Tweede plaats Zijerveld EINTRACHT TE SPEELS Vier Nederlanders uit Spaanse Ronde Conflict tussen DS’79 KNVB en Basketballers gaan j Van der Smissen af tegen Italianen in goede vorm Remise Vreeken Okker al buitenspel Gerard Dijkstra is leider af r sportpunticij paarclenkoersenj jba HM Overwinning voor zaalhandballers t w 24 DONDERDAG 8 MEI 19 8 0 25 SPORT Tl w.; - S 1 F Borussia MG Doelman Pahl van Eintracht Frankfurt stompt de bal weg voor Schaffer van Borussia Mönchengladbach, terwijl Bruno Pezzey toekijkt. Henk de Jonge: naar Cambuur. de 1.000 Topscorers Op zestig kilometer voor de finish ont snapte de Spaanse veteraan met aan zijn zijde de Nederlander Peter Zijerveld en de Italiaan Maurizio Bertini. Het peloton reageerde niet en het drietal kon een grote voorsprong opbouwen. Op dertig kilome ter voor de finish werd de Spanjaard Jesus Hernandez ingelopen, die reeds zeer vroeg na de start ontsnapt was. De Span jaard was niet meer bij machte om het drietal te volgen en werd later opgeslokt door het grote peloton. Op vijftien kilome ter voor de finish ging Elorriaga er alleen vandoor. Op de meet had hij ruim drie minuten voorsprong op Zijerveld en Ber tini. Een groot aantal rijders overschreed in deze etappe de tijdslimiet en werd uit de koers genomen. Onder hen de Neder landers Van der Meer, De Ruiter, Havik en Nieuwdorp. Na de vijftiende etappe ziet het alge meen klassement er als volgt uit: 1. Fausti no Rwperez (Sp), 73 uur, 35 minuten, 22 seconden, 2. Pedro Torres (Sp) op 2.55, 3. Claude Criquelion (Bel) op 3.22, 4. Maria no Lejarreta (Sp) op 4.07, 5. Roberto Vi- sentini (Ita) op 4.11, 25. Peter Zijerveld 73 uur 48 minuten en 53 seconden, 49. Ad Peer 74.43, 68. Jos Lammertink 75.23.53. 1.100 0.967 0.967 0.883 0.852 0.750 0.705 0.805 0.750 0.590 0.381 Borussia Mönchengladbach: Kneibl; Hannes, Schafer, Schafer en Ringels; Matthaeus, Kulik en Nielsen (ThychQsen); Delhaye (Boedaker), Mickeb en Lienen. Eintracht Frankfurt: Pahl; Pezzey, Neuber ger, Körbel en Ehrmanntraut; Lorant. Hölzen- bein (Nakhtweih) en Borchecs; Nickel, Tscha en Karger (Tfao). Aan hem heeft het dan ook beslist niet gelegen, eerder aan de linies voor hem, die geen gesloten geheel vormden, waar van de Borussën dan ook twee minuten voor het einde een dankbaar gebruik maakten. Opnieuw was het aanvoerder Kulik, die raak schoot: 3-2. Over twee weken krijgt Eintracht nogmaals de kans de beker naar zich toe te trekken. Na de gelijkmaker ging Borussia Mön chengladbach zich namelijk meer met de aanval bemoeien. Frankfurt moest enigs zins terug en daarbij bleek dat de defensie nu niet bepaald het sterkste punt was. De Borussen voelden dat er kansen waren om de strijd in hun voordeel te beslissen. Het tempo werd verhoogd en met een geweldige vechtlust werd Eintracht lang zaam maar zeker teruggedrongen. Doel man Pahl moest enkele malen ingrijpen om erger te voorkomen. Nederlandse gaat. Het is geworden.” NEW YORK (Reuter). Tom Okker is uitgeschakeld in het eerste tennistoernooi ter wereld, dat een prijzengeld heeft van een half miljoen dollar. Het is het toernooi van de kampioenen op Forest Hills, waar alleen spelers worden toegelaten die het vorig seizoen een internationale titel hebben veroverd. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM. Oceaanzeiler Gerard Dijkstra uit Amsterdam is zijn plaats aan de kop in het handicap-klassement van de Specerijenrace van Jakarta naar Rot terdam kwijt. De leiding berust nu bij de Franse zeiler Philippe Facque, die een voorsprong heeft van bijna tien uur. 4 4 4 4 2 2 2 2 0 0 0 0 DORDRECHT (ANP). Het plaatsen van een lichtinstallatie op het DS’79- veld in Dordrecht heeft tot een conflict tussen deze eerste-divisieclub en de KNVB geleid. Nico de Vries, de voorzit ter van de Dordtse vereniging, zal een kort geding tegen de voetbalbond aan spannen wanneer het bestuur van de KNVB blijft weigeren volgens de regle menten 52 procent subsidie te verstrek ken wanneer de club zelf opdracht geeft de lichtmasten te plaatsen. De premie wordt alleen verstrekt wan neer een door de K(NVB aangewezen firma de lichtinstallatie neerzet. DS’79 heeft een bedrijf, dat het karwei voor drie-en-een-halve ton klaart. De firma van de KNVB rekent 600.000 gulden. De KNVB heeft negen miljoen gulden sub sidie van het rijk gekregen om de gelden aan de clubs te verstrekken. Vandaag wordt alsnog getracht om de partijen bij elkaar te brengen, waarbij ook een afge vaardigde van CRM aanwezig zal zijn. Henk de Jonge wordt met ingang van 1 juli trainer bij de eerste-divisievereni- ging Cambuur. De Jonge tekende een éénjarig 'contract. Momenteel is hij nog oefenmeester van het Tilburgse Willem 2, waar hij twee jaar werkzaam is ge weest. De Jonge is de opvolger van Nol de Ruiter, die komend seizoen in dienst treedt van Wageningen. Voorts stelde Cambuur Jan Melchers aan als jeugdtrainer en Jan-Willem Jan sen als full-timemanager. Tonny Bruins Slot zal het volgende seizoen FC Amsterdam niet meer trai nen. Dat heeft het bestuur meegedeeld. Bruins Slot nam de begeleiding van de eerste-divisieclub over na het vertrek van Cor van der Hart. Bovendien is hij' het hoofd van de afdeling scouting van de Amsterdamse club. Voor Bruins Slot was die combinatie niet zinvol en hij stelde zich slechts beschikbaar voor de laatstgenoemde functie, die hij'reeds se dert zeven jaar bij Amsterdam vervult. PEC zal geen vriendschappelijke wedstrijden meer spelen in de omgeving van Zwolle. Het bestuur van de Zwolse Okker, die zich open kampioen van Israel mag noemen, verloor met 5-6, 1-6, 1-6 van de Mexicaan Raul Ramirez. Deze zakte vorig jaar van de achtste naar de 41ste plaats van de wereldranglijst. Voor Okker was het de eerste partij in het enkelspel, nadat een liesblessure hem maandenlang buiten de baan hield. Ook de eerste geplaatste speler is inmiddels uitgeschakéld. Het was de als achtste geplaatste Victor Amaya, die vier matchpoints had, maar desondanks verloor van de Pool Wojtek Fibak (6-2, 3-6, 7-5). De resultaten: eerste ronde: Raul Ramirez (Mex)-Tom Okker (Ned) 5-7, 6-1, 6-1: Wojtek Fibak (PoD- Victor Amaya (VS) 6-2. 3-6, 7-5; Terry Moor (VS)-Paul McNamee (Aus) 6-4. 6-2; John McEnroe (VS)- Butch Walts (VS) 6-3, 6-1 Met 22-20 was de ploeg gisteren in de sporthal De Geusselt te Maastricht Noor wegen de baas, nadat de formatie van het trainersduo Cantelberg-Rietbroek halver- /wege het duel- al met 10-8 had voorge staan. In de tweede wedstrijd, die gisteren werd gespeeld won Zwitserland met 21-18 van Bulgarije. De stand: 1. Nederland 2-4 (43-37), 2. Zwitserland 2-4 (42-36), 3. Noorwegen 2-0 (38-43), 4. Bulgarije 2-0 (35-42). Wil van Draanen heeft besloten op te stappen als begeleidster van het Neder landse dameshandbalteam. In een brief aan het bestuur van het Nederlands Handbalverbond heeft zij haar besluit ge motiveerd. Trainster-coach Ilona Vene- ma-Ignacz zou achter haar rug om op zoek zijn naar een nieuwe begeleidster. Wil van Draanen, die zeven jaar deze functie heeft uitgeoefend noemt haar besluit definitief. LUGANO. Het Nederlandse heren-basketbalteam is in de eerste olympische kwalificatiewedstrijd in Lugano weggespeeld door Italië. De Nederlanders, die bij de rust met 50-39 achter stonden verloren met 95-65. voor Nederland waren: Lia van Reemst 10, Gerda de Ridder 18, Carla de Liefde 11. PONFERRADA (AFP/ANP). Hevige regenval gedurende een groot gedeelte van de vijftiende etappe en drie cols waarvan een van de tweede categorie, hebben de Spanjaard Javier Elorriaga er niet van kunnen weerhouden zijn eerste etappezege in de Ronde van Spanje te bewerkstelligen. laat op winst MÖNCHENGLADBACH (SID). Borussia Mönchengladbach heeft de beste kansen om voor de derde maal na 1975 en 1979 de UEFA-beker te winnen. In een meeslepend, temporijk en zeer spannen duel triomfeerden de Borussen door meer vechtlust met 3-2. Toch heeft het tot twee minuten voor het einde geduurd, voordat de 25.000 toeschouwers de winnende treffer van aanvoerder Kulik konden begroeten. Een treffer, waaraan men niet meer had durven denken. 15- 1.318 11 8 6 10 7 6 6 5 7 5 4 BUENOS AIRES (ANP). Christ van der Smissen heeft in Buenos Aires ook in de tweede ronde van het toernooi om het wereldkampioenschap driebanden een overwinning geboekt. Van der Smissen versloeg de Westduitser Dieter Miiiler in 54 beurten: 60 om 39 caramboles. WASSENAAR. De uitslagen van de gisteren gehouden koersen op de renbaan van Duindigt zijn: WALESPRIJS 2120 m: 1 Tromp Bestevear (W. Duivenvoorden) 2.58.5 1.25.0, 2 Tongo Buiten zorg, 3 Tjerkje. Wlnn 3,00 pl 1.00 1,70 2,10 kopp 14,10 trio 124,20. Niet gestart: Tornado Laren, Tienus Zuidvelde en Torero Cavaljos. IERLANDPRIJS 2040 m: 1 Tafna (J. Wage- naar) 2.45.3 1.21.0, 2 Swift Fortuna, 3 Shira Hanover. Winn 1,60 pl 1,50 1,80 kopp 5,30. Niet gestart: Sun van de Lente en Rosalina T. TRINIDADPRIJS 1800 m: 1 Ballora (mej. Meltzer) 1.58.0, 2 Lady Rosa, 3 Robbedoes. Winn 3,80 pl 1,38 1,60 1,70 kopp 5,60 trio 497,50. Niet gestart; Royal Charlie. SCHOTLANDPRIJS 2040 m: 1 Rio del Sol (H. Gruppen) 2.45.7 1(21.2, 2 Peter Harvester, 3 Re becca Laren Winn 4,10 pl 1.40 1,50 2,20 Ropp 4,60. ENGELANDPRIJS 1600 m: 1 Sirikit van A. (M. Bouwhuis) 2.08.8 1.20.5, 2 Romaja E„ 3 Speed Buitenzorg Winn 3,80 pl 1.60 7.00'2,60 kopp 8,20 trio 64,20. TOBOGAPRIJS 1300 m: 1 Cocky Dundas (E. Bloem) 1.19.7, 2 Kleiner Manny, 3 Chanrinette. Winn 4,20 pl 2,40 2,30 kopp 9,00. Niet gestart: Daisy. CORNWALLPRIJS 2520 m: 1 Robert Belwin (J. Wagenaar) 3.30.7 1.23.0, 2 Roidur, 3 Opstalan. Winn 1,70 pl 1,20 1,30 2.50 kopp 5,10 trio 62,90. GROOT BRITTANNIEPRIJS 2120 m: 1 Ossi an (A. Harmsen) 2.51.3 1.20.8, 2 Never Worry, 3 Oscar Baker. Winn 1,10 pl 1,10 1,10 kopp 3,30. TARAGONAPRIJS 2150 m: 1 Ma Fille 2 (H. v.d. Kraats) 2.19.1, 2 Lucky Amber, 3 Telexiste. Winn 16,40 pl 2,90 2,40 2,40 kopp 36.40 trio 509,40. Niet gestart: Lady Shirley, Mont Blanc en Abitour. ULSTERPRIJS 2040 m: 1 Topsey G. van Eykelenborg) 2.50.1 1.23 4. 2 Sheridan, 3 Treize Star Winn 1,70 pl 1,40 3,30 1,40 kopp 10,40. TOTALISATOROMZET 318.462,00. Voor de halve finales hebben zich voorts geplaatst: Cuba, Polen, Italië, Ca nada, Joegoslavië, Zuid-Korea, Tsjecho- Slowakije, Frankrijk, Verenigde Staten en Hongarije. Dat is ongetwijfeld ook Hanneke van Parreyen en zij bevestigde dat in de partij tegen Cirka Lisa Landry. Heel snel werd de slechte opening van de voormalige Finse kampioene afgestraft. Krachtig werk eveneens van Erika Belle. Zij bracht een fraai kwaliteitsoffer in het duel tegen Cochita Pluymert, waardoor de konings- vleugel van Pluymert uit elkaar werd ge slagen. Carla Bruinenberg maakte goed gebruik van een fout van Ellis Vogel. Het duel tussen Cora van Gent en Ada van der Giessen werd afgebroken. Het titeltoer- nooi is tevens een selectiewedstrijd voor het Nederlands olympiade-team. De ere voorzitter van de FIDE, prof. dr. Max Euwe kondigde bij de opening van het kampioenschap namelijk aan dat het nu zeker is, dat de olympiade op Malta door gaat. De uitslagen: Vreeken-Stada Vz-Vz, Van Gent-Van der Giessen afg.. Van Elst-Mul- der, Vz-Vz, Van Parreren-Landry 1-0, Brui- nenberg-Vogel 1-0, Pluymert-Belle 0-1. De Italiaan Waldimiro Pamzza is win naar geworden van de eerste etappe van de Ronde van Romandië, een rit van 227 kilometer van Genève naar Delemont. Tweede werd zijn landgenoot Alessandro Pozzi en derde Giuseppe Saronni, die lei der blijft in het algemeen klassement. Bennie Kuiper eindigde op de achtste plaats en Johan van der Velde werd tien de, beiden in dezelfde tijd als Saronni. De winnaar reed een tijd van vijf uur, 59 minuten en 49 seconden. Het algemeen klassement: 1.Saronni 6.04.05, 2. Hinault op 7 sec., 3. Knudsen op 9 sec., 4. Contini op 11 sec., 5. Zoetemelk op 13 sec., 10. Van de Velde op 16 sec., 11. Kuiner op 17 sec. De Belg Roger de Vlaeminck heeft de eerste etappe van de Vierdaagse van Duinkerken gewonnen. In de omgeving van de Franse havenstad was een par koers van 199 km afgezet. Mare de Meijer eindigde als tweede en de Fransman Sibil le werd derde. De beste Nederlander was Piet van Katwijk, die als vijfde eindigde. Leo van Vliet finishte als achtste. Overige Nederlanders: 14. Pirard, 24. Priem, 28. Oosterbosch, 42. A. van Houwelingen, 51. v. d. Hoek, 56. Knetemann, 64. J. van Houwelingen, 71. F. v. Katwijk, 74. Pronk. negentien punten en dwong Nederland tot aanpassingen in zijn verdediging. Cramer en later Plaat stopten het gevaar redelijk af en omdat Akerboom en weer Plaat ook leuk punten binnenschoten, bleef de mar ge lang rond de zeven punten achterstand. Nederland moest echter wel voortdu rend op de tenen lopen, zeker omdat de verdedigend sterke Italianen met hun fy sieke basketbal weinig kansen weggaven. Het gat dat beslissend was, viel in de minuten rond de rust. Nederland ging van improvisatie over op chaos en al schoot Silvester niet meer, hij bleef de lijnen uitzetten voor de sterkere ploeg. De Italianen speelden gewoon makkelij ker. Ze hadden wat lengteoverwicht, en wat betere scholing eq iets betere kwali teit in totaal. En na de sprong van 50-39 tot 64-43 besloot coach Sikking veel van zijn sterkere spelers Akerboom, Plaat en Wiel op de bank te houden. Alessandro Gamba, de Italiaanse collega deed in feite hetzelf de, maar het verschil bleef. Daar kon zelfs de Overgave van mannen als Faber en Van Solm niets aan veranderen. Het klas- severschil bleek gewoon op geen enkele manier te compenseren. Scorers Nederland: Mitchell Plaat en Paul van Solm ieder 12, Kees Akerboom 10, Al Faber en Dan Cramer ieder 10, Jim Woudstra en Randy Wiel ieder 4. Bert Kragtwijk 3, Syd Bruinsma en Rene Rid- derhof ieder 2. Italië: Generali 16, Silves ter 14, Solgrini 10, Gilardi 8, Villalta 6, Marzorati 5, Boselll en Vecchiato 4, Me- neghin 3, Bonamico 2. De andere uitslagen zijn: Zweden- Luxemburg: 97-48 (47-26), Frankrijk- Noorwegen: 96-77 (52-40), Israel-Turkije: 92-77 (43-38), Hongarije-Groot-Brittannië: 101-74 (53-37), West-Duitsland-Bulgarije 83-76 (41-37). De Nederlandse dames zijn er niet in geslaagd de halve finales te bereiken van het voorolympisch toernooi dat in Varna (Bulgarije) wordt gespeeld. In de laatste MIJDRECHT. In het Nederlandse kampioenschap schaken voor dames in Mijdrecht heeft op de openingsdag Corrie Vreeken enigszins verrassend remise moeten toestaan aan Marian Stada. Vreeken is door de afwezigheid van kam pioene Van der Mije een van de titelkan didaten. eredivisieclub heeft deze maatregel ge nomen om in dé toekomst ongeregeldhe den te voorkomen. Maandag j.l. veroor zaakten supporters van PEC moeilijkhe den bij de vriendschappelijke wedstrijd Hattem-PEC. De manager van PEC, Henk van Ginkel, zei: „We willen met deze maatregel voorkomen dat de goéde relatie met de amateurclubs in de toe komst verstoord raakt. PEC heeft de amateurs nodig en de amateurs hebben PEC nodig. De Italiaanse bondscoach Enzo Bear- zot overweegt zijn ontslag in te dienen bij de Italiaanse voetbalbond. Bearzot is nogal verbolgen over de ontwikkelingen van het als een olievlek uitbreidende voetbalschandaal. „Ik heb reeds eerder overwogen op te stappen, dus een derge lijke stap komt voor de bond niet onver wacht”, zei hij. „Nu we in een dergelijke troep verzeild zijn geraakt ontbreekt mij de ambitie om keihard te werken. Ik vraag me zelfs af of we een representa tief nationaal team voor de finales van het Europese kampioenschap kunnen formeren”. Aberdeen is gisteren voetbalkampioen van Schotland geworden. Het speelde met 1-1 gelijk tegen Patrick Thistle. Aberdeen heeft een punt voorsprong op Celtic dat houder van de titel was. De Westduitse tennisprof Uli Pinner is voor maanden uitgeschakeld. Gisteren scheurde hij tijdens een training een en kelband. De Nederlandse dames-tennisploeg voor de wedstrijden om de Federation Cup, waarvoor van 19 tot en met 25 mei in Berlijn zal worden gespeeld, bestaat uit: Elly Vessies, Marcella Mesker, Nanette Schutte en Karin Moos. Marianne van der Torre is geblesseerd, Betty Stöve is niet beschikbaar en de Zuidafrikaanse Brigit te Cuypers, die in het bezit is van een Nederlands paspoort, is niet opgesteld omdat haar resultaten in de Nederlandse competitie tegenvallen. Een duel uit de ontmoeting tussen Nederland en Itahé wedstrijd voor poule I Nederland met 67-55 van China. Uit deze groep plaat sen zich Bulgarije en China. Coach Jan Burgert maakte zich over deze uitschakeling niet al te druk. „Vrij dag gaan we naar huis en kunnen we ons gaan prepareren op het toernooi om de Europese titel. Trouwens, wie zegt dat een sportploeg naar Moskou wel allemaal zeer onzeker speelt. De stand na twee ronden is: 1- Ceulemans 2. Van der Smissen 3. Yoshihara 4. Kobayashi 5. Fernandez 6. Legarda 7. Doharzabal 8. Ashby 9- Martinez 10. Muller 11. Simms 12. AlMachak Na twee ronden staat de Brabander tweede met vier punten. Met Raymond Ceulemans, die in de tweede ronde liet zien niet voor niets de torenhoge favoriet te zijn (hoogste serie van vijftien en in 35 beurten uit), is de Nederlander de enige, die met een gemiddelde boven De töctiek van de Fransman was er de laatste tijd duidelijk op gericht een korte re afstand te varen dan Gerard Dijkstra. Deze Nederlandse zeiler was vrij ver naar het westen gegaan, in de verwachting daar een gunstige wind aan te treffen. Die verwachting werd echter niet bewaar heid. Zo kon schipper Facque zijn achter stand van 460 mijl twee weken geleden verkleinen tot 160 mijl gisteren. Op grond van de handicap-formule betekent dat dat hij nu duidelijk de leiding heeft. Het ziet er niet naar uit dat een van de schepen het record van de theeklipper Kelso zal breken, die in de vorige eeuw in 63 dagen van Indonesië naar Engeland zeilde. Het schip van Gerard Dijkstra heeft al enige dagen veel te weinig wind. Het liep gisteren slechts 5 mijl per uur. Als het record van de Kelso gebroken moet wor den, moet Dijkstra binnen acht dagen Dover passeren. Dat zit er niet in, want hij heeft nog bijna 1800 mijl voor de boeg. Ook de andere deelnemers aan de race hebben de laatste dagen bij gebrek aan wind vrijwel geen voortgang geboekt. MAASTRICHT (ANP). Het Neder lands zaalhandbalteam heeft ook de tweede wedstrijd van het Holland-toer- nooi winnend beëindigd. Italië was dan ook in alle opzièhten beter. Vooral op de belangrijkste onder delen van het spel, namelijk op schot en verdediging. De Italianen schoten over de hele wedstrijd 67 procent. Nederland kwam niet verder dan 30%. Italië bezat in Michael Silvester een veel echtere Amerikaan dan Nederland bezit. Hij begon met een serie van zes op zeven, maakte daarmee twaalf van Italië’s eerste Frankfurt bezat echter de beste ploeg. Technisch gezien althans. Tot tweemaal toe trof in de beginfase een Eintracht aanvaller de lat boven doelman Kneibl. Het geluk bleef echter de Borussen toela chen, waardoor deze angstige periode zonder kleerscheuren werd doorgeko men. Het was een harde, maar faire ont moeting tussen de twee Bundesligaploe- gen, die elkaar weinig toegaven. Na 37 minuten nam Eintracht de leiding. Karger scoorde koel en opnieuw moesten de Bo russen op eigen veld onder het juk door. Op slag van rust veranderde de strijd toen Kulik schitterend gelijk maakte: 1-1. Ook in de tweede helft demonstreerde Eintracht beter voetbal. De Borussen ver dedigden echter bekwaam, hoewel piet zonder veine. Matthaeus was een van de uitblinkers bij de thuisclub, die onophou delijk zijn team stuwde en met schitteren de passes zijn voorwaartsen bediende. Hij was het ook die nadat Hölzenbein in de 71ste minuut Eintracht de leiding had gegeven zijn ploeg opnieuw naast Frank furt bracht. Het was overigens onbegrij pelijk dat Eintracht de kostbare voor sprong niet beter had verdedigd. De ploeg wilde echter door speels voetbal de wed strijd blijven beheersen, maar kwam daardoor wel in de problemen. 'S. a. i si J I*®:

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 25