burgerlijke stand Ton Sijbrands op eenzame hoogte 79 59 HEEL VEEL ZOMERJURKEN VOOR HEEL WEINIG GELD [politienieuws veilingen beverwijk (HRMS 89- 8 F JÉ H I -X DINSDA SUBSIDIES NOODZAKEN TOT PROGRAMMA ZONDER RISICO’S BEVERWIJK Jeroen Sterel op tweede plaats PEEK CLOPPENBURG. GEWELDIGE MODE, GEZELLIGE SFEER. Beste schutters van „De Vrijheid” Programma den r* SS F Hoe wijder, hoe luchtiger, en deze katoenen jurk bewijst dat ruim en ruit een ideale combinatie vormen. In heel veel kleuren, waarvan we er een paar noemen: blue/purple/lila, blue/purple/ turquoise en blue/purple/rood. Mt. 36 t/m 42. Smock komt weer helemaal terug, maar bij deze jurk alleen op de rug. Strikbandjes en een smal ceintuur tje zorgen voor extra modieuze details en de stof is katoenen imprimé. In o.a..- wit/blauw/rood, wit/cyclaam/lila en wit/geel/rood. Mt. 36 t/m 44. Als de zon zich van z’n sterkste kant laat zien, blijft de bolero natuur lijk uit. ’t Geheel is gemaakt van dé stof die de zomer siert: seersucker. Smalle schouder- bandjes en een verfijnd lak- ceintuurtje maken 't helemaal óf. In rose, groen en blauw bijvoor beeld. Mt.’36 t/m 42. i. UMUIDEN. Door een regelmatige overwinning op René Boulonois, is Ton Sijbrands in de hoofdklassecompetitie van DCIJ praktisch onbereik baar voor de achtervolgers geworden. De strijd om de tweede plaats lijkt in het voordeel van Jeroen Sterel uit te vallen. Hijzelf behaalde een gelukkige winst, terwijl zijn direkte concurrenten, Cees Pippel en Joost Hooijberg, onverwacht puntenverlies leden. I 11 iK O A .i 4 2 5 Stichting Theater Beverwijk mikt op amusement voor breed publiek 1 A 1 s; Zon TAV Sg#; (ADVERTENTIE) 05201-927 plaatsen in te nemen, zoals dat voorheen het geval was. De abonnementen komen vanaf 23 mei in de voorverkoop via dezelf de adressen als voorheen. 9 3 V I, 3 4 IL l- n n i i i 1 BEVERWIJK. De noteringen van de Beverwijkse veiling waren maandag als volgt. Bloemen: anjers 20-45, trosanjers 200- 270, anemoon 60-80, alströmeria 40-70, chrysanten 26-33, duizendschoon 115-160, freesia 12-26, gladiool 35, gypsophila 20- 40, irissen 6-12, ixia 14-20, lelie 31-60, roos 40-60, babyroos 12-40, tulpen 6-15, violier 37-40. Planten: begonia 85, fuchsia 160-195, geranium 80-275. Groente: andijvie 150-185, bospeen 280- GEBOREN: Paula d.v. M. J. M. Warmerdam en J. Uijtewaal; Roberto z.v. I. Gueli en A. M. Bouweriks; Patricia H. d.v. A. P. Pirovano en M. H. Rong; Jacobus J. z.v. J. Debrecze- ni en J. H. Soldaat; Hülya d.v. C. Dilber; Erson z.v. S. E. Martens; Jan J z.v. J. Pleging en J. T. Beentjes; Didi d.v. M. de Reuver en L. M. A. Sprengers; Atse C. Q. z.v. C. E. M. Hamers en A. C. L. M. Tol; Nicky J. H. z.v. T. M. Dekker en S. M. Pirovano; Bob z.v. B. IJff en V. S. A. n r- >t n >t n i. n n :e i- s, t, 5 it n i- HEEMSKERK. De beste schutters van de schietvereniging „De Vrijheid” wa ren tijdens de laatste wedstrijden: H. To mas 95 punten; J. M. v.d. Akker, K. van Dijk, Q. M. Rijke 94; P. C. Blom 93; W. Kooistra, A. C. Schelvis, J. C. Slotemaker, A. W. Schoehuis 91; H. T. Derksen 90. Totaal aantal punten van dit tiental: 924, een zeer hoge score. Schelfaut; Frédérique d.v. E. T. Kuijpers en M. Klaver; Dennis H. z.v. H. J. Blanken en C. S. C. van der Groef; Sandra J. A. d.v. J. A. Zijp en J. Jagt. ONDERTROUWD: W. van Riessen en C. Deenik; C. J. H. de Wildt en M. H. G. Poncin; P. C. Mettes en C. M. van Zijl. GEHUWD: D. D. Korsten en M. W. M. van Dooren. OVERLEDEN: E. Volckmann, 64 jaar; J. van der Pal, 73 jaar; J. Versteeg, 71 jaar; I. H. Munnik, 77 jaar, geh. gew. met G. Broeze; G. Winter, 75 jaar; A. H. Visser, 82 jaar. De Stichting Theater heeft van de ge meenteraad de pin op de neus gekregen. De begroting mag beslist niet meer wor den overschreden. Het subsidiebedrag is wel trendmatig verhoogd, maar dit houdt absoluut geen gelijke tred met de zeer veel duurder geworden voorstellingen. De the aterbureaus en de grote gezelschappen zitten zelf ook knijp en besparen op de kosten door bijvoorbeeld geen inspeciën- ten of en toneelmeester mee te sturen, waardoor de Stichting Theater Beverwijk hoge loonkosten moet betalen aan vervan gende medewerkers van „De Nieuwe Slof’. Voor drie extra voorstellingen is nog een verzoek ingediend bij het gemeente bestuur, maar daarover is nog niet beslist en dat kan waarschijnlijk pas in juni. Het stichtingsbestuur durft geen risico meer te nemen van minder goed bezochte voorstellingen in het kader van iets meer experimenteel theater of van toneeluit voeringen waarvan het succes (kassa) niet bij voorbaat verzekerd is, afgezien van de artistieke waarde. Het stichtingsbestuur geeft toe, dat men in dit opzicht absoluut niet kan concurreren met de schouwbur gen in bij voorbeeld Alkmaar, Velsen of Haarlem, waar voor schouwburgvoorstel- lingen veel grotere bedragen ter beschik king staan. Nieuw is, dat voor het komende seizoen een rangensysteem wordt ingevoerd. De theaterzaal wordt verdeeld in acht vakken met de kwalificaties A, B en C en de abonnementhouders (minimaal drie voor stellingen) krijgen ook een rij toegewezen (nog geen plaats). De stichting hoopt daar mee te voorkomen, dat men al zeer vroeg tijdig naar het theater komt om de beste Snelheidscontrole. Maandag zijn aan de Wijk aan Duinerweg in Beverwijk en aan de Zeestraat en Wijkermeerweg snel heidscontroles gehouden, die respectieve lijk één, 23 en 11 overtreders opleverde. Aan de Vondellaan werd tijdens de con trole niemand geverbaliseerd. Diefstal. In het weekend is ingebroken in een geparkeerde auto aan de Schans in Beverwijk. De 23-jarige eigenaar uit Ge- leen vermist zijn rijbewijs en paspoort alsmede 30 girobetaalkaarten, een autora dio en een cassetteradio Buit. Na inventarisatie van de in het weekend gepleegde inbraak bij een drankgrossierderij aan de Lindenweg in Beverwijk blijkt voor 35.000 gulden aan sterke drank gestolen te zijn. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De Stichting Theater Beverwijk mikt - noodgedwongen - voor het komende winterseizoen op nagenoeg risicoloze amusementsvoorstellingen voor een breed publiek. Het aantal voor stellingen in „De Nieuwe Slof’ is boven dien verminderd. Huize Scheybeeck is niet meer geschikt voor mini-theater of koffieconcerten en onzeker is nog of in de grote theaterzaal van „De Nieuwe Slof’ al zodanige voorzieningen zijn getroffen dat deze ook voor klein toneel kan wor den gebruikt. Wat sombere geluiden dus over het Beverwijkse theaterseizoen. Opnieuw toonde Ton Sijbrands aan een klasse apart te zijn in de DCIJ-hoofdklas- se. René Boulonois, die nog maar enkele weken geleden door zijn spel in het kam pioenschap van Nederland veel opzien baarde, werd door Sijbrands technisch en tactisch overspeeld. Boulonois trachtte met een omsingeling de aanval van zijn tegenstander aan banden te leggen. Door deze strategie verkreeg Sijbrands een ge weldige aanval, die in het gevorderde mid denspel doorsloeg. Hierna was de weer stand van Boulonois snel gebroken en moest deze met een nederlaag genoegen nemen. Jeroen Sterel en Wim Jurg zetten hun partij bijzonder ambitieus op. Ondanks het grillige spelbeeld werd het evenwicht nauwelijks verstoord. Wel verkreeg Sterel licht voordeel, maar er was een blunder van Jurg voor nodig om alsnog te zegevie ren. Joost Hooijberg liet een punt liggen in zijn partij tegen George Postma. In een klassieke partij vocht Postma zich goed door de moeilijkheden heen. Hoewel de partij werd afgebroken, is een puntende- ling voor Hooijberg niet meer te voorko men. Ook Cees Pippel kwam niet tot een overwinning. Henk Smit was geenszins Het seizoen wordt geopend met op vrij dag 19 september een muzikale show van „Flairck” met een verwevenheid van klas sieke muziek, folk en jazz op virtuoos bespeelde instrumenten als panfluit, man- dola, sitar, viool en twaalfsnarige gitaar. Vrijdag 26 september komt Ted de Braak met zijn cabaretshow en op vrijdag 10 oktober spelen Pleuni Touw en Hugo Metsers de hoofdrollen in de satyrische komedie „Mimicry”. Woensdag 22, donderdag 23 en vrijdag 24 oktober zijn er try-out voorstellingen van „Sam-Sam”, een programma van sketches, crosstalks en Hollandse liedjes met Lex Goudsmit, Nelleke Burg en Hans Boskamp. Op dinsdag 18 november spelen Guus Hermus, Ina van Faassen, Cor van Rhijn, Bep Dekker en anderen het toneelspel „Vader zaliger” en die vader is dan een eenvoudige tuinman met een groot gevoel voor humor en een warm hart, maar nogal bemoeizuchtig. Het cabaret „Don Quishocking” komt op zaterdag 10 december en Frans Halse- ma presenteert zijn one-man-show „Je moet er geweest zijn” op donderdag 22 januari. Dinsdag 10 februari kunnen de liefheb bers reserveren voor een voorstelling van Nooys Volkstheater. Opgevoerd wordt „Ronde Ka” van Herman Bouber met als meespelenden onder meer Carry Tefsen, Hannie Vree, Martin Brozius, Loeki Knol en Lucie Steyn. In de komedie „Jenny” (vrijdag 27 fe bruari) binden Josefine van Gasteren en Emmy Meunier de strijd aan met het ouder worden. Driemaal (op maandag 9, dinsdag 10 en woensdag 11 maart) wordt de nieuwe mu sical van Annie M. G. Schmidt „Madam” opgevoerd. Woensdag 11 april volgt dan nog een optreden van het internationaal volks- danstheater Baluta met het orkest Zanat en tenslotte treedt op donderdag 7 mei Jan Blaaser op met zijn cabaretprogram- ma „Bramen zoeken”. van plan ook maar een duimbreed te wijken. Ondanks tijdnood slaagde Smit er in de partij in evenwicht te houden en een remise uit het vuur te slepen. Willem Win ter kwam tegen Piet van den Berg tot een regelmatige overwinning. In het midden spel overzag Van den Berg een schijf winst en was daarna in het afspel kans loos. In de eerste klasse kwam Cees van der Vlis tot zijn vierde overwinning in succes sie. Nu werd Jaap van Straaten aan de zegekar gebonden. Arnold Beukema en Jack van Buuren hielden elkaar in een interessante partij goed in evenwicht, zo dat een remise het meest logische resul taat was. In de tweede klasse won Koos de Vries op overtuigende wijze van Gomes. Marcel Doombosch verloor volkomen onver wacht van Peter van Veen. Het spel van Marcel kenmerkt zich nog te veel door een te grote wisselvalligheid. Tegen Van Veen kwam hij nauwelijks tot een aanvaardba re prestatie. Door deze nederlaag komt zijn tweede plaats ernstig in gevaar. 290, seldery 43-49, boskroten 93-124, peter selie 79-86, prei 33-73, raapstelen 21-34, rabarber 41-73, radijs 40-73, snijbonen 610-680, spinazie 19-42, sla 21-41, uien 62- 66, ijsbergsla 78-114, champignons 226- 129, asperge 1020. Aanvoer: rabarber 12.000 bos, radijs 10.000 bos, sla 85.000 krop, prei 15.000 kilo, spinazie 100.000 kilo, andijvie 4000 kilo, ijsbergsla 700 stuks, bospeen 1000 bos. ss S S: -r U S I j 1 LD CN 00 U) cu CU c 0) D Q. CU O) CU o '8 2 0)

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 7