NIEUWE ROOSW1JK-COACH DAZZY RASMIJN: INDELING Titel geen absolute noodzaak voor team Aanvangstijden Terrasvogels-coach Harry van Berkel: OVERHEERSING HAARLEMSE VERTEGENWOORDIGERS TANENDE 99 F 1 29 SPORT WOENSDAG 23 APRIL 1980 i •JM x 1 Dazzy Rasmi/n: „Er moet bij Rooswijk heel wat veranderen Softbalstrijd wordt erg spannend Germaine Leuven: nog steeds geblesseerd. '\SÉ ,'x v,' Harry van Berkel (links) en Wil Kuipers: „Spelvreugde erg belangrijk". Bij runner-up HHC beginnen Betty Veénstra en aanvoerdster Elly Nijhuis aan hun zevende seizoen. De leiding van de ploeg uit het Noorder-Sportpark is opnieuw in handen van Wim van Sorge en Pim Scholten. Ook HHC wordt geplaagd door een smalle basis. Elly Nijhuis: „We doen mee met de anderen. Els Spee wacht op behandeling van een knieblessure en zal vermoedelijk dit jaar niet spelen. Verdedigend zal HBC weer kunnen re kenen op de inbreng van Fredy van Offe ren, die zich bovendien gesteund weet door Sandra Klesser, die na de wintertrai ning weer een stuk sterker is geworden. Een definitieve oplossing voor de korte- stopplaats heeft HHC nog niet gevonden. Daarentegen horen de blessures van Ma rijke Sytsma en Maija Lanz tot het ver leden”. Huub Kouwenhoven - DSS’ technische man - is daarentegen zeer voorzichtig. Nadat bekend was geworden dat Ras mijn zijn vorige club OWO zou verlaten kreeg hij van meerdere eersteklassers aanbiedingen, sommige zelfs zeer lucra tief. Waarom dan toch gekozen voor Rooswijk? Rasmijn: „Ik ga de problemen niet uit de weg. Het geld is voor mij een bijzaak, honkbal is en blijft mijn hobby. Natuur lijk is de situatie bij Rooswijk niet ideaal, maar de spelers, het bestuur en ik doen er met z’n allen alles aan om de aanwezige moeilijkheden op te lossen. Ik ben ervan overtuigd dat dat zal lukken”. Verder zegt de in Schalkwijk woonachtige Rasmijn het gewoon leuk te vinden een club als Rooswijk te trainen, in plaats van bijvoor beeld een potentieële kampioensploeg: „Die jongens hoef je toch zowat niets meer te leren”. Dazzy Rasmijn is er zeker van dat Roos wijk zich ook dit jaar zal weten te hand haven in de eerste klasse: „Degraderen doen we niet, dat is een ding wat zeker is. Wij zijn goed genoeg voor de eerste klas se. Als ik daar niet voor de volle honderd procent van overtuigd was was ik nooit coach van Rooswijk geworden. We hebben in Jan Berkhout, Leo van der Burg en Frank in den Bosch drie goede werpers, wat natuurlijk erg belang rijk is. Jammer is het wel dat we de komende twee maanden Gé van der Lem moeten missen, die bezig is zijn huis te verbouwen”. Aanstaand weekeinde speelt Rooswijk de eerste „dubbel” van het seizoen 1980, tegen het Haagse Storks. Zaterdag speelt de ploeg de uitwedstrijd, terwijl voor zondag de thuiswedstrijd geprogram meerd staat. Dazzy Rasmijn over deze competitiestart: „Ik kan er eigenlijk niet zoveel over zeggen. De kracht van de meeste tegenstanders in onze afdeling is me onbekend. Ook van Storks weet ik niet veel af. Ik reken echter wel op twee punten na dit weekeinde”. Tweede Klasse B: Alro-Jeka, DSC’74, Giants, HSCN, JRC Ducks, de Pinguins, Roef, Spaamwoude, de Spartaan, Wasse naar. „De situatie zoals De Jong die verleden jaar schetste is jammer genoeg maar al te waar. Vooral de mentaliteit van sommige spelers is voor mij een doorn in het oog. Er zijn bijvoorbeeld een paar jongens die maar één keer per weekeinde willen spe len. Het „heilige vuur” ontbreekt, en dat betreur ik”, aldus de 38-jarige Rasmijn. Een ander probleem waar de club uit Velsen-Noord mee kampt is hét geringe spelersaanbod. Dazzy Rasmijn hierover: „De selektiegroep zou uitbreiding op dit moment inderdaad uitstekend kunnen ge bruiken. Daarom ben ik meteen begonnen met het laten meetrainen van vier jeugd spelers en een aantal jongens uit het twee- die in 1966 naar Nederland kwam een groot aantal keren geselekteerd voor zo wel het Antilliaanse als het Nederlandse nationale team. De meest logische stap na deze glanzen de carrière was natuurlijk een loopbaan als trainer. Voordat voorzitter Theo Reits- ma hem naar Rooswijk haalde had de symphatieke Rasmijn, die overigens in het bezit is'van het A- en het B-coach- diploma, Terrasvogels .en OWO onder zijn hoede. (Van onze honkbalmedewerker) VELSEN-NOORD. „Rooswijk kan op deze weg niet doorgaan” verzuchtte verleden jaar de toenmalige Rooswijk- trainer Loek de Jong, ondanks het win nen van de degradatiewedstrijden tegen Jeka en het daaraan verbonden behoud van het eersteklasserschap. De Jong maakte zich met name boos over de slech te mentaliteit van sommige spelers en over de te smalle spelersgroep, die vol gens hem dringend uitbreiding behoefde. Dazzy Rasmijn, de nieuwe Rooswijkco- ach is het hier verrassend genoeg volle dig mee eens: „Er moet bij Rooswijk heel wat veranderen”, zo zegt hij. Hoofdklasse: Bloemendaal, BMZ-EDO; DSS, HCC, Nikon-HCAW, Shell, Terras vogels, Vax-Kinheim. Eerste Klasse: de Birds, Capac-WK, du Meteoor, Ola-UW, Pirates,Robur ’58, Sparta, Storks. Tweede Klasse A: Alcma- ria Vitrix, EHS, FAK, Heiloo, the Herons, Odiz-Frogs, Onze Gezellen, de Pino’s, Run 71. Zuidvogels. (Van onze softbalmedewerker) HAARLEM-IJMOND. Als dinsdag 29 april de hoofdklasse-softbal met het treffen tussen HHC en Bloemendaal in het Noorder-Sportpark van start gaat lijkt een ongemeen spannende competitie in het verschiet te liggen. Waren er in de voorgaande jaren uitgesproken titelgega- digden en degradatiekandidaten aanwe zig, dit seizoen lijken de acht hoofdklas sers dichter naar elkaar toegegroeid te zijn dan ooit te voren. Wel worden lands kampioen Terrasvogels en HHC opnieuw in één adem genoemd voor het kampioen schap maar de strijd om de fatale laatste plaats te ontlopen lijkt feller dan ooit te worden. ledige voorbereiding mee. Ze missen ge woon een aantal oefenwedstrijden en trainingen, en zijn daarom op het mo ment dat de competitie begint nog niet helemaal in vorm”. Van Berkel heeft zich echter al lange tijd verzoend met deze toch niet bepaald ideale situatie: „Zo is het bij een vereniging als Terras vogels nu eenmaal. Een aantal goede honkballers (Dick van der Vlugt, Frank en Bert Koks en Rob Harder -red.) zijn toevallig ook redelijke voetballers. Hier door missen ze praktisch alle oefenwed strijden, ook dit jaar weer, en dat is natuurlijk erg jammer. Ik blijf er echter bij dat de combinatie voetbal/honkbal zeker op ons niveau, wel degelijk moge lijk is. Het is onzin om iemand te dwin gen één van beide sporten te kiezen”, aldus de in Uitgeest woonachtige Ter- rasvogels-coach. Om misverstanden tussen beide afde lingen van de Blauw-Witten tot een minimum te beperken is er vorig sei zoen door de afdeling honkbal een soort overlegorgaan opgericht, bestaande uit Harry van Berkel zelf, eerste-team-be- geleider Willem Kolkman en hulptrai- ner/speler Guus van Dee, die zich trou wens weer meer op het spelen zal gaan concentreren. Van Berkel over dit overlegorgaan: „Verleden jaar functioneerde het nog niet helemaal naar wens. We blijven echter proberen om een zo goed moge lijk contact met de afdeling voetbal te krijgen. Het moet toch mogelijk zijn om tot waterdichte afspraken te komen”. De eerste wedstrijd die de Santpoorte naren dit seizoen in competitieverband zullen spelen is „uit” tegen het uit de hoofdklasse gedegradeerde Euro-Stars. Wil Kuipers: „Je weet nooit van te voren hoe sterk de tegenstanders zijn. Het is dit jaar zaak de eerste periode van de competitie zo goed mogelijk door te komen. Als dat lukt hebben we een zeer goede kans om volgend seizoen eerste klasse te spelen, wat met deze ploeg zeker zal lukken”, aldus de 25- jarige Terrasvogels-speler. Dat de ploeg uit Santpoort-Zuid dit jaar kampioenskansen heeft zal duide lijk zijn. Wil Kuipers hierover: „We heb ben gewoon een goed team, zeker voor de tweede klasse. Het „fielden” zal wei nig problemen opleveren, alleen aan slag verwacht ik dat het wel wat moei zaam zal gaan”. Terrasvogels is dit seizoen vrij gunstig ingedeeld. Gerenomeerde tegenstanders als ODIZ-Frogs, Volewijckers en Pirates ontbreken, terwijl de ploeg alleen pit cher Huib Jan Tijl (naar Schoten) zag vertrekken. Daar tegenover staat dat pitcher Arie Paap en verrevelder Joop Mulder dit jaar weer voor het eerste beschikbaar zullen zijn. Uit de jeugd kwam de 16-jarige Erik Kops (Van Ber kel: „Zonder meer een talent”) de selek- tie versterken. Tweede-honkman Frank Vos is echter door een meniscusoperatie voorlopig uitgeschakeld, iets dat bij Ter rasvogels als een gemis wordt ervaren. Afgelopen seizoen misten de „Birds”, in 1978 uit de eerste klasse gedegra deerd, eigenlijk net de boot. Thamen werd achteraf toch wel terecht kam pioen, terwijl het team van Van Berkel met het Amsterdamse Pirates de twee de plaats deelde. Wil Kuipers hierover: „We hebben het verleden jaar gewoon laten liggen. Door de slechte sfeer in het begin van het seizoen, die volgens mij veroorzaakt werd door wrijvingen tussen de wat ou dere en de wat jongere spelers, verloren we de eerste drie wedstrijden. Dat heb ben we eigenlijk in het resterende deel van de competitie nooit meer goed kun nen maken”. Harry van Berkel wijt de slechte competitiestart van verleden jaar echter aan iets heel anders: „Een aantal spelers maken, doordat ze ook voetballen bij Terrasvogels, nooit de vol- (Van onze honkbalmedewerker) SANTPOORT-ZUID. Aan de vooravond van het nieuwe honkbalseizoen zijn Harry van Berkel en Wil Kuipers (respectievelijk coach en speler van de Santpoort- se tweedeklasser Terrasvogels) het over tenminste één ding roerend eens; de kansen om dit jaar kampioen te Worden en daardoor te promoveren naar de eerste klasse zijn voor hun club zeer reëel aanwezig. „Maar”, zo drukt Harry van Berkel het uit, „het is zeker geen absolute noodzaak. Het „moeten” is er voor mij zo langzamerhand wel af. We gaan dit seizoen gewoon lekker honkballen en dan komen de resultaten vanzelf wel”. Ook voor de als catcher en kortestop inzetbare Kuipers geldt dat het „heilige moeten” uit den boze is. „De spelvreug de mag nooit op de tweede plaats terecht komen. Ik vind het enorm belangrijk dat je je sport met plezier beoefent”. Voornaamste gegadigden voor deze posi tie zijn Maud de Haas en Maija Lanz. Voor het overige veranderde er weinig bij HHC. Vast aan de selectie werd toege voegd Marjolein Jole. Als in de voorgaan de jaren verwacht Elly Nijhuis, die het topsoftbal steeds moeilijker met haar werk kan combineren, dat ook DSS toch weer hoog zal eindigen. „We realiseren ons maar al te goed dat DSS in een moeilijke fase zit. Jarenlang is er niets aan de opleiding van de jeugd gedaan. En nu moeten we daar de wrange vruchten van plukken. We kunnen dit seizoen alleen maar hard werken aan een basis voor de toekomst. De bij de Hoogovens en de reserve- politie werkzaam zijnde Rasmijn zal dit seizoen ook zelf in aktie komen. Een vaste plaats heeft hij voor zichzelf niet op het oog: „Ik ga staan waar het nodig is, en zolang het nodig is”. Met een speler van het kaliber-Rasmijn mag Rooswijk zich erg gelukkig prijzen. Hij brengt een enor me basisroutine met zich mee. Zo heeft hij maar liefst 15 jaar hoofdklassë-ervaring; van zijn 14de tot zijn 23ste jaar speelde hij in de hoofdklasse van de Nederlandse Antillen, terwijl hij ook nog eens acht jaar in de Nederlandse hoofdklasse uitkwam, respectievelijk bij Schoten, OWO en Haarlem Nicols. Bovendien werd Rasmijn Hoofdklasse: Bloemendaal di 19.30 uur- za. 17 uur; BMZEdo do. 20.00 u-za. 17.00/ 19.00 u; DSS do. 19.30 u.-zo. 11.30 u.; HHC di. 20.00 u.- za. 17.00 u.; Terrasvogels wo. 20.00 u.-za. 19.00 u.; Vax—Kinheim wo. 19.00 u.-za. 19.00 u. Tweede Klasse A: EHS za. 17.00 u.; de Pino’s wo. 19.30 u.-^a. 18.00 u.; Onze Gezel len vrij. 19.00 u.-zo. 11.00 u. Tweede Klasse B: DSC,74 wo. 19.30 u.- zo. 11.00 u.; de Pinguins di. 19.30 u.-za. 18.30 u.; Spaamwoude wo. 19.30 u.-zo. 11.00 u. In alle klassen van de landelijke compe titie zullen ook naast de weekendwedstrij- den de komende competitie weer mid weekse wedstrijden worden gespeeld. Onbevangen zullen we er tegenaan gaan. Ik reken op een middenmootpositie, maar zeker weten doe je het nooit”. Groot is nog steeds de overheersing van de Haarlemse vertegenwoordigers in het softbal-Walhalla. Tegenover zes ploegen uit Kennemerland staat slechts de in breng van het Amsterdamse Shell en het gepromoveerde Nikon-HCAW uit Bus- sum. Toch zijn er verschijnselen waar neembaar die aantonen dat de afbrokke ling van het Haarlemse .bastion is begon nen. In de eerste klasse is Haarlem name lijk in het geheel niet meer vertegenwoor digd. De wens van een steeds groeiend aantal clubs om de hoofdklasse uit te breiden heeft bij de KNBSB nog geen gehoor gevonden. De ideeën van bondsco ach Nol Houtkamp naar versmalling evenmin. Houtkamp, die voorstander is van speelsterspromotie ziet niets in het knokken tegen degradatie. „Het beïn vloedt het softbalspel in ongunstige zin”, aldus de bondscoach. Bij landskampioen Terrasvogels heeft coach Hans Janssen na dertien jaar het roer van Teun van der Berg overgeno men. Hans Janssen, afkomstig van het Amsterdamse Pirates is groot voorstan der van een dubbele bezetting van iedere positie in zijn ploeg. „Ik ga niet direct uit van een nieuw kampioenschap. Prolonge ren van de titel is nu eenmaal moeilijker dan weer eens een keer kampioen wor den. Natuurlijk realiseer ik mij dat wij met HHC de voornaamste titelgegadigden zijn, maar veel meer dan een eenvoudige rekensom is dit niet. Ondanks het vertrek van werpster An- nelies Tesselaar naar DSS heeft Terras vogels ook dit jaar weer de beschikking over de sterktste werpstersstaf. Routinier Els Koks en het aanstormen de talent Marinka Stüvel zullen voor veel ploegen een te grote opgave zijn. Daar naast beschikken de Birds nog over Jac queline van der Vlugt, die nog meer diepte geeft aan het werpstersarsenaal. Hans Janssen, die bereid is een ieder die hard traint een kans te geven, ziet zich net als de andere ploegen nu reeds geplaagd door blessures. Hadden Ludy van Mourik en Gerda Treuren in de aanloop naar de competitie met blessures te kampen, voor lopig is ook Mariët Fijen door een knie blessure uitgeschakeld. Hans Janssen („De basis is dit jaar niet zo breed”) ziet met de nodige zorg uit naar de eerste spannen zijn de verwachtingen van.de talentvolle Ellen Volkers (de Pinguftis), die te zijner tijd de plaats van achtervang- ster Ans Kroon zal moeten overnemen. Een gevoelig verlies leed BMW-EDO aan het eind van het vorig seizoen toen Nederlands beste werpster Marian van Ginhoven besloot de wedstrijdsport vaarwel te zeggen. Samen met Suze van Breukelen zal zij nu de EDO-ploeg leiden in de komende competitie. De plaats op de „heuvel” is overgeno men door de van de Meteoor overgeko men Petra Goedkoop. Assistentie is bo vendien aanwezig in de persoon van derde honkvrouwe Caroline Smit en de als slag- vrouwe gevreesde Jet Sikkema. Centrale figuur in de EDO-ploeg is nog steeds Truus Ruiter, die verdedigend een niet weg te denken schakel is. Ondanks het wegvallen van Marian van Ginhoven hoopt Suze van Breukelen zich toch mak kelijk te kunnen handhaven. Dankzij de financiële injectie van de sponsor kon EDO niet alleen in Italië een belangrijk deel van de voorbereiding op de competi tie verzorgen, maar kon ook een pitchers- machine aangeschaft worden, terwijl het terrein met een tribuneaccomodatie werd uitgebreid. In Italië leerde Suze van Breu kelen opnieuw dat het Italiaanse softbal met sprongen vooruit gaat. „Ze zijn leer- gieriger en veel gekker met softbal dan in Nederland.” De laatste voorbereiding op de compe titie brengt ook Kinheim in Italië door. Komende donderdag vertrekt de ploeg naar Milaan om de daar vorig jaar ver overde wisseltrofee te verdedigen. Met assistent Johan Kluyskens brengt Huub Kouwenhoven een sterk gewijzigd DSS binnen de lijnen. Annemiek Mul, Helma Kuyper en Jocé Kuyper vertrok ken, terwijl Wil Huisman van het topsoft bal afscheid nam. Het vertrek van deze routine werd echter gecompenseerd door de komst van Marian van Ling (Onze Gezellen), Ellen Volkers en Annelies Tes selaar (Huub Kouwenhoven: „Zij staat te popelen om te bewijzen dat zij een gebo ren werpster is.”) Op het eerste honk heeft Anita Nolet het vertrouwen van de coa ching gekregen. Teruggekeerd van weg geweest is Loes Buenting. Zij echter zal eerst aan een enkelblessure geholpen moeten worden alvorens weer te kunnen „acteren” in de DSS-hoofdmacht. Positie ve resultaten verwacht Huub Kouwenho ven ook van de krachten sprinttraining uit de afgelopen wintermaanden. Hoog ge- wedstrijd tegen het gepromoveerde HCAW, dat naast talent ook kan beschik ken over de internationaals Loes Poort en Irene Brandsen. Degraderen doen we zeker niet de. Je moet immers .pok aan de toekomst denken”. Mölhnann, die geplaagd wordt door en kelblessures van Germaine Leuven kan evenmin mee rekenen op het werpen van Carla van der Veldt, die wel als speelsters bij de ploeg betrokken blijft. Möllmann: „Na acht jaar wordt het steeds moeilijker de ploeg te motiveren. Je raakt langzaam maar zeker uitgekeken”. Kinheim, dat wel .over jeugdig talent beschikt, mag de te jonge Wil Rietman eh Mariël Tammer nog niet opstellen. Een grote inbreng in de ploeg lijkt dit seizoen weggelegd voor werpster Ineke Mulder. Met Marian Cops zal zij samen de werp stersstaf vormen. Bij Bloemendaal hoopt coach Piet de Nieuwe op een goede klassering. „Als het geloof in eigen kunnen niet ontbreekt, moeten we met onbevangen spel uit de hoek kunnen blijven waar de klappen gaan vallen”. Door het wegvallen van Wilma Moster- mans - ziekte van Pfeiffer - bestaat de Bloemendaal-basis op dit moment uit slechts tien speelsters. De plaats van Wil ma Mostermans zal waarschijnlijk inge nomen gaan worden door de jeugdige Caroline Fris, die naast Chirstian Jansma en Yolanda Steyn ook nog als werpster kan optreden. De aanvallende kracht van Monique Fris, Jacqueline Bakker en Mo nique van Schie staat er borg voor.

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 29