politienieuws het amateuristisch musiceren n. Oranjedag in Beverwijk met traditioneel programma Nieuwe stichting bevordert GLASHANDEL KRÖDER BV NAAR INDUSTRIETERREIN BIESLAND oude ambacht Wandeltocht door 3.75 het duingebied Noord-Holland Familiebedrijf handhaafde het CIRCLE1 1EASE] I Geen wijkfeest rond Wijkertoren FNV-jubilarissen Eigen CDA-afdeling in Wijk aan Zee Beverwijkse Harmonie biedt faciliteiten voor muziekschool Het V PSP-vergadering bespreekt nieuwe acties voor illegalen wil VII IÉ Bang&Olufsen 7 DONDERDAG 24 APRIL V Tijdelijk ’n auto nodig? UITGEWASSEN GRINDTEGELS J 1 koningstraat ij» „DE WIJKER ZWAAN” BENUT LUTHERSE KERK IJMOND 6 1980 ii DERBY n utrecht >n. 13. T Voorwaarden: - goede algemene ontwikkeling; - prima werklust; - positieve, commerciële instelling; - 'gevoel voor service. (J krijgt van ons een gedegen opleiding en alle denkbare steun om een goed ondernemer te worden. Vragen, Cl zult nog een heleboel meer willen weten. Dat kan in een persoonlijk gesprek. Na ontvangst van Clw uitvoerige brief zullen wij Cl graag ontvangen. Voor telefonische inlich tingen vooraf kunt Cl bellen met onze heer W. v. Heel. 1 i De Lampenier Nederland b. v. Hoofdkantoor: Rechtestraat 33a Eindhoven Tel. 040-433552* Motorhuis IJmond Geautoriseerd B&O dealer: De Vilder Velserduinweg 173 Umuiden Tel. 02550-1 23 46 Glas-in-lood SCHOEHUIJS B.V. rexpen voor .elk met auto Onze succesvolle organisatie bestaande uit een grote keten van verlichtingsspeciaalzaken zoekt voor haar vestiging in winkelcentrum Beverhof te Beverwijk een enthousiast echtpaar Slijperij GOLF PASSAT - 9 pers. BUS KOMBI BESTEL Informeer naar onze voordelige tarieven BERENDSEN VERHUUR - I w 3 jaar garantie L JI. w Schildersbedrijf uit 1883 groeide de Beverwijkse binnenstad uit ADVERTENTIE) ten (ADVERTENTIE) 2115 •r (ADVERTENTIES) BEVERWIJK. Donderdag 24 april houdt de Industriebond FNV afdeling Beverwijk een gezellige avond voor haar jubilarissen ‘in het FNV-gebouw de Wij- kerbaan aan het president-Kennedyplein in Beverwijk. Er zijn 18 jubilarissen. De heren J. Bruijns en W. de Ruijter zijn 60 jaren lid. De heren A. Nunnink, J. Otte, J. de Ree, J. Schelvis, en J. Ooyevaar zijn 50 jaar lid. J. Peen en J. Snijders zijn 40 jaar lid. En de heren P. de Boer, J. Goed, C. van Kampen P. Kempers, F. Koster, J. Luchies, P. Meiland, H. Nannen en C. Warmehoven zijn 25 jaar lid. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Wijlen de heer Hen drik Kröder begon in het jaar 1883 een schildersbedrijfje in Wijk aan Zee. Vrij dag 9 mei opent burgemeester A. J. Hu bers aan het Biesland 30 in Beverwijk het nieuwe bedrijfsgebouw van de Glashan del Kröder BV met een bedrijfsvloer- oppervlakte van bijna duizend vierkante meter. Tussen deze feiten speelt zich de ontwikkeling af van een van oudsher wijd en zijd bekend Beverwijks familie bedrijf, dat inmiddels ook in Den Helder een bedrijfsvestiging heeft. Sinds 1927 omvat deze glashandel ook een glas-in-lood atelier en per 1 januari 1971 werd als specialiteit het maken van gezandstraalde gedenkramen aan de be- drijfactiviteiten toegevoegd. Hendrik Kröder, die in de vorige eeuw zijn schildersbedrijfje in Wijk aan Zee begon, verplaatste dit in 1914 naar de Torenstraat in Beverwijk en al een jaar later moesten de panden Grote Houtweg 1 en Torenstraat 49 tot 51 worden aange kocht, dus naast het thans via een kraak- actie bekend geworden pand Torenstraat Het beschikbaar komen van de Luther se kerk aan de Koningstraat voor culture le doeleinden is mede aanleiding gewor den voor het initiatief tot de nieuwe stich ting. (Van een onze verslaggeefsters) BEVERWIJK. Deze maand is in Be verwijk de Stichting „De Wijker Zwaan” opgericht die zich ten doel stelt het ama teuristische musiceren te bevorderen op het terrein van de klassieke muziek. Groepjes of serieuze amateurmusici krij gen volgens de stichting weinig gelegen heid zich te presenteren, in verhouding tot popgroepen en andere formaties die zich bewegen op het terrein van de popu laire muziek. De „muziektempel" aan de Koningstraat in Beverwijk waar amateur-musici de moge lijkheid wordt geboden zich te presenteren. De wandeltocht kwam tot stand met medewerking van de Vereniging tot Be houd van Natuurmonumenten in Neder land, mevrouw Baronesse Van Tuyl van Serooskerken en de familie Cremer. heel Nederland als afzetgebied en in 1935 moet een aangrenzend terrein aan de Ko ningstraat in Beverwijk worden gekocht. Dan komt de tweede wereldoorlog. In de maand september 1940 kreeg de Bever wijkse firma van de commissie voor de wederopbouw van de gemeente Den Hel der opdracht voor de levering en het plaatsen van „de glasschaden” in die ge meente en dat werd het begin van de nevenvestiging in Den Helder, die in 1946 werd geleid door kleinzoon Hendrik Krö der. Kleinzoon C. J. Kröder begon in 1948 zijn aandacht te richten op het bedrijf in Beverwijk. De KVP-afdeling ontstond bij het samengaan van de gemeenten Bever wijk en Wijk aan Zee en Duin in 1932. kante meter grond gereserveerd van het nog te ontwikkelen industrieterrein in het Beverwijkse Kagerveld. Daar ging in juni 1979 de eerste paal in de grond voor het nieuwe bedrijfsgebouw, dat op 9 mei aan staande om half drie door burgemeester Hubers wordt geopend. Dit gebouw om vat een magazijnhal, een afdeling glasbe werking, kantoren met showruimte, een tekenkamer en een kantine. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Het programma voor de viering van koninginnedag verschilt qua samenstelling niet veel van dat in de voorgaande jaren. Het begint om negen uur met de beiaardbespeling door Dick Kuijs vanuit de St. Agathakerk en het eindigt met een grote feestavond in twee zalen van „De Nieuwe Slof’. In de thea terzaal treedt het gezelschap Frans Fro- lijk op en in de recreatiezaal is een oran- jebal. Overdag de traditionele aubade bij het Stadskantoor, het ruiterfeest met springconcours op een terrein langs de Wijk aan Duinerweg, het damesvoetbal- toernooi, het landvoetbaltoernooi en de jeugdmarkt op het Marktplein. Voorbeelden van zandstraaldecoraties op vlakglas. Botsing. Donderdagnacht is een. 23-jarige Beverwijker op de Warande in Beverwijk met zijn auto tegen een lan taarnpaal gereden. De auto werd totaal vernield en de lichtmast zwaar bescha digd. De automobilist die ongedeerd bleef kreeg een rijverbod omdat een bloedproef uitwees dat hij onder invloed reed. U heeft een keuze uit meer dan 50 verschillende soorten en kleuren. Afm. 60 x 40 cm reeds v.a (btw inbegrepen) A VELSEN. De Oranje Vereniging IJ- muiden-West organiseert 30 april en 5 mei een wandeltocht van ongeveer 9 kilo meter door het Noordhollands duinge bied. WIJK AAN ZEE. In Wijk aan Zee bestaat sinds 1932 een zelfstandige af deling van de Katholieke Volkspartij met een eigen bestuur. Deze heeft thans besloten zichzelf op te heffen en een CDA-afdeling op te richten. Koningstraat 40/42, Beverwijk Telefoon 02510-29162 Toen de gemeente Beverwijk toestem ming en geld gaf voor de restauratie van het gebouw van de Evangelisch-Lutherse Gemeente in Beverwijk, werd daarbij als voorwaarde gesteld, dat het gebouw niet alleen voor kerkdiensten zou worden ge bruikt. wordt ook in de nieuwe vestiging op het Beverwijkse industriegebied voortgezet. In de loop der jaren was de vraag naar glas-in-loodramen geheel verdwenen, ter wijl in de dertiger jaren regelmatig vijf tien vakmensen werkzaam waren in deze brandche. In 1974 komt de belangstelling voor dit produkt weer terug en de firma haakte weerd in op deze ontwikkeling. In 1977 komt de derde generatie in de per soon van E. P. Kröder, achterkleinzoon van de oprichter, in dienst van het Bever wijkse bedrijf. Uitbreiding aan de Koningstraat blijkt niet mogelijk en daarom werd 3850 vier- Huur dan een praktisch nieuwe Opel bij het betrouwbare bedrijf voor auto verhuur voor één of meer dagen of weken/weekends. Voor aanvraag kleurenfolder prijs lijst bel 02206-2690. Showroom opslag verkoop HOOGDORPERWEG 2 G - HEEMSKERK Alleen showroom: Herenweg 38, Egmond- Binnen, tel. overdag 02510-31205, 's avonds. 02206-2690 (tot 22.00 uur). Pxs'’5, De kerkeraad stelde toen een culturele commissie in, die sindsdien veel werk verzette. Er werd medewerking verleend aan de zogenoemde orgeltochten in het kader van de Toer-in, er werden orgelcon certen in de kerk gegeven door bekende organisten als Marco Bij de Vaate. Van het optreden van The Merry Minstrels in de kerk werd zelfs een plaat geperst. Voorts waren er nog een optreden van het blaaskwintet Acolus en een uitvoering van Cantores Feliseni. Samenwerking werd gezocht met de Stichting Theater, maar die zag niet veel in die toenadering. Daarom besloot de culturele commissie een stichting te vor men, zodat men zelfstandig aanspraak kan maken op subsidiefaciliteiten. De naam van de stichting werd „De Wijker Zwaan”, omdat de zwaan het symbool is van de Lutherse Kerk. Het gebouw waar in kan worden gemusiceerd leent zich bijzonder goed voor het uitvoeren van klassieke muziek door groepen of solisten. Wie belangstelling voor het werk van deze nieuwe stichting heeft kan contact opne men met het secretariaat: Leeuweriklaan 5 in Umuiden. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Andrée van Es is als spreekster uitgenodigd voor de ledenver gadering die de PSP-afdeling Beverwijk-' Heemskerk donderdagavond 24 april' houdt in het buurthuis „De Schans” aan de Schans. Andrée was tot voor kort medewerkster van de Tweede Kamerfractie van de PSP en speciaal belast met het vreemdelingen-; beleid. Zij is nu politiek secretaresse justi< tie en politie van het PSP-partijbestuur. In haar funktie van fractie-assistente., heeft zij de acties van de 182 Marokkanen van dichtbij meegemaakt en ondersteund^ en was zij ook nauw betrokken bij de" problemen van de illegale buitenlands^, werknemers. Tijdens de ledenvergadering zal zij spreken over vervolgacties van Beverwijk en Heemskerk verslag uitbrengen. Ook) wordt tijdens de vergadering aandacht' besteed aan in mei in de IJmond te voeren" acties, zoals de actiedag „Geen atoomaf- val de zee in” op 24 mei. De ledenvergade ring is openbaar. Voor de kinderen van de kleuterscholen en de lagere scholen treedt om negen uur en kwart voor elf het gezelschap Tijl Ui lenspiegel op in „De Nieuwe Slof’. De jeugdmarkt lijkt dit jaar een succes te worden. Er hebben honderd kinderen ingeschreven van zes tot twaalf jaar, die zelf een kraampje zullen inrichten voor verkopen uit eigen bezit. De inschrijving is al gesloten. Er zijn prijzen beschikbaar gesteld voor de origineelste stand en de beste standwerkers. De ingeschreven deelnemers mogen hulp inroepen van vriendjes of broertjes en zusjes. Er zijn steeds nauwe banden van sa menwerking geweest met de afdeling Beverwijk. Eén van de belangrijkste afspraken was altijd, dat in de Bever wijkse gemeenteraadsfraktie van de KVP minstens één zetel werd gereser veerd voor een KVP-lid uit Wijk aan Zee. Er volgde een periode van sterke groei en naast het glas-in-loodatelier werd nu ook begonnen met een glasslijperij. De aankoop van de eerste vrachtwagen om het transport in eigen hand te kunnen nemen was in 1928 nog een belangrijke mijlpaal in de bedrijfsontwikkeling. Uitbreiding volgde op het terrein „Graafwijk”, waar een nieuw magazijn werd gebouwd, maar de groothandel in vlakglas, die de overhand neemt, heeft nu 47, in het hart van de buurt rond de Wijkertoren. Daar werd een winkel inge richt voor de verkoop van verf en behang. Zoon J. Kröder ging ook in de zaak en hij werd in 1922 mede-firmant. In datzelfde jaar nam de firma een electrische verfma- lerij in gebruik voor het vervaardigen van grond- en glansverven onder de naam „Standoline” en toen begon men ook met de groothandel in vlakglas en verfwaren. In die eerste jaren werd het vlakglas uit het binnenland betrokken maar in 1925 kwam de eerste zending vensterglas van een fabriek uit België. Ook voor, betontegels, bielsen, kei tjes, oude straatklinkertjes, beton- schuttingen en schuren, straatklin kers, patioblokken enz. Boven 250,- afname, franco gelost naast de wagen. Betaling aan de chauffeur. Voor beide vestigingen werd de ruimte in de binnenstad te klein. In Den Helder verhuisde het bedrijf naar het indu strieterrein „West Oever”. In 1969 werd de groothandel in verfwaren beëindigd, want de glashandel eiste alle aandacht op. In 1971 kon men de glashandel Reek C.V. in Koog aan de Zaan overnemen en daarmee was als nieuwe specialiteit de gezand straalde gedenkramen geïntroduceerd. Deze bijzondere vorm van glasbewerken v.a. ƒ25,- p. dag excl. BTW. Zeeweg 5 - Umuiden Tel. 02550-15544 De wandelaars moeten de routebe schrijving afhalen op het Stormvogels- sportparkterrein „Zeewijk”. De start is aan de Heerenduinweg. Op 30 april begint de trim-wandeltocht tussen half acht en acht uur en op 5 mei tussen half negen en negen uur. BEVERWIJK. De stedelijke Muziek school start half augustus weer met een opleiding blaasmuziek. De Beverwijkse Harmoniekapel biedt kinderen de gele genheid met een instrument van de ver eniging deel te nemen aan deze cursus. Aan het gebruik van het instrument zijn geen kosten verbonden, maar de leerlin gen moeten dan wel lid worden van de vereniging. De contributie bedraagt twee kwartjes per week. Op dit moment zijn nog de volgende instrumenten beschikbaar: klarinet, trompet, waldhoorn, hobo, bariton, tenor sax, trombone en baritonsax. Nadere in lichtingen worden verstrekt door G. W. Groen, Berghuisstraat 5, telefoon 25980 in Beverwijk. De deelnemers wandelen over de land goederen Midden-Herenduinen, Nova Zembla, Duin en Kruidberg en Heeren- duinen. Nu echter de fusie van ARP, CHU en KVP voor de deur staat heeft de KVP- afdeling Wijk aan Zee het besluit geno men tot opheffing, mede met inachtne ming van de daarvoor van hogerhand gegeven instructies. Voor de oprich ting van een eigen CDA-afdeling Wijk aan Zee wordt donderdagavond 24 april een vergadering gehouden in het dorpshuis „De Moriaan”. Tijdens de vergadering kan men zich in laten schrijven als CDA-lid en eventueel kan meteen tot het verkiezen van een be stuur worden overgegaan. De heer A. Bolten zal de vergadering openen en inleiden en de heer H. C. van Hattum geeft een nadere toelichting op de besluiten. I De Deense wrmgevers van beeld en geluid De evenementen rond de Wijkertoren gaan door omstandigheden niet doorz Aangekondigd waren in de straten rond de toren spelen als paalklimmen, bussen- gooien, kelnerrace, straattekenen, zaklo- pen en dergelijke en damesvoetbal tussen de Torentrapsters en de Zeezotten. Vorig jaar werd dit wijkfeest een succes. Voor de oranje-feestavond in „De Nieu we Slof’ is nog maar een beperkt aantal plaatskaarten verkrijgbaar. Die kunner^ op vertoon van de lidmaatschapskaart, van de oranjevereniging worden afge-, haald in „De Nieuwe Slof’. Het zaalvoetbaltoernooi begint om ne-" gen uur ’s morgens in de sporthal aan de Van Loenenlaan. Er nemen twaalf veld- voetbalclubs uit Kennemerland aan deel. De finale begint ’s avonds om ongeveer' acht uur. Voor het damesvoetbaltoernooi in het sportpark „Adrichem”, dat om 12.3Q uur van start gaat en tot ongeveer half zei duurt, hebben twaalf teams ingeschreven" uit Haarlem, Amsterdam, Wormerveer„ Umuiden, Wormer, Heemskerk en Wer» vershoof. Burgemeester A. J. Hubers.' heeft als erevoorzitter een wisselbeket beschikbaar gesteld. Het bestuur van „Da Kennemers” heeft een prijs geschonken: voor de sportiefste ploeg, te beoordeleiï door de scheidsrechters. De prijzen wor- den om half zes uitgereikt door burge- meester A. J. Hubers en het scheidende’ bestuurslid van de Vereniging Koningin^ nedag, de heer G. Bonnema.

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 7