Bekervoetbal TRAINER VUJADIN BOSKOV IN OPSPRAAK Peiling van persbureau zou uitwijzen: Beroering bij Oranje Peter Winnen rijdt tegen Argentinië sterke Vredeskoers spórtpuntiq Rensport zaterdag troef op Duindigt zaterdag - mét zondagclubs Keegan vanavond 99 te 23 SPORT DINSDAG 1980 M E I Premies Actie Tussenpersoon LONDEN (Reuter/ANP). Kevin Keegan is opgenomen in de Engelse ploeg die vanavond op Wembley een vriendschappelijke wedstrijd speelt tegen wereldkampioen Argentinië. De kleine aanval ler van HSV, die aan het eind van dit seizoen overstapt naar Sou thampton, zal de spitspositie innemen nu Trevor Francis (Nottingham Forest) zwaar aan de rechterachillespees is geblesseerd een maanden lang niet zal kunnen spelen. Prognoses I f W l Real Madrid: Sevilla wel of niet omgekocht? vóór boycot van Spelen 1 JOHN BRANDSEN. In de ploeg van Argentinië zijn zes spe lers opgenomen, die in 1978 in de finale van het toernooi om de wereldbeker tegen Verleden week ontstond er een grote deining in de Spaanse voetbalwereld doordat de Joegoslavische trainer Bos- kov van Real Madrid samen met Luis de Carlos, voorzitter van de Madrileense voetbalclub, openlijk verkondigden dat zij de spelers van Sevilla een geldpremie in het vooruitzicht zouden stellen als zij Nederland heeft nooit een traditie op het gebied van de rensport en de Vol- bloedfokkerij gehad zoals de meeste andere landen. Het Spaanse Olympisch Comité heeft de beslissing over deelneming aan de spe len in Moskou uitgesteld tot 23 mei, één dag vóór de inschrijvingstermijn. De meeste leden zijn tegen boycot, maar zij zijn nog niet geheel uit de problemen die ontstaan als Spanje tóch een ploeg afvaar- digt naar de hoofdstad van de Sovjet unie. Als resultaat van dat alles ontstond een ras, dat op de renbaan verre supe rieur was aan alle andere paarden en dat door de invoering van een stamboek (eerste editie 1791!) zich in feite afsloot van de rest van de paardenwereld. Zo’n stamboek houdt een registratie van alle dieren in, waarbij in principe alleen maar een veulen geregistreerd wordt als zijn beide ouders al in het stamboek zijn opgenomen. Na de eerste editie zijn er nog wel toevoegingen gekomen, maar in grote lijnen lag toen het Volbloedras vast, dat uit Engeland zijn zegetocht begon maar Nederland oversloeg. In de Lage Landen werd vroeger wel degelijk door paarden om het hardst gelopen, maar dat waren in het alge- Een paar dagen na de wedstrijd bleek dat de jongens uit Sevilla elk bijna 2000 gulden ontvingen van een tussenper soon, die blijkbaar dol is op Andalusi- sche voetballers. Merkwaardig genoeg genoeg ging voor de wedstrijd het ge rucht rond dat Real Madrid er best ruim 20.000 gulden voor over had als Betis gelijk zou spelen tegen de Basken. Het zelfde gerucht deed de ronde vlak voor de wedstrijd Burgos-Real Sociedad. Maar de Basken wonnen met 3-1 en de spelers van Burgos visten achter het net. grote rennen waarvan er een aantal zo goed als scherprechter bij de beoorde ling van de kwaliteiten van een Vol bloed bleken te functioneren dat zij in een onveranderlijke vorm twee eeuwen lang gehandhaafd zijn. Dat geldt dan vooral voor de klassiekers, de belang rijkste rennen voor de driejarigen zoals Derby, St. Leger en Oaks, koersen die in de jaren 1778/1780 zijn ingesteld en nu 200 edities achter de rug hebben. In deze eerste bergrit van de Vredes koers leverde Peter Winnen een uitsteken de prestatie. Hij eindigde als vierde, in het spoor van de winnende Sovjet Morozov en de nieuwe leider in het algemeen klasse ment, diens landgenoot Barinov. De uitblinker in de etappe was de Brit Fenwick. Deze reed dertig kilometer solo en werd twaalf kilometer voor het einde pas ingelopen door een groep van vijf ZDROJ. Sergej Morozov uit de Sov- jet-Unie heeft maandag de derde etappe van de Vredeskoers, een etappewedstrijd voor amateurwielrenners, gewonnen. De rit voerde de renners van Karpacz naar Zdroj over een afstand van 170 kilometer. Morozovs landgenoot Joeri Barinov is de leider in het algemeen klassement. zijn, want na de zeilers en de springruiters hebben ook de hockeyers bedankt voor de eer. Groot-Brittannië was kandidaat voor zowel het heren- als het damestoemooi. De Westduitse schermwereldkampioe- ne Cornelia Hanisch, de Franse polsstok hoogspringer Patrick Abada en de Ame rikaanse waterpolospeler Peter Smogg zijn een wereldomvattende actie tegen de boycot gestart. Het drietal roept alle sportlieden in de wereld op zich energiek tegen een boycot van de Moskouse Spelen te verzetten. In Parijs werd een in Duits, Frans en Engels gestelde verklaring uit- Op het ogenblik zoekt de Spaanse voet- balfederatie uit of er sprake is geweest van omkoperij in de wedstrijd Malaga— Salamanca. Ik geloof dat het erg moei lijk is te bewijzen of er een club met premies werkt,” aldus een deskundige in de Spaanse voetbalwereld. Volgens de experts is een omkoop schandaal in de Spaanse voetbalwereld Zonder het met name te noemen heeft de expert op het gebied van de Latijnse voetbalwereld op een typisch Spaanse manier bevestigd wat de spelers van Real Madrid met een gedeelte van hun geld doen. „Dikwijls krijgen de spelers van een club via de bank premies als de club het goed heeft gedaan; bijvoorbeeld na een gewonnen of gelijkgespeelde uitwed strijd. Spanje kent een aantal van zulke neutrale voetbalenthousiasten, die te gen bepaalde voorwaarden op de bank een deposito plaatsen en er pas mee gaan werken als het resultaat van de voetbalwedstrijd bekend is. Hoe deze voetballiefhebbers aan dit geld komen? Dat is onmogelijk te achterhalen, want Spanje kent een bankgeheim.” onmogelijk. De statuten van de Spaanse voetbalfederatie verbieden een vereni ging een andere club met geld te beïn vloeden. „Maar als een derde premies wil uitloven, die geen bindingen heeft met de voetbalwereld, dan is er toch niets op tegen?” aldus een Madrileen, die het kan weten. gegeven, waarin stond dat niemand het recht heeft een sportman van deelneming aan de Olympische Spelen af te houden. In de eerste ronde van het tennistoer nooi om de open Westduitse titels is de Zwitser Heinz Günthartdt verrassend uit geschakeld door Andres Gomez uit Ecua dor. Argentinië won in Dusseldorp de landenbeker door in de finale Italië met 2- 0 te verslaan. Het nog te spelen dubbel is niet meer van invloed op de uitslag. Christ van der Smissen staat na de negende ronde van de strijd om de we reldtitel driebanden in Buenos Aires door een overwinning op de Argentijn Doyhar- zabal op de vierde plaats. Ceulemans werd kampioen door de Japanner Kobay ashi te verslaan. ZEIST. In kringen van het Neder lands elftal is beroering ontstaan over het feit, dat Ruud Krol gistermiddag ver stek heeft laten gaan op een party, waar Oranje-spelers, bondscoach Jan Zwart kruis en bestuursleden van de KNVB aanwezig waren. Jan Zwartkruis was zeer teleurgesteld over de houding van Krol, die de voorkeur gaf aan een af scheidsfeestje met de spelers van Ajax. Ook Piet Schrijvers, Dick Schoenaker en Simon Tahamata verschenen niet in Zeist, evenals AZ-speler Kees Kist, die vanwege ziekte van zijn vrouw verhin derd was. Diverse spelers van Oranje lieten gisteren al weten, dat Ruud Krol zijn aanvoerdersband maar moet inle veren. (Van onze sportredactie) ZEIST. De integratie tussen zater dag- en zondagamateurvoetbal krijgt tij dens het nieuwe seizoen haar beslag in een gezamenlijke bekercompetitie. De wedstrijden zullen op doordeweekse da gen worden gespeeld. Het amateurbes- tuur van de KNVB heeft daartoe beslo ten op grond van een door de belangenor ganisaties (LBA, VCV en VZC) gehouden enquête, waarop een respons binnen kwam van bijna 75 procent. DUSSELDORP (ANP). Het West duitse sportpersbureau SID heeft de stemmenverhouding gepeild voor de ver gadering van het Westduitse Olympische Comité op donderdag aanstaande. Vol gens SID zal West-Duitsland de Olympi sche Spelen in Moskou boycotten. De uitslag van de stemming wordt 65-35. Slechts acht van de drieëntwintig Olym pische sportbonden, de IOC-leden Willy Daume en Berthold Beitz en negen ande re individuele leden van het nationale Olympisch Comité zullen tégen een boy cot stemmen. Elke sportbond heeft drie stemmen, de overigen zijn individuele leden. Vorige week vrijdag stemde het presidium van het nationale Olympisch Comité met 12-7 (een onthouding! vóóor een boycot De selectie van het UEFA-elftal, dat vandaag naar Oost-Duitsland is vertrok ken voor de finales van het toernooi om de Europese beker voor jeugdploegen (16-18) jaar bestaat uit de volgende spelers: J. Storm, J. Holshuysen, W. Kieft, R. Kraay, B. Havekot en F. Rijkaard (allen Ajax), E. Koeman (PSV), B. Blind (Sparta), R. Gul lit (Haarlem), F. Rutten (Twente), T. Dil ling (Twente), A. Keuch (AZ), A. van Leur (Utrecht), M. de Vroet (Den Haag), R. Maessen (Fortuna SC) en J. Gaasbeek (DOVO). Trainer is Ger Blok en als elftalbegelei- der gaat John Akemann mee. De Amerikaanse nationale wielerploeg, die door de boycot niet kan deelnemen aan de Olympische Spelen, zal toch tegen wielrenners uit de Sovjet-Unie uitkomen. De Amerikanen nemen deel aan de ronde van Groot-Brittannië, waarin ook Sovjets starten. Het Amerikaanse Olympisch Co mité wilde de afvaardiging van de wiel renners naar Groot-Brittannië tegenhou den, maar de Amerikaanse wielerbond accepteerde de uitnodiging toch. trainer het idee had dat een winnaar- spremie net zoals in Zwitserland ook wel door de Spaanse beugel zou kunnen. „Ook op voetbalgebied heeft Spanje de reputatie dat alles verboden is, maar dat alles wel mogelijk is,” verklaarde een Spaanse voetbaldeskundige. „Op 16 maart speelde Betis uit Sevilla op dat moment een gevaarlijke tegenstander van Real Madrid in de nationale liga in San Sebastian tegen Real Sociedad. De wedstrijd eindigde 1-1. Nederland meespeelden. Het zijn Fillol, Passarella, Tarantini, Olguin, Gallego en Luque Bondscoach Cesar Menotti stelde het volgende elftal samen: Ubaldo Fillol (Ri ver Plate), Jorge Olguin (Independiente), José van Tuyne (Rosario Central), Daniel Passarella (River Plate), Alberto Taranti ni (River Plate), Juan Barbas (RC Buenos Aires), Americo Gallego (Newells Old Boys), Diego Maradona (Argentines Juni ors), Santiago Santamaria (River Plate), Leopoldo Luque (River Plate) en Daniel Valencia (Talleres Cordoba). Inmiddels viert de rensport zijn toe genomen zelfvertrouwen met rendagen waarop uitsluitend rennen te zien zijn, twee in het jaar. Komende zaterdag heeft Duindigt zo’n dag, waarop liefst twee klassiekers voor driejarigen, en een hooggedoteerde ren voor onze beste oudere paarden prijken. De poorten renners met de uitstekende Winnen. Niet vertegenwoordigd was de Oostduitser Olaf Ludwig. De leider in het algemeen klassement sinds de proloog kreeg in de slotfase een inzinking toen hij de demar rerende Sovjets wilde achterhalen. van Duindigt zullen geen grote stroom toeschouwers te verwerken krijgen, maar de liefhebbers van de spectaculai re rensport zullen zich troosten met de gedachte dat het hele fenomeen „ren dag” vijf jaar geleden nog ondenkbaar was. Na de Tweede Wereldoorlog kwam de totalisator terug en van dat ogenblik af zijn de rensport en de Volbloedfokkerij weer opgebouwd, in feite van de grond af. Nog altijd gaat het om hoeveelheden die vergeleken met het buitenland in het niet vallen. Daarbij moet men ech ter niet vergeten dat 20 jaar geleden een hele jaargang Volbloeds uit welgeteld 20 veulens bestond. Nu is het aantal dus verzevenvoudigd. Het aantal eigenaren bedraagt 150, het aantal trainers 20 34 eigenaar-trainers,, 35 jockey’s. Een beperkende factor is sinds jaar en dag, dat er in Nederland slechts één echte renbaan is en dat zelfs op de renbaan de sport de tweede viool speelt achter de draf sport. Het zou een belangrijke ver betering moeten betekenen dat over en kele maanden in Zuid-Limburg een tweede baan in gebruik genomen gaat worden. Morgenmiddag heeft Duindigt een programma van zeven draverijen en drie rennen, eerste start om een uur. Onze prognoses luiden: Stockholmprijs (2040 m„ met trio): Sander Hanover-Siegfried Dakota-Sam du Bois; outs. Robby Alkestis. Romeprijs (1600 m.): Rainier Gallant- Raymond-Robinia du Bois. Haydock Park-prijs (ren 1300 m„ met trio): Sandy May-Sandy Sue-Feuerglut; outsider Enemy. Brusselprijs (2040 m„ supertrio): Ric ky First-Rocky Marciano-Ricco West- landia; outsider Savero. Berlijnprijs (2040 m„ met trio): Salvo Estancia-Robby Performer-Sven West- landia; outs. Rezatonka. Ayrprijs (ren 1800 m.): King Emperor- Anahita-Bodens Ride. Wenenprijs (2100 m., bandenstart, met trio): Prins Benjamin-Peter Harvester- Rabbani; oudsider Rio del Sol. Leicesterprijs (ren 2500 m.): Arizona Pie-Oriental Prince-Mush Kabad. Parijsprijs (2600 m„ met trio): Topsey- Sterling Moss-Thor Wolfrath; oudsider Speedy Hanover. Kopenhagenprijs (2100 m.): Ossian- Kaballus-Pan Fried. (Van onze paardensportmedewerker) DEN HAAG. In een paar sporten telt Nederland op internationaal ni veau aardig mee, maar daar hoort de rensport niet bij. Dat blijkt al direkt uit enkele zakelijke gegevens. Een voorbeeld. Vorig jaar be taalden twee Japanse zakenlieden op de beroemde verkopingen van Keene- land in Kentucky het bedrag van 1,6 miljoen dollar voor een jaarling die zelfs zijn eerste serieuze stappen op het trainingspad nog moest zetten. Daarbij zullen zij niet zozeer gedacht hebben aan de vorige wereldrecordhouder, Ca nadian Bound, die als jaarling 1,5 mil joen dollar had gekost en geen koers heeft kunnen winnen, als wel aan paar den als de Engelse Volbloedhengst Troy, die aan het eind van zijn koers- carrière als dekhengst werd verkocht voor een bedrag van 32 miljoen gulden. In ons land zijn enkele uitschieters on der de jaarlingen met hun verkoopprij zen in de buurt van een halve ton geko men en dat was iets heel uitzonderlijks. Andere voorbeelden. De Epsom Der by, op een doordeweekse dag gelopen, trekt enorme mensenmassa’s naar de baan, waar velen niet meer dan een glimp van het grote gebeuren waarne men. Op Duindigt beweegt het aantal bezoekers op de dag van de Derby zich rond de 4000. Een tegenhanger van Roy al Ascot - een society-gebeuren van de eerste orde in Engeland, in het buiten land vooral bekend door de jaarlijks terugkerende plaatjes van vorstelijke hoeden - kent men in ons land helemaal niet. In de Verenigde Staten worden jaarlijks 30.000 Volbloed-veulens gebo ren, hier houdt het met 150 op. Manager Ron Greenwood maakte giste ren de volgende opstelling bekend: Ray Clemence (Liverpool), Phil Neal (Liver pool), Phil Thompson (Liverpool), Dave Watson (Southampton), Ken Sansom (Crystal Palace), Steve Coppel (Manches ter United), Ray Wilkins (Manchester Uni ted), Ray Kennedy (Liverpool), David Johnson (Liverpool), Kevin Keegan (HSVj en Tony Woodcock (FC Köln). meen geen Volbloeds. In ons land waren al in de 17e eeuw korte-baandraverijen populair, waarbij dravers, - niet voor een sulky, maar „vanaf de deken” bere den - tegen elkaar aantraden over af standen van 200 tot 300 meter. Die tak van sport speelde zich vooral af in de sfeer van paardenmarkten en de boe renstand speelde daarbij de domineren de rol. De Volbloed kreeg bij de boeren nooit een schijn van kans tegen de in hun ogen veel doelmatiger draver. De ren sport en de Volbloedfokkerij bleven zaak van enkelingen. In 1897 was men echter toch zover dat er naar het Engel se model een „Derby” werd gelopen en in de volgende jaren ontstonden koer sen in navolging van de andere klassie kers. Misschien in aanleg de mogelijk heid tot een andere aanpak, maar die werd met recht in de kiem gesmoord toen in 1911 het algehele totalisatorver- bod werd afgekondigd. Gebrek aan fi nanciële middelen leidde tot verdwij nen van ieder beetje kwaliteit dat toe vallig in Nederland voorhanden was. De klassiekers verdwenen van de koer- sagenda’s, er werd nog gerend, maar op zeer kleine schaal en op een niveau dat zondag in de competitiewedstrijd zou den winnen van Real Sociedad uit San Sebastian. Achtergrond van deze Madrileense gulheid was dat als de Baskische ploeg uitgeschakeld zou worden Real Madrid het kampioenschap vrijwel in handen zal hebben. Zowel Boskov als Luis de Carlos zagen in een premie van 3000 gulden per speler geen enkele poging tot omkoping. „Nee,” zei Luis de Carlos, „het is een economische stimulans om te winnen, gewoon een oppeppertje! Om koperij is een ploeg betalen om te laten verliezen, net zoals in Italië”. Pablo Porta, de voorzitter van de Spaanse voetbalfederatie, tikte de voor zitter van Real Madrid vrijdag op de vingers. Porta wees op artikel 277 van de federatiestatuten, die premies van de ene club aan de andere verbiedt. Voor zitter Luis de Carlos ploos de regle menten uit, kwam tot de conclusie dat premies zowel om te verliezen als om te winnen uit den boze waren en trok zijn voorstel terug. De dwaling werd door de pers gesust met de mededeling dat Bos- kov door zijn internationale ervaring als De Nieuwzeelandse atleten, die deelne men aan de Olympische Spelen in Mos kou, zullen geen enkele financiële steun genieten van de regering. Dit heeft Robert Muldoon, de minister-president van Nieuw-Zeeland in Wellington verklaard. Met deze mededeling reageerde het kabi net op de beslissing van het nationale Olympisch Comité, dat ondanks het verzoek van de regering tégen een boy cot stemde. Groot-Brittannië neemt deel aan de Spelen in Moskou. De beslissing daarover is ondanks een negatief advies van de regering enige tijd geleden al gevallen. De Britse ploeg zal echter niet al te groot „Het recept is heel simpel. Laten we als voorbeeld Real Madrid nemen. Afge zien van hun salaris kregen de spelers ieder 3000 gulden als zij een uitwedstrijd winnen, bijna 2000 gulden als zij een uitwedstrijd gelijk spelen en daarnaast een kleine 1000 gulden voor elke wed strijd, ongeacht uit of thuis. Dit geld gaat allemaal in een pot en de belangrijkste spelers ik zal echt niet weten wie(!) bepalen wat er met dit geld gebeurt. Er wordt over de bestemming van het geld democratisch onder de spelers ge stemd.” werkelijk niets voor stelde. De nestor van de Nederlandse rensport, oud-kam- pioentrainer Bertus Riem, zegt over de jaren voor de oorlog: „Het was voor ons bittere armoe, te weinig eigenaren, te weinig paarden. En de Volbloeds waren zo slecht, dat het kon gebeuren dat je in België een Volbloed kocht die werd op geruimd om als rijpaard te dienen en dat hij hier koersen kon winnen.” De inmiddels eeuwenoude ontwikke ling van de rensport in de huidige vorm heeft hier simpelweg niet plaats gevon den. Voor het ontstaan van de Volbloed rekent men meestal met de 17e, begin 18e eeuw, toen een groot aantal Arabi sche hengsten naar Engeland werd overgebracht en daar gekruist werden met de inheemse paarden. Die kruisin gen bleken zeer snelle en harde paarden op te leveren en voortdurende selectie via een ideaal koerssysteem vervol maakte het ras. Er heerste in Engeland sinds de dagen van Karel II een klimaat dat bijzonder gunstig was voor de ont wikkeling van de rensport. Vrijwel al tijd waren er leden van het koninklijk huis of andere hooggeplaatste personen die zich met de Volbloedfokkerij en de rensport bezig hielden. In 1800 behoorde een derde deel van het geregistreerde eigenarenbestand tot de adel en de invloed van deze groep was overheersend: zij bezaten relatief veel paarden en bekleedden ook alle belangrijke functies in de sport. De overduidelijke aanwezigheid van deze illustere personen verleende aan de ren sport een grote aantrekkingskracht, een prestige ook dat elders in feite nooit gerealiseerd is. Het was „in” om zich met de rensport bezig te houden, al bleef er altijd wel een bijsmaak van een tikkeltje frivoliteit, maar dan van een vergeeflijk soort. En het streven van iedereen was altijd het beste paard te fokken of te kopen, de winnaar van de Het is de bedoeling met ingang van het seizoen 1980-1981 districtsgewijs te komen tot één nationale bekerwinnaar in het amateurvoetbal. Het bestuur, dat koos voor een knock-out-systeem, wil voorts naar Engels model in de toekomst 37 amateurclubs laten deelnemen aan de be kerstrijd van het betaalde voetbal. Het sectiebestuur amateurvoetbal treedt daartoe op korte termijn in gesprek met het bestuur betaald voetbal van de KNVB. Het Nederlandse amateurelftal heeft zondagavond in een wedstrijd voor het Marah Halim-voetbaltoemooi, dat in Me dan wordt gespeeld, met 2-1 gewonnen van Iran. Bij rust was de stand 1-1. Stef van de Oosterkamp van DOVO gaf Ne derland in de tiende minuut met een hard en gericht schot de leiding. Een kwartier later maakte de Iraanse linksbuiten Al- zadh gelijk. Na rust bepaalde de goed opgekomen verdediger Rolf Veneboer van ACV de eindstand op 2-1. VUJADIN BOSKOV: openlijk Sevilla geldpremie in het vooruitzicht gesteld. De uitslag van de derde etappe is: 1. Morozov (Sov) 170 km in 4.37,58 (inclusief 5 sec. tjjdver- goeding); 2. Barinov (Sov) op 14 sec. (3 sec. verg.); 3. Henke (Tsj) op 16 sec. (1 sec. verg.); 4. Winnen (Ned) op 17 sec.; 5. Madiot (Fra) op 34 sec.; 6. Ferebauer (Tsj) op 43 sec.; 7. Petermann (OD1) z.t.; 8. Cat Aneo (Ita) op 52 sec.; 9. Barth (OD1) op 58 sec.; 10. Zagretdinov (Sov) z.t. Algemeen klassement: 1. Barinov (Sov) 12 uur, 38 min. 46 sec.; 2. Morozov (Sov) op 17 sec.; 3. Henke (Tsj) op 27 sec.; 4. Petermann (Odl) op 30 sec.; 5. Winnen (Ned) op 33 sec.; 6. Ludwig (OD1) op 44 sec.; 7. Ferebauer (Tsj) op 47 sec.; 8. Zagretdinov (Sov) op 51 sec.; 9. Nowak (Tsj) op 53 sec.; 10. Sujka (Pol) op 57 sec. (Van onze correspondent) MADRID. „Officieel heeft Real Madrid de elf spelers van Sevilla niet betaald voor hun 2-1-overwinning van zondag op de Baskische voetbalclub Re al Sociedad, waardoor de Madrileense ploeg nagenoeg kampioen is geworden. In de komende dagen zal blijken dat de spelers van de Andalusische ploeg uit Sevilla ieder 3000 gulden hebben ont vangen voor hun overwinning van zon dag op de Basken. Deze premies zijn betaald door een voetballiefhebber, die niets met de Spaanse voetbalfederatie te maken heeft, maar gewoon dol is op die jongens uit Sevilla.” Dat verzekerde maandag een doorgewinterd expert op het gebied van voetbal in de Spaanse hoofdstad. KEVIN KEEGAN: op Wembley als vervanger van de geblesseerde Trevor Francis. „Duits Olympisch Comité

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 23