Domme fout 1 Middelburg I paardenkoersen Herstel Raas en Zoetemelk Tennistitel naar Goirle Bruinenberg blijft leiden sportpuntiq 1 r I u RUPEREZ WINT RONDE VAN SPANJE r Duitse turnbond mijdt Moskou Geen kwalificatie voor Spelen Lammers tweede Unieraad achter in Procar-race beleid KNAU Van der Smissen haakt af Mike Boit in Kingston bewusteloos weggedragen ■s r fttgr L J 1 t,1 g. J z wS 1 HP 20 1980 MAANDAG 1 2 M E I 21 VILAS KLOPT BORG r t 9 w rste TM .1 1. Oosteuropese atleten (Van onze sportredactie) id— L (Van onze sportredactie) 26-7, Joop Zoetemelk: etappe-zege Basketbalploeg op een zijspoor (Van onze sportredactie) gschik- bete- passeerde hü hoofdschuddend de finish A-- Drie wereldrecords van ievi- iam rras- ïloe- Boet van Duimen hield het dertien ron den vol, maar toen was het ook met hem gebeurd. Hij reed op een achtste plaats toen hij ten val kwam. Van Duimen krab belde ongedeerd overeind en gaf nie mand anders dan zichzelf de schuld van de buiteling. „Ik ging gewoon te snel en daardoor brak het voorwiel weg. Ik wil de forceren en dat is dom geweest. Wan neer ik op safe had gereden, zou ik door het grote aantal uitvallers nog een rede lijke klassering hebben bereikt”. Niets bleek echter minder waar. Hartog had een goede start, maar viel al snel terug. In de zesde van de veertig ronden om bij de volgende doorkomst met een rokende machine de strijd te staken. De diagnose was niet moeilijk te stellen voor de coureur en zijn technici. Hartog: „De lagers begaven het opnieuw. Net als tij dens de eerste trainingen en de wedstrijd op Hockenheim”. Middelburg hees zich pas in het leren pak toen de eerste coureurs al op weg waren. Voor de Nederlander was het hek gesloten en een reserverijder nam zijn plaats in. Jack Middelburg kwam zelfs niet eens aan rijden toe door een blunder, die op dit niveau eigenlijk niet meer gemaakt mag worden. De Naaldwijker kreeg te laat in de gaten dat de rijders in de klasse 500 cc waren opgeroepen voor de opwarmronde. De 50-cc’ers reden hun wedstrijd al in de ochtenduren, maar de resultaten van Timmer en Van Kessel bleken geen voor bode van een complete Nederlandse suc cesdag. In de 125 cc gingen liefst vier Nederlandse coureurs onderuit, waarbij overigens niemand noemenswaardig let sel opliep. Bij de halve liters verliepen de zaken al even slecht. Lammers, die in de training de vier de tijd had gemaakt, lag al snel in tweede positie achter Schurti. In de negende ronde echter trad zijn brand blusser door onverklaarbare oorzaak in werking, waardoor het binnen in de cabine van zijn BMW MI een chaos werd en, wat erger was, Lammers met zuurstofgebrek kreeg te kampen. Hij moest zijn raam openen en enkele ron den rustig aan rijden om weer op adem te komen. Dat kostte Lammers enkele plaatsen. Nadat ook nog zijn uitlaat kapot ging, zette de Zandvoorter de achter volging in. In de laatste ronde zat hij weer vlak achter Schurti, maar een slip weerhield hem ervan de Westduitser voorbij te gaan. Lammers bleef de overige deelnemers nog wel voor, van wie de Formule-I-coureurs de volgen de resultaten bereikten. Lafitte vierde, Reutemann vijfde, Jones zevende. Pi- roni en Piquet vielen uit. De volgende Procar-race is in het komende weekeinde in Monte Carlo, waar Lammers ook met zijn ATS in de Grand Prix uitkomt. Deze etappewedstrijd werd gewonnen door de Fransman Bernard Hinault. De Noor Knut Knudsen bleek overigens in de tijdrit over 23,7 kilometer 4 seconde sneller dan Hinault, die echter 16 16 16 10 8 8 6 6 6 2 2 0 15 13 13 14 8 6 7 11 8 io 8 5 1.486 1.240 1.173 1.096 0.869 0.839 0.881 0.845 0.839 0.815 0.723 0.524 De vraag of Nederland zal deelnemen aan de Olympische is voor de nationale basketbalploeg een academisch probleem Zondag verbeterde Ilona Slupianke haar wereldrecord kogelstoten voor de tweede maal in negen dagen. Zij stootte in Potsdam 22,56 meter. Het oude werel drecord stond sedert 2 mei op 22,36 Het vrouwenwereldrecord met de schijf van twee reikt nu echter weer verder dan dat van de mannen (Schmidt met 71.16 meter). POTSDAM. Tijdens olympische selectiewedstrijden in Potsdam heeft de Oostduitse Evelyn Jahl een nieuw wereldrecord discuswerpen gevestigd. Zij wierp de discus zaterdag 71.50 meter ver. Het oude wereldrecord stond sinds twee jaar op haar naam met 70.72 meter. Zaterdag in haar woonplaats Potsdam brak Evelyn Jahl, die in het dagelijks leven rechten studeert en getrouwd is met de voormalige kogelstoter Norbert Jahl, met een oude gewoonte. Ze leverde haar beste worp niet in de eerste beurt af. Bij storende wind kwam het werel drecord er pas bij de vierde worp uit. De Amerikaan Brad Lackey heeft in Roevardalen zijn leidende positie in de strijd om het wereldkampioenschap mo torcross in de 500 cc-klasse behouden. Lackey won met een Kawasaki de eerste manche. Van de Nederlanders was Ge rard Rond de beste. In de tweede manche eindigde hij als vierde. De Brit Alain de Cadenet en de Fran- <?aise Desiree Wilson zijn winnaar gewor den van de zes uur van Silverstone. De Westduitsers Brun en „X” werden tweede. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM. De onweersbui die al weken boven het bestuur van de KNAU (atletiekunie) hing, heeft zich niet ontla den. Zaterdag stelde het unieparlement, dat in Amsterdam bijeen was voor een door het hoofdbestuur uitgeschreven bij zondere unieraadsvergadering, zich ach ter dat hoofdbestuur op. HVH IC 2- 15-9. 14-6, egl. ikert )H 4 3B- ;eman- 1. van oenen- gbeek- Zolten- Dijk 1- belaar- MISANO. Het succes voor de Neder landse deelnemers aan de eerste wegrace Grand Prix in het Italiaanse Misano kwam op een onverwachte plaats te recht. Van het drietal Boet van Duimen, Wil Hartog en Jack Middelburg werden grote daden verwacht, maar binnen de kortste keren waren zij van het strijdto neel verdwenen. Terwijl wereldkampi oen Kenny Roberts in de 500 cc-klasse direct keihard toesloeg en de Italianen de meeste ereplaatsen verzamelden, kwa men de Nederlanders alleen aan hun trekken op het terrein waar zij al vaak hebben geschitterd. Theo Timmer werd tweede in de 50 cc-klasse en Henk van Kessel pakte met een vierde plaats in dezelfde categorie eveneens een flink aantal punten voor het wereldkampioen schap. MONTHEY/BONHEIDEN. Zowel Jan Raas als Joop Zoetemelk lijkt op tijd hersteld van de eerder in het voorseizoen opgelopen zware blessures om straks met name in de Tour de France de ere-plaat- sen voor de Post-brigade te kunnen weg slepen. Raas won in Bonheiden een weg wedstrijd over 181 kilometer en Zoete melk bracht de laatste etappe in de ronde van Romandië op zijn naam. For- Jlen 11- ivar- i’C— npia >ark tilo- 'al isse: rdia- d-De jrdia ikert Con- l 5-5, 4DO >3 9- 247, 3-8. 7-2. idam 'and- 4-1. t 3-2. Deze vestigde met 4.38.33 een nieuw baanrecord. Hetzelfde deed de Neder landse baanploeg in de ploegachtervol ging. Het Nederlandse kwartet finishte in 4.30.89. MIJDRECHT. Carla Bruinenberg heeft het afgelopen weekeinde de leiding behouden bij het Nederlands schaakkam pioenschap voor dames in Mijdrecht, Za terdag in het duel met Ada van der Giessen leek haar tegenstandster kan sen te krijgen om de leiding over te nemen. Een sterke finale van Carla Brui nenberg haalde echter alle venijn uit de stelling en bracht de remise op het score bord. ALKMAAR/W ASSEN AAR Het hoofdnummer dat zaterdag op de Ren baan van Alkmaar gehouden werd was de Medemblik-Prjjs. De winst in deze drave rij was voor Nathan Oliver. De concurren tie die bestond uit Manderino en Makker, werd door Nathan Oliver op ruime af stand gezet en met Kees de Leeuw op de sulky werd als eerste de finish bereikt. mer- Am- :k 2- vins 5-6. s 5- gs— 5-3. i 2— togs -De 2 0- >cho- 3-8, rt’75- shal): ierde inep: ierde bero- Inack irlem .eurs- risker aal 3- ierde liden ;t 6-3; 5 7-4. o 3-4; 1-15. -Pak- Chen as E: s Gier pper- x 4-3; -Goal 11-6, 3-14. wen Ver- -MS JTO- 1 21- :t-IJ- oort- J 2- Am- 10-3. !-De cert- Zee- Ver- ;vm 5-2, Der- i (H) erde wart GW ;rvo- Van den Broucke, die een succesvol voorseizoen doormaakte, eindigde nu als zesde en zijn landgenoot Fons de Wolf werd tot winnaar uitgeroepen. Ook ont glipte Van den Broucke door de organisa torische ingreep de leiding in het alge meen klassement, waarin Hubert Linard zijn plaats innam. Gisteren nam een ge tergde Van den Broucke wraak. In het tweede gedeelte van de vijfde en laatste etappe maakte hij de achterstand op Li nard goed. Het was de vijfde keer dat een vrouw de zeventig meter grens passeerde. De mannen deden dit met de anderhalf pond zwaardere discus reeds elf keer. Wil Hartog en Boet van Duimen stonden wel keurig op tijd aan de start op respec tievelijk de zesde en elfde positie. Lucchi- nelli had de snelste trainingstijd gemaakt met Roberts en Mamola het dichtst op zijn hielen. Hartog snelde overigens pas zater dag in zijn allerlaatste oefenronde naar een aanvaardbare tijd, waaruit hij de hoop putte dat de problemen met het materiaal overwonnen waren. In het sportpaleis Ahoy heeft de Neder landse baanploeg zaterdagavond in een wedstrijd van de Olympische disciplines met 3-1 gewonnen van Denemarken. De enige Deense zege kwam op naam van de wereldrecordhouder in de achtervolging Hans Erik Ostad. In tegenstelling tot enkele weken gele den, toen diezelfde unieraadsleden met 20 tegen 16 stemmen besloten dat de eindve rantwoording van de trainers ingedamd diende te worden, stelden zij zich nu met 28 tegen 7 stemmen achter het KNAU- bestuur op. Vooral voorzitter Wim de Beers heldere uiteenzetting van de KNAU-structuur waarin de trainers en trainingscoördina- tor bij het samenstellen van vertegen woordigende ploegen de eindverantwoor ding is toebedeeld, deed veel unie-raadsle- den van gedachten veranderen. Het zoge naamde voorstel-Tijsmans, dat die eind verantwoording wilde leggen bij de sectie wedstrijdsport werd tenslotte duidelijk weggestemd. WEST-BERLIJN. Na zijn overwinning in Donington Park heeft Jan Lammers gisteren een tweede plaats bereikt in de tweede race van de Procar-serie op het Avus-circuit bij West-Berlijn. De Zandvoorter eindig de met een achterstand van zes secon den op winnaar Manfred Schurti. Lammers staat in de algemene rang schikking na twee wedstrijden op de eerste plaats met 35 punten, gevolgd door Schurti (20) en Alan Jones (16). FRANKFORT. De Westduitse turnbond heeft zaterdag besloten niet deel te nemen aan de Olympische Spe len; ook niet als het Westduitse Olym pisch Comité donderdag zou besluiten een ploeg af te vaardigen. Vorige week nam de Westduitse zeilploeg al eenzelfde beslissing. De stand na acht ronden is: 1. Ceulemans 2. Kobayashi 3. Yoshihara 4. Van der Smissen 5. Legarda 6. Martinez 7. d’Oharzabal 8. Ashby 9. Muller 10 Fernandez 11. Simms 12. AlMachak De uitslagen: Derde ronde: Van Gent-Stada 0-1; Van Elst-Vreeken rem. Vierde ronde: Stada-Vogel 0-1, Landry- Belle rem.; Mulder-Pluymert 0-1; Van der Giessen-Bruinenberg rem.; Vreeken-Van Parreren rem.; Van Gent-Van Eist rem. De stand: 1. Bruinenberg 3V2 punt; 2/3 Be e en Van der Giessen 3 pnt; 4. P uy- mert 2x/2 pnt.; 5/6 Van Gent en Van Parre ren 2 pnt.; 7 t/m 10 Vogel. Vreeken. van Eist en Stada IV2 pnt; 11/12 Mulder en Stad 1 pnt. De Belg Jean-Luc van den Broucke heeft op de laatste dag van de Vierdaagse van Duinkerken de eindoverwinning ge grepen. Zaterdag won hij in eerste in stantie de individuele tijdrit, maar de organisatie besloot, na een protest van de ploegleider van Peugeot Maurice de Mu- er, de uitslag te wijzigen. BUENOS AIRES (ANP) Met nog drie ronden te spelen neemt de spanning in het wereldkampioenschap driebanden in Buenos Aires toe. Drie spelers, de Belg Ceulemans en de Japanners Kobayashi en Yoshihara, zijn nog ongeslagen. Christ van der Smissen, die dagenlang dit trio op de voet volgde, moest definitief afha ken. Hij verloor twee parijen achter el kaar. Eerst was Kobayashi te sterk: 60 om 34 in 35 beuren. Daarna kampte Van der Smissen tegen Ceulemans met mate- riaalpech. De Belg won vervolgens sim pel met 60 om 30 in 39 beurten, hetgeen voor de Nederlander zijn slechtste optre den tot dusverre in dit toernooi kende. meter. Ilona Slupianek leverde die pres tatie in Celje (Joe). Het wereldrecord van Slupianek was het vierde dat Oostduitse atleten dit sei zoen verbeterden. Ruth Fuchs stelde het wereldrecord speerwerpen voor dames scherper en bracht het op 69,96 m. De Pool Wladislaw Kozakiewicz heeft zondag in Milaan het wereldre cord polstokhoogspringen verbeterde en gebracht op 5,73 meter. Het oude wereldrecord stond sedert 23 juni 1976 op naam van de Amerikaan Dave Ro berts, die destijds in Eugene 5,70 meter sprong. Kozakiewicz heroverde het Europese record, dat hem op 1 mei van dit jaar was ontnomen door de Fransman Thier ry Vigneron, die in Libourne 5,67 meter sprong en daarmee het oude Europese record van Kozakiewicz met één centi meter verbeterde. commentaar van bondscoach Jan Sik- king, en topsportliga-voorzitter Jan Loor- bach voorspelde somber: „Ik zie ook voor de toekomst geen verbetering.” De motorsport heeft zaterdag weer een leven van een coureur geëist. Op het circuit van Port Stewart in Noord-Ierland verongelukte zater dag de Noordier Mervyn Robinson. Robinson vloog met een snelheid van rond 220 kilometer per uur uit de bocht. Met een stemmenverhouding van twaalf tegen negen hebben de be stuursleden van de Westduitse atletiek- bond zich uitgesproken tegen een boy cot. Met twintig tegen vijf stemmen kwam de Westduitse schermbond ech ter tot een tegenovergestelde beslis sing. Vandaag besluit het Spaans Olym pisch Comité of er al dan niet een ploeg naar de Spelen zal worden afgevaar digd. De Fransen bepalen morgen defi nitief hun houding, terwijl de Westduit sers en Portugezen donderdag tot een uitspraak komen. Afgelopen zaterdag is het besluit van het Zwitserse Olym pisch Comité bekend geworden. Met een uiterst krappe meerderheid (24 voor, 22 tegen en 2 onthoudingen) werd voor uitzending besloten. Het individu ele recht van de sporter om te weigeren naar Moskou te gaan blijft gehand haafd. President Jimmy Carter heeft het congres zaterdag verzocht, ondanks de boycot van de Spelen, tien miljoen dol lar ter beschikking te stellen van het Amerikaans Olympisch Comité. GOIRLE. Pellikaan Tennis uit Goir le is gisteren tenniskampioen van Neder land geworden. In de eindstrijd versloeg de Brabantse club de Haagse vereniging De Metselaars met 6-1. In de strijd om de derde plaats versloeg Popeye Gold Star uit Amsterdam het Leidschendamse Leeuwenbergh met 6-2. Hilversum won de promotiewedstrijd tegen Leimonias met 10-1 en speelt vol gend seizoen, na een afwezigheid van een jaar, weer in de eredivisie. Leimonias komt het volgende seizoen uit in de hoofd klasse. De indeling van de eredivisie voor 1981 luidt: Afdeling 1: Hilversum, Leeu wenbergh, Pellikaan, Tennis, Shot. Afde ling 2: Manege, Metselaars, Popeye Gold Star 1, Popeye Gold Star 2. In Amsterdam is het afgelopen week einde op 65-jarige leeftijd overleden Max Dikker. Hij was de laatste tweeëneenhalf jaar voorzitter van de sectie recreatie, jeugd, voorlichting en accommodatie van de KNLTB. Voordien vervulde hij zes jaar lang de post van secretaris/penningmees- ter. Vitas Gerulaitis heeft het halfmiljoen- dollar toernooi in New York gewonnen. In de finale versloeg hij zijn landgenoot John McEnroe met 2-6, 6-2 en 6-0. Na een afwezigheid van enkele maan den in de internationale damestoernooien heeft de Amerikaanse tennisspeelster Chris Lloyd-Evert gisteren aangetoond weer in goede vorm te verkeren. Lloyd won in Perugia de open Italiaanse titel. In de finale versloeg zij de Roemeense Virgi nia Ruzici met 5-7 6-2 6-2. Na 49 overwinningen achter elkaar is de zegereeks van Björn Borg het afgelo pen weekeinde gestuit. Dat gebeurde in de halve finales van het toernooi om de lan- denbeker in Düsseldorf, waar Guillermo Vilas met 6-3 1-6 6-1 zegevierde. De 27- jarige Argentijn legde daarmee de basis voor de Argentijnse opmars naar de finale van vandaag, waar het gaat om 34.000 mark. José Luis Clerc zorgde voor het beslissende tweede punt door Kjell Jo hansson met 6-0, 6-1 te kloppen. Ook de andere halve finale gaf een verrassende ontwikkeling te zien. Italië won met 2-0 van het favoriete Amerika. Adriano Panatta zegevierde met 5-7, 6-1, 6- 1 over Harold Solomon en Corrado Baraz- zutti was met 6-3, 0-6, 7-5 de meerdere van Gene Mayer. In de derde set verspeelde Mayer een voorsprong van 4-1. De Ier Sean Kelly won deze etappe zijn vijfde in totaal van 84 kilometer. Naar schatting van de politie waren er 250.000 toeschouwers. In totaal 63 van de 110 gestarte renners reden de 3.200 kilo meter van de Ronde uit. De Spanjaard Juan Fernandez won het bergklassement met 94 punten, gevolgd door zijn landge noten Anastasio Greciano met 72 en José Luis Laguia met 53 punten. Het eindklassement van de Ronde van Spanje 1980 luidt: 1 Faustino Ruperez (Spa) 88 uur 23 min 21 sec, 2 Pedro Torres (Spa) op 2.15, 3 Claude CriquieU- on (Bel) op 3.04, 4 Sean Kelly (Ier) op 3.31, 5 Marino Lejarreta (Spa) op 4.32. Klassering Ne derlanders: 25 Peter Zijerveld (Ned) op 37.21, 26 Michel Pollentier (Bel) op 38.05, 46 Ad van Peer (Ned) op 1.30.27, 52 Co Moritz (Ned) op 1.31.59, 60 Jos Lammertink (Ned) op 2.11.11. LUGANO (ANP). Spelen in Moskou geworden. De Nederlanders slaagden er namelijk tijdens bet in het Zwitserse Lugano verspeelde voor-Olympisch toernooi niet in zich voor Moskou te kwalificeren. In de uit vier ploegen bestaande poule moesten de Nederlanders Italië en West-Duitsland voor laten gaan. Die twee ploegen spelen de komende dagen met Israel, Frankrijk, Spanje, Polen, Tsjechoslowakije en Zweden om de drie plaatsen, die recht geven op deelname aan Moskou. Nederland mag vast de koffers pakken. De vroegtijdige thuisreis van de natio nale basketbalploeg kreeg gestalte in de zaterdag met 62-73 verloren sleutelwed- strijd tegen West-Duitsland. Wat de Ne derlanders in die wedstrijd tekort kwa men is met twee worden simpel uit te drukken: lengte en lichaam. De cijfers spreken voor zichzelf: Nederland schoot van veraf twintig punten binnen, uit de midden-afstandszone 22 en van dichtbij maar veertien. Voor de Westduitsers la gen die cijfers op respectievelijk 4-24-34. Voor de elf spelers die in het veld kwa men, Ridderhof bleef op de bank, was het vechten tegen de bierkaai. Zij hebben het geprobeerd. Dan Cramer was eigenlijk geweldig en met een start van vier op vijf afstandsschoten ondersteund door drie op drie van Plaat, bleef Nederland een klein kwartier bij. De minimale achter stand werd weggewerkt bij 24-24, maar toen werden ook de sterke armen moe. In zeven minuten werd het van 24-24 tot 27-34 bij rust. Plaat, Bruinsma en in iets mindere mate Cramer meldden zich nog een keer in de tweede helft. Een achterstand van negen punten werd, met nog een kwart van het duel te gaan, weer uitgepoetst op 50-50 en toen was de koek werkelijk helemaal op. Op 52-63 dwong Sikking zijn vermoeide ploeg tot het zoeken naar noodoplossin gen. Maar er was niets meer te vinden. De Westduitsers lieten de Nederlanders maar aandraven, incasseerden een tiental pun ten, maar sloegen net zo hard terug om te eindigen op 73-62. „Dat was dan dat”, luidde het summiere d is de oort 2 net 5-3 *ewon- in vei- mei bij tegen 1 beide ïgrade- 2-Vre- immen neemt lat een t 5-3 in loveert [willige uit de beslis- tard en Steve Ovett, de Europese kampioen op de 1500 meter, heeft vrijdag bij inter nationale atletiekwedstrijden in King ston op Jamaica, zijn specialiteit gewon nen in 3 minuten en 38.7 seconden. De Engelsman versloeg-oud-wereldrecord- houder Filbert Bayi uit Tanzania met achttiende seconde. De Westduitser Ha rald Schmid toonde zich opnieuw sterk op de 400 meter horden. Schmid liep de afstand in 49.4 seconden en bleef daar mee de Amerikaan James King (49.8) ruim voor. Don Quarrie (Jam), de plaat selijke favoriet, verloor op de 100 meter in 10.5 seconden van de Amerikanen James Sanford (10.3) en Cliff Wiley (10.5), maar revancheerde zich later op de 200 meter. Quarrie zegevierde in 20.5 seconden voor Wiley, die eentiende se conde later finishte. Op de 800 meter bij de heren deed zich een vrij ernstige valpartij voor, waarvan Mike Boit het slachtoffer werd. De Keni- aan viel en werd in bewusteloze toestand van de baan gedragen met verwondin gen aan het hoofd en beide benen. Owen Hamilton (Jam) won in 1.48.6. De uitslagen van Alkmaar: ZANDVOORTPRIJS 2040 m: 1. Santa Fe (L. Schoonhoven) 2.59.9, 1.28.2, 2. Tim Hanover, 3. Sesar. Winn. 8.00, pl. 2.50, 1.80, 1.80, kopp. 13.40, trio 89 40. STOMPWIJKPRIJS 2040 m: 1. Stan Fries (J. J. de Wit) 2.59.7, 1.28.1, 2. Rilana Special, 3. Rosy Whiteser. Winn. 6.30, pl. 2.40, 2.40, 7.30, kopp 31.80, trio 1418.30. VENHUIZENPRIJS (le afd.) 2040 m: 1. Silly Harvester (B. Dapper) 3.00.7, 1.28.6, 2. Tressor Kandia, 3. Silverhorst. Winn. 7.60, pl. 2.20, 1.30,. 1.70, kopp. 13.10. VOORSCHOTENPRIJS 2380 m: 1. Silvi B. (R. J. van Stam) 3.27.6, 1.27.2, 2. Ster Breedslag, 3. Ricci Donna. Winn. 1.80, pl. 1.20, 1.60, 1.90, kopp. 12.00, trio 108.10. AMATRICEKAMPIOENSCHAP III 2040 m: 1. Paquita (MwJL.Pools) 2.56J2,- 1.26.4,-2rSaffier, 3. Royal Prise. Winn. 8.60, pl. 1.60, 1.60, 1.30, kopp. 29.30. HEEMSKERKPRIJS (le afd.) 1700 m: 1. Sier ra Leone (L. Schoonhoven) 2.23.0, 1.24.1, 2. Reier K. , 3. Our Gentleman. Winn. 2.50, pl. 1.40, 2.50, 1.90, kopp. 10.80, trio 104.30. SCHAGENPRIJS 2700 m: 1. Tony Vitesse (J. Wagenaar) 3.55.9, 1.28.0, 2. Odinus, 3. Poetje Patjes. Winn. 1.20, pl. 1.10, 1.20, kopp. 1.90. PURMERENDPRIJS 2040 m: 1. Pearl Pride (B. Dapper) 2.51.6, 1.24.1, 2. Ricky Moore, 3. Peter Post. Winn. 2.00, pl. 1.30, 1.50, 2.60, kopp. 3.70, trio 16.00. MEDEMBLIKPRIJS 2380 m: 1. Nathan Oliver (Ch. J. de Leeuw) 3.19.1, 1.24.4, 2. Manderino, 3. Makker. Winn. 6.20, pl. 1.90, 2.00, 3.20, kopp. 18.60. HEEMSKERKPRIJS (2e afd.) 1700 m: 1. Sam ba Judson (W. Duivenvoorden) 2.22.4, 1.23.8, 2. Rick Hanover, 3. Ravino. Winn. 2.30, pl. 1.70, 2.20, 2.20, kopp. 5.30, trio 71.20. VENHUIZENPRIJS (2e afd.) 2040 m: 1. Todd Oostwijck (J. T. Tambach) 3.05.6, 1.31.0, 2. Trini dad, 3. Trader Voome. Winn. 8.50, pl. 2.40, 1.90, 7.90, kopp. 40.70. Totalisator-omzet: ƒ239.105,00. SUPERTRIO Het supertrio werd zondag gelopen op Duin- digt in de Brussel-Prijs. Aankomst: 5-14-13. 1. No. 5: Star Laguna (P. J. Zandt); 2. No. 14: Savero (W. A. J. Velis); 3. No. 13: Pratty Nebit (J. G Offenberg). Uitbetaling: 10.371,00, omzet: 235.078,00. wel zijn voor sprong in het algemeen klassement uitbouwde tot 54 seconden op de Italiaan Contini. Saronni werd derde op 2.02. De beste Nederlanders waren Johan van de Velde en Joop Zoetemelk die met een achterstand van 2.16 gezamenlijk vierde werden. De Spanjaard Faustino Ruperez heeft gisteren de 35ste Ronde van Spanje ge wonnen. De Vuelta eindigde met een etappe op een circuit van 5.600 meter langs de Generalissimo Boulevard in Ma drid dat 15 maal moest worden afgelegd. Na het behalen van haar wereldrecord discuswerpen neemt de Oostduitse Evelyn Jahl de toejuichingen van het publiek in ontvangst. I w «s

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 21