SIMPELE ZEGE CAMBUUR klasse West I Eerste winst dames Haarlem Dick Haasnoot stopt twee strafschoppen eerste divisie] IJmuiden: moeite met Blauw Wit In strijd om Velser kampioenschap VVB klopt Waterloo e G Verschuivingen in derde Gelijkspel voor Haarlem-c: 2-2 Hormonen en uw lichaam streeksport J! 31 Ronde sterk bezet I Jeugdtitels Tuinder en Van Opzeland Extra: )r We/ z 7 WEET U DAT OOK ONZE DAMESCOLLECTIE NI O WW I n 27 1980 WOENSDAG 23 APRIL SPORT 26 Uw bezoek helemaal waard! „Step by step” uit goede merken is opgebouwd? Hormonen spelen een belangrijke rol in het leven van een vrouw. Zo hebben ze bijvoorbeeld alles te maken met de menstruatie. Maar ook met zwangerschap. En met de overgang. In Libelle van deze week kunt u uitgebreid lezen hoe groot de invloed is van hormonen op uw lichaam en dus op uw leven. Eindelijk b.v.(\ i I Telstar onderuit in tweede helft n moest er 3. (Van een medewerker) 4 Dick Haasnoot: belangrijke inbreng. inka- ADVERTENTIE) at 1d De Friezen moesten hun opponent voor rust nog enkele kansjes toestaan. Zo mis- Doelman Haasnoot stopte twee van de vijf Wormerveerse inzetten, terwijl een strafschop naast ging. In de officiële speeltijd was IJmuiden niet verder geko men dan 1-1, hoewel het vrijwel de gehele wedstrijd opppermachtig was. Doelman Aad May speelde een belangrijke rol bij het zich fel verzettende Blauw Wit. Hij stopte de onmogelijke ballen, maar moest voor rust toch een maal zijn meerdere erkennen in Joop Herinx die een voorzet van Gerben van Leeuwen in de touwen deponeerde. IJMUIDEN. Zeer tegen de verwach ting in heeft Blauw Wit (W) kans gezien Umuiden een verlenging af te dwingen in de bekerstrijd voor zaterdagamateurs. De derdeklasser uit Wormerveer moest uiteindelijk zwichten na het nemen van strafschoppen. Voor IJmuiden schoten Gerben van Leeuwen, Peter Ravensber- gen en Cor Krab raak terwijl Ab de Vlugt en Cock van Leeuwen hun elfmeterschot naast zagen gaan. Na de pauze kwamen de gasten er hele maal niet meer aan te pas. IJmuiden sprong echter te gemakzuchtig met de kansen om en moest dan ook toezien hoe Gert Engel vlak voor tijd de stand gelijk trok. De verlenging leverde niets op, afge zien van enkele panieksituaties voor het Blauw-Witdoel. Het bereiken van de vijf de ronde wordt door IJmuiden wel dege lijk serieus genomen. Trainer Piet Buter: „We mogen dan wel in degradatiegevaar zijn, maar dat wil niet zeggen dat we de beker zomaar laten schieten. We gaan proberen zover mogelijk te komen. Daarnaast is zo’n wedstrijd als vanavond een uitstekende training, we houden het ritme vast en krijgen zelfver trouwen. Dat kan ook doorwerken in de competitiewedstrijden.” volgende gespeeld: EN MERK ƒ250. 18.00 ZAANSTAD. De Driedaagse van Noord-Holland voor wieleramateurs, dié vrijdag in Zaandam start met een ploe gentijdrit, heeft lange tijd niet zo’n sterk deelnemersveld gekend als dit jaar. De Ronde, die voor de 35ste maal plaats vindt, telt drie klassementen: een alge meen, een punten- en een sprintklasse- ment. Ook is er een speciale prijs voor de best geklasseerde Noordhollandse ama teur in het eindklassement. Er is eveneens een verenigingsprijs beschikbaar gesteld, daar er vijf clubteams meerijden, waaron der ZWC, DTS, ASC Olympia en HSC De Bataaf. Zeventien ploegen hebben ingeschre ven, waaronder Driessen (met o.a. H. Koot en P. Bosch), Gazelle (met o.a. Th. Hoger- vorst, Ad Prinsen en D. Klein) en Amstel (met o.g. G. Möhlman en H. Havik). (Van onze sportredactie) VELSEN. Hoewel de competitie nog enkele weken voortduurt, beschouwen de spelers van Telstar het voetbalseizoen ’79-’8O nu al als beëindigd. De formatie van Martin van Vianen vond het gisteravond in het inhaalduel tegen Cambuur na 45 minuten spelen al welletjes, waardoor de Friezen in de tweede helft een 1-0 achter stand vrij gemakkelijk in een 1-2 overwinning konden ombuigen. 8 6 6 6 3 7 6 4 49 6 44 3 43 7 42 9 36 64-16 52-27 55- 30 63-25 58-41 31- 27 56- 39 43-38 37-38 45-53 49-34 49-44 33-47 37- 46 32- 66 31-54 38- 62 43-73 26-82 ik niet goed van werd. In plaats van hun mouwen op te stropen en te vechten om die 1-0 vast te houden, lieten ze Cambuur zijn gang gaan. Van organisatie was geen enkele sprake meer”. Van Vianen beaam de, dat sommige van zijn spelers lak heb ben aan zijn opdrachten, omdat zij weten dat hij over een maand vertrokken is. De toekomstige Vlaardingen-trainer: „Als ik zie, dat opdrachten in vele gevalllen niet worden uitgevoerd, moet ik bekennen, dat sommige spelers wellicht denken: aan mijn hoela met jou adviezen, over een paar weken zien we je toch niet meer terug”. De slechts 700 toeschouwers meenden eindelijk weer eens een Telstarzege te kunnen begroeten, toen Floor Buma zijn team in de 36e minuut aan een 1-0 voor sprong hielp. ten Schenk, Stam, Buma en Ayre en buitte Van Oorschot een man-meer-situatie niet uit. Na rust trok Cambuur de zaken recht. Een simpele tempoverhoging en wat meer agressie dan voor rust, waren al voldoen de om Telstar aan het wankelen te bren gen. Of een aanval nu over de vleugels liep, of door het centrum, elke keer sidder de de Velsense ploeg van angst. Het was voor iedereen duidelijk, dat de Friese ge- Stormvogels zo.-Terrasvogels za. 8-0 (rust 4-0). Doelpuntenmakers Stormvo gels: Ton Verschoor, Theo Engels, Paul van Leeuwen, Hans Luppens 2x, John Langbroek 2x en Eric Geluk. lijkmaker komen. Nadat Roosenburg in de 56e minuut nog op de lat had geschoten, moest de goed spelende doelman Cock Rijkens (Ne- dérburgh heeft nog twee weken rust) in de 78e en 88e minuut capituleren voor Hoekema, die met het hoofd scoorde, en invaller Metz, die de bal uit een knappe voorzet van de felle Hans Erkelens be heerst inschoot, 1-2. DEN HAAG. Het c-elftal van Haar lem heeft gisteravond met 2-2 gelijkge speeld tegen FC Den Haag. (Van een medewerker) HEEMSTEDE. In hun derde en laat ste wedstrijd voor het districtskampi- oenschap damesvoetbal West 1 hebben de Haarlemse dames in het Heemsteedse sportpark een overwinning van 2-1 be haald op Utrecht. Eerder hadden zij met 4-1 verloren van Noord-Holland en met 2- 2 gelijk gespeeld tegen Amsterdam. On danks de zege op Utrecht heeft Haarlem geen kans meer op de districtstitel. (Van onze tafeltennismedewerker) HEEMSKERK. Na urenlange strijd hebben Bart Tuinder en Monique van Opzeland bij de tafeltennisvereniging Heemskerk het clubkampioenschap voor de jeugd veroverd. Libelle is overal te koop, f 1,80 u laap- >ven: steeds Pony- i twee rn zon- t. Een Rokken: Burberrys, Daks, Loden Frey Blouses: Lady van Laack, Lady King, Lady Manhattan, La Kerko Pullovers, vesten en spencers: Ballantine en Jean Cevènne Regenmantels en mantels: Burberrys, Loden Frey, Ravens en Valmeline ook voor exclusieve dameskleding Grote Houtstraat 59, Haarlem tel. 023-321965 6 momentopnamen uit het leven van i Koningin Juliana als unieke wenskaarten. De stand Groningen Den Bosch Wageningen Volendam DS ’79 Graafschap Cambuur Heracles Heerenveen WV Fortuna S Amsterdam Eindhoven Telstar Helmond Sp VTdingen Veendam SVV Amersfoort I sp59 7403. Miele derde- imarkt Het Utrechtste team combineerde in de eerste helft beter dan het Haarlemse en kwam door Bep Timmers verdiend aan een 1-0 voorsprong. Keepster Jolanda v.d. Mije (DSC’74) wist met een paar goede reddingen haar ploeg voor een grotere achterstand te behoeden. Na de rust pak ten de dames van Haarlem de zaken wat energieker aan en kwamen zij al vrij spoe dig door Clary van Veen-Koper tot de gelijkmaker: 1-1. De strijd ging daarna aardig gelijk op. In de laatste minuut van de strijd rukte Els Schoon naar voren en wist via ’n „een tweetje” met Astrid Mole naar (RCH) het voor Haarlem winnende doelpunt te scoren: 2-1. Het routeschema luidt: Vrijdag 11.00 uur start ploegentijdrit in Zaandam. 15.00 uur start eerste etappe Zaandam-Alkmaar over 144,5 km. Zater dag 12.00 uur start tweede etappe Alkmaar-Den Helder over 164 km. Zondag in Den Helder persoonlijke tijdrit over 13 km, waarna om 14.30 uur in Den Helder de start plaatsvindt van de slotetappe over 141,6 km. De derde etappe ein digt op de Gedempte Gracht te Zaandam. 32 15 31 16 31 13 31 12 31 13 30 12 31 12 31 10 30 31 31 31 31 31 32 21 31 19 30 16 11 30 19 32 13 10 5 12 35 2 13 34 7 11 33 9 10 33 7 11 33 8 10 32 8 11 32 7 14 27 7 10 13 24 5 18 21 8 17 20 8 17 20 7 18 19 5 23 11 (ADVERTENTIE) Op de clubavonden waren de voorron den al gespeeld, zodat op de laatste speel dag van dit clubtoernooi de poules naar sterkte konden worden ingedeeld. Bij de jongens ging de finale tussen Bart Tuin der en Dick de Gilder. Beide spelers had den één partij verloren. Bart Tuinder won met 22-20, 18-21 en 21-11 voor de tweede maal de clubtitel. Tweede werd James van IJsseldijk, die alleen in Bart Tuinder zijn meerdere moest erkennen, terwijl Dick dé Gilder op de derde plaats eindig de. In poule B was de uitslag: 1 Peter Harsma, 2 Willem Claessen, 3 Raimond Groot. In poule C werd winnaar Ron Westerink, 2 Oliver Müller, 3 Guido de Jeugd. Bij de meisjes prolongeerde Monique van Opzeland door een zege in drie games (21-17, 12-21, 21-11) haar titel van vorig jaar. Zij won in de finale van Monique Bruin. Uitslag poule B: 1 Erna Stam, 2 Ellen van Opzeland, 3 Ineke Cijsouw. Win naars bij de jongens in de lagere poules waren Bart Smit, Marco Rozemeijer en Peter van de Wal. UTRECHT (ANP). Kampong heeft gisteravond in Utrecht een wedstrijd te gen de nationale hockeyploeg van Argen tinië met 5-4 gewonnen. Bij rust stond de ploeg met 1-0 voor. Voor Kampong scoor de Paul Litjens twee keer uit een strafcor- ner. Hendrik Sparenberg liet eveneens twee treffers aantekenen. Tom van ’t Hek maakte één doelpunt. De Argentijnse tref fers kwamen op naam van Marcello Mase- roni, Pablo Housek, Alejandro Verea en Marcello Garaffo. Voor de Argentijnen gold het duel als voorbereiding op het olympische hockeytoemooi. Voor de beker zijn de zaterdagamateurwed strijden Volendam-DWS 3-1, Dindua-Marken 2-5, IJmuiden-Blauw Wit (W) 1-1, IJmuiden wint na strafschoppen; Huizen-GVW 2-0. Voor de spelers van Stormvogels was deze wedstrijd veel leuker dan de normale training van dinsdag. De ploeg kon doen wat zij wilde hetgeen mede mogelijk was door de positieve opvatting van Terrasvo gels. De arme Elta-bewoners werden ge woon zoek gespeeld. Niemand kon daar iets aan doen. Voor Ted Immers een idea le mogelijkheid om wat „mindere” spelers eens te testen waardoor iedereen aan de bak kwam. „Zo leven we lekker ontspan nen naar zondag toe”, aldus Immers. WB-Waterloo 3-1 (rust 1-0). Harry van Swijveren 1-0, 2-0, Wim Jan Bos 3-0 en Riny Heijne 3-1. Een met vijf invallers spelend Waterloo heeft het WB niet erg moeilijk gemaakt al dient direkt te worden gezegd dat WB bepaald geen walk-over had. De treffers die WB produceerde kwamen allen tot stand na snelle uitvallen. Ton Duijn, de scheidende Waterloo-trainer die naar WB verhuist, had vooraf zijn ploeg geïn strueerd vrij te voetballen zonder WB blessures te bezorgen. Daardoor werd het een leuke partij voetbal waarbij Waterloo alleen maar lekker wilde voetballen. Deze instelling werd tenslotte beloond met één treffer. Bij de jeugd verloren de beide favorie ten Velsen en Stormvogels van respectie velijk KIC en IJmuiden. Deze twee ploe gen gaan nu op 29 april op het terrein van IJmuiden uitmaken wie zich Velsens kampioen mag noemen. KIC had hier voor tegen Velsen strafschoppen nodig terwijl IJmuiden net aan met 1-0 de baas over Stormvogels bleef. Na afloop werd er bij Stormvogels geloot. Resultaat: Ter- rasvogels-Stormvogels en de winnaar VSV/IJmuiden-WB. Kon Telstar voor de pauze nog goed tegenpartij geven aan Cambuur, in de tweede helft legde de Velsense ploeg de opponent uit Leeuwarden! geen strobreed in de weg. De verdedigers hadden totaal geen vat meer op de Friese aanvallers, het middenveldtrio liep maar wat aan te rom melen en de drie Telstarspitsen misten elk overzicht om iets goeds met de bal te doen. Aleid Schenk, die in het C-team aan de lopende band scoort, komt op het A-ni- veau snelheid en techniek te kort om zijn opponenten uit te spelen. Zelfs in een situatie, waarin drie spelers van Telstar twee verdedigers van Cambuur tegenover zich hadden, wisten de discipelen van Van Vianen niet, wat te doen, sterker, op die momenten, werd er maar wat doelloos aangeklungeld. Gedesillusioneerd stelde Van Vianen dan ook vast: „Onbegrijpelijk, wat er na rust is gebeurd. We hebben kansen genoeg gehad om de voorsprong te vergroten. Het was weer het oude liedje. De meeste spe lers voetbalden met een mentaliteit, waar In de rust hadden de Haarlemmers een achterstand van 1-0 door een doelpunt van Chris Treeling. Dezelfde speler ver grootte de voorsprong vöor Den Haag in de tweede helft. Pas nadat Ronald Vre- denburg van Haarlem in deze vrij harde wedstrijd de gele kaart had gekregen, begonnen de bezoekers wat meer initiatie- ven te ontplooien. Eerst zorgde Ron van Niekerk met een afstandsschot voor 2-1 en één minuut voor tijd zorgde Van Niekerk door het benutten van een penalty (toege kend, nadat een van de Hagenaars de bal in het strafschopgebied met de hand had gespeeld) voor 2-2. Het Zondag afgelaste duel tussen THB en NAS in de vierde klasse C van West 1 wordt morgenavond alsnog gespeeld op het veld van FC Schalkwijk aan de Boer- haavelaan in Haarlem. De aftrap is om 19.00 uur. Energie speelt zijn laatste wedstrijd voor de competitie in de vierde klasse B van het zaterdagvoetbal tegen kampioen VEW niet op het Reinaldapark, maar op het veld van Ripperda aan de Boerhaave- laan. De aftrap is zaterdag vanwege de later op de dag te houden kampioensre- ceptie van VEW reeds om twee uur. Ener gie heeft nog een kansje om als derde te eindigen en zal dan van VEW moeten winnen. De afdeling zaterdagvoetbal van SV Halfweg houdt zaterdag op de velden aan de Populierenlaan in Zwanenburg een toernooi en daaraan nemen ook de SC Castricum (eerste klasse Noord-Holland) en SVOW (eerste klasse Leiden) deel. Aan vankelijk zou ook het Friese IW deelne men, maar dat moet door competitiever- plichtingen verstek laten gaan. HAARLEM. De voor morgen vastge stelde competitiewedstrijden DIO ADO’20 en ZandvoortmeeuwenVelsen in de derde klasse B West I zijn uitgesteld en verschoven naar aanstaande zondag. Beide voetbalwedstrijden beginnen dan om half drie. Het aanvankelijk voor zon dag in deze afdeling vastgestelde pro gramma zal daardoor worden afgewerkt op zondag 4 mei. (Van een medewerker) IJMOND. In het door de Velser Sportstichting georganiseerde kampioenschap van Velsen werden gisteravond drie van de vier geplande wedstrijden gespeeld. Daar IJmuiden voor de beker tegen Blauw Wit moest aantreden zijn er op dit moment slechts drie halve finalisten bekend. Zoals verwacht mocht worden speelde het zondagteam van Stormvogels met de zaterdagploeg van Terrasvogels terwijl WB met enige moeite het nog gedeeltelijk in een feestroes verkerende Waterloo klopte. Verreweg de leukste wedstrijd werd gespeeld door de beide zondagteams van Terrasvogels en Velsen. Na het nemen van strafschoppen mocht Terrasvogels verder. Bij deze winst dient echter wel te worden aangetekend dat Velsen een. B-team had afgevaardigd in verband met het belangrijke competitietreffen van morgen. Overigens krijgt het Velser kampioenschap door dit soort praktijken wel bijzonder weinig waarde. Zo had Terrasvogels waar schijnlijk nooit van een op volle oorlogssterkte aantredend Velsen kunnen winnen. Terrasvogels-Velsen 3-3 (rust 2-2). Ter rasvogels wint na strafschoppen. Eric van Veelen 0-1, John Krop 1-1, Frank Kochx 2-1, Eric van Veelen 2-2, Ben Alte na 2-3 en Rolf Schutte 3-3. Het tweede team van Velsen heeft het Terrasvogels heel erg lang moeilijk ge maakt. Niet alleen leidden de Velsenaren tot vlak voor tijd maar bovendien had men de kleine voorsprong diverse malen kunnen vergroten. Met name Theo Hoen derdos had zijn vizier allerminst op scherp staan. Zelfs in het tweede deel van de verlenging kon hij zijn team op vier meter van het doel de overwinning niet bezorgen. Er was nu een fout van keeper Peter de Graaff van Velsen nodig om een verlenging te forceren, waarna Terrasvo gels de strafschoppen beter benutte. Op het smalle speelveld, (beide ploegen hanteerden de buitenspelval), had Velsen in Rob van der Hulst een man met overzicht. Diverse van zijn passes vorm den gevaar terwijl Terrasvogels alle bal len hoog inbracht. Een gevaarlijke man als Frank Snoeks werd daardoor volko men ingepakt. Slechts toen Simon de Weers zich met het verdelen ging bemoei en werd het voor Velsen gevaarlijk. Daar bij hadden beide teams het voordeel dat de doelwachters bepaald niet hun beste dag hadden. Zeker vier doelpunten kon den zij op hun conto schrijven en méde daardoor werd het een doelpuntrijk geheel. GOVERT WISSE Telstar: Rijkens; Bierman, Kuut, Buchel, Mols: Akersloot (Van Wees), Van Oorschot, Ay re; Buma, Schenk, Stam. Cambuur: Tukker; Erkelens, Groote, Schou wenaar, Van Wensveen; C. Roosenburg, Hoeke ma, Ferwerda; Booy (Metz), A. Roosenburg (Kip), De Groot. DEN HAAG (ANP). In de eerste divisie werden gisteravond twee inhaal wedstrijden gespeeld. Telstar verloor op eigen terrein met 1-2 van Cambuur en Heerenveen zegevierde met 2-1 over For tuna SC. Eijmers en Hendriks scoorden voor de thuisclub, Ruys maakte het doel punt voor FSC. De Graafschap, Cambuur en Volendam periodekampioenen. Floor Buma haalt uit en brengt Telstar op 1-0. Van Wensveen kan hem de voet niet meer dwars zetten. Aleid Schenk (tweede van rechts) kijkt toe. onherroepelijk JU V,. 1

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 27