Gevaarlijke fik in duingebied Planbureau Velserbroek naar nieuwe ruimte in Dorp Velsen Beverwijk siegersnaarlei 27 MC apparatuur naar politienieuws „Illegalen” verlieten havcn- berichten BOSS Opening van fietspad langs de Tolweg commandant Onderscheiding voor brandweer- kort ijmondnieuws z Tentoonstelling moet afkeer van de jacht wegnemen c z Bomen kappen op verzoek bewoners de nieuwe voorjaarskollektie van is een lust voor het oog», komt dat zien. Toerrijders fietsen in Kennemerduinen en langs het strand Plan op papier voor speelterrein aan Carolinastraat „De Nieuwe Slof’ in commissie Bouwens Autoverhuur Kampervest 23, Haarlem tel. 312638 9 VRIJDAG 2 19 80 IJMOND M E I o o o ONDERHUURDER VRIJMETSELARIJ Ook voor uw willa reinke cv Op landgoed Elswout 3 de krant helpt u op weg internationale boekhandel men's fashion grote houtstraat 124/ haarlem ook voor guide trance 1980 gault millau Twèt even iets anders. Dat proeft u. In alles! ALLES VOOR DE TEKENKAMER I 9-PERS00NS BUS HUREN? f 45,- per dag inkl. 100 km en ver- zekering exkl BTW D1 v en benzine ijl ^obk Ford Transit Langere huurtijd op aanvraag. (ADVERTENTIE) V.I.R van (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggeefsters) Eigen servicedienst - geen voorrijkosten DONDERDAG AVONDVERKOOP (ADVERTENTIES) (ADVERTENTIES) 3 Burgemeester Hubers ging nader in op de vraag wat iemand beweegt brandweer man te worden, dat veertig jaren te blij ven en voorlopig nog niet aan een afscheid willen denken. Hij bracht de heer Boeren boom namens het gemeentebestuur dank voor zijn inzet, niet alleen ten behoeve van de brandbestrijding maar ook voor het gehele korps. Commandant Blok vond het ook al moeilijk om uit te leggen waarom iemand er voor kiest dag en nacht klaar te staan voor de gemeenschap. Volgens de heer Blok leverde de heer Boereboom een uit stekende bijdrage aan de goede samen werking en de onderlinge verstandhou dingen binnen het korps. De voorzitter van de personeelsvereni ging benoemde de heer Boerenboom als eerste tot erelid. Ir. W. Singer sprak namens de bedrijfs brandweer van Hoogovens, waarmee het Beverwijkse korps goede relaties onder houdt. De heer P. Olthoff, die vierendertig jaren samenwerkte met de jubilaris, haal de vele goede herinneringen op uit vroe ger jaren. (Van een medewerker) BEVERWIJK. Tijdens een druk be zochte receptie heeft burgemeester A. J. Hubers donderdagavond het kruis van de Vereniging van Brandweercommandan ten uitgereikt aan de heer A. Boeren boom, die veertig jaren deel uitmaakt van de Beverwijkse vrijwillige brand weer. Hij is nu ondercommandant. HEEMSKERK. Op korte termijn zullen aan de Elbestraat door de dienst gemeentewerken enkele bomen wor den verwijderd. Dat gebeurt op ver zoek van een groot deel van de bewo ners, die zich per brief tot het gemeen tebestuur hebben gewend. De te dicht op elkaar geplante bomen verhinderen volgens de bewoners het doordringen van het zonlicht in verscheidene hui zen. Door om de andere één boom te verwijderen ontstaat volgens de ge meente zowel voor de bewoners als voor de bomen een betere leefsituatie. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De „illegale” Marok kanen, die tijdelijk verbleven in twee Be verwijkse buurthuizen, hebben deze don derdag verlaten. De groep uit het buurt huis „Wijk aan Duin” aan de Wilgenhof- laan is overgebracht naar de Taborkerk in Purmerend. Van de groep die verbleef in het buurthuis „De Lichtboei” zijn er zestien naar Tilburg vertrokken, waar de Marokkanen de gasten zijn van de Mara- nathagemeente, een basisgemeente. Vijf entwintig „illegalen” zijn verplaatst naar het buurthuis „De Schuilhoek" in Heems kerk, waar zij gasten blijven van de Kriti sche Gemeente IJmond, die ruimte van het buurthuis huurt. De normale activitei ten in dit buurthuis gaan gewoon door. VELSEN. Het bureau coördinatie en planning Velserbroek, in feite het secreta riaat van de totale projectorganisatie, krijgt in de loop van deze maand de beschik king over het benedengedeelte van het pand Torenstraat 2 in Oud-Velsen. De plaatselijke vrijmetselarij, vaste huurder van dit voormalige bejaardenhuis, onruimt daartoe de vier benedenvertrekken van het gebouw. De genodigden worden om half tien ontvangen in „De Vrijburcht. waar enkele toespraken worden gehouden. Om kwart over tien stapt men op de fiets naar het nieuwe fietspad, dat om half elf door de heer Van Dis officieel wordt geopend op de grens van de gemeenten Heemskerk en Uitgeest. Daarna fietst het gezelschap in de richting van Uitgeest en via Kleis en Tolweg weer in zuidelijke richting. Tegen elf uur arriveert het gezelschap op het voorplein van het jeugdhotel „As- sumburg”. Vanaf dit voorplein begint een fietstocht naar het Noordhollandse Duin reservaat, mede in het kader van de lande lijke fietsdag die samenvalt met de ope ning. De organisatie van die fietstocht is in handen van de personeelsvereniging van de gemeente Heemskerk. Deelneming staat niet alleen open voor het gemeente- personeel, maar voor iedereen. Drs. Van Dis geeft het startschot voor deze fiets tocht om elf uur. Om half twaalf begint er een receptie in „De Vrijburcht”, waar om één uur de deelnemers aan de fietstocht terug wor den verwacht. Burgemeester J. H. Kok reikt daar de prijzen uit. Vrouwenbond NVV. Het program ma van de Vrouwenbond NW heeft voor de maand mei het volgende programma. Dinsdag 6 mei om acht uur ’s avonds houdt de heer Kloosterhuis een lezing over „veiligheid in huis”, dinsdag 20 mei wordt een bezoek gebracht aan De Kenne- merduinen. Vertrek per bus vanaf halte Hema om half negen. Inlichtingen te ver krijgen onder nummer 02550-20585. Vuurtorenrit. 8 Automobielvereni- ging De Rijnmonders organiseert woens dag 7 mei een vuurtorenrit. De start is bij paviljoen Schoonenberg vanaf acht uur. Inschrijven vanaf 19.30 uur bij het pavil joen. Koffieconcert. In verzorgingstehuis Breezicht wordt dinsdag 13 mei een kof fieconcert gehouden door het Hilversums Ouderenkoor. Het concert begint ’s och tends om kwart voor tien. Woensdag aangekomen: Titan Service, Cont Plat, IJmuiden; Amerikanis, Vigo; Fylrix, Antwerpen, IJmuiden; Jose Esqui vel, Antwerpen; Mucke, Oslofjord; Gan- vie, Le Havre; Resolute, New York; Obo- trita, Lagos; Zacharia, Salvador; Realen gracht, Kotka, Zaandam; Eemsborg, Man- tulyauto, Zaandam; West Osprey, Cont Plat, Velsen; Henry Stahl, Kingslynn; Fos- sum, Tilbury; Prinses Beatrix, Harwich; Autostrada, Ramsgate; Alliance, Kings lynn, IJmuiden; Tyne Bridge, IJmuiden; Activity, Gonfreville, Beverwijk; Harte- beest, Cont Plat, IJmuiden. gierstraat 64, haarlem Kennemerlaan 76-78 IJmuiden - Tel. 02550-15726 (ADVERTENTIE) RESTAURANT Janaatraat 53 - Tel. 023-327574 de bokkedoorns in hei Wethouder van Ge'ukpa'k ZEEWEG 53 OVERVEEN Reserveren 023-263600 s Maandags gesloten QC/llhance Gastronomique Weerlandaise i»ip f y I HAARLEM. Aan de zesde rijwiel- toertocht van de HSV de Kampioen na men 130 rijders en rijdsters deel en daar van kwamen er zestien aan de eindcon trole in het bezit van een bronzen medail le. De route voor de ze.vende tocht voert voor een deel door de Kennemer duinen en langs het strand. Er kan zondagmorgen voor deze tocht tussen negen uur en half tien ingeschre ven worden in het clubhuis van De Kam pioen in het recreatiegebied Spaarnwou- de. Het gaat vandaar via Buitenhuizen, Velsen-Zuid, Driehuis-Westerveld, Velser- end, over de Bergweg, Kennemer duinen, langs het strand, Zandvoort, Bentveld, Kraantje Lek, Overveen, Bloemendaal, Santpoort en Spaarndam terug naar het clubhuis. Voor de Kritische Gemeente IJmond betekent het vertrek van de Marokkanen naar Purmerend en Tilburg een ontlas ting van de allesomvattende zorg, die zich nu kan beperken tot de in Heemskerk verblijvende illegalen. HEEMSKERK. Drs. J. van Dis zal zaterdag 10 mei als lid van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland het provincia- le-fietspad openen dat is aangelegd van Heemskerk naar Uitgeest lans Tolweg en Kleis. Kienen. In het Alleenstaandencen trum aan de Wijkerstraatweg te Velsen- Noord wordt dinsdag 6 mei weer een kienavond gehouden. De zaal gaat om zeven uur open en het kienen begint om acht uur. Dodenherdenking. Zondag 4 mei wordt een dodenherdenkingsdienst ge houden in de R. K. kerk aan de Frans Netscherlaan te Santpoort-Noord. Deze dienst begint om half elf. Diefstal kleuren-tv. - Uit een lokaal van de Santpoortse IJmond-ITTS is dins dagavond een kleuren-tv ter waarde van circa tweeduizend gulden ontvreemd. De diefstal is vermoedelijk gepleegd tijdens de avondlessen waarbij het schoolgebouw vrij toegankelijk blijft. Inbraak. - Bij een inbraak in de Profes sor Gunningsschool aan de IJmuidense Hunzestraat is woensdag een geldbedrag van vierhonderd gulden buitgemaakt. Het geld lag in een kast binnen de lerarenka mer waarvan het slot geforceerd werd. Binnenkomst van het schoolgebouw was mogelijk via een slecht sluitend keuken raam. Autokraak. 8 Een complete zendinstal- latie (merk Ski-Line) is woensdag ont vreemd uit een personenauto die aan de IJmuidense Kromhoutstraat op een gara- geterrein geparkeerd stond. Benadeelde is een 20-jarige IJmuidenaar. Het voertuig stond afgesloten. Auto te water. - Een 57-jarige Beverwij- ker reed donderdagavond met zijn perso nenauto in een siervijver langs de Ples- manweg ter hoogte van de Dellaertlaan. De man kon op eigen kracht op de kant krabbelen. Voor het merkwaardige onge val gaf hij als verklaring op sterk vervuil de voorruit door weigerende ruitewissers. Vlam in de pan. - In een woning aan de Heemskerkse Luxemburglaan ontstond donderdag ernstige rookschade door oververhitting van een vleespan die in een oven vlamvatte. De brandweer stelde orde op zaken door de bewuste braadpan sim pelweg op het achterliggende balkon te deponeren. Tevoren moest een voordeur- ruitje geforceerd worden omdat de bewo ners niet thuis bleken. (Van onze streekredactie) OVERVEEN. In een grote tent op het landgoed Elswout in Overveen wordt van 8 tot en met 11 mei een tentoonstelling gehou den, gewijd aan het natuur en wildbeheer. In enkele oostelijke provincies zijn, zij het op kleinere schaal, dergelijke evenementen in het verleden wel voorgekomen; Noord-Holland echter kende een dergelijke expositie nog niet. Woensdagmiddag brandde werk plaats van het troephuis van de scouting groep „De Banjaert” geheel af. Het troep huis is gelegen aan de Zeestraat in het Beverwijkse duingebied. Bij aankomst van twee spuitwagens van de brandweer om 13.49 had het duinterrein rond het gebouw al vlam gevat en vormde door de oostenwind een bedreiging voor het overige duingebied. De duinbrand kon evenwel in de kiem gesmoord worden, waarna men zich kon concentreren op de blussingswerkzaamheden van het troep huis. Na ruim drieëntwintig minuten werd het sein „brand meester” gegeven en kon de schade worden opgenomen. De opslagruimte en het verblijf van de pad vinders bleef, behoudens roet, en water schade, behouden. Wel brandde de gehele werkplaats tot de grond toe af. De brand ontstond bij werkzaamheden aan het dak waarbij mastiek op een oliekacheltje werd verwarmd. Door een lek in de ketel vatte het goedje vlam en zette de werk plaats binnen enkele seconden in lichter laaie. schreven de relatie met externe adviseurs, de plaats van de raad binnen dat geheel en tenslotte ook afwikkeling van de in spraak. BEVERWIJK. De raadscommissie voor openbare werken zal dinsdagavond 6 mei van zeven uur af vergaderen in het Stadskantoor. Op de agenda staat het voorstel tot aanpassing en uitbreiding van het ontmoetingscentrum „De Nieuwe Slof'. De Marokkanen zouden volgens af spraak een maand in Beverwijk verblij ven. Door omstandigheden duurde dit verblijf wat langer en mede omdat hun aanwezigheid daar een enigszins demon stratief karakter had gekregen ontstond er ongerustheid over een mogelijk politie optreden. VELSEN. Voor een bedrag 104.000 gulden willen B. en W. aan de Carolinastraat in Oud-IJmuiden een speelgelegenheid creëren. Het wijkcomi- té Oud-IJmuiden betuigde vorig jaar al zijn instemming met de voorziening zoals die door de Dienst Openbare Werken op papier is gezet. In het plan is doorge voerd scheiding van speelruimten voor jonge kinderen en de wat oudere jeugd. Voor de eerste groep verrijst een aantal vaste speeltoestellen. Op een veldje met aan weerskanten vaste doelen met ballen vanger wordt gelegenheid geschapen voor het bij groteren favoriete vermaak: voetbal. Rondom aan de huizenkant komt een solide hekwerk om overlast voor omwo nenden te voorkomen. Dit onderdeel en bij het plan betrokken plantsoenaanleg verklaart de relatief hoge kosten verbon den aan tenuitvoerlegging van het plan waarmee naar het oordeel van B. en W. de leefbaarheid in de betrokken wijk ge diend is. Met een raadsvoorstel regelend de financiering is lang gedraald. Reden is lange onzekerheid over de omvang van nieuwbouw in de directe omgeving. De Velsense raad krijgt een kredietvoorstel voor aanleg op de agenda voor de verga dering van donderdag 8 mei. Aanmerkin gen in de commissies financiën en wel zijnszaken golden uitluitend de hoogte van het te besteden bedrag voor de nieuw aan te leggen wijkvoorziening. Donderdag vertrokken: Autostrada. Bremerhaven; Prinses Beatrix. Hoek van Holland. Vertrokken 30-4: Breezand, Leixoes, IJmuiden; Stirling Brig, Cont Plat, IJmui den; Ekfjord, Noordzee; Kenrix, Whitby, IJmuiden; Coran W, Aberdeen, IJmuiden; Waterland, Salvador; Karin Cat, Flens burg; Titan, IJmuiden, Cork; City, Mistly, IJmuiden; Mercator, Antwerpen; Johan- na-V, IJmuiden, Seaham; Tor Scandina via, Gothenburg; Hornisse, Brake; West Eagle, Cont Plat, Velsen; Lily Prima, IJmuiden, Narvik; Hartebeest, Velsen. Cont Plat; Fylrix, IJmuiden. Kingslynn; Stellaria. Gothenburg; Glafki. Tampa; Fi- onaw, Boston; Frans, Noordzee. IJ muiden. Donderdag aangekomen: Daffodil B, Stockholm; Paulina Brinkman, Poole, IJmuiden: Springbuck, Cont Plat. Velsen; Essi Camilla. Norfolk. IJmuiden; Signe Tholstrup, Arklow, IJmuiden. Dinsdag vertrokken: Borussia, Ham burg; Dalmatia, Le Havre; Dolphin Point, London; Fridel, London, IJmuiden;Tem- pest, Noordzee, IJmuiden; Chris Isla, Lon don; Hega Smits, Poole, IJmuiden; Schwabenstein, Antwerpen; Brussel. Hamburg; Reksnes, Thomas man, Be verwijk, Delfzijl; Tor Scandinavia. Noordzee; Agaete, Londonderry; West Osprey, Cont. Plat, Velsen; Springbuck, Cont Plat, Velsen; Frans, Noordzee. IJ muiden. Het bureau coördinatie en planning is nu nog ondergebracht bij de secretarieaf- deling openbare werken in het Velsense gemeentehuis. Tot aanwijzing van afzon derlijke werkvertrekken werd op 17 april besloten in een vergadering van de stuur groep Velserbroek. Besloten werd tevens tot aanstelling van de heer A.M. de Rijk (adjunct-directeur openbare werken) tot lid van de werkgroep ontwikkelingsplan die rechtstreeks onder voornoemde stuur groep ressorteert. De Rijk krijgt hier ci- viel-technische zaken als speciaal werk terrein. De werkgroep ontwikkelingsplan, op den duur aan te vullen met meerdere deelgroepen, werkt momenteel aan een voorstel aangaande de structuur van de projectorganisatie. Kernpunten daarin: de taakverdeling tussen onder meer stuurgroep en werkgroepen, nauw om- Dinsdag aangekomen: Helga Smits, Dordrecht, IJmuiden; Breezand, Antwer pen, IJmuiden; Federal Saquenay, Rotter dam; Hm de Ruyter, Noordzee; Hm van Kindsbergen, Noordzee; Hm Utrecht, Noordzee; Kenrix, Rochester, IJmuiden; Onbevreesd, Noordzee; Giethoorn, Noordzee; Naarden, Noordzee; Rhenen, Noordzee; Houteren, Noordzee; Ommen, Noordzee, IJmuiden; Sittard, Noordzee, IJmuiden; Donington, Thames; Cliffgay, Thames; West Eagle, Velsen, cont. plat; Eka Daya Samudera, Port Said; Tor Scandinavia, Gothenburg; Johanna-V, London, IJmuiden; Sequoia, Bale Come- nau; Coran-W. Vlaardingen, IJmuiden; Istra, Mantyluauto; Huai Rosal. South hampton; Mercator, Duinkerken; James Rowan, London; Hornisse, Nordenham. ten opgezette watervogels. De valke niersvereniging laat via alle mogelijke materialen zien hoe vroeger en nu met valken in de duinen op konijnen ge jaagd werd en wordt. Ruim tachtig foto’s van bekende wildfotografen worden bovendien tentoongesteld. De expositie wordt op de achtste mei ’s ochtends door hoofdinspecteur Brinkman van de gemeentepolitie Bloemendaal geopend. De organisato ren hopen vooral groepen scholieren binnen de tent te krrgen, al was het alleen maar om de volgens hen onge nuanceerde afkeer bi, de ,eugd van alles wat met verantwoorde jacht te maken heeft, weg te nemen. Geïnteres seerde scholen kunnen een rondleiding aanvragen bij R. Bonke, tel.’ 023- 319021. Organisaties op het gebied van na tuur- en wildbeheer geven hier acte de présence, zoals het Wereld Natuur Fonds, het ministerie van landbouw en visserij, Vogelbescherming, Faunabe heer, de Koninklijke Nederlandse Ja gers Vereniging, de Valkeniersbond Adriaan Mollen, de Jacht- opzichtersvereniging met materiaal van de veldbrigade, en de Vereniging Het Reewild. Pieter Dik zal er een aantal wildschilderijen exposeren. In een aparte hoek komt een tro feeëntentoonstelling, als een soort ver antwoording van de grofwildjagers ten opzichte van keurmeesters en publiek. Faunabeheer komt met een diorama met rond de veertig verschillende soor-

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 9