen. Hij is er ook maar opeens bijgekomen toen Brom werd weggestuurd”), maar is zo reëel om ook zichzelf ter verantwoording te roe pen: „Vooral het middenveld - in ieder geval ik zelf - heeft daar onder de maat gespeeld. Nottingham Forest wa9 zeker niet sterk. Hoeveel kansen heeft het nu gehad? Afgezien van die twee gelukkige doelpunten toch vrijwel niet een. Nee, we hebben gefaald. We hebben zelf helemaal geen kans gehad. Eigenlijk mag het niet gebeuren dat je in een halve finale van de Europa-Cup zo teleurstelt, maar in die wedstrijd konden we er niets aan veran deren”. steeds 24 mei, maar er is sprake van dat deze verschoven wordt naar 1 juni. In een verklaring hebben zesentwin tig internationale sportorganisaties zich eenstemming tegen een boycot van de Olympische Spelen van Moskou uitge sproken. Tevens hebben deze bij het IOC aangesloten bonden hun nationale organisaties opgeroepen om het moge lijk te maken dat hun atleten aan de Spelen van Moskou kunnen deelnemen. In de gisteren in Lausanne gepubliceer de verklaring protesteren de internatio nale sportbonden „krachtig” tegen druk, die regeringen op de olympische comités uitoefenen om „Moskou” te mijden. Het is een „onjuiste methode”, aldus de ver klaring, om via een boycot van sport wedstrijden te pogen politieke proble men op te lossen. „De echte verliezers De eerste van een serie van vier inter landwedstrijden dammen tussen Neder land en de Sovjet Unie is in Bedum geëin digd in een gelijkspel: 7-7. Sijbrands deel de de punten met Gantwaïg, wereldkam pioen Wiersma strandde op Korenevski en Van der Wal kwam remise overeen met Mitjanski. Overige resultaten: Jansen- Tsjegolev 0-2, Clerc-Dibman 1-1, Boom- Baljakin 2-0, De Ruiter-Jermakov 1-1. De Italiaan Roberto Visentini heeft de proloog van de Ronde van Spanje gewon nen. Visentini legde de 10,5 kilomter lange tijdrit op het circuit van Manga del Mar Menor in de provincie Alicante af in 13 minuten en 42 seconden. De Ier Sean Kelly eindigde met twee seconden achter stand als tweede. Derde werd de Belg Joseph Borghet in 13.48.-. Gerard Dijkstra is officieel tot winaar uitgeroepen van het eerste traject Djakar- ta-Kaapstad in de Specerijen-race. Dirk Nauta uit Oppenhuizen staat tweede met een achterstand van 25.2 uur. In de Engelse voetbalcompetitie heeft Bristol City met 3-1 gewonnen van Midd lesbrough. Een schorsing van dertig dagen hangt de wielrenners Hinault (Frankrijk) en Sa- ronni (Italië) boven het hoofd als ze op 1 mei deelnemen aan een criterium in Frankrijk in plaats van aan de wegwed strijd „Rund um den Henniger Turm”. Tijdens deze wedstrijd, die .voor het eerst onder bescherming van de Intemationele Wielerunie valt, mogen de top-renners nergens anders aan de start verschijnen. Het tweetal zou echter al een contract voor de wedstrijd in Frankrijk hebben getekend. De Voorburgse volleybalvereniging Corbulo gaat in hoger beroep tegen het vonnis dat de president van de Amster damse rechtbank heeft geveld in het kort poriinv tepen het dagblad Met het veroveren van de finaleplaats verdienden de spiers van Eintracht ieder een premie van ruim 16.000 gulden. Eintracht Frankfurt speelt in de finale tegen Borussia MönchenGladbaeh. In een bikkelhard voetbalgevecht is Bo russia MönchenGladbaeh erin geslaagd VFB Stuttgart van een plaats in de finale in het toernooi om de UEFA-cup af te houden. Stuttgart dat na de eerste wed strijd de beste vooruitzichten had (2-1), verloor op de Bökelberg in MönchenGlad- bach met 2-0. De 20.000 toeschouwers heb ben van begin tot eind een wedstrijd ge volgd, die slechts zeer zelden goede mo menten kende. Reeds in de vierde minuut verloor Stuttgart zijn verdediger Markus Elmer toen deze door Del Haye keihard werd neergelegd. Del Haye kreeg de gele kaart en Elmer verdween met een open beenwond naar het ziekenhuis. De thuis club kwam na een klein half uur op een 1- 0 voorsprong. Lothar Matthaeus (19 jaar) en bewaker van international Hansi Mul ler scoorde met een kopbal na een pass van Schafer. 1-0. Ook na rust bleef het gele kaarten rege nen. De Zweed Frederiksson zag zich ge noodzaakt Schafer, Hansi Muller en Berpd Förster te bestraffen. De rust keer de enigszins weer, nadat Schafer de bal uit een voorzet in het doel van Stuttgart prikte: 2-0. voorzitter van het olympisch comité van Gambia heeft dit gisteren in Banjul ver klaard. Het comité heeft alle Afrikaanse landen opgeroepen er bij de Sovjet-Unie op aan te dringen dat het land zijn troepen uit Afghanistan terugtrekt. De voorzitter van de internationale hippische sportorganisatie, prins Philip van Groot-Brittannië, heeft verklaard, dat zijn besluit om niet naar de spelen van Moskou te gaan, definitief is. Prins Philip wilde niet zeggen of hij een boycot van „Moskou” door zijn organisatie zal voorstellen. Het IOC zal geen maatregelen treffen tegen comités van landen, die de spelen boycotten. Dit heeft voorzitter Killanin van het IOC gisteren in Lausanne ver klaard. Killanin verwierp het idee de Verenigde Staten vanwege het boycot- besluit uit het IOC te stoten. Hij wees op een artikel uit het IOC-reglement vol gens welke alleen maatregelen kunnen worden genomen tegen boycottende lan den als tot de boycot wordt besloten, nadat de inschrijving reeds is geschied. Frank Arnesen. links, volgt een duel op het strand tussen Simon Tahamata en Ruud Krol. opofferen, ook al ben je als aanvaller niet zo vrij als een middenvelder. Maar goed, ik kan me voorstellen dat Beenhakker mij liever in de spits ziet lopen. Aanval lend zat het tegen MW immers wel aar dig in elkaar. Als je als ploeg drie doel punten weet te scoren (waarvan MW er zelf een voor zijn rekening nam - red.) moet dat toch genoeg zijn. Wat nu is gebeurd is gewoon een ramp. We hebben één voordeel: iedereen is extra geprik keld en zich ervan bewust dat zondag een wanprestatie is geleverd”. J van dergelijke acties zijn de sport lieden”. Een groep Amerikaanse sportlieden overweegt een proces aan te spannen tegen het Amerikaanse olympisch comi té naar aanleiding van het besluit van deze organisatie geen ploeg in te schrij ven voor de spelen. Anita Defrantz, die in 1976 deel uitmaakte van de Ameri kaanse acht, die brons won en thans een advocatenpraktijk heeft, verklaarde in Princeton: „Het Amerikaanse olympisch comité, noch de Amerikaanse regering heeft het recht te verhinderen dat Ame rikaanse atleten uitkomen op de Olym pische Spelen”. Gambia zal geen afvaardiging naar de Olympische Spelen sturen als de Sov jet-Unie niet vóór 24 mei zijn troepen uit Afghanistan heeft teruggetrokken. De v a W*

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 25