Egorov Earring Tortuga Kadens V rouwencabaret Pinter De Nachtegaal agenda van amsterdam r i MUZIEK THEATER fe llih OR 1 i 10 11 19 8 0 DONDERDAG M E 1 8 UITWIJZER TONEEL EN MUZIEK L 3S waft t Christina Ortiz Beethovens Tweede Scène uit Het Verjaardagsfeest L Carrière. De Russische banneling en in V Amsterdam woonachtige pianist Youri r Egorov heeft de afgelopen tweeëneenhalf jaar een komeetachtige carrière mogen maken. Zijn pianistiek kreeg eerst in West-Europa, maar na zijn Newyorks debuut in januari 1978 ook in Noord- Amerika alle mogelijke lof toegezwaaid. In de achter ons liggende maanden veroverde hij haar met zijn spel ook de westkust getuige de vele interviews die bladen van gezag opnamen. Maandagavond (20,15 uur) staat hij - hoewel helaas niet met zijn boeiende programma met onbekende Russische componisten - weer gewoon in het Haarlems Concertgebouw, zoals zo vaak in de afgelopen jaren het geval was. Egorov brengt van Mozart de Fantasie in c, van Schumann de Fantasie in C en van Chopin 12 Etudes opus 10 ten gehore. Hoewel het „Haarlemse mei”- abpnnement van het Concertgebouw ook van toepassing is op dit recital, lijkt het Haarlemse aspekt van dit concert er met de haren bijgesleept, als we het info-blad Podium van Stadsschouwburg/ Concertgebouw mogen geloven: „Welnu, de geniale Mozart heeft als knaap van tien jaar - waarschijnlijk slechts voor een dag en een nacht - in Haarlem vertoefd. Vandaar!” Beethovenserie. Met fris ensem blespel heeft het Noordhollands de afgelopen week de traditioneel in mei terugkerende Beethovenserie geopend. Voor dinsdag staat het tweede concert met als pianosoliste de Braziliaanse musicienne Christina Ortiz op de agenda. Maar voordat zij zich aan Beethovens Tweede Pianoconcert kan zetten, opent het NPO onder leiding van zijn chef Jerzy Katlevicz de avond met de Ouverture Prometheus. Besloten wordt met de Symfonie nr. 6, de „Pastorale”. Aanvang 20.15 uur. Christina Ortiz, een leerlinge van Magda Tagliaferro, gold als wonderkind, maar wist haar talent ook in later jaren te doen rijpen. Het grootste succes uit haar loopbaan betekende de eerste prijs op het Internationale Van Cliburn Concours in 1969. Recitals door heel Amerika volgde daarna als vanzelf; daarna onderbrak zij haar solistische loopbaan om twee jaar bij Rudolf Serkin te studeren. Sinds medio 1973 treedt zij echter weer veelvuldig op. Afgelast. Het koffieconcert dat Trio X bestaande uit fluitist Emile Biessen. basklarinettist Harry Sparnaaij en pianist Gerrit Hommerson, zondagmorgen in het Haarlems Concertgebouw zou geven, gaat wederom niet door. Een ernstig ziektegeval maakt een optreden onmogelijk. Jubileumconcert. Een van de vele hoogtepunten uit het jubileumprogramma van het dit jaar 150 jaar jonge Koninklijk Toonkunst Mannenkoor Zang en Vriendschap vormt het jubileumconcert dat vrijdagavond in het Haarlems Concertgebouw (10.15 uur) wordt gegeven. Onder leiding van Wouter Schmidt en met medewerking van het Noordhollands Philharmonisch Orkest en het Dameskoor van het Toonkunstkoor Amsterdam worden van Brahms de Altrhapsodie, van Albert de Klerk Te Deum (premièrel) en van Berlioz La damnation de Faust in een verkorte uitvoering gezongen. Aan dit veeleisende programma werken als solisten de alt- mezzo Elisabeth Cooymans, de bariton Bernard Kruysen en de bas Guus Hoekman mee. Slotconcert. Concertzaal Kadens aan de Smedestraat en te Haarlem besluit zaterdagavond het concertseizoen 1979/ 1980 met een recital door het viool/piano- duo Helen Plojharova en Alcione Accarino. De musiciennes kennen elkaar van de Musikhochschule te Keulen, waar de Tsjechische Plojharova - na eerst bij Theo Olof te hebben gestudeerd - thans deel uitmaakt van de Internationale Meisterklasse van prof. Max Rostal. De Haarlemse Harmonie Kapel. Onder leiding van dirigent Ties Wagensveld brengt de Haarlemse Harmonie kapel zaterdagavond in het Haarlems Concertgebouw (aanvang 20.15 uur) een programma van licht-klassieke en broers die een hotel hebben. Gasten zijn er niet, maar op zekere dag komt er toch een dame logeren. Niet zomaar een dame, maar een heuse filmster en nog wel uit Hollywood. De drie broers worden smoorverliefd op haar, maar er is iets vreemds aan miss Messelmuis. Waarom mag niemand weten dat zij in het hotel logeert en waarom doet zij zo geheimzinnig. Een voorstelling voor kinderen van 6-12 jaar. Aanvang 14.30 uur. Open Dag Egelantier. Het cultureel centrum De Egelantier, Gasthuisvest 47, Haarlem houdt op zaterdag 10 mei van 14.00 tot 17.30 uur Open Huis. Er zijn dan tal van theatermanifestaties, alle gratis ouders in Brussel. In deze „andere” versie op het verhaal van de verloren zoon, wordt bekeken in hoeverre een volwassen mens kan rekenen op zijn medemens. Huib Broos regisseerde de voorstelling, waarin Cocki Boonstra, Martine Crefcoeur, René Soutendijk en Cor Witschge spelen. Lavendel is vanavond nog te zien in de Toneelschuur, aanvang 20.30 uur. Vooreen recensie: zie de kunstpagina. Medianeuroze. Het vrouwenleven is geen lolletje. Natascha Emanuels en haar medewerksters zijn zich daarvan bewust en bezien hun eigen positie binnen deze samenleving met strenge humor. Medianeuroze is de titel van het programma waarmee het Vrouwenkabaret vrijdag en zaterdag in de Toneelschuur komt. Een avondje cabaret gewijd aan de media en de manier waarop deze misbruik maken van vrouwen. Er wordt een relatie gelegd tussen de reclame en ons huidige maatschappelijke bestel. Buiten de nummers die over vrouw en reclame gaan, zijn er ook andere van meer algemeen maatschappelijke aard, (bijvoorbeeld over de vrijheid om als lesbiennes samen te leven). Het populaire werken. We noemen onder meer Gounod, Myddleton, Laros en Dekkers arrangement van Blue River. Kees van Eersel. De cantor-organist van de Grote of Maria Magdalenakerk te Goes. Kees van Eersel, verzorgt zaterdagmiddag (15 uur) de driekwartiers bespeling van het Adema-orgel in de Kathedrale Basiliek St. Bavo aan de Leidsevaart te Haarlem. Hij speelt werken van Dupré, Franck, Whitlock en Germani. Van Eersel, die enige jaren geleden tweemaal achtereen uitkwam op het Haarlemse Orgelimprovisatie Concours, studeerde bij Piet van de Kerkhoff, George Stam en André Verwoerd aan het Rotterdams Conservatorium waar hij de Prix d’Excellence behaalde. Andor’s Jazzband. Cornettist Etienne Francois (ex-Animal Crackers), cornettist Leo Sluimers (ex-Scat Cats en ex-Original Victoria Band), klarinettist en tenorist Remco van der Gugten (ex-Limehouse), trombonist Hans Kip (thans Pink Elephants), banjoïst Dik Klijn (thans Pink Elephants), sousafonist Gijs Horstink (ex- Animal Crackers), wasboordspeler Herman Oppenneer (thans Pink Elephants) en pianist Andor Lukacs behoren tot het puikje van het Nederlandse oudestijlwereldje en spelen samen vrijdagavond (22 uur) in de Medianeuroze: vine Carla Delfos. Janneke Kanteman, Natascha Emanuels. Pamela Teves en Willy van der Griend. programma is met humor opgebouwd en onze toneelcriticus Alma Post constateerde destijds bij de première dat geen man zich echt verongelijkt hoeft te voelen. Toneelschuur, aanvarig 20.30 uur. De nachtegaal zong. Het toneelspel De nachtegaal zong, van Cecil P. Taylor, speelt in het Engeland tussen de jaren 1939 en 1945. Engeland was niet echt betrokken bij de oorlog, maar het drama raakte het Britse imperium wel degelijk. Het stuk gaat over een familie, die met zijn kleine en grote privézorgen zo’n Tweede Wereldoorlog doorsappelt. Het bevat wat humor en wat tragiek. De belevenissen van het gezin van Peggy en George, hun twee dochters en hun vrijers en de nogal ambulante vader van Paggy. zien we door de ogen van dochter Helen. Helen is een mooi meisje dat een beetje mank loopt. Ze heeft zich met dit ongemak verzoend, maar weet dat ze voor mannen daardoor wat minder aantrekkelijk is. Nuchter kijkt ze tegen het leven aan. Zij is de nachtegaal die even gaat zingen, wanneer er een korte romance ontstaat tussen haar en een soldatenvriend van haar broer. Als blijkt dat haar geliefde toch kiest voor de vrouw waarmee hij al getrouwd blijkt, en voor zijn kind, blijft Helen met een moedig aanvaarde teleurstelling alleen achter. Toneelgroep Theater voert het stuk op onder regie van de Engelse regisseur Mike Ockrent. Ockrent weert in zijn regie alle op de loer liggende melodramatiek. Wel is er bij alle personen een bepaalde weemoedige hunkering naar wat geborgenheid. Een prachtige rol speelt Margreet Blanken als Helen, die deels als vertelster fungeert. Zij komt tot een knappe prestatie door Helen uit te beelden in een nuchtere maar ook vaak ontroerende stijl. Een aangenaam familiestuk, met een fijne leidende rol. Stadsschouwburg Haarlem, van 12 t/m 17 mei, aanvang 20.15 uur. Miss Messelmuis. Theatergroep Carrousel komt zondagmiddag in de Haarlemse Stadsschouwburg met de voorstelling Wie is miss Messelhuis? Korte inhoud: Gert, Anton en Tommie zijn drie toegankelijk. Medewerkenden onder meer Muziekcentrum Zuid Kennemerland, Perspekt, toneelgroep De Egelantier, Operette Vereniging Hulsbergen, dansgroepen, tapdance van Jeanette Verschuere, poppentheater van Elsje Zwart voor de peuters. Verder werken mee: Onderzoekers, Kreater, de Zaterdag Ateliers, Haarlemse Jazz Club. In Bad. Ischa Meijers toneelstuk In Bad, een eenakter, gaat op woensdag 14 maart in Toneelschuur 1 in première. Toneelgroep Centrum voert het stuk op onder regie van Ad van Kempen. De enige rol erin wordt gespeeld door Polio Hamburger. Meijers stuk speelt zich af in de badkamer en laat het dagelijkse halfuurtje privacy zien van de gehuwde man. Sanitaire handelingen worden verheven tot een ritueel waarin de dagelijkse werkelijkheid van de hoofdpersoon zijn weerslag vindt. Willem van Malsen zorgde voor het natte cel- decor. In de lunchvoorstelling, dus aanvang om 12.30 uur. Pinters Verjaardagsfeest. Centrum komt opnieuw in de Toneelschuur terug met een kleine serie voorstellingen van Het Verjaardagsfeest van Harold Pinter. Twee heren nemen op zekere dag hun intrek in het pension van Petey en Meg, waar een zekere Stanley, voormalig pianist, al lange tijd de enige, wat mensenschuwe gast is. Een hoogtepunt van dreiging in dit stuk ontstaat als de twee nieuwe gasten Stanley’s verjaardag tegen zijn eigen wil en dank gaan vieren. Een goed gespeelde voorstelling onder regie van Wouter van Praag met Onno Molenkamp, Polio Hamburger, Elisabeth Hoijtink, Monique Kramer, Ben Hulsman en een knap neergezette rol van Henk Rigters. Aanvang 20.30 uur in de Toneelschuur van 14 t/m 17 mei. Haarlemse Jazz Club. De HJC is gesitueerd aan het Groot Heiligland 37 te Haarlem. Tortuga. Drie Haarlemmers vormen sinds een halfjaar samen met jazzpianist Nol Sicking het kwartet Tortuga. Gitarist Viktor van Kampen speelt in een aanstekelijke, zeer puntige latinstijl, bassist Wim Dijkgraaf is een funky, maar door de jazzrock aangestoken musicus, terwijl het strakke reliëfspel van Frank Vogels hem in een andere band (Delight) zeer bepalend doet zijn. Tortuga speelt zaterdagavond in de HJC, Groot Heiligland 37 te Haarlem, al waar de toegang vrij zal zijn. Golden Earring. Nadat gitarist Eelco Gelling vorig jaar zijn plaats bij de Haagse rockband Golden Earring opzei, heeft dit bijna 15-jarige gezelschap toch besloten zijn roemrijke bestaan voort te zetten. De consequenties lagen voor de hand. Het afscheid van Eelco betekende dat George Kooijmans, die samen met bassist Rinus Gerritsen en zanger Barry Hay voor het repertoire zorgt, een grotere vinger in de pap zou krijgen. Kooijmans schrok niet voor de gevolgen en nam behalve de gitaarsoli ook meer zangpartijen voor zijn rekening. Naar verluidt, zou de Earring zonder Gelling er alleen maar hechter op zijn geworden. Het viertal - drummer Cesar Zuyderwijk is al jarenlang een betrouwbare sluitpost - treedt in het kader van wat mogelijk een afscheidstournee zou kunnen worden zaterdagavond in de Haarlemse Beyneshal op. Aanvang 20 uur. In het voorprogramma van de Earring treden twee Haarlemse bands op. Skidmark, dat een voorliefde heeft voor Mothers Finest-getint songmateriaal maar het heavy metal-werk niet schuwt, opent de rij optredens. Voor Stock, een talentvol trio rondom Victor Heeremans, wordt het een vuurdoöp. Van deze band, waarin new wave-invloeden te bespeuren zijn, kwam onlangs op het Haarlemse non-profitlabel Harlem Shuffle de debuutsingle uit. Centrum 111. Twee bands komende zaterdagavond in het Heemsteedse Centrum 111 op het gelijknummerige adres aan de Herenweg. Uit Tilburg afkomstig is de Jan Kin Band, die een jeugdig enthousiasme en een voortreffelijke bühne-act koppelen aan new wave-songs die associaties met The Talking Heads oproepen. In het voorprogramma de Haarlemse band Pierre Anniversaire The Fact, een thans tot trio gereduceerd en gededuceerd kwartet, dat met voortreffelijk en surrealistisch materiaal terecht om erkenning vraagt. Aanvang 21 uur. V Ik ben kwaad. Toneelgroep 8 oktober is een in Alkmaar gevestigd gezelschap, dat zich niet alleen op de eigen regio richt, maar ook toneel voor verschillende publieksgroepen probeert te maken, die nogal weinig met theater in aanraking komen en voor wie datzelfde theater verhelderend kan werken. Ik ben kwaad is daar een voorbeeld van. Het stuk werd geschreven voor die jongeren die zich uiten door vaak terugkerend agressief gedrag. In dit geval worden een jongerencentrum en een daar optredende popgroep de dupe van zinloze agressie. De spelers zijn Marjan Greveling, Vivian Lampe, Hadassah Kann, John Cornelissen en Jan van Galen, terwijl er gemusiceerd wordt door Rolf Heggie, Bart van Helsdingen, Steven Rees- Vellinga en Mark Winder. Rutger Weemhoff heeft de regie. De voorstelling is door de Toneelschuur voor woensdag ingelast. Aanvang 20.30 uur. Alle laatjes open. Conny Stuart, Paul Deen, Gerrie van der Klei en Willem Nijholt zijn vanavond en vrijdag nog in de Haarlemse Stadsschouwburg met hun liedjesprogramma Alle laatjes open. Een programma gebaseerd op teksten van Guus Vleugel, Michel van der Plas en Annie M. G. Schmidt. Er is een keuze gemaakt uit hun uitgebreide repertoire van meer en minder bekende liedjes en musical-teksten. Aanvang 20.15 uur. Lavendel. De Theaterunie heeft dit seizoen vier produkties op het repertoire genomen in het kader van de toneelvoorziening in het noorden van ons land. Eén daarvan is het toneelspel Lavendel, geschreven door Rob Bognar. Het verhaal speelt zich af in het ouderlijk huis van Ria, een 24-jarige vrouw, die na vijfjaar prostitutie opnieuw steun probeert te vinden in het huis van haar ^70aC t Museum Amstelkring (O.Z.-Voorburgwal 40. tel. 246604) zo. 15.30 uur: Marsyas-trio met Anne Faber en Frans Grijzenhout hobo. Ka rin Meijer hobo/walthobo en Dick Koomans orgel (Beethoven, Jacob, Ardévol). De Balie (Kleine Gartmanplantsoen 10, tel. 232904/240394) dag. beh. zo. 20.30 uur: „Fun house Funhouse” door Rob van Houten, m.m.v. Feike Boschma, Hans van den Hoek, Oor Beurskens en Annelies Balhan. De Boomspijker (Rechtboomsloot 52, tel. 264002) vr. za. en zo. 20.30 uur: „Heer Puntilla en zijn knecht Matti” van Bertolt Brecht, door Theaterwerkgroep De Jordaan, regie Kees Hardeman. Carré (Amstel 115, tel. 225225) dag. beh. zo. en ma. 20.15 uur: „Moordkuil" van Ira Levin, regie Lo van Hensbergen, m.m.v. Henk van Ulsen, Ank van der Moer, Joan Remmelts, Liane Saalborn en Jaap Wieringa; zo. en ma 20.15 uur: „Der Zigeunerbaron”, operette van Johan Strauss, door Theatergezelschap Bra tislava. Centrum Bellevue (Leidsekade, tel. 247248) do. en vr. 12.30 uur: „In bad” van Ischa Meijer, regie Ad van Kempen, m.m.v. Polio Hambur ger; do. 14.15 uur: „Rouwspel” van Marivaux door Toneelgroep Fact, regie Karst Woud- stra; vr. Palonizaal 19.45 uur: Trio Herman Beeftink; do. vr. en za. Kleine zaal 20.30 uur „Hello Goodbye” van Athol Fugard door Esta, regie David Spiller m.m.v. Ian Bruce en Dawn Mastin; vanaf wo. Grote zaal 20.30 uur: „Mijn moeders courage” van George Tabori, regie Ton Lutz m.m.v. Jacq. Commandeur. Ingeborg Elsevier, Frans Koppers, Margreet Heemskerk, Luk van Mello, Jim Berghout. Egbert van Paridon, Coby Stunnenberg e.a.: vanaf di. kleine zaal 20.30 uur: „De twee vriendinnen en hun gifmoord” van Louise Robben en Peter Hille, door Toneelgroep Hooker, regie Louise Robben, m.m.v. Maroes- ja Lacunes. Gertian Maassen, Peter Broe- kaert, André van den Berg, Robert Grijsen en Barbara Barendrecht. Cleyntheater (H. Cleyndertweg 63a, tel. 271815) vr. 20.30 uur: „Ik ben kwaad” door Toneel groep 8 Oktober (15-20 jaar); wo. 14.30 uiff: „Henkie van de buren” door Kindertheater Wiedus (7-12 jaar). Concertgebouw (Van Baerlestraat, tel. 718345) vr. grote zaal 20.15 uur: George Moustaki. kleine zaal 19.30 en 20.15 uur: „Mozart in mei” door verschillende musici (Haydn); za. grote zaal 20.15 uur: Het Amsterdams Gemengd Koor en The Alexandra Choir o.l.v. Willem Wiesehahn en David Hill, sol. Karin Ostar sopraan, Anton Trommelen tenor, Charles van Tassel bas, Simon C. Jansen orgel (Han del), Vaughan Williams), Spiegelzaal 12.30 en 15.30 uur: „Mozart in mei”-uitvoeringen op interessante instrumenten (Mozart, Haydn en W. F. Bach), kleine zaal 20 uur: Leerlingenuit voering; zo. Spiegelzaal 11 uur: „Für Elise”, kleine zaal 11 uur: „Mozart in mei”, door verschillende musici (Haydn, Mozart, Kohaut, Scheidler en F.X. Mozart, 14 uur: „Mozart in mei”, (hobokwartet), 14.45 uur: Gaby Casade- sus piano (Haydn, Mozart, Hummel), grote zaal 20.15 uur: Radio Filharmonisch Orkest o.l.v. Christof Perick, sol. Mira £akai alt en Hermann Winkler tenor (Mozart, Mahler), kleine zaal 20.15 uur: Dicran Jamgeochiam zang en Anne Davis piano (Armeense volks liederen en operamuziek van Vivaldi, Handel, Stradella e.a ma. grote zaal 20.15 uur: The Stylistics; di. grote zaal 20.15 uur: Amster dams Philharmonisch Orkest o.l.v. Janos Fürst/Mark Lubotsku viool, Jean Decroos cel lo, Daniëlle Dechenne piano (Beethoven), klei ne zaal 20.15 uur: Quadro Hotteterre m.m.v. Frans Brüggen blokfluit en traverso (Scheidt. Riccio, Scarlatti, Purcell, Telemann, Matthe- son, Dornel); wo. grote zaal 12.30 uur: Doro thy de Boer orgel en Henny van Dooren hobo Cultureel Centrum Amstelveen (Plein 1960, tel. 458444) do. en vr. grote zaal 20.15 uur. „Fons Jansen 5”, m.m.v. Frans Oudhoff piano; vr. bovenfoyer 19.30 uur: Josine Buter fluit en Meija Blok harp (Andriessen, Flothuis, De Vries-Robbé, Orthel; za. en zo. grote zaal 20.15 uur: „Potasch en Perlemoer" van Montaque Glass, bewerking en liedjes Eli Asser, door Het Amsterdams Volkstoneel, choreografie Hannah de Leeuwe, regie Jules Croiset, m.m.v. Lex Goudsmit, Hans Boskamp, Dick Scheffer, Carry Tefsen, Willy Zuidema e.a.; ma. grote zaal 20.15 uur: Josephine van Gaste ren met „Niet geloofd, wel gedaan” van Gre- the Weil, regie Ton Lutz; di. en wo. grote zaal 20.15 uur: Seth Gaaikema, m.m.v. Henk van Djjk piano, Jan Blok gitaar. Dub du Bois bas/ basgitaar en Willem Erné fluit/slaggitaar. Dominicuskerk (Spuistraat) do. 20.15 uur. Am sterdams Universiteitskoor/Groot VU-koor' Utrechts Symphonic Orkest o.l.v. Huub Ker stens m.m.v. Jennie Veeninga sopraan. Mi- chiel ten Houte de Lange tenor en Jaap Diele- man bariton (Jan van Gilse, A. Diepenbrock. Kees van Baaren). De Draailier (Prinses Beatrixlaan 5, Diemen, tel. 444699) vr. 20.30 uur: Pitanja, muziek uit de Balkan. De Engelse kerk (Begijnhof) zo. 16 uur: Pieter d'Hondt hobo en Bert Lassing orgel. De Gans (De Ganzenhoef 15, tel. 902181) vr. 20.30 uur. „Djavol” naar De meester en Margaretha van Michail Bulgakov door Katheater. Historisch Museum (Kalverstraat 92, tel. 255822) zo. 11 uur: Herbie White Combo. De Kleine Komedie (Amstel 56, tel. 240534) do. 20.15 uur: „Potasch en Perlemoer” door het Amsterdams Volkstoneel; vanaf vr. (beh. ma.) 20.15 uur. Boudewijn de Groot ensemble De Krakeling (Nieuwe Passeerdersstraat 1, tel. 263644/247368) do. vr. en za. 20.30 uur: „De bakker, de bakkersvrouw en het bakkers jong” van Jean Anouilh door toneelgroep Dosto, regie Frans Werkman; di. open bak, pres. Carol van Herwijnen; za. 14 uur: „Waar gaat die pop naar toe” door Delfts Kinderthe ater (7-12 jaar); zo. 14 uur: Symphonieorkest Camerata’54; wo. 14 uur: zelf toneelspelen (8- 12 jaar). Gebouw de Liefde (Da Costakade 102, tel. 833114) zo. 20.30 uur: Paula Wang-Rochna- modeme dans Theaterschool (afstudeervoor stelling). De Meervaart (Osdorpplein 67, tel. 107393) do. 20.15 uur: „Terug naar Warschau" van Jan Staal door Toneelclub De Staalkaart, regie Georgette Reyenski; vr. 21 uur: „De Vijan den” van Arkady Leokum en „Een nadere kennismaking” van Helmut Walbert, regie Jochem Neuhaus; zo. 15 uur: Rein de Graaff- Dick Vennik Kwartet met Eric Ineke en Koos Serierse en Loek Dikker Kwartet met Mark Miller. Keshavan Maslak en Martin van Duynhoven; ma. 20.15 uur: „Het vege lijf’ van James Sauders m.m.v. Ellen Vogel, Ton van Duinhoven, Marja Habraken en Bram van der Vlugt, regie Karl Guttman; di. 19.30 uur: „Een Hondeleven” door Theatergroep Noord- Nederland (vanaf 12 jaar); wo. 20.15 uur: „Anarchistenbal” door Michel Waisvisz. Melkweg (Ljjnbaansgracht 234a, tel. 241777) Fonteinzaal vr. za. en zo. 22.30 uur: „Failing in love again” door Butterlegs; do. 22 uur: The New York City Artists met „Meditations on the blues”; Theaterzaal do. vr. za. en zo. 21 uur: „Ms. Apollinaire et le Cirque du Zodia- que” door Moving Being, do. 23 uur SBB-rock uit Polen, vr. 23 uur: Alan Laurillard Quartet jazz uit Groningen; za. 23 uur Salsa d’Amster dam, zo. 23 uur: Jabula-jazzrock uit Zuid- Afrika, ma. 22 uur: Martha The Muffins- new wave uit Canada; Theehuis do. 21 uur: Noises-Ierse muziek, zo. 21 uur: CindyPeress- folk; Restaurant vr. 21 uur: Jansjam; wo. 20 uur Jamsessie, org. Jan Jacobs; do. vr. za. en zo. 18.15 uur: Comic Movement /Contact Im provisation workshop met Georgo Peugeot Mickery (Rozengracht 117, tel. 236777) do. 20.30 uur, vr. en za. 19.30 uur: „Point Judith” door The Wooster Group uit New York. Nieuwe de la Mar Theater (Mamixstraat 404. tel. 233462) dag. beh. ma. 20.15 uur: „Maskera de” van Jos Brink musical met Jos Brink. Henny Orri, Frank Sanders, Lucie de Lange, Mary Michon, Simone Kleinsma, regie Jo Dua, muziek Henk Bokkinga. Oktopus (Keizersgracht 138, tel. 238195) za. 20.30 uur: Infantile en Unknown Jinx Paradiso (Weteringschans 6, tel. 237348/264521) zo. 15 uur: Asko-orkest en -koor m.m.v. Harry Spamaay basklarinet. De Populier (Nieuwe Herengracht 93, tel. 243136/254438) zo. 14.30 uur: Marius van Paas- sen piano (Bach, Beethoven, Schumann, Brahms. Chopin en Messiaen; do. vr. en za 20.30 uur: Poëzie Hardop met „Weet je nog, lichaam. regie Ineke Holzhaus m.m.v. Arend Bulder en Bart Kiene; vanaf di. 20.30 uur: Theatre A met „Het zigeuneren” met Henk Abbing en Dick Deutekom, muziek Joop Hendriks. ft Scène uit De Nachtegaal zong met vlnr. René Lobo, Margreet Blanken. Pauline van Rheenen (voorgrond), Bernard Droog, Jan Gorissen en Anny de Lange. ■tr Golden Earring concert in Bei/neshal Braziliaanse Accarino studeert in Keulen bij prof. Wilhelm Hecker. Het duo voert zaterdagavond (20.15 uur) werken uit van Beethoven, Paganini, Debussy en Bartók. Waalse Kerk. Vocale muziek staat centraal tijdens de-concerten die deze maand ten behoeve van het Restauratiefonds in de Haarlemse Waalse Kerk op het Begijnhof worden gegeven. Zaterdagavond, zingt de sopraan José Jonkers, door Kees Rosenhart begeleid op de fortepiano, liederen van Haydn. Mozart en Schubert. Aanvang 20 uur. Die Haerlemsche Musyckcamer. Onder leiding van dirigent Hen van der Grinten brengt die Haerlemsche Musyckcamer - een ensemble met een gedegen reputatie onder de Kennemer muziekamateurs - volgende week woensdagavond (20.15 uur) werken van Picciotti, Mozart en Bach ten gehore in het Haarlems Concertgebouw. Met violist Maarten Vreeze als solist wordt Mozarts Adagio voor viool en orkest in E gespeeld. i' T

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 11