ONDERSCHEIDINGEN IN DE IJMOND Heemskerk Lintjesregen barst weer los Velsen Beverwijk ■H «f51 I Si S r k au f marie Cecile moerdijk 1 1111 1 3 JL' DINSDAG 29 APRIL 19 8 0 5 te Ook dit jaar kunnen vanaf vandaag weer vele honderden Nederlanders de borst tooien met een onderscheiding, geraakt als zij zijn door de traditionele Lintjesregen. Zilver Brons Goud iere be- Brons Zilver Goud Brons M B.V. Zilver id, *3 izijn M B.V. Dit jaar weer meer commandeurs MARY BEU (Zangeres zonder Naam) i jr iek- LOUIS VELLEMAN CÉCILE DREESMAN JAN JONGBLOED J. VALKEN ERWIN NYPELS WIM CROUWEL iedei imene r iwver-' orres' srwijk, e var f orde ntoor laar )r- wij n eis- ij ter- s ese e- se d, da n on larint n var e rgun Boe inger aan de Orde van Oranje-Nassau, is in Heemskerk toegekend aan: De man die de nieuwe hoofdcommissaris in Am sterdam wordt, thans politiechef in Enschede, J. Valken, werd benoemd tot officier in de orde van Oranje Nassau en bevindt zich daarmee in gezel schap van onder meer Harm van der Meulen, voorzit ter van het CNV. De eremedaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, werd in Velsen toegekend aan: De eremedaille in brons, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, is in Velsen toegekend aan: 4 de De eremedaille in goud, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau is in Bever wijk toegekend aan: N. Adelaar, wegens 40-jarig dienstver band bï momenteel bij de bedrijfseconomische en g, ie- ;rkt >u- >ok ve in en tie. >ek an- e- or er- korte speech voor de uitreiking herin nerde burgemeester P. J. Molendijk aan de persoonlijke verdiensten, die voor elke betrokkene aan toekenning ten grondslag liggen. Met gezamenlijk po seren voor de gebruikelijke groepsfoto werd de bijeenkomst besloten. (Van een onzer verslaggevers) IJMOND. De hoogste koninklijke on derscheiding, dit jaar toegekend in de IJmond-gemeenten Velsen, Beverwijk en Heemskerk, is die van Officier in de Orde van Oranje-Nassau. Eén ingezetene viél die eer te beurt. Aan de vooravond van koninginnedag werden daarnaast vijf in gezetenen benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De erepenning in goud verbonden aan de Orde van Oranje- Nassau viel in totaal zeven ingezetenen ten deel. Zevenentwintig inwoners kregen de zilveren eremedaille, vijfentwintig in woners zagen hun verdiensten beloond met de bronzen eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. De eremedaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, is in Heemskerk toegekend aan: bijeen in de Burgerzaal van het gemeen tehuis. Burgemeester P. J. Molendijk reikte de decoraties uit na voorlezing Veïsenaren werden benoemd tot Ridder van de beweegredenen die een rol speel- De eremedaille in zilver, verbonden nodige onderscheidingen. Zo werd de ontwerper van het nieuwe telefoonboek en van sommige postzegels, prof. W. H. Crouwel, officier in de orde van Oranje Nassau, terwijl schaatstrainer Jeen van den Berg zich ridder in de orde van Oranje Nassau mag noemen, evenals de Zangeres zonder Naam Mary Beij; de wielrenster Keetie Haage; keeper Jan Jong bloed; de chef de mission van de Nederlandse delega ties bij de Olympische Spelen Bram Leeuwenhoek; zangeres Cécile Moerdijk; tekstschrijver Alexander Pola en Eric Schneider en Henk van Ulsen, acteurs, om een paar namen uit de lange reeks te noemen. Tot ridder werden in Velsen benoemd de heren M. IJ. G. Kuipers, inwoner van IJmuiden; J. van der Vlis en P. L. Wape- naar. De heer M. IJ. G. Kuiper, inwoner van IJmuiden, nam eerder dit jaar af scheid van de Haarlemse Kamer an Koop handel, waarvan hij sinds 1959 deel uit maakte als vaste man voor de sector de tailhandel. Actief was hij daarnaast in de Velsense afdeling van het Nederlands Ka tholiek Ondernemers Verbond, later op gegaan in het Koninklijk Nederlands On dernemers Verbond. Voorts was hij mede oprichter van de Velser Ondernemers Centrale. De Velsenaar J. van der Vlis behartigt als chef personeelsadministra- J. Baak, opzichter MEKOG wegens 40- jarig dienstverband; J. Blinkhof, proces regelaar MEKOG, wegens 40-jarig dienst verband; J. Broekhuizen, werktuigkundi ge Plaatwalserijen Hoogovens, wegens 40- jarig dienstverband; J. Buis, opzichter Blokwals 1, Hoogovens, wegens 40-jarig dienstverband; C. Dekker, werktuig bouwkundige afdeling Nieuwbouw Hoog ovens, wegens 40-jarig dienstverband; J. M. Dekker, chef kwaliteitsafdeling Hoog ovens, wegens 40-jarig dienstverband; K. van Kalkeren, instructeur Van Gelder Pa pier, wegens 40-jarig dienstverband en activiteiten in kerkelijke sfeer (Gerefor meerde Kerk) en ten behoeve van het Gereformeerd Politiek Verbond; C. Meer hof, hoofdassistent Automatisering Hoog ovens, wegens 40-jarig dienstverband; S. Otter, brigadier Velsense gemeentepolitie, wegens plichtsbetrachting gedurende 35 jaar bij het Velsense korps in diverse takken van dienst; E. L. Roemer,'werkne mer Werktuigkundige Dienst Hoogovens, wegens 40-jarig dienstverband en ver diensten voor de Beverwijkse Harmonie; W. Siegers, functionaris invoerrechten en accijnzen te IJmuiden, wegens verdien sten op het sociaal-culturele vlak als me deoprichter van de Groninger Vereniging De Martinitoren. Van de Velser Gemeen schap maakt hij deel uit voor de Werk groep Theater. Actief is hij daarnaast voor het uitvaartwezen, het vakbonds werk (ABVA) en het Ziekenfonds Kenne- merland; Th. H. M. Verkooijen, werkne mer Walserij-West Hoogovens, wegens 40- jarig dienstverband; G. D. E. L. D. G. J. Vugts, sous-chef administratie Hoog ovens, wegens 40-jarig dienstverband; M. C. van Vuren, salarisberekenaar Hoog ovens, wegens 40-jarig dienstverband; Ph. van de Wint, Groepsmachinist Hoog ovens, wegens 40-jarig dienstverband; D. Wortel, Walsmeester Hoogovens, wegens 40-jarig dienstverband; L. van IJmond, medewerker Technische Dienst Hoog ovens, wegens 40-jarig dienstverband en activiteiten ten behoeve van voetbalclub Stormvogels en de IJmuidense Drum band Voorwaarts. tie de materiële belangen van bij elkaar 20.000 Hoogovenswerknemers. Sinds 1972 vervult hij die functie. In 1939 kwam hij bij Hoogovens indienst. De heer P. L. Wapenaar ging vorig jaar juli met pensi oen als hoofd van de protestants-christe- lijke Calvijnschool na 45 actieve jaren voor het bijzonder onderwijs op verschil lende posten. Beverwijkse Damclub en het koor Zang- lust; A. Rodenburg, eveneens wegens 40- jarig dienstverband bij het bedrijf Kenne- mer Luchtbehandeling in zijn woon plaats. i De eremedaille in goud, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, werd in Vel sen toegekend aan: IJ. J. Keemink, afdelingschef gemeente lijke sociale dienst, wegens 40-jarig dienstverband en Verdiensten voor ‘de schaakclub Santpoort buiten diensttijd; H. van Marken, gedurende 38 jaar cellist bij het Noordhollands Philharmonisch Orkest en daarbuiten actief voor het mu ziekgezelschap De Kunstkring (vóór Wereldoorlog II) en de Muziekschool Vel sen (docent gedurende dertien jaar); H. Oderkerk, stafassistent proces-technolo- gie Hoogovens, wegens 40 dienstjaren; A. van der Veer, technische man bij de Visse- rij-inspectie en daarbuiten alom bekend als scheepvaartspecialist (onder meer via de vaste rubriek „Langs Sluizen en Ha vens” in onze bladen) wegens 40-jarig dienstverband en verdiensten als com mandant van het Zeekadettenkorps IJ- mond; R. Visser, chef materiaal-research en bedrijfslaboratorium bij Hoogovens, wegens 40-jarig dienstverband. de heer J. Woortman, werktuigkundig keurder bij Hoogovens; P. N. Jansen, re- search-assistent Hoogovens, wegens 40- jarig dienstverband; P. A. de Graaf, ran- geermeester Hoogovens-Railvervoer, we gens 40-jarig dienstverband; Plantinga, magazijnmeester Hoogovens, wegens 40- jarig dienstverband. De eremedaille in brons verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, is in Bever wijk toegekend aan: F. Elsing, kraandrijver Blokwalserij Hoogovens, wegens 40-jarig dienstver band; H. C. van den Ham, walsonderhoud Werktuigkundige Dienst Hoogovens, we gens 40-jarig dienstverband; G. van Hooff, vorig jaar gepensioneerd als baas pakkerij bij Hoogovens, wegens 40-jarig G. Wenning, vakman algemeen werk plaats Hoogovens, wegens 40-jarig dienst verband; C. Kloosterman, bedieningsvak- man Hoogovens, wegens 40-jarig dienst verband. lid met als specialiteit planologie en g meentelijke herindeling. Voor dezelfde politieke richting was zij van 1967 tot 1977 lid van de Tweede Kamer. Negen van hen, vier meer dan vorig jaar, zijn benoemd tot commandeur in de orde van Oranje Nassau. Dat zijn: mr. H. Scheltema, permanent vertegen woordiger van Nederland bij de Verenigde Naties; mgr. P. C. van Lierde, sacrista van de paus en vicaris- generaal in Vaticaanstad; dr. W. A. van Garde, direc- teur-generaal Handel, Ambacht en Diensten op het ministerie van Economische Zaken; drs. J. M. Aar den, lid van de Raad van State; mr. J. van der Hoeven, lid van de Raad van State evenals mr. T. J. Tot ridder werden in Heemskerk be noemd de heren H. Veermans en J. Maes. De heer Veermans was na een eerdere periode bij het protestants-christelijk on derwijs hoofd van de Heemskerkse J. S. Bachschool tussen 1955 en 1979. Na zijn pensionering vorig jaar bleef hij deel uit maken van de Stichting Sociale en Cultu rele Ontwikkeling Heemskerk. De Heems- kerker J. Maes is sinds 1967 bij Hoog- ovens-IJmuiden bedrijfschef van, de pro- duktieafdeling Hoogovens. Na indienst treding in 1947 ontwikkelde hij zich tot specialist in de Hoogoventechnologie. dienstverband; P. Kuil, magazijnbediende Hoogovens, wegens 40-jarig dienstver band; E. Loocks, laatstelijk bedienings- vakman Warmbandwalserij 2 bij Hoog ovens, wegens 40-jarig dienstverband; J. Snijders, hoofdstuwer Havens bij Hoog ovens, wegens 40-jarig dienstverband; G. H. Sprint in 't Veld, medewerker afdeling nieuwbouw Hoogovens, wegens 40-jarig dienstverband en activiteiten binnen de Hoogovens-Harmonie; H. C. Vendel, hoofdstuwer afdeling Havens Hoogovens, wegens 40-jarig dienstverband. 1 Tot officier werd benoemd de Bever wijkse A. M. C. V. Groensmit-van der Kallen. Mevrouw Groensmit was in de periode 1959 tot 1972 voor de KVP staten- werknemer meet- en regeltechniek ME- T:J x --1ge. KOG, eveneens wegens 40-jarig dienstver- band, begonnen in 1939 bij Waïserij-Oost. J. Bouwens, functionaris postbehande- ling Hoogovens, wegens 40-jarig dienst verband; E. Broek, kraandrijver bij Hoog ovens, wegens 40-jarig dienstverband; B. Broeren, bankwerker werktuigkundige dienst Hoogovens, wegens 40-jarig dienst verband; J. P. Dekker, bedieningsman Blokwalserij 1, Hoogovens, wegens 40- jarig dienstverband; J. Duineveld, lasser Warmbandwalserijen Hoogovens, wegens 40-jarig dienstverband; C. Koning, bedie ningsman Blokwals Hoogovens, wegens 40-jarig dienstverband; J. de Kort, af- vlammer Blokwals Hoogovens, wegens 40-jarig dienstverband; P. J. Mangel, chef corvée Technische Dienst Hoogovens, we gens 40-jarig dienstverband; A. F. van den Oever, Bedieningsman Hoogovensver- werkingsbedrijf Rooswijk, wegens 40-ja- rig dienstverband; J. Plug, walser Warm bandwalserij Hoogovens,’wegens 40-jarig dienstverband; T. Schong, motorwacht Elektrotechnische Dienst Hoogovens, we gens 40-jarig dienstverband; J. Sluimer, Veiligheidsinstructeur Hoogovens, we gens 40-jarig dienstverband; P. N. Steen bakker, Hoofdstuwer Havens Hoogovens, wegens 40-jarig dienstverband; G. H. Ver- duin, Hoofdstuwer Havens Hoogovens, wegens 40-jarig dienstverband; J. Zwart, bedieningsman Hoogovensverwerkints- bedrijf Rooswijk, wegens 40-jarig dienst verband. De eremedaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, is in Beverwijk toegekend aan: H. Th. den Blanken, wegens 40-jarig dienstverband; A. Hoeben, magazijnop- zichter Hoogovens, wegens 40-jarig dienstverband; M. D. van Hout, werkne mer MEKOG, wegens 40-jarig dienstver band; H. P. Schenk, wegens 40-jarig dienstverband bij Hoogovens; J. Schinkel, Burgemeester Hubers speldt mevrouw Groensmit-van der Kallen uit Beverwijk de onderscheiding op. band bij Hoogovens. Buitén zijn dagtaak, momenteel bij de bedrijfseconomische en technisch-economische afdeling, was hij actief bij de atletiekvereniging Suomi, de Uitreiking van de koninklijke onder scheidingen ging van morgen in Velsèn met het gebruikelijke ceremonieel ge- paard. De gedecoreerden waren hiertoe van Oranje-Nassau. Voor zilver en goud A. M. van Lier; J. D. van der Harten, commissaris van de koningin in Noord-Brabant; mr. A. P. Schilthuis, commissaris van de koningin in Drenthe en tenslotte mr. J. C. W. M. Huijsmans, secretaris-generaal op het ministerie van Financiën. Een aantal Kamerleden kan zich vanaf vandaag ridder in de orde van de Nederlandse leeuw noemen zoals Piet Dankert, mr. A. Geurtsen en drs. E. Nypels. Maar ook Bernhard Haitink, dirigent van het Con certgebouworkest in Amsterdam mag vanaf van daag deze versierselen opspelden. Andere bekende ridders maar dan in de orde van Oranje Nassau zijn: Louis Velleman, Londens cor respondent voor Het Vrije Volk; kolonel der infante rie J. Tjassens die in Libanon een tijd het commando voerde over de Nederlandse UNIFIL-troepen; radio- en televisiepresentator Willem Duys, en naaldkunste- nares mevrouw C. A. M. W. Dreesmann; In de wereld van sport en kunst vielen ook de den bij toekenning. Vijftie-ri inwoners van Velsen kregen dit jaar de ereme daille in brons, verbonden aan de Orde tver en goud kwamen achtereenvolgens achttien en vijf ingezetenen in aanmerking. Drie in de Orde van Oranje-Nassau. In een i BERNARD HAITINK ERIC SCHNEIDER

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 9