Goede prestaties Pover gelijkspel tegen GHBS DEM en Suomi leden BLOEMENDAAL STELT TELEUR IJmuiden dringt door tot laatste zestien Tweede zege Pino’s Zaalvoetbal ADO zestig jaar zaalvoetbal bel voor Judo-toernooi een gratis proef abonne ment 319053 Partijtje gesport SPIERPIJN! in Beverwijk I535.50 streeksport i Terras zonnescherm Li-1 Hans van der Pal in landenwedstrijd Dames DCO: remise (023) JU» ^^elf bouwmarkt j - 34 35 SPORT VRIJDAG 19 8 0 1 6 M E I - Of Er zijn allerlei manieren om spierpijn op te lopen. Dat is zö gebeurd. Gelukkig is er ook een voortreffelijke manier om er snel weer vanaf te komen. Inwrijven met Algesal maakt de spieren los en soepel Algesal brandt niet op de huid, geeft geen vlekken en heeft gelukkig een heel aangenaam parfum. Zorg dat u altijd een tube in huis hebt. Algesal is uitsluitend verkrijgbaar bij apotheker en drogist. Lees vooraf de gebruiks voorschriften Algesal als bewegen pijn doet. queen anne salonkasten en t.v. meubelen in de mooiste uitvoeringen. Nu ook in \glj7 bloemmahonie Interieur elamjue ^^Marktplem 7. IJmuiden tel. (02550) 13781 Jl W w ÖÖK5Ê in- (Van een medewerker) its Tegen IJsselmeervogels (zaterdag in de (ADVERTENTIE) (Van onze honkbalmedewerker) k Otte in finale i (Van een medewerker) (ADVERTENTIE) Geldig op zaterdag 17 mei 1080. 2 2 I 2 2 2 1 4 l 4 l 2 1 1 l 0 6 6 4 2 2 8 6 2 0 IJMUIDEN. Zonder zich al te veel te hoeven in te spannen is I.Imuiden doorgedrongen tot de laatste zestien in het bekertoernooi voor zaterdag-amateurs. De ploeg van trainer Piet Buter maakte tegenstander DOTO in feite al in de eerste minuut kansloos door via Hans Verwoerd een 1-0 voorsprong te nemen. In een confrontatie tussen een eersteklasser die bovendien nog op eigen terrein speelt en een tweedeklasser is een dergelijke openingszet vrijwel funest voor de op papier toch al zwakkere ploeg. Evenals vorige week was vooral pitcher Herman van Geylswijk (16-1-2-5) weer in IJMUIDEN. Op eigen veld is het IJmuidense Europameubel-Pino’s er in geslaagd ook de tweede wedstrijd van de competitie te winnen. Het tweede team van Rooswijk werd met een 5-2 nederlaag naar huis gestuurd, zodat de Pino’s zich nu aan de top van de eerste klasse van het rayon Haarlem bevinden. laatste competitiewedstrijd een geduchte tegenstander) zal IJmuiden dan ook een ander gezicht moeten tonen wil de ploeg niet een nederlaag oplopen die net zo groot uitvalt als in de thuiswedstrijd (0-5). Met een complete selectie en een verdedi gend concept hoopt Buter dit te voorko men. Mocht dat desondanks niet lukken dan is IJmuiden afhankelijk van het re sultaat van het duel SDCP-Spijkenisse. Wint SDCP en lukt dat de IJmuidena- ren niet dan moet het team aantreden voor een degradatiewedstrijd tegen de ploeg uit de eerste klasse A die in hetzelf de schuitje is beland. Bloemendaal alsnog het onderspit zou delven. Vlak voor het einde stond Bloe mendaal nog met 2-1 achter, maar een doelpunt van de op dreef zijnde Greetje van der Ban betekende alsnog een ge lijkspel. Vooral van de zijde van Bloemendaal was het een bijzonder slechte wedstrijd. Het lijkt erop alsof de inspiratie door de gebeurtenissen van de afgelopen weken rond Sandra le Poole op een laag pitje is komen te staan. een zeer goede vorm. Toch kon ook hij niet verhinderen dat zijn team in de derde inning opeens tegen een 2-0 achterstand aankeek; een stand die tot aan de vijfde inning gehandhaafd bleef. Toen echter barstte het Pino’s-slaggeweld los. Achter eenvolgens Bart Runnenberg, Chris van de Vlugt, Erik de Weert, Martin Plantinga en Peter Douma passeerden de thuisplaat. Deze 5-2 stand bleef tot het einde toe op het scorebord. Door Greetje van der Ban werd het uiteindelijk toch nog een gelijkspel, 2-2, een resultaat waarmee beide partijen, ondanks het lage peil van de wedstrijd, tevreden waren. Marie José Dam is opgesteld op de 800 m. meisjes, terwijl Marleen Niesten in actie komt op de 1500 m. voor meisjes. (Van onze atletiekmedewerker) IJMOND. Bij de in Leiden gehouden landenwedstrijd Nederland-België voor dames heeft de DEM-atlete Delia Valken berg die uitkwam op het nummer ver springen, een fraaie prestatie geleverd. Zij bereikte in haar serie sprongen tot driemaal toe 6 meter. Met dit resultaat eindigde zij als tweede achter Edine van Heezik, die met haar magnifieke sprong van 6,56 m. het nationale record verbe terde. Hans van der Pal is uitgenodigd deel te nemen aan de landenwedstrijd Engeland- Hongarije-Nederland, die komend week einde in Cwmbran (Wales) zal worden gehouden. Deze DEM-atleet komt uit op het nummer polsstokhoogspringen. In de atletiekploeg van district West I, welke zondag te Nijmegen in actie komt voor de jaarlijkse vijf-districtenontmoe- ting, zijn vier DEM-jeugdleden opgeno men. Petra van de Boogaard en Karin de Maertelaere komen uit op het nummer speerwerpen voor meisjes. (Van een medewerker) IJMOND. In de halve finale van de strijd om de zaalvoetbalbeker heeft zo wel Tameris Hoogland Boys als Otte Eag les kans gezien om hoofdklassers uit de strijd te werpen. Tameris Hoogland Boys bleef door twee treffers van Steinmetz met 2-0 de baas over Hong Kong Zand- voort, terwijl Otte Eagles in een enerve rende strijd met 5-3 de baas bleef over Graetz. Vervolgens- kopte Paul van Leeuwen de bal uit een voorzet vah Iwam Zwart in, waarna Wim Kurvers voor 5-3 zorgde. De wedstrijden worden gehouden in de sporthal IJmuiden-Oost. Maandag zal in de sporthal te Zeewijk hét slot van de bekerstrijd plaatsvindeh. Om 19.00 uur treden de ploegen van Otte Eag les en Score Advertising tegen elkaar aan; om 20.40 uur zal de verliezer van het duel de strijd aanbinden tegen Tameris Hoog land Boys. In het kader van het vijfentwintig jarig bestaan van de Velser Sportstichting vindt vanaf 16 t.m. 18 mei op judo-gebied een sportuitwisseling plaats. Om 22.20 uur zal de winnaar van de eerste wedstrijd in de finale tegen Tame ris Hoogland Boys gaan uitmaken wie zich de bekerkampioen van de afdelingen Haarlem mag noemen. IOO- der oot vas tel lest Beste slagmensen voor de Pino’s waren Martin Plantinga (0.500) en Jan Aart Kruiswijk (0.667). 10 et 6 liet Vint ubs ?tu- x>r- gen lers wat ihe- 3H1- rter ■ld. ein- als ree- de sto len. na mo et 3 1-0, De lie- (7 ïls- Je- De overige bekeruitslagen: Vitesse D-O Kap- pele 2-0; Rijnsburgse B-Woudriehem 3-1; Excel sior M-Noordwijk 2-2 Noordw. w.n.s.; IJmui- den-DOTO 2-0; Spakenburg-DTS 35 1-3; Mar- ken-Huizen 1-3 n.v.; Heerjansdam-Arnemuidcn 1-2; AZW-Hillegersberg 3-2 n.v.; SSC 55-Vo- lendam 0-2; HHC-Juliana 4-2; SVVM-HZVV 1- 2; CSL-ACV 1-3; Woudsend-Oranje Nassau 1-1 o.n. w.n.s. 1-3. :-4. H. Dat het uiteindelijk maar 2-0 werd had de formatie uit Pernis te danken aan het zwakke spel van IJmuiden en een aantal goede momenten van doelman Bram van Bergen. Het aantal keren dat een IJmui- denaar vrij voor de DOTO-sluitpost ver scheen was haast niet te tellen, in tegen stelling tot het luttele aantal treffers dat de gastheren produceerden. HAARLEM. Op het veld van DSC’74 aan de Boerhaavelaan speelden de dames van DCO hun eerste wedstrijd in de strijd om het kampioenschap damesvoet bal van district West 1 tegen Bloemen- kwartier uit Hilversum en kwamen daar in niet verder dan een 1-1 gelijkspel. Dat Piet Buter na afloop toch nog sprak over een redelijke wedstrijd vond zijn oorzaak waarschijnlijk in het feit dat zijn team zoveel kansen had gecreëerd. Tegen een elftal als dat van DOTO is dat echter niet zo’n verdienste en ook Buter zal heb ben gezien dat de IJmuidense defensie niet erg stevig in elkaar zat. Weliswaar ontbraken doelman Haasnoot (vervanger Postma deed het niet slecht) en linkervleu- gelverdediger Ab van der Vlugt maar het feit dat DOTO zich toch nog een viertal riante kansen wist te verschaffen mocht hiervan toch nooit een voortvloeisel zijn. Na de goede wedstrijd van afgelopen zondag tegen het sterke Were Di mocht verwacht worden dat Bloemendaal het Groningse GHBS zou verslaan. Het noordelijke hockey staat immers op een aanzienlijk lager peil dan het hockey in het westen van het land. De Bloemen- daal-dames hebben echter de goede lijn van de vorige wedstrijd niet kunnen voortzetten. Na een slecht duel werden de punten tenslotte gedeeld (2-2), maar het heeft er lange tijd naar uitgezien dat Het begon overigens goed voor Bloe mendaal. Al vrij snel na het begin werd Greetje van der Ban in de Groningse cirkel onreglementair van de bal gezet, en dat betekende een strafbal die door Ingrid van der Eist goed werd benut. Na rust sloeg GHBS toe door twee doelpun ten. Vooral het laatste doelpunt wekte de woede van Bloemendaal. Uit een ondui delijke situatie werkte Eline van Swijn- drecht de bal, volgens de scheidsrechter onjuist, uit de cirkel, en tot verbazing van geheel Bloemendaal kende de scheidsrechter aan GHBS een strafbal toe, een kans die de Groningse dames zich niet lieten ontlopen. (ADVERTENTIE) Op de Brink van het revalisatiecen- trum Nieuw Centrum aan de Zandvoort- selaan wordt zondag in het sportweekend van SC Unicum’73 door de IjSV de Kam pioen weer een wielerronde verreden met de nabuurclubs Kennemerland (Bever wijk), De Bollenstreek (Lissé, De Bataaf (Halfweg) en Excelsior (Haarlem). De start is om 13.00 uur en er moet circa vijftig kilometer door de renners worden gereden. Het parcours is zevenhonderd - meter lang. De drie overgebleven teams in de strijd om de Haarlemse zaalvoetbalbeker gaan maandagavond 19 mei in de sporthal Zee wijk te IJmuiden uitmaken wie er voor één jaar in het bezit van de beker komt. De eerste wedstrijd gaat tussen Otte Eag les en Score Advertising én begint om 19.00 uur. De verliezer speelt om 20.40 uur tegen Tameris HB en de winnaar moet het om 22.00 uur tegen dit team opnemen. Mocht de eerste partij in een gelijkspel eindigen, dan moet eerst Score tegen HB aan de slag en Eagles daarna. Als afsluiting van het voetbalseizoen houdt de jeugdcommissie van DSS zater dagavond in de Beijneshal een groot zaal- voetbaltoernooi voor de A- en B-junioren. I alle jeugdleiders, medewerkers, bestuurs, en commissieleden. Petra van de Boogaard wierp de speer opnieuw voorbij de 40 meter en ditmaal was het een winnende worp van 42,50 m., die voor haar werd opgemeten. Tweede werd Karin de Maertelaere, die haar beste seizoenprestatie verbeterde; 39,80 m. Veronique Barnhoorn eindigde op de HAARLEM. In de eerste klasse C van de Haarlemse zaalvoetbalcompetitie is na kampioen Beauty en Rinko nu ook Nihot gepromoveerd naar de hoofd klasse. De uitslagen waren: Heemskerk (Dr. Prinsen hal): tweede klas A: Rumphorst-Wijk aan Duin 2- 3; tweede klas B: Rob Slot-Sihi FC 3-3; derde klas B: Rijssen-Waasdorp 6-1. Beverwijk: twee de klas A: Strawberry-WBH 4-6; tweede klas B: De Bever-Grote Beer 3-7; vierde klas A: Post S.t Willem B. Boys 5-4. Haarlem (Beijneshal): derde klas E: De Purmer-Luykx 0-7; Ripperda-HM’77 3- 1; Telefonia-Carpe Diem 7-1. Haarlem (Spaar- nehal): derde klas F: Libero-SBB 2-3; vierde klas B: Haba-Tempelier 6-1. Haarlem (Kenne- mer sporthal): derde klas E: Soc. Toshaba-Goal Bakker Buys 4-2; vierde klas B: Hoenson-Puck’s Snacks 3-0; vierde klas C: Nachtuil-Pour Toi 3-6; Schipper S.-Goebert 7-1; Arsenal’79-Chen Tong Kong 7-0. Haarlem(Van Turnhouthal): eerste klas B: RCH-HFC 3-5; tweede klas D: Spaarne- vogels-Internationaal 3-0. IJmuiden (Oost): der de klas F: Halve Maan-SVHB 4-8; derde klas B: Tay Plast-Van Vemde 1-2; vierde klas A: Gebr. de Bie-Cosmos 1-6; beker: Tameris HB-Hong Kong Z. 2-0; Otte Eagles-FC Graetz 5-3. Zand- voort: eerste klas C: Nihot-Zomerzorg 5-3 (Nihot prom.); tweede klas E: Medina Carpets-Bakker zn. 4-3. Heemskerk (Dr. Prinsenhal): eerste klas A: Gorter- De Ezel 1-1; tweede klas A: Progress-Wijker Post 2-2; derde klas B: Esso H.- Jaapies Boys 6-4; vierde klas A. CZS-Woontoon 3-9. Beverwijk: ^eerste klas A: Gamo-Fransen Schoot 3-4; Les Routes Boys-Molenaar Boys 7-3; Jan Groot Huipen-De Zon 3-0. Haarlem (Van Turnhouthal): tweede klas C: De Brug-Geel wit 6-3; derde klas F: Conijn-Onze Gezellen 14-0; Air Malta-Raspoort 0-6. IJmuiden (Zeewijk): eerste klas B: Club 12-Bloemendaal 3-3; tweede klas A: Otte Eagles-DGS Smul 5-0; Griffioens-Van Es Boys 1-1; vierde klas A: Stravers-Winnevan 3-4; vierde klas B: The Flyers-Centrum 111 0-1. De judo-vereniging Dschen Dui uit Santpoort houdt in dit verband vanaf aanstaande zaterdag, 17 mei, een judo toernooi. De deelnemende verenigingen zullen zijn: Bergisch-Gladbach, Kian - Schix, Buenting, Ken-Am-Yu, Jos Plenc- kers en Dschen Dui. (Van onze atletiekmedewerker) AMSTERDAM. Bij de jubileumwedstrijden van ADA op de atletiekbaan in het sportpark Ookmeer hebben leden van DEM en Suomi enkele goede prestaties geleverd. De deelnemers aan de diverse nummers hadden af te rekenen met de zeer hinderlijke wind, die dwars over de baan stond. Vooral bij het speerwerpen voor meisjes waren het de DEM-atletes, die op de eerste plaatsen beslag wisten te leggen. Van Suomi leverde vooral Fred van Kaam een uitstekende prestatie door het nummer 800 m. voor jongens b te winnen in de zeer snelle tijd van 2.02,8 sec. vierde plaats met een worp van 36.88 m. Bij het discuswerpen kwam Karin de Maertelaere (met 30,02 m) juist voorbij de dertig meter. Bij de jongens B stak vooral Wim Vessies in goede vorm. Hij won zijn serie 800 m. in 2.06,8 sec., een tijd die hem de derde plaats in het totaal-klassement van dit nummer opleverde. Op de 100 m. kwam René van Bugnum na een beste tijd van 12,1 sec. in de halve finale, waarin hij werd uitgeschakeld. Ook Frank Goemans liet een tijd van 12,1 sec. afdrukken. Jeroen Wilbrink wierp de speer 35,76 m. Bij de heren kwam Hans van der Pal op de eerste plaats bij het verspringen met een redelijke sprong van 6,56 m; terwijl hij bij het polsstokhoogspringen op een hoogte eindigde van 4,40 m. Door de min der goede omstandigheden mislukten zijn twee pogingen om het clubrecord (hoogte 4,65 m.) te verbeteren. Van de Suomi-meisjes deed Marian Schoort het erg goed op de 800 m. bij de B- jeugd. Zij bereikte een verdienstelijke tweede plaats in 2.31,3 sec. Dit nummer werd gewonnen door haar clubgenote Ire ne Straatsburg, die zelfs tot een tijd van 2.28,2 sec. wist te komen. Gerard Muys eindigde als vierde op de 800 m. Jongens B in 2.13,- seconden. Bij de heren bereikte Sybrand Jurna een tweede plaats bij het kogelstoten met 10,04 m. Enkele overige resultaten: Jongens B: Ruud Runnenberg 800 m. in 2.16,- sec. (vijfde plaats). Erie Stroet en Han Berkhout liepen de 100 m. in 13,5 sec. Bij de jongens a was Charles Jansen met zijn 13,3 sec. nog sneller. Mariétte Weber was met haar 13,5 sec. erg snel op de 100 m. meisjes a. I Voorzitter Aad Visser van ADO '20 neemt de felicitaties in ontvangst van de heer Ten Hagen, die namens de Heemskerkse Sportraad op de receptie van ADO'20 aanwezig was Behalve het jubileum vierde ADO ook het kampioenschap van het eerste elftal. Op de achtergrond maakt trainer Simon Kistemaker zich op om de gelukwensen van Ten Hagen in ontvangst te nemen. Het zaalvoetbalkampioenschap van Beverwijk is gewonnen door het team van Lichthal. Dankzij een 3-1 overwinning op Gelder- mans, een 2-1 winst op Sport Schoone en een 2-2 gelijkspel tegen Club ’13 wist de formatie beslag te leggen op de titel. Vlak voor de aanvang van het kampioenschap lieten de teams van Verhorst Boys en PW Boys weten niet te kunnen aantreden. Derhalve werd er gestreden in twee pou- le’s van vier ploegen en twee van drie teams. Met een forse sprong ontwijkt IJmuiden aanvaller Rob van der Woude een tackle van Rim Kruithof van DOTO. De bal zal desondanks toch over de zijlijn gaan I Met knikarmkonstruktie voor I vrije doorloop. Uitval 220 cm. I Nu 10% korting. 275 cm. Van 595.- Nu (Van onze hockeymedewerker) GRONINGEN. De dames van Bloe mendaal blijven in de competitie om het landskampioenschap beneden de verwachtingen presteren; nu werd in Groningen gelijkgespeeld tegen de noordelijke kampioen, GHBS, waar door de Bloemendaalsters de eerste ze ge nog moeten behalen. Otte Eagles legde het accent op de ver dediging om met snelle counters gevaar- lijk te worden. Na de hervatting probeer- de de ploeg van coach Henk van het I Nederend opnieuw, druk uit te oefenen, maar wederom viel de treffer aan de andere kant door Paul van Leeuwen. Bin nen vijf minuten had de ploeg uit Haarlem het tij gekeerd via twee treffers van Rob I van het Nederend en Ton Smit. Een handsbal van Ton Smit betekende 3-3 via een strafschop van Harrij Verscheiden.

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 35