1 Martin van Vianen: Wim Hofkens naar Anderlecht Telstar snoept Nederlandse amateurs Fortuna punt af eerste in Indonesië Haarlem test P twee Engelse aanvallers LOTING IN toto-lotto betaald in BIJBEHORENDE ARTIKELEN Gelijkspel militairen ALLE VERFSOORTEN O CITIZEN MOSKOU „Tevreden” A HISTOR SADOLINS CETA-BEVER GORI STUURMAN COHEN !B «IN VALENCIA WINT EUROPACUP II MET STRAFSCHOPPEN MR I I 1 32 V F SPORT VRIJDAG 1 6 M E I 1980 zaterdags van uur OPENINGSTIJDEN: dl. t/m vr. 8.00-12.30 13.30-18.00 8.30-16.00 uur uur KOUDENHORN 54-56-60 Tel. 023-321212-322368 s maandags gesloten donderdag ’s avonds geopend tot 21.00 uur. g: rone De secc va ka Pe vo fir de he m; va ne de Ni Pe Bij de tijd als geen ander. Bij ons in voorraad o.a. EERSTE DIVISIE was eerlijker geweest De triomftocht van de Spaanse spelers met de tegen Arsenal gewonnen Europa Cup. (ADVERTENTIE) John Metgod: enige doelpunt. Uw officiële Citizen-dealer (ADVERTENTIE) i Loggie, die als centrumspits opereerde, had met drie treffers het grootste aandeel in de winst. Wheatcroft, die in tegenstel ling tot Loggie deze maand nog een aantal proefwedstrijden zal afwerken bij Haar lem onder meer in het pinkstertoernooi scoorde, evenals Haar, Balm en Van Leen eenmaal. Volgens Haarlem-voorzitter Henk Hut zal het bestuur zich op korter termijn beraden of de Britten een contract zal worden aangeboden. „Wanneer we zou den besluiten deze spelers aan te trekken dan betekent dat dat we ruimte moeten creëren om deze aankopen financieel mo gelijk te maken. Dat houdt in dat we een paar contractspelers zullen moeten afsto ten. Overigens ligt het toch in onze bedoe ling om dat aantal met ingang van het komende seizoen terug te brengen van 22 naar 18”, aldus de praeses. Di Stefano: overspelen Van der Meer stelde twee maal Fortuna doelman Hansen op de proef. De derde maal had hij succes; met een kopbal ver zilverde hij een vrije trap van Knoop: 0-1. De thuisclub probeerde het wel maar zo als gewoonlijk ontbrak een goaltjesdief. Koevermans, Hutting en Ruys vonden bij hun pogingen Rijkens op hun weg of misten het doel. Na een half uur moest Kuut Ruys laten gaan en bleef Knoop niets anders over dan de professionele sliding die hem echter een strafschop op leverde. Ruys voltrok het vonnis. Telstar kon tijdens de rest van de eerste helft en een groot deel van de tweede periode Fortuna gemakkelijk op afstand houden. Vooral Van Oorschot, Buma en Ayre waren gevaarlijk bij de vele counter mogelijkheden die de gasten hadden. nal zou pas in de tweede reeks straf schoppen ongelukkig bezwijken. En dat had ook Alfredo di Stefano verbaasd: „Als je de laatste weken fysiek zoveel aan kracht hebt moeten geven, zoals Arsenal dar toch gedaan heeft, dan kan men alleen maar waardering opbrengen voor dit Engelse elftal, dat in de verlen ging Valencia toch nog een paar be nauwde momenten wist te bezorgen”. Wat door de steenrijke Valencia-presi- dent Ramos Costa aangetrokken dure sterspelers als Salif Keita, Johnny Rep en de Portugees Jordao in het verleden niet kon worden gerealiseerd: internati onale erkenning afdwingen, lukte Alfre do di Stefano, begin dit seizoen na tien jaar teruggehaald nadat Marcel Domin go was weggestemd, wel. A raison van 14.000 gulden de man aan overwinnings- premie. Een fors bedrag, dat wel, maar dat maakt bij een club die zorgeloos met zijn financiën omspringt, nauwelijks iets uit. Valencia mag zich nu de gelijke achten van Barcelona en Atletico Ma drid, die in het verleden ook de Europa- Cup-II-finale zegevierend afsloten. En dat is in Spanje nog altijd een schier onbetaalbare prestige-zaak. Hoewel de voormalige „blonde pijl” van Real Madrid, die nu meer oogt als een erg zwaar uitgevallen kanonskogel haast uitzinnig van vreugde met zijn tech Christov een gele kaart, evenals Allan Sunderland van Arsenal) op de doellijn redding moest brengen bij een kopbal van Frank Stapleton. Talbot, Price, Brady (tweemaal) hadden in de kwalitatief iets betere speelhelft moge- De met enige zorg tegemoet geziene komst van zo’n 15.000 Engelse Arsenal- In Dordrecht speelden donderdag DS’79 en FC Utrecht tegen elkaar. Na een enerverende wedstrijd won de eer ste divisieclub met 5-4. Scoreverloop: De Kruyk 0-1, Van der Ham 1-1, Jansen 2-1, De Kruyk 2-2, Van der Gaag 3-2, Smeets 4-2, Rietveld 4-3, Cabo 4-4, Smeets 5-4. Wim Hofkens, de Nederlandse mid denvelder van het Belgische SK Beve- ren, zal volgend seizoen voor Anderlecht uitkomen. Een en ander heeft tot gevolg dat Feyenoord, dat ook al eind vorig seizoen in de markt was voor de uit het Brabantse Made afkomstige Hofkens, definitief zal moeten afzien van een ver bintenis. lijkheden om Arsenal aan de bevrijden de treffer te helpen, maar tot zichtbaar geventileerde opluchting van Di Stefano misten de Engelsen het juiste gevoel voor richting Scoreverloop: 0-0 na verlenging. Straf- Peter Houtman, die met twee doel punten produktief was tegen Vlaardin- gen, heeft zich naast Gerdo Hazelhekke (Wageningen) aan de kop van de topsco- rerslijst van de eerste divisie geplaatst. Beiden worden niet meer bedreigd door Van der Ham en Smeets (beiden DS’79). De achterstand van dit tweetal is te groot geworden. Van der Ham scoorde tot nu toe achttien kéer en Smeets pro duceerde zeventien treffers. De stand aan de kop van de topscorerslijst is: 1 Hazelhekke (Wageningen) en Houtman (Groningen) 22; 3 Van der Ham (DS’79) 18; 4 Smeets (DS’79) 17; 5 Romijn (Den Bosch) 16. Uitslag toto-gelijk no. 19: Prijzenbedrag ƒ27.530,07. Inleg51.426,00. 1ste prijs: 1 winnaar, die bruto 11.346,90 ontvangt. 2e prijs: geen winnaars, reglementair wordt de niet uitgekeerde tweede prijs in gelijke delen verdeeld over de 1ste, de 3e, de 4e en de 5e prijs van deze week. 3e prijs: 112 winnaars, die elk 40,80 ontvangen. 4e prijs: 1761 winnaars, die elk 5,30 ontvan gen. 5e prijs: 428 winnaars, die elk 5,30 ontvangen. De Deense voetbalbeker is dit jaar gewonnen door Hvidovre dat in de finale van de bekercompetitie een 5-3 (2-2) overwinning behaalde op Lyngby. Lotto 19 van zondag 11 mei: Prijzenbe drag 1.584.965,75. 1ste prijs: 1 winnaar, die bruto 554.738.00 ontvangt. 2e prijs: 4 winnaars, die elk bruto 39.624,10 ontvan gen. 3e prijs: 122 winnaars, die elk bruto 1948,70 ontvangen. 4e prijs: 7.472 win naars, die elk 42,40 ontvangen. 5e prijs: 16.922 winnaars, die elk 18,70 ontvangen. De loting voor het Olympisch voetbaltoer nooi in Moskou werd verricht door FIFA- leider Helmut Kaser. Kn vier naam paald verlo ronni ge, D pen. gede< van c Be Peter stein boset 10 m Johar Gerrii grote spron secon aalpei achte: dit w tweec De in Ct fee. I condf Joop kwarr DEN HAAG (ANP). De Lotto van de vorige week heeft één winnaar opgele verd, die bruto een bedrag van ruim een half miljoen gulden tegemoet kan zien. De cijfers: schoppen: Kempes 0 Brady 0; Solsona 1 Stapleton 1; Rodrigues 2 Sunder land 2; Castellanos 3 Talbot 3; Bonhof 4 Hollins 4; Arias 5 Rix 4. Scheids rechter: Vojtech Cristov. Toeschouwers: 40.000. 1 Jo lai w« to< on de on ee; an hij gr< zic da ve: se He mt ris Fii 1 Nt Be rel Ni me - me bk lijl bk kn he zw Nt ke: wi: on he; Jei eig tee i KEUR BOUWMARKT De voetbalploegen van Griekenland en Bulgarije hebben woensdag in een vriendschappelijk duel in Athene met 0- 0 gelijkgespeeld. Er waren 15.000 toe schouwers. HIL cord I werd heat Speed de uit moest genoe daara; sten i verwij miljoe HIL gisten zijn: A LI P. G. Sonja sen 1 286,10 MAI deling d. Tog Toto: koppe STA no R H„ 3 plaatsi KAI Belwil vina, plaatsi 18.00. Doelman Hansen moest direct na rust drie maal handelend optreden. Van der Meer presteerde het om op drie meter van het doel op de bal te gaan staan en daar mee verprutste hij de beste kans van de wedstrijd. Tegen het einde van het duel kreegFortuna meer vat op het spel. Hutting, Ruys en Titaley strandden echter meestal op de Telstar-verdediging met Rijkens aan het hoofd. Met Van der Meer als voorbeeld hielp Ruys een uitstekende kans om zeep en daarmee ook de kans op de Limburgse overwinning. (Van onze sportredactie) PRINSENBEEK. Het naar de eerste divisie gedegradeerde Haarlem heeft gis teren tijdens een vriendschappelijke ont moeting tegen de Brabantse amateurclub Beek Vooruit, die uitkomt in de derde klasse van de zondagcompetitie, twee En gelse spelers getest: de 22-jarige David Loggie en de 19-jarige Garry Wheatcroft. Beide spelers, die door trainer Barry Hughes in de aanvalslinie waren gepos teerd, deden het niet onverdienstelijk en hadden een flink aandeel in de 7-0 overwinning, die Haarlem boekte. Telstar-oefenmeester Van Vianen was toch wel tevreden: „Ik vind een gelijk spel bij Fortuna nog altijd een goed resul taat”. supporters heeft in en rond het Brussel se Heizelstadion nauwelijks problemen opgeleverd. De politie, massaal aanwe zig, behoefde nauwelijks in actie te ko men. Pas na afloop van de wedstrijd wilden de Engelsen het continent nog even kennis laten maken met hun inmid dels berucht geworden vergeldings- drang. De Belgische politie had de zaken echter weer snel onder controle. spelers meehuppelde om in een triomf tocht de pas verworven Europa-Cup aan de duizenden meegekomen Valencia- supporters te tonen, moest de in een onberispelijk maatkostuum gestoken Di Stefano toch erkennen: „Als je op een dergelijke manier wint, geeft het natuur lijk altijd wel een onbevredigend gevoel. Ik vind zelfs dat er na 90 minuten zonder doelpunten een tweede wedstrijd ge speeld zou moeten worden. Dus ook geen verlengingen. Dat geeft tenslotte een eerlijker uitslag op het scorebord”. Een dergelijke tweede westrijd, zoals dat in het verleden van de Europa-Cup- historie wel werd gedaan, had voor Va lencia weleens dramatische gevolgen kunnen hebben, want in dit erg matige duel was Valencia, met zijn supersterren Bonhof en Kempes, gedurende de twee perioden van de normale wedstrijd dui delijk de mindere van het Londense Ar senal. Tegen de balbehendige, maar wei nig creatieve Spanjaarden bouwde Ar senal een veldoverwicht op, waarbij Bonhof op het middenveld zoveel moge lijk de persoonlijke duels met Liam Bra dy die echter vrij zelden zijn vaak geroemde spelinzicht, techniek en actie radius demonstreerde uit de weg ging. Dat alles resulteerde erin dat de emoti oneel erg explosieve José Carrete (hij kreeg van de uitstekend leidende Voj- Zeer sportief H Quartz diepzeehorloge. Voor beroepsduikers en jA onderwatersporters. IkM Absoluut waterdicht tot een diepte van 150 ':KI|j| meter Veilige klikrmg voor instelling vati de duiktijd. Dag-en datum aanduiding met snel verzetting. Stalen kast met ‘I schroefkroon en rubberband’ Kristalglas Batterij goed voor 5 jaar. f 495.- Andere modellen v.a. f 295.- CITIZEN QUARTZ MEDAN. Het Nederlandse amateurelftal heeft in het Indonesische Medan het internationale Maran Halimtoernooi gewonnen. In de finale werd Birma met 4-2 verslagen. De Nederlandse produktie werd verzorgd door Gienus Meyerink (Emmen) en Piet Scheeper (Geldrop) die beiden tweemaal het net vonden. Het toernooi was de afsluiting van een trip die het amateurteam door Indonesië maakte. (Van onze sportredactie) SITTARD. Het enige waarvoor For tuna Sittard en Telstar nog voetbalden was een eventuele winstpremie. Er was geen enkele andere stimulans aanwezig en dat was overduidelijk aan het spel, de inzet en de creativiteit te zien. De wed strijd eindigde in een gelijkspel (1-1). Tel star begon wel serieus. MIDDELBURG. Het Nederlandse militaire voetbaleftal heeft in Middel burg gelijk gespeeld tegen de Turkse militaire formatie: 1-1. Het resultaat van dit duel geldt voor de voorronden van het toernooi om het CISM-kampioen- schap. Hoewel Nederland de eerste helft domineerde kwam Turkije na een half uur spelen via een blunder van doelman Eddy Pasveer op voorsprong. In plaats van de bal weg te werken trapte hij in de grond. Met een simpele boogbal opende Vehbi Gunay de score. In de eerste mi nuut van de tweede helft maakte John Metgod na slecht uitverdedigen van de Turken gelijk. Het Nederlandse team speelde in de volgende opstelling: Pasveer, Scheve, Metgod, Scheepers, Mellaard (Adam), Van de Meer, Pen, Bothmer (Eijkel- boom), Van Geel, Lengkeek en Kaiser. In Rotterdam speelden Xerxes en Caesar hun eerste wedstrijd om het landskampioenschap bij de zondagama- teurs. In een saai duel had de ploeg uit Beek de beste mogelijkheden, maar de Xerxesdoelman werd niet gepasseerd. Ook de thuisploeg kon niet tot scoren komen en daardoor bleef de 0-0 stand gehandhaafd. Caesarspeler Frans Knor ren moest met een enkelbreuk in het ziekenhuis worden opgenomen. Met internationaal HRTgewaarmerkt garantiecertif icaat verkrijgbaar bi). Juweliers Houtplein 15 Haarlem tel 31 25 61 BRUSSEL Mario-Alberto Kempes CModi, de overgewaardeerde Argen tijnse aanvalsleider van het Spaanse Valencia CF, kreeg achteraf toch gelijk. Voor de Europa-Cup-II-fïnale in het Brusselse Heizelstadion, woensdag avond voor een met 40.000 toeschou wers slechts ten dele gevuld stadion, stelde Kempes: „Ik ben er vrijwel zeker van dat we tegen Arsenal een verlen ging nodig zullen hebben". Na 120 minu ten voetbal en een serie van vijf straf schoppen (pas in de tweede serie werd de beslissing geforceerd toen Arias scoorde en Rix miste) die de Europa Cup bij Valencia bracht, motiveerde Kempes zijn voorspelling wat gedetail leerder: „Ik wist dat deze wedstrijd een slijtageslag zou worden, omdat het En gelse voetbal nu eenmaal grotendeels op kracht is gebaseerd en wij het meer van de individuele techniek moeten hebben. Negentig minuten lang kunnen die En gelsen als een stoomwals over de tegen stander heengaan. Na die negentig mi nuten is de energie wel op, zo veronder stelde ik, zodat we Di Stefano, de beste trainer die ik ooit meegemaakt heb, in zijn eerste Valencia-jaar een cadeau zou den kunnen aanbieden”. Niet Arsenal, maar Valencia zat er in de verlenging totaal doorheen en Arse- Uitslag toto-normaalsysteem no 19: Prijzenbedrag 224.048,00. 1ste prijs: 1 winnaar, die bruto 89.619,20 ontvangt. 2e prijs: 3 winnaars, die elk bruto 18.670,60 ontvangen. 3e prijs: 108 winnaars, die elk 72600 ontvangen. Sparta heeft donderdag in een vriendschappelijke wedstrijd het West lands amateurelftal met 8-1 verslagen. Ruud Geels scoorde zes keer, Balkestein en Van der Lem ieder één keer. Voor de amateurs doelpuntte Langeberg. w tbal t kort MOSKOU. In Moskou heeft onge acht de nog steeds dreigende boycot van vele landen van de Olympische zomer spelen de loting plaatsgevonden van het olympische voetbaltoernooi. Naast gast heer Sovjet-Unie en Olympisch kampi oen Oost-Duitsland hebben zich nog 14 landen voor het toernooi kunnen kwalifi ceren. Daarbij bevinden zich drie landen de Verenigde Staten, Maleisië en Egypte die zich reeds hebben teruggetrokken van deelneming aan de Spelen. Ook Argenti nië en Noorwegen hebben reeds ver klaard de zomerspelen te zullen boycot- ten, maar het FIFA-comité dat de loting verrichtte heeft daar geen rekening mee gehouden. Het amateurelftal van Argentinië dat echter niet in Moskou zal verschijnen zou op 20 juli de openingswedstrijd spelen tegen de Sovjet-Unie. De loting van de vier groepen had het volgende resultaat: Groep A (Moskou): Sovjet-Unie, Argentinië, Zambia en de tweede vertegenwoordiger van Concacaf. Groep B: (Leningrad): Tsjechoslowa- kije, Columbie, Ghana en Koeweit. Groep C (Kiev): Oost-Duitsland, Spanje, Algerije en Japan. Groep D (Minsk): Joegoslavië, Noorwe gen, Costa Rica en Irak. Heracles-Heerenveen 5-1 (3-1). Scheidsrech ter: Bakker. Toeschouwers: 2100. 6 Boskma 0-1, 21 Poel 1-1, 27 Poel 2-1, 41 Oosterom 3-1, 61 Prijs 4-1, 75 Lalopua 5-1. V'laardlngen-Gronlngen 1-4 (0-0). Scheids rechter: Thomas. Toeschouwers: 5000. 47 Keu kens 0-1, 58 Houtman 0-2, 65 De Ruiter 1-2, 71 Keukens 1-3, 80 Houtman 1-4 Veendam-De Graafschap 1-4 (0-2). Scheids rechter: Van Eyk. Toeschouwers: 1000. 9 Wan ders 0-1, 22 Jacobs 0-2, 49 Swart 0-3 (strafschop), 51 Venema 1-3, 71 Jacobs 1-4. Cambuur-SW 3-0 (2-0). Scheidsrechter: Klin kers. Toeschouwers: 3000. 34 Peltzer 1-0, 44 De Jonge 2-0, 68 Peltzer 3-0. Den Bosch-Amersfoort 6-1 (4-0). Scheidsrech ter: Oetelmans. Toeschouwers. 1000. 2 Kamps 1- 0, 21 Wessel van den Bosch 2-0, 37 Storm 3-0, 42 Kroon 4-0, 50 Kraak 4-1, 82 Romjjn 5-1, 84 Romijn 6-1. Eindhoven-Amsterdam 1-1 (1-1). Scheidsrech ter: Gans. Toeschouwers: 1300. 11 Wegman 0-1, 17 Reisinger 1-1. Helmond Sport-Wageningen 2-2 (1-0). Scheidsrechter: Van Laar. Toeschouwers: 1250. 35 Van der Hooft 1-0, 47 Lacroix 2-0, 56 Van Brakel 2-1, 88 Hazelhekke 2-2. Rood voor Van Osenbruggen wegens commentaar op de leiding. Fortuna-Telstar 1-1 (1-1). Scheidsrechter Boss. Toeschouwers: 1000. 10 Van der Meer 0-1, 33 Ruys (strafschop) 1-1. Gele kaart voor Ruys (Fortuna). VW-Volendam 1-1 (0-1). Scheidsrechter: Se- vereyn. Toeschouwers: 1200. 38 Helling 0-1, 89 Verleisdonck 1-1.

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 32