Koopavond verschoven Provincie betaalt kwart van kosten voor DPO Waterpolowedstrijden enthousiast ontvangen 0 Massada inspireert beperkt opgekomen publiek Moederdag dreef bloemenprijs op I Opening van nieuw clubgebouw schietvereniging „De Vrijheid” I i I i iZ f I LEDENSTOP NU OPGEHEVEN kort ijmondniGuws z KRUIS MET HAAN OP TOREN VAN LAURENTIUSKERK b X MAANDAG 12 MEI 8 VEEL NIEUWE GROENTE GESLAAGD EXPERIMENT t 1980 9 IJMOND 1 I Onderzoek meubelboulevard L' Op 12 juni zal een gesprek op be mi] is Tien jaar later ontstonden plannen voor een eigen accommodatie. In maart 1979 waren de voorbereidingen zover gevor derd dat met de realisatie een begin kon worden gemaakt. De gedachten gingen eerst uit naar een houten gebouw van Hoogovens dat in het sportpark te Heems kerk opgetrokken zou worden. Een plan dat echter bij het gemeentebestuur in slechte aarde viel. Daarom werd besloten een geheel nieuw gebouw neer te zetten dat door zelfwerkzaamheid van de leden kon worden gerealiseerd. Bij de opening toonden de leden zich verheugd dat het verenigingsbestuur afzag van het houten gebouw en zorg droegen voor de bouw van een splinternieuwe schietaccommo- datie. Een standpunt dat ook burgemees ter Kok deelde. Hij noemde het vereni- gangspunt een discussiestuk dat is voort gekomen uit reeds gevoerd ambtelijk overleg met ondermeer het gewest Kenne- HEEMSKERK. Met een goedgericht schot stelde burgemeester J. A. Kok zaterdagmorgen het nieuwe clubgebouw van de schietvereniging „De Vrijheid” in gebruik. De nieuwe accommodatie is gevestigd in het sportpark „Assumburg” aan de Communicatieweg. De eerste wedstrijd werd door de lei ding met een beetje zorg tegemoet gezien. De meisjes van de Bernard Alfrink- en de Jan Ligthartschool beten de spits af, ter wijl de andere scholen toekeken hoe wa terpolo werd gespeeld. Om het spel niet te moeilijk te maken werd met enigszins aangepaste regels gespeeld. De kinderen hadden dit al snel door, wat het spel ten goede kwam. Vele hadden nogal wat pro blemen om de bal op één hand te houden, maar met kunst en vliegwerk werd ook dit Totale uitslag bij de jongens was: 1) Zeewijkschool, 2) Jan Campertschool, 3) Theo Thijssenschool, 4) Bernard Alfrink- school, 5) Engelmundesschool en 6) Jan Ligthartschool. Naast de bekers voor de scholen had de Velser Sportstichting ook voor iedere deelnemer een medaille be schikbaar gesteld. Van VZV kreeg ieder een een VZV-glas. Al met al een geslaagd toernooi dat hopelijk nog vele keren zal plaatsvinden. Ook van de kant van de gemeente en de Velser Sportstichting was belangstelling voor dit experiment. De heer Timmer mans van de Velser Sportstichting was deze avond aanwezig om de bekers aan de winnaars uit te delen. In zijn speech sprak de heer Timmermans van een zeer ge slaagd experiment wat door de aanwezige kinderen werd beaamd. Ook sprak hij de hoop uit dat VZV in de komende jaren dit toernooi weer zal willen organiseren, dit gezien het grote enthousiasme. Hierop re ageerde VZV positief. probleem overwonnen. Voor zeven uur liet de belangstelling van de kant van de ouders het wat afwe ten, maar na zevenen liep de tribune vol wat de kinderen een extra prikkel gaf. Ook de spelers(sters) begonnen zich wat te roeren en vaak was het fluitje van de scheidsrechter niet meer te horen. Hieruit blijkt wel het enthousiasme en tevens het feit dat een hele klas mocht meedoen en niet een bepaalde selectie, sloeg erg aan. Groente In de afgelopen week waren op de groenteveiling weer tal van nieuwe pro- dukten te zien. Zo werden er boskroten, asperges, snijbonen en bospeen aange voerd. De eerste bosjes peen werden door de firma J. Niesten binnengebracht. Deze gingen van de hand voor 270 cent. Snijbo nen noteerden van 610 tot 680 cent per IJMOND. Op Hemelvaartsdag ver valt de gebruikelijke koopavond. Deze wordt in Heemskerk en Velsen verscho- Stonesavond. In Labyrinth aan het Raamveld in Beverwijk wordt dinsdag 13 mei een speciale Rolling Stonesavond ge houden. Geluisterd kan worden naar een ven naar de volgende dag, vrijdag 18 mei. In Beverwijk vindt de koopavond pas een week later plaats en wel op vrijdag 23 mei. keuze uit 30 40 LP’s. Tevens is de recen telijk verschenen film „The Rolling Sto nes Story” te zien. De zaal opent om 20.00 uur. Klaverjassen Klaverjassers kunnen vrijdag 16 mei aan hun trekken komen in het Harmoniegebouw aan de Groenelaan te Beverwijk. De klaveijasavond wordt georganiseerd door de klaveijascommis- sie die om 20.00 uur de koffie klaar heeft staan. De zaal is al om 19.30 uur open. Illlliyi fel kilo, boskroten brachten rond de gulden per bos op. Voor asperges is het nog te koud, dit was duidelijk te merken aan de aanvoer die laag bleef en de prijzen die tot 11,60 gulden per kilo opliepen. Als hoofdprodukt geldt nog steeds spi nazie, al loopt ook hiervan de aanvoer terug. Was er in het midden van de week nog ruim negentigduizend kilo, vrijdag werd slechts vijf en zestig duizend kilo aangevoerd. De prijzen waren hiermee niet in overeenstemming en liepen van woensdag van 19 tot 64 cent vrijdag terug naar 19 tot 51 cent per kilo. Daarentegen is sla weer in opmars met zo’n 75.000 krop pen per dag. De prijzen schommelden tussen de 21 en 35 cent. Ook rabarber doet het goed en blijft een belangrijk produkt met aanvoeren van boven de twintigdui zend bossen en prijzen van 36 tot 70 cent per bos. Alom tevredenheid over de aan voer van prei. Er komen nu meer kilo’s binnen dan een paar weken geleden. Min der verheugende berichten geeft de vei ling over de prijzen die in verhouding laag blijven. Meer dan 45 tot 75 cent per kilo werd er niet voor betaald. Radijs is een behoorlijk produkt gewor den. De aanvoer schommelde rond de tienduizend bossen per dag met prijzen van 22 tot 91 cent. Anders is het gesteld met de andijvie, die aardig schaars begint te worden. Hierdoor blijven de prijzen aan de pittige kant. Deze liep op tot 175 cent per kilo. De prijzen waren vrijdag: andijvie 150-175, bospeen 275, peterselie 71-85, prei 45-75, raapstelen 25-33, rabar ber 36-68, radijs 22-91, sla 21-35, snijbonen 610-680, spinazie 19-51, waspeen 76-83, champignons 311-143, asperge 870-1160, sjalotten per kilo 92-127. (Van onze waterpolomedewerker) IJMOND. Het scholenwaterpolotoernooi, georganiseerd door VZV in het kader van de Velser Sportweek, is een groot succes geworden. Zelfs het op het laatste moment afschrijven van een van de scholen verbleekte het succes niet. Als eerste kwam de meisjespoule aan de beurt voor hun prijzen. De uitslag was: 1) Bernard Alfrinkschool, 2) Theo Thijssen school, 3) Engelmundesschool, 4) Jan Lig thartschool en 5) Zeewijkschool. In de jongenspoule werd in een zinderende fi nale tussen de Zeewijkschool en de Jan Campertschool uitgemaakt wie zich win naar van het toernooi mocht noemen. Uit eindelijk bleek de Zeewijkschool de sterk ste te zijn. In de laatste seconden schoot Jan Willem Kayzer zijn ploeg op 2-1. In een wervelende show, met onder meer een fraaie belichting, werden num mers ten gehore gebracht van hun albums Astanagada, Pukul Tifa en Pusaka, dat in juni zal verschijnen. De negenmans formatie onderstreepte hiermee nog eens de meest getalenteerde latin-rockband van ons land te zijn. Hun kracht schuilt UMOND. Het college van Gedepu teerde Staten van Noord-Holland juicht een Distributie Planologisch Onderzoek (DPO) toe voor de IJmond, Zuid Kenne- merland en de Meerlanden. G.S. zijn be reid 25 percent van de kosten hiervan voor hun rekening te nemen. BEVERWIJK. Doordat vraag en aanbod op de bloemenveiling afgelopen week geen gelijke tred hielden, stegen de prijzen fors. Vanwege het koude weer was de aanvoer matig terwijl Moederdag voor een stevige vraag zorgde. Overwogen wordt in de naaste toekomst een jeugdgroep te formeren die dan met luchtdrukwapens gaat schieten. Thans wordt er nog uitsluitend met vuurwapens geschoten. Elke Nederlander vanaf zes tien jaar met een blanco strafblad kan lid worden na een kennismakingsperiode van een jaar. Nadere inlichtingen worden gaarne verstrekt door secretaris G. L. A. Reijnhart, telefoon 02510-37760. De ingebruikstelling gebeurde in aan wezigheid van vele belangstellenden en leden van het districtsbestuur van de Ko ninklijke Nederlandse Schutters Associa tie. Ter gelegenheid van de opening sprak de heer P. O. M. Blom namens de bouw commissie. In het kort gaf hij een overzicht van de activiteiten en werk zaamheden die het nieuwe gebouw tot resultaat hadden. Schietvereniging „De Vrijheid” werd in 1968 opgericht en maak te aanvankelijk gebruik van een ruimte in café De Zon. gingsgebouw goed passend in het in aan leg zijnde sportpark. Na de gelukwensen van de heer Van Os van het districtsbestuur besloot voorzitter J. M. Meyer van „De Vrijheid” met een dankwoord aan allen die aan het totstand komen van het gebouw hun medewerking gaven. De opening werd opgeluisterd door vele bloemstukken van Heemskerk se verenigingen. De nieuwe, unieke schietaccommodatie bestaat nu uit zes geweerbanen, waarvan er drie ook voor pistoolschieten geschikt zijn. Aan de geluiddemping is alle aan dacht besteed. Er is een elektrisch te be dienen schijventransport gemonteerd. Grote zorg werd ook besteed aan de veilig heid van de baan. Dank zij deze nieuwe accommodatie kon de ledenstop worden opgeheven en een verdubbeling van het aantal is niet uitgesloten. fTT; stuurlijk niveau plaatsvinden met als uit- 1 merland, de gemeenten Haarlem en Vel- Door een kleine groep vrijwilligers wordt in Heemskerk hard gewerkt aan de restauratie van de fraaie opengewerkte toren van de St. Laurentiuskerk aan de A. Verherentstraat. Zaterdag kon het herstelde kruis met een nieuwe haan op de toren worden geplaatst. vooral in het gebruik van percussie-in- strumenten, die de zeer dansbare ritmen accentueren. Het is een voordeel dat de blazerssec tie, die vroeger alleen op de plaat te beluisteren was, nu ook in de groep is opgenomen om de live-optredens te ver sterken. Afwisselend en in hoog tempo speelden ze met name hun grootste suc cessen: Unknown Destination. Feelin' De groep Massada heeft zich zondag avond in De Nieuwe Slof niet van de wijs laten brengen door een nogal slechte op komst van het publiek. Voor niet meer dan tweehonderd bezoekers mocht eerst de Haagse formatie More in het voorpro gramma tevergeefs proberen het publiek in de stemming te brengen voor het optre den van de van origine Ambonese band, die vanaf tien uur langzamerhand de receptiestemming wist om te buigen naar een meer geanimeerde sfeer. Zelfs de tulpen die wat men in hande laarskringen noemt „allang uit de mond waren” gingen aanzienlijk in prijs om hoog. Ondertussen is het voor dit jaar weer gedaan met dit bolgewas. Aan de veiling waren slechts nog enkele flinke partijen late soorten voorhanden zoals de Apeldoorn die voor een kwartje per stuk grif van eigenaar verwisselde, en de par kieten die zelfs opliepen tot 37 cent. Ook de wat latere narcissen deden het nog goed. In het algemeen werden in de afge lopen week goede prijzen betaald voor de kasbloemen. Zo kwamen anjers en rozen om en nabij de 70 cent. Alsoemria liep op tot boven de 90 cent per stuk terwijl freesia’s en anemonen tot 160 cent per bosje van de hand gingen. Uitgesproken duur waren de duizendschonen en Violie ren, evenals lelie’s en de irissen. Ook bij de potplanten was het raak. Met name de grotere soorten vlogen de deur uit tegen hoge prijzen. Dit betekende niet dat voor het kleinere spul lage prijzen werden betaald. In tegenstelling daaraan stonden de lage prijzen voor het tuingoed dat in grote partijen werd aangevoerd. Zo gingen heel wat dozen violen voor maar een gulden de deur uit. Later liepen de prijzen weer op, aangemoedigd door de gunstiger weersverwachtingen. sen, het sociografische bureau van Bever- wijk/Heemskerk en de Meerlanden, de Kamer van Koophandel en diverse dien sten van de provincie.. Een DPO heeft ten doel inzicht te geven in de te verwachten ontwikkelingen op het gebied van winkelvoorziening, waardoor ingespeeld kan worden op deze ontwikke lingen met planologische maatregelen. De kosten van een DPO bedragen 700.000 gulden. G.S. verwachten bijdra gen van het gewest Kennemerland, of de afzonderlijke gemeenten Velsen, Bever wijk en Heemskerk en de Kamer van Koophandel in Haarlem. Bovendien heeft het college middels een brief aan de Minis teries van Economische Zaken en Volks huisvesting en Ruimtelijke Ordening een bijdrage gevraagd van ongeveer een ton. In de brief wijzen G.S. op de voor Neder land unieke situatie van de meubelvesti- gingen aan de Parallelweg in Beverwijk. Een diepgaand onderzoek achten Gede puteerde Staten van belang voor rijks- provinciaal en gemeentelijk beleid. Naast een geldelijke bijdrage verzoekt de pro vincie om personele steun. Voorts is het college van G.S. van me ning het sociografisch bureau de Meerlan den een vergoeding te verstrekken van een halve ton voor het door het bureau verrichte gelijksoortige onderzoek in de Meerlanden. G.S. willen de resultaten van dit voorzieningenonderzoek inbrengen in het grote DPO. 1 I I Lonely, Dansa (don’t quit dancin’), en Arumbai. Het volledige percussie-arse- naal werd ingezet voor Impulse of Rhythm, een mooi opgebouwd nummer in oerwoudsfeer, ondersteund door een uit gekiende lichtshow. De inspiratie van de muzikanten sloeg uiteindelijk zelfs over naar het publiek, dat het slotnummer Sageru uit volle borst meezong. IR A n. Burgemeester J. H Kok lost het eerste schot. 200-459 de Hoogeberg verliep geheel volgens wens •Cr Het scholenwaterpolotoernooi in het I i - jfr. ■4 - I

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 9