Spaarne-meisjes succesvol Cornet en Vos naar WK-roeien Noord-Holland wint zaalvoetbaltoernooi ATLETIEKCLUBS KLAAR VOOR NIEUWE SEIZOEN DEM en Suomi hoop gevestigd op jeugd Odin huldigt kampioensteams The Smugglers stelt teleur J .in Uitgeest •Toernooi bij I Akrides Kartraces ■S ^Vierde plaats Haarlem FRANSE WIJNEN...VAN GOEDE KOMAF 1 Bh la II CÖTES DU RHONE, DE ZON IN DE FLES, Nieuwsgierig naar Franse wijn? Maak 3 gulden over op postrekening 3610260 t.n.v. n r HET GEHEIM VAN DIE VELE GOEDE COTES DU RHÓNES. ■i 27 WOENSDAG 7 M E I 19 8 0 SPORT 26 Ongenaakbaar Suomi Heren Ki Gepocheerde kabeljauw met rijstschotel. Doe meer met vis, omdat ’t zo lekker is. Sopexa >s VZ.W.. ..-.•••• ..z. (Van onze roeimedewerker) Linda Cornet en Annemarie Vos be- Het duo Povel (Spaarne) en Lycklama deed tijdens roeiwedstrijden op de Amsterdamse Bosbaan van zich spreken door in de twee-zonder met royale voorsprong als eerste te finishen. Op de foto de combinatie Povel (voorin) en Lycklama in actie. (Van een medewerker) wssz i de heren- lem. tj: j (ADVERTENTIE) ooort. im. 26 Twee jaar geleden werd dit toernooiz voor de eerste keer gehouden en toen zegevierde Gouda, maar dat kwam er ditmaal niet aan te pas. Voor het thuis front verliepen de zaken aanvankelijk naar wens, want Haarlem wist in poule B alle drie zijn partijen tegen Gouda (4-1), Twente (5-2) en Groningen (3-1) in volle winst om te zetten. In de kruisfinale moest aangetreden 'worden tegen Noord-Hol- land, dat in poule A met drie punten 110 3 8019 „Organisatorisch is het allemaal per fect verlopen”, stelde J. Looyen van de Haarlemse zaalvoetbalcommissie, „alle ploegen waren dan ook vol lof. Er hebben zich bovendien geen ernstige ongelukken voorgedaan en de belangstelling was heel goed. We hebben dan ook helemaal geen klagen”. Na afloop van dit in alle opzich ten geslaagde zaalvoetbaltoernooi wer den door de heer H. Duinker als voorzit ter van de KNVB-afdeling Haarlem de prijzen uitgereikt. Deze vier-zonder had daarom als enige lichte ploeg van de lichte TAC een ticket naar de wedstrijden van vorige week in Mannheim gekregen. Daar behaalde de ploeg een tweede en een derde plaats. Weer in Nederland moest de ploeg zich voor het eerst op de 2000 meterbaan tegen De bij de lichte heren al op de lange afstanden ingezette selectieprocedure, bracht nu de lichte top op de 2000 meter baan tegen elkaar. Eerst werden vijftien tweeën-zonder via voorwedstrijden en fi nales tegen elkaar aangezet. Uit voor gaande testen was al gebleken dat de reeds gevormde nationale vier-zonder met Spaarne-roeier Hans Povel en de in Haarlem woonachtige Euros-roeier Henk van der Kwast, samen met Emke (RIC) en Lycklama (Skadi) vrij ongenaakbaar was. de nationale concurrentie bewijzen. In de twee-zonder lukte dit gedeeltelijk. Povel en Lycklama konden goed over weg met de harde wind en hoge golven, en zetten het gehele veld op grote achterstand. Hun ploeggenoten Emke en Van der Kwast hadden grote moeite met de weersomstan digheden en eindigden als vierde. Bij de elf vieren-zonder bleek duidelijk de suprematie van Emke, Van der Kwast, Povel en Lycklama, zodat nu uit de overi ge ploegen de nationale lichte acht ge vormd gaat worden. kele meer ervaren atletes als Anja Ak kerman, Lida Valk en Charlotte Loog- man, hoopt de DEM-ploeg in Roosen daal een goede beurt te maken. juist iets te kort te zijn gekomen voor promotie naar de eerste klasse. Ook deze ploeg van de Beverwijkse atletiek vereniging is zo sterk mogelijk samen gesteld. Sterke troeven in de formatie zijn Hans van der Pal, die uitkomt op polsstokhoogspringen en de 110 m hor den, Sjaak Ooteman, die behalve de 100 m ook het discuswerpen voor zijn reke- mer bij de senior-A dames niet impo neren. De tweede zege kwam op naam van de dames vier-met (overgangsklasse»: Anne- loes van der Zee, Catalien Neelissen, Har riet van Ettekoven en Sharona Ceha. Op gesplitst in tweeën roeiden Ceha/Van Et tekoven naar een goede tweede plaats, en bereikten Neelissen/Van der Zee minder soepel roeiend de vierde plaats. ning neemt, en Peter Appelman, die uitkomt op de 1500 m. De Suomi-ploeg ziet er als volgt uit: 100 m: Ruud Langbroek. 400 m: Ebert van Kaam. 1500 m: Walter Vos. 5000 m: Gerard van Lent. 4x100 m: Ebert van Kaam, Jan Commandeur, Ruud Lang broek, Arnold Los en Sybrand Jurna. Hoogspringen: Arnold Los. Versprin gen: Ebert van Kaam. Kogelstoten: Sy brand Jurna. Kogelstoten en discuswer pen: Ben Hendriks. „Op de loopnummers zijn wij zeker sterker dan in het vorig seizoen. Het moet mogelijk zijn vele plaatsen hoger te komen in de vierde klasse en als ook de prestaties op de technische nummers niet tegenvallen, zijn er wellicht moge lijkheden voor een plaatsje bij de zes sterkste ploegen. De jeugd is sterk aan het doorbreken en daar is onze hoop nu op gevestigd”. Dijcks en prestaties De heren strijden dit seizoen weder om in de tweede klasse na vorig seizoen 15 (Van onze atletiekmedewerker) IJMOND. Op tal van atletiekac- commodaties in ons land, waaronder de sterk in aantal gegroeide kunststofba- nen, zal komende zondag de competitie- strijd in alle hevigheid losbarsten. De eerste baanwedstrijden van het nieuwe seizoen zijn inmiddels achter de rug en de technische commissies van de ver enigingen DEM en Suomi hebben zich kunnen beraden op welke wijze de ver- enigingsploegen zo sterk mogelijk kun nen worden samengesteld. Voor de eer ste competitiewedstrijd verschijnt de damesploeg van DEM in Roosendaal aan de start, terwijl de herenploeg voor de competitiestart in Leiden in actie zal komen. De Suomi-heren zullen het in Amstelveen bij AV Startbaan onder meer opnemen met de reserveploeg van DEM. Bij de dames werden ook twee Spaar- ne-zeges binnengehaald. Willemijn van Bruggen en Lidy Ockeloen roeiden in de dubbel-twee (overgangsklasse) naar een overwinning, maar konden op dit num- HAARLEM. Voor de tweede keer hield de Technische Commissie zaalvoetbal van de afdeling Haarlem KNVB in de Kennemer Sporthal een nationaal zaalvoetbaltoer- nooi voor afdelingsteams en dat werd gewonnen door Noord-Holland. Na in poule A ■als tweede te zijn geëindigd achter Limburg, bleven de Noordhollanders in de ■•kruisfinale met een krappe score van 1-0 baas over het organiserende Haarlem en zegevierden daarna in de finalepoule over Amsterdam (1-0) en Limburg (4-1). (Van onze rugbymedewerker) IJMOND. Ter gelegenheid van de opening van het nieuwe clubgebouw heeft de rugbyclub The Smugglers een toernooi gehouden waaraan werd deelge nomen door zes teams: Oldenzaal, Drach ten, Alkmaar, West-Friesland, Kinheim en The Smugglers. Winnaar werd West- Friesland, dat bijzonder sterk speelde. Teleurstellend was het resultaat van The Smugglers, dat niet verder kwam dan de vijfde plaats. De Velsenaren openden het toernooi met een wedstrijd tegen Alkmaar. Deze wedstrijd ging gelijk op en in de laatste minuten viel de beslissing. Scrum-half Ni co Dekker bracht The Smugglers op voor sprong door de bal na een penaltykick tussen de palen te werken. De Alkmaar- ders kwamen direct terug en konden na een fout in de Velsense verdediging een try drukken (3-6). In dezelfde poule kwam de Velsense formatie in actie tegen Drach ten. Beide teams hielden elkaar in even wicht, 4-4 was de uitslag. Door een overwinning op Alkmaar werd Drachten poulewinnaar. In de andere groep kwam West-Friesland als winnaar tevoorschijn, als laatste eindigde Kinheim. In de pauze kon men voor het eerst in Velsen damesrugby bekijken. Een gele- genheidsteam van Velsense dames kwam uit tegen een team van RC Castricum. In een aantrekkelijke wedstrijd won Castri cum met 8-0. Vervolgens speelde The Smugglers tegen Kinheim om de 5e en 6e plaats. Deze confrontatie werd in een Vel sense overwinning omgezet via tries van Leo van der Plas en Ad van Dijk werd Kinhiem met 10-0 verslagen. De finale sloot West-Friesland win nend af met een 12-0 overwinning op Drachten. De uitslag: 1. W'est-Friesland, 2. Drach ten. 3. Alkmaar, 4. Oldenzaal, 5. The Smugglers, 6. Kinheim. Dat geldt evenzeer voor ploeg van Suomi, die opnieuw in de vierde klasse zal proberen er het beste van te maken. Voorzitter Piet Gruteke is optimistisch gestemd, vooral nu hij kan beschikken over enkele talentvolle jeugdatleten als Ruud Langbroek en Ebert van Kaam. AMSTERDAM. Op de Randstad Regatta, die werd gehouden op de Bosbaan in Amsterdam, lag het accent op de jeugd en de heren (gewicht tot 72,5 kg). In beide categorieën werden selectieprocedures afgewerkt voor de wereldkampioenschappen voor jeugd en lichte heren van medio augustus in Hazewinkel (België). Verschillende leden van de Heemsteedse roeivereniging Het Spaarne zorgden hierbij voor opvallen de resultaten. De eindstanden, poule A: 1. Limburg 4- 8. 2. Noord-Holland 4-5, 3. Utrecht 4-3, 4. Nijmegen 4-2, 5. Zwolle 4-2. Poule B: 1. Haarlem 3-6, 2. Groningen 3-4, 3. Gouda 3- 1, 4. Twente 3-1. Poule C: 1. Amsterdam 3- 5, 2. Arnhem 3-4, 3. Leiden 3-3, 4. Gelder land 3-0. Kruisfinale: Noord-Holland- Haarlem 1-0, Groningen-Amsterdam 1-3, Arnhem-Limburg 1-2. Finale winnaars: Noord-Holland-Amsterdam 1-0, Amster dam-Limburg 0-4, Limburg-Noord-Hol- land 1-4. Finale verliezers: Haarlem-Gro- ningen 1-3, Groningen-Arnhem 1-3, Arn hem-Haarlem 1-4. De eindstand: 1. Noord- Holland, 2. Limburg, 3. Amsterdam, 4. Haarlem, 5. Groningen, 6. Arnhem. Er waren dertien deelnemende' teams. In de hoofdklasse dames strijdt de formatie van DEM al vele jaren mee met de beste ploegen uit ons land. Vooral met de jongere atletes, die nog uitkomen in de juniorenklasse worden regelmatig technische vorderingen gemaakt en het ziet er naar uit dat DEM zich ook dit seizoen zal kunnen handhaven, al is de strijd tegen met name gerenommeerde ploegen als ADA, Sagitta, Sparta en Olympia’48 bijzonder zwaar. Trainer-co ach Ton Pallsen heeft dit seizoen niet meer, of tijdelijk niet, de beschikking over Lida Berkhout, Lies Kleine en Ma rlet Thomas. Compensatie hoopt hij evenwel te vinden in de aanstormende jeugd op de werpnummers, waarbij hij verwachtingen heeft van Petra van de Boogaard, Karin de Maertelaere en Pe tra van der Pal. Op de sprint is zijn ploeg in kracht toegenomen door de deelname van Tonia de Jong, die zich inmiddels tijdens eerdere wedstrijden als een sprinttalent heeft ontpopt. Ook Delia Valkenberg zal zondag uitkomen op de 100 meter sprint. Met de jeugdatletes als Marie José Dam, Marleen en Josefien Niesten, Lia Bleeker, Jolanda Appelman en Martha Folkerts, aangevuld met en- (Van onze volleybalmedewerker) HEEMSKERK. Zaterdag zal in de voetbalkantine van zaterdagmiddagver- eniging Odin de huldiging plaatsvinden van de kampioensteams van de volleybalafdeling van dezelfde vereni ging. In het middelpunt van de belang stelling zal dan voornamelijk het eerste damesteam staan. Voorts kunnen Jos Appelman, Peter Hurkmans, Rob Jansen, Rob Kleine, Ton van de Boogaard, Ton de Graaf, Jack Dekker, Jack Duineveld, Sim van der Linde, Gert Kuilman, René Schaap herder, Hans Vijfvinkel en Fred van der Pal er veel toe bijdragen, dat DEM op nieuw een rol van betekenis zal spelen als het gaat om de hoogste plaatsen op de competitieladder. DEM 2 komt aan de start in Amstelveen en ook deze ploeg kan met onder andere Fred Peter Volkers voor goede zorgen. Karin de Martelaere: nieuwe troef in DEM-damesploeg. Pocheer 800 g kabeljauwmoten gaar in weinig water met wat zout, stukjes ui. laurierblaadje, stukje foelie en paar peperkorrels Bak 1 fijn gesneden ui en voeg 15 g kerriepoeder en halt blikje tomatenpuree toe Even meebakken Verdeel visvlees in stukjes en roer alles door 300 g droge, gare rijst Garneren met schijfjes ei en gehakte peterselie Produktschap voor Vis en Visprodukten. s-Gravenhage minder dan Limburg als tweede was geëindigd. Met een score van 1-0 moesten de spelers van de als gastheer optredende afdeling opnieuw met een nederlaag ge noegen nemen tegen Noord-Holland. In de eindstrijd van de winnaars zegevierde Noord-Holland eerst met 1-0 over Amster- dar en daarna r et 4-1 over Lir burg. Haarler verloor in de halve cor petitie van de verliezers eerst r et 3-1 van Gro ningen, maar eindigde door een 4-1 zege op Arnhem dat met 3-1 van Groningen had gewonnen toch nog als vierde. 1 I UITGEEST. Zaterdag zullen in Uit- P geest op de kartbaan aan de Waldijk de L Nederlandse kampioenschappen worden I verreden; aanvang 10.30 uur; finales plm. I 13.30 uur. Deelnemers in de formule I zijn I onder andere Peter en Fred Koene, Peter de Bruijn, Michel Blanken, Eddy van de K Hoek en Harm Schuurman. tweede plaats behaalden. De jongens 15/ 16 dubbel-vier (Geert van der Klis, Edzo Huisman, Wouter Vos, Willem van Vught) haalde door een ruime overwinning de uitzending binnen. Deze ploeg liet een voor deze leeftijd krachtige en technische haal zien. Uit aeze dubbel-vier roeiden Huisman en Van Vught in de dubbel-twee naar hun tweede overwinning van deze Regatta. (Van onze basketbalmedewerker) I IJMUIDEN. In het kader van de jj slottoernooien, die de basketbalvereni- ging Akrides ieder jaar organiseert, staat voor komende zaterdag het seniorentoer- nooi op het programma. De wedstrijden, die om half tien van start gaan worden gespeeld in de sporthal IJmuiden-Oost. Bij de heren zullen twee Akrides-combi- L naties het moeten opnemen tegen The Lions, het Haagse Jumpers en het hoofd- I stedelijke Argon. Bij de dames is naast Jumpers en Argon Racing Beverwijk de P tegenstander van Akrides. haalden dit weekeinde twee belangrijke J overwinningen. Deze twee Spaarne-meis- jes zijn door hun leeftijd als enigen uit het WK jeugdequipe van vorig jaar overgeble- t ven in de categorie van 17/18-jarigen. Zo- wel de dubbel-twee als de twee-zonder werd door hen gewonnen. Al boordroeiend hadden zij met tegen- 1 standster RIC geen enkele moeite, waar- door Cornet en Vos hier een voorsprong I van tien seconden bevochten. Het scul- lersveld was veel groter; er hadden zich elf dubbel-tweeën aangemeld. De voor- sprong op nummer twee was hier slechts twee seconden. t Voor een uitzending naar Breisach over twee weken kon, door beide zeges, geko- zen worden voor scullen of boordroeien. De jeugdcommissie van de KNRB advi seerde boordroeien, zodat de internatio- i nale confrontatie in de twee-zondér opge- zocht zal worden. i Ook in de leeftijdsgroep van 15/16-jari- f gen werden ploegen voor Breisach aange- Wezen. Deze leeftijdsgroep, die niet voor een WK in aanmerking komt, wordt hier- mee internationale ervaring geboden. In deze categorie zijn twee Spaarne-ploegen voor uitzending naar Breisach geselec- Iteerd. Bij de meisjes zijn dat Stefanie Ceha en Susan de Haan, die in de dubbel-twee tijdens de Randstad Regatta een knappe De speelsters van trainer Jos Rozing slaagden er het afgelopen seizoen in kam pioen te worden in de promotieklasse. Daardoor werd de overgang naar de nati onale competitie een feit. Voor de muzikale omlijsting in de avonduren zal worden gezorgd door de Beverwijkse folk-band Headdock, die hoofdzakelijk Ierse volksmuziek op het repertoire heeft staan. (ADVERTENTIE) Waarom er juist uit liet Rhonedal. het gebied tussen Lyon en Avignon.zo'n overvloed aan prachtwijnen komt? I Natuurlijk is de vurige zon die zorgt vooreen droog, heet klimaat, een belangrijke verklaring. Maar er is ook de op de steile hellingen van de vallei opgeslagen vruchtbaarheid. j,, En de miljoenen grote en klei nestenen waarmee de w ijn- gaarden bezaaid liggen en die tijdens de koele nachten de zonne warmte in de grond houden. Kortom, moeder natuur heelt dit stukje I 'rankrijk nogal Bevoorrecht. U profiteert daarvan.als u zo’n Hes opentrekt, met op het etiket de magische woorden "Appellation Cötes du Rhone (Villages) Controlée." Waarbij wij meteen aantekenen dat dit unieke wijnge bied ook nog een reeks topwi jnen levert die eigen namen dragen. Uw wijnleverancier kan u er het fijne van vertellen. ARK BV. Wormérveer. Dat brengt een verrassend, leerzaam boekje bij u in de bus Sopexa -

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 27