itoerbedekking Vrouwenbeweging tegen maatregelen van Albeda MEUBELKEUR. ZEVEN DAGEN PER WEEK GEOPEND. OOK OP ZONDAG DUS! Interessante eindstrijd viertallencompetitie I „Drankbestrijding meer richten op buurthuizen en verenigingen” O J >6-, f. VERKENNING MOGELIJKHEDEN VOOR STADSVERWARMING ijmondnieuws •S Subsidie voor Ons Witte Huis Dn kort ijmonclnieuws llll I I w BRIDGECLUB DE JUMP f 55- It f 125- f 149- f 160,- Lezing over flora langs berm en oever Vier-ploegendienst niet „passend” Voorlichting over drank- en druggebruik Dependance Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs geopend meubelkeurCq zitparadijs U f 198,- inlichtingen en stalen: telefoon: 02240»5319 (de heer L. PeschJ In IJmond stijging werkloosheid mannelijke bevolking 1'1 ft! Sm I» 5 IJMOND 19 8 0 ZATERDAG 1 7 M E I f' b N Afwijzing 4 Stadsverwarming De grootste kollektie Braziliaans echt leren zitmeubelen van Nederland tegen de laagste prijzen. Bij Meubelkeur in Scheveningen of Zandvoort. U slaagt altijd Ook op zondag Ook met Pinksteren. - Onderzoek naar kasverwarming ondanks afwijzend VEG-advies in de IJmond daalde in april het aantal Kasverwarming met warm afvalwater van Hoogovens voorlopig nog een omstreden zaak. r (ADVERTENTIES) (Het tapijt is niet versneden.) Het Gezondheidscentrum „Duinwijk’ aan de Andromedastraat waar vrijdagmiddag de dépendance is geopend. (Van een onzer verslaggevers) id >5,00 VV egens annulering order hotelaccommodatie voor minder dan de halve prijs. idien >vjet- i het heïs- ntro- ;n de zeer laakt niet noei- nog taten snge- ■Unie inval, al in n op mid- min- m de wor- leger Toe 5,90 5.85 0,00 0,70 13,00 0,80 ur ur de verdere studie moet worden gehouden. Dit bestuur kiest voor het laten vervallen van één van de drie varianten van stads verwarming en daar dan voor in de plaats toch de kasverwarming te laten bestude ren, dus tegen het advies in van het VEG- Gasinstituut. Zo’n studie kost echter niet ƒ38.000,-, maar ƒ55.000,-. Het dagelijks bestuur verzoekt aan het algemeen be stuur derhalve een krediet van 55.000,- ter beschikking te stellen. In de afwijzing van een verder onder zoek naar de kassenverwarming gelden voor het Apeldoomse VEG-instituut de volgende overwegingen. Onzeker wordt geacht of en in welke mate tuinders genegen zijn om op het Gedurende enkele weken heeft een aan tal leden van De Jump een onderlinde viertallencompetitie gespeeld. Boender en zijn teamgenoten hadden van Van der Burg c.s. met 14-6 gewonnen, waarna de dames Van SprangZVan der Vlugt en Kra- mer/Ris met !9-l het onderspit moesten delven. Tegen Doomenbal/Siegars en Van Maanen/Pippel werd echter een 15-5 ne derlaag geleden zodat van Bakkum en de zijnen met flink verschil gewonnen moest worden wilde de eindzege veilig worden gesteld. Boender/Kramer jr. en Breur jr./ de Vente zijn daar volledig in geslaagd want Bakkum/Breur jr. en Timmer/Scha- dé moésten een 17-3 nederlaag incasseren. Doornenbal/Siegers en Van Maanen/Pip pel traden aan tegen de echtparen De Groot en Strube. Dezen hadden te weinig ruilbeurs. zondag houdt de Verzame laar afdeling Kennemerland een ruilbeurs in de Abeel aan de Abeelstraat in IJmui- den. De beurs is van ’s middags een tot vijf uur geopend. VELSEN. De stichting Algemene Christelijke Vakantieschool krijgt een subsidie van 784,50 gulden. De stichting heeft een vakantieoord in Wijk aan Zee, Ons Witte Huis, waar in de zomermaanden kleine kinderen een dagje vakantie kunnen doorbrengen. Vorig jaar zijn onder meer 826 Velsennoordse kinde ren naar Ons Witte Huis geweest. fVEL, arlem evoe- fgha- goed ligen, ppen. en litair, 1 van t niet onde- appij- kind vij in i vrij- i hoe noge, naat. (ADVERTENTIE) IJMOND. Het Gewestelijk Ar beidsbureau IJmond registreerde in april een stijging van het aantal werk loze mannen van 675 naar 692 wat gelijk staat met 1,6 percent van de mannelijke beroepsbevolking. In het werkgebied, omvattend Velsen, Beverwijk, Heems kerk, Castricum en Uitgeest, stond daartegenover een teruglopende vraag van 1090 naar 1085. Deze ontwikkeling gaat lijnrecht in tegen het landelijke en provinciale beeld met een gedaald aan bod en een stijgende vraag over ge noemde periode. verweer en het team Doornenbal won met duidelijke cijfers: 15-5 Tien paren speelden een „Schevenin- ger”. Op de NZ-plaatsen werden de dames Maagdelijn/Pippel met een totaal van 119 pnt. eerste. Mevr. Kion en haar partner Maagdelijn volgden op de tweede plaats (113). Na hen kwamen Baggerman/Van Dijk (109), Van Harten/Heijerman (89) en de dames KorfTKremers (70). Op de OM-plaatsen zegevierden Kra mer Sr. Mijnsbergen met 115 pnt. Hun voorsprong op nummer twee, de dames Bosma/Sintenie (114) was echter mini maal. De dames Kramer/Ris (97) werden derde met achter zich de dames Van der Glind/Kramer (88) en Van Sprang/Van der Vlugt (86). heeft het CAD de beschikking over vier vertrekken die worden gehuurd van de Kruisvereniging Velsen, eigenares van het gebouw. Het bureau is gevestigd op de tweede verdieping, waar van maandag tot en met vrijdag spreekuur wordt gehou den. Met de opening is het CAD volgens de heer Hesseling weer een stuk dichter bij het streven gekomen. Dit bestaat uit een gedecentraliseerde opbouw van de versla vingszorg in het gebied dat tussen Lisse en Zaandam ligt. Het centrum van het CAD blijft in Haarlem gevestigd. Daarnaast vormen de consultatiebureaus in Hille- gom, Hoofddorp en Velsen zelfstandige werkeenheden die voornamelijk toeges pitst zijn op de bestrijding van alcohol misbruik. Vanuit het gebouw aan de Andromeda straat worden tevens de gemeenten Be verwijk en Heemskerk bestreken. Bij de opening vrijdagmiddag in het nieuwe con sultatiebureau maakte de heer Hesseling bekend dat het bestuur van de Stichting Algemeen Maatschappelijlwerk in Bever wijk per 2 augustus een spreekruimte beschikbaar zal stellen aan het CAD. Daarnaast zal 28 augustus een informatie bijeenkomst worden gehouden met als doel in bredere zin voorlichting te geven aan verschillende instellingen. De heer H. Hesseling merkte daarbij op dat de nieuwe huisvesting van het Consul tatiebureau voor Alcohol en Drugs (CAD) voor de verslavingszorg in de IJmond een belangrijke stap vooruit is. In het gebouw Van het Gezondheidscentrum „Duinwijk” beschikken de maatschappelijk werkers van het consultatiebureau over bedui dend meer accommodatie dan in het Fide- 'üsgebouw in IJmuiden-Oost. waar vanaf 1976 spreekuur werd gehouden. Ook maatschappelijk werker D. Ver te merken. Deze stelling onderbouwt de NVB met de resultaten van een onderzoek dat door de Wetenschapswinkel van de Amsterdamse universiteit op verzoek van de Industriebond FNV werd ingesteld. Volgens de NVB blijkt daaruit zonneklaar dat de vier-ploegendienst slopend is voor de mensen. De voorgestelde verruiming van het begrip passende arbeid zal vol gens de NVB pas vruchten af kunnen werpen als dit systeem plaats maakt voor de vijf-ploegendienst. Een ernstige zaak vindt de NVB boven dien dat op aandringen van Hoogovens op grote schaal ontheffing plaats gaat vinden van het wettelijke verbod op nachtarbeid voor vrouwen. Daarbij stelt de vrouwen beweging dat nu mannen in dergelijke functies vanwege gezondheidsredenen vroegtijdig afhakende vrouwen de open gevallen plaatsen mogen opvullen. Het voorstel van minister Albeda om het onge mak van nachtarbeid te verlichten door overdag herhaling van televisieprogram ma’s uit te zenden noemt de NVB ronduit infantiel en buiten elke discussie. Geen spreekuur. De wethouder van financiën van Velsen, de heer Th. C. Witte, houdt maandag 19 mei geen spreekuur. De wethouder van onderwjs, de heer H. J. Scheeper, houdt woensdag 21 mei spreek uur van ’s middags kwart over drie tot kwart over vier. In Beverwijk zijn burge meester A. J. Hubers en de wethouders J. Gamfferman en C. J. M. Bodewes maan dag verhinders hun wekelijkse spreekuur te houden. Film. De flmclub van de ANVJ ver toont zondag 18 mei in het ANVJ-clubhuis aan de Meenstraat in Beverwijk de film „Blacula”. Aanvang 20.30 uur. Het advies van het Apeldoomse VEG- instituut is een haalbaarheidsstudie uit te voeren naar deze drie varianten. Het afwijkende advies van het dagelijks bestuur van het Gasbedrijf Beverwijk is een haalbaarheidsstudie te laten verrich ten naar alleen de twee laatste varianten voor stadsverwarming en dan in plaats van een onderzoek naar de eerste variant (uitsluitend „Waterakkers”) toch de. kas verwarming nader te onderzoeken. De daarvoor nodige ƒ55.000,- zijn dan als een voorbereidingskrediet te beschou wen, dat later ten laste van het afstands- verwarmingsproject kan worden ge bracht. De rentelast over 1980 van die 55.000,- zal ongeveer 2500,- zijn. VELSEN. Het college van B. en W. heeft een garantiesubsidie van 1100 gul den toegezegd aan het Centraal Drank- weer Comité Velsen. Het comité geeft voorlichting over drank- en druggebruik aan de hoogste klassen van de lagere scholen. Uit reacties uit de onderwijswereld leiden B. en W. af dat het werk van het comité zeer wordt gewaardeerd. Van november 1979 tot maart 1980 is in 30 klassen van 17 Velsen- se scholen voorlichting gegeven. SCHEVENINGEN Gevers Deynootweg 83 Zondags geopend van 11-17 uur. Donderdagavond koopavond Dagelijks open van 9 30-17.30 uur ZANDVOORT. Stationsplein 13.-15 Zondags geopend van 11-17 uur. Vrijdagavond koopavond. Dagelijks open van 9 30-1 7.30 uur (Van onze bridgemedewerker) IJMUIDEN. De viertallencompetitie van De Jump is gewonnen door het team Boender. De formatie Bakkum werd met 17-3 beslissend verslagen en daarmede werden Boender/Kramer jr. en Breur jr./De Vente voor de andere viertallen onbereik baar. Wat de stadsverwarming betreft zijn drie varianten in het verkennende onder zoek betrokken. Dat zijn het nieuwbouwgebied „Water akkers” (2000 woningen) in Heemskerk (stadsverwarmingsnet gevoed met van Hoogovens afkomstige heetwaterhoeveel- heden). Als tweede variant „Waterakkers” met de aangrenzende bestaande flatbebou- wing, het bestaande zwembad en de daar bij gelegen sporthal. Als derde variant de beide genoemde plus het Beverwijkse stadsdeel „Meere- stein”. Bij deze laatste variant is de door Hoogovens geleverde warmtehoeveelheid niet voldoende. Er dient dan tevens warm te te worden afgenomen van een hulpwar- tecentrale. Sleepy Moquette filmsterrentapijt, prachtige uni-tinten, 400 cm breed, nu Intertest zuiver scheerwol tapijt voor zwaar intensief gebruik, 400 cm breed, in herher/beigegem.,vanf219,-nuper - strekkende meter I 0^4 Keizer Bonaparte zuiver wollen zwaar bouclé tapijt, 400 cm breed, van f 279,-. nu per str. mtr. Enkele kamers gebloemd tapijt, 400 cm breed, van f349,-nu per str. mtr. Bergos zwaar grof wollen noppentapi jt op dubbele jute rug, in de nieuwste projekttinten.400cm breed, van f375,-nu perstr. mtr. Desso zuiver scheerwol tapijt. 2 cm hoge pooi. 400 cm breed, in berber/linde gem. en licht beige, van f4.25,-nu per strekkende meter VELSEN. Het werk van het consul tatiebureau voor Alcohol en Drugs signaleren en bestrijden van drankmis bruik zal zich in toenemende mate dienen te richten op buurthuizen en ver enigingen, waar zoals in de hele samenle ving alcohol een steeds grotere plaats inneemt. Aldus de woorden van de heren H. Hesseling, directeur van het consulta tiebureau en D. Vermeulen, maatschap- pelijk werker bij de opening van de de pendance aan de Andromedastraat in Duinwijk. meulen onderstreepte deze woorden. „On danks de twee trappen die de bezoekers van het consultatiebureau moeten beklim men zijn we in dit gebouw vele malen beter bereikbaar dan in het afstotelijke Fidelisgebouw, waar mensen heel wat moesten overwinnen eer zij de drempel óverkwamen”. Ter gelegenheid van de opening vestig de hij net als de heer Hesseling de aan dacht op het toenemend drankgebruik bij verenigingen en in buurthuizen. Met name in buurthuizen neemt dit volgens de maat schappelijk werker hand over hand toe, doordat de baromzet een welkome aan vulling betekent op de karige subsidies. Hij pleitte daarbij voor het beschikbaar stellen van ruimere financiële middelen aan deze instellingen. Ook in het openingswoord van wet houder K. W. Bijl was het alcoholgebruik in verenigingsgebouwen en kantines on derwerp van gesprek. „Enigszins aarze lend wijs ik op de verenigingen en sport clubs waar heel gauw de fles op tafel komt. Niet om deze een alcoholverbod op te leggen, maar om hen te wijzen op de gevolgen van drankmisbruik”. Hij wees in dit verband op het nut van doelgerichte informatie aan gezinnen en verenigingen. In het gebouw aan de Andromedastraat HEEMSKERK-BEVERWIJK. Naar aanleiding van de plannen van minister Albeda om het begrip passende arbeid te verruimen heeft de Nederlandse Vrouwen Beweging (NVB) afdeling Heemskerk/Beverwijk een protestbrief geschreven. In de brief aan de minister wordt meegedeeld, dat de leden van de NVB in het geheel niet kunnen instemmen met de voorgestelde maatregelen. De NVB brengt deze aangekondigde maatregelen in verband met de wervings problemen van Hoogovens. In de brief aan de minister van sociale zaken maakt de NVB zich sterk voor het vijf-ploegen- systeem, betere arbeidsomstandigheden en een betere beloning. De Vrouwenbewe ging voert daarbij aan dat de vier-ploe gendienst niet als passende arbeid is aan stadsverwarmingsnet te worden aange sloten. Tevens is de warmtevraag van tuinbouwbedrijven aan sterke variatie on derhevig. Daarbij komt dat door de mate van ontwikkeling van het tuindersgebied en het tempo daarvan die onzekerheid nog wordt vergroot. Gegeven deze onzekerheid zijn toch twee varianten onderzocht, namelijk aan sluiting van de bestaande bedrijven en aansluiting van die bestaande bedrijven alsmede de toekomstige bedrijfsuitbrei- dingen. De leveringscapaciteit bij dit laatste al ternatief wordt onvoldoende geacht en er dient dan hulpwarmtecapaciteit te wor den opgesteld. Verondersteld wordt, dat deze hulpcapaciteit door het Gasbedrijf Beverwijk wordt gerealiseerd door elke tuinder van een eigen installatie te voor- (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De algemene raad van het Gemeenschappelijk Gasbedrijf Be verwijk en omstreken vergadert op woensdagavond 28 mei in het Stadskan toor en één van de belangrijke beslissin gen wordt dan het al dan niet laten uit roeren van een verder onderzoek naar de mogelijkheid van het benutten van Hoog- ovens-afvalgas voor verwarming van tuinderskassen en stadsverwarming. In december 1979 werd in deze con treien de gedachte weer aktueel om die afvalwarmte te benutten. Het gemeen schappelijk gasbedrijf vond het voor de hand liggen, dat de zorg voor een nieuwe vorm van warmtedistributie bij dit gasbe- drijf zou komen te berusten. Ook werd het wenselijk geacht niet alleen de kasver warming, maar ook de stadsverwarming te gaan bestuderen en daarvoor werd het VEG-Gasinstituut in Apeldoorn ingescha keld voor een eerste verkenningsstudie. De resultaten daarvan met de aanbeve lingen zijn nu bekend. In het rapport van dit Apeldoomse instituut wordt gesteld, dat een haalbaarheidsstudie is uit te voe ren met betrekking tot drie varianten voor een stadsverwarmingsplan. Die drie vari anten voor stadsverwarming zouden bin- nen redelijke termijn rendabel zijn. Volgens het instituut zal een kasverwar- mingsplan niet rendabel worden, zelfs nog afgezien van de lagere prijs die warm te kan opbrengen in zijn toepassing voor kasverwarming in vergelijking met de prijs voor stadsverwarming. Het VEG-instituut wil de haalbaarheids studie van stadsverwarming uitvoeren voor een bedrag van 38.000,-. Gezien het grote belang dat tuinders hebben bij het benutten van de Hoog- ovens-afvalwarmte is het dagelijks be stuur van het Gasbedrijf Beverwijk en Omstreken echter van mening, dat niet al in dit stadium de kasverwarming buiten I IV IJMUIDEN. De aquariumvereniging Velsen organiseert 19 mei een lezing in het PEN-gebouw. De heer M. C. Horeman spreekt over het thema „Langs berm en oever”. De lezing gaat in op de flora van de berm en oever in de diverse jaargetijden. Het doel is te wijzen op de grote verliezen in de natuur, maar ook op datgene wat bewaard is gebleven. zien, zodat een tekort aan door Hoogovens geleverd vermogen door de individuele installatie wordt aangevuld. De conclusie, op basis van een kosten- baten-analyse is, dat beide varianten niet onaanzienlijke verliezen zullen opleveren, nog afgezien van de inkoopprijs van de warmte. werklozen (aanood) van 459 naar 422. De vraag liep hier terug met twaalf (van 54 naar 42). Bij de mannen is de „momen topname” over april in lijnrechte tegen stelling tot het beeld in de overeenkom stige periode vorig jaar toen tegenover een gedaald aanbod een sterk gestegen vraag stond. Bij de vrouwen werd toen geregistreerd een stijgende werkloos- Bij de vrouwelijke beroepsbevolking heid tegenover geringe daling van de 1 vraag.

IJmuider Courant | 1980 | | pagina 5