schrijvende lezers J Elektronica gaat auto begeleiden puzzel van de week Nederland belangrijk prij5winnaar5 van Opel voor export filatelie P* weq en wiel I met alcoholmotor Ritmo van Fiat Nu ook diesel in Honda-motorfiets [IS] 30 april g In Velsen gebeurt Magnetronovens KNIL-salaris Vogels Fiets blijft record verkoop boeken CT/ïi 1 15 1980 1 6 M E I 21 in n i 1 Ic- afbeel- «ZS' I 1» II 1 V R I J D A G 5 6 9 10 12 15 16 18 20 21 22 24 25 26 77 O 71 a t I. I- aanlei- nieuwe Naarmate de vogels gaan nestelen en hun uitgekomen jongen gaan voeren, Bij het Lisa-systeem wordt in de auto elektronische apparatuur aangebracht, waar op men de meldingen van de centrale kan aflezen. PUZZEL NUMMER 20 Horizontaal: 1. Toen de slang in de war raakte, kon men het schijnsel duidelijk waarnemen; 4. Als Bram u hier ontmoet, zit hij met zijn kollektie gedroogde plan ten; 8. Zijn ’r apen die iets van de grond pakken?; 9. Om ’n moor om te vormen tot heilige der laatste dagen; 10. Die ratel is zeer verward toch bijdehand; 12. Slaakte jij die term Ina, toen je die moskeetoren zag?; 13. Is dat jouw was Co? Wat maak je daar een drama van; 14. Wat een troep in de ruif van deze profijttrekker; 16. Deze maatregel komt terug in een reeks van herhalingen; 17. Met het anker kan je treffen; 20. Toen Nel in de grot dook, zette zij haar knijpbril op; 23. Als het ei uit de materie treedt, blijven er maar twee punt jes naast elkaar staan; 24. Ha, etter. Wat heeft dat nu met de schouwburg te ma- 25: J. Knook, Blauwebeugelstraat 15, Rjjsenhout. 25: W. J. Post, Willemsbeekweg 48, IJ- muiden. 15: mw. Van Hemert, Thomas More- straat 22, Haarlem. 15: J. Dol, Voorplaats 34, Santpoort- Noord. 10: C. Lahaye, Herenweg 103A, Heem stede. 10: mw. D. de langen, Lange Nieuw- straat 165, IJmuiden. In uw blad van 9 mei las ik dat de heer Wiegel gezegd moet hebben: „Geen ver plichtingen KNIL-salaris”. In het belang van het KNIL merk ik gaarne het volgen de op. Oplossing puzzel nummer 19 Horizontaal: 2. perikel; 8. Artis; 12. ps; 14. Pedro; 15. riant; 16. ATO; 18. neo; 19. pe; 20. ao; 22. druk; 24. eng; 26. nep; 28. en; 29. eo; 30. op; 32. Irene; 34. ent; 35. parade; 38. Ie; 39. enge; 41. pak; 42. krenken; 44. Aa; 46 ui; 47. de; 48. It; 49. spellen; 53. zee; 56. term; 57. io; 58. eiland; 61. ora; 62. enige; 64. el; 65 oi; 67. ot; 68. bod; 69. ijle; 71. mals; 73. se; 74. es; 75. are; 77. nel; 78. steur; 80. angel; 82. na; 83. haaks; 84. Andora. Vertikaal: 1. spade; 3. ep; 4. ren; 5. idee; 6. kroniek: 7. EO, 8. aai; 9. raap; 10. tno; 11. it; 13. strop; 15. renner; 17. ou; 21. entente; 23. kor; 25. gr; 27. Ee; 28. engel; 31. papil; 33. elk; 34. enk; 36. Ab; 37 do; 39. ene; 40. pastoor; 43. edele; 45. apert; 46. Ulm; 50. era; 51. einder; 52. NOI; 53. Zeeland; 54. ei; 55. nn; 59. alm; 60. dolen; 62. eo; 63. gij; 66. islam; 68. beek; 70. ergo; 72. An; 73. sta; 76. eer; 78. SA; 79. US; 80. An; 81. Ir. VERENIGDE NATIES. Gewijd aan de operaties van de Verenigde Naties ter handhaving van de vrede werden op 16 mei vier zegels uitgebracht: 1,10 Zw. frs. UN-helm, 15 c. UN-helm, 31 c. twee pijlen en grens, en 6 Sch. twee pijlen en grens. De inschriften zijn in het Engels, Frans of Duits. De ontwerpers der zegels zijn resp. B. Wiese uit de BRD en J. Gardiner uit Schotland (afbeelding). K. J. F. HEYMANS Honda zal eind dit jaar in Brazilië een motorfiets met „alcoholmotor” op de markt brengen. Reeds verleden jaar werden vijf prototypen van deze mo torfiets aangeboden aan de Braziliaan se regering, die na proeven en onder zoekingen, thans ingestemd heeft met de produktie van deze motoren in hun land. Honda heeft de motorfiets met alcoholmotor ontwikkeld onder druk van de moeilijke situatie op de olie- markt en de stijgende brandstofprij zen. Brazilië werd voor dit experiment met de „alcoholmotor” uitgezocht, om dat de regering daar het gebruik van alcohol als brandstof stimuleert. In Brazilië wordt in toenemende ma te gasohol verkocht als autobrandstof: een samenstelling van twintig percent alcohol en tachtig percent benzine. De motorfiets met alcoholmotor die Honda straks gaat produceren sluit aan bij dit regeringsbeleid. De prototy pen van deze motorfiets werden onder meer onderworpen aan een 30.000 kilo meter lange en zware testperiode. Terwijl de autoverkopen niet alleen bij ons, maar bijvoorbeeld ook in West- Duitsland teruglopen, krijgt de fietsen- markt hoe langer hoe meer de wind in de zeilen. Volgens cijfers van het CBS werden verleden jaar in ons land 1.233 miljoen fietsen verkocht. Dit aantal komt vrijwel overeen met het aantal verkochte fietsen in 1978. Van de fiet sen die vorig jaar werden verkocht kwamen zo’n achthonderdduizend uit Nederlandse bedrijven. Vierhonderd duizend buitenlandse fietsen werden aangeschaft. Sportfietsen, semi-race- fietsen en racefietsen waren het mees te in trek. Gezien de vraag die zich de afgelopen maanden van dit jaar voor deed, verwacht de rijwielhandel, dat ook 1980 weer een recordverkoop te zien zal geven. n 9 voornamelijk in de ochtenduren, zouden wij de houders/sters van katten willen vragen de komende tijd hun huisdieren zoveel mogelijk ’s nachts binnen te hou den. Een halsband met een belletje kan ook uitkomst bieden. Tevens een beroep op autobezitters om bij water in de (nach telijke) ochtenduren een rustige rijsnel heid aan te houden, te weten 50 km per uur. Dan kunnen de watervogels ook voor hun nageslacht zorgen. Met dank namens de gevederde dierenwereld, DIERENBESCHERMING Hillegom levende wezens. De uitkomsten hiervan waren niet zodanig dat het allemaal zo veilig zou zijn. Eerder kan gesproken wor den van onveilig. De opmerking in uw artikel „het woord straling kan dan ook beter helemaal vergeten worden” is niet op haar plaats. Overigens geldt het gevaar van straling ook voor hoogspanningslei- dingen voor grote vermogens en televisie zenders in dichtbevolkte woongebieden. J. DE GRAAF. Hoofddorp Graag wil ik enige kritische opmerkin gen maken ten aanzien van uw artikel „Magnetronisch koken kan dat wel goed zijn?” in uw krant van 7 mei. U spreekt over een psychologische fout tij dens het in de publiciteit brengen van de magnetronovens. Daar hebt u volkomen gelijk in, echter een verkooptechnische fout. U doet daarna de suggestie, dat de straling van een magnetronoven onge vaarlijk is. Het gaat bij deze apparaten wel degelijk om gevaarlijke straling. Hier wordt onder een hoge frequentie energie uitgezonden, welke op de lange duur ge vaar voor de mens kan opleveren. De afgelopen jaren zijn er verschillende on derzoeken gepleegd in verband met stra lingsenergie en de invloed daarvan op Het is bijzonder verheugend te constate ren dat de redactie van de IJmuider Cou rant zo intens heeft medegeleefd met de op 5, 6 en 8 mei in de Stadsschouwburg opgevoerde revue „In Velsen gebeurt nooit wat” en de bevolking heeft gestimu leerd deze uitstekende presentatie van de Velsense amateurverenigingen in groten getale te bezoeken. In tegenstelling tot de titel van deze revue registreerde het wa kend cameraoog van de fotograaf van uw blad op een der opvoeringsdata overdag grote bergen zand bij de toegang tot de Stadsschouwburg, hetwelk resulteerde in een fraai plaatje in uw editie van 9 mei met als titel „In Velsen gebeurt van alles”. Jammer dat deze fotograaf de kans van zijn leven miste door niet opnieuw ’s a- vonds ter plekke te registreren dat er weer van alles in Velsen was gebeurd; de ber gen zand waren namelijk verdwenen, het trottoir was keurig schoongespoten en de bezoekers konden langs prachtige plan tenbakken de schouwburg betreden. Ter aanvulling van het onderschrift van de foto kan nog vermeld worden dat de 3 uitvoeringen door ruim 1.800 bezoekers werden bezocht. Voor de aan de revue „In Velsen gebeurt nooit wat” bestede publici teit in de IJmuider Courant zijn medewer kenden en organisatoren de redactie van deze krant bijzonder dankbaar. KEES KUIPER. Hoofd Bureau Culturele Zaken Meewerken aan bezuinigingen enz. is best, als je maar kan zien waaraan en waartoe. De praktijk van vandaag wekt angst en haat. Op een dag als deze barsten alle emoties naar buiten. De derde wereld oorlog, misschien nog eerder een burger oorlog staan vlak voor de deur en dat is met feestjes en wat voor afleiding ook, niet meer te verdringen. Intocht van de Canadezen, nog eens na 35 jaar is nostal gisch erg aardig, maar als ik dat dóór denk, huiver ik. Want ons heden is vol onwil en onmacht werkelijk vrijheid en recht te realiseren. MARTHA BOEREMA, Haarlem ken?; 25. ’t Leek wel een keukenattribuut; 26. Koos en Greet hebben beiden last van dat pijnlijk ongemak; 27. Als de slinger de oudere verliest, blijft de zoom over. Vertikaal: 1. Het praatje ging in omloop over haar rug, echt; 2. Paul dronk het sap alleen voor de toejuichingen; 3. Je vindt ons beslist terug in Brabant; 4. Maak het holster een el korter dan past het in het adelaarsnest; 5. O, naar voor hem, maar hij leefde heel lang geleden; 6. Het Franse goud bij het individueel voortgezet onder wijs in het kort toch een zeer kostbare stof; 7. Men rost er stevig op los. Dat ondier?; 9. Om tamme te vinden van dat soort, moet men ver terug gaan naar de oertijd; 11. Wat een mal ei. Het lijkt wel brandverf; 14. Als Ares wat meer pit had, was hij een vreemde munt; 15. Deze serie komt uit Ierland; 16. Eer Lia het wist had zij de betrekking; 18. Is die vogel maar een vierde el?; 19. Geel tin kan ook zo korzelig zijn; 21. De doctorandus sprong in de EE, Dat is al: 22. In Ate vind je een heel volk; 23. Als u Gert ziet, stuur hem dan weerom; 25. De eik lijkt wel helemaal versteend. Oplossingen, uitsluitend per briefkaart, dienen uiterlijk woensdag a.s. in ons bezit te zijn. Indien per post wordt ingezonden als volgt adresseren: DAMIATE PERS B.V., POSTBUS 18, 1970 AA IJMUIDEN. Weimar voor de gevallenen in de Kap- putsch op 15 maart 1920 (1922, W. Gropi us; door de nazi’s verwoest en in 1946 opnieuw opgebouwd), 20 Pf. stalen huis in Dessau-Törten (1926, G. Muche en R. Paulick), 50 Pf. Vakverenigingsschool in Bernau bij Berlijn (1928-’3O, H. Meyer) en 70 Pf. Bauhausgebouw in Dessau (1926, W. Gropius). De zegels zijn door Lothar Grünewald uit Halle ontworpen ding). Fiat is deze maand begonnen met de levering van dieselversie van de Fiat Ritmo. De Ritmo diesel is uitgerust met een 1700 cc dieselmotor, waarop de importeur een garantie geeft van twee jaar op het draaiend gedeelte, met een maximum van 200.000 kilometer. De dieselversie heeft standaard een vijf- versnellingsbak De dieselkrachtbron levert een ver mogen van 40.5 kW (55 pk) bij 4500 t.p.m.; genoeg voor een top van circa 140 km/uur. Technisch detail: de koeling wordt verzorgd door twee „zelfdenkende” ventilatoren, waarvan de tweede alleen in werking treedt bij extreem hoge belastingen. Er zijn drie uitvoeringen van de Ritmo diesel verkrijgbaar. De prijzen variëren van bijna zeventien mille tot ruim negentien mille. 30 april j.l. kijken naar de televisie en luisteren naar de radioreportage (Vara en Stad Amsterdam). De rede van koningin Beatrix tijdens de inhuldiging spreekt me erg aan, al kan ik me heel goed voorstellen dat het de tè zeer door wanhoop en on macht overspoelde mensen niet meer raakt. De registratie van alle oproer in Amsterdam vind ik juist. Het lijkt me ook volwassener om naast sprookjes, de reali teit onder ogen te zien. Er leeft in heel veel mensen en daar behoor ik als 52-jarige onopvallende Haarlemse ook toe heel diep, absoluut wantrouwen en afkeer voor het politieke gebeuren van vandaag en een groeiend besef van burgerlijke ongehoorzaamheid, als enig middel om een totale ramp te voorkomen, althans niet passief „over” je te laten komen. Dwergstern (Sterna albifrons) en 10 D. Gewone dolfijn (Delphinus delphis). De zegels zijn in velletjes van 25 stuks ge drukt (ajbeelding). MALI. Ter herdenking van de 25e sterf dag van Sir Alexander Fleming (1881- 1955) werd 5 mei een zegel van 200 F. in koers gebracht. Hierop zien we de geleer de, met zijn laboratorium op de achter grond (afbeelding). NIEUW-CALEDONIË. „De filatelie op de school” is het motto van een zegel van 30 F. welke 10 mei het licht zag. Voorge- steld hierop zijn een basketbalschoen waarin een brief, een vergrootglas en een postzegel, alsmede een meisje in gympak (afbeelding). GRIEKENLAND. De eerste geleerde die de zon in het middelpunt van ons planetenstelsel plaatste en aldus de stichter van de moderne astronomie kan worden genoemd, was de Griek Aristar- chos uit Samos in de vierde eeuw vóór onze jaartelling. Ter herinnering hieraan zagen 5 mei twee zegels het licht: 10 Dr. de tempel van Hera en het theorema van Aristarchos, en 20 Dr. het heliocentrisch stelsel van Aristarchos. Prominente per soonlijkheden worden geportretteerd op twee „Europa”-zegels, die eveneens op 5 mei werden verkrijgbaar gesteld: 8 Dr. de schrijver en dichter Giorgos Sepheris (1900-1971) en 14 Dr. de beroemde opera zangeres Maria Callas (1923-1977). Beide series werden door P. Gravalos en B. Constantinéa ontworpen (afbeelding). JOEGOSLAVIË. Ter herinnering aan de geboorte van de nationale held Sava Kovacevic (1905-1943) 75 jaar geleden, werd een zegel van 2,50 D. op 12 mei in BHOETAN. Gebruiksvoorwerpen, vaarvan verschillende in religieuze riten morden benut, zijn voorgesteld op een serie van elf zegels in groot formaat: 5 ch. iorji (bliksemscepter), 10 ch. oilbu (cere moniële bel), 15 ch. jadum (beker, met silver ingelegd), 25 ch. jamjee (koperen theepot), 1 Nu. kern (houten lakwerkbe- cer), 1,25 Nu. jamjee (theepot van koper >n zilver), 3 Nu. yangtho (zilveren pot), 4 Vu. battha (pot van koper, zilver en joud) en 5 Nu. chhap (serveerkan van irons en zilver) (afbeelding). omloop gebracht. De zegel toont de parti zaan met een veldkijker in de handen. Sinds 1945 wordt elk jaar op de geboorte dag van de pas overleden Joegoslavische leider Josip Broz Tito door de jeugd een estafette gehouden, oorspronkelijk de „Tito-estafette” en sinds 1957 de „estafet te van de jeugd” genaamd, waarbij dui zenden brieven uit het gehele land op 25 mei naar Tito werden gebracht. Ter her innering aan de eerste estafette 35 jaar geleden werd 14 mei een zegel van 2,00 D. uitgegeven, waarop een estafettestok en een brief worden voorgesteld, naar ont werp van Andreja Milenkovió uit Beo grad. Vier zegels komen 24 mei in circula tie met voorstellingen van verschillende dieren, zulks naar aanleiding van de Dag van de Jeugd: 2 D. Vliegende vis (Dacty- lopterus volitans), 2,40 D. Onechte karet schildpad (Caretta caretta), 4,90 D. A F» Ej» FRANS-POLYNESIË. Naar ding van de inwijding van het postkantoor in Papeete op 30 april 1980 werd die dag een zegel van 50 F. in omloop gebracht met voorstelling van dit gebouw (afbeelding). OOSTENRIJK. Ter herdenking van het duizendjarig bestaan van de stad Steyr verschijnt 19 mei een zegel van 4 S., die van 4 juni af voor frankering geldig is. De zegel geeft een reproduktie van een ko pergravure uit ca. 1693 met een gezicht op Steyr. Ter gelegenheid van het inge- bruiknemen van het radiostation Aflenz wordt 19 mei een 6 S. met afbeelding van de antenne 1 van het station uitgegeven, geldig voor frankering vanaf 30 mei. De „Österreichische Gesellschaft filr Hygie ne, Mikrobiologie und Praventivmedi- zin” houdt dit jaar haar 17e congres. Naar aanleiding hiervan verscheen on der het motto „175 jaar hygiëne in Oos tenrijk” op 8 mei (geldig vanaf 20 mei) een zegel van 4 S. met voorstelling van het werk „Hygieia” van G. Klimt (afbeel ding). Ook in het verkeer gaat de elektronica een groeiende rol vervullen. Niet alleen om redenen van verkeersveiligheid, maar ook om de capaciteit van de bestaande wagen vollediger te kunnen benutten. Uit Amerika zijn experimenten bekend met radar-geleide auto’s, die daardoor op een veilige manier dichter achter elkaar kunnen rijden en zodoende op de weg meer ruimte scheppen. Andere systemen die het verkeer beïnvloeden, zijn de zogenoemde geleidingssystemen die in volledige uitgewerkte vorm zelfs zover gaan, dat een autobe-stuurder zelf bijna niets meer hoeft te doen, omdat de computer de auto langs de vooraf geprogram meerde route leidt. Zover is het echter nog lang niet, al houden sommige autofabrikanten en ook overheden zich nog steeds bezig met een verdere ontwikkeling van diverse systemen. In ons land geldt als voorbeeld rijksweg 13 (Den Haag-Rotterdam) waar een door de computer bestuurd begeleidingssysteem thans bijna volledig is ontwikkeld. In Duitsland houdt onder andere het Volkswagenconcern zich bezig met dit soort projecten. Men heeft een geleidings- en informatiesysteem (Lisa) voor automobilisten ontwikkeld dat in staat is autobe-stuurders vroegtijdig te infor meren over mist, gladheid, ongelukken, omleidingen enz. die zij op hun weg kunnen verwachten. Het systeem is opgezet om de automobilist niet alleen een zo goed mogelijke individuele begeleiding te geven, maar ook om het net van doorgaande wegen zo gelijkmatig mogelijk te belasten. Daardoor wordt de doorstroming van het verkeer bevorderd, wat weer gunstig uitwerkt op de verkeersveiligheid. Bij de uitwerking van het systeem heeft Blaupunkt de helpende hand geboden. Er is echter nogal wat investering nodig om het systeem ook te laten werken. Zo zal de auto uitgerust moeten zijn met elektronische apparatuur, terwijl in de rijbanen draadlussen moeten komen, elektronische apparatuur in de bermen en per regio een computercentrum. Pas als dit alles is aangebracht zal men in praktijk kunnen brengen, wat men zich heeft voorgesteld: waarschuwen voor allerlei obstakels en geleidingsinfor- matie, waarbij de automobilist adviezen ontvangt om eventueel een omleiding te gebruiken, of een route krijgt doorgegeven die minder tijd en brandstof ver bruikt. Voordeel van zo’n systeem is, dat men vanuit de centrale de route van iedere automobilist afzonderlijk kan overzien en regelen. Het systeem wordt in Duits land nader uitgewerkt, daarbij onder meer ondersteund door het Duitse ministe rie van onderzoek en technologie. POST). De dens-canis), Bijdragen voor onze rubriek „Schrijvende lezers” dienen aan de volgende voorwaar den te voldoen: maximale lengte van 250 woorden. Inci denteel kan de redactie overschrijding van deze limiet toestaan, namelijk wan neer zij meent dat het onderwerp van een bepaald ingezonden stuk dit recht vaardigt. ondertekening met naam en woonplaats. Daarnaast moet aan de redactie het vol ledige adres bekend worden gemaakt anonieme brieven worden niet geplaatst. geen persoonlijke aanvallen De inhoud van brieven mag niet kwetsend, grievend of beledigend zijn. Lezers doen er goed aan hun telefoonnum mer aan de redactie op te geven, zodat deze snel contact kan opnemen, bijvoorbeeld over bekorting van de brief. Lezers zonder telefoon kunnen de redactie meedelen te gen bekorting geen bezwaar te hebben. Indien zij dat niet doen, wordt, in het alge meen gesproken, een te lange brief gere tourneerd. DUITSLAND (BRD). Op 8 mei werd '.en serie van drie waarden met toeslag uitgegeven ten bate van de „Stiftung Deutsche Sporthilfe”. Op de zegels zijn destilleerde sportfiguren voorgesteld, maar ontwerpen van Hans-Peter Hoch uit 'Baltmannsweiler. De waarden zijn: ■50+25 Pf. voetballers, 60+30 Pf. ruiter te paard en 90+45 Pf. twee ski-langlopers. ‘Met inschrift „Deutsche Bundespost Ber lin” kwamen eveneens drie zegels tot (uitgifte: 50+25 Pf. speerwerpster, 60+30 'Pf. gewichtsheffer en 90+45 Pf. waterpo- iospelers (ajbeelding). BB DUITSLAND (DDR). Met bouwwerken X’in „bauhaus”-stijl wordt 27 mei een serie SXvan zes zegels verkrijgbaar gesteld: 5 Pf. •Z'-Coöperatiegebouw in Dessau-Törten *-(1928, W. Gropius), 10 Pf. gedenkteken Kwor Karl Liebknecht en Rosa Luxem- *£,burg in Berlin-Friedrichtsfelde (1926, L. ^Mies van der Rohe), 15 pf. gedenkteken te Voorwaar een te jeugdige minister die - na de gedurfde uitlatingen over de Vara- radio-uitzending op de kroningsdag - nu zijn mening over de KNIL-misère heeft gelanceerd. Hij beroept zich op de rech terlijke uitspraak dat Nederland nooit ju ridisch aansprakelijk is geweest voor de achterstallige soldij van het KNIL, omdat de opvang hier te lande voldoende is ge weest. Dat is juist, evenals die van de vluchtelingen, ontheemden en buitenland se arbeiders. Maar bedoelde opvang is heel iets anders dan het recht op achter stallige soldij. Is het soms gebrek aan gevoel voor gerechtigheid of is het mis schien politiek geknutsel met het oog op een eventuele herverkiezing? Naar ik meen heeft een naaste familielid van de heer Wiegel bij het KNIL gediend? J. L. BOEMHARD. Haarlem aan de overheidseisen tegemoet te kun nen komen. Tegelijk verliezen zij op de Amerikaanse markt steeds meer ter rein aan de importauto’s uit Japan en Europa. Importbeperkingen worden door de Amerikaanse autoconcerns af gewezen, omdat zij dan soortgelijke maatregelen vrezen van de Europese landen. En concerns als General Mo tors en Ford boeken thans juist in deze landen hun grootste winsten. Zo is Nederland voor Opel thans de belangrijkste exportmarkt. In 1979 werden hier 88.500 Opeis geïmpor teerd. Van deze Opeis zijn de Kadett en de Ascona de populairste modellen. Dat valt natuurlijk ook te zien aan de produktie van de Ascona, die midden april dit jaar de mijlpaal van de twee- miljoenste Ascona bereikte. Ook de Opel Kadett zet zijn opmars voort: van het vorige model werden ruim vijf mil joen exemplaren gebouwd. Inmiddels heeft Opel een nieuwe va riant van de Ascona geïntroduceerd: de Ascona J. Met deze versie mikt Opel op het jeugdige publiek. De Ascona J is leverbaar met alle bekende Ascona motoren, van de 1300 cc krachtbron tot aan de pittige twee liter motor. Ook is het 2 liter dieselmodel als Ascona J leverbaar. In Amerika hebben de autobedrijven zich tot de overheid gewend met niet alleen een verzoek om financiële steun, maar ook met het verlangen de overheidseisen op het gebied van brandstofbezuiniging en milieu te be perken. De reden: in toenemende mate moeten de Amerikaanse autobedrijven hun investeringen opschroeven om ALGERIJE. Ter gelegenheid van de Dag der Wetenschap verscheen 19 april een zegel van 0,60 Da. Hierop is een boekenkast met vele rijen boeken voorge steld (afbeelding). ANDORRA (FRANSE Hondstand (Erythronium een tot de lelieachtigen behorende plant, wordt voorgesteld op een zegel van 1,10 welke op 23 juni zal verschijnen. De mtwerpster is Pierrette Lambert (ajbeel- ling). j*.d

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 15